Digitālais dolārs: ieskats nākotnē

Digitālā dolāra projekts ir nākamā lielā lieta, kas patiesi var mainīt veidu, kā mēs šobrīd uztveram savu pasauli. Mainīgajā pasaulē šāds projekts ir absolūti nepieciešams. Patiesībā ar fizisko naudu tiek paveikts darbs, taču daudzos gadījumos ir jēga pašlaik izmantot digitālo valūtu, nevis papīra formātā.

Šis projekts tagad ir liels darījums, un visi par to runā. Ja esat tikai iesācējs un daudz nezināt par digitālā dolāra iniciatīvu, esat nonācis īstajā vietā. Šodien es apskatīšu digitālā dolāra iniciatīvu. Tomēr jūs varat to arī sajaukt ar neseno ASV koronavīrusa stimulēšanas likumprojekta priekšlikumu.

Patiesībā tie atšķiras viens no otra. Un es to projektu arī apskatīšu. Apskatīsim, kas ir šie abi projekti un kā tie atšķiras reālajā pasaulē.

Valūtas attīstība

Valūta pasaulē ir piedzīvojusi daudz kāpumu un kritumu, kā arī ir veikusi daudz soļu, lai tik tālu tiktu. Bet, tāpat kā valūta, arī banku sistēma nemainījās tik krasi.

Tādējādi, kad Western Union 1871. gadā pirmo reizi sāka izmantot telegrāfus naudas sūtīšanai un saņemšanai, pasaule sāka redzēt pavisam citu aspektu.

Tomēr pat pēc visiem šiem gadiem viss process nemainījās tik ļoti, cik tam vajadzēja būt. Visam procesam joprojām ir vajadzīgas divas bankas abos galos un līdzekļi darījuma finansēšanai. Tādējādi, lai pabeigtu starptautiskos darījumus, nepieciešams daudz laika un resursu.

Turklāt ārvalstu valūtas kursa izmaiņas daudzos gadījumos to padara vēl problemātiskāku.

Lai gan process ir pilnīgi lēns, joprojām palielinās pieprasījums pēc ātrākiem, pieejamākiem un noteiktākiem darījumu procesiem. Tā rezultātā daudzas centrālās bankas visā pasaulē meklē veidus, kā atvieglot procesu.

Bet centrālās bankas nav vienīgās, kas meklē jaunas tehnoloģijas, kas varētu ieviest jaunas funkcionalitātes.

Patiesībā ir daudz uzņēmumu, kas dažādās nozarēs meklē jaunu tehnoloģiju ar nosaukumu Blockchain. Lai arī blokķēde nodrošina kriptovalūtas, kas nav stabilas, daudzi uzņēmumi jau ieviesa arī stabilas kriptovalūtas.

Arī Ethereum, Hyperledger, Corda vai Quorum popularitāte pieaug diezgan ātri.

Tātad, tagad mēs zinām, ka varam izgatavot arī stabilas monētas.

Tādējādi ievadiet digitālā dolāra projektu.

Kas ir digitālais dolārs?

Nu, šobrīd nav konkrētas šī termina definīcijas. Bet pēc manas saprašanas pēc digitālā dolāra fonda projekta izlasīšanas Instruktāža, tas ir –

Digitālā valūta vai kriptonauda, ​​kas tieši aizstās tradicionālo ASV dolāru un kuru nodrošinās federālā rezerve.

Tas nozīmē, ka būtībā tā ir jauna valūtas forma, kas galu galā aizstās papīra valūtas, kuras mēs pašlaik izmantojam.

Digitālā dolāra fonds šobrīd strādā ar Accenture pie šī projekta. Sakarā ar to, ka privātais sektors progresē tehnoloģijā, digitālā dolāra fonds aicina ieviest jaunus dolāru jauninājumus.

Patiesībā Accenture ir globāls CBDC (Centrālās bankas digitālās valūtas) sasniegums vadītājs, un kopā ar digitālā dolāra fondu viņi pavisam nesen izveidoja digitālā dolāra projektu.

Tagad jūs zināt, kas ir digitālais dolārs.

digitālais dolārs

Digitālā dolāra projekta mērķis

Parasti projekta mērķis ir rosināt sabiedrisko diskusiju un pētījumus par digitalizētā dolāra priekšrocībām. Būtībā projekts izstrādās digitālā dolāra izmantošanas sistēmu un veiks citus praktiskus pasākumus, lai izveidotu CBDC atbalstītu.

Turklāt tas izpētīs arī dažādas dizaina iespējas, kas var nodrošināt drošākas un raksturīgākas digitālā dolāra iespējas. Parasti tas ietvers atklātus forumus, ieinteresēto personu sanāksmes, apaļā galda diskusijas utt.

Jebkurā gadījumā tā mērķis būs arī digitālās dolāra federālās rezerves, lai pārliecinātos, ka valūta ir federāla; rezervju pieteikumi turpinās.

Tādējādi digitālā dolāra fonda un Accenture mērķis būs digitalizētā dolāra mērogojama, droša un privāta versija.

Digitālā dolāra galvenie principi

Būtībā digitālā dolāra fonds un Accenture izklāstīja dažus galvenos viņu projekta principus. Patiesībā projektam ir jāmeklē citi ieinteresēto personu viedokļi un vajadzības. Turklāt, tā kā projektam jāatbilst ASV finanšu infrastruktūras standartam, tas tiks rūpīgi pārbaudīts pirms tā ieviešanas.

Tātad šie ir galvenie principi, kurus iezīmēja digitālā dolāra fonds un Accenture –

  • Pārliecinieties, ka digitālais dolārs iekļaus starptautisko tirgu un noteiks saistības no federālajiem un kļūs par monetārās sistēmas daļu.
  • Saglabājiet visu monetārās politikas efektivitāti un finanšu stabilitāti.
  • Pārliecinieties, ka maksājumiem ir augsta drošība un privātums.
  • Izplatot tos, ievērojiet esošās KYC / AML (Know Your Client / Anti-Money Laundering) prasības. Turklāt tas saglabās arī divpakāpju banku arhitektūru un izmantos starpniekus maksājumu apstrādei.
  • Pārliecinieties, ka sistēmā tiek iekļauti visi iedzīvotāji, kuri pašlaik ir digitāli atstumti.
  • Uzlabot ekonomikas politiku, izmantojot pārredzamus līdzekļus, lai atvieglotu maksājumus.
  • Piedāvājiet integrācijas procesu ar esošo finanšu struktūru un izmantojiet elektronisko maku, lai turētu līdzekļus.
  • Izstrādājiet visaugstāko tehnoloģiju, lai atbalstītu visas digitālā dolāra funkcijas.
  • Sadarbojieties ar citiem privātajiem un publiskajiem sektoriem, lai veicinātu to tehnoloģisko attīstību.

Iespējamie digitālā dolāra lietošanas gadījumi

Fonds izklāstīja dažus iespējamos digitālā dolāra lietošanas gadījumus, kurus jums vajadzētu pārbaudīt. Apskatīsim, kas tie ir –

Mazumtirdzniecības maksājumi

Šis ir viens no digitālā dolāra izmantošanas gadījumiem, kas var dot lielu labumu mazumtirdzniecības maksājumiem. Patiesībā tiešsaistes mazumtirdzniecības maksājumos parasti netiek izmantota centrālās bankas nauda. Fiziskās naudas izmantošana šim nolūkam ir samazinājusies, pārliecinieties, ka naudas rādītāji.

Tādējādi digitālais dolārs šai nozarei nāks par labu. Izmantojot šo, jūs varat saņemt tūlītējus vienādranga maksājumus, drošību, elastību un daudz ko citu.

Vairumtirdzniecības maksājumi

Šis ir vēl viens svarīgs digitālā dolāra lietošanas gadījums, kas arī nāks par labu. Parasti vairumtirdzniecības maksājumi ir atkarīgi no nacionālajām maksājumu sistēmām un visu darījumu nokārtošanai izmanto starpbanku noskaidrošanas iespēju. Tātad, lai pārskaitītu lielas naudas summas no centrālās naudas uz citām bankām, nepieciešams daudz laika.

Tādējādi digitālais dolārs var viegli dažādot procesu un sniegt spontānāku piekļuvi liela apjoma maksājumiem.

Starptautiskie maksājumi

Veicot starptautiskos maksājumus digitāli, tam nevar izmantot ASV dolārus. Tādējādi digitālā dolāra projektā jūs varat nodrošināt tiešu naudas sistēmu bez riska un mazāk mantoto banku sistēmu trūkumu.

Vēl jo vairāk, tas var arī veicināt uzņēmuma finanšu tirgus integrāciju, kā arī uzlabot konkurenci pasaules tirdzniecības maksājumos.

Tātad liela apjoma maksājumu un naudas pārskaitījumu nodrošināšana būs vienkārša, un tajā būs iekļauti arī norēķini par ārzonas drošību. Šis ir līdz šim pēdējais digitālā dolāra lietošanas gadījums sarakstā.

Kādi ir izaicinājumi?

Nu, ar to ir saistītas dažas problēmas. Patiesībā daudzas bankas joprojām skeptiski vērtē visu CBDC situāciju. Acīmredzot tās ir lielas pārmaiņas, un neviens joprojām nezina, kā tas ietekmēs ASV centrālās bankas finanšu arhitektūru.

Digitālā dolāra iniciatīva var mainīt veidu, taču joprojām pastāv bažas par drošību un privātumu, jo viss būs tiešsaistē. Kaut arī naudas atmazgāšana vai krāpšana pārtrauks šīs sistēmas izmantošanu, ārzonu kontiem viņiem ir jāizmanto papildu drošība.

Cits jautājums ir digitālo dolāru izmantošana ārpus ASV. Patiesībā tehnoloģija var būt pārāk attīstīta, lai katra valsts varētu pielāgoties. Tādējādi šobrīd viss vēl nav skaidrs.

Tagad jūs zināt, kas ir digitālais dolārs, un viss par tā galvenajiem principiem. Tomēr tagad es pievērsīšos nesenajai dolāru iniciatīvai, kas tika ierosināta par koronavīrusa izraisīto stimulu rēķinu. Tātad, pārbaudīsim, kas tas ir tieši tagad!

Digitālais dolārs: elektroniskā nauda

Sakarā ar neseno koronavīrusa uzliesmojumu ASV plāno izveidot palīdzības plānu, lai palīdzētu situācijai. Tomēr digitālā dolāra iniciatīvas versija nāca klajā nesenajā projektā, ko nesen ierosināja Demokrātu nams.

Lai norēķinātos skaidrā naudā ar ASV rezidentiem, viņi vēlējās izveidot digitālās valūtas sistēmu, kas nodrošinās ātrāku norēķinu procesu. Patiesībā tā faktiski ir elektroniskā skaidras naudas versija par pašreizējo dolāru, kas viņiem ir federālajā rezervē.

Lai to izmantotu, centrālajai bankai ir jābūt arī digitālajam maciņam, un tā tam arī uzturēs digitālo dolāru federālo rezervi. Vēl jo vairāk, šo koncepciju sauc par “FedAccounts”.

Tomēr, ņemot vērā sistēmas sarežģīto raksturu, tas nepadarīja galīgo samazinājumu.

Bet tagad mēs zinām, kā tas varētu izskatīties. Tātad, es izklāstīšu arī dažus šīs digitālā dolāra iniciatīvas galvenos aspektus.

Pamatjēdzieni

Digitālais dolārs –

Bilance izteiks dolāra vērtību, un tai būs digitālo virsgrāmatu ieraksti federālajā rezervju bankā. Vēl jo vairāk, šo kontu atlikums tiks ierakstīts kā saistības. Būtībā šeit digitālais dolārs nozīmē elektronisko dolāra vērtību, kuru jūs varat izpirkt no visām piemērotajām finanšu iestādēm.

Digitālā dolāra maks –

Šeit tas nozīmēs digitālo maku, kuru federālā banka uzturēs jebkura pilsoņa vārdā. Tādējādi digitālā dolāra federālā rezerve glabās vērtību jebkurā elektroniskajā ierīcē, kurai būs fiziska identitāte.

Dalībnieku banka –

Dalībvalstu bankas ir bankas Federālo rezervju arhitektūras valdē.

Caurspīdīgais digitālā dolāra maks –

Dalībvalstu bankas uzturēs šo naudas sistēmu kvalificētam pilsonim un kam būs pieeja rezerves bilancei, kuru dalībbanka saglabās digitālajā dolāra federālajā rezervē.

Kvalificēta persona –

Jebkurš ASV pilsonis vai iedzīvotājs šajā gadījumā būs kvalificēta persona.

Šī dolāra piegādes process

Parasti Valsts kases sekretārs maksājumus faktiski veiks pēc pieteikuma iesniedzēja informācijas pārbaudes. Tātad komisārs var tieši noguldīt kredītus vai izmantot čekus, lai racionalizētu procesu.

Turklāt Valsts kases sekretārs var arī izveidot sistēmu, kurā jūs varat viņiem piedāvāt savu tiešo depozīta informāciju, un viņi var sniegt jums pakalpojumus. Turklāt viņi arī informēs sabiedrību par sistēmu un tās darbību.

Piekļuves iegūšana

Nu, tiklīdz esat saņēmis depozītu savā kontā, jūs varat izņemt līdzekļus tajā pašā dienā. Vēl jo vairāk, arī jūsu atsaukumiem nevajadzētu būt nekādiem ierobežojumiem. Tātad jūs varat pilnībā izņemt līdzekļus no FedAccounts.

Digitālā maka nosacījumi

Visiem makiem vai kontiem nebūs minimālā atlikuma vai maksimālā atlikuma ierobežojuma. Vēl jo vairāk, tam nebūs arī maksa par kontu.

Procentu gadījumā neviens nemaksās vairāk, nekā nepieciešams obligātajai rezervei un rezerves rezervei.

Seifam būs tipiskas funkcijas, piemēram, internetbanka, mobilā banka, debetkarte, rēķinu apmaksas iespējas un daudzas citas.

Digitālā valūta Vs. Digitālā elektroniskā nauda

Tagad, kad jūs zināt par abiem, ir pienācis laiks tos salīdzināt. Patiesībā daudzi no jums sajauc šos divus; tomēr tie nav līdzīgs projekts.

Tie ir pilnīgi atšķirīgi viens no otra un ir atsevišķi projekti. Tomēr diemžēl abiem ir viens un tas pats nosaukums. Tādējādi radās mulsinošā situācija.

Pirmkārt, digitālais dolārs palīdzības plānā faktiski ir elektroniskās naudas veids, nevis digitālā valūta. Būtībā mēs jau esam sava veida elektroniskā nauda, ​​kuru izmantojam no savas internetbankas sistēmas.

Tomēr šajā gadījumā dolārs tieši savienosies ar federālo rezervi ASV pilsoņiem. Jebkurā gadījumā tas prasa visas iespējas, kuras mēs varētu vēlēties, taču tas nav tālu no tā, ko mēs jau izmantojam.

Tā ir tikai slavināta versija tam, ko mēs parasti izmantojām gadu gaitā.

No otras puses, sākotnējais projekts faktiski ir digitālā valūta. Patiesībā to neatbalstīs nekāda fiziska nauda, ​​bet tai blakus būs sava vērtība. Padomājiet par to kā par šodienas dolāra kriptovalūtas versiju.

Tādējādi tam būs līdzīga vērtība kā jebkurai citai federālajai rezervei un banknotēm. Tātad, ja fonds var veicināt šo projektu, mēs redzēsim jaunu valūtas digitālo versiju, kuru masveidā cilvēki varēs izmantot bez nepieciešamības veikt dublējumus uz papīra..

Turklāt tas nodrošinās arī pārredzamāku un godīgāku spēli visā ekonomikā.

Noslēguma domas

Digitālais dolārs var būt sākums jaunai revolūcijai tehnoloģiju vēsturē. Es domāju, ka jūs varētu teikt, ka tas ir sākums sci-fi scenārijiem, kurus mēs visi redzam filmās. Bet tam vēl vajadzīgs laiks, lai uzziedētu, un, cerams, kad tas notiks, jūs būsiet gatavs sākt to lietot.

Es patiešām ceru, ka ceļvedis palīdzēja jums uzzināt, kas ir digitālais dolārs un kā tas var darboties. Pašlaik mums joprojām nav pietiekami daudz informācijas par projektu. Cerams, ka nākotnē mēs ieviesīsim vairāk informācijas par šo tēmu.

Tāpēc pārliecinieties, ka sekojat līdzi, lai uzzinātu vairāk par digitālā dolāra fondu un Accenture projektu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map