Blokķēde un dedzinošs cilvēks: radošuma katalizatori, izmantojot kopienu un uzticību

Kas kopīgs senajai Indijas garīgajai literatūrai, senajam Grieķijas Parthenonam un mūsdienu rietumu tehnoloģiskajiem brīnumiem? Cilvēka radošums plūst netraucēti, kad cilvēki piedzīvo saprātīgu brīvības pakāpi, kopības izjūtu un uzticību. Tas ir kopīgais pavediens. Šajā rakstā es aprakstīšu, kā blokshēma un cilvēka dedzināšana veicina radošumu, izmantojot brīvību, kopienu un uzticību.

Kas ir blokķēdes tehnoloģija?

Blokķēdes tehnoloģija ievieš decentralizētu vienādranga (P2P) tīklu, kurā ikviens var pievienoties. Katrs mezgls, t.i., tīklā esošais dators saglabā visu informāciju izplatītajā datu bāzē un var skatīt visu darījumu vēsturi.

Katram mezglam ir vienādas pilnvaras, kā rezultātā no augšas uz leju komandu un vadības struktūras vietā tiek izveidota kopiena. Publiskā atļauju nesaistītā blokķēdē nav viena centrālā administratora.

Jaudīga datu šifrēšana aizsargā lietotāju darījumus blokķēdē. Vairāk par to lasiet sadaļā “Iesācēju ceļvedis: kriptogrāfijas izmantošana kriptovalūtā”.

Darījumu ieraksti tiek sagrupēti blokos, kas pa vienam tiek sakrauti citu bloku augšpusē. Spēcīgi vienprātības algoritmi aizsargā datu svētumu.

Decentralizācija veicina kopienas garu, savukārt pārredzams un drošs tīkls palīdz uzlabot uzticēšanos. Tad nav brīnums, ka blokķēdes tehnoloģija pārveido pasauli vai nu veselības aprūpes nozarē, vai mākoņkrātuvēs.

Lasiet vairāk par blokķēdes tehnoloģiju sadaļā “The Ultimate Blockchain Technology Guide: A Revolution to Change the World”.

Kas ir festivāls “Burning Man”?

Amerikāņu pilsoņi Lerijs Hārvijs un Džons Lovs bija dibinājuši festivālu “Degošais cilvēks” 1986. gadā. Viņi bija uzcēluši 8 pēdu lielu koka statuju un rituāli to sadedzināja Sanfrancisko pludmalē tajā pašā vasaras saulgriežu dienā. Spontāni noorganizētais pasākums uzreiz piesaistīja dažus entuziastus.

Laika gaitā notikums pieauga, un, pateicoties likumsargu ierobežojumiem statujas dedzināšanai Kalifornijas pludmalē, festivāls pārcēlās uz Melnās klints tuksnesi Nevadas štatā. Sākot ar nedaudziem vērotājiem 1986. gadā, nedēļu ilgais festivāls tagad ik gadu uz pamesto tuksnesi piesaista gandrīz 70 000 cilvēku ar dažādu izcelsmi..

Festivāla brīvprātīgie pilnībā uzbūvē tuksneša pilsētu, organizē daudzas mākslas izstādes un citus kultūras pasākumus. Viņi uzceļ lielu statuju ar templi, uzņem tūkstošiem cilvēku, un pēc nedēļas viņi vienkārši sadedzina statuju un templi.

Blockchain vs Burning Man


Dalībnieki, saukti par “Degļiem”, dedzināšanas rituālu uzskata par cikliskas iznīcināšanas un radīšanas secības simbolu un līdz ar to svētu. Degļu kopiena demonstrē pārsteidzošu kopienas izjūtas, atvērtības, sadarbības un radošuma izjūtu. Pēc festivāla visi sakopj visu vietu, lai atkal pulcētos nākamajā gadā un uzceltu savu ‘Black Rock City’ tajā pamestajā tuksnesī.

Kopiena gadu desmitiem ir attīstījusies un ir izveidojusi 10 noteikumu kopumu, ar kuru palīdzību viņi apņemas dzīvot bez izpildes. Tālāk ir sniegti daži noteikumu piemēri:

 1. Atvērtība;
 2. Savstarpēja cieņa un uz konsensu balstīta kopienas rīcība:
 3. Brīvprātīgi centieni;
 4. Pretošanās viņu festivāla komercializācijai;
 5. Pašpaļāvība;
 6. Pašizpausme;
 7. Pilsoniskā atbildība.

Lasiet vairāk par festivālu Burning Man vietnē viņu vietni.

Blockchain un Burning Man: līdzības pārpilnībā!

Blockchain un Burning Man ir daudz līdzību. Es paskaidrošu dažus galvenos, kas ir šādi:

 1. Cēls mērķis;
 2. Pārliecība par sabiedrības veidošanu;
 3. Atvērtība;
 4. Stress brīvprātīgajiem centieniem;
 5. Uzsvars uz “nemainīgu kodolu”.

Gan Blockchain, gan Burning man ir cēls mērķis

Tas, kuram ir kāpēc dzīvot, var izturēt gandrīz visu, kā.

Tie ir nelaiķa vācu filozofa Frīdriha Nīčes vārdi. Vēlais Viktors Emīls Frankls, “Logoterapijas” dibinātājs un holokaustā izdzīvojušais, iemūžināja šos vārdus savā grāmatā “Cilvēka jēgas meklējumi”. Izlasi grāmatu un to, kā šie vārdi norāda uz cēla mērķa nozīmi šeit.

Blockchain entuziasti vēlas mainīt pasauli uz labo pusi, izmantojot tehnoloģiju solīto decentralizāciju un nemaināmos ierakstus. Lasiet par šiem aizraujošajiem projektiem sadaļā “Reālās pasaules blokķēdes lietošanas gadījumi – 46 blokķēdes lietojumprogrammas”.

Burning Man kopiena arī vēlas uzlabot pasauli, kurā mēs dzīvojam, izmantojot kopienas centienus un dziļu saikni starp cilvēkiem. Novēlēsim panākumus abām šīm kopienām!

Sabiedrības nozīme

Burning Man festivāls ir saistīts ar kopienu. Festivāls un visa gada garumā gatavošanās tam ir vērsta uz saišu veidošanu starp pilnīgi svešiniekiem. Visi palīdz citiem ‘Degļiem’, īpaši, ja ‘Deglis’ ir jauns.

Kopienas pilnībā pārvalda tādus publiskos blokķēdes projektus kā Bitcoin vai Ethereum. Viņi apspriež dažādus uzlabojumu priekšlikumus un pārredzamā veidā lemj par jauninājumiem nākotnē. Kad Bitcoin kopiena ieviesa ‘Segregated Witness’ (SegWit), viņi izmantoja kopienas pieeju un panāca vienprātību.

Atklāts un viesmīlīgs tīkls

Publiskas blokķēdes un Burning Man ļauj ikvienam pievienoties. Ikviens var palaist pilnu Bitcoin mezglu. Līdzīgi festivāls Burning Man ir atvērts visiem bez jebkādas diskriminācijas.

Publiskās blokķēdes ļauj lietotājiem izmantot savus pseidonīmus. Burning Man to atļauj arī viņu “Burners”.

Brīvprātīgi centieni veicina pārmaiņas

Festivālā Burning Man jūs neiztērējat naudu, tiklīdz esat iegādājies ieejas biļetes un nākat ar kempinga piederumiem utt. Tikai viena centrālā iestāde vispār pieņem naudu par viņu pārdotajām precēm vai pakalpojumiem, un tas ir paredzēts ļoti konkrētam mērķim. Sabiedrība augstu vērtē dāvanas un brīvprātīgo centienu jēdzienu.

Izstrādātāji brīvprātīgi iesniedz visus uzlabošanas priekšlikumus publiskajos blokķēdēs. Viņi arī brīvprātīgi veic nepieciešamo plānošanu šiem uzlabojumu priekšlikumiem. Par piem. Ethereum blokķēdē ERC 20 marķieru standartam ir kļūda, kas dažos gadījumos sadedzina žetonus. Ethereum izstrādātājs brīvprātīgi ierosināja izšķirtspēju, izmantojot ERC 223. Lasiet vairāk par to sadaļā “ERC 20 vs ERC 223 vs ERC 777: Ethereum marķiera standartu salīdzinājums”.

Pamatprincipi nav apspriežami

Cilvēki nespēj sadzīvot ar pārmaiņām, ja viņu iekšienē nav nemainīga kodola.

Šie ir aizsaulē aizgājušā amerikāņu līdera eksperta un slavenā autora Stīvena R Kovija vārdi. Izlasiet, cik lielu nozīmi viņš piešķīra neapstrīdamu pamatprincipu kopumam šeit. Veiksmīgas organizācijas, kopienas un cilvēki vienmēr tur svētu pamatprincipu kopumu, kamēr viņi ir atvērti evolūcijai par visu pārējo.

Degošais cilvēks ir garīgs festivāls, kas balstīts uz beznosacījuma saiknes jēdzienu starp vienu un otru cilvēku. Kaut arī viņi ir atvērti par to, kurš piedalās, viņi nekad nepiekāpjas saviem pamatnoteikumiem, piemēram, brīvprātīgi centieni pār ieņēmumiem no reklāmas.

Blokķēdes kopiena sevišķi aizsargā to, ko viņi uzskata par tehnoloģijas pamatu, t.i., datu decentralizāciju un nemaināmību. Viņi pārbauda visus uzlabojumu priekšlikumus un iebilst pret visiem priekšlikumiem, kuru mērķis ir atšķaidīt šo kodolu.

Blokķēde un degošs cilvēks: modrības nepieciešamība

Gan “Blockchain”, gan “Burning Man” sola daudz, tomēr, kā novēroja nelaiķa amerikāņu vēsturnieks Vils Durants, civilizācija ir trausla. Lielas civilizācijas izveidošana prasa ilgu laiku, taču to var iznīcināt tikai nevērības paaudze. Lasiet vairāk par Duranta novērojumu vietnē šī Vila Duranta fonda tīmekļa vietne.

Kā ir atklājusi kriptogrāfijas kopiena, negodīgi spēlētāji vada krāpšanos ‘Initial Coin Offerings’ (ICO) un krāpšanās investoru apmānīšanu. Es priecājos redzēt, ka kopiena apsver tādus uzlabojumus kā DAICO, lai novērstu krāpšanās ICO. Vairāk par to lasiet sadaļā “Iesācēju ceļvedis: kas ir DAICO? Uzlabotais ICO! “. Viņiem jāpaliek modriem.

Burning Man kopienai festivāla laikā jāizskata iespējamie vielu lietošanas gadījumi. Tāpat 2017. gada festivālā dalībnieks pārspēja brīvprātīgos un lēca ugunī. Viņš nomira nākamajā dienā smagā apdeguma un tā izraisītā sirdsdarbības apstāšanās dēļ. Festivāls rada spēcīgas emocijas, un sabiedrībai ir jāatbalsta dalībnieki ar emocionālu satraukumu, lai novērstu šādu nožēlojamo dzīvības zaudēšanu.

Abas iniciatīvas ir pelnījušas mūsu sirsnīgo atbalstu, un es ceru, ka tās būs mūžīgi modras savā ceļojumā, lai padarītu pasauli labāku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map