Holochain Ultimate Guide: labāka tehnoloģija nekā blokķēde?

Šis raksts piedāvā detalizētu diskusiju par Holohainas tehnoloģiju. Papildus pamata pamatiem jūs uzzināsiet par Holochain vs Blockchain, Holochain lietojumprogrammām un to ierobežojumiem.

Iepazīstieties ar Holochain tehnoloģiju, kas sevi pārdod kā domājošu ārpus blokiem. Blokķēdes evolūcija turpina pieaugt, tāpat kā citas līdzīgas tehnoloģijas.

Holochain ir vienādranga izplatītas virsgrāmatas tehnoloģija. Tas darbojas savādāk nekā blokķēdes un tādējādi piedāvā unikālu vērtību pašreizējā tirgū.

Reģistrēties tūlīt:Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Kas ir Holohains?

Holochain var raksturot kā atvērtā koda sistēmu, kas atvieglo peer-to-peer tīklu. Tas ļauj jums izveidot pārsteidzošas lietojumprogrammas, kas balstās uz izplatīto filozofiju.

Tas varētu izklausīties ļoti līdzīgi blokķēdei, taču atšķirība ir tā, kā viņi strādā iekšēji.

Pašreizējā bloku ķēdes risinājumu paaudze lielā mērā ir atkarīga no enerģijas. Veikt bitcoin; piemēram, tas prasa kalnračiem apstiprināt blokus. Vienprātības algoritms, kas apliecina darbu, ietver lielu skaitļošanas jaudu, lai atrisinātu kriptogrāfijas mīklas. Tas noved pie ievērojamas enerģijas vajadzības – kas nav ideāli piemērota mātei. Holochain tehnoloģija izmanto Go programmēšanas valodu, savukārt lietotnes var rakstīt Lisp vai JavaScript.

Tā ir energoefektīva virsgrāmatu sistēma, kas ir orientēta uz aģentiem. Tas nozīmē, ka katram aģentam var būt drošas virsgrāmatas kopija un rīkoties neatkarīgi. Tas var arī mijiedarboties ar citām tīkla ierīcēm un nodrošināt pilnībā pielāgojamu sadalītu virsgrāmatas risinājumu. To pārvalda Ceptr.

Kā jūs varat izmantot holohainu?

Holochain var izmantot, lai izstrādātu dažādas izplatītas lietotnes. Lietojumprogrammas var izveidot plaša spektra lietošanai. Piemēram, tīkls tiek izmantots sociālo mediju lietotnēm, pārvaldībai, organizēšanai utt.

Lai sniegtu labu priekšstatu par tā lietojamību, apskatīsim to lietotņu sarakstu, kuras varat izveidot, izmantojot Holochain tehnoloģiju.

 • Sadarbības lietotnes
 • Ar platformu saistītas lietotnes
 • Sociālo mediju lietotnes
 • Attiecību pārvaldības lietotnes
 • Piegādes ķēdei paredzētas lietotnes
 • Resursu pārvaldības lietotnes
 • Reputācijas sistēmas

Un daudz vairāk!


Plašais lietošanas gadījums padara Holochain tehnoloģiju par derīgu alternatīvu Ethereum, kas ir arī dApp platforma. Tā nav vienīgā alternatīvā izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija (DLT). Mēs arī aptvērām Hashgraph, kas piedāvā dzīvotspējīgu alternatīvu DLT risinājumu visā blokķēdē.

Lasīt vairāk:Blockchain vs Hashgraph vs Dag vs Holochain: DLT veidi

Kā tas atšķiras no Blockchain? Holochain vs. Blokķēde

Kritiskā atšķirība starp abām tehnoloģijām ir tā, kā tās tiek izmantotas reālajā pasaulē. Abi tie ir vienādranga tīkli.

Tomēr blokķēde ir ideāli piemērota sistēmām, kurām nepieciešama globāla vienprātība. Savukārt holohaina tehnoloģija ir piemērota sistēmām, kas var darboties bez globālas vienošanās. Nepieciešamība panākt vispārēju vienprātību rada daudz priekšrocību tabulā, tostarp labāku mērogojamību, pielāgojamību, efektivitāti un paplašināmību.

Hash koki un hash tabulas jau ir daļa no datorzinātnēm. Tās ir datu struktūras, kuras tiek efektīvi izmantotas dažādās sistēmās, lai nodrošinātu datu integritāti. Tie tika arī pārveidoti dažādās formās, lai pielāgotos sistēmas prasībām.

Tas pilnībā maina to, kā katrai lietotnei var būt savs tīkls.

Kāpēc to sauc par holohainu?

Holochain nosaukums radās no tā, ka tas sastāv no dažādām tehnoloģijām un veido “veselu” pieredzi. Tas piedāvā strukturāli hologrāfisku platformu, kā arī nodrošina holistiskus modeļus.

Trīs galvenās kriptogrāfijas tehnoloģijas, ko izmanto Holohainā, ietver:

 • Haščini
 • Kriptogrāfiska dziedāšana
 • Distributed Hash Table (DHT)

HOLOCHAIN ​​VIENKĀRŠI izskaidrots

holohainu

Holochain funkcijas

Mums jau ir bloķēšanas ķēde, kas pašlaik spēj nodrošināt decentralizētu tīklu. Tātad, kāpēc mums tas vispār ir vajadzīgs? Apskatīsim tālāk norādītos galvenos iemeslus.

Energoefektivitāte

Pašreizējām blokķēdes platformām darbībai ir nepieciešams diezgan daudz enerģijas. Tas ilgtermiņā var būt liels jautājums planētai Zeme, kur globālā sasilšana kļūst par milzīgām bažām.

Labāks jauns modelis

Holochain tehnoloģija ievieš labāku modeli, kas piedāvā uzlabotu pārsūtīšanu un datu glabāšanu.

To var izmantot, lai malējās ierīces, tostarp viedtālruņi, darbotos kā tīkla sastāvdaļa. Šī pieeja dod tīklam iespēju veikt milzīgu mērogu, kā arī ļauj jebkurai ierīcei vai vienaudžam kļūt par tā daļu.

Holochain Apps

Holochain lietojumprogrammas ir vēl viens liels iemesls, kāpēc mums tās ir vajadzīgas. Atvērtā koda ietvara pieeja ir unikāla, jo tā mēģina pārvarēt plaisu starp publisko un privāto tīklu.

Holochcain lietojumprogrammas ir izplatīti risinājumi, kas sniedz lielu labumu no labākajām abām pasaulēm. Tas nozīmē, ka katram ķēdē izveidotajam dApp ir savs pielāgojams savietojams tīkls.

Unikāli konfigurējams

Holochain pieeja ir nodrošināt katrai lietotnei savu tīklu. Tas katram tīklam ļauj konfigurēt sevi atbilstoši prasībām.

Unikālā pieeja nozīmē, ka katrai lietotnei var būt savi standarti, protokoli un vienprātības algoritma izvēle.

Tas arī nozīmē, ka katra lietotne var mainīt tīkla veiktspēju, tostarp mērogojamību, latentumu vai caurlaidspēju.

Citi galvenie aspekti, kurus var konfigurēt, ir izturība, pārvaldība un privātums. Tāpēc Holochain tehnoloģija ir lielisks decentralizēts lietotņu risinājums, nevis tīkls, kas līdzīgs Ethereum, NEO vai citiem.

Unikāli savienojams

Tātad, kā darbojas Holochain tehnoloģija, ja lietotnēm ir sava unikālā izplatītā virsgrāmata? Lai saglabātu savienojumu, dažādas lietotnes var savienot savā starpā, izmantojot vietējo lietojumprogrammu saskarni (API). API spēj nodrošināt drošu un dziļi integrētu ekosistēmu.

Šī unikālā savienojamība nozīmē arī to, ka lietotnes var darboties bezsaistē vai tad, kad tās ir sadalītas. Īsāk sakot, tas padara tos par nepārprotamu uzvarētāju, kad runa ir par reālās lietojumprogrammām. Katra lietotne nevar palikt tiešsaistē katru reizi, kad tai jādarbojas. Reklāmas veidā tā arī piešķir vērtību svarīgākajām rūpniecības nozarēm, tostarp enerģētikai, piegādes ķēdei vai lietu internetam.

Tātad, kurp tas mūs ved?

Tas mūs noved pie mikropakalpojuma. Holochain lielā mērā paļaujas uz mikropakalpojumiem. Tas nozīmē, ka lietotne ir atsevišķu mikropakalpojumu kolekcija. Tas uzlabo visu ekosistēmu, kā arī mikropakalpojumus var izmantot citos lietojumos vai ekosistēmās.

Mikropakalpojumi ir nākotne, un tāpēc tas vairāk nekā jebkad agrāk pieņem mikropakalpojumus.

Nav nepieciešams mācīties dažādas blokķēdes!

Uzņēmuma izveidē ir grūti izmantot vai pieturēties pie konkrēta risinājuma. Lielākā daļa uzņēmumu dažādiem risinājumiem izmanto dažādu risinājumu kopumu.

Holohaina tehnoloģija var pilnībā izskaust nepieciešamību mācīties vai izmantot dažādu blokķēdi. Tā kā Holochain ir atvērtā koda sistēma, kas piedāvā DLT risinājumus, to var izmantot dažādiem lietošanas gadījumiem vienā organizācijā.

Jūs varat konfigurēt savu lietotni atbilstoši prasībām. Tas nozīmē, ka jūs varat brīvi izvēlēties vēlamo blokķēdes risinājuma veidu.

Bet tas nenozīmē, ka to nevar izmantot jau izveidotā izplatīšanas tīklā. Lai sāktu darbu, jums jāsāk mācīties Holochain un izmantot to, lai paplašinātu noteiktus darba sistēmas aspektus. Tādā veidā jūs varat konfigurēt savu tīklu, izmantojot Holochain, un gūt labumu no pielāgotā decentralizētā risinājuma.

Varat arī izmantot tehniku, lai pilnībā aizstātu pašreizējās sistēmas ar Holochain tehnoloģiju.

Īsāk sakot, Holochain tehnoloģija ir lieliska izvēle pakalpojumu sniedzējiem, kuri vēlas pēc iespējas vairāk pielāgot. Tas viņiem var palīdzēt nodrošināt labāku risinājumu klientiem ar atšķirīgām prasībām un vajadzībām.

Vai esat jauns Blockchain idejā? Pēc tam pārbaudiet Blockchain Training Free Course: Viss, kas jums jāzina.

Evolucējams

Būtībā tas ir atkarīgs no mikropakalpojumiem. Tas padara platformu veiklu un ātru attīstību. Tas arī nozīmē, ka mikropakalpojumus var savienot kopā.

Mikropakalpojumu pieeja ir drošāka par nākotni un palīdzēs nākotnē attīstīt platformu. Pēc Deivida Atkinsona domām, tā nepaļaujas uz viedajiem līgumiem, un tā ir laba lieta.

Viedie līgumi var būt ierobežojoši vairākos veidos. Pirmais ierobežojums ir nepieciešamība pēc 100% precizitātes. Nav nepieciešams, lai Holochain lietotnes jau no paša sākuma būtu tik precīzas. Tas liek nevajadzīgu stresu izstrādātājiem, kuri vēlas iegūt savas lietotnes pēc iespējas ātrāk.

Tehnoloģiju attīstāmība padara to par ideālu risinājumu pašreizējam tirgum, kur veiklā attīstība ir norma. Tas arī padara to piemērotu visprasīgākajām nozarēm, tostarp enerģētikai, pārtikai vai piegādes ķēdei. Īsāk sakot, ja lietotne tiek izstrādāta, izmantojot Holochain, to var attīstīt, ņemot vērā laiku un prasības.

Drošs

Holochain arhitektūra ļauj lietotnēm būt uzticamākām, salīdzinot ar dApps. Katra lietotne aprobežojas ar tās ekosistēmu vai tīklu, kas atvieglo drošības daļas apstrādi. Izstrādātāji var noteikt ierobežojumus.

Tas arī nozīmē, ka datus var kopīgot ar citām lietotnēm vai tīkliem, izmantojot elastīgāku drošības procesu. Izstrādātāji var izveidot šos īpašos noteikumus un izbaudīt viņu piedāvātā lietojumprogrammu izstrādes komplekta priekšrocības.

Tam ir arī līdzekļi, lai izpildītu nepieciešamās drošības prasības. Kā izstrādātājs varat piekļūt virknei funkciju. Tajā tiek izmantota kriptogrāfija, lai nodrošinātu tādas kritiskas funkcijas kā izturība pret viltojumiem, uzticamība un datu autortiesības.

Drošības aspektā ietilpst arī GDPR, kas padara to ideāli piemērotu globālajām lietotnēm. Organizācijas var gūt no tā milzīgu labumu. Tas atrisina jautājumu par bloka ķēdes GDPR paradoksu.

Mērogojams

Holochain piedāvā arī ļoti pielāgojamu risinājumu. Tā kā jaunās lietotnes var pievienoties tīklam, tas var palīdzēt palielināt paša tīkla skaitļošanas jaudu. Tas gūst labumu no unikālās arhitektūras, ko tā izmanto. Katrs mezgls var veicināt skaitļošanas jaudu.

Lai padarītu lietotnes mērogojamas, tā WebAssemble kompilēšanai izmanto programmēšanas valodu Rust. Mērogojamība ir atkarīga arī no vietējā vienaudžu skaita. Tā kā vietējo vienaudžu skaits noteikti būs mazs, tas nozīmē, ka tas ir stabilāks nekā jebkad agrāk ar samazinātu tīkla latentumu un jutīgumu.

Kas ir Holochain lietojums? Holochain Applications Vs. dApps

Pilnīgi izprotot holohaina funkcijas, ir pienācis laiks nošķirt holohainu un dApps.

dApps ir pašreizējā tendence tirgū. Populāras blokķēdes nodrošina iespēju izveidot dApps, izmantojot to blokķēdes risinājumu. Bet ar ko tas atšķiras no Holochain lietotnēm? Iegrimstam tajā dziļi.

Vai jums nav daudz ideju par dApps? Izlasiet šo rokasgrāmatu vietnē dApp.

Mērogojamība un stabilitāte

dApps mērogojamība ir atkarīga no tīkla iespējām, kas daudzās situācijās var būt ierobežojoša. Parasti Ethereum ir spējīgs risinājums, taču tas nav ātrākais apkārt. Tāpat nav piemērota veida, kā apiet tīkla mērogojamību. Tas jo īpaši attiecas uz publiskajiem DLT. Privātajiem tīkliem var pievienot jaunus vienaudžus, lai uzlabotu tīkla mērogojamību.

Savukārt Holohainam šajā gadījumā ir skaidra priekšrocība. Pirmkārt, mērogojamību var viegli iegūt, jo dažādi dApps var sazināties, izmantojot API, uzlabojot skaitļošanas jaudu. Arī stabilitāte noteikti būs labāka, ja runa ir par Holochain lietojumprogrammām ir vietējais tīkls ar iepriekš noteiktām tīkla prasībām.

Pielāgojams un evolucionējams

Holochain lietotnes ir adaptīvākas nekā dApps. Holochain lietotņu arhitektūra ir paredzēta, lai piešķirtu pilnvaras izstrādātājiem, veidojot vietējo lietotņu tīklu. Tas nozīmē, ka viņi var iestatīt dažādas tīkla funkcijas, tostarp mērogojamību, caurlaidspēju utt.

Īsāk sakot, tas ir ļoti pielāgojams prasībai. Ne tikai to, ka Holochain lietotnes var attīstīt ar laiku. Runājot par dApps, lielākā daļa loģikas ir jāizlemj iepriekš. Viedus līgumus, kad tie ir uzrakstīti, ir grūti mainīt. Tas apgrūtina izstrādātāju dzīvi – kas nav ideāli, ņemot vērā, ka pašreizējā izstrādātāju kopiena dod priekšroku veiklai attīstībai.

Tiešsaistes / bezsaistes funkcionalitāte

Holochain lietojumprogrammas ir paredzētas darbam gan tiešsaistes, gan bezsaistes vidēs. Turpretī gan privātie, gan publiskie dApps nevar darboties bez savienojuma ar galveno tīklu. Nespēja strādāt bezsaistē nav vēlama, jo daudzām reālās pasaules operācijām, tostarp piegādes ķēdei, ir jādarbojas situācijās, kad nav interneta savienojuma.

Privātums un piekļuves kontrole

Holochain lietotnēm ir labāka privātums, salīdzinot ar publiskajiem dApps. Salīdzinot ar privātajiem dApps, tas piedāvā līdzīgas privātuma iespējas. Arī piekļuves kontrole, šķiet, ir identiska gan privātajos dApps, gan Holochain. Atšķirība ir piekļuves kontrole, ko var pamanīt, salīdzinot publiskās dApps un Holochain lietotnes.

Acs tīklam draudzīgs

Holochain tīkli ir tīklam piemēroti. Tas nozīmē, ka tas ir saderīgs ar jebkura veida radio signālu. Tas savukārt ļauj lietotnēm izveidot savienojumu ar jebkuru tīkla signālu vai atvienoties no citiem.

Spēja to izdarīt pati par sevi piešķir tīklam patiesu pielāgošanās spēju. Programmā dApps tas nav iespējams, jo tie ir tikai viņu tīklos.

Modulārā saliekamība

Moduļu dizains ļauj Holochain lietotnēm būt noderīgākām nekā dApps. Izmantojot modularitāti un mikropakalpojumus, lietotnes dažādās daļas var izmantot citos risinājumos, dodot tai modulāru saliekamību.

To nevar izdarīt, kad runa ir par viedajiem līgumiem dApps.

Sadarbība un atvēršana

Tā kā tā ir atvērtā koda platforma, ir skaidras priekšrocības, kad runa ir par privātajām dApps un Holochain lietojumprogrammām.

Holohaina lietošanas gadījumi

Holochain ir daudzpusīgs ietvars. Tas nozīmē arī to, ka to var izmantot pārpilnībai reālās lietošanas gadījumu.

 • Sociālie tīkli: Sociālais tīkls ir labākais Holochain lietošanas gadījums. Tas ir noderīgi, ņemot vērā, ka sociālais tīkls var darboties bez savienojuma, un lietotājs var saglabāt tā kopiju lokāli.
 • Piegādes ķēdes: Piegādes ķēdes var arī gūt milzīgu labumu no Holochain. Tas var nodrošināt unikālu veidu, kā rīkoties ar piegādes ķēdi neatkarīgi no organizācijas, uzņēmuma vai ģeogrāfiskās atrašanās vietas.
 • P2P platformas: P2P platformas var pareizi izmantot Holochain. Mazas kopienas to var izveidot atbilstoši savām prasībām. P2P platforma var arī sazināties ar citiem tīkliem un pareizi izmantot Holochain iespējas.
 • Sadarbības pieteikumi: Holochain ir lieliska izvēle, lai izveidotu sadarbības lietotnes, piemēram, tērzēšanu, plānošanu, diskusijas vai pat Wiki.
 • Reitingu platformas: Vērtēšanas platformas var izveidot, pārvaldīt un iestatīt, izmantojot Holochain.

Tas mūs noved pie holohaina lietošanas gadījumu beigām.

Kad nelietot Holochain?

Tātad, mēs apspriedām Holochain lietošanas gadījumus, bet vai ir gadījumi, kad tas nav izdevīgi? Jā tur ir. Apskatīsim tos tālāk.

 • Privāti vai slepeni dati: Ja jūs domājat aizsargāt savus drošos vai privātos datus, jums vajadzētu izvairīties no Holochain. Tas prasa daudz pūļu, privātu vai drošu, vai pat anonīmu. Ja jūs zināt, ko darāt, tad varat iet uz priekšu un izmantot to. Pretējā gadījumā mēs iesakām to neizmantot.
 • Pašizpēte: Ja jūs domājat izveidot Holochain lietojumprogrammu tikai sev, tad tā nav laba ideja. Tas nav ideāli piemērots vienai personai. Tomēr, ja vēlaties to izmantot, lai sinhronizētu datus vairākās ierīcēs, tos var izmantot.
 • Milzīgi faili: Pēdējais izmantošanas gadījums, kurā to nevajadzētu izmantot, ir lielu failu glabāšana. Tas ir tāpēc, ka katram vienaudžam var būt sava virsgrāmatas kopija. Ja tas ir nozīmīgs, tad tas iznīcina holohaina mērķi un padara visu procesu sāpīgi lēnu.

Holochain GitHub

Holochain ir atvērtā pirmkoda sistēma, kas nozīmē, ka ikviens var tajā piedalīties.

Ja jūs interesē, pārbaudiet viņu GitHub krātuve.

Tam ir 103 krātuves, no kurām Holochain-rust, Holochain-basic-chat, docs-pages, lib3h un kriptogrāfijas-autonomijas-licence ir piestiprinātas to nozīmīguma dēļ.

Šobrīd projektu vada deviņi cilvēki. Tātad, ja veicat izmaiņas viņu kodā, šie deviņi cilvēki pabeidz izmaiņas, vai nu pieņemot, vai noraidot tās.

Holochain tiek aktīvi attīstīts ar tā galveno krātuvi Holochain-rust ar jau vairāk nekā 13 000 saistībām un 41 ieguldījumu.

Viss Holochain projekts ir licencēts saskaņā ar GPL-3.0.

Apmeklēsim galvenos krātuves, lai labāk izprastu.

 • Holochain-rust → Tas ir Holochain pamatsistēma, kas izmanto rūsas programmēšanas valodu. Tas piedāvā arī konteinera API.
 • Holoscape → Holoscape ir Holochain diriģenta galalietotāju izvietošana. Tas nodrošina arī administrēšanu
 • Holochain-basic-chat → Holochain tērzēšanas lietotnes piemērs
 • Holochain-persistence → Izmanto, lai datus glabātu un izgūtu lokāli

Cilvēka internets – kā holohains cenšas sasniegt savu mērķi?

Tās mērķis ir nodrošināt cilvēciskāku internetu ar savu pieeju. Pēc viņu domām, visa pasaule ieskauj centralizāciju, un tas nav labi. Mūsu attiecības ieskauj šīs korporācijas, kas dominē lielākajā daļā mūsu kustību, piemēram, cilvēku ieteikumi, kurus pievienot.

Tās nākotne patiešām izskatās gaiša, jo to veidos izplatīts tīmeklis, kurā tiks saglabāta lietotāju anonimitāte. Vienaudžu vai kopienu koplietotie dati tiek aizsargāti ar to protokoliem un arhitektūru.

Ja jūs iedvesmojat uzzināt vairāk par viņu redzējumu un misiju, tad izlasiet to Holohaina baltais papīrs.

Holochain arhitektūra

Holochain arhitektūra ir interesanta – to var rezumēt kā “shared DHT”, kur DHT apzīmē izplatīto jaukšanas tabulu. Tas pārvar blokķēdes vājās vietas, saglabājot neskartas blokķēdes galvenās iezīmes.

Mēs to varam nosaukt par “blokķēdi bez sastrēgumiem”.

Tas to sasniedz, izmantojot koplietojamo datu integritāti. Tas ir veids, kā apstrādāt datus vienādranga sistēmās, kur datu apstrādi ir daudz grūtāk salīdzināt ar centralizētiem datiem.

Izmantojot koplietojamo datu integritāti, tas piedāvā stabilu datu drošību, neradot tādus ierobežojumus kā augsts skaitļošanas pieprasījums.

Galvenais komponents šeit ir izplatītā jaukšanas tabula (DHT), kas sniedz lielu vērtību ekosistēmai. Tas piedāvā konsekvenci, vienlaikus nodrošinot, ka dati tiek droši izplatīti caur tīklu. Tādā veidā katrs vienaudzis ir atbildīgs par savu rīcību.

Arhitektūra ir arī efektīva, jo tā nodrošina, ka pieskaitāmās izmaksas ir pēc iespējas iespējamākas. Faktiski tālruņi vai citas ierīces var pievienoties tīklam un uzlabot skaitļošanas jaudu.

Holohainas arhitektūra (dApp arhitektūra) sastāv no trim galvenajām apakšsistēmām. Viņi ir:

 • Koplietojama krātuve (DHT)
 • Lietošana (kodols)
 • Avota Hash ķēde

holohainu

Avots: Ceptr.org

Tagad apskatīsim katru no tiem zemāk.

Pieteikums

Lietošana ir visas idejas pamatā. Tas salīmē citus tīkla aspektus. Lietojumprogrammai var piekļūt, izmantojot pārlūkprogrammu, un lietotāja interfeiss ir atkarīgs no tā, kā izstrādātājs to izstrādājis.

Iepriekš redzamajā attēlā varat redzēt, ka tā var piekļūt datiem un glabāt tos no DHT. Tas var arī izmantot vietējo avotu jaukšanas ķēdi. Apstiprināšanas noteikumus nodrošina pati lietojumprogramma, kas nodrošina, ka dati netiek sagrozīti, modificēti vai pazaudēti.

Lietojumprogrammas galvenokārt tiek rakstītas Lisp un JavaScript.

Avota Hash ķēde

Source Hash ķēde ir tas, kas ļauj lietojumprogrammai darboties bezsaistē. Tā ir vietējā virsgrāmata, kas var piederēt katram vienaudžam vai personai. Lai tos varētu apvienot ar globālo koplietojamo DHT, vietējā ķēdē saglabātie dati ir jāparaksta.

Piemēram, ja divas puses mijiedarbojas savā starpā, tām abām tas jāapstiprina vietējā avotu ķēdē un pēc tam jāintegrē koplietojamā DHT.

Šī ir revolucionāra ideja, ņemot vērā to, ka ne viss prasa vienprātību. Ja darbojas sociālo mediju lietotne Holochain, nav jāapstiprina katra atsevišķa validācija ar visu vienaudžu kopu. Vietējā validācija ir vairāk nekā pietiekama, un pēc tam to var kopīgot ar globālo DHT.

Dalīta krātuve DHT

Pēdējam komponentam, DHT, ir arī izšķiroša loma, lai padarītu Holochain iespējamu. DHT jau ir populārs un jau tiek izmantots failu koplietošanas lietojumprogrammās, piemēram, BitTorrent.

DHT ļauj vienaudžiem pašiem apstiprināt savus datus, izmantojot kriptogrāfisko jaukšanu. Tādā veidā katrs datu gabals tiek saglabāts ar apstiprinātu parakstu, apstiprinot, ka dati ir piesaistīti tās vietējai ķēdei.

Izmantojot DHT, ir iespējami arī daudzpusēji darījumi. To darot, tas rada ķēžu šķērsošanu, kas vēl vairāk palīdz apstiprināt visu darījumu kopumu. Citi tagad var publicēt jūsu darījumus, kas padara tos derīgus. Metadatus bieži izmanto, lai uzlabotu veiktspēju,

Ja ķēdes šķērsošanas laikā jaucējvērtība nav saskaņota, tīkls nederē darījumus.

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu Holochain Guide lietošanas beigām. Šeit mēs atklājām par Holohainu, ar ko tas atšķiras no blokķēdes, un tā galvenajām iezīmēm. Mēs arī iedziļinājāmies Holochain arhitektūrā, lai saprastu, kā tā darbojas un kas padara Holochain lietotnes tik lieliskas!

Ja jūs interesē vairāk bloku ķēdes pamatu, noteikti pārbaudiet bezmaksas blokķēdes kursu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map