50 populārākie Blockchain intervijas jautājumi un atbildes 2021. gads

Vai vēlaties veikt karjeru blokķēdē? Pārbaudiet šos top blockchain intervijas jautājumus, lai duncinātu visas jūsu blockchain intervijas!

Blockchain ir piesaistījis mūsu uzmanību. Tas neapšaubāmi pieaug strauji, vairākiem jaunizveidotiem uzņēmumiem un organizācijām nenogurstoši strādājot, lai uzlabotu blokķēdi. Tehnoloģija ir revolucionāra un maina katru nozari.

Kā darba meklētājs tas paver daudz iespēju. Tomēr vispirms jums jāpierāda sevi jaunajiem uzņēmumiem vai uzņēmumiem, kuri pieņem darbā šo amatu. Intervijas ir visizplatītākie veidi, kā iekļūt uzņēmumos. Tāpēc jums ir jāiziet galvenie blokķēdes jautājumi. Mēs arī uzskatām, ka bloka ķēdes viktorīna var arī palīdzēt. Tātad, kad vien iespējams, veiciet blokķēdes viktorīnu.

Šie blokķēdes intervijas jautājumi palīdzēs jums droši sagatavoties un notīrīt interviju. Kā kandidātam jums jāiet cauri kaudzei jautājumu par blokķēdi. Šeit mēs nonākam, kad mēs apspriedīsim 50 blokķēdes jautājumus un atbildes.

Visiem šiem jautājumiem ir pievienots atšķirīgs grūtības līmenis. Lai nodrošinātu, ka jūs varat tos iziet bez problēmām, mēs grupēsim līdzīgus jautājumus. Šie jautājumi palīdzēs jums rūpīgi iesaistīties atbildēs un sagatavoties vislabākajā iespējamajā formā. Tātad, sāksim ar 50 blokķēdes intervijas jautājumiem.

Reģistrēties tūlīt: Kā veidot savu karjeru uzņēmuma blokķēdes kursā

Contents

Top 50 Blockchain intervijas jautājumi un atbildes

Blockchain intervijas jautājumi: pamatlīmenis

 1. Vai Blockchain tīkls ir uzticams? Ja jā, tad kāpēc?

Blockchain ir vienādranga tīkls, kuram ir vienprātības algoritms. Galvenais uzticamības iemesls ir datu glabāšana un apstrāde. Tas izmanto kriptogrāfijas algoritmus, lai nodrošinātu datu aizsardzību pret jebkuru trešo personu ļaunprātīgu dalībnieku. Tas nozīmē, ka tikai entītija, kurai pieder dati, varēs tām piekļūt.

Arī datu krājumus blokķēdē var izsekot jebkurā laikā, kas nodrošina caurspīdīgumu. Vēl viena lieta, kas padara blokķēdi uzticamu, ir datu integritātes funkcija. Izmantojot šo funkciju, datus pēc to uzrakstīšanas nevar mainīt.

Piezīme: Šis ir viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par blokķēdi.

 1. Kas ir Ethereum?

Ethereum ir decentralizēta sistēma, tāpat kā bitcoin. Tas ir pilnībā decentralizēts, kas nozīmē, ka nav centralizētas iestādes, kas to kontrolētu.

To ir izstrādājis Vitaliks Buterins un izmanto atšķirīgu pieeju, salīdzinot ar bitcoin. Tāpat kā bitcoin, arī platformā var veikt digitālos maksājumus. Tas izmanto viedos līgumus, lai automatizētu juridiskos līgumus divu vienaudžu ietvaros.

dApp (decentralizētās lietotnes) ir lietotne, kas darbojas uz Ethereum un izmanto viedos līgumus, lai pārvaldītu organizāciju vai noteiktu projekta daļu. Šis patiešām ir viens no svarīgākajiem Ethereum intervijas jautājumiem.

Lasīt vairāk: Enterprise Ethereum: Privāta blokķēde uzņēmumiem

 1. Kāda ir atšķirība starp Ethereum un Bitcoin Blockchain?

Blokķēde ir izplatīts vienādranga tīkls. Tas piedāvā vienaudžiem ierakstīt nemaināmus datus un pārredzamību. Atšķirība starp bitcoīnu un Ethereum ir viņu pieeja. Ethereum, kas ir otrās paaudzes blokķēdes risinājums, gandrīz visos iespējamos veidos uzlabo bitcoīnu.


Galvenā atšķirība ir tā, kā viņi mēģina atrisināt nozares problēmu. Konceptuāli bitcoin ir digitālā valūta, turpretī Ethereum ir par viedajiem līgumiem. Ethereum ir arī energoefektīvs, jo tajā tiek izmantots Proof-of-Stake (PoS) vienprātības algoritms, salīdzinot ar Bitcoin’s Proof-of-Work (PoW). Tas arī padara Ethereum mērogojamāku salīdzinājumā ar bitcoin. Šis ir vēl viens no svarīgākajiem intervijas jautājumiem par Ethereum.

 1. Kas ir publiskā atslēga?

Kriptogrāfiskajā algoritmā tiek izmantota publiskā atslēga, kas ļauj blokķēdes vienaudžiem saņemt līdzekļus savā makā. Publiskā atslēga ir pievienota privātajai atslēgai, izveidojot atslēgu pāri. Gan privātās, gan publiskās atslēgas pāri tiek izmantoti, lai nodrošinātu, ka tiek nodrošināta blokķēdes drošība. Publiskā atslēga ir burtciparu virkne, kas ir unikāla noteiktam mezglam vai adresei.

 1. Kas ir privātā atslēga?

Privātā atslēga ir burtciparu frāze, kas tiek izmantota kopā ar publisko atslēgu, lai nodrošinātu šifrēšanu un atšifrēšanu. Tā ir daļa no kriptogrāfijas algoritmiem, kas tiek izmantoti blokķēdes drošībā. Atslēga tiek piešķirta galvenajam ģeneratoram, un tai vajadzētu palikt tikai ar viņu. Ja viņš to nedara, ikviens var piekļūt detaļām vai datiem, kas atrodas seifā, vai adresei, kurai piešķirta privātā atslēga. Jūs saskaraties ar šāda veida intervijas jautājumu par blockchain arhitekta pozīciju.

Vai vēlaties uzzināt par atšķirību starp publisko atslēgu un privāto atslēgu? Tagad skatiet mūsu ceļvedi par publisko atslēgu pret privāto atslēgu!

 1. Kādi ir Blockchain ekosistēmas komponenti? Paskaidrojiet.

Blokķēdes ekosistēmai ir četras galvenās sastāvdaļas. Tie ir šādi.

 • Mezglu lietojumprogramma
 • Dalīta virsgrāmata
 • Vienprātības algoritms
 • Virtuālā iekārta

Katram no tiem ir izšķiroša loma, lai nodrošinātu, ka blokķēdes ekosistēma darbojas kā paredzēts.

Piezīme: Šis ir viens no vissvarīgākajiem jautājumiem par blokķēdes tehnoloģiju. Mēs iesakām lasīt vairāk par blokķēdes ekosistēmu, jo intervija var viegli uzdot papildu jautājumus atkarībā no jūsu sniegtās atbildes.

 1. Kādi ir dažādi blokķēdes tehnoloģiju veidi?

Blokķēdes tehnoloģijai (virsgrāmatai) ir daudz dažādu veidu. Pirmais virsgrāmatas veids, ko mēs zinām no bitcoin, ir publiskā blokķēde. Viņiem ir patiesi decentralizēts raksturs. Citi bloku ķēdes / virsgrāmatas veidi ir uzskaitīti zemāk.

 • Publiska blokķēde
 • Privāta blokķēde
 • Konsorcijs vai federālā blokķēde
 • Hibrīda blokķēde
 1. Vai bloķēšanas ķēde ir pilnīgi atšķirīga no tradicionālās banku grāmatas?

Banku grāmatiņas tiek izmantotas, lai nodrošinātu, ka darījumi var notikt pareizi. Tāpēc viņi izseko un uzliek laika zīmoga darījumus. Būtiskā atšķirība starp banku virsgrāmatu un blokķēdi ir tā, kā tās tiek pārvaldītas. Blokķēdes raksturs ir decentralizēts; tomēr banku virsgrāmatas ir pilnībā centralizētas, jo bankas tās pārvalda.

Blokķēde ir pilnīgi caurspīdīga un uzticama salīdzinājumā ar banku grāmatām. Bankas vēlas izmantot blokķēdes tehnoloģiju, lai automatizētu lielāko daļu banku funkciju un nodrošinātu uzticamu pieeju. Tomēr viņi, visticamāk, izmantos federālo vai privāto blokķēdi, lai nodrošinātu, ka viņi joprojām kontrolē savu darbību.

Piezīme: Šis jautājums ir izplatīts arī blokķēdes eksāmenu jautājumos, ja jūs parādās rakstiskā formātā.

 1. Kas ir publiskā blokķēde? Sniedziet piemērus.

Publiska blokķēde ir publiska rakstura. Tie ir pilnībā decentralizēti, kur ikviens var lasīt, rakstīt un pievienoties. Neviena centrālā iestāde nekontrolē blokķēdi. Arī visus datus var apstiprināt, jo pēc uzrakstīšanas datus nevar mainīt. Galvenie publisko blokķēžu piemēri ir Bitcoin un Ethereum.

 1. Kas ir privātā blokķēde? Sniedziet piemērus.

Privātā blokķēde pēc būtības ir privāta. Viņi darbojas ar centrālo iestādi, kas to kontrolē. Tādā veidā viņi ļauj piekļūt blokķēdei tikai izvēlētiem lietotājiem. Tas nav pieejams visiem, tāpēc tas ir ideāli piemērots bankām un citām centralizētām organizācijām. Piemēram, Hyperledger.

 1. Kas ir federālā blokķēde? Sniedziet piemērus

Federālā blokķēde ir grupa, kuru vada grupa. Tas padara tos ātrākus un pielāgojamus, jo grupa velta darījumu apstiprināšanu. Lai sāktu, vadītāji izveido iepriekš atlasītus mezglus. Šie mezgli, kas diktē gan darījumus, gan arī personas, kuras var piedalīties blokķēdē. Piemēri ietver EWF, R3 utt.

 1. Kādas ir Blockchain galvenās iezīmes / īpašības?

Blokķēdei ir daudzas galvenās iezīmes. Tie ietver sekojošo.

 • Blokķēde kā datu struktūra: Blokķēde var darboties kā datu struktūra un uzglabāt dažāda veida datus, tostarp informāciju par identitāti, apdrošināšanu, medicīnisko utt..
 • Nemainīgums: Dati, kad tie ir saglabāti blokķēdē, ir nemainīgi. Tas piešķir arī bloķēšanas ķēdes viltojumu noteikšanas īpašību.
 • Datu aizsardzība: Tā kā datu īpašnieks ir pats avota līdzinieks, datu aizsardzība ir pilnībā atkarīga no avota. Trešo personu dalībnieku prombūtne nozīmē arī to, ka tā ir droša un piedāvā vislabāko datu aizsardzību
 • Decentralizēta virsgrāmatas tehnoloģija: Decentralizēta virsgrāmatas tehnoloģija ir vissvarīgākā blokķēdes iezīme. To var izmantot privāta organizācija vai sabiedrība dažādos lietošanas gadījumos.
 • Labāka lietotāju anonimitāte: lietotāji ir salīdzinoši slēpti salīdzinājumā ar citiem tradicionālajiem tīkliem.
 • Divkārši izdevumi: Blockchain atrisina dubultu izdevumu problēmas, izmantojot vienprātības algoritmus un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju.

Piezīme: Šis jautājums ir izplatīts arī blokķēdes eksāmenu jautājumos, ja jūs parādās rakstiskā formātā.

Uzziniet vairāk par dažādām blokķēdes tehnoloģijas iezīmēm tagad!

Blockchain intervijas jautājumi: saraksta tips

 1. Kā Blockchain var nodrošināt pareizu drošību?

Ir seši galvenie principi, kas var nodrošināt pienācīgu drošību un ļaut organizācijām izveidot atbilstošus darījumu ierakstus. Un tas viss nodrošina pienācīgu datu drošību.

 • Revīzija
 • Lietojumprogrammu drošība
 • Datu bāzes drošība
 • Digitālā darbaspēka apmācība
 • Pareizas pārbaudes metodes
 • Nepārtrauktības plānošana.

Jūs saskaraties ar šāda veida intervijas jautājumiem par blockchain arhitekta pozīciju.

 1. Kādi ir Blockchain trūkumi?

Blokķēdē nav trūkumu vai trūkumu. Mīnusi ir uzskaitīti zemāk.

 • Sarežģītu tehnoloģiju ir grūti ieviest un uzturēt
 • Mērogojami jautājumi joprojām pastāv
 • Tīkla ātrums un darījumu izmaksas ir atšķirīgas
 • Cilvēciskās kļūdas joprojām netiek novērstas
 1. Kādi ir Blockchain ieguvumi?

Blokķēdes galvenās priekšrocības ir šādas –

 • Uzlabota pārredzamība
 • Paaugstināta drošība
 • Labāka izsekojamība
 • Palielināts ātrums un efektivitāte
 • Samazinātas izmaksas
 1. Ko uzņēmumi iegūst, izmantojot blokķēdi?

Uzņēmumi var gūt daudz priekšrocību, izmantojot blokķēdi. Viņi ir

 • Dzirdamība
 • Efektivitāte
 • Pārredzamība
 • Izsekojamība
 • Atsauksmes
 • Drošība

Lasīt vairāk: Kā ieviest blokķēdi, lai veicinātu jūsu biznesu?

Blockchain intervijas jautājumi: vidēja grūtība

 1. Kas ir bloki?

Bloks ir daļa no bitcoīna tīkla. Darījumu dati tiek pastāvīgi saglabāti blokā. Arī bloki vienmēr ir secīgi, un jaunākajam blokam tiek pievienoti jauni dati. Vienkārši sakot, tā ir ierakstu grāmata ar noteiktu izmēru. Kad bloks ir pabeigts, tiek ģenerēts jauns bloks, kas pēc tam tiek pievienots bloku ķēdei. Šeit radās “bloku” ķēdes nosaukums. Visa bloka informācija ir šifrēta, un tai var piekļūt tikai uztvērējs un sūtītājs.

 1. Kā bloku ķēde izveido blokus?

Blokus automātiski izveido blokķēde, kad tiek sasniegts bloka lielums. Tā kā bloks ir fails, darījumi tiek glabāti failā, līdz tas kļūst pilns. Tie ir uzskaitīti lineāri un ir savienoti tā, lai jaunākais bloks būtu savienots ar iepriekšējo. Lai identificētu bloku, hash vērtība tiek ģenerēta, izmantojot matemātisko funkciju. Tas norāda arī visas izmaiņas, kas tiek veiktas blokā.

 1. Vai kāds var noņemt blokus no blokķēdes?

Bloku noņemšana no blokķēdes pilnībā ir atkarīga no tā, kā ar to rīkojas. Manuāli nav iespējams noņemt bloku. Tomēr, ja tas tiek zaudēts, blokķēde parasti mēģina atjaunot datu bāzi, izmantojot citus vienaudžus.

Kad tie ir pārbaudīti, tos var izdzēst, lai samazinātu blokķēdes izmēru, jo tas nevienam neprasa normālas darbības. Vajadzības gadījumā to var atkārtoti lejupielādēt. Šis process ir pazīstams kā atzarošana.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes darbību? Izlasiet mūsu iepriekšējo rakstu, lai saprastu, kā darbojas blokķēde.

 1. Kā bloki tiek ķēdēti kopā?

Blokam piešķirtā jaukšanas vērtība tiek izmantota, lai tos sasaistītu kopā. Ja maiņas vērtība tiek mainīta, tas nozīmē, ka kāds mēģina izkrāpt jaukā saglabātos datus. Saite starp blokiem tiek veikta, saglabājot iepriekšējā bloka jaukšanas vērtību. Piemēram, 3. blokā tiks saglabāta 2. bloka jaukšanas vērtība utt.

 1. Vai Blockchain ļauj kādam mainīt datus, kad tie tiek glabāti? Ja nē, kāpēc?

Blokķēdē saglabātie dati tiek aizsargāti ar pareizu šifrēšanu, izmantojot digitālo parakstu. Tas padara blokā ierakstītos datus tikai kā vienreizēju procesu. To nekādi nevar mainīt.

 1. Kāda veida ierakstus jūs varat glabāt blokķēdē?

Blockchain darbojas kā datu struktūra, kas nozīmē, ka to var izmantot jebkura veida datu glabāšanai. Nozares var pienācīgi izmantot blokķēdes ierakstu veidus, jo tās var pilnībā izmantot tā piedāvātās iespējas. Visizplatītākie ierakstu / datu veidi, kurus var glabāt blokķēdē, ir šādi.

 • Identitātes pārvaldība
 • Darījumu apstrāde
 • Dokumentācija
 • Medicīniskie dokumenti
 • Pārvaldības darbības
 • Biznesa darījumi
 1. Kā Blockchain izplatītā datu bāze atšķiras no tradicionālajām datu bāzēm?

Tradicionālās datu bāzes darbojas klienta un servera attiecību veidā. Klients var modificēt datus un visas informācijas glabāšanai izmanto centralizētu serveri. Lai piekļūtu datiem, ir nepieciešama autentifikācija, kas padara datu bāzes administratoru par spēcīgu entītiju visā iestatījumā.

Blokķēdes datu bāze ir pilnībā decentralizēta un sastāv no vairākiem mezgliem. Mezgli piedalās vienprātībā, kad tiek pievienoti jauni dati. Tas nodrošina pilnīgu decentralizētu risinājumu. Blockchain datu bāze piedāvā labāku pārredzamību un integritāti. Vēl viena atšķirība starp šiem diviem datu bāzu veidiem ir tā, kā viņi lasa un raksta datus. Tradicionālajā datu bāzē tiek izmantots CRUD, savukārt blokķēdē tiek izmantota secīga datu rakstīšana.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par atšķirību, iesakām izlasīt rakstu Blockchain vs Database.

 1. Kas ir bloka identifikators?

Katram blokķēdes blokam ir unikāls identifikators. Tā ir jaukšanas vērtība, kas darbojas kā unikāls identifikators. Tas nozīmē, ka divi bloku identifikatori nebūs identiski.

 1. Kā bloks uztur drošību?

Bloku drošība tiek saglabāta, savienojot katru bloku ar iepriekšējo, izmantojot hash identifikatorus. Tas nozīmē, ka bloķēšanas datus nevar mainīt vai mainīt, jo mainās jaukšanas vērtība. Turklāt visi blokā glabātie dati tiek aizsargāti arī ar kriptogrāfijas palīdzību.

Datus var atbloķēt tīkla dalībnieks, kurš tos vispirms izveidoja. Lai piekļūtu datiem, nepieciešama privāta atslēga. Blokā glabātie darījumi ir parakstīti digitāli, un tāpēc tos nevar mainīt, piešķirot blokam nepieciešamo integritāti un pārredzamību, ja nepieciešams.

 1. Kas ir dubultā izdevumi?

Divkārši izdevumi ir vienas un tās pašas digitālās valūtas divreiz iztērēšana bez tīkla drošības, to pamanot. Divkārši izdevumi ir viena no lielākajām tirgus problēmām, un finanšu iestāde veic īpašu piesardzību, lai nodrošinātu, ka tie par katru cenu novērš dubultu tēriņu. Tas galvenokārt tiek darīts, apmānot tīklu, domājot, ka sākotnējā summa nekad netiek iztērēta, padarot to pieejamu citiem darījumiem.

 1. Kā jūs varat pārtraukt dubultos tēriņus?

Divkāršus izdevumus novērš blokķēde ar vienprātības algoritma palīdzību. Saskaņas algoritms nodrošina darījuma patiesumu un ieraksta to blokā. Tādējādi to pārbauda vairāki mezgli, kas ļauj veikt dubultu tēriņu.

Tomēr 51% tīkla uzbrukumu var padarīt jebkuru blokķēdi neaizsargātu pret dubultu tēriņu, jo vairāk nekā 50% tīkla kontrolē viena vienība.

Lai uzzinātu vairāk par to, apskatiet 50 labākos uzņēmumus, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju.

Blockchain intervijas jautājumi: tēma – konsensa algoritmi

 1. Kas ir konsensa algoritms?

Vienprātības algoritms ir metode, kā panākt vienprātību par datu izmaiņām sistēmā vai sadalītajā tīklā. Vienprātības algoritmi tiek ļoti izmantoti blokķēdēs, jo tie ļauj nezināmu mezglu tīklam panākt vienprātību par datiem, kas tiek glabāti vai koplietoti, izmantojot blokķēdi. Daži no populārākajiem vienprātības algoritmiem ir pierādījumi par likmēm (PoS) un darba pierādījumi (PoW).

 1. Kādi ir konsensa algoritmu veidi?

Tur ir daudz vienprātības algoritmu vai metožu veidu. Populārākais konsensa algoritms ietver

 • Darba pierādījums (PoW)
 • Spēļu pierādījums (PoS)
 • Deleģētais kapitāla pierādījums (DPoS)
 • Iestādes apliecinājums (PoA)
 • Pierādītais laiks (PoET)
 • Bizantijas vainas tolerance

Uzziniet vairāk par šiem algoritmiem tagad mūsu konsensa algoritmu ceļvedī.

 1. Kā darbojas darba pierādīšanas (Pow) konsensa algoritms?

Darba pierādījums (PoW) darbojas, lūdzot mezglus sniegt pierādījumus par savu darbu, nodrošinot nepieciešamo skaitļošanas jaudu, lai atrisinātu grūtas matemātiskas mīklas. Darījumi tiek glabāti blokos, kur bloku grūtības nosaka kalnraču ieguves grūtības. Kalnrači ir īpašie mezgli, kas piedalās skaitļošanas jaudas nodrošināšanā blokķēdei. Process ir pazīstams kā ieguve.

 1. Kā darbojas konsoles algoritms ar pierādījumiem par likmēm (Pos)?

Likmes pierādīšana darbojas, izmantojot žetonu likšanu. Tā vietā, lai atrisinātu grūtas matemātiskas skaitļošanas mīklas, žetoni vai monētas tiek piesaistīti mezgliem. Šie īpašie mezgli piedalās vienprātības procesā, piesaistot lietotāju. Mezgliem vienmēr ir iespēja tikt izvēlētiem, lai apstiprinātu darījuma bloku. Viņi veiksmīgi apstiprina darījumus, kad viņi saņem atlīdzību.

 1. Kāda ir atšķirība starp likmju pierādīšanu (poz) un darba pierādījumu (Pow)?

Atšķirība starp diviem populārākajiem vienprātības algoritmiem – PoW un PoS – ir to darbība. PoW ir enerģijas alkstošs, savukārt PoS nav. Citas galvenās atšķirības ietver vajadzību pēc milzīgas skaitļošanas jaudas PoW, salīdzinot ar ne vai mazāk aprēķināšanas jaudu PoS. PoS ir arī rentabls un piedāvā ātrāku pabeigšanas laiku, salīdzinot ar PoW.

Lasīt vairāk: PoW Vs. PoS: divu blokķēdes konsensa algoritmu salīdzinājums

Blockchain intervijas jautājumi: dApps, viedie līgumi, Centrālās bankas digitālās valūtas, decentralizētās finanses

 1. Kas ir Centrālās bankas digitālās valūtas?

Centrālās bankas digitālās valūtas ir digitālās valūtas veids. Tās galvenokārt ir esošās fiat naudas digitālā versija. Patiesībā iedvesma šīs sistēmas izstrādei radās no Bitcoin, taču šīs sistēmas pamatā esošā arhitektūra ir diezgan atšķirīga, jo valdības to kontrolēs.

 1. Kas ir decentralizēta finansēta tehnoloģija?

Decentralizētā finansēšana ir jauna veida decentralizēta monetārā sistēma, kuras pamatā esošās tehnoloģijas izmanto tādas publiskas blokķēdes kā Ethereum. Parasti decentralizēto finanšu komponenti ietver digitālos aktīvus, protokolus, viedos līgumus un dApps.

Lasīt vairāk: Decentralizēta finanšu tehnoloģija: visaptveroša rokasgrāmata

 1. Kādas ir populārās platformas Blockchain lietojumprogrammu izstrādei?

Populārākās platformas blokķēdes lietojumprogrammu izstrādei ietver Hyperledger Fabric, Ethereum, R3 Cords, Quorum un Ripple.

 1. Kas ir Hyperledger?

Hyperledger ir atvērtā koda sadarbības centieni uzlabot blokķēdi. Tas piedāvā uzņēmuma līmeņa sistēmu. Rīki palīdzēs stiprināt blokķēdes ieviešanu vairākās nozarēs, ieskaitot ražošanu, piegādes ķēdes, finanses utt. Linux fonds to pārvalda. Jūs varat arī saskarties ar intervijas jautājumiem par Hyperledger Fabric un Hyperledger zāģa zobiem. Tātad, pārliecinieties, ka esat pārbaudījis Hyperledger zāģu un audumu, lai dusētu intervijas jautājumus.

 1. Kas ir viedais līgums?

Vieds līgums vislabāk tiek definēts kā datora kods, kas ļauj jums ieviest noteikumus un noteikumus starp divām pusēm, kuras mijiedarbosies, lai veiktu darījumu. Kad līgums ir uzrakstīts, to var izpildīt automātiski uz jebkuru reižu skaitu. Viedie līgumi ir likumīga vienošanās, kas tiek rakstīta ar koda palīdzību. To plaši izmanto blokķēdē, lai automatizētu uzdevumus un arī ieviestu pārredzamību noteiktā sistēmā. Piemēram, viedos līgumus var izmantot, lai pārdotu vai piederētu reāliem aktīviem.

Uzziniet vairāk par viedajiem līgumiem tūlīt!

 1. Kā viedā līgumu izstrāde ir saistīta ar blokķēdes tehnoloģiju?

Viedie līgumi tiek ieviesti, lai automatizētu likumīgu līgumu starp diviem vienaudžiem. Lai padarītu blokķēdi efektīvu, ir nepieciešama gudra līgumu izstrāde. Ethereum jau no paša sākuma ar to rīkojās diezgan labi un ieviesa ideju. Bitcoin var izmantot arī viedos līgumus, bet ne vietēji. Lai viedie līgumi darbotos ar bitcoīnu, jums jāizmanto viedo līgumu platforma RootStock. Attīstība ir nepieciešama, lai blokķēdes tehnoloģija attīstītos un atrisinātu vairāk problēmu.

 1. Kas ir dApp?

dApp nozīmē arī “decentralizētu lietojumprogrammu”, kas darbojas blokķēdē. Viedie līgumi tiek izmantoti, lai automatizētu dažādu dApp funkcionalitāti. Tā kā tā ir lietojumprogramma, tajā var piedalīties vairāki vienaudži, un to nekontrolē viena vienība. dApps parasti ievēro protokolu vai algoritmu, kā arī prasa tā funkcionalitātei pievienotu stimulu. Visbeidzot, tas ir pilnīgi atvērtā koda.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par decentralizētām lietojumprogrammām? Apskatiet mūsu ceļvedi vietnē decentralizēta piemērošana tagad!

 1. Kā dApp atšķiras no parastās lietotnes?

dApps darbojas decentralizētā tīklā vai sistēmā, turpretī lietotnes kopumā nav paredzētas darbībai decentralizētā ekosistēmā. dApps ir nākamās paaudzes lietotnes, kas izmanto blokķēdes priekšrocības un darbojas tajā. Populāri bloku ķēdes risinājumi, kas atbalsta dApps, ietver NEO un Ethereum.

 1. Kā dApp atšķiras no viedā līguma?

dApps ir decentralizēta lietotne, kas izpilda noteiktu darbību vai funkciju blokķēdē. To uztur organizācija, lai viņi varētu efektīvi automatizēt dažus vai pabeigt procesus. No otras puses, viedie līgumi tiek veikti kā divi vienaudži saskaņā ar iepriekš noteiktiem noteikumiem, izmantojot kodu. Atšķirībā no viedajiem līgumiem, dApps jebkurā laikā var piekļūt vairāki vienaudži.

 1. Kas ir pamatīgums?

Solidity ir augsta līmeņa programmēšanas valoda, kas piedāvā programmēšanu uz līguma pamata. To izmanto, lai uzlabotu Ethereum virtuālās mašīnas funkcionalitāti, un to aktīvi izmanto arī Ethereum viedo līgumu programmēšanai. Runājot par sintaksi, tas ir līdzīgs JavaScript un ir viegli lietojams.

 1. Kādi ir galvenie cietības lietošanas gadījumi?

Galvenais Solidity izmantošanas gadījums ir viedu līgumu un dApps izveidošana Ethereum blokķēdē. To var izmantot, lai izveidotu viedo līgumu atvērtā koda versiju. Viedos līgumus, kas izveidoti, izmantojot Solidity, var izmantot datu glabāšanai, konkrētas darbības veikšanai, ja ir izpildīts nosacījums, vai tikai apturēt noteiktu darbību. Viedie līgumi cilvēkiem ir jāizstrādā, pirms tie tiek izvietoti blokķēdē.

Blockchain intervijas jautājumi: vispārīgi jautājumi

 1. Vai jūs varat uzlauzt Blockchain tīklu?

Blokķēde lielākoties ir diezgan droša. Tomēr tas nav pilnīgi drošs. Hakeri var veikt daudz dažādu veidu uzlaušanu. Piemēram, Sybil uzbrukums, Maršrutēšanas uzbrukums, Tieša pakalpojuma atteikšana utt. 51% uzbrukums ir arī ievērojams uzbrukums, ko hakeri var izmantot, lai nozagtu informāciju vai monētas. Citas ievainojamības ietver sistēmu vai platformu ieviešanu, kas to padara neaizsargātu. Decentralizētā autonomā organizācija (DAO) ir neaizsargāta pret uzbrukumiem.

Lasiet arī: Vai Blockchain var uzlauzt?

 1. Kas ir kriptovalūtas ieguve?

Kriptovalūtas ieguve ir process, kurā tiek apstiprināti darījumi blokķēdē un nodrošināts, ka tas tiek validēts un ierakstīts blokā. Kalnrūpniecību veic kalnrači, kuri izmanto dārgas skaitļošanas iekārtas, lai panāktu vienprātību blokķēdē. Kalnrūpniecību galvenokārt izmanto Proof-of-Work (PoW) vienprātības algoritms, kurā kalnračiem ir jāatrisina sarežģītas matemātiskas mīklas. Viņi tiek atalgoti par viņu darbu.

 1. Cik noderīga ir blokķēde digitālajai aizsardzībai un kiberdrošībai?

Blockchain ir pretviltojumu risinājums, kas var palīdzēt aizsargāt ar datiem sensitīvu informāciju. Tas nozīmē, ka blokķēde var būt noderīga gan kiberdrošībai, gan digitālajai aizsardzībai. Citas galvenās blokķēdes iezīmes, kas palīdz tai sniegt vērtību digitālajai aizsardzībai un kiberdrošībai, ir pārredzamība, integritāte un decentralizēta pieeja. Blokķēdē tiek izmantota arī kriptogrāfija, kas arī aizsargā datus un uzlabo kiberdrošību.

 1. Kas ir Metamask?

Metamask ir tīmekļa lietotne, kas ļauj izveidot savienojumu ar Ethereum dApps tieši no jūsu pārlūkprogrammas. Tas nozīmē, ka, lai piekļūtu dApps un tā funkcijām, jums nav nepieciešams pilns Ethereum mezgls.

 1. Kas ir zibens tīkls?

Zibens tīkls ir ārpusķēdes un pielāgojams risinājums, lai uzlabotu bitkoīna darbību. Tas nodrošinās tūlītējus darījumus ar zemām izmaksām vai bez tām. Turklāt tas padarīs bitkoinu mērogojamāku, lielāko daļu smagā darba padarot ārpus ķēdes. Zibens tīkls tiek aktīvi attīstīts, un to jau izmanto daudzi pārdevēji.

 1. Ko jūs domājat par Blockchain nākotni?

Blokķēdes nākotne ir gaiša. Pašlaik tā ir izaugsmes fāzē, kur tā aug gan tehnoloģiski, gan pieņemšanā. Tās lietošanas gadījumi gandrīz visās dažādās nozarēs runā par tās nākotni. Arvien vairāk un vairāk investoru, kurus interesē blokķēdes tehnoloģija, mēs redzēsim milzīgu ietekmi uz blokķēdi gan rūpnieciski, gan ikdienas dzīvē. Lai to padarītu efektīvāku un praktiskāku, to izmantos arī kopā ar citām tehnoloģijām, tostarp mākslīgo intelektu, lielajiem datiem utt.

 1. Kas ir atomu mijmaiņa?

Atomapmaiņa nodrošina ātrāku pārsūtīšanu, pateicoties viedo līgumu izmantošanai. Tā ir revolucionāra tehnoloģija, kas ļauj vienaudžiem apmainīt vienu kriptovalūtu pret citu bez jebkādas starpnieku apmaiņas. Tas tiek darīts ārpus ķēdes un starp diviem dažādiem blokķēdēm.

Uzziniet vairāk par Atomic swap tūlīt!

Secinājums

Tas mūs noved pie top 50 blokķēdes jautājumiem un atbildēm. Visi šie jautājumi par blokķēdes tehnoloģiju palīdzēs jums sagatavoties lielajai intervijai. Bet vienmēr atcerieties, ka jums ir daudz jāsagatavojas, lai dūzīžot blokķēdes interviju. Tāpēc noteikti pārbaudiet visus jautājumus un pārliecinieties, vai esat pārliecināts.

Ja esat tikai iesācējs un vēlaties saprast, kā jūs varat veidot blokķēdes karjeru, iesakām sākt ar mūsu kursu Kā veidot savu karjeru uzņēmumu blokķēdēs!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map