Hashgraph Vs Blockchain: detalizēts salīdzinājums

Šajā rakstā mēs veiksim detalizētu Hashgraph un Blockchain salīdzinājumu un sapratīsim viņu seminārus un atšķirības.

Ja jūs piederat bloku ķēdes sektoram, jūs zināt, ka tas nepārtraukti attīstās strauji. Ir arī citas līdzīgas izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas (DLT), kas aizstāj Blockchain, nodrošinot labāku risinājumu malā.

Viens no šādiem DLT ir Hashgraph. Tas atšķirīgi atrisina izplatīto virsgrāmatu un apgalvo, ka ir drošāks, ātrāks un taisnīgāks. Tāpēc mēs salīdzināsim šīs divas tehnoloģijas, Hashgraph un Blockchain, un redzēsim, kur tās atrodas pašreizējā tirgū. Sāksim.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Hashgraph vs Blockchain

Pirms sākt un izpētīt, mums vajadzētu saprast izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas patieso nozīmi.

Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija ir vienaudžu tīkls, kas savstarpēji sazinās, lai panāktu vienprātību. DLT katram mezglam ir virsgrāmatas kopija, un tas pēc būtības nav maināms.

Tur ir daudz DLT, ieskaitot divus, kurus mēs šodien apspriedīsim, t.i., Blockchain un Hashgraph. Sadalītās virsgrāmatas tehnoloģijas galvenās iezīmes ir decentralizācija, drošība, pārredzamība, integritāte un ātrums. Tomēr ne visi DLT piedāvā visas funkcijas.

Faktiski DLT var būt efektīva arī centralizētā sistēmā, kur sistēma var gūt labumu no integritātes, pārredzamības un izpildes ātruma. Būtībā izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija (DLT) dod iespēju blokķēdei, bet blokķēde – bitkoīnam.

Mēģināsim tagad saprast blokķēdi un Hašgrāfu.

Kas ir Blockchain?

Blockchain ir viena no populārākajām izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju formām. Tā ir pamatā esošā tehnoloģija, kuru izmanto katra pirmā kriptonauda, ​​t.i., bitcoīns. Blokķēdē vienaudži sazinās savā starpā, lai izveidotu vienādranga tīklu.

Bitcoin izmanto elementārāko blokķēdes tehnoloģijas veidu. Matemātiski pamatots, bet praktiski ne tik efektīvs. Tāpēc pēdējā laikā esam redzējuši dažādu blokķēdes tehnoloģiju veidu pieaugumu. Ethereum ir visveiksmīgākais, un to atbalsta milzīga kopiena. Ethereum ir 2. paaudzes blokķēde, kas nozīmē, ka tā atbalsta arī dApps un viedos līgumus.


Tehniski blokķēde ir bloku vai ierakstu sērija. Tas atbalsta tikai pievienošanas struktūru. Tomēr datu bāze nav maināma, kas nozīmē, ka datus pēc to uzrakstīšanas neviens nevar izdzēst vai rediģēt. Iepriekšējos blokos saglabātos datus nekādā veidā nevar mainīt.

Tas padara blokķēdi par ideālu risinājumu pašreizējām paaudzes problēmām, kur datu nemainīgums ir būtisks. To var izmantot balsošanai, piegādes ķēdes pārvaldībai un finanšu nozarei.

Ja jūs interesē blockchain tehnoloģija, tad šeit ir pieejams blockchain tehnoloģijas ceļvedis, kuru varat pārbaudīt, lai uzzinātu vairāk par tehnoloģiju.

Kas ir Hashgraph?

Hashgraph, no otras puses, ir vienprātīga metode, kas piedāvā atšķirīgu pieeju izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijai. Baltajā grāmatā sevi definē kā datu struktūru vai vienprātības algoritmu, nevis pilnīgu sistēmu, un jo īpaši izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju.

To ir patentējis Swirlds, un neviens cits kā licence to nevar izmantot. Tomēr mums ir arī Hedera Hashgraph, un tas ir publisks Hashgraph tīkls. Tam ir visas Hashgraph konsensa algoritma funkcijas ar nelielām izmaiņām līdera formāta izmantošanā. Tas izmanto tenkas par tenkām un virtuālo balsošanu kā abus paņēmienus, lai uzturētu savienojamību un vienprātību.

Hashgraph vs blockchain

Hedera nāk arī ar savu kriptovalūtu ar nosaukumu HBAR. Hedera kriptonauda tiek izmantota, lai izveidotu vienādranga norēķinu sistēmu, decentralizētas enerģijas lietojumprogrammas, izstrādātu mikrorēķinu risinājumus un aizsargātu tīklu.

Hashgraph ir izstrādāts, lai piedāvātu drošu, taisnīgu un ātru tīklu. Tas tiek realizēts, izmantojot Java un Lisp programmēšanas valodu. Tas arī nozīmē, ka tas atbalsta arī Solidity. Viena no nozīmīgākajām Hashgraph tīkla priekšrocībām ir tā ātrums. Tagad, kad jūs zināt, kas ir Hashgraph, pārejiet pie visiem nozīmīgākajiem salīdzināšanas aspektiem zemāk. Sāksim.

Hedera Hashgraph vs Blockchain: ar ko viņi atšķiras?

Pieeja

Būtiskākā atšķirība starp Hashgraph un blockchain ir viņu pieeja. Blockchain glabā datus blokos – lineārā veidā. Pievienošanas pieeja darbojas lieliski, bet ne vienmēr ir veids, kā tur atrast blokķēdes risinājumus. Savukārt Hashgraph informācijas glabāšanai un piekļuvei izmanto virzīto aciklisko grafiku. Abos DLT katrā mezglā ir virsgrāmatas kopija, padarot to patiesi decentralizētu.

Drošība

Runājot par drošību, gan blokķēde, gan Hashgraph ir spēcīgi. Blockchain ir atšķirīga pieeja, kur viņi izmanto kriptogrāfijas metodes, lai nodrošinātu tīklā saglabāto un pārsūtīto datu drošību.

Digitālie bloki ir droši pret viltojumiem, un ļaunprātīgi dalībnieki nekādā gadījumā nevar mainīt datu integritāti. Piemēram, ja kāds sabojā datus, paraksts kļūst nederīgs, kas trauksmes signālus par iespējamu pārkāpumu vai ļaunprātīgu darbību.

Hashgraph izmanto asinhrono bizantiešu defektu toleranci (aBFT), lai aizsargātu tīklu no sliktiem dalībniekiem. Katrs no notikumiem ir ierakstīts pareizi, un pieeja nodrošina, ka nekādi dati nevar tikt mainīti pat tad, ja tīklā darbojas daži ļaunprātīgi dalībnieki.

Tāpat kā blokķēdi, darījumu, kad tas ir pabeigts, nekādā veidā nevar mainīt vai rediģēt. Tas arī nozīmē, ka tas ir pasargāts no uzbrukuma ar 51%. Savukārt Hedera Hashgraph ir nedaudz mainījis, kā viņi izmanto aBFT. Saskaņas algoritms neizmanto līdera formātu, lai nodrošinātu, ka DDoS uzbrukumi netraucē tīklam. Mūsu Hedera Hashgraph vs Blockchain mēs domājam, ka viņi abi piedāvā

Vienprātības algoritms

Blockchain nav vienotas pieejas vienprātībai. Tas ir atkarīgs no kriptonauda vai platformas. Blokķēdē tiek izmantoti daudzi populāri vienprātības algoritmi. Daži no tiem ietver darba pierādījumus, likmju pierādījumus, pagājušā laika pierādījumus utt. NEO, vēl viens populārs blokķēdes risinājums, izmanto deleģēto bizantiešu defektu toleranci. Tas ir uzlabots konsensa algoritms, kas mācās no PoF un PoS.

Hashgraph vai Hedera Hashgraph savukārt izmanto virtuālo balsošanu kā tīkla vienprātības iegūšanas veidu. Hashgraph pats par sevi ir vienprātīgs algoritms, taču tam ir daudz ko piedāvāt, ja redzam sīkāku informāciju.

Ātrums

Blockchain ātrums mainās atkarībā no risinājuma (kriptonauda, ​​platforma utt.). Tomēr tas ir salīdzinoši lēnāk Hashgraph. Teorētiski Hashgraph var sasniegt 5,00 000 darījumu sekundē ātrumu. Praktiski tas var mainīties atkarībā no citiem faktoriem. Tādi blokķēdes risinājumi kā Bitcoin, Ethereum uc ir ievērojami lēni un var piedāvāt tikai 100 līdz 10 000 darījumu sekundē ātrumu.

Hashgraph Gossip metode ir tās ātruma iemesls. Izmantojot to, visā tīklā ir jāpaplašina mazāk informācijas, jo notiek vairāk notikumu.

Taisnīgums

Blockchain ir mazāk taisnīgs, kad runa ir par kalnračiem vai lietotājiem. Kalnračiem ir lielāka vara, izvēloties pasūtījumus, kurus viņš vēlas apstrādāt, to pasūtījumus un pat pārtraukt darījumus. Tas nav taisnīgi attiecībā uz ikvienu, kurš ir tieši vai netieši saistīts ar tīklu.

Hashgraph atšķirīgi rīkojas ar taisnīgumu, kur mezglus sadala nejauši. Tas izmanto arī vienprātīgu laika zīmogošanu, kas nozīmē, ka darījumu secības dēļ neviens cilvēks netiek ietekmēts. Tomēr taisnīguma jēdziens joprojām ir neskaidrs un Hashgraph baltrakstā nav pietiekami izskaidrots. Tas ir viens no svarīgākajiem Hashgraph vs Blockchain salīdzināšanas aspektiem.

Efektivitāte

Hashgraph ir 100% efektīvs savas pieejas dēļ. Blockchain bloķēšanas pieeja kalnračiem apgrūtina darbu pie bloka. Ir gadījumi, kad vienlaikus tiek izrakti divi bloki. Tas nozīmē, ka kalnraču sabiedrībai tagad ir jāizlemj par vienu bloku, kas nozīmē, ka otrs bloks tiek izmests. Galu galā kalnraču pūles tiek izšķiesti, kā rezultātā tīkls ir mazāk efektīvs. Tā kā Hashgraph nav jāpaļaujas uz bloku izveidi, bet tikai uz notikumiem, tā necieš problēmu.

Pieņemšanas un attīstības posms

Runājot par pieņemšanas un izstrādes posmu, blokķēde viegli pārspēj Hashgraph. Blockchain ir gandrīz desmit gadus vecs, un tas gūst labumu no pirmā līdz tirgum. Tas ir redzējis daudzus pilnības mēģinājumus – piemēram, Ethereum izlaišanu, kas atbalsta dApps un viedos līgumus. Sāka parādīties arī specifiski blokķēdes risinājumi, piemēram, NEO, VeChain utt.

Savukārt Hashgraph nav tuvu blokķēdes pieņemšanas līmenim. Pirmkārt, tā ir patentēta tehnoloģija. Publiskais variants Hedera Hashgraph joprojām aktīvi attīstās. Rakstīšanas laikā to izmanto vairāk nekā 300 uzņēmumi, kas var šķist daudz, bet mazāk salīdzinājumā ar uzņēmumiem, kas izmanto blokķēdes tehnoloģijas.

CategoryHashgraphBlockchain
Programmēšanas valoda Java un Lisp Dažādas valodas
Pieejamība Privāts, publisks, ja Hedera Hašgrāfa Atkarīgs, var būt publisks, privāts vai hibrīds
Vienprātība Virtuālā balsošana Pierādījumi par likmēm, darba pierādījumi, pagājušā laika pierādījumi un vēl vairāk!
Drošības mehānisms Asinhronā bizantiešu defektu tolerance Kriptogrāfiskā jaukšana
Ātrums Ļoti ātri līdz 500 000 darījumu sekundē Lēns līdz vidējs ātrums, no 100 līdz 10 000 darījumu sekundē
Taisnīgi Taisnīgāk Mazāk taisnīgi
Efektivitāte 100% <100%
ABFT 100% atbilstošs Nav pilnībā atbilstoša

DAG: Cits uzņemšanās izplatītajās grāmatās

Hashgraph nav vienīgais mēģinājums labot blokķēdes ierobežojumus. Izstrādātāji koncentrējas uz izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju tīklu datu struktūru, kas ietekmē to efektivitāti. Līdzīgi, virzītie acikliskie grafiki (DAG) izmanto atšķirīgu datu struktūru, kas nodrošina lielāku vienprātību.

Jo īpaši DAG ir izplatītas virsgrāmatas tehnoloģijas veids, kas balstās uz vienprātības algoritmiem. Vienprātības algoritmi darbojas tā, ka dominējošajiem darījumiem vienkārši ir nepieciešams vairākuma atbalsts tīklā. Šādā tīklā ir daudz lielāka sadarbība, komandas darbs, un mezgliem ir vienādas tiesības.

Atšķirībā no tradicionālajām blokķēdes tehnoloģijām, kur darba pierādījums ir galvenais, DAG nodrošina taisnīgumu. Šāda veida taisnīgums rada iespaidu, ka tīkls pieturas pie izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas sākotnējā mērķa. Jo īpaši DLT galvenais nolūks bija demokratizēt interneta ekonomiku.

Tangle ir viens no spilgtākajiem DAG piemēriem darbā. Tātad, ja mēs salīdzinām Blockchain vs Hashgraph vs Tangle, mēs praktiski salīdzinām DAG ar blockchain un Hashgraph.

Hashgraph vs Dag vs Blockchain

Daudzi cilvēki ir ieinteresēti uzzināt, kā izrādīsies Hashgraph vs Dag vs Blockchain līdzjūtība. Tātad, lai atbrīvotos no neskaidrībām, apskatīsim zemāk esošo tabulu.

Kategorijas Blockchain Hashgraph DAG
Kalnrūpniecība Dalībniekiem ir iespēja kalt jaunus žetonus, izmantojot dažādus vienprātības mehānismus Mezgli rada vienprātību, izmantojot virtuālo balsošanu Iepriekšējais darījums apstiprina panākto vienprātību
Darījumi sekundē Ļoti ierobežota mērogojamības un TPS ziņā Unikāli vienprātības mehānismi samazina skaitļošanas slogu, tādējādi augstu mērogojamību un augstu TPS Unikāla datu struktūra, izmantojot virzītus acikliskus grafikus, nodrošina augstu mērogojamību un TPS
Datu struktūra Dati, kas sakārtoti blokos to darījumu secībā, kurus kalnrači apstiprina ekosistēmā Virtuālā balsošana un tenkas par tenkām nodrošina, ka darījumus apstiprina vairākums Datu struktūra seko virzītā acikliskā grafa mehānismam, kur katrs darījums ir neatkarīgs
Darījumu apstiprināšana Kalnračiem ir tiesības atlikt darījumu vai pilnībā to atcelt Darījumu apstiprināšana notiek pēc vienprātības Pašreizējā darījuma panākumi ir atkarīgi no tā spējas apstiprināt divus iepriekšējos darījumus
Tīkli, kas darbojas platformā Bitcoin un Ethereum ir vispopulārākie tīkli, kas veidoti uz blokķēdes Swirlds un NOIA ir vienīgie Hashgraph tīkli NXT, Tangle un ByteBall ir vispopulārākie tīkli, kas izmanto DAG pamatu

Varat arī apskatīt detalizētu salīdzināšanas rokasgrāmatu par Blockchain vs Hashgraph vs Dag vs Holochain, lai saprastu, kā darbojas katra no izplatītajām virsgrāmatām.

Vai Hashgraph aizstās Blockchain?

Pašlaik mēs neticam, ka Hashgraph aizstās blokķēdi. Tomēr Hashgraph piedāvā daudz priekšrocību, salīdzinot ar blokķēdes tehnoloģijas izmantošanu. Tomēr blokķēdes pieņemšana pašlaik tikai palielinās, un, izmantojot privātās blokķēdes, uzņēmumi tagad ir gatavi sākt izmantot blokķēdi.

Jau tagad ir daudz uzņēmumu, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, un mēs uzskatām, ka tas ir tikai jaunas ēras sākums. No otras puses, Hedera Hashgraph var gūt virsroku pats un iegūt popularitāti, neaizstājot citas tehnoloģijas.

Lai gan blokķēdei ir daudz problēmu, ar to nepietiek, lai samazinātu šīs tehnoloģijas popularitāti.

Secinājums

Hashgraph neapšaubāmi ir modernāka tehnoloģija, salīdzinot ar blokķēdi. Bet tas nenozīmē, ka tas aizstās blokķēdi. Joprojām ir projekti, kas var labāk izmantot blokķēdi nekā Hashgraph. Ņemot vērā, ka Hashgraph tiek turēts privāti, adopcija tiek palēnināta. Mums patiešām ir Hedera Hashgraph, publisks Hashgraph tīkls, kas var palīdzēt paātrināt tā izaugsmi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map