Blokķēde lauksaimniecībā: izmantojiet gadījumus un piemērus

Lauksaimniecības nozares pieaugošo problēmu dēļ ilgtspēju nav iespējams uzturēt. Tomēr, pēc ekspertu domām, izmantojot blokķēdi lauksaimniecībā, šis scenārijs var mainīties uz visiem laikiem. Let’s saprast, kāpēc blockchain ir būtiska šai nozarei?

Lauksaimniecības nozare iegulda gandrīz 1 triljonu ASV dolāru ASV IKP. Tātad, tā ir viena no vissvarīgākajām nozarēm pasaulē. Vairāk nekā 21,4 miljoniem ir darba vietas lauksaimniecības nozarē, tāpēc šīs nozares likmes ir salīdzinoši augstas.

Lai gan šī nozare ir ārkārtīgi plaša, daudzas problēmas joprojām nomoka nozares ilgtspēju. Sākot no necilvēcīga darba līdz konkurētspējīgam tirgum, katrs jautājums ir jārisina laikus. Vai arī visa ekosistēma var sabrukt. Mēs jau redzam, ka dažas infrastruktūras lauku apvidos jau sabrūk. Tas ir saistīts ar šīs nozares nolaidību.

Tāpēc blokķēde var palīdzēt šai nozarei tikt galā ar konsekventiem draudiem un saglabāt pieejamību visā ekosistēmā. Jebkurš iesācējs var izmantot šo rakstu kā ceļvedi blokķēdes izmantošanai lauksaimniecības nozarē.

Reģistrēties tūlīt: Bezmaksas Blockchain kurss

Blokķēde lauksaimniecībā: kā atpaliek lauksaimniecības nozare?

Lauksaimniecības nozare plosījās pat desmit gadus atpakaļ, taču laika gaitā procesa pieaugošās sarežģītības dēļ daudzi jautājumi tiek sakrauti. Pienācīgas uzmanības trūkuma dēļ viņi tagad palēnina lauksaimniecības piegādes ķēdi. Tātad šajā nozarē blokķēde ir nepieciešama vairāk nekā jebkad agrāk. Apskatīsim, kādi ir šie jautājumi –

Patērētāju tendenču maiņa

Viens no galvenajiem jautājumiem ir patērētāju tendences, kas pastāvīgi mainās. Tāpēc arī dažu materiālu pieprasījums ir atšķirīgs. Lauksaimniekam tas kļūst par problēmu, jo lielākā daļa lauksaimnieku mēdz strādāt vai nopelnīt iztiku, pamatojoties uz vienu produkciju. Retos gadījumos viņi izmanto vairāk nekā vienu produkcijas veidu. Tomēr pieprasījuma svārstību dēļ viņiem dažkārt var būt liela izmaksa vai ļoti minimāla ieguldījumu summa. Kopumā pieredze ir diezgan saspringta, un daudziem lauksaimniekiem, ja tiek galā ar zaudējumiem, ir jārisina turpmākā darbība. Tā kā viņiem nav iespējas prognozēt tendenču izmaiņas, viņi kļūst par šī jautājuma upuriem.

Preču konkurētspēja

Mūsu ikdienas dzīves preces var nākt no dažādiem avotiem. Tā kā šīs ir vispieprasītākās preces, likme vienmēr ir pārāk augsta. Tāpēc mazajiem lauksaimniekiem ir grūtāk konkurēt dažādos tirgos, kur korporatīvie milži spēlē monopolu. Tas rada milzīgu plaisu starp milžiem un mazajiem lauksaimniekiem, jo ​​viņiem nav iespēju iekļūt ekosistēmā, neuzņemoties neveiksmes slogu, pat ja viņu produkcija piedāvā labāku kvalitāti nekā vadošie uzņēmumi. Tāpat kā daudzos gadījumos šiem lauksaimniekiem vai mazajiem uzņēmumiem nav resursu savas produkcijas tirdzniecībai, kas arī liek viņiem atpalikt.

Slikta krājumu pārvaldība

Krājumu pārvaldība šajā nozarē ir milzīgs jautājums, jo lielākā daļa šeit saražoto ir izejvielas. Tāpēc tas neiziet nekādas procedūras, lai palielinātu to derīguma termiņu. Sākot no kultūrām līdz gaļai, viss ir ātri bojājošs. Tātad, pirms pārdošanas, viņiem ir pareizi jāuztur savs krājums. Tomēr daudzi lauksaimniecības uzņēmumi nav gatavi izmantot modernas tehnoloģijas, lai pārvaldītu savus krājumus. Tas var novest pie produkcijas un resursu izšķērdēšanas. Nemaz nerunājot par zaudējumiem, kas lauksaimniekiem par to jāsedz. Patiesībā viņi smagi strādā, lai ražotu priekšmetus, taču viss viņu smagais darbs ir veltīgs nepareizai krājumu pārvaldībai.

Automatizācijas un tehnoloģiju izmantošanas trūkums


Vēl viena šīs nozares problēma ir automatizācijas un tehnoloģiju izmantošanas trūkums. Patiesībā lielākajai daļai lauksaimnieku nav budžeta, lai nopirktu dārgu lauksaimniecības aprīkojumu vai tehniku. Tā kā pasaule strauji mainās un tehnoloģijas strauji attīstās, tiek izmantotas daudzas lauksaimniecības tehnoloģijas, lai palīdzētu lauksaimniekiem. Bet zināšanu trūkums par šo tehnoloģiju vai fondu, lai atļautos šos rezultātus, lauksaimniekiem atpaliek no konkurences. Patiesībā lielie lauksaimniecības uzņēmumi savas efektivitātes paaugstināšanai mēdz izmantot visas modernās tehnoloģijas. Bet mazie vai vidējās klases uzņēmumi nevar iet pa šo ceļu.

Lasīt vairāk: Bloķēšanas ķēde ražošanā: ceļvedis rūpniecības iespēju palielināšanai

Valdības piespiedu noteikumi

Valdības noteikumi ir paredzēti, lai saglabātu līdzsvaru katrā pasaules daļā. Bet valdības noteikumu būtībai vajadzētu kavēt lauksaimniecības ražošanu valstī. Daudzos gadījumos atsevišķu valdības likumu piespiedu raksturs un nodokļu pieaugums katrā posmā daudziem uzņēmumiem liek bankrotēt. Daudzos gadījumos pārāk liels regulējums kavē lauksaimniecības nozares mērogošanas procesu. Mēs negribam teikt, ka valdībai nebūtu jāpiemēro nekādi regulējumi šai nozarei. Bet pārspīlēšana tikai sagrauj ievērojama sektora potenciālu.

Augstas cenas paplašināšanai paredzētajai zemei

Zemes cena lauksaimniecības vajadzībām vienmēr mainās. Daudzos gadījumos cenas, šķiet, ļoti atšķiras, jo zemju likviditāte ir patiešām zema. Tāpēc paplašināšanās daudzos gadījumos nav iespējama zemju ārkārtīgi augsto cenu dēļ. Ne tikai tas, bet arī zemes pieejamība daudzos gadījumos ir diezgan niecīga. Vēl jo vairāk, papildu nodokļi, kas rodas, iegādājoties lielu zemi, var kļūt par apgrūtinājumu daudziem uzņēmumiem un lauksaimniekiem. Tātad, pat ja lauksaimniekam vai uzņēmumam klājas ļoti labi, kad palielinās pieprasījums, viņiem ir grūti mērogot un viņi nevar sekot līdzi patērētāju prasībām.

Palielinās infrastruktūra sabrūk

Daudzu iemeslu dēļ lauksaimniecības infrastruktūra laukos lēnām sabrūk. Tas var būt saistīts ar dabas katastrofām, zemes auglības zaudēšanu vai masveida urbanizāciju. Tāpēc ir grūti saglabāt ilgtspēju, ja pārējie elementi nav sinhronizēti ar infrastruktūru. Arī šīs nozares pienācīgas modernizācijas trūkums rada zaudējumus, un tas arī izraisa infrastruktūras sabrukumu. Pat lielos uzņēmumos viņi var saskarties ar līdzīgiem jautājumiem, jo ​​atbalsta sistēma nav izveidota. Katram uzņēmumam ir nepieciešami tādi elementi kā ceļi, aizdevumi, zemes utt., Lai nodrošinātu sistēmas darbību. Bet šo elementu trūkums var ievērojami kavēt viņu biznesu.

Drošība un drošība lauku saimniecībās

Drošība ir liela problēma lauku saimniecībās. Katrā saimniecībā ir vērtīgi mājlopi, aprīkojums vai transportlīdzekļi, lai pārvadātu jūsu produkciju. Bet daudzos gadījumos, ja zagļi var piekļūt jūsu zemei, tad viņi var piekļūt arī jūsu mājlopiem vai aprīkojumam. Tas ir bieži sastopams gadījums lauksaimniecībā un lauksaimnieku galvassāpes, jo viņiem nav resursu šāda veida zādzību novēršanai. Tātad, pat ja viņiem izdodas ieguldīt līdzekļus dārgās iekārtās, to drošībai ir nepieciešamas lielākas investīcijas. Un šobrīd nav daudz tehnoloģiju, kas lauku saimniecībām nodrošinātu pienācīgu drošību.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Blockchain priekšrocības lauksaimniecībā

Lauksaimniecība ir arī vēl viena lieliska nozare, kas var izmantot blokķēdes funkcijas un gūt no tā lielu labumu. Pārbaudīsim, kādi ir šīs nozares galvenie ieguvumi.

Labāka saimniecību krājumu pārvaldība

Patiesībā daudzi lauksaimniecības uzņēmumi nav gatavi izmantot modernas tehnoloģijas, lai pārvaldītu savus krājumus. Tas var novest pie produkcijas un resursu izšķērdēšanas. Nemaz nerunājot par zaudējumiem, kas lauksaimniekiem par to jāsedz. Tātad tas ir milzīgs slogs lauksaimniekiem, jo ​​viņiem nav nepieciešamo instrumentu problēmas risināšanai. Bet ar blokķēdes tehnoloģiju lauksaimniecībā viņi var pilnībā mainīt šo scenāriju. Blockchain ir lieliski piemērots krājumu pārvaldībai. Tātad tas tiešām var palīdzēt lauksaimniekiem, lai bez problēmām varētu lieliski uzturēt viņu krājumus. Patiesība ir tāda, ka blokķēde var izsekot uzglabāšanas videi un paziņot, kad produkcijas derīguma termiņš beigsies. Tātad, jūs varat veikt atbilstošus pasākumus.

Lauksaimniecības piegādes ķēdes efektivitātes paaugstināšana

Vēl viens lielisks blockchain tehnoloģijas izmantošanas gadījums lauksaimniecībā ir paaugstināta efektivitāte visā nozarē. Automatizācijas un tehnoloģiju izmantošanas trūkuma dēļ šīs nozares efektivitāte nav atbilstoša. Patiesībā mazajiem un vidējā līmeņa lauksaimniekiem ir svarīgāk nepieļaut augstas tehnoloģijas tehnoloģijas, lai palielinātu ražošanas vispārējo efektivitāti. Tāpēc blokķēde šeit noteikti var palīdzēt. Izmantojot nemainīgu bloku ķēdes virsgrāmatu sistēmu, tā var ātri pievērsties visiem elementiem, samazināt lauksaimniecības procesu izmaksas un palielināt produkcijas kopējo efektivitāti.

Lauku saimniecības vadības programmatūras (FMS) modernizēšana

Vēl viena no blokķēdes priekšrocībām lauksaimniecībā ir lauku saimniecības vadības programmatūras modernizācijas process. Faktiski lauku saimniecības vadības programmatūra drīz kļūs par galveno. Tomēr šī programmatūra darbībai joprojām izmanto tipisko klienta-servera modeli. Tāpēc viņi joprojām nespēj piedāvāt savu maksimālo jaudu, kā to varētu izdarīt ar blokķēdi. Tātad, izmantojot blokķēdi, šajā gadījumā var palīdzēt FMS nokļūt pilnīgi jaunā līmenī. Vēl vairāk, šai programmatūrai būs vajadzīgā drošība ar blokķēdes aizsardzību. Tātad lauksaimniekiem vairs nebūs jāuztraucas par kiberhackiem.

IoT optimizācijas lauksaimniecībā drošība

Lauksaimniecības nozarei ir nepieciešamas IoT ierīces, lai sekotu līdzi to produkcijai. Vēl jo vairāk, šīs ierīces var pat piedāvāt drošību un drošību arī to aprīkojumam. Izmantojot mašīnas, viņi var reģistrēt laika apstākļu un zemes stāvokli un attiecīgi to pielāgot. Vēl jo vairāk, dažas ierīces pat iepriekš var prognozēt dabas katastrofas. Bet šīs ierīces šobrīd ir diezgan neaizsargātas. Daudzos gadījumos mākoņpakalpojumi, ko viņi izmanto informācijas glabāšanai, ir vāji pret kiberuzbrukumiem. Tātad drošība ir ļoti atšķirīga. Bet blockchain šeit var piedāvāt palīdzību. Blokķēdes priekšrocības lauksaimniecībā šeit būs šo IoT ierīču aizsardzība un labākas tīkla sistēmas piedāvāšana darbam.

Blockchain var piedāvāt daudz priekšrocību arī citām nozarēm. Lai uzzinātu vairāk par to, skatiet mūsu ceļvedi par blokķēdes tehnoloģijas priekšrocībām.

Nodrošināt godīgu cenu noteikšanu

Jā, daudzi lauksaimniecības uzņēmumi nesaņem taisnīgu cenu, kas viņiem pienākas par viņu produkciju. Lai gan viņi strādā, lai ražotu labību un mājlopus, daudzi vairumtirgotāji joprojām nepiedāvā visu darbu pelnīto vērtību. Patiesībā daudzi lauksaimnieki saņem minimālo, kas nepieciešams izdzīvošanai. Tātad, izmantojot blockchain lauksaimniecības tirgū, scenārijs var mainīties. Izmantojot vietni, kas balstīta uz blokķēdes tirgu, viņi var redzēt, kā viņi pārdod savus produktus godīgiem pircējiem un pat var sasniegt vairāk pircēju nekā viņi varētu agrāk. Tas viņiem palīdzēs taisnīgāk vienoties par cenu. Tātad lauksaimnieki var iegūt to, ko viņi patiešām ir pelnījuši.

Lauksaimniecības subsīdiju pārredzamība

Nu, mēs faktiski maksājam subsīdijas lauksaimniecībai. Lai gan valdība to maksā, tomēr naudas budžets nāk no mūsu nodokļiem. Bet pārskatāmība, kas notiek ap subsīdijām, nepastāv. Arī daudzos gadījumos mēs varam redzēt favorītismu, jo lielākas grupas saņem vairāk nekā nepieciešams, un mazākās saimniecības nepietiek. Tāpēc lauksaimniecības ķēdes ķēde var palīdzēt palielināt pārredzamību šajā galvenajā jautājumā. Valdība var izmantot publisko blokķēdi, lai veiktu subsīdijas likumīgajām saimniecībām, un sabiedrība var pārbaudīt, vai nauda tiek virzīta tur, kur tai vajadzētu vai nē.

Mikrokredītu nodrošināšana maziem un vidējiem lauksaimniekiem

Vēl viena lieliska blokķēdes tehnoloģiju izmantošana lauksaimniecībā ir iespēja iegūt mikroaizdevumus. Patiesībā mazām un vidējām saimniecībām ik pa laikam ir vajadzīgi aizdevumi, lai varētu veikt uzņēmējdarbību. Tomēr aizdevumu politikai bankās ir augstāka procentu politika. Tātad uzņēmumi ir stresa situācijā, jo procentu likmes var tos apgrūtināt ar vairāk aizdevumiem. Tāpēc, izmantojot šeit blockchain tehnoloģiju, problēma var tikt atrisināta pilnībā. Blockchain var palīdzēt viņiem iegūt mikrokredītus tīklā no aizdevējiem visā pasaulē. Izmantojot nelielu aizdevuma summu, viņi var uzņemties nelielu procentu likmju slogu, palīdzot viņiem ilgstoši vadīt biznesu.

Lasiet arī: Blockchain Technology Explained: Decentralizēta ekosistēma

Bonusa maksājums no patērētāja lauksaimniekiem

Vēl viens lielisks blockchain izmantošanas gadījums ir iespēja tieši padot lauksaimniekiem. Tā kā blokķēde var piedāvāt pārstrādātā produkta vai produkta izcelsmi un vēsturi, patērētāji vispirms var redzēt, kurš bija atbildīgs par produktu. Ja patērētāji ir apmierināti ar produkciju, viņi var vienkārši pieteikties blokķēdes platformā, lai tieši padotu lauksaimniekiem padomu. Lauksaimnieku maciņi paliks savienoti ar sistēmu, lai iegūtu klientu padomus. Lauksaimniecībā jau ir daudz blokķēdes tehnoloģiju lietojumu, kas strādā pie šāda veida funkcijām.

Ilgtspējīgas prakses stimulēšana

Daudzas lauksaimniecības nozares prakses nav ilgtspējīgas, taču tās joprojām pastāv. Patiesībā jautājums ir par pesticīdu pārmērīgu lietošanu, kas galu galā piesārņo ūdeni peldēšanai, dzeršanai un ēdiena gatavošanai. Tas ir nopietns jautājums, jo tas var dažādi kaitēt cilvēkiem. Tātad, neveicinot ilgtspējīgu praksi, šāda veida sliktā prakse turpinās pastāvēt. Tāpēc blokķēde lauksaimniecības tirgū var palīdzēt piedāvāt stimulus lauksaimniekiem, kuri vēlas izmantot ilgtspējīgas metodes, nevis lietot ķīmiskas vielas, kas kaitē patērētājiem un videi. Parasti nabadzīgajās valstīs šī stimulējošā iezīme var viņus mudināt lietot mazāk ķīmisko vielu un koncentrēties uz vairāk organisko produktu.

Labāka uzņēmumu atbildība

Nu, daudznacionālie uzņēmumi savas efektivitātes paaugstināšanai mēdz izmantot daudz necilvēcīgu metožu, sākot no nelegālā darba līdz kaitīgu ķīmisko vielu izmantošanai produkcijas konservēšanai. Daudzos gadījumos arī lielās korporācijas var ļoti necilvēcīgi rīkoties ar mājlopiem, kas ir diezgan šokējoši. Tā kā patērētājam nav iespējas uzzināt, kā uzņēmumi rīkojas ar produktiem, viņi zaudē uzticību tiem. Tāpēc blokķēdes tehnoloģiju pielietojums lauksaimniecībā var palīdzēt palielināt pārredzamību attiecībā uz daudznacionāliem uzņēmumiem. Patērētājs var redzēt, kā uzņēmumi rīkojas ar produkciju un vai process ir pieņemams.

Vai vēlaties pārbaudīt vairāk blokķēdes lietošanas gadījumu? Pārbaudiet 20 un vairāk blokķēdes lietošanas gadījumu šobrīd!

Dažādi uzņēmumi, kas izmanto Blockchain tehnoloģiju lauksaimniecībā

Yara International

Yara International izmanto blokķēdi, lai izsekotu kafiju no viņu lauksaimniekiem. Viņi arī palīdz patērētājiem redzēt kafijas kvalitāti un izcelsmi un pat ļauj atbalstīt lauksaimniekus, tieši sniedzot padomus. Pašlaik viņi izlaiž lietotni “Paldies manam lauksaimniekam”, kas klientiem ļaus palīdzēt lauksaimniekiem.

CNH Industrial NV

CNH Industrial NV lauksaimniecības piegādes ķēdē izmanto blokķēdi, lai palielinātu krājumu pārvaldību. Šis uzņēmums ražo, projektē un pārdod lauksaimniecības tehniku ​​un vēlas sniegt lielākus pakalpojumus lauksaimniekiem, pārvaldot viņu krājumus. Pašlaik viņi strādā ar IBM, lai strādātu pie risinājuma.

JD.com

JD.com ir viens no Ķīnas e-komercijas gigantiem, kas izmanto blockchain tehnoloģiju, lai izsekotu liellopu gaļas produktiem no ārzemēm. Pašlaik tā sadarbojas ar Austrālijas InterAgri, lai no firmas iegūtu Angus liellopu gaļu. Patiesībā viņi plāno izmantot tehnoloģiju, lai labāk pārvaldītu lauksaimniecības procesu un pārbaudītu informāciju par to, kā rīkojās ar mājlopiem.

Bayer AG

Bayer AG lauksaimniecības produktu uzraudzībai izmanto blokķēdes tehnoloģiju. Pašlaik tā strādā ar Ant Financial, lai pabeigtu projektu. Patiesībā viņi plāno izmantot tehnoloģiju, lai palīdzētu lauksaimniecības digitalizācijas procesā un piedāvātu augstas kvalitātes produktus. Tomēr pašlaik mēs joprojām nezinām projekta procesa ilgumu.

Lawson Grains

Lawson Grains izmanto blockchain tehnoloģiju, lai palielinātu graudu audzēšanas procesu. Pašlaik tā strādā ar AgriDigital, lai pabeigtu projektu. Turklāt viņi plāno izmantot tehnoloģiju, lai iegūtu labākus ražas novākšanas pakalpojumus. Atkal viņi izmanto platformu, lai pārvaldītu savu krājumu un piegādes sistēmu. Tas ir lielisks veids, kā parādīt un uzlabot viņu efektivitāti.

Lasīt vairāk: 50 labākie uzņēmumi, kas izmanto Blockchain tehnoloģiju

Hortobagy Angus

Hortobagy Angus lauksaimniecības nozarē izmanto blokķēdi, lai ieviestu izsekojamības risinājumu. Pašlaik tā strādā ar TE-FOOD, lai pabeigtu projektu. Vēl jo vairāk, viņi vēlas izmantot tehnoloģiju, lai palīdzētu lauksaimniekiem ātri reģistrēt informāciju sistēmā. Tādā veidā viņu patērētāji var tieši skenēt QR kodu un paši redzēt informāciju.

Unilever

Unilever izmanto blokķēdi lauksaimniecības nozarē, lai piedāvātu līdzekļus mazsaimnieku lauksaimniecībai. Pašlaik viņi strādā ar daudzām bankām, lai apstrādātu mikrofinansēšanas politiku. Vēl jo vairāk, viņiem ir arī citi dalībnieki ekosistēmā, sākot no NVO līdz mazumtirgotājiem. Patiesībā tā ir lieliska iniciatīva, lai palīdzētu mazajām saimniecībām.

Napolīna (Princes grupa)

Princes Group faktiski ir viens no lielākajiem pārtikas preču piegādātājiem Eiropā. Napolīna ir viens no viņu konservu zīmoliem. Viņi pašlaik izmanto blokķēdi lauksaimniecības nozarē, lai risinātu nelegālā darba problēmu lauksaimniecības vidē. Izmantojot tehnoloģiju, viņi plāno padarīt visu procesu caurspīdīgu un atbrīvoties no visām nelegālajām darba problēmām.

Tilta galva

Bridgehead izmanto lauksaimniecības bloku ķēdi, lai palielinātu savu procesu pārredzamību. Šis uzņēmums sadarbojas ar daudziem mazajiem lauksaimniekiem, lai iegūtu bioloģisko produkciju, un vēlas lauksaimniekiem sniegt lielākus pakalpojumus, izsekojot kafiju. Viņu patērētāji var vienkārši ieskenēt QR kodu un uzzināt par katras produkcijas patieso lauksaimniecības procesu.

Enkurs

Enkurs izmanto blokķēdi lauksaimniecības piegādes ķēdē, lai samazinātu oglekļa emisijas no to procesiem. Patiesībā piena uzņēmumi palielina oglekļa pēdu skaitu, kas nav ilgtspējīgi videi. Šis uzņēmums sadarbojas ar 10 500 lauksaimniekiem, lai iegūtu bioloģisko produkciju, un vēlas, lai lauksaimniekiem sniegtu vairāk izcilu pakalpojumu, izmantojot enkuru pienu.

Blockchain var palīdzēt uzlabot jūsu biznesu. Sāciet savu blockchain projektu, izmantojot mūsu galveno blockchain ieviešanas stratēģiju tūlīt!

Secinājums

Blokķēde lauksaimniecībā ir parādījusi, kā tehnoloģija var mainīt esošos procesus, kas turpinās paaudzēs. Vēl jo vairāk, blokķēdes var radīt tirgu lauksaimniekiem, lai iegūtu taisnīgu daļu no pelnītās vērtības. Tomēr sekot līdzi lauksaimniecības procesiem ir sarežģīts uzdevums, tomēr tas ir ārkārtīgi nepieciešams visai nozarei. Ņemot vērā straujo tehnoloģiju izaugsmi, jums arī jāinformē par jaunākajām tendencēm, lai saglabātu konkurences priekšā. Mēs iesakām pārbaudīt mūsu bezmaksas blokķēdes kursu, jo tas var jums piedāvāt labāku blokķēdes spektra realizāciju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map