Blockchain vs Hashgraph: kurš uzvar divnieku?

Tehnoloģiju pasaule pēdējos 10 gados ir bijusi saspringta ar blokķēdēm un kriptovalūtu. Lai gan daži cilvēki redz nākotni blokķēdē, daži pasaulei parāda, ka to varētu būt vairāk. Blokķēdes tehnoloģijā ir vairāki trūkumi. Piemēram, enerģijas patēriņš un ierobežots darījumu skaits sekundē utt. Nu, kad cilvēki iepazina jaunizgudroto tehnoloģiju – Hashgraph, viņi sāka apšaubīt blokķēdes nākotni. Tātad, sāksim mūsu debates par blockchain vs Hashgraph.

Blockchain vs Hashgraph: Blockchain tehnoloģijas trūkumi

Hashgraph vs Blockchain alternatīva

Cilvēki saka, ka Hashgraph varētu padarīt blokķēdes tehnoloģiju novecojušu. Bet kā? Vai blokķēde nav jaunākās paaudzes tehnoloģija, kas izskaustu ļauno korporāciju valdīšanu? Nu jā, bet pat mēnesim ir rētas! Blockchain ir arī daži negatīvi punkti. Patīk,

Spēks izsalcis

Pirmais un galvenais dizaina trūkums blockchain ir tas prasa milzīgu jaudu. Vienprātības algoritmiem, piemēram, darba pierādījumiem (PoW) vai likmju pierādījumiem (PoS), ir nepieciešamas daudzas skaitļošanas iespējas. Mūsdienās jums būs nepieciešamas noliktavas, kas ir pilnas ar kalnrūpniecības procesoriem, un elektrības rēķinu pieaugums. Parasti vidusmēra lietotāji monētas vairs nevar rakt, izmantojot savu mājas datoru.

Lēnāk

Mēs visi zinām, ka ieguves process ir ļoti lēns. Kā arī kopējais darījumu process ir lēns kā gliemezis. Bitcoin var apstrādāt tikai 7 darījumus sekundē. Darījumu veikšana ar kādu citu personu prasa 6-7 stundas. Lai gan ir ātrāki blokķēdes nekā vectēvs Bitcoin, tas joprojām nav ātrākais iespējamais veids.

Negodīgi?

Ja esat kalnrūpnieks, varat izvēlēties darījuma pasūtījumu pēc saviem ieskatiem. Tātad, kalnrači var aizkavēt darījumu, jo viņiem ir tiesības to darīt? Bet vai tas ir taisnīgi? Kalnrači var pat apturēt bloku, lai pievienotos ķēdei vai virsgrāmatai.

Jau vecāks!

Kaut arī citas tehnoloģijas, kas rodas no skrāpējumiem, blokķēdi varētu uzskatīt par nedaudz vecu, salīdzinot ar šīm jaunākajām tehnoloģijām. Jā, blokķēde ļāva ideju pat domāt. Bet tad atkal jaunie vienmēr aprij vecos!

Kas ir Hashgraph?


Tātad, kas ir Hašgrāfs? Atvainojos, ka līdz šim to turēju noslēpumā. Hashgraph ir sava veida līdzīgs blokķēdes tehnoloģijai, bet labāks. Tas arī uz konsensu balstīta decentralizēta digitālā virsgrāmata tāpat kā blokķēde. Tātad, kā tas atšķiras? Nu, galvenā atšķirība ir mehānismā. Hashgraph izmanto divas datorzinātņu tehnoloģijas. Viņi ir –

  • Tenkas par tenkām un
  • Virtuālā balsošana

Hashgraph tehnoloģija ir Leemon Baird, Swirlds līdzdibinātāja un CTO izgudrojums. Viņš saņēma lielu atbalstu no sava izpilddirektora Mance Harmona. Viņu mērķis bija padarīt blokķēdes vēl efektīvākas. Un zēns, viņi to ir izdarījuši! Hashgraph var apstrādāt vairāk nekā 250 000 darījumu sekundē, bet tirgus līderis Bitcoin – tikai 7! Tātad, diskusijas par blockchain vs Hashgraph ir neizbēgamas.

Blockchain vs Hashgraph: Kāpēc Hashgraph ir priekšā?

Blockchain vs Hashgraph

Attēlu kredīti: Swirlds

Atvadieties no Forkinga

Kad blokķēde sadalās divās vai vairākās daļās, parādība ir pazīstama kā dakša vai vienkārši dakša. Šī parādība rodas, kad visi tīkla mezgli mēģina jaunināt uz jaunāko versiju. Hashgraph dibinātāji ir teikuši, ka viņu sistēmā nav šādu dakšiņu.

Vairāk darījumu

Jā, blokķēdes joprojām ir lēnas. Ripple un NEO var apstrādāt 10 000 darījumus sekundē, kas ir līderi attiecībā uz to, cik daudz blokķēdes var veikt sekundes laikā. Savukārt Hashgraph ļauj veikt 250 000 darījumus sekundē. Visa varētu apstrādāt tikai 25 000. Ātrums padara šo tehnoloģiju tik novatorisku.

Darba pierādījums: kas tas ir?!

Gandrīz visi blokķēdes ir iegūstami. Vismaz visi sabiedriskie ir. Kalnrūpniecībai ir vajadzīga liela skaitļošanas jauda, ​​kas prasa milzīgu elektroenerģijas daudzumu. Hashgraph nav tradicionālā vienprātības algoritma, tāpēc jums nav jātērē tūkstošiem dolāru elektrības rēķinam.

Patiesi godīgi

Visi darījumi tiek parādīti virsgrāmatā atbilstoši to laika grafikam. Neviens kalnračs vai kāds nevar izlemt, vai darījums tiks reģistrēts vai ne. Sakarā ar tenkām par tenku tehnoloģiju cilvēki var atbrīvoties no šādas netaisnības.

Pēdējās domas

Tātad, kurš valdīs nākotni – Blockchain vs Hashgraph? Neviens par to nevar būt drošs. Bet ir skaidrs, ka Hashgraph parāda daudz lielāku potenciālu nekā blokķēde. Abu pamatmērķis ir vienāds. Bet Hašgrāfs ir jaunāks, ātrāks un izturīgāks!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map