Blockchain riska novērtēšana un uzņēmuma vadības sistēma

Uzņēmuma Blockchain pamatā ir riska pārvaldība. Tāpēc šajā rakstā mēs pievērsīsimies blokshēmas riska novērtējumam. 

Blockchain ir jauna tehnoloģija, un ne visi uzņēmumi vai uzņēmumi zina, kā to veiksmīgi ieviest. Ja jūsu bizness domā pāriet uz blokķēdi, pirms dziļi ieniršanas tajā ir jāveic pareiza blokķēdes riska pārvaldība. 

Būtībā biznesa procesa maiņa, lai izmantotu blokķēdi, nav vienkāršs uzdevums. Lai sāktu, tas prasa laiku, pūles un, pats galvenais, labu ieguldījumu. Neveiksme nav iespēja. Ja riska pārvaldība netiek veikta pareizi, jūs varat zaudēt resursus un arī iegūt projekta neveiksmes iespēju.

Neuztraucieties, jo šajā rakstā mēs izpētīsim pareizu blokķēdes riska novērtējumu, kas aptvers dažādas blokķēdes projekta daļas. 

Blockchain uzņēmuma riska novērtēšanas un pārvaldības sistēma

Pirms mēs dziļi ienirstam blokķēdes riska novērtēšanas idejā, īsāk sapratīsim blokķēdi.

Blockchain ir decentralizēta vienādranga grāmata. Tas sniedz vairākas priekšrocības, tostarp efektivitāti, decentralizāciju, sadalīto virsgrāmatu, nemaināmību un neatgriezeniskumu. Izmantojot blokķēdi, uzņēmumi var ieguldīt vairāk laika inovācijām un mazāk laika pārvaldībai. Blockchain arī ļauj uzņēmumiem automatizēt, izmantojot viedus līgumus.

Viedie līgumi ir līdzvērtīgi likumīgam līgumam. Tie nodrošina nepieciešamos rīkus tīkla automatizēšanai.

Vēl viena lieta, kas ir izšķiroša blokķēdes vai sadalītās virsgrāmatas tehnoloģijas (DLT) panākumiem, ir vienprātības metode. Bitcoin izmanto darba pierādījumu (PoW), taču tas nav ideāli piemērots uzņēmuma blokķēdei. Uzņēmumiem ir daudz labu alternatīvu, tostarp Hyperledger Fabric, Quorum, IBM blockchain un citi.

Īsāk sakot, jūs varat izmantot blokķēdi, lai gūtu būtiskus uzlabojumus jūsu biznesa procesos.

Vai jūsu uzņēmums ir gatavs riskiem, kas saistīti ar blokķēdi?

Blockchain neapšaubāmi ir viena no inovatīvākajām tehnoloģijām. Tas ir arī licis riska praktiķiem mainīt to, kā viņi uztver riskus, izmantojot tehnoloģiju. Tas ir daudzsološi, un tāpēc riski ir uzkrītoši nekā jebkad agrāk.

Šobrīd uzmanības centrā ir maksimāli samazināt riskus. Dažos gadījumos ir iespējams pilnībā izskaust ar blokķēdes ieviešanu saistītos riskus. Tomēr riski ir jauni, un ļaunprātīgi dalībnieki var nodarīt kaitējumu sistēmai daudzos veidos. Ne tikai tas, bet riski ir arī pašā tīklā.

Piemēram, uzņēmumam ir nepieciešams tīkls ar atļauju, lai tas darbotos nevainojami. Bez pienācīgas atļauju pārvaldības sistēmas uzņēmumiem būtu grūti izveidot savu bloku ķēdes risinājumu. Atļaujas būtu jānoslāņo tā, lai netiktu nopludināta kritiska informācija. Galu galā dati ir tas, kas viņus atšķir, un jebkura noplūde var likt zaudēt viņu tirgus izpratni.

Bet labā ziņa ir tā, ka riska praktizētāji atzīst, ka blokķēde var darboties kā rīks risku migrēšanai. Tas sniedz funkcijas, kuras nekad agrāk nav nopirka neviena cita tehnoloģija. Galvenā neatņemamā sastāvdaļa ir decentralizācija. Tas padara blokķēdi par uzticības veicinātāju. 

Tomēr kā organizācija jūsu uzdevums ir uzdot galvenos jautājumus.

 • Būs blockchain radīs riskus jūsu organizācijai?
 • Ja tā notiek? Kāda veida riskus tas radīs?
 • Vai riski, kas saistīti ar blokķēdi, ir migrējami?

Blockchain nodrošina labāku riska pārvaldību, bet rada jaunus riskus, kas nebija sistēmas sastāvdaļa. Papildus tam organizācijai ir jārūpējas arī par pārvaldes iestādēm, kas pārvalda uzņēmumu vai decentralizētos tīklus. Uzņēmumiem ir obligāti jāievēro pārvaldes iestādes noteiktie noteikumi par to bloku ķēdē balstītu uzņēmējdarbības modeli.

Blockchain veidi un to radītie riski

Lai labāk izprastu blokķēdes riska novērtējumu vai blokķēdes riskus, mums jāaplūko blokķēdes veidi.

Blokķēdi kopumā var iedalīt divos veidos:

 • Atļautā blokķēde: Šāda veida atļautā blokķēde nodrošina, ka tikai izvēlētie dalībnieki var piedalīties bloku ķēdes tīklā. 
 • Blokķēde bez atļaujas: Šajā blokķēdes tipā ikviens var pievienoties un būt tīkla dalībnieks.

Kad runa ir par bez atļaujas bloķēt, ir viegli saskatīt ar to saistītos riskus. Nav zināms, ka jūsu klients (KYC) būtu saistīts ar lietotājiem. Tāpat kalnračiem ir vajadzīga tīkla barošana un darījumu apstiprināšana. Kalnračiem ir arī savi riski, tostarp 51% uzbrukumu. Pastāv arī naudas atmazgāšanas, privātuma problēmu un mērogojamības iespēja, kad runa ir par bez atļaujas izmantojamu blokķēdi. Visi šie riski padara to nederīgu ne uzņēmumiem, ne finanšu institūtiem. 

Atļautās blokķēdes, no otras puses, ir pasargāts no trūkumiem, ko rada bez atļaujas izveidota blokķēde. Pirmais, ko pamanīsit, ir tas, ka kalnračiem nav vajadzības to vadīt. Kalnraču trūkums nozīmē arī to, ka nav nepieciešama kriptonauda. Atļautā tīkla centrā daži mezgli spēj apstiprināt darījumus – padarot to ideāli piemērotu slēgtiem blokķēdes tīkliem. Bet, lai tīkls būtu funkcionāls, ir nepieciešams cita veida vienprātības algoritms.

Atļautām bloķēšanas ķēdēm arī nav problēmu, kad runa ir par privātumu un mērogojamību. Neviens nevar zināt, kas ir tīkla dalībnieks, izņemot administratorus. Tas ir izšķiroši, lai ilgtermiņā gūtu panākumus uzņēmuma blokķēdē. Turklāt, ja ir aizdomīgas darbības, drošības komanda to var ātri apstrādāt – ņemot vērā, ka viņiem ir maksimāla informācija par tīklu.

Viedie līgumi un to loma

Viedie līgumi ir tas, kas liek uzņēmumiem izmantot blokķēdes priekšrocības. Galu galā tur tiek kodēta biznesa loģika. Bez tā nebūtu pareiza biznesa procesu automatizācijas veida. Viņi spēj apstrādāt informāciju un izpildīt sevi, kad ir izpildīts kāds nosacījums. Tas arī padara viņus par ļaunprātīgu dalībnieku pirmo mērķi. 

Lai nodrošinātu viedo līgumu pareizu plānošanu un izpildi, uzņēmumam jānodrošina pareiza viedo līgumu pārbaude. Ideja ir mazināt risku, veicot rūpīgu pārbaudi.  

Institūtiem ir jāsaprot visi saistītie riski un attiecīgi jārīkojas. Ja tas nav izdarīts pareizi, tas var izraisīt datu zudumu un citus riskus.

Riska apsvērumi, kas jums jāņem vērā

Lai sniegtu jums skaidru priekšstatu, mēs apsvērsim riskus plašās riska kategorijās. Viņi noteiks, kas jādara. Četri galvenie riska apsvērumi ietver sekojošo

 • Standarta riska apsvērumi
 • Viedi līguma riska apsvērumi
 • Vērtības pārneses riska apsvērumi

Standarta riski

Standarta riska apsvērumi ir riski, kurus uzskata par kopīgiem visiem blokķēdes projektiem. Tie attiecas uz vispārējiem riskiem. Apskatīsim tālāk minētos blokķēdes riskus:

Darbības nepārtrauktības risks

Viens no izplatītākajiem blokķēdes biznesa riskiem ir uzņēmējdarbības nepārtrauktības risks. Kā biznesam jums jātiek galā ar pastāvīgi mainīgo pārvaldību un noteikumiem. Tāpat ir nepieciešams aprīkot biznesa procesu ar visu nepieciešamo aizsardzību pret kiberuzbrukumiem. Lai atrisinātu problēmu, uzņēmumam ir nepieciešami atbilstoši nepārtrauktības plāni un īss reakcijas laiks, kad rodas vajadzība.

Stratēģiskais risks

Vēl viens standarta blokshēmas risks ir stratēģiskie riski. Blockchain nav universāls risinājums. Tas nav visiem. Tomēr daži uzņēmumi uzskata, ka viņiem ir jāmaina uz blokķēdi, lai iegūtu konkurences priekšrocības. Bet patiesībā tas nav jādara. Blockchain joprojām ir jauna tehnoloģija, un tāpēc tam ir vajadzīgs laiks, lai nobriestu. Neatkarīgi no tā, ka tā ir jauna tehnoloģija, uzņēmumiem ir jāņem vērā arī tas, kā uzņēmumi ietekmēs, kad tie tiks mainīti uz blokķēdi. Ir arī jāapgūst ierobežojumi, ko tas radīs produkta / pakalpojuma ekosistēmā.

Informācijas drošības risks

Tāpat kā jebkura cita tehnoloģija, arī blokķēde nav brīva no informācijas drošības riska. Tas nodrošina labāku iekšējo drošību, kad runa ir par kriptogrāfiju vai izplatītu datu bāzi. Bet lietas var būt piesardzīgas, ja ņemam vērā konta vai maka drošību. Konta īpašumtiesības var pārņemt ļaunprātīgi dalībnieki. Blockchain arī nav 100% drošs un ir neaizsargāts pret uzbrukumiem.

Reputācijas risks

Reputācijas risks rodas, ja uzņēmumi nespēj integrēt blokķēdi savā mantotajā sistēmā. Ja tas nav izdarīts pareizi, tas var izraisīt sliktu klientu pieredzi – un tas var viegli traucēt uzņēmuma reputācijai.

Normatīvais risks

Noteikumi vienmēr ir bijuši uzņēmumu pirmais jautājums, kad viņi vēlas ieviest jaunu tehnoloģiju. Tā kā katrai valdībai vai iestādei ir savi noteikumi, globālajiem uzņēmumiem kļūst grūti pārvaldīt šos noteikumus un rīkoties tajos. Galvenie riski ietver pārrobežu darījumus. Šajā lietā uzņēmumiem ir jāpārvalda datu un privātuma aizsardzība. FINRA – pārvaldes iestāde, vēlas, lai, tirgojot vērtspapīrus, visos darījumos tiktu ievēroti likumi, noteikumi, valsts likumi. Tas ietekmē ne tikai uzņēmumus, bet arī izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju pamatideju.

Darbības un IT riski

Pāreja no standarta darbības procedūrām un politikas var būt biedējošs un riskants uzdevums. Izmaiņām jāaptver arī jauni biznesa procesi. IT komandai ir jārūpējas arī par mērogojamību, saskarni un ātrumu.

Piegādātāja riski

Tā kā lielākajai daļai uzņēmumu nav praktiski iespējams ieviest gala bloku ķēdes risinājumu, bizness pakļauj sevi arī trešo pušu piegādātāju riskiem. 

Līguma risks

Līguma risks galvenokārt ir saistīts ar to, kā mezglos un administratorā notiek pakalpojumu līmeņa līgumi (SLA).

Gudri līguma riski

Viedie līgumi ir jebkura uzņēmuma blokķēdes pamatā. Tas palīdz uzņēmumiem automatizēt vai pārveidot biznesa loģiku realitātē. Tos var izmantot finanšu un juridisku līgumu slēgšanai tīklā. To sarežģītība un nozīme rada blokķēdes biznesa riskus. Galu galā viss ir par biznesa loģikas kartēšanu digitāli. Apskatīsim bloka ķēdes riska novērtējumu, kas saistīts ar viedajiem līgumiem.

Biznesa / normatīvie riski

Viedie līgumi piedāvā veidu, kā pusēs iekodēt juridisko, ekonomisko vai biznesa loģiku. Kad tas ir izdarīts, tie darbojas nevainojami visā tīklā un nodrošina, ka visi to var izmantot. Tomēr regulatīvo jautājumu dēļ viedajiem līgumiem jābūt aprīkotiem arī ar izņēmumu apstrādi. Nepieciešamība pēc ārkārtas apstrādes nozīmē lielāku risku. Tāpēc viedie līgumi ir rūpīgi jāpārbauda vairākos tīklos, noteikumos un citos ierobežojumos vai vidē, kas tiem jāpilda..

Juridiskie riski

Viedie līgumi rada arī juridiskas atbildības jautājumu. Tā kā atļauju saņēmušie tīkli izmanto slēgtas decentralizētas pieejas priekšrocības, nav pareizas pieejas, kuru vainot, ja kaut kas noiet greizi. Vai tas būtu administrators vai inženieri, kas to ieprogrammēja? Arī nesaskaņas starp mezgliem var novest pie tā, ka cilvēki pamet un sagrauj nepieciešamo resursu tīklu.

Informācijas drošības riski

Viedi līgumi, ja tie nav pareizi kodēti, var radīt drošības riskus, tostarp ārējo vai iekšējo mezglu pārkāpumus. Risinājums ir veikt pareizu grozījumu viedo līgumu labošanai un apturēt jebkuru mezglu, lai izmantotu kļūmi. Turklāt uzmanība jāpievērš incidentiem, kad tie notiek. Lai pārliecinātos, ka kļūmes tiek ātri atrastas un novērstas, jāievieš pareizs incidentu pārvaldības process. Visbeidzot, jāpievērš uzmanība ārējām vienībām, jo ​​tās var izraisīt iekšējos viedos līgumus, nosūtot nepareizus vai maldinošus datus.

Vērtības pārneses riski

Veicot decentralizāciju, vienaudži tagad var pārsūtīt informāciju bez jebkādas centrālās iestādes vajadzības. Šī jaunā pieeja spēj mainīt uzņēmējdarbības veidu, bet ne bez riska. Pārbaudīsim bloku ķēdes riska novērtējumus, kas nāk kopā ar vienaudžu informācijas apmaiņu.

Saskaņas metožu risks

Vienprātības metožu risks ir jebkuras blokķēdes platformas pamatā. Visi tīklā notiekošie darījumi tiek pabeigti saskaņā ar izvēlēto vienprātības metodi. Vienprātības metode izmanto arī kriptogrāfijas protokolu. Šīs vienprātības metodes rada savu saistīto risku. Piemēram, BFT algoritmā pusēm ir jāvienojas par dalību sistēmā. Citiem konsensa algoritmiem ir savas problēmas.

Datu konfidencialitātes risks

Runājot par publisko blokķēdi, ir viegli uzzināt darījumus tīklā. Bet, kad runa ir par tīkliem ar atļauju, rezultātu nodošanai tiek izmantots jaukšanas formāts. Bet jauktais formāts atklāj informāciju par darījuma būtību un dalībniekiem – kas nav ideāli visos izmantošanas gadījumos.

Likviditātes jautājums

DLT vienmēr rada likviditātes problēmas. Ne visi šifrējumi vai aktīvi tīklā ir pieprasīti visu laiku. Papildus tam vienmēr pastāv strīda iespēja – tas nozīmē lielāku likviditātes risku.

Atslēgu pārvaldības jautājums

Lai gan DLT ir ļoti droši, kad runa ir par saglabāto datu drošību, galvenā problēma rodas, ja lietotāji neaizsargā savas privātās atslēgas. Tas nozīmē, ka vienmēr pastāv privāto atslēgu nozagšanas risks. Kā uzņēmumam vai biznesam jums ir jāmāca lietotāji par to, kā saglabāt viņu privātās atslēgas.

Apsverami 10 uzņēmuma Blockchain ieviešanas riski

Saskaņā ar OWASP, šeit ir 10 galvenie tīmekļa lietojumprogrammu drošības riski. Mēs domājam, ka jums vajadzētu tos apsvērt arī attiecībā uz blokķēdes ieviešanu.

 1. Nepareiza mežizstrāde & Uzraudzība
 2. Nedroša deserializācija
 3. Sensitīva datu iedarbība
 4. Starp vietņu skriptu izveidošana (XSS)
 5. Injekcija
 6. Drošības nepareiza konfigurēšana
 7. XML ārējās vienības (XXE)
 8. Salauzta piekļuves kontrole
 9. Komponentu ar ievainojamību izmantošana
 10. Salauzta autentifikācija

BCH Global ir arī aptvēra vebināru kas apspriež blokķēdes drošības riskus. Viņi ir aptvēruši arī citus riskus, kas saistīti ar blokķēdi. Piemēram, viedajos līgumos & blokķēdes specifiskās ievainojamības, pastāv pakalpojumu atteikuma, sacensību apstākļu, atkarības no laika zīmoga utt. riski.

Secinājums

Tas noved mūs pie mūsu bloku ķēdes riska novērtēšanas beigām. Mēs detalizēti aplūkojām blokķēdes biznesa riskus, tostarp blokķēdes atbilstības riskus, blokķēdes kiberrisku, blokķēdes regulēšanas risku utt. Jums vajadzētu arī pārbaudīt Blockchain riskus, kas jāzina katram KIO. Tas ir interesants risks, kas saistīts ar blokķēdi.

Nav šaubu, ka lielāka uzmanība jāpievērš blokķēdes riska pārvaldības plānam. Lai to izdarītu, uzņēmumiem ir jābūt pienācīgai apmācībai par blokķēdi. Lielāko daļu laika nevēlamu risku rada zināšanu trūkums.

Tātad, ko jūs domājat par blokķēdes riskiem & blockchain riski vispār? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map