Blockchain un ERP: Racionalizējiet savu biznesu

Blockchain tehnoloģija ir traucējošs spēks, kas lēnām maina atšķirīgā biznesa modeļa darbību šajās dienās. Es domāju, ka jūs jau esat redzējis daudzas izmaiņas dažādās nozarēs, piemēram, veselības aprūpē, piegādes ķēdē, valdībā, tirdzniecības finansēs, bankās utt. Tomēr joprojām ir daudz iespēju.

Lai pilnveidotu uzņēmējdarbību uzņēmumos, daudzi uzņēmumi izmanto ERP sistēmas. Šīs sistēmas jau palielina efektivitāti. Tomēr daži no jums var būt skeptiski par to, vai blokķēdei vajadzētu aizstāt šīs sistēmas vai nē.

Bloķēšanas ķēde un kļūdas – viss, kas jums jāzina

Blockchain un ERP

Tātad, vai tehnoloģija aizstās ERP sistēmas? Vai arī blockchain un ERP sadarbosies, lai izveidotu jaunu modeli? Šajā ceļvedī es koncentrēšos uz galveno ERP sistēmu jautājumu un par to, kā blokķēde var kļūt par trūkstošo mīklu.

Tātad, sāksim!

Kas ir ERP?

Nu, ja jums nav skaidras idejas par to, kāda ir šī sistēma, tad es jums to paskaidrošu. Uzņēmuma resursu plānošana faktiski ir programmatūra, kuru uzņēmumi izmanto, lai pārvaldītu savus ikdienas rezultātus, piemēram, iepirkumus, grāmatvedību, riska pārvaldību, projektu vadību, piegādes ķēdes darbības, atbilstību un daudz ko citu.

Vislabāk par šo programmatūru ir tas, ka dažreiz tie tiek komplektēti, tādā gadījumā tie var ietvert arī veiktspējas analīzi, prognozes, budžeta plānošanu, plānošanu vai pārskatus par ikdienas notikumiem. Patiesībā ERP sistēmas var patiešām uzlabot uzņēmuma darbību.

Tā kā jūs saņemat pārskatu plūsmu un varat redzēt, kas tieši notiek jūsu uzņēmumā, plānu vai stratēģiju mainīšana kļūst vienkāršāka.

Tomēr man jāsaka, ka sistēma ir pilnībā centralizēta. Tātad, tam ir savs problēmu kopums, kas var nodarīt vairāk ļauna nekā labums jums. Un šeit ietilpst blockchain un ERP sistēmas. Tomēr es vēlāk ieniršu tajā. Pirmkārt, es norādīšu uz būtiskām problēmām ERP sistēmās.

Tātad, pārejam uz nākamo segmentu šajā bloku ķēdē un ERP ceļvedī.


Kādas ir ERP problēmas?

 • Nav skaidras ražošanas procesu definīcijas

Pirmkārt, daudzi no jums var izmantot ERP sistēmas, taču, mēģinot to ieviest pirmo reizi, dažreiz var aizmirst pilnībā definēt ražošanas procesu. Vēl jo vairāk, ja jūsu uzņēmumā ir dažādas nodaļas, kas konkurē savā starpā, tad jautājums par to, kura nodaļa var gūt visvairāk labumu, kļūst par problēmu.

Iespējams, ka dažiem no jūsu esošajiem procesiem sistēma pat nav vajadzīga, taču tās integrēšana samazinātu efektivitāti. Turklāt, ja jūs neplānojat operācijas, skaidri, ERP sistēma nevar pareizi izstrādāt procesu. Patiesībā tam ir vajadzīgs daudz laika, lai pilnveidotos, un tā steidzināšana nepalīdzēs.

Šis ir viens no nozīmīgākajiem jebkuras ERP sistēmas jautājumiem, kura iestatīšana prasa daudz laika. Turklāt daudzas reizes tas nespēj piedāvāt efektīvu procesu jūsu uzņēmumam.

Jebkurā gadījumā pāriesim pie nākamā jautājuma šajā bloku ķēdes un ERP sistēmu ceļvedī.

 • ERP sistēmas nav pietiekami elastīgas

Vēl viens svarīgs šīs programmatūras jautājums ir tas, ka tā nav diezgan elastīga. Tātad, kad tam vajadzētu pielāgoties jūsu procesiem, jums, iespējams, būs jāpielāgojas tā modelēšanas struktūrai. Ja nē, tas var nedarboties, kā jūs to vēlaties.

Būtībā ERP sistēmām ir iepriekš noteikta funkcionalitāte. Turklāt tie nav modulāri, tāpēc jūs varat vienkārši pievienot nepieciešamo funkciju. Tādējādi, ja jūsu uzņēmumam nepieciešama noteikta funkcija, ERP sistēma to nevar piedāvāt katru reizi. Vēl jo vairāk, jūs vienkārši tērētu laiku un resursus, un tas var nopietni apgrūtināt arī jūsu zīmolu.

Jebkurā gadījumā pāriesim pie nākamā jautājuma šajā bloku ķēdes un ERP sistēmu ceļvedī.

 • Šīs sistēmas ir izturīgas pret jebkādām izmaiņām

Lielākā daļa ERP sistēmu neizdodas, jo baidās no izmaiņām. Būtībā tā ir vecā tehnoloģija, kas tik ļoti neuztraucas par jauno tehnoloģiju apgriezieniem. Turklāt darba vietas un uzņēmējdarbības scenāriji turpina mainīties. Bet lielākā daļa uzņēmumu neplūst ar šīm izmaiņām un drīzāk paliek pie vecās infrastruktūras.

Daudzos gadījumos šīs sistēmas netiek bieži atjauninātas un mainīgajā tirgus scenārijā drīz noveco.

Acīmredzot iekšējās sistēmas maiņa nozīmētu kavēšanos un laika patēriņu, tomēr izturība pret to ilgtermiņā to ietekmētu daudz sliktāk. Vēl jo vairāk, daudzas reizes jums ir jāatbrīvojas no visas programmatūras integrācijas un jāpāriet uz jaunajām. Un tas atkal varētu nozīmēt daudz ieguldījumu.

Apskatīsim nākamo numuru šajā bloku ķēdē un ERP sistēmu ceļvedī.

 • Sarežģīta vai ierobežota funkcionalitāte

Mūsdienās lielākā daļa ERP sistēmu ir pārāk sarežģītas. Vēl jo vairāk, tiem ir sarežģīts lietotāja interfeisa dizains un nepāra funkcijas, kas var kļūt milzīgas. Turklāt šīs sistēmas ir diezgan ierobežotas arī attiecībā uz funkcijām.

Daudzos gadījumos uzņēmumi tiek pakļauti mārketinga aģentam un pēc tam integrē sliktu ERP sistēmu. Tas noteikti traucē uzņēmuma biznesam un zīmola vērtībai. Tāpēc jums jāzina, kura ERP sistēma var būt jums izdevīga un vai šī programmatūra ir atjaunināta vai nē.

Jebkurā gadījumā pāriesim pie nākamā jautājuma šajā bloku ķēdes un ERP sistēmu ceļvedī.

 • Augstas uzturēšanas izmaksas

Lieki teikt, ka ERP sistēmas ieviešana jums izmaksās diezgan daudz. Lai gan sākotnējā ieviešana ir diezgan dārga un var aizņemt daudz laika, tomēr arī apkope kļūst par problēmu. Visas ERP sistēmas regulāri jāuztur, un tas radītu arī saistītās izmaksas.

Dažas no ERP sistēmām sākumā var būt lētas, taču kopējās uzturēšanas izmaksas var būt lielas. Tāpēc tas ir diezgan liels un nepatīkams lēmums, kad meklējat savam uzņēmumam ERP sistēmu.

Apskatīsim nākamo numuru šajā bloku ķēdē un ERP ceļvedī.

 • Galveno funkciju neizmantošana vai izpratne par sistēmu

Jūsu patērētājiem ir arī jāsaprot, kā ERP sistēma viņiem nāktu par labu. Ja jūs piedāvājat funkciju, izmantojot programmatūru, jums jāinformē arī patērētāji. Vairumā gadījumu daudzām ERP sistēmām ir sarežģīts lietotāja interfeiss, kuru lietotājam ir grūti kontrolēt.

Turklāt ERP sistēmas nedod iespēju lietotājiem, un tas varētu negatīvi ietekmēt arī jūsu uzņēmumu. Vēl jo vairāk, tā kā sistēma nav pilnībā pārredzama, var būt arī daudz pamata uzticēšanās problēmu.

Jebkurā gadījumā pāriesim pie pēdējā jautājuma šajā bloku ķēdē un ERP ceļvedī.

 • Slikta datu uzturēšana, kas noved pie kvalitātes pasliktināšanās

Datu uzturēšana ERP sistēmā tagad nav atbilstoša. Īstenojot sistēmu, daudzi bieži nepievērš uzmanību kvalitātes datu pārveidošanai. Patiesībā tas var kļūt par milzīgu slogu, ja jūsu uzņēmums ir pilnībā atkarīgs no šo datu kvalitātes.

Turklāt, tā kā ERP sistēma ir centralizēta, daudzi to izmanto un ievieš sistēmā nepatiesus datus. Kad citas puses izmanto šos datus savu projektu īstenošanai vai stratēģijai, tās saskaras ar galvenajām problēmām.

Turklāt daudzas reizes ir daudz cilvēku radītu kļūdu, kas var arī pasliktināt datu kvalitāti. Tātad, redziet, jums nekad nevajadzētu par zemu novērtēt datu kvalitāti, jo no tā būs atkarīgs viss jūsu zīmols.

Pagaidām pietiek ar jautājumiem. Pārbaudīsim, kā bloku ķēde un ERP var apvienoties un sniegt uzņēmumiem lielu labumu.

Kā Blockchain var uzlabot ERP sistēmas?

 • Visaugstākā redzamība katrā piegādes posmā uzlabo pārredzamību

ERP sistēmu blokķēde var jums piedāvāt visaugstāko redzamības līmeni katrā procesa daļā. Parasti piegādes ķēde mēdz būt ilgs, bet segmentēts process. Vēl jo vairāk, izsekot visiem procesiem vai produkta stāvoklim katrā posmā kļūst salīdzinoši grūti.

Tāpēc, izmantojot blokķēdi uzņēmuma tehnoloģijai, lai reāllaikā izsekotu procesiem, patiešām var atrisināt piegādes ķēdes jautājumus. Turklāt jūs varat saņemt reāllaika pārskatus par produktu pašreizējo atrašanās vietu un temperatūru vai kvalitāti.

Tādējādi tas var palīdzēt uzglabāt savus produktus arī ideālā vidē.

 • Veicina uzticēšanos starp visiem piegādes ķēdes dalībniekiem

Izmantojot blockchain ERP lietošanas gadījumus, jūs varat veicināt uzticēšanos visos piegādes ķēdes dalībniekos. Kā? Tā kā viss sistēmā esošais ir redzams ikviena cilvēka acīm, tas nodrošina, ka nenotiek nekāda pamatā esošā nozveja vai korupcija.

Patiesībā tas noderētu, strādājot ar jaunu uzņēmumu, kas pieaug tirgū. Jebkurā gadījumā ERP sistēmas ir lieliskas, taču tās lielā mērā ir atkarīgas no cilvēkiem, nevis no pašas sistēmas. Bet blokķēdē, nevis uzticēties cilvēkiem, ja godīgi, uzņēmumi var uzticēties sistēmai, jo neviens tīklā nevar veikt nelikumīgas darbības.

 • Personālu autentificēšana un pārbaude pirms piekļuves piešķiršanas dalībniekiem

Vēl viens no blockchain ERP izmantošanas gadījumiem ir autentifikācijas process pašā sākumā. Blokķēdes un ERP integrācijā varat iestatīt daudzfaktoru autentifikācijas procesu, lai filtrētu jebkuru nepiederošo klātbūtni tīklā.

Vēl jo vairāk, izmantojot blokķēdi, jūs varat iegūt arī biometriskās autentifikācijas. Patiesībā jūs varat gūt labumu no šīs pieejas, jo jūs varat autentificēt savus darbiniekus, pamatojoties uz viņu atrašanās vietu. Turklāt klienti, kas mēģina sasniegt pārdevēju, var arī pierādīt savu identitāti no šīs platformas.

Tātad tas ir lielisks papildinājums uzņēmumam kopumā.

 • Gudra līgumu ieviešana procesu un maksājumu automatizēšanai

ERP blokķēde var jums piedāvāt to, ko nevar piedāvāt neviena ERP sistēma – gudru līgumu ieviešanu. Izmantojot viedos līgumus, jūs varat viegli pārbaudīt darījumu ar saviem piegādātājiem. Tā kā process ir automatizēts, tiklīdz būs izpildīti iepriekš noteiktie noteikumi, līgums pats sevi automātiski uzsāks un apstrādās darījumus.

Piemēram, jūs tirgojat ar citu ārvalstu uzņēmumu. Tātad, pēc tam, kad esat ierosinājis viedo līgumu ar šo uzņēmumu, varat pieprasīt piegādes. Patiesībā jūs varat izsekot tirdzniecības procesam, un, tiklīdz esat ieguvis produktu, viedais līgums automātiski atbrīvos līdzekļus.

Tātad, tā var būt lieliska funkcija, kuru varat iegūt tikai ar blokķēdi.

 • Pazemina digitālo darījumu riska faktorus

Vēl viens no blockchain ERP lietošanas gadījumiem ir zems digitālo darījumu risks. Patiesībā ERP sistēmas var piedāvāt arī darījumus; tomēr tie pašlaik nav tik droši nodrošināti. Turklāt drošības ievainojamība ļauj hakeriem mērķēt uz centralizētiem serveriem un uzlauzt darījumu.

Tomēr blockchain ar ERP sistēmām šeit patiešām var mainīt scenāriju. Patiesībā blokķēde piedāvā vienādranga darījumu apstrādi, kas ir diezgan efektīva un ātra. Arī drošības bloki katrā blokķēdē vai uzņēmuma tehnoloģijā ir diezgan augsti. Tādējādi hakeri nevar viegli piekļūt šīm platformām.

Turklāt, tā kā viņiem ir decentralizēta vide, hakeriem ir diezgan neiespējami izsekot un uzlauzt lietotāja kontu. Tādējādi saistītā tehnoloģija var viegli piedāvāt augstu drošību digitālajiem darījumiem.

 • Piedāvā augsta līmeņa drošību un datu konfidencialitāti reāllaikā

Vēl viena liela blokshēmas ar ERP sistēmām priekšrocība ir tā, ka kopā tās piedāvā visaugstāko drošības līmeni. Uzņēmuma blokķēdes tehnoloģijas integrācija novērsīs datu noplūdi, atklās visus drošības draudus vai nepilnības un reāllaikā atklās neatļautas darbības.

Labākā daļa ir tā, ka tā var ne tikai atklāt, bet arī novērst šāda veida drošības problēmas. Patiesībā bloku ķēde uzņēmējdarbībai var piedāvāt autentificētu piekļuvi un atbrīvoties no jebkuras nevēlamas trešās puses. Turklāt tā var piedāvāt pilnu privātumu informācijai, kas nav publiski pieejama.

Uzņēmumi nodarbojas ar daudz slepenas informācijas, un piekļuve pamatotam privātumam var palīdzēt saglabāt uzņēmuma noteikumus. Turklāt tas var arī atbrīvoties no visām ievainojamībām darbinieku mijiedarbības dēļ.

 • Atbilstība GDPR un drošas glabāšanas vietas slepenai informācijai

Strādājot ar patērētājiem un viņu sensitīvo informāciju, uzņēmumiem ir jāatbilst GDPR. Turklāt jums jānodrošina, ka visa jūsu klientu informācija paliek privāta, un neviens trešās puses uzņēmums nevar iegūt šos datus tirgus analīzei.

Kā piemēru ņemiet Facebook skandālu. Jūs noteikti nevēlaties dažreiz tā pārdzīvot. Ja neievērojat GDPR noteikumus, varat saskarties ar nopietniem juridiskiem jautājumiem un naudas sodiem. Nemaz nerunājot par to, ka arī jūsu zīmola vērtībai būtu milzīgs trieciens.

Šeit parādās blokķēdes ERP lietošanas gadījumi. Izmantojot blokķēdes palīdzību, jūs bez problēmām varat droši uzglabāt visu patērētāju informāciju. Turklāt jūs varat arī pilnībā ievērot GDPR un piedāvāt pilnīgu pārredzamību, rīkojoties ar klientiem.

 • Krasi samazina izmaksas

Mēs visi zinām, kā nelielas kļūdas uzņēmuma vidē var izraisīt dārgas soda sankcijas. Tātad, runājot par stratēģijām, jums jābūt gudram ar visām finansēm un pilnībā jāizvairās no jebkāda veida kļūdām. Nepietiek tikai ar ERP sistēmu.

ERP blokķēde ir ideāls risinājums šajā ziņā, jo tas var automatizēt procesus, sniegt reāllaika datus, izsekot produktus, darījumus un daudz ko citu. Patiesībā ar šo sistēmu palīdzību ražotāji var novērst traucējumus, pārvaldīt darbības, sadalīt informāciju un daudz ko citu. Tātad blokķēde un ERP var būt gudrākais veids, kā iet, ja vēlaties samazināt izmaksas.

 • Piešķir konkurences malu un palīdz būt konkurentu augšgalā

Viens no lielākajiem blockchain ERP izmantošanas gadījumiem ir konkurences priekšrocība, ko iegūstat tirgū. Patiesībā biznesa pasaule ir šausmīgi ātra, un, ja jūs nesekojat šim piemēram, jūs drīz varat atpalikt. Tātad, kad sāk parādīties jauni jauninājumi, jums tas jāspēj pieņemt, nevis nesen.

Un tieši šeit ienāk blokķēde. Blokķēde būs nākotnes tehnoloģija, un tā radīsies 3,1 triljonu dolāru tirgū. Jūsu vietas drošība šajā tirgū noteikti sniegtu konkurences priekšrocības.

Arī blockchain piedāvā daudz funkciju, kas var strauji palielināt jūsu zīmola vērtību un ieņēmumus. Tātad, apvienojot blokķēdes un ERP sistēmas kopā, jūs iegūstat daudz augstāku tehnoloģiju, kas jūsu biznesu var novest augšā.

 • Sniedz precīzus tirgus prognozēšanas pārskatus reāllaikā

Uzņēmumam precīza tirgus prognozēšana ir samērā nepieciešams process. Tātad, daudzi uzņēmumi tam mēdz iegūt ERP sistēmas. Patiesībā ERP sistēmas ir lieliskas, taču, tā kā tām ir zemas datu kvalitātes problēmas, dažreiz precīza datu prognozēšana nav iespējama.

Tātad ERP blokķēde var mainīt šo scenāriju un palīdzēt ERP sistēmām vēl labāk prognozēt tirgus vietas. Vēl jo vairāk, tirgū ir daudz blockchain tehnoloģiju, kas veltītas tirgus prognozēšanai. Jūs noteikti varat tos izmantot kopā ar ERP sistēmām.

Izmantojot spēcīgo prognozēšanas tehnoloģiju no blokķēdes savienojuma ar ERP sistēmām, jūs varat iegūt precīzākus tirgus pārskatus pat reāllaikā! Tādējādi uzņēmumu bizness var virzīties uz reālākiem un efektīvākiem mērķiem.

 • Piedāvā nemaināmu integrētu informāciju, kas paaugstina datu kvalitāti

Blockchain un ERP integrācija piedāvās jums nemainīgu sistēmu, kuru neviens nevar mainīt vai izdzēst, kā vēlas. Patiesībā ERP centralizētā sistēma ir diezgan neaizsargāta un kļūdaina. Šajā modelī lietotāji var mainīt vai mainīt datus pēc ievietošanas sistēmā. Tātad, ja darbinieks vēlas, viņš / viņa var viegli manipulēt ar datiem un gūt no tiem labumu.

Tomēr tie ne tikai nāks par labu sev, bet arī var sabojāt datus, un tas novestu pie datu kvalitātes pasliktināšanās. Tātad, ja blokā ir sajaukums, kad dati nonāk virsgrāmatā, neviens tos drīz nevar mainīt.

Tātad tagad jums ir pilnīgi precīzi, unikāli un kvalitatīvi dati, kurus var pārbaudīt jebkurā laikā. Tā noteikti ir viena no labākajām blokshēmas priekšrocībām.

 • Izveido elastīgu, konfigurējamu un tomēr stabilu sistēmas modeli

Nu, blockchain un ERP integrācija rada konfigurējamu, elastīgu un stabilu modeli. Tur ir daudz blockchain tehnoloģiju, kas piedāvā plašas pielāgošanas iespējas. Daudzas uzņēmuma bloku ķēdes platformas, piemēram, Hyperledger, Enterprise Ethereum Alliance, R3 Corda, Quorum, Ripple un citas, piedāvā arhitektūru, kuru varat veidot atbilstoši savām prasībām.

Arī šīs sistēmas var ātri pielāgoties mainīgajiem biznesa scenārijiem un pārliecināties, ka jums nenonāk novecojusi sistēma. Tomēr pārliecinieties, lai saprastu, kuru blokķēdes tehnoloģiju izvēlēties, kamēr jūs to integrējat ar savām ERP sistēmām.

Lai tā darbotos, blokķēdei un ERP sistēmai jābūt pilnībā saderīgai. Patiesībā blokķēde var būt vairogs ERP sistēmām, jo ​​tām ir neaizsargāti centralizēti serveri, kurus var viegli uzlauzt.

Tātad savā ziņā abi var radīt stabilu, tomēr elastīgu vidi.

 • Palielina efektivitāti un racionalizē procesus katrā departamentā

Laikam ejot, ražošanā process kļūst arvien sarežģītāks. Tāpēc daudzi uzņēmumi saskaras ar kļūdām, kas rada dārgus rezultātus. Tomēr ar bloku ķēdes palīdzību ar ERP viņi var viegli automatizēt savus biznesa procesus.

Vēl jo vairāk, viņi var uzturēt starpnodaļu darbību, reāllaika informāciju un risinājumus, novēršot cilvēku kļūdas un daudz ko citu. Izmantojot šo jauno tehnoloģiju, kombinētie uzņēmumi var ātri atbrīvoties no fiziskā darba un palielināt savu efektivitāti.

Arī blokķēde var patiešām palīdzēt atbrīvoties no sarežģītiem procesiem un nepatiesiem datiem, kā arī uzlabot piegādes.

Jūs varat arī ietaupīt ļoti daudz laika un palielināt savu produktivitātes līmeni. Patiesībā blokķēdes automatizācijas process var kompensēt zaudējumus, kas notiek citās nodaļās. Arī darbiniekiem nav jāuztraucas par visām mazajām detaļām, un tehnoloģija to var viegli pacelt.

Turklāt darbinieki var izbaudīt lietošanas ērtumu un minimālu slodzi. Tātad ilgtermiņā uzņēmumi patiešām var palielināt savu zīmola vērtību.

Noslēguma domas: Blockchain un ERP pagaidām mijiedarbosies

Blokķēde ar ERP sistēmu ir milzīgs atspēriena punkts uzņēmumiem. ERP sistēmas ir absolūti efektīvas, kaut arī tām ir daži jautājumi. Tomēr šie jautājumi nav pietiekami pamanāmi, lai blokķēde varētu pilnībā aizstāt ERP. Tātad, pagaidām es domāju, ka blokķēde darbotos kā piedeva ERP sistēmām.

Vēl jo vairāk, es nedomāju, ka blockchain vēl var pilnībā atbrīvoties no ERP. Drīzāk blokķēdes un ERP integrācija var stiprināt piegādes ķēdes automatizāciju un integritāti.

Ciktāl tas attiecas uz veiktspēju, blockchain nāk arī ar taisnīgu iespēju daļu. Un kopā, bloķējot ar ERP, tehnoloģija var viegli izmainīt piegādes ķēdes nozares.

Bet mēs nevaram aizmirst faktu, ka ERP sistēmas ir diezgan dārgas un uzņēmumi, kas tajās iegulda, nevar šīs sistēmas nomest, kad vien vēlas. Tāpēc ERP uzņēmumi ilgtermiņā var turpināt attīstīt vairāk programmatūras.

Tomēr arī bloku ķēde, kas parāda potenciālu, kļūst populāra. Un masveida adopcija tikai palielinās tā priekšrocības. Tātad tuvākajā nākotnē ERP sistēmu blokķēde var kļūt izcilāka. Jebkurā gadījumā, es domāju, ka blockchain un ERP integrācija šobrīd var būt labākais risinājums uzņēmumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map