Blockchain tehnoloģijas vēsture: detalizēts ceļvedis

Blockchain tehnoloģijai ir jābūt vienai no lielākajām 21. gadsimta inovācijām, ņemot vērā viļņošanos, ko tā ietekmē dažādās nozarēs, sākot no finanšu līdz ražošanai, kā arī izglītībai. Daudziem nav zināms, ka Blockchain vēsture aizsākās 1990. gadu sākumā.

Kopš tā popularitāte sāka pieaugt dažus gadus atpakaļ, daudzas lietojumprogrammas ir palielinājušās, bet uzsverot to, kāda ietekme tai ir paredzēta, kad karstās sacensības par digitālo ekonomiku. Šajā diskusijā mēs uzzināsim par Blockchain ar Blockchain evolūciju vēsturi.

Reģistrējieties tūlīt: bezmaksas Blockchain kurss

Blockchain tehnoloģijas vēsture – laika grafika infografika

Ir svarīgi zināt par Blockchain vēsturi Blockchain entuziastiem un Blockchain pretendentiem. Tātad, lai palīdzētu mūsu lasītājam uzzināt Blockchain vēsturi un saprast Blockchain evolūciju, šeit mēs sniedzam detalizētu ceļvedi par blockchain tehnoloģijas vēsturi ar tās detalizēto attīstību.

1991.-2008. Gads: Blockchain tehnoloģijas agrīnais gads

Kā radās blokķēde? Stjuarts Habers un V. Skots Storneta 1991. gadā paredzēja to, ko daudzi cilvēki ir iepazinuši kā blokķēdi. Viņu pirmais darbs bija saistīts ar darbu pie kriptogrāfiski nostiprinātas bloku ķēdes, kurā neviens nevarēja mainīt dokumentu laika zīmogus.

1992. gadā viņi modernizēja savu sistēmu, iekļaujot Merkles kokus, kas palielināja efektivitāti, tādējādi ļaujot vienā blokā savākt vairāk dokumentu. Tomēr tieši 2008. gadā Blockchain vēsture sāk iegūt aktualitāti, pateicoties darbam, kuru viena persona vai grupa sauc par Satoshi Nakamoto.

Satoshi Nakamoto ir akreditēts kā blokķēdes tehnoloģijas pamatā esošās smadzenes. Par Nakamoto ir zināms ļoti maz, jo cilvēki uzskata, ka viņš varētu būt persona vai cilvēku grupa, kas strādāja pie Bitcoin, kas ir pirmais digitālās virsgrāmatas tehnoloģijas pielietojums.

Nakamoto konceptualizēja pirmo blokķēdi 2008. gadā, no kurienes tehnoloģija ir attīstījusies un atradusi ceļu daudzās lietojumprogrammās ārpus kriptovalūtām. 2009. gadā Satoshi Nakamoto izlaida pirmo dokumentu par tehnoloģiju. Šajā dokumentā viņš sniedza informāciju par to, kā tehnoloģija ir labi aprīkota, lai uzlabotu digitālo uzticību, ņemot vērā decentralizācijas aspektu, kas nozīmē, ka neviens nekad neko nevarēs kontrolēt..

Kopš Satoshi Nakamoto aizgāja no skatuves un nodeva Bitcoin izstrādi citiem galvenajiem izstrādātājiem, digitālās virsgrāmatas tehnoloģija ir attīstījusies, kā rezultātā radās jaunas lietojumprogrammas, kas veido blokķēdes vēsturi.

Ļoti izplatīts jautājums, kad tika izgudrots blokķēde? mēs varam teikt, ka Blockchain tika izgudrots 1991. gadā.

Blockchain tehnoloģijas vēsture


Pārbaudiet arī: Blockchain Fundamentals Presentation

Blockchain struktūra

Vienkārši sakot, Blockchain ir vienādranga izplatīta virsgrāmata, kas ir droša un tiek izmantota darījumu ierakstīšanai daudzos datoros. Virsgrāmatas saturu var atjaunināt, tikai pievienojot citu bloku, kas saistīts ar iepriekšējo bloku. To var iedomāties arī kā vienādranga tīklu, kas darbojas virs interneta.

Nespeciālistiem vai uzņēmumiem runājot, blokķēde ir platforma, kurā cilvēkiem ir atļauts veikt visu veidu darījumus bez centrāla vai uzticama šķīrējtiesneša nepieciešamības..

Izveidotā datu bāze tīkla dalībniekiem tiek kopīgota pārredzamā veidā, ļaujot ikvienam piekļūt tās saturam. Datu bāzes pārvaldība tiek veikta autonomi, izmantojot vienādranga tīklus un laika zīmoga serveri. Katrs bloks blokķēdē ir sakārtots tā, ka tas atsaucas uz iepriekšējā bloka saturu.

Blokos, kas veido blokķēdi, ir tīkla dalībnieku apstiprinātu darījumu partijas. Katrs bloks ir aprīkots ar iepriekšējās ķēdes bloka kriptogrāfisko jaucēju.

Izlasiet mūsu iepriekšējo rakstu Ultimate Blockchain Guide, lai uzzinātu vairāk par blockchain tehnoloģiju.

Blockchain evolūcija: 1. fāze – darījumi

2008-2013: Blockchain 1.0: Bitcoin parādīšanās

Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka Bitcoin un Blockchain ir viens un tas pats. Tomēr tas tā nav, jo viena ir pamata tehnoloģija, kas nodrošina lielāko daļu lietojumprogrammu, no kurām viena ir kriptonauda.

Bitcoin parādījās 2008. gadā kā pirmā Blockchain tehnoloģijas pielietošana. Satoshi Nakamoto savā dokumentā to detalizēti aprakstīja kā elektronisku vienādranga sistēmu. Nakamoto izveidoja ģenēzes bloku, no kura tika iegūti citi bloki, kas bija savstarpēji savienoti, kā rezultātā izveidojās viena no lielākajām bloku ķēdēm, kas satur dažādu informāciju un darījumus.

Kopš tā laika, kad bloku ķēdes lietojumprogramma Bitcoin sasniedza ēteru, vairākas lietojumprogrammas ir apgrieztas, un to visu mērķis ir izmantot digitālās virsgrāmatas tehnoloģijas principus un iespējas. Līdz ar to bloku ķēdes vēsturē ir garš saraksts ar lietojumprogrammām, kas radušās līdz ar tehnoloģijas attīstību.

Arvien vairāk organizāciju pievienojas digitālās transformācijas revolūcijai, pieņemot blokķēdes tehnoloģiju. Izlasiet mūsu iepriekšējo emuāru, lai saprastu, kā blockchain mainīs organizācijas.

Blockchain evolūcija: 2. fāze – līgumi

2013-2015: Blockchain 2.0: Ethereum izstrāde

Pasaulē, kurā inovācija ir dienas kārtība, Vitaliks Buterins ir viens no arvien pieaugošajiem izstrādātāju sarakstiem, kuri uzskatīja, ka Bitcoin vēl nebija tur nonācis, kad bija jāizmanto visas blokķēdes tehnoloģijas iespējas, kā viens no pirmajiem ieguldītājiem Bitcoin kodols.

Uztraucoties par Bitcoin ierobežojumiem, Buterins sāka strādāt pie tā, kā viņš uzskatīja, ka tā būtu kaļamā blokķēde, kas var veikt dažādas funkcijas papildus tam, ka tas ir vienādranga tīkls. Ethereum 2013. gadā ir dzimis kā jauns publisks blokķēdes ar papildu funkcionalitāti salīdzinājumā ar Bitcoin, attīstība, kas izrādījusies galvenais moments Blockchain vēsturē.

Buterīns atšķīra Ethereum no Bitcoin Blockchain, iespējojot funkciju, kas ļauj cilvēkiem ierakstīt citus aktīvus, piemēram, saukļus, kā arī līgumus. Jaunā funkcija paplašināja Ethereum funkcijas no kriptonaudas līdz platformai decentralizētu lietojumprogrammu izstrādei, kā arī.

Oficiāli uzsākta 2015. gadā, Ethereum blokķēde ir kļuvusi par vienu no lielākajām bloku ķēdes tehnoloģiju lietojumprogrammām, ņemot vērā tās spēju atbalstīt viedos līgumus, kas tiek izmantoti dažādu funkciju veikšanai. Ethereum blockchain platformai ir izdevies arī savākt aktīvu izstrādātāju kopienu, kas redzēja, ka tā izveido patiesu ekosistēmu.

Ethereum bloku ķēde apstrādā visvairāk ikdienas darījumu, pateicoties spējai atbalstīt viedos līgumus un decentralizētus lietojumus. Tās tirgus ierobežojums ir ievērojami pieaudzis arī kriptovalūtas telpā.

Lasiet arī: Kāpēc Blockchain mainīs pasauli?

Blockchain evolūcija: 3. fāze – lietojumprogrammas

2018: Blockchain 3.0: nākotne

Blockchain vēsture un evolūcija neapstājas ar Ethereum un Bitcoin. Pēdējos gados vairāki projekti ir apguvuši visas iespējas, kas saistītas ar blokķēdes tehnoloģiju iespējām. Jauni projekti ir centušies novērst dažus no Bitcoin un Ethereum trūkumiem, kā arī nākt klajā ar jaunām funkcijām, kas palielina blokķēdes iespējas.

Dažas no jaunajām bloku ķēdes lietojumprogrammām ietver NEO, kas tiek iekasēts kā pirmā Ķīnā uzsāktā atvērtā koda, decentralizētā un blokķēdes platforma. Lai gan valstī ir aizliegtas kriptonauda, ​​tā joprojām ir aktīva, kad runa ir par blokķēdes jauninājumiem. NEO uzstājas kā Ķīnas Ethereum, kas jau ir saņēmusi Alibaba izpilddirektora Džeka Ma atbalstu, jo tas plāno radīt tādu pašu ietekmi kā Baidu valstī.

Sacensībās, lai paātrinātu lietiskā interneta attīstību, daži izstrādātāji, lai tas būtu piemērots, izmantotu blokķēdes tehnoloģiju un šajā procesā nāca klajā ar IOTA. Kriptovalūtas platforma ir optimizēta lietu interneta ekosistēmai, jo tā cenšas nodrošināt nulles darījumu maksu, kā arī unikālus verifikācijas procesus. Tas arī risina dažas mērogojamības problēmas, kas saistītas ar Blockchain 1.0 Bitcoin.

Papildus IOTA un NEO šajā nozarē pulsācijas efekts ir arī citām otrās paaudzes bloku ķēdes platformām. Monero Zcash un Dash bloku ķēdes radās kā veids, kā risināt dažus drošības un mērogojamības jautājumus, kas saistīti ar agrīnām blokķēdes lietojumprogrammām. Trīs bloku ķēdes platforma, kas tiek dublēta kā privātuma Altcoins, cenšas nodrošināt augstu privātuma un drošības līmeni, kad runa ir par darījumiem.

Iepriekš aplūkotā blokķēdes vēsture ietver publiskos blokķēdes tīklus, kur ikviens var piekļūt tīkla saturam. Tomēr, attīstoties tehnoloģijai, vairāki uzņēmumi ir uzsākuši tehnoloģiju ieviešanu iekšēji kā veidu, kā uzlabot darbības efektivitāti.

Lielie uzņēmumi iegulda lielus līdzekļus profesionāļu algošanā, jo viņi cenšas panākt progresu tehnoloģiju izmantošanā. Šķiet, ka tādi uzņēmumi kā Microsoft un Microsoft ir uzņēmušies vadību, kad tiek pētīti blokķēdes tehnoloģiju lietojumi, kā rezultātā ir kļuvis zināms kā privāts, hibrīds un federāls blokķēdes.

Lasiet arī: Kāpēc uzņēmumi ievieš blokķēdi

2015.gads: Hiperbedžers

2015. gadā Linux Foundation atklāja atvērtā koda blokķēdes Umbrella projektu. Viņi turpināja to saukt par Hiperkameru, kas līdz šim darbojas kā kopīgu izplatīto virsgrāmatu izstrāde. Braiens Behlendorfs vadībā Hyperledger cenšas veicināt starpnozaru sadarbību blokķēdes un izplatīto virsgrāmatu izstrādē.

Hyperledger koncentrējas uz to, lai veicinātu blokķēdes tehnoloģijas izmantošanu, lai uzlabotu pašreizējo sistēmu veiktspēju un uzticamību, lai atbalstītu pasaules biznesa darījumus.

2017: EOS.IO

EOS ideja par privātu uzņēmumu block.one radās 2017. gadā, publicējot balto grāmatu, kurā sīki aprakstīts jauns blockchain protokols, ko EOS nodrošina kā vietējo kriptonauda. Atšķirībā no citiem blokķēdes protokoliem, EOS mēģina atdarināt reālu datoru, tostarp CPU un GPU, atribūtus.

Šī iemesla dēļ EOS.IO darbojas kā viedā līguma platforma, kā arī decentralizēta operētājsistēma. Tās galvenais mērķis ir veicināt decentralizētu lietojumprogrammu ieviešanu, izmantojot autonomu decentralizētu korporāciju.

Blockchain Evolution laika skala

Laika skalaBlockchainBitcoinEthereumNEO
1991.-2008 Stjuarts Habers un Skots Storneta strādā pie pirmās blokķēdes
2009. gads Satoshi Nakamoto izlaiž Bitcoin balto grāmatu
2010. gads Notiek pirmais Bitcoin pirkums 10 000 BTC
2013. gads Bitcoin Marketplace pārsniedz USD 1 miljardu Vitalik Buterin izlaiž Ethereum balto grāmatu
2014. gads Ethereum blokķēdi finansē Crowdsale
2014. gads Blockchain Technology R3 ir izveidots un veido vairāk nekā 40 mantoto finanšu konsorciju Blockchain Technology ieviešanai
2014. gads NEO projektu kā Antshares uzsāka Da Hongfei un Ēriks Džans
2015. gads Tiek atklāta Ethereum otrā blokķēde
2015. gads Linux Foundation atklāj Hyperledger, lai veicinātu Blockchain attīstību
2017. gads EOS.IO atklāj block.one kā jaunu bloku ķēdes protokolu decentralizētu lietojumprogrammu izvietošanai
2015.-2018 Blockchain tehnoloģija turpina attīstīties, ko raksturo palielināts kriptovalūtu skaits, kā arī uzņēmumi, kas izmanto tehnoloģiju, lai uzlabotu efektivitāti

2020. gads: Blockchain vēsture & Nākotne

Blockchain tehnoloģijas nākotne daļēji izskatās gaiša tāpēc, ka valdības un uzņēmumi iegulda lielus līdzekļus, cenšoties stimulēt jauninājumus un lietojumprogrammas. Kļūst arvien skaidrāks, ka kādu dienu būs publiska blokķēde, kuru ikviens var izmantot.

Advokāti sagaida, ka tehnoloģija palīdzēs automatizēt lielāko daļu uzdevumu, ar kuriem nodarbojas visu nozaru profesionāļi. Šī tehnoloģija jau tagad tiek lieliski izmantota piegāžu pārvaldībā, kā arī mākoņdatošanas biznesā. Arī turpmāk tehnoloģijai vajadzētu atrast ceļu tādos pamatelementos kā meklētājprogrammas internetā.

Attīstoties tehnoloģijai, Gartner Trend Insights sagaida, ka vismaz viens uz blockchain balstīts bizness līdz 2022. gadam tiks novērtēts vairāk nekā par 10 miljardiem USD. Blockchain Digital Transformation dēļ pētījumu firma sagaida, ka biznesa vērtība pieaugs līdz vairāk nekā 176 miljardiem USD līdz 2025. gadā un līdz 2030. gadam pārsniegs 3,1 triljonu dolāru.

Pēdējo gadu Blockchain tehnoloģijas attīstība ir palielinājusi pieprasījumu pēc Blockchain profesionāļiem. uzņēmumi arī ievieš Blockchain, lai gūtu priekšrocības no Blockchain lietojumprogrammām. Tātad, ja jūs vēlaties veidot karjeru Blockchain, ir īstais laiks to sākt ar bezmaksas Blockchain kursu.

Sper pirmo soli tūlīt un liec pamatu spilgtai Blockchain karjerai priekšā!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map