Vai Blockchain un tradicionālās datu bāzes var pastāvēt līdzās?

Kā Blockchain resurss, jūs varētu sagaidīt, ka mēs reklamēsim Blockchain kā atbildi uz dzīvi, civilizāciju un Visumu, kā mēs to zinām. Mums vismaz vajadzētu cildināt tās tikumus daudz labāk nekā tradicionālā datubāze, vai ne? Nē!

Mēs neesam šeit, lai pārdotu Blockchain kā atbildi uz visiem tehnoloģiju jautājumiem. Mēs cenšamies to novietot plašākā tehnoloģiju vidē, kur tā var dot ieguldījumu un abpusēji gūt labumu visiem. Šajā ziņā tā nav labāka par datu bāzi, drīzāk tā būtu jāuzskata par alternatīvu.

Blokķēde un datu bāze

Jūs nevarētu vispārināt un teikt, ka pikaps ir labāks par parasto automašīnu, tas galu galā ir atkarīgs no prasībām, kuras jāievēro, un paredzētajam lietojumam. Apskatot plašāku lietotāju loku, abiem patiešām ir pietiekami daudz vietas.

Zemāk esošajā diagrammā sniegts augsta līmeņa kopsavilkums par galvenajām atšķirībām starp Blockchain un datu bāzi, kas sīkāk izpētīta šī raksta beigās esošajā video.

Blockchain vs datu bāze

Vai mēs nevaram vienkārši saprasties

Galvenais, kas jāņem vērā, skatoties šo videoklipu, ir tas, ka Blockchain piedāvā atšķirīgas priekšrocības nekā tradicionālā datu bāze. Izmantojot Blockchain vai parasto datu bāzi, faktiski ir laba lieta, jo tā klientam dod lielāku izvēli un iespējas. Tas arī nav obligāti viens vai otrs gadījums, jums var būt abi, kas darbojas neatkarīgi vai integrēti un saistīti. Atgriežoties pie automašīnas līdzības kā autovadītājam, jums var būt nepieciešamas īpašības, kuras jums dod pikaps, vai arī jūs domājat, ka automašīna labāk atbilst jūsu prasībām. Daudzām ģimenēm var būt pikaps un automašīna, un tas ir labi.

Galvenais ir izdarīt labu izvēli

Uzdevums ir pārliecināties, ka jūsu tehnoloģijas puzles gabali sader kopā!

Tāpēc biznesa analīze ir tik svarīga, pieņemot lēmumus par tehnoloģijām. Procesu, datu un sistēmu sinhronizācija ir sarežģīta. Katrai uzņēmuma infrastruktūrai pievienotajai jaunajai tehnoloģijai ir ne tikai efektīvi jādarbojas atsevišķi, bet arī jāsaskaņo un jāintegrējas ar esošo ekosistēmu. Ideālā gadījumā jaunam papildinājumam vajadzētu uzlabot to, kas jau pastāv zināmā mērā, citādi kāpēc to darīt.

Katru dienu šķiet, ka mums tiek pārdota jauna sistēma vai sīkrīks, taču mēs nedrīkstam ļaut, lai mūsu pievilcība jaunajam un spīdīgajam būtu lēmumu pieņēmējs. Mums ir jāpretojas īstermiņa, impulsu tehnoloģiju pirkumiem, kas nav stratēģiski saskaņoti un vēlāk var radīt problēmas. Automašīnas iegāde, kad jūs zināt, ka jums bieži būs jābrauc no ceļa vai jāpārvadā smagas kravas, nebūs optimāla, tā var darboties, bet nebūs tik efektīva kā pikaps. Automašīna var izskatīties labāk nekā kravas automašīna un ir lētāka, bet vai tā veic vajadzīgo darbu un vai tā kalpos ilgi.

Pārmaiņas ir neizbēgamas, bet ne pašu dēļ


Tehnoloģijas tehnoloģiju labā neatrisina biznesa problēmas. Ja jums jau ir sistēma ar datu bāzi, kas darbojas labi, atbilst jūsu vajadzībām un ir rentabla, kāpēc to mainīt uz jaunu. No otras puses, neturiet šo sistēmu, līdz tā nomirst un kļūst neatbalstāma. Stratēģiski orientēti uzņēmumi plāno uz priekšu un veic izmaiņas agrāk, nevis vēlāk, lai samazinātu risku un paliktu aktuāli. Blockchain pievienošana jūsu tehnoloģiju komplektam stiprina jūsu spēju nodrošināt, ka jūsu rīcībā ir visaptverošs IT rīkkopa. Tas galu galā var aizstāt vienu vai vairākas esošās datubāzes vai papildināt tās. Ja tas tiek pārvaldīts pareizi, jūsu process un datu vajadzības to izlems noteiktā laikā.

Mēs visi zinām, ka tradicionālais datubāzes modelis, kurā jums ir sava aparatūra un programmatūra, kuru jūs varat kontrolēt un pārvaldīt, laika gaitā ir kļuvis par programmatūras kā pakalpojuma (SAAS) mākoņa modeli. Daudziem uzņēmumiem tas ir samazinājis slogu uzņēmumu IT nodaļām. Tomēr, pārvietojot datubāzes un sistēmas uz mākoni, ne vienmēr tiek noņemti visi datu bāzes ierobežojumi.

Tāpat Blockchain ieviešana var novērst dažus no kopējiem datu bāzes ierobežojumiem, bet var arī radīt dažus savus unikālos izaicinājumus, kā paskaidro video.

Dzīve ir kompromiss

Kā klients parasti vēlamies visu, bet lielākā daļa no mums zina, ka mums ir jāpieņem daži kompromisi, tā ir dzīve. Tātad, lemjot par Blockchain un datu bāzēm, jums jāpārskata attiecīgās stiprās puses un vērtības, kā paskaidrots videoklipā.

Izlemiet, kas jums ir vissvarīgākais:

  • Vai veiktspēja ir galvenais faktors?
  • Vai varbūt drošība vai katastrofu seku novēršana?
  • Vai jums ir nepieciešams viss, ko var pārbaudīt un izsekot?
  • Vai jūs sadarbosities ar citiem uzņēmumiem un jums būs jāintegrējas ar to sistēmām?
  • Vai regulēšana un atbilstība ir atslēga?
  • Vai jūsu dati būtu centralizēti vai decentralizēti?
  • Vai jūs strādājat globāli vai virtuāli?

Šie visi ir svarīgi apsvērumi, tāpēc skaidri norādiet, ko jūs mēģināt sasniegt jau iepriekš, lai nodrošinātu pareizo tehnoloģiju izvēli, pirms dodaties pa jaunu ceļu. Vienu reizi mainīt virzienu uz ceļa ir daudz grūtāk (un dārgāk), un mēģinājums ievietot kvadrātveida tapu apaļā caurumā nav ilgtspējīgs iet uz priekšu.

Lasiet arī: Blockchain vs Database: Izpratne par atšķirību starp abiem

Gala rezultāts

Noslēgumā, ja Blockchain, salīdzinot ar tradicionālo datubāzi, būtu futbola (futbola) spēle, es teiktu, ka galīgais rezultāts ir 1-1, ticama rezultāta izloze ar abām pusēm ar stiprām un vājām pusēm. Nav sliktas izvēles, tāpēc veiciet mājasdarbus, apskatiet komandas lapas un izvēlieties savu pusi!

Ja pēc videoklipa noskatīšanās vēlaties turpināt apspriest kādu tā aspektu vai kaut ko teikt par šo rakstu, lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums vietnē 101 Blockchains.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map