Blockchain priekšrocības loģistikas nozarē

Šis raksts koncentrēsies uz izpratni par blokķēdes lomu loģistikas nozarē un to, kā tā palīdz to uzlabot.

Loģistika ir viens no galvenajiem pašreizējās nozares elementiem. Tas nodrošina, ka priekšmeti nonāk paredzētajā vietā ar minimālu laiku, izmaksām un bojājumiem. Īsāk sakot, tā nodarbojas ar sarežģītu preču pārvadāšanas operāciju īstenošanu un organizēšanu no vienas vietas uz otru (parasti no izcelsmes vietas līdz patēriņam).

Pašreizējā loģistikas nozare ir milzīga! Tikai ASV ienākumi 791,7 miljardu ASV dolāru vērtībā bija tieši 2020. gadā. Skaitļu ziņā tas ir astronomisks, un tas arī padara loģistikas nozari par vienu no vissarežģītākajām..

Blockchain tehnoloģija piedāvā decentralizētu tīklu, kur vienaudži var sazināties un veikt darījumus bez nepieciešamības pēc centralizētas iestādes. Tās decentralizētais raksturs sniedz daudz priekšrocību, tostarp nemainīgumu, pārredzamību un drošību. Vēl jo vairāk, tas ir lieliski piemērots arī loģistikas nozarei.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Kas ir Blockchain loģistikā?

Labākais iespējamais veids, kā blokķēde var palīdzēt loģistikai, ir novērst tās neefektivitāti. Pašlaik gandrīz katram loģistikas ķēdes elementam ir daudz iespēju, ar ko tikt galā. Šīs iespējas ietver scenārijus “Kas būtu, ja būtu”.

Brokeriem, nosūtītājiem un citiem ir jākoncentrējas uz efektivitāti, nevis jāpiestrādā, izvēloties labāko variantu. Papildus tam vienmēr ir bijusi daudz dokumentu, kas jādara. Dokumentēšanas process palielina neefektivitāti jau tā lēnajiem pārvadājumiem no gala līdz galam.

Būtībā visa loģistikas procesa novirzīšana ir viena patiesības un sarežģīta procesa avota trūkums. Nepieciešama decentralizēta vienība, kas var apstrādāt visus darījumus, kā arī darboties kā centrs, lai pārbaudītu un uzlabotu visu procesu.

Tas rīkosies ar visu, tostarp nodrošinās līdzekļus darījumu reģistrēšanai, izveidos efektīvu un pārredzamu sistēmu, kā arī izsekos aktīvus ar visu nepieciešamo dokumentāciju.

Tā kā blokķēde pēc būtības ir digitāla, dokumentācija jāveic tiešsaistē, dodot ikvienam piekļuvi datiem no jebkuras vietas.

Blockchain loģistikā

Kā Blockchain tehnoloģija darbojas loģistikā


Lai labāk izprastu, mums jāsaprot dažādi loģistikas soļi un tas, kā tur jāievieš blokķēdes tehnoloģija. Apskatīsim galvenos loģistikas cauruļvada dalībniekus un viņu lomu, lietojot blokķēdes tehnoloģiju.

Tālāk mēs apspriedīsim galvenos loģistikas bloku ķēdes konsorcija elementus. Tas ir mēģinājums pilnībā integrēt blokķēdi loģistikas cauruļvadā. Tas arī palīdzēs jums saprast blokķēdes priekšrocības loģistikas sistēmās.

Loģistikas Blockchain konsorcijs

Loģistikas blokķēdes konsorcijs ir dibināts Austrālijas kuģniecības nozarei. Pašlaik to pārvalda EY, kurā ietilpst BVL, DB Schenker, LKW Walter un citas standarta struktūras un meitasuzņēmumi ciparu formātā.

Konsorcija mērķis ir standartizēt un digitalizēt kravas dokumentāciju. Tajā iekļauti visi dokumenti, ieskaitot izcelsmes sertifikātu, pavadzīmes utt. To darot, uzņēmumi varēs automatizēt 75 miljonus procesu gadā. Pretī viņi ietaupīs jebko aptuveni 12 miljonus papīra lapu.

Ražotājs

Ražotājs ir atbildīgs par produktu ražošanu. Viņiem būtu jāiesniedz arī izcelsmes sertifikāts, apstrādes dati, svītrkodi, sērijas numurs un nosūtīšanas datumi.

Visa informācija ir jāuzglabā un jāšifrē izplatītajā virsgrāmatā. Lai to izdarītu, ražotāja sistēmām vienmēr jābūt savienotām ar internetu. Ražotājam jāizmanto arī viedie līgumi, lai automatizētu un organizētu sūtījumu darījumu plūsmu. Plūsma ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp algoritmiem, kodētiem parametriem un algoritmiem.

Piegādātājs

Piegādātājs saņem visu nepieciešamo informāciju no ražotāja un izveido pats savu dokumentācijas kopumu, ar kuru dalīties ar nākamo loģistikas procesa dalībnieku. Piegādātājam jāizveido iepakojuma saraksts, partijas numurs, pasūtījuma numurs, izgatavošanas datums un sūtījuma specifikācijas (DIMS).

Loģistika 3PL

Nākamais loģistikas spēlētājs ir 3PL. Viņi ir atbildīgi par maršruta instrukciju, pavadzīmes, preču apraksta un nosūtīšanas datuma ģenerēšanu un automatizēšanu.

Long-Haul pārvadātājs

Pēc tam informācija tiek nodota tālbraucēju pārvadātājam, kurš ir atbildīgs par temperatūras, sūtījuma statusa un piegādes paraksta uzturēšanu un ģenerēšanu..

Noliktava

Pēc tam Long-Haul pārvadātājs preces izgāž noliktavā. Pēc tam noliktava strādā ar maršrutēšanas instrukcijām, iesaiņojuma svītrkodu, specifikācijām un atlases datumu.

Tuvo pārvadājumu pārvadātājs

Pēc tam tuvsatiksmes pārvadātājs nogādā preces saņēmējam, automatizējot un ģenerējot informāciju, ieskaitot rēķina numuru, saņemšanas datumu, klienta ID, piegādes kvīti un sūtījuma statusu.

Saņēmējs

Saņēmējs saņem produktu ar visu detalizēto informāciju, kas saglabāta blokķēdē.

Visā procesā ir trīs galvenie soļi.

  • Ražotāji ir atbildīgi par preču nosūtīšanu noliktavām, piegādātājiem un 3PL piegādātājiem.
  • Savukārt 3PL nodrošinātājs nodrošina sūtījuma un jaudas optimizāciju reāllaikā. Tam vajadzētu arī pārliecināties, ka tas pats sevi optimizē, lai varētu saņemt jaunas slodzes.
  • Pēdējā posmā 3PL pakalpojumu sniedzēji ir atbildīgi par preču piegādi pārvadātājiem. Viņiem arī jāpārliecinās, ka visos posmos tiek nodrošināta redzamība. Visbeidzot, pārvadātājam jāpiedāvā sūtījuma statuss arī visos sūtījuma posmos.

Transporta alianses blokķēde (BITA)

Vēl viena blokķēdes alianse, kas strādā transporta un loģistikas jomā. Tā tika dibināta 2017. gada augustā. Alianse kopš tās dibināšanas ir kļuvusi spēcīga. Šobrīd tajā ir vairāk nekā 500 biedru no 25 valstīm. Alianses mērķis ir veicināt jaunu tehnoloģiju ieviešanu transporta, kravu, loģistikas un citu saistīto nozaru vidū.

Tas arī nozīmē, ka viņi uzstāj uz izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju (DLT), piemēram, blokķēdes, pieņemšanu. Galvenie elementi ietver kopīga standarta pieņemšanu, izglītību un sadarbību.

Izmantojiet Blockchain gadījumus loģistikā

Blokķēdes loģistikas lietojumprogrammu ir daudz. Lai gūtu labu izpratni, apskatīsim piecas blokķēdes loģistikas lietojumprogrammas. Tas arī palīdzēs jums saprast blokķēdes tehnoloģijas priekšrocības loģistikā.

Labāka kravu izsekošana

Blockchain izmantošana loģistikas sistēmās un piegādes ķēdē var palīdzēt jums vieglāk izsekot kravu. Pašlaik palielinās piegādes vienā dienā un piegādes pēc pieprasījuma. Tātad tas ātri var kļūt par apgrūtinājumu loģistikas uzņēmumiem, jo ​​tiem nav infrastruktūras, lai apmierinātu šo milzīgo prasību vajadzības.

Daudzi kravas automašīnu uzņēmumi cenšas ieguldīt labā izsekošanas tehnoloģijā, taču šo tehnoloģiju drošība ir apšaubāma.

Turklāt šīm tehnoloģijām nav droša autentifikācijas procesa. Tāpēc kibernoziedznieki vai sliktas personas vienmēr izmanto tīkla informāciju.

Blockchain šeit patiešām var mainīt scenāriju. Tā kā blokķēde piedāvā pareizu autentifikācijas kanālu ar verifikāciju, neviens nevar manipulēt ar datiem.

Turklāt, tā kā jūs varat sekot līdzi visām piegādēm un reāllaikā, tas tiešām var nodrošināt labāku patērētāja pieredzi loģistikas nozarē.

Uzlabota nosūtīšanas procesa efektivitāte

Izmantojot blokķēdi, pirmā lieta, kas uzlabos loģistiku, ir pārvadājumi un kravu pārvadājumi. Īsāk sakot, to var izmantot, lai uzlabotu piegādes procesu starptautiskā un vietējā mērogā. Tas arī liks viņiem uzlabot preču ietilpību un uzlabot procesa efektivitāti.

Maersks jau zina blokķēdes nozīmi un jau ir iekļāvis blokķēdi savos procesos un darbībās. Viņi ir vieni no lielākajiem pārvadājumu konteineru operatoriem. Galīgais mērķis ir pēc iespējas labāk izsekot sūtījumam, sadarbojoties ar citām iestādēm. IBM arī strādā ar Maersk, lai uzlabotu pasaules tirdzniecības infrastruktūru.

Piegādes ķēdes blokķēde noteikti palīdzēs ietaupīt miljoniem dolāru.

Lietu interneta (IoT) drošība Ierīces efektivitātes paaugstināšanai

Daudzi uzņēmumi jau izmanto lietu interneta ierīces, lai nepārtraukti izsekotu produktus vai uzturētu kvalitāti. Tomēr šīs IoT ierīces ir pakļautas kiberuzbrukumiem, jo ​​tās mēdz izmantot mākoņu serverus, lai sazinātos savā starpā, kas ir neaizsargāts process.

Tātad, šeit loģistikas un piegādes ķēdes bloku ķēde var piedāvāt šo IoT ierīču drošību un uzraudzīt visus datus, kas nāk no visām šīm ierīcēm. Turklāt tas var arī palīdzēt analizēt un kategorizēt visus datus no šīm ierīcēm, lai veiktu izmaiņas biznesa stratēģijā.

Labāka pārredzamība

Blockchain viena no galvenajām iezīmēm ir pārredzamība. Ja to ievieš pareizi, piegādes ķēdes blokķēde piedāvā labāku pārredzamību, kas savukārt ietekmē loģistikas pārredzamību. Tas ļauj uzņēmumiem ticamāk uzticēties viens otram. Pateicoties labākai pārredzamībai, būs mazāk strīdu par rēķiniem, mazāka darbinieku ekspluatācija un labākas revīzijas izmaksas.

Izņemot gala patērētājus, uzlabosies uzticamība un integritāte, tāpēc B2B bizness ienāks. Uzticība nozīmē, ka revīzijas izmaksas, strīdi par rēķiniem un citi konfliktu aspekti tiks samazināti līdz lielam līmenim vai pat noņemti.

Jau tagad ir uzņēmumi, kas iegulda pārredzamības uzlabošanā. Viens no šādiem uzņēmumiem ir uzņēmums Providence, kas ir veicis gadījumu izpēti, lai noskaidrotu, kā blokķēde var uzlabot loģistikas aspektus, tostarp piegādes ķēdi.

Krājumu izsekošana

Krājumu izsekošana ir sarežģīta. Uzņēmumi tērē daudz naudas, lai to padarītu perfektu un efektīvu. Un pat tad tas piedāvā daudz problēmu. Tāpēc krājumu izsekošana ir viens no galvenajiem nozares virzieniem. Lai to pārvaldītu, uzņēmumi tērē miljoniem dolāru.

Blockchain tehnoloģija var palīdzēt atrisināt problēmu, piedāvājot uzņēmumiem iespēju ne tikai pārvaldīt savus produktus makro, bet arī mikrolīmenī. Piemēram, uzņēmumi var pilnībā sekot līdzi loģistikai, to ļoti efektīvi uzraugot.

Viens no šādiem piemēriem ir IBM bloku ķēdē balstīta sistēma. Tas ļauj uzņēmumiem izsekot pārtikas precēm un ziņot par to apstākļiem visā darījumu procesā. Lieli uzņēmumi, piemēram, Nestle, Walmart, Unilever utt., Jau piedalās projektā un palīdz sasniegt pēc iespējas labāko rezultātu.

Galapatērētāji no tā gūs vislielāko labumu, jo viņi vienmēr iegūs svaigus un gatavus pārtikai pārtikas produktus. Šis ir viens no labākajiem uzņēmumu blokķēdes lietošanas gadījumiem šajā nozarē.

Strīdu izšķiršana

Vēl viens no blokķēdes pielietojumiem loģistikā ir strīdu izšķiršana kravu pārvadājumos. Kravu pārvadājumi vienmēr cieš no strīdiem. Tas var notikt, ja preces tiek nevietā vai aizkavētas. Strīdus ir grūti atrisināt, un tie var ilgt vairākas nedēļas, pirms tie tiek atrisināti. Tas viss nozīmē lielākus uzņēmuma resursu izdevumus.

Blockchain var ātrāk atrisināt strīdus, izmantojot nemaināmus datus un reāllaika informāciju par kravu. Izmantojot automatizāciju, daudzus strīdus var atrisināt dažu minūšu laikā, nodrošinot uzticamus datus. Tas arī palīdz uzņēmumiem risināt klientu strīdus.

Rēķini un maksājumi

Visbeidzot, blokķēde var palīdzēt uzlabot rēķinus un maksājumus, izmantojot efektīvu un drošu sistēmu. Rēķinu izrakstīšana var būt īsts izaicinājums, ja to veic ļoti lielā apjomā. Tāpēc jūs atradīsit sistēmas, kas efektīvi rēķina un maksājumus.

Uzņēmumi var izmantot viedos līgumus, lai automatizētu visu procesu un padarītu to bez kļūdām un pārredzamu. Tas arī padarīs rēķinus un maksājumus īpaši efektīvus.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēdes un piegādes ķēžu pārvaldības kurss

Blockchain ieviešanas izaicinājumi loģistikā

Ir daudzi izaicinājumi, kas uzņēmumiem jāpārvar, lai ieviestu blokķēdi. Daži no izaicinājumiem ir šādi.

  • Datu glabāšanas modeļa atšķirīga izmantošana: Ne visi uzņēmumi vai sistēmas izmanto to pašu datu modeli, lai sadarbotos blokķēdē.
  • Blokķēdes integrēšana esošajā IT ekosistēmā: Vienmēr būs grūti integrēt blokķēdi esošajā IT ekosistēmā.
  • Attīstoša blokķēdes tehnoloģija: Pēdējais izaicinājums ir strādāt ar pašu blokķēdi. Blockchain ir jauna tehnoloģija un attīstās strauji. Blockchain ieviešana šobrīd nozīmēs vairāk ieviešanas izaicinājumu nākotnē.
  • Informācijas plūsma: Vēl viens liels izaicinājums ir pārvaldīt informācijas plūsmu starp dažādām loģistikas vienībām. Ja tirdzniecība ir starptautiska, tā kļūst sarežģītāka, jo vairāk vienību iesaistās visā procesā.

Veiksmes faktors blokķēdei loģistikā

Padarīt blokķēdi veiksmīgu loģistikā ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Uzņēmumam jābūt aktīvam, un tam jāstrādā pie šiem faktoriem, lai veiksmīgi ieviestu blokķēdi esošajās sistēmās. Būtībā ikvienam ir jāsadarbojas, jāuzlabo zināšanas par blokķēdēm un jāpalielina to vērtība.

Sadarbības kultūra

Kad pienāk jauna tehnoloģija, vienmēr trūkst sadarbības. Tas pats attiecas uz blokķēdi. Blockchain ir tehnoloģija, kuras darbībai nepieciešama sadarbība. Viens no citiem iemesliem ietver vairāku pušu iekļaušanu bloku ķēdes ekosistēmā, ieskaitot partnerus, regulatorus, rūpniecības organizācijas utt..

Viens šāds piemērs būtu sadarbība ar konkurentiem, lai izveidotu standartus blokķēdes darbam loģistikā.

Vērtība un iesaistīšanās ar ieinteresētajām personām

Ieinteresētajām personām būtu jāiegulda savs laiks un pūles, lai uzlabotu vērtību jau esošajām sistēmām vai projektiem, kas atrodas uz īstenošanas robežas. Viņiem jāsniedz savas nenovērtējamās zināšanas un arī tehniskās iespējas.

Blockchain ir jauna tehnoloģija, un tai ir nepieciešama visa iespējamā palīdzība, lai tā būtu nobriedusi un gatava ieviešanai.

Blokķēdes iespēju un zināšanu uzlabošana

Pēdējais faktors ir darbs, lai uzlabotu blokķēdes zināšanas un iespējas. Tas palīdzēs loģistikas uzņēmumiem atrast jaunus modeļus, kas darbojas reālajā pasaulē.

Secinājums

Tas mūs noved pie blokķēdes beigām loģistikā. Loģistika ir viena no lielākajām bažām pašreizējai uzņēmumu paaudzei. Ja esat daļa no loģistikas uzņēmuma, tad visa bumbas spēle ir atšķirīga. Kā jūs uzzinājāt no raksta par to, kā blokķēde darbojas loģistikā. Galvenie dalībnieki ir ražotāji, piegādātāji, loģistika 3PL, pārvadājumu pārvadātājs ar kravu pārvadāšanu, īssavienojuma pārvadātājs, noliktava un saņēmējs..

Galvenās problēmas, ar kurām šobrīd cieš loģistikas nozare, ir dažādu datu glabāšanas modeļu izmantošana, integrācija ar pašreizējo ekosistēmu, attīstošā blokķēdes tehnoloģija un informācijas plūsma.

Blokķēdes izmantošanas gadījumi loģistikai ietver krājumu izsekošanu, labāku pārredzamību, strīdu izšķiršanu un rēķinu izrakstīšanu & maksājumi. Pat ar šiem lietošanas gadījumiem ir daudz veiksmes faktoru, lai blokķēde gūtu panākumus loģistikā. Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo tehnoloģiju, reģistrējieties mūsu Enterprise Blockchains Fundamentals kursā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map