Blokķēde un datu analīze – draugi vai ienaidnieki?

Kāpēc koncentrēšanās uz datiem?

Ikviens, kurš ir izlasījis manus nesenos analītiķu ziņojumus par 101 Blockchains, tagad var domāt, “kāpēc šis puisis ir tik apsēsts ar datiem?”. Vispirms tas bija “Blockchain un Lean Six Sigma”, pēc tam “Blockchain and Big Data”, un tagad viņš runā par “Blockchain and Data Analytics”.

Nu, man dati ir atslēga, kā bizness funkcionē un gūst panākumus. Lai gan iepriekšējie ziņojumi vairāk koncentrējas uz efektivitāti, kvalitāti un mērījumiem, kurus es uzskatu par datu veidošanas blokiem, šajā ziņojumā ir apskatīta analīze, kuru es uzskatu par vērtību.

Spēja efektīvi iegūt un izpētīt savus datus tā, lai tie informētu par jūsu galvenajiem biznesa lēmumiem un stratēģiju, ir atslēga uz tirgus ilgtermiņa izaugsmi, bet patiešām darbojas tikai tad, kad ir izveidota iepriekš apspriestā struktūra un kontroles.

Lasīt vairāk:Blockchain un Lean Six Sigma

Datu analīzes definīcija

Pēc investopēdija,

Datu analīze ir zinātne par neapstrādātu datu analīzi, lai izdarītu secinājumus par šo informāciju. Daudzi datu analīzes paņēmieni un procesi ir automatizēti mehāniskos procesos un algoritmos, kas pārstrādā neapstrādātus datus cilvēku patēriņam.

Blokķēde un datu ievade

Domājot par datiem un to sniegto vērtību, mums pastāvīgi tiek atgādināts, ka “atkritumu dati” vienmēr noved pie “atkritumu datu izvadīšanas”. Tātad, datu tīrīšana pirms to glabāšanas var būt nenovērtējama, un viss, ko var izdarīt iepriekš, lai samazinātu dublēšanos un kļūdas, ietaupīs laiku un ļaus sasniegt labākus rezultātus.

Šeit ir lieta ar Blockchain. Lai gan ieguvumi ietver to, ka tas nodrošinās vienotu patiesības avotu, var nodrošināt vienprātību un nodrošināt pilnīgu pastāvīgu vēsturi un revīzijas liecības, no datu ievades viedokļa tas var akcentēt jautājumus.

Ļauj man paskaidrot. Pieņemsim, ka mums ir “atkritumu dati” Blockchain vidē, kā jau minēts iepriekš, tas, iespējams, novedīs pie “atkritumu datu izlaišanas”, taču Blockchain galveno īpašību dēļ tas potenciāli pasliktinās.

Jums ir ne tikai dati par atkritumiem, bet arī atkritumu datus nevar izdzēst, jo Blockchain reģistrē katru darījumu un darbību, izmantojot pastāvīgus ierakstus. Tas nenozīmē, ka datus nevar tīrīt un sakārtot, bet mantra pēc tam kļūst:


‘Atkritumu dati iekšā’ – ‘Atkritumu dati paliek pastāvīgi’ – ‘Atkritumu dati ārā’

Bet vai tā ir slikta lieta?

Lai gan slikti dati nekad nav labi, skaidra šo datu pārredzamība ir izdevīga, jo bez tiem koriģēšana un koriģējošā darbība kļūst daudz grūtāka.

Fakts, ka Blockchain izveido visu slikto datu ierakstu un var tos izsekot visā dzīves ciklā, pats par sevi sniedz vērtīgu informāciju. Tradicionālajā datu bāzē esošos sliktos datus varēja izdzēst, un neviens nekad nezināja, ka tie tur ir.

Ar Blockchain notikušais ir skaidrs, nav iespējama aizseguma, un vēsturiskie dati ļauj uzlabot un mācīties nākotnē. Protams, tā ir laba lieta. Tas nenozīmē, ka mēs mudinām uz sliktiem datiem, no kuriem vienmēr jāizvairās, ja iespējams, bet, kad tie ir identificēti, lai nodrošinātu efektīvu korektīvo darbību, tie ir jārisina un tos nedrīkst ignorēt vai slēpt.

Lasiet arī:Vai Blockchain un tradicionālās datu bāzes var pastāvēt līdzās?

Neapstrādāti dati skar nervu

Datu analīze koncentrējas uz neapstrādātu datu optimizēšanu, lai klientiem sniegtu vērtīgu ieskatu un iespējas. Šim nolūkam viedā Blockchain līgumu arhitektūra var ļaut datus viegli sadalīt analīzei, pieņemot, ka sākotnējais sistēmas dizains tika ieviests, ņemot vērā to.

Tomēr patiesais ieguvums ir tāds, ka, tiklīdz dati atrodas Blockchain vidē, tos var viegli uzraudzīt visā tā dzīves ciklā. Tas nozīmē, ka šie dati kļūst izsekojami ne tikai sākumā, bet ar katru mijiedarbību un katru pieskaramo procesu, kas klientiem rada daudz bagātāku vēsturiskās un pašreizējās informācijas vēnu.

Zemāk redzamā diagramma ir vienkāršots modelis, kas parāda, kā datu analītiķis varētu izmantot operatīvo un vēsturisko datu kombināciju.

Blokķēde un datu analīze: dzīvošana harmonijā

Tā kā datu analīze kļūst par galveno punktu un galveno uzņēmējdarbības kvalitātes uzlabošanas virzītājspēku, Blockchain var palīdzēt. Šis ir izvilkums no nesen publicētā Gartner ziņojuma:

100 datu un analīžu prognozes līdz 2024. gadam analītiķi Greiems Peters, Alans D. Dankans

“Līdz 2023. gadam organizācijas, kas izmanto blokķēdes viedos līgumus, kopējo datu kvalitāti paaugstinās par 50%, bet datu pieejamību samazinās par 30%; gluži pretēji pozitīvu datu un analīzes IA radīšana. ”

Noslēguma komentāri

Noslēgumā, ceļš uz efektīviem un produktīviem datiem no definīcijas līdz ziņošanai ir tāds, kur Blockchain var pievienot vērtību, taču, tāpat kā jebkura tehnoloģija, tas ir tikpat labs kā ievadītie dati. Pat vislabākās sistēmas nevar pilnībā atturēt cilvēkus no sliktu datu ievadīšanas, taču tās var palīdzēt tos identificēt, labot un aizstāt.

Ak, un mans nākamais ziņojums nebūs par datiem (iespējams) &# 128522;

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map