Blokķēdes orākuli: ziniet par pamatiem

Vai esat dzirdējuši par blokķēdes orākuliem? Ja jums nav un vēlaties uzzināt par viņiem, tad esat nonācis īstajā vietā.

Blockchain ir potenciāls mainīt pasauli. Bet tam ir nepieciešama ekosistēma, kurā tā var nevainojami sazināties ar dažādiem pakalpojumiem un risinājumiem.

Blokķēdes orākuli ļauj blokķēdei sasniegt savu patieso potenciālu.

Tātad, kā tas to sasniedz? Izpētīsim.

 

Kas ir Blockchain Oracle?

Blockchain oracle ir trešo personu pakalpojumu sniedzēji. Tie nodrošina ārēju informāciju viedajiem līgumiem un darbojas kā tilts, lai savienotu lietojumprogrammu un pakalpojumu ārpasauli ar blokķēdi.

Pēc konstrukcijas gan viedie līgumi, gan blokķēdes nevar izveidot savienojumu ar citu pasauli. Tehniski runājot, tie nav paredzēti, lai piekļūtu datiem, kas ir ārpus ķēdes (nav tīklā)..

Pārvarot plaisu, blokķēdes orākuliem ir izšķiroša loma un tie ļauj blokķēdei pienācīgi piekļūt ārpusķēdes un ķēdes datiem.

Spēja piekļūt ārpusķēdes datiem uzlabo arī viedo līgumu funkcionalitāti. Tas paplašina viedo līgumu un to piemērošanas jomu. Tas arī nozīmē, ka viedajiem līgumiem nebūtu tik lielas ietekmes, ja nebūtu blokķēdes orākulu, jo viedajiem līgumiem nebūtu iespējams strādāt ar datiem ārpus tīkla.

Tehniski runājot, blokķēdes orākuls ir risinājuma slānis, kas pārbauda, ​​vaicā un autentificē ārpus tīkla esošos datu avotus. Kad tas ir veicis visas darbības, tas tālāk nodod šo informāciju.

Arī dati, ko pārraida blokķēdes orākuls, var būt jebkuri dati, kuriem ir vērtība. Piemēram, veselības aprūpes sistēma ar orākulu palīdzību var pieprasīt datus par apdrošināšanu. Turpretī pārtikas rūpniecība vēlēsies, lai orākuli pārsūtītu informāciju par pārtikas piegādes ķēdi.

 


Lai pārliecinātos, ka orākuli var darboties efektīvi, tīkla līgumam vai ar to saistītajām vienībām ir jāiztērē tīkla resursi.

Izlasiet arī,

 • Uzziniet, kā izveidot blokķēdi
 • Kad izmantot Blockchain tehnoloģiju?

Blockchain Oracle piemērs

Lai saprastu, kā darbojas blokķēdes orākuls, mums jāiziet tālāk sniegtais piemērs.

Ņemsim spēlē divas partijas – Maksu un Viperu.

Gan Maksam, gan Viperam patīk derības. Tāpēc viņi izveido gudru līgumu, lai likmju izdarīšanas procesā būtu iespējami labāka pārredzamība. 

Šoreiz viņi izdomāja, kad tiks izlaista vakcinācija pret Covid-19. 

Pēc Maksa teiktā, tas notiks 2020. gadā, turpretī Vipers derībās ir piesardzīgāks un domā, ka tas notiks 2021. gada vidū.. 

Viņi izveido gudru līgumu, kurā ir noteikti likmes noteikumi. Tomēr, lai viedais līgums darbotos pats par sevi, tam ir jāiegūst informācija no ārējiem avotiem. 

Tas jādara, izmantojot ārēju avotu, un šeit ienāk Oracle. Pareizi konfigurējot, Oracle laiku pa laikam datus ievadīs viedajā līgumā.. 

Kad derību termiņš ir beidzies vai ir atrasta vakcīna pret Covid-19, viedais līgums tiks izpildīts, mainot gan Max, gan Viper. Informācija tiks nosūtīta arī visām citām pusēm, kas reģistrējušās, lai likme notiktu.

Ar orākula palīdzību gudrs kontakts var nodrošināt lielisku risinājumu, ja valda pārredzamība un uzticēšanās.

Dažādi orākulu veidi

Mēs varam klasificēt blokķēdes orākulus dažādos veidos, pamatojoties uz šādiem punktiem:

 • Avots → Datu izcelsme. Vai tā ir aparatūra vai programmatūra?
 • Informācijas virziens → Vai dati ir izejoši vai ienākoši?
 • Uzticība → Vai dati nāk no decentralizētiem vai centralizētiem risinājumiem?

Pamatojoties uz visiem šiem trim punktiem, mēs varam klasificēt orākulus sešos galvenajos veidos:

 • Programmatūras orākuli
 • Aparatūras orākuli
 • Izejošie un ienākošie orākuli
 • Decentralizēti un centralizēti orākuli
 • Cilvēku orākuli
 • Kontaktiem raksturīgi orākuli

Apskatīsim katru no tiem zemāk.

Programmatūras orākļi

Programmatūras orākuli ir orākuli, kas ņem informāciju no tiešsaistes avotiem un nosūta informāciju blokķēdei. Tiešsaistes informācija var būt no jebkura avota, ieskaitot vietnes, serverus un tiešsaistes datu bāzes. Jūs izmantojat tīmekli kā informācijas avotu.

Programmatūras orākuli ir noderīgi, piegādājot ķēdes informāciju viedajiem līgumiem reāllaikā. Citi galvenie orākulu lietošanas gadījumi, tostarp digitālo aktīvu cenas, reāllaika trafika informācija utt!

 

Aparatūras orākuli

Aparatūras orākuli ir orākuli, kas mijiedarbojas ar reālo pasauli, izmantojot saskarni. Tas nozīmē, ka, ja viedajam līgumam ir nepieciešams savienojums ar reālo pasauli, to var izdarīt ar aparatūras orākulu. Tātad, ja viedam līgumam ir jāpārsūta informācija no svītrkodu skeneriem, elektroniskajiem sensoriem un citiem, viņiem būs nepieciešama aparatūra.

Šie orākulu veidi lieliski pārvērš reālās pasaules informāciju par digitālām vērtībām. Labāko aparatūras orākula piemēru var sniegt pārtikas piegādes ķēdē, kur, ja viena veida pārtika pārvietojas pa piegādes ķēdi, tad informācija automātiski tiek nodota viedajiem līgumiem, ar kuriem to apstrādā, un pēc tam viedais līgums veiks atbilstošas ​​darbības, pamatojoties uz informāciju.

 

Izejošie un ienākošie orākuli

Ienākošie orākuli ir tie orākuli, kas izmanto ārējus avotus, lai pārsūtītu datus uz viedajiem līgumiem, savukārt izejošie orākuli ir tie, kas viedā līguma radīto informāciju nosūta reālajā pasaulē.

Labs izejošā orākula piemērs ir vieds līgums, kas nosūta atjauninājumu, ja kāds nogulda naudu uz viņa virtuālo adresi. Sensors, kas nosūta viedlīguma atjauninājumus, ir ienākošais piemērs.

 

Decentralizēti un centralizēti orākļi

Centralizētie orākuli ir orākuli, kurus kontrolē viena vienība. Tas nozīmē, ka viņi ir vienīgie informācijas sniegšanas orākulam nodrošinātāji. Centralizēta orākula izmantošana var būt sarežģīta situācija, jo centralizēta orākula efektivitāte ir mazāka nekā decentralizētā.

Kas attiecas uz decentralizētiem orākuliem, tos vislabāk var izmantot publiskām blokķēdēm. Šeit nav centralizētas iestādes, kas kontrolētu orākulus, kas nozīmē, ka datiem ir vairāki patiesības avoti. Datus, kas tiek pārsūtīti, izmantojot decentralizētus orākulus, var pārbaudīt un uzticēties.

 

Līgumam raksturīgi orākuli

Šie orākuli ir paredzēti darbam ar atsevišķiem, gudriem līgumiem. Šajā gadījumā būtu nepieciešams izvietot vairākus līgumam raksturīgus orākulus, ja izstrādātājs nolemj izvietot vairākus viedos līgumus. 

Patiesībā līgumam raksturīgie orākuli nav tā laika un pūļu vērti, lai tos uzturētu. Tie nav praktiski un tos vajadzētu izmantot tikai konkrētam lietošanas gadījumam.

 

Cilvēku orākuli

Indivīdi var darboties arī kā orākuli. Šajā gadījumā izvēlētajam indivīdam jābūt augsti kvalificētam personālam, kas var darboties kā orākuls attiecīgajā jomā. 

Cilvēka orākuli ir atbildīgi par informācijas un tās autentiskuma izpēti, pirms informācija tiek tulkota un ievadīta viedajos līgumos. Kriptogrāfija nodrošina pareizā cilvēka piekļuvi viedajam līgumam.

 

Oracle nozīme

No paša iepriekš minētā piemēra ir viegli saprast orākulu nozīmi. Orākuli ir palikuši. Tas ļauj viedajiem līgumiem darboties, jo to nevar izdarīt bez datu avota. Lielo datu laikmetā ir svarīgi nodrošināt vienmērīgu datu pārsūtīšanu. Ja tas nav paredzēts, viedo līgumu izmantošanas gadījumi kļūs ierobežoti.

Arī viedo līgumu nozīme ietekmē orākulu nozīmi. Ar viedo līgumu spēju strādāt ar reālām lietojumprogrammām orākuli var pavērt daudzas iespējas.

Iemesli, kāpēc Dapps nevar sazināties ar reālo pasauli bez orākuliem

Orākuli ir nepieciešami vēl viena liela iemesla dēļ, jo dApps nevar sazināties ar reālo pasauli bez orākuliem. Bet kāpēc dApps nespēj to izdarīt? Tas ir tāpēc, ka formāti ir būtiski atšķirīgi.

Blockchain ir tikai pievienots risinājums, kurā darījumi ir deterministiski. Darījumi tiek pievienoti viens pēc otra secīgā secībā.

Lai blokķēde piekļūtu datiem ārpus blokķēdes, būtu nepieciešama prasība pēc secīgiem datu punktiem, kas nav iespējams blokķēdes gadījumā. 

Tātad, bloku ķēdes nemainības funkcija ierobežo tā sasniedzamību un elastību.

Runājot par reālās pasaules ārpusķēdes datu glabāšanu, ir nesekvenciāli, nenoteikti dati, kas nozīmē, ka notikumi tiek glabāti atbilstoši to mērķim, nevis jebkurai konkrētai secībai. 

Orākuls palīdz blokķēdei sarunāties ar ārpusķēdes pasaules datiem un saprast to jēgu. Bez orākuliem blokķēdei nebūtu jēgas sazināties ar reālās pasaules lietojumprogrammām, pakalpojumiem un datu avotiem.

 

Problēma ar Oracle

Oracle nav brīvs no problēmām. Patiesībā jautājums rodas no tā, ka orākulus nevar apdraudēt. Tas ir svarīgi, jo viedie līgumi paļaujas uz orākulu sniegtajiem datiem.

Nepareizi vai nepareizi dati, ko sūta orākuls, var apdraudēt viedos līgumus.

Diemžēl šo problēmu vēl nav iespējams atrisināt, jo orākuli nav daļa no blokķēdes vienprātības metodes. 

Šeit rodas uzticība. Oracle var darboties pareizi tikai tad, ja iesaistīto pušu starpā ir pienācīga uzticēšanās.

 

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu blockchain oracle raksta beigām. Tātad, ko jūs domājat par orākuliem? Vai jūs domājat, ka tam ir alternatīva? Komentējiet savas teorijas zemāk!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map