Ethereum Smart Contracts Ultimate Guide

Vai vēlaties uzzināt par Ethereum viedajiem līgumiem? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā. Šajā rakstā mēs izpētīsim viedos līgumus Ethereum kontekstā. Patiesībā, izmantojot viedos līgumus, automatizācijas jēdzienu ieviesa Ethereum. Tas mainīja to, kā attīstījās blokķēdes tehnoloģija, un palīdzēja veidot blokķēdes nākotni kopumā.

Nevar noliegt arī blokķēdes pieaugumu pēdējos gados. Tādi projekti kā Hyperledger un Corda ir priekšplānā, kas nodrošina blokķēdes tehnoloģiju uzņēmējdarbību visā pasaulē.

Skaidrs, ka blokķēdes koncepcija, kas tika izstrādāta, izlaižot pirmo kriptonauda, ​​t.i., Bitcoin nebija pietiekams, lai apmierinātu pašreizējās paaudzes biznesa pieprasījumu. Ar viedajiem līgumiem jaunās paaudzes blokķēdes tehnoloģija izmanto dažādas izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas, lai labāk atbilstu dažādu nozaru prasībām.

Ethereum viedie līgumi

Sāksim, saprotot, kas ir Ethereum viedie līgumi vai viedie līgumi kopumā.

Kas ir viedais līgums?

Viedie līgumi ir paredzēti darbam kā datora protokols, kas var digitāli pārbaudīt, izpildīt un atvieglot līgumu bez nepieciešamības veikt dokumentus. Tas ir līdzīgs papīra līgumiem, bet tiek pārvaldīts efektīvāk un efektīvāk, salīdzinot ar tiem. Viedie līgumi ir dzīvotspējīgi, lai pārvaldītu darījumu izpildi starp pusēm.

Viedi līgumi ir iespējami blokķēdes patiesā rakstura, t.i., decentralizācijas dēļ. Nav šaubu, ka bez starpnieku vajadzības var automatizēt arī pušu veiktos uzdevumus vai darījumus.

Bez konflikta iespējamības, blokķēde vienmēr ir bijusi pirmā izvēle uzņēmumiem, kuri dod priekšroku pilnīgai pārredzamībai un uzticamībai.

Tas viss nozīmē, ka viedos līgumus var izmantot, lai dalītu vērtību akciju, īpašuma vai naudas veidā, bez konfliktiem, pārredzami un decentralizēti. Tā kā nav vidēja vīrieša, process ir arī drošs un drošs pret viltojumiem, pateicoties blokķēdes nemaināmības funkcijas un kriptogrāfijas izmantošanai.

Vienkāršs konteksts

Vienkāršāks veids, kā to saprast, ir salīdzināt to ar svaru mašīnu. Lai izmantotu iekārtu, viss, kas jums jādara, ir ievadīt mašīnai nepieciešamo ievadi un gaidīt, kamēr tā to aprēķinās jūsu vietā.

Šeit nav vidēja vīrieša, un viņš ir precīzs, netraucēts. Tas ir vienkāršs līgums starp jums un mašīnu.

Arī viedie līgumi darbojas tāpat. Izmantojot to, jums nav jāuzmanās no trešajām pusēm. Gudrā līgumā noteikumi ir pareizi definēti kopā ar sodiem vai citiem noteikumiem, par kuriem abas puses ir vienojušās.

Tas ir līdzīgi kā parastā līgumā, kas tiek noslēgts ar tradicionālu līgumu. Tomēr viedajos līgumos vai Ethereum viedajos līgumos viss tiek automatizēts.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par viedajiem līgumiem? Izlasiet mūsu galveno ceļvedi šeit: Viedie līgumi: galvenais ceļvedis iesācējiem.

Kas izveidoja viedos līgumus un Ethereum viedos līgumus?

Viedo līgumu jēdziens sāka pastāvēt 1996. gadā. To pirmo reizi ieviesa Niks Szabo. Viņš bija datorzinātnieks. Ar laiku viņš izlaida labākas tā versijas un izlaida vairākas publikācijas.

Bet reālu viedo līgumu ieviešana notika ar bitcoin izlaišanu – kriptonauda, ​​kas tika izlaista 2009. gadā.

Tomēr patiesā izmantošana vispirms tika veikta Ethereum, kur Vitāliks Buterins strādāja pie viedo līgumu pareizas ieviešanas.

Pēc viņa teiktā, viedais līgums ir programma, kas izmanto kodu, lai noteiktu īpašuma īpašnieku, un automatizē procesu tā veikšanai. Ja aktīvi nav piešķirti personai, tad atmaksa tiek veikta saskaņā ar nosacījumiem, kas noteikti viedajā līgumā. Tas ir solis uz priekšu, salīdzinot ar decentralizēto virsgrāmatu tehnoloģiju, kur galvenā ideja ir datu kopēšana un koplietošana bez nepieciešamības pēc centralizētas iestādes.

Mūsdienās viedie līgumi tiek izmantoti gandrīz visās kriptovalūtās.

Kāpēc mums vajadzīgi viedie Ethereum līgumi?

Šajā sadaļā mēs uzzināsim, kāpēc mums ir vajadzīgi viedie Ethereum līgumi. Tāpat kā jebkuram viedajam līgumam, arī Ethereum viedajam līgumam ir savas priekšrocības.

 • Uzticēšanās

Viedie līgumi iedveš uzticību visam darījumam vai līgumam, kuru puses nosaka darījumu veikšanai. Izmantojot viedos kontaktus, neviens nevar modificēt dokumentus vai mainīt līguma noteikumus. Dokumenti tiek droši uzglabāti arī ar atbilstošām šifrēšanas metodēm bez nepieciešamības pēc centralizētas iestādes. Viedo līgumu izmantošana arī rada dalībnieku uzticību bez vajadzības pilnībā zināt otru pusi.

 • Autonomija

Viedā līguma izmantošana nodrošina autonomiju, jo tam nav nepieciešama neviena trešā persona, kas ir starpnieks, lai atvieglotu darījumu vai vienošanos.

 • Uzkrājumi

Viedo līgumu izmantošana dod arī ietaupījumus apmaiņā iesaistītajām pusēm. Ietaupījums tiek veikts, noņemot nevajadzīgos nekustamo īpašumu aģentus, notārus, palīdzību vai cita veida starpniekus. Vienkārši sakot, viedais līgums noņem papildu maksas, kas saistītas ar lielāko daļu pakalpojumu, kas tur atrodas.

 • Drošība

Viedie līgumi ir droši salīdzinājumā ar citām tradicionālajām līgumu pārvaldības metodēm. Viedus līgumus ir grūti uzlauzt, ja tie tiek pareizi ieviesti. Galu galā viņi izmanto kriptogrāfiju, lai nedarītu neko, ko varētu uzlauzt vai mainīt.

 • Precizitāte

Visi darījumi, kas veikti, izmantojot viedos līgumus, ir precīzi un tajos nav kļūdu, ņemot vērā, ka viedais līgums tā izveides laikā tika labi pārskatīts pirms tā ieviešanas.

Kā darbojas Ethereum viedais līgums?

Šajā sadaļā mēs uzzināsim, kā darbojas Ethereum viedie līgumi vai viedie līgumi kopumā.

Pirms sākam darbu, mums jāsaprot, ka visvienkāršākajā veidā Bitcoin atbalstīja viedos līgumus. Tas to darīja, nodrošinot tīklu kā veidu, kā nodot vērtību no viena līdzinieka citam. Tīkla mezgli rūpējas par validācijas procesu.

Tomēr viedo līgumu izmantošana ir daudz kas vairāk nekā tikai kriptonauda.

Apskatīsim Ethereum. Tajā tika ieviesta skriptu valoda un ideja konfigurēt viedos līgumus, lai darītu vairāk nekā tikai vērtību vai aktīvu pārsūtīšana starp vienaudžiem.

Tas ļāva izstrādātājiem izveidot savas programmas, izmantojot viedus līgumus, kurus saskaņā ar to sauc arī par autonomiem aģentiem Ethereum balts papīrs.

Ethereum ļāva atbalstīt plašāku skaitļošanas instrukciju loku, jo tā ir “Turing-complete”.

Tātad, ko viedie līgumi spēj veikt Ethereum tīklā? Pārbaudīsim to tālāk.

 • Ethereum viedie līgumi piedāvā vairāku parakstu funkcijas. Tas nozīmē, ka kontu (-us) var izveidot, izmantojot viedos līgumus, kur izdevumi tiek veikti, pamatojoties uz cilvēku vienošanos grupā.
 • To var arī efektīvi izmantot, lai nodrošinātu līguma lietderību, t.i., nodrošinot to citiem līgumiem.
 • Viedos līgumus var izmantot, lai pārvaldītu vienošanās starp lietotājiem.
 • Visbeidzot, tas var darboties kā veids, kā saglabāt informāciju, piemēram, dalības ierakstus.

Viedie līgumi arī nedarbojas atsevišķi. Lai padarītu tos funkcionālus un pārvaldāmus, varat dažādos veidos savienot viedos līgumus un blokķēdes tīklu kopā.

Piemēram, ja viedais līgums pārvalda uzņemšanas reižu skaitu skolā – tas paļausies uz citiem viedajiem līgumiem, kas atvieglo uzņemšanu, apstiprina tos un nodod uzņemšanu minētajam priekšmetam.

Veidojot savu viedo līgumu

Viedu līgumu izveidot ir viegli. Ir daudz tiešsaistes resursu, kurus varat izmantot, lai izveidotu savu viedo līgumu. Viens no šiem resursiem nāk no Solidity dokumentiem – programmēšanas valodas, kas tiek izmantota viedo līgumu rakstīšanai Ethereum platformā. Apskatīsim Ethereum viedo līgumu piemērus.

Lai piekļūtu apmācībai, varat pārbaudīt viņu dokumentāciju šeit: Ievads viedajos līgumos – Solidity 0.6.7 dokumentācija. Šeit jūs varat arī uzzināt Ethereum viedo līgumu apmācību.

Stingrība ir viena no Ethereum viedo līgumu valodām, kuru varat izmantot līgumu izstrādei.

Mēs arī aplūkosim zemāk redzamo piemēru, kas ņemts no dokumentācijas.

ethereum-smart-contract-creation

Izveidojiet savu Ethereum viedo līgumu

Iepriekš ir glabāšanas piemērs, kurā mēs iniciējam mainīgo uzglabāti dati un pēc tam iestatiet to publiski, izmantojot funkciju set (unit x). Vērtības tiek atgrieztas, izmantojot funkciju get ().

Apskatīsim apakšvalūtas piemēru.

ethereum-smart-contract-sub-currency-example

Apakšvalūtas piemērs

Šeit mums ir Monētas () līgums.

Kontaktā mēs esam definējuši galvenās funkcijas, tostarp

 • Nosūtīts (adrese no, adrese uz, summa summa) → Izmanto, lai nosūtītu summu no vienas adreses uz citu.
 • konstruktors () → uzsāk konstruktoru
 • funkcija piparmētra (adreses uztvērējs, nepietiekams daudzums) → Kaltē kriptonauda

Ethereum viedo līgumu lietošanas gadījumi

Ir daudzkārtēji Ethereum viedo līgumu lietošanas gadījumi. Īsi apskatīsim tos pa vienam.

 • Valdība

Viens no labākajiem viedo līgumu izmantošanas gadījumiem ir valdībā. Piemēram, viņi to var izmantot balsošanas nolūkos, kas ir viens no vadošajiem jautājumiem pārvaldībā.

Cilvēki vēlas pārredzamību, un viedie līgumi var palīdzēt balsošanas sistēmām to nodrošināt. Tādā veidā ap balsošanu nebūs politikas un sazvērestības. Ar virsgrāmatu balstīts risinājums var viegli izsekot balsīm un nodrošināt, ka rezultāti ir pēc iespējas precīzāki.

Viedi līgumi var arī uzlabot vēlētāju aktivitāti, jo tos var izmantot, lai darbotos ar digitālo identitāti, kurai nav nepieciešams aizpildīt veidlapas. Vēlētāji var izvēlēties balsot, izmantojot drošu tiešsaistes sistēmu – tādējādi uzlabojot iespēju izvēlēties pie varas taisnīgu valdības partiju.

 • Vadība

Tas var arī automatizēt viņu darba procesus, izmantojot viedus līgumus.

Viedu līgumu izmantošana nozīmē arī to, ka vadība ir labāk uzticēta, jo informācijas avots ir viena virsgrāmata, kas tiek pastāvīgi atjaunināta ar jaunu pārbaudāmu informāciju.

Citas priekšrocības ir pārredzamība, precizitāte un automatizētas sistēmas. Skaidrs, ka nav jēgas virzīties uz priekšu un atpakaļ apstiprinājumiem un diskusijām, ja jums ir viens informācijas izplatīšanas avots, kas nepaļaujas uz centralizētu pieeju.

Tas uzlabo apstrādi pilnīgi jaunā līmenī bez atkarības no citiem procesiem un mazākas iespējas dezinformācijas koplietošanai un izmantošanai. Tas arī rūpējas par izlīgumiem un tiesas prāvām.

 • Piegādes ķēde

Piegādes ķēde neapšaubāmi ir pirmais viedo līgumu izmantošanas gadījums. Jebkura piegādes ķēde, kas izmanto Ethereum, var izmantot Ethereum viedo līgumu priekšrocības.

Piemēram, piegādes sistēma, kas izmanto viedos līgumus, lai izsekotu produktu, stāvokli, kādā tas ir, un citas svarīgas detaļas, kuras nebija iespējamas, neizmantojot viedos līgumus vai virsgrāmatas sistēmu. Arī viedie līgumi spēj automātiski pasūtīt lietas, ja krājumu ir maz.

Tā ir liela lieta mazumtirgotājiem vai tiešsaistes piegādes ķēdes tirgiem, jo ​​viņiem nav vienmēr jāsaglabā cilnes, ko atjaunot, ļaujot partneriem maksimāli izmantot automatizēto sistēmu. Vēl viens viedo līgumu izmantošanas ieguvums ir strīdu izšķiršana piegādes ķēdē. Tā kā viss tiek izsekots, strīdi tiek izšķirti dažu minūšu laikā.

 • Automašīna

Automobile ir vēl viens viedo līgumu izmantošanas gadījums. Automašīnu nozare var izmantot viedus līgumus, kad runa ir par pašpiedziņu.

Viedie līgumi var palīdzēt uzzināt kļūdas avārijas laikā vai palīdzēt izprast problēmas, kas rodas automašīnā. Tas var palīdzēt automašīnu apdrošināšanā un novērst krāpšanos.

Tas var arī patiesi palīdzēt lietotājiem, kurus skārusi autoavārija, un saņemt viņu apdrošināšanu patiešām ātri!

 • Nekustamais īpašums

Vai esat kādreiz domājis iegādāties māju un pēc tam nolēmāt to aizkavēt ilgstošā procesa dēļ, kas vajadzīgs, lai to iegūtu? Ja jūs to darāt, tad jūs neesat viens.

Nemaz nerunājot par to, ka ir verifikācijas procesi, kas var aizņemt diezgan ilgu laiku, pirms jūs iegūstat īpašumtiesības uz jauno māju!

To visu var automatizēt, izmantojot viedus līgumus, kas var pārvaldīt visu pirkšanas procesu un īpašumtiesību nodošanu no pārdevēja pircējam. Klauzulu var izlemt un pēc tam kodēt viedā līgumā, pirms tas tiek aktivizēts.

Kad tas izdarīts, pircējam ir jāmaksā par nomaksu vai samaksu. Kad tas būs izdarīts, īpašumtiesības uz jauno māju tiks automātiski nodotas.

 • Veselības aprūpe

Pēdējais Ethereum viedo līgumu izmantošanas gadījums ir veselības aprūpe. Pašlaik veselības aprūpe cieš no daudzām problēmām un šķēršļiem, kad tiek sniegta pakalpojumu sniegšana pacientiem. Viena no šīm problēmām ietver pacienta personīgās veselības uzskaites saglabāšanu un uzturēšanu.

Tā kā katram veselības aprūpes sniedzējam ir sava datu bāze un veids, kā tos pārvaldīt, pakalpojumu sniedzējiem ir grūti piekļūt iepriekšējiem ierakstiem.

Tas noved pie pretrunām attiecībā uz pacientu apkalpošanu. Bez pienācīga decentralizēta tīkla arī apdrošināšanas iegūšana var kļūt par izaicinājumu.

Viedi līgumi, kas darbojas Ethereum tīklā, var atrisināt veselības aprūpes problēmas, izveidojot veselības aprūpes sistēmu, kurā pacientu profiliem var piekļūt, izmantojot decentralizētu tīklu. Tas arī uzlabo testēšanas rezultātus, noteikumu ievērošanu un zāļu piegāžu uzraudzību!

Secinājums

Ethereum viedais līgums ir šeit, lai paliktu. Tie ļauj blokķēdes tehnoloģijai darboties un automatizēt tās bez nepieciešamības pēc centralizētas iestādes.

Fakts, ka viedajiem līgumiem ir daudz lietojumu, padara to vēl noderīgāku uzņēmumiem. Nākamreiz, kad gatavojaties iegādāties māju, pēc tam meklējiet decentralizētu platformu un izmantojiet viedos līgumus.

Tādā veidā jūs varat automatizēt pirkšanas procesu, ļaujot jums automatizēt aizdevumu un pirmo iemaksu. Kad esat pabeidzis maksājumu, viedais līgums automātiski nodos jums nekustamā īpašuma īpašumtiesības!

Cik tas ir pārsteidzoši? Pa labi!

Tātad, ko jūs domājat par viedajiem kontaktiem kopumā? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map