Aptaujas analīze – Blockchain biznesa vērtība

Pēdējos gados uz blokķēdes balstītu uzņēmumu projektu skaits ir pieaudzis. Tendences liecina, ka šis skaitlis pieaugs tikai nākamajās desmitgadēs. Tomēr jums ir jābūt prioritāšu kopumam jūsu nākamajiem uz blokķēdi balstītajiem uzņēmējdarbības centieniem. Prognozējamo datu trūkums nozīmē, ka pašreizējā nozares prakse un ieskats ir nedaudz labākās pieejamās iespējas.

Lai jums palīdzētu, mēs esam veikuši nozares aptauju par biznesa praktiķu prioritātēm uzņēmuma bloku ķēdes scenārijā. Mēs vēlamies izteikt vislielāko paldies Telefónica par to, ka viņš ir pētījuma partneris šajā aptaujā.

Aptaujas rezultāti ir balstīti uz to respondentu aptauju atbildēm, kuri dzīvo Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijas un Klusajā okeānā. Kā jūs zināt, šajos reģionos ir visaugstākais iesaistīšanās līmenis uzņēmumu bloku ķēdes projektos.

Drošība un stabilitāte joprojām ir nenovērtējamas funkcijas

Jebkurā modernā vai tradicionālā biznesā drošība un stabilitāte tiek uzskatīta par panākumu iemiesojumu. Tajā pašā laikā uzņēmumi cenšas sasniegt augstus griestus, kas aug ilgtspējīgā tempā. Un uz blockchain balstīti uzņēmumu projekti nav izņēmums.

Tagad, kad ir daži lieliski blokķēdes tīkli un ekosistēmas, uzņēmumi beidzot var meklēt dažādus ceļus šajā drošības un stabilitātes robežās.

Uzņēmumu projekti vēlas, lai dalībniekiem būtu noteikta līmeņa kontrole un pārliecība. Šīs divas iezīmes dod viņiem drošības un stabilitātes sajūtu.

Tātad, ko mūsu aptaujas dalībnieki domā par uzņēmuma blockchains projekta galvenajām prioritātēm?

Atļauts pāri bez atļaujas

Blokķēdes tīkli vai nu izmanto atļauju, vai bez atļaujas. Kaut arī bez atļaujas blokķēdes tīkli rada brīnumus “publiskas” izmantošanas gadījumos, piemēram, balsošanā vai līdzekļu vākšanā, tas noteikti nav piemērots uzņēmuma videi.

Piemēram, piegādes ķēdes pārvaldība vai banku darbība / maksājumi attīstās atļautā un kontrolētā ekosistēmā, ko īpaši regulē regulatīvie režīmi. Ar labāku mērogojamību un ātrāku izvades ātrumu atļautā blokķēde ir daudz labāka iespēja uzņēmuma projektam.

Pārejam pie aptaujas –


aptaujas analīze

Aptaujas rezultāti arī atspoguļo šo ideju.

Lielākā daļa respondentu atbalsta Hyperledger Fabric Private Network vai jebkuru konsorciju atbalstītu atļauju tīklu.

Interesanti, ka arī Public Ethereum ir diezgan populārs. Šīs izvēles iemesls ir attiecīgā Ethereum loma viedo līgumu izveidē un pārvaldībā, kas ir vissvarīgākais bloku ķēdes lietojumprogrammu pīlārs uzņēmumu pieņemšanai. Tomēr uzņēmējdarbības veikšanai priekšroka tiek dota atļautajām blokķēdēm.

Kāpēc tā?

Kā apstiprina mūsu pētījumi, labāka kontrole un pārliecība starp uzņēmumiem ir ļoti svarīgi uzņēmuma scenārijā. Tīkls ar atļauju var viņiem to sasniegt.

Piemēram, padomājiet par tipisku piegādes ķēdi. Piegādes ķēdes elementi dabiski darbojas slēgtā un kontrolētā vidē kā biznesa partneri. Šie elementi var darboties efektīvāk un ātrāk, jo tiem ir augstāks ticamības līmenis, kopīgi pārvaldības noteikumi un vispārpieņemtas darbības vadlīnijas.

Mērogojamība, izsekojamība un pārredzamība ir vislielākās problēmas

Bizness ir saistīts ar mērogošanu. Uzņēmums, kurš, nopelnot šos ieņēmumus, nopelna miljonu ASV dolāru apmērā, sasniedz 10 miljonus ASV dolāru. Izaugsme ir jebkura biznesa raksturs.

Tomēr uzņēmums, mērogojot, var upurēt sniegumu. Tātad, vienlaikus ir svarīgi palielināt mērogojamību un veiktspēju.

Tāpat arī jebkuram blokķēdes tīklam, neatkarīgi no tā, vai tam ir atļauts vai bez atļaujas, mērogojamība un veiktspēja kļūst par galvenajiem aspektiem.

Uzņēmuma darbības vidē ir nepieciešamas izsekojamības un pārredzamības pazīmes. Jūs varētu domāt, ka bloķētās ķēdes ar atļauju ir “izvēlne” uzņēmumiem. Bet šādiem blokķēdes tīkliem trūkst pilnīgas publiskas pārredzamības. Tāpēc daži nozares domēni (īpaši publiskajā sektorā) izvēlas tādus bez atļaujas tīklus kā Public Ethereum.

Visbeidzot, pēdējās būtiskās rūpes par uzņēmumiem attiecas uz pašu tehnoloģiju. Neskatoties uz traucējošo ietekmi biznesa pasaulē, blokķēde joprojām ir jaundzimušais jēdziens, kas tālu nav nobriedis. Tādējādi tehnoloģiskais briedums kļūst par izšķirošo faktoru.

Tātad, ko jūtas mūsu aptaujas respondenti?

Mums šeit ir kaklasaite. Gandrīz puse dalībnieku uzskata, ka blokķēdes tīklu mērogojamība un veiktspēja attiecas uz jautājumiem. Līdzīgi apdzīvota grupa mēģina izdomāt veidus, kā panākt labāku izsekojamību un pārredzamību privātajās ekosistēmās.

Visbeidzot, aptuveni ceturtā daļa respondentu ir noraizējušies par tehnoloģijas brieduma pakāpi.

Šķiet, ka uzņēmumu projektos tiek meklētas divas pasaules. Viņi meklē mērogojamību, taču nevēlas upurēt arī izsekojamību un pārredzamību.

Tomēr ar vairāk uz uzņēmumu orientētām funkcijām atļautajiem blokķēdes tīkliem ir neliels pārsvars pār pretējo variantu.

Lejupielādējiet Blockchain Aptaujas analīzes pilnu uzņēmējdarbības vērtību

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map