Blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija

Interesanti, vai ir kāda atšķirība starp blokķēdi vai DLT? Šeit ir atbilde ar blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju salīdzinājumu.

Šajā laikmetā, kad visi runā par decentralizāciju, visbiežāk runājamās tehnoloģijas ir blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija, kas pazīstama arī kā DLT. Daudzi cilvēki, kuriem šīs tehnoloģijas nav svešas, bieži lieto šos terminus savstarpēji aizstājami.

Tomēr vai tā ir taisnība? Vai blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija ir tas pats? Nu, ne gluži. Blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija ir aktuāla tēma starp cilvēkiem, kurus interesē šo tehnoloģiju nākotne.

Pareizu zināšanu trūkums par kādu no šīm tehnoloģijām sabiedrībā rada neskaidrības un atsaukumu. Šajā digitālajā laikmetā jaunās tehnoloģijas var ātri kļūt par vārda vārdiem, un, kā jūs zināt, tie nav ilgi. Tomēr sagaidāms, ka gan blokķēdes, gan DLT pārveidos nākotni.

Šeit ir mūsu detalizētais ceļvedis par to, kas ir blokķēde, un vēl labāk, pārbaudiet šo galīgo blokķēdes apkrāptu lapu, atbildot uz visiem būtiskajiem jautājumiem par blokķēdi.

Blokķēdes tehnoloģijas, kā arī izplatītās grāmatas ir unikālas daudzos aspektos, kaut arī tās rotē ap decentralizāciju. Faktiski tas ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki bieži jauc abas tehnoloģijas. Tomēr viena lieta ir pārliecināta, ka tās ir un var revolucionizēt daudzas nozares, it īpaši finanšu pasaulē.

Vai vēlaties veidot karjeru Blockchain tehnoloģijā? Reģistrējieties Blockchain Free Course un sāciet tūlīt.

Blockchain vs Distributed Ledger Technology: vienkārši izskaidrojams

blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija dlt

Pirms mēs nonākam pie blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas, apskatīsim, kāda patiesībā ir katra tehnoloģija.

Lasīt tūlīt: Blockchain paskaidroja vienkāršo ceļu

Kas ir izplatītā virsgrāmata?

Sadalītā virsgrāmata ir decentralizēta datu bāze, t.i., izplatīta vairākos datoros vai mezglos. Šajā tehnoloģijā. Katrs mezgls uzturēs virsgrāmatu, un, ja notiks kādas datu izmaiņas, virsgrāmata tiks atjaunināta. Atjaunināšana notiek neatkarīgi katrā mezglā.


Visiem mezgliem autoritātes ziņā ir vienāds statuss. Nav centrālās iestādes vai servera, kas pārvalda datu bāzi, kas padara tehnoloģiju caurspīdīgu. Katrs mezgls var atjaunināt virsgrāmatu, un citi mezgli pārbaudīs tā esamību.

Process patiešām ir diezgan vienkāršs. Mezgli mēģinās pārbaudīt darījumu ar vienprātības algoritmu vai balsošanu. Tomēr visu mezglu balsstiesības vai dalība būs atkarīga no šīs virsgrāmatas noteikumiem. Tātad dažreiz visi mezgli var piedalīties, citreiz piedalīsies tikai izvēlētie mezgli.

Kad visi mezgli dod izejas signālu, darījums iegūst vietu virsgrāmatā, un visi mezgli var saņemt atjaunināto statusu. Tātad, kāda ir šīs tehnoloģijas pozitīvā puse?

Nu, protams, jūs iegūsiet daudz pārredzamības šajā tehnoloģijā, vai ne?

Tomēr visa izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija nodrošina lielu drošību, jo nav nevienas centrālās iestādes. Neviens mezgls nav viena autoritāte. Mezgli iegūs iespēju veikt verifikāciju, bet tas arī viss. Tātad šai tehnoloģijai nav jēgas no korupcijas.

Tas padara to par pievilcīgu tehnoloģiju finanšu nozarei vai jebkurai citai nozarei, kas meklē pārredzamākas tehnoloģijas, un tiem, kas vēlas attālināties no centrālās iestādes.

Lai iegūtu sīkāku informāciju, varat arī izlasīt mūsu detalizēto ceļvedi iesācējiem par to, kas tiek izplatīts virsgrāmatā.

Lasiet arī: Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija: kur sākas tehnoloģiskā revolūcija

Kas ir Blockchain?

Blokķēde patiesībā ir tikai izplatītas virsgrāmatas veids. Jūs varat uzskatīt DLT par blokķēdes vecāku tehnoloģiju. Tomēr laika gaitā tā kļuva populārāka nekā visa izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas koncepcija.

Tomēr tagad daudzi izstrādātāji mēģina izkļūt no blockchain ēnas. Tāpēc cilvēki vairāk nekā vēlas uzzināt par blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju atšķirībām.

Blokķēde ir viena no izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijām, kurā katrs mezgls iegūst savu virsgrāmatas kopiju. Katru reizi, kad kāds pievieno jaunu darījumu, visas virsgrāmatas kopijas tiek atjauninātas. Visi darījumi tiek šifrēti, pirms tiek pievienoti virsgrāmatai.

Blockchain nav nepieciešama centrālā iestāde, lai pārvaldītu DLT līdzīgas darbības. Patiesībā tas ir pilnībā decentralizēts. Ir stingri drošības protokoli, kuriem nepieciešama uzticēšanās skaitļošanas jomā. Blokķēde sakārto datus bloku izteiksmē, līdz ar to arī nosaukums. Šie bloki ir savstarpēji saistīti un drošībai šifrēti.

Blockchain pieļauj tikai pievienošanas darbību, t.i., jūs varat pievienot jaunus datus, bet jūs nevarat mainīt vai izdzēst esošos datus. Šis ir viens aspekts, kas to atšķir no tradicionālajām datu bāzēm. Tā kā jūs nevarat mainīt vai noņemt pat vienu datu bloku, katrs darījums pastāv vēsturē.

Tas padara to par vienu no visredzamākajām tehnoloģijām, īpaši finanšu nozarei. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc tiek gaidīts blockchain tirgus pieaugums pusmiljards USD 2018. gadā līdz 2.3 miljardi USD 2021. gadā. Dažās prognozēs pat tiek lēsts a 16 miljardi USD tirgū 2024. gadā.

Blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija

Lai gan abas tehnoloģijas izklausās vienādi, tomēr ir arī dažas atšķirības. Jūs varat redzēt blockchain izplatīto virsgrāmatu kā blockchain vecāku tehnoloģiju vai blockchain kā izplatītās virsgrāmatas uzlaboto versiju.

Vienkāršos vārdos sakot, blokķēde ir izplatītas virsgrāmatas veids. Tomēr jūs nevarat izsaukt katru izplatīto virsgrāmatu par blokķēdi. Jūs zināt, kā daži produktu veidi kļūst par zīmolu un kļūst populārāki savā vārdā.

Piemēram, Michael Jordan sadarbības čības ar Nike patiesībā ir tikai čības, taču tās ir tik populāras, ka cilvēki tagad viņus pazīst kā Jordans ar savu atsevišķo identitāti. Tas ir gadījumā ar blokķēdi tieši tā, kā tā ir ieguvusi savu identitāti.

Varat arī atrast atšķirības sadalītās virsgrāmatas darbībā. Piemēram, DLT gadījumā ir nepieciešama vienprātība. Tomēr blokķēdē izstrādātāji var izmantot vairākas metodes, lai panāktu vienprātību, kas ietver likmju pierādīšanu (PoS) un darba pierādīšanu (PoW). Jūs varat uzzināt vairāk par abām šīm metodēm mūsu detalizētajā salīdzinājumā šeit.

Jūs varat arī uzzināt vairāk par atšķirību starp blokķēdi un datu bāzi mūsu bloku ķēdes vs datu bāzes ceļvedī.

Šeit ir daži blokķēdes aspekti, kas ir unikāli un, iespējams, ne vienmēr pastāv citās izplatītās grāmatās, lai palīdzētu jums labāk izprast blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju salīdzinājumu.

  • Bloka struktūra

Šeit ir pirmā blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas atšķirība – struktūra. Blokķēde sastāv no datu blokiem. Šī struktūra nav izplatīto virsgrāmatu patiesā datu struktūra. Izplatītā virsgrāmata ir vienkārši datu bāze, kas izplatīta dažādos mezglos. Tomēr katrā grāmatā šos datus varat attēlot dažādos veidos.

  • Secība

Blokķēdes tehnoloģijā jūs varat atrast visus blokus noteiktā secībā. Izplatītajām virsgrāmatām nav nepieciešama noteikta datu secība. Šī bloku secība padara blokķēdi atšķirīgu no jebkuras citas izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas.

  • Darba vai varas izsalkušo vienprātības pierādījums

Vēl viena atšķirība starp blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju ir pēc varas izsalkuši vienprātības algoritmi. Vairumā gadījumu parasti tiek plaši izmantots darba mehānisma pierādījums. Tomēr ir arī citi mehānismi, bet galu galā tie arī pārņem varu.

Bet izplatītajai virsgrāmatai šāda veida vienprātība nav nepieciešama, tāpēc īsumā tās ir salīdzinoši mērogojamākas.

Blokķēde ir tikai sadalīto virsgrāmatu apakškopa. Tam ir papildu funkcionalitāte, kas pārsniedz tradicionālo DLT darbības jomu. Tie ir spējīgi uz kādu funkcionalitāti, kuru, iespējams, citas izplatītās grāmatas nevar sasniegt, piemēram, digitālās vērtības un sadarbspējas uzlabošana. Varētu droši teikt, ka blokķēde DLT pārceļ uz nākamo līmeni.

Lasiet arī: Consensus Algorithms: Blockchain Technology sakne

  • Īstenošana dzīvē

Īstenošana ir milzīgs faktors, kad runa ir par blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju. Blokķēde, domājams, ir šī. Sakarā ar to, ka Blockchain saņem visu uzmanību jau no paša sākuma, reālajā dzīvē ir daudz ieviešanas.

Arī daudzi uzņēmumi ir iecienījuši blokķēdes raksturu un lēnām sāk to integrēt savās sistēmās. Ir arī daudzi lieli giganti, piemēram, IBM, Amazon, Oracle, Alibaba un daudzi citi, kas piedāvā labus Blockchain As A Service risinājumus.

No otras puses, izstrādātāji tikai nesen sāka iedziļināties pašas izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas kodolā. Tehnoloģiju pasaulē ir arī citi DLT varianti. Tomēr reālajā dzīvē nav tik daudz ieviešanas, kuras pamatā būtu tikai izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija. Bet tie ir izstrādes stadijā un dienasgaismu ieraudzīs ļoti drīz.

Tāpēc reālās dzīves ieviešanas ziņā blockchain šobrīd ir lielāka popularitāte nekā DLT. Tomēr tirgus lēnām virzās uz visu izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju koncepciju.

Lasiet tūlīt: Blockchain ieviešanas rokasgrāmata: dodiet iespēju savam biznesam

  • Žetoni

Šeit nāk žetoni, vēl viena būtiska atšķirība starp abām tehnoloģijām. Sadalītās virsgrāmatas tehnoloģijā nav obligāti tīklā jābūt marķieriem vai jebkāda veida valūtai.

Vienīgais gadījums, kad jums var rasties nepieciešamība izmantot marķierus, ir tas, kad vēlaties bloķēt surogātpastu un ir nepieciešama detektēšana pret surogātpastu..

Blokķēdē ikviens var palaist mezglu. Tomēr pilna mezgla vadīšana būtībā nozīmē milzīgu tīklu, kuru var kļūt grūti pārvaldīt. Vairumā gadījumu ir kāda veida simboliska ekonomika.

Lai gan mūsdienu blokķēdes tehnoloģija mēģina izkļūt no kriptonauda ēnas.

Token spēlē būtisku lomu blokķēdes tehnoloģijā. Jebkurš indivīds var palaist pilnu mezglu, taču maz ticams, ka viņi spēs atrisināt jaunu bloku. Tomēr tie joprojām var būt daļa no sistēmas, pārbaudot darījumus un jaunus blokus.

No arhitektūras viedokļa blokķēde ir ļoti atšķirīga. Veikt, piemēram, viedos līgumus, kas ir atsevišķi koda bloki. Ikreiz, kad blokķēdes tīklā notiek darījums, platformas ekosistēmā tas izveido šos viedos līgumus.

Lielisks punkts, kas jāatzīmē par blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju.

Lasiet arī: Neapstiprināmie žetoni (NFT): pilnīgs ceļvedis

Blockchain un DLT lietojumprogrammas

Daudzās lietojumprogrammās un sistēmās tiek izmantota izplatītā tehnoloģija un tās bērns – blokķēdes tehnoloģija. Debatējot par blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju, ir svarīgi aplūkot pašreizējās pasaules sistēmas, kas paļaujas uz šīm tehnoloģijām. Tas palīdzētu labāk izprast, kā blokķēde atšķiras no citām izplatītajām virsgrāmatu tehnoloģijām.

Ir svarīgi zināt, ka DLT nav a jauna koncepcija, lai gan tie ir kļuvuši populāri tikai nesen. Runas par decentralizētām datu bāzēm pastāv jau ilgu laiku.

Ja atskatāties, tas ir Bitcoin, kas ir pirmā kriptonauda pasaulē, kas padara blokķēdi par populāru terminu. Bitcoin pamatā bija blokķēdes platforma. Pēc tam blokķēde vispirms izveidoja savu tirgu ar kriptovalūtu palīdzību. Bet laika gaitā izstrādātāji beidzot atzina tā potenciālu.

Tagad blokķēde patstāvīgi aug arī citās nozarēs, izņemot finanšu un kriptogrāfijas nozari.

Faktiski pašreizējais kritums kriptogrāfijas tirgū, kas cieta vissliktāko 2018. gadu gandrīz visu kriptogrāfijas valūtu vērtības milzīga krituma dēļ, maz ietekmē blokķēdes izaugsmi..

Jūs varat atrast daudzas citas lietojumprogrammas, kurās pašlaik tiek izmantotas sadalītās grāmatas. Daži no tiem ietver IBM Fabric, R3 Conda un Digital Asset Holdings. Šīs DLT sistēmas ir līdzīgas blokķēdei, bet tas galvenokārt tāpēc, ka blokķēdes tehnoloģija ir izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas pēcnācējs vai apakškopa.

Lasiet arī: Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija: kur sākas tehnoloģiskā revolūcija

Kāpēc salīdzināt izplatīto virsgrāmatu un blokķēdi? Vai tas izklausās sakarīgi?

Blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas skaistums ir tas, ka tā ir atvērta jaunām idejām un inovācijām. Šīs tehnoloģijas sākumu mēs redzam tikai praktiskās jomās. Kripto pasaule regulāri ražo projektus, kas, maigi izsakoties, ir diezgan interesanti.

Lai arī blokķēde izriet no DLT, ir svarīgi, lai sabiedrība, šo tehnoloģiju izstrādātāji un ticīgie spētu pareizi nošķirt. Vislabāk šeit der Bitcoin piemērs, jo tas bija atvērtā koda projekts, kura rezultātā tika izveidoti daudzi līdzīgi projekti, Ethereum, Lite monēta un citi.

Daudzi projekti ir pieturējušies pie DLT principiem un novirzījuši tradicionālās blokķēdes koncepcijas. Tie ietver Hedera Hašgrāfa, RaiBlocks, Peaq, un NANO.

Izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas priekšrocības & Blokķēde

DLT priekšrocība numur viens un iemesls, kāpēc tā kļūst arvien populārāka, ir mezglu decentralizācija. Tas noņem lielo puisi no skatuves. Tas būtībā nodrošina informācijas un plūsmas kontroli visiem lietotājiem.

Pārredzamība ir liela stundas nepieciešamība daudzās nozarēs, īpaši banku un finanšu jomā. Izplatītās grāmatas piedāvā pārredzamību un salīdzinoši ātrāk var apstrādāt miljardiem darījumu nekā tradicionālās datubāzes sistēmas, kas darbojas šodien. Kad viņi samazina operatīvās problēmas, šādu darbību izmaksas automātiski samazinās.

Blockchain pieļāva pārredzamību kriptovalūtas gadījumā. Katrs darījums bija publiski pieejams. Cilvēkiem patika ideja par tik stabilu sistēmu, kas nevarētu apdraudēt datus, un darījumi bija droši.

Lasiet arī: Kriptogrāfiskā jaukšana: ceļvedis iesācējiem

Vēl viens decentralizācijas ieguvums ir droša drošība. Visiem darbību žurnāliem un jaunu datu pievienošanai ir jāveic stingras drošības pārbaudes.

Neatkarīgi no tā, vai tā ir naudas pārskaitīšana vai apdrošināšanas uzskaites veidošana, viedie algoritmi apvienojumā ar augsta līmeņa šifrēšanu rada drošu vidi pret viltojumiem.

Saskaņā ar priekšrocībām ir liela atšķirība starp blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju.

Tā vietā, lai paļautos uz cilvēkresursiem vai tradicionālajām datu bāzēm, sadalītā virsgrāmata visu dara ātrāk un uzticamāk. Datus nevar apdraudēt, jo neviena atrašanās vieta vai entītija tos nekontrolē. Ir daudzas jomas, kurās blokķēde var izrādīties noderīga problēmu novēršanā.

Secinājums

Mēs ceram, ka pēc Blockchain vs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju rokasgrāmatas izlasīšanas tagad jums var būt skaidra ideja par atšķirībām. Izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija ir blokķēdes pamattehnoloģija. Blokķēde būtībā ir izplatīta virsgrāmata, kas ir kļuvusi par kriptovalūtu tehnoloģiju.

Blockchain atšķiras no DLT arhitektūras ziņā; tomēr ideja ir tāda pati. Šīs tehnoloģijas ir kļuvušas tik populāras decentralizācijas dēļ. Starp decentralizācijas un digitālās valūtas entuziastiem pastāv vienprātība, ka DLT var atrisināt daudzas no pašreizējām finanšu nozares problēmām. Līdz šim mēs varam redzēt blokķēdi kā daļu no kriptonauda un iekļūt finanšu nozarē, taču tai ir potenciāls ietekmēt katru nozari un radīt pārmaiņas labāk.

Blockchain ir populāra tehnoloģija, un, kā ziņots, Blockchain ir visaugstākā prasme. Tātad, ja jūs vēlaties sākt Blockchain karjeru, jums vajadzētu reģistrēties bezmaksas Blockchain kursos un sākt savu Blockchain ceļojumu bez kavēšanās.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map