Hyperledger Audums Vs Zāģu Vs Komponists

Vai vēlaties saprast atšķirību starp Hyperledger Fabric pret Zāģu zobu un Composer? Apskatīsim šīs visaptverošās rokasgrāmatas līdzības un atšķirības tūlīt.

Ar jauno blokķēdes revolūciju, kas notiek visā pasaulē, jums noteikti ir jādzird Hyperledger nosaukums. Hyperledger ir viena no lielākajām uzņēmumu bloku ķēdes platformām tirgū. Linux Foundation ir aiz idejas izveidot uzņēmumu konsorciju, lai uzlabotu blokķēdes tehnoloģiju. Tādējādi tagad ir obligāti jāsalīdzina Hyperledger Fabric pret Zāģu un Composer.

Pašlaik viņiem ir daudz projektu zem spārniem. Tomēr daudzi no jums ir neizpratnē par to, kā šie projekti atšķiras viens no otra.

Tātad, mēs salīdzināsim šos trīs projektus un palīdzēsim tos atšķirt. Tātad, sāksim Hyperledger Fabric vs Sawtooth vs Composer skaidrojumu!

Reģistrēties tūlīt: Bezmaksas Blockchain Fundamentals kurss

Contents

Satura rādītājs

1. nodaļa: Hyperledger audums: Uzņēmumu bloku ķēdes pionieris

2. nodaļa: Hyperledger zāģa zobs: vēl viens blokķēdes atskaites punkts

3. nodaļa: Hyperledger audums pret zāģi

4. nodaļa: Hyperledger Composer: Attīstības rīks

5. nodaļa: Hyperledger audums pret zāģa zobu komponentu: visi salīdzinājumi

6. nodaļa: Secinājums

1. nodaļa: Hyperledger audums: Uzņēmumu bloku ķēdes pionieris

Kas ir Hyperledger audums?

Saskaņā ar oficiālo dokumentāciju Hyperledger Fabric ir viens no atvērtā pirmkoda projektiem, kas atrodas uzņēmuma blockchain konsorcija uzņēmuma Hyperledger ietvaros. Tā kā Hyperledger vienmēr veicināja sadarbības vidi, visi tās projekti ir sadarbības gala rezultāts.


Jebkurā gadījumā Hyperledger Fabric ir uzņēmuma bloku ķēdes platforma ar virsgrāmatām, standartiem, protokoliem, kontaktiem tāpat kā visām citām platformām.

Tomēr šeit atradīsit atšķirības ar tipisku blokķēdes platformu. Patiesībā šī platforma faktiski nav publiska, bet ar atļauju.

Tātad šeit neviens nevarēs iegūt ieejas karti. No otras puses, tīkls piedāvā ieeju tikai tad, kad lietotājs ir pareizi autentificēts. Tādējādi tā var būt ideāla iekšējā tīkla platforma uzņēmumiem.

Uzņēmumu uzņēmumi var novērst visus iebrucējus un ļaut sistēmai piekļūt tikai viņu darbiniekiem. Jebkurā gadījumā platforma uzņēmumiem piedāvā ārkārtīgi daudz iespēju.

Vēl jo vairāk, tas nāk ar MSP, iespraužamām opcijām, vairākiem virsgrāmatu formātiem un vienprātības protokoliem. Tādējādi tas piedāvā lielu elastību. Pārbaudot Hyperledger auduma dokumentāciju, varat uzzināt vairāk par to.

Pārejam uz šīs Hyperledger Fabric vs Sawtooth vs Composer salīdzināšanas rokasgrāmatas nākamo daļu.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par Hyperledger Fabric? Apskatiet mūsu galveno ceļvedi par Hyperledger Fabric tūlīt!

Hyperledger auduma galvenie ieguvumi

Pirms pārejam uz salīdzinājumu, pārbaudiet dažus šīs platformas būtiskos ieguvumus.

 • Atvērtais avots

Nu, vispirms nāciet pie šīs platformas atvērtā koda funkcijas. Tas nozīmē, ka ikviens to var brīvi izmantot. Viņiem pat ir visi GitHub augšupielādētie kodi un faili, lai jūs varētu tiem piekļūt. Tātad tas ir milzīgs plus punkts ikvienam.

Vēl viens nozīmīgs šīs platformas faktors ir tas, ka tai ir jebkāda veida pārdevēju bloķēšana. Tātad, ja jums ir spēcīga izstrādes komanda, varat vienkārši izmantot kodu un mainīt to atbilstoši savām vajadzībām.

Tā kā tā ir atvērtā koda informācija, jebkura veida kļūdas sistēmā tiek sakārtotas diezgan ātri.

 • Piemērots plaši izplatītai rūpniecībai

Pašlaik Hyperledger Fabric apmācībā varat redzēt, ka tas ir ideāli piemērots jebkura veida rūpniecībai. Tātad tas nozīmē, ka ir absolūti elastīgi iet kopā ar savu uzņēmumu neatkarīgi no tā veida. Patiesībā jau daudzas nozares to izmanto ar pieaugošu popularitāti.

Tātad, tā izmantošana jūsu uzņēmumā pat nebūs problēma. Jebkurā gadījumā pašlaik tas ir vispopulārākais piegādes ķēdes pārvaldībā, lietu internetā, banku nozarē, plašsaziņas līdzekļos, veselības aprūpē, apdrošināšanā, valdībā un daudzās citās jomās..

 • Kvalitātes kods

Vēl viens lielisks šīs platformas faktors ir tas, ka visi kodi ir visaugstākās kvalitātes. Turklāt tie nodrošina, ka pirms koda pabeigšanas visi kodi tiek rūpīgi novēroti. Jebkurā gadījumā galvenā uzmanība tiek pievērsta kvalitātei, nevis kvantitātei.

Jūs redzēsiet, ka lielākajai daļai Hyperledger projekta ir nepieciešams ārkārtīgi daudz laika, lai nonāktu tirgos. Patiesībā, ja redzat Hyperledger Fabric apmācību, redzēsit, ka tā jau ir starp tām.

Tātad, jūs varat pieņemt, ka no šīs platformas iegūstat vislabākās kvalitātes produkciju salīdzinājumā ar tradicionālajām platformām.

 • Augstāka efektivitāte

Salīdzinot ar visām citām platformām tirgū, Hyperledger Fabric piedāvā visefektīvāko produkciju. Patiesībā platformas struktūra ir pielāgota šāda veida izvadiem. Bet kā tas to izdara?

Nu, tas faktiski nodala darījumu no cita pasūtīšanas procesa vai saistībām. Arī visi sistēmas mezgli strādā pie dažādiem uzdevumiem. Šis process sadala visas tīkla slodzes starp mezgliem.

Tādējādi platforma veicina efektīvu rezultātu, jo katra uzdevuma izpildei nav vajadzīgs daudz laika.

 • Moduļu dizains

Vēl viens liels šīs platformas ieguvums ir modulārā struktūra. Šī funkcija nav nekas neparasts visiem Hyperledger projektiem. Tomēr šajā sistēmā tiek pievienotas daudzas funkcijas. Kā? Izmantojot moduļu dizainu, jūs varat vienkārši pievienot jebkuru funkciju un izmantot to.

Vēl jo vairāk, jums jāizmanto arī dažādi vienprātības algoritmi. Kopā ar vienprātības protokoliem identifikācijas pārvaldība šeit ir arī daudzveidīgāka. Tātad, izmantojot šo platformu, varat izveidot savam uzņēmumam piemērotu tīklu.

Lasīt vairāk: Hyperledger: Enterprise Blockchain

Hyperledger auduma arhitektūras modelis

Aktīvi

Arhitektūras ietvaros viss var būt īpašums. Piemēram, ja kāds objekts ir materiāls vai nemateriāls, tas tiek uzskatīts par aktīvu. Patiesībā platformai nav tādu pašu vietējo aktīvu kā citām platformām.

Bet, ja jums tas ir vajadzīgs, tad šeit varat padarīt kaut ko aktīvu. Bet tam ir jābūt fiziskai vērtībai reālajā pasaulē.

 Ķēdes kods

Blokķēdes platforma bez biznesa loģikas šķiet nepilnīga, vai ne? Tāpēc Hyperledger Fabric piedāvā ķēdes kodu kā platformas biznesa loģiku. Izmantojot ķēdes kodu, pirms darījuma veikšanas varat definēt aktīvu un citas tā modifikācijas.

Vēl vairāk, lai palielinātu efektivitāti, ķēdes kods darbojas atsevišķi no darījuma pasūtījuma. Un šis process palielina arī drošību.

 Virsgrāmata

Nu, virsgrāmata acīmredzami ir ļoti nepieciešama šīs platformas sastāvdaļa. Katrs tīkla darījums tiek reģistrēts virsgrāmatā. Turklāt virsgrāmata nav maināma, un pēc tam, kad tā ir pieteikusies, neviens nevar mainīt vērtību.

Lai palīdzētu jums turpināt, tas tiek piegādāts ar SQL vaicājumu. Patiesībā SQL vaicājums palīdz filtrēt virsgrāmatu un dot jums vēlamo rezultātu.

 Identitāte

Tā kā tas ir atļauts, tam ir nepieciešams stabils identitātes pārvaldības pakalpojums. Hyperledger audums piedāvā dalības pārvaldības pakalpojumu, lai sakārtotu identitātes. Izmantojot šo pakalpojumu, varat saglabāt visas identitātes, kas var iekļūt platformā.

Varat arī ierobežot identitātes dažādās tīkla daļās atbilstoši to nosaukumam.

Lasīt vairāk: Hyperledger auduma lietošanas gadījumi un gadījumu izpēte

 Konfidencialitāte un privātums

Nu, izmantojot atļauju tīkla, jūs saņemat privātumu un konfidencialitāti. Šie divi faktori ir ļoti svarīgi uzņēmumu uzņēmumos. Tādējādi jūs varat sākt privātu darījumu ar vēlamo pusi. Varat arī izvēlēties slēpt savu konfidenciālo darījumu no visa tīkla.

Tomēr atcerieties, ka neatkarīgi no tā, cik privāti ir jūsu darījumi, tas joprojām būs virsgrāmatā.

Drošības protokoli

Platformas drošības protokoli ir masīvi. Lai pārliecinātos, ka neviens nevar piekļūt jūsu slepenajai informācijai, tā piedāvā drošības slāņus un novērš visus kiberuzbrukumus..

Turklāt šifrēšanas mehānismi tīklā ir diezgan attīstīti un salīdzinoši grūti uzlaužami.

Tātad, ja jūsu uzņēmums nodarbojas ar kiberuzbrukumu jautājumiem, varat pārbaudīt šo platformu, lai to aizsargātu.

 Vienprātība

Pašlaik Hyperledger Fabric izmanto Kafka kā galveno vienprātības protokolu tīklā. Diemžēl tā ir tikai atteices defektu tolerance, nevis Bizantijas kļūdu tolerance. Tātad sistēmas neefektivitātes gadījumā algoritmi izklāsta tās kā avārijas kļūdas.

Izņemot šos, platforma atļauj BFT algoritmus pasūtīšanas pakalpojumam. Izņemot Kafku, Solo kanālā ir arī vienprātīgs algoritms. Bet to izmanto tikai izstrādātāji, un tas nav piemērots mērogošanai.

Savukārt plosta konsensa protokols ir diezgan atšķirīgs protokols. Tas ir salīdzinoši jauns un atbilst līdera-sekotāja tipa struktūrai. Tomēr tas nav arī BFT, tikai CFT.

Apskatīsim šīs Hyperledger Fabric vs Sawtooth vs Composer salīdzināšanas rokasgrāmatas nākamo daļu.

2. nodaļa: Hyperledger zāģa zobs: vēl viens blokķēdes atskaites punkts

Kas ir Hyperledger zāģa zobs?

Saskaņā ar oficiālo dokumentāciju Hyperledger Sawtooth ir vēl viens atvērtā koda projekts uzņēmuma blockchain konsorcija uzņēmuma Hyperledger ietvaros. Tas ir diezgan līdzīgs Hyperledger audumam. Tomēr tas ir vairāk paredzēts decentralizētu lietojumprogrammu izstrādei.

Vēl jo vairāk, šķiet, ka dizains ir ļoti nevainojams, lai padarītu to draudzīgāku uzņēmumu uzņēmumiem.

Turklāt, lai pārliecinātos, ka lietojumprogrammu izstrāde norit gludi, izstrādes slānis tiek atdalīts no galvenā.

Tātad, ja rodas kādi jautājumi, galvenā sistēma paliks neskarta neatkarīgi no tā. Turklāt pieaugošā lietojumprogrammu izstrādes slāņa slodze neietekmēs arī pamatsistēmas veiktspēju.

Vēl viens lielisks šīs platformas pluss ir vairāku programmēšanas valodu atbalsts. Lai izstrādātu lietojumprogrammas, varat izmantot jebkuru programmēšanas valodu. Lai to izdarītu, jums nebūs nepārprotamas zināšanas par pamatsistēmu.

Tāpēc Hyperledger Sawtooth piemērs ir piemērotāks blokķēdes lietojumprogrammu izstrādei. Lai uzzinātu vairāk par to, varat iepazīties arī ar Hyperledger Sawtooth dokumentāciju.

Jebkurā gadījumā pārejam uz nākamo daļu šajā Hyperledger Fabric vs Sawtooth vs Composer ceļvedī.

Lasīt vairāk: Hyperledger zāģis: Blockchain biznesam

Hyperledger zāģa īpatnības

Lietojumprogrammu izstrādei draudzīgs

Kā mēs teicām, iepriekš lietojumprogrammas domēns nav saistīts ar pamatsistēmu. Tādējādi tas atvieglo lietojumprogrammu izstrādi, atdalot lietojumprogrammas domēnu no pamatsistēmas. Turklāt Hyperledger Sawtooth piemērs piedāvā arī gudru līgumu abstrahēšanu.

Šajā izstrādātāji var izvēlēties sev vēlamo valodu, lai uzrakstītu viedo līgumu. Turklāt lietojumprogramma var būt gudra līguma virtuālā mašīna vai biznesa loģika.

Patiesībā viņi abi var pat pastāvēt kopā.

Atļauju piešķiršanas funkcijas

Patiesībā platforma Sawtooth ir paredzēta visu privātā tīkla ierobežojumu risināšanai. Lai atrisinātu problēmu, tā piedāvā atsevišķas atļauju piešķiršanas iespējas mezglu kopām sistēmā.

Turklāt neviens centralizēts mezgls nevar nopludināt jebkāda veida konfidenciālus datus ārpasaulei. Turklāt ar atļauju palīdzību katram mezglam tiek piešķirti dažādi klīrensa veidi. Tādējādi mezgli bez apstiprinājumiem nevar ievadīt un redzēt nevienu dokumentu, kas tam nav paredzēts.

 Privātais tīkls

Vēl viens lielisks šīs platformas aspekts ir nesankcionētu lietotāju ierobežošana. Ne tikai ierobežojums norāda tīklā, bet, piesakoties, mezgliem ir jābūt pienācīgai identifikācijai. Tas nozīmē, ka ikviens, kam tīklā nav atbilstošas ​​identitātes, nevar iekļūt tīklā.

Vēl jo vairāk, tas palīdz stiprināt arī platformas drošības sistēmu. Arī jebkura neatļauta darbība ir viegli nosakāma.

 Paralēlā darījuma izpilde

Hyperledger Sawtooth veicina paralēlus darījumus, nevis sērijveida darījumus. Darījumu paralēla izpilde ietaupa daudz laika. Patiesībā sērijveida darījumi palielina tīkla noslodzi un aizņem arī daudz enerģijas.

Bet ar Zobu šo situāciju var viegli novērst.

 Moduļu struktūra

Moduļu struktūra ir arī vēl viena lieliska šīs platformas iezīme. Tas palīdzēs jums pievienot tīklam jebkura veida funkciju, kuru vēlaties. Tātad, tas salīdzinoši nodrošina, ka jūs saņemsiet vairāk pielāgotu izjūtu jūsu uzņēmuma vajadzībām.

Tagad mēs aplūkosim šīs platformas elementus šajā ceļvedī Hyperledger Fabric vs Sawtooth vs Composer.

Lasiet arī: Uzņēmumu blokķēde: rūpniecības pārveidošana

Hiperkedžera zāģa zobu arhitektūras elementi

Pasākumu sistēma

Ventilācijas sistēma ir absolūti nepieciešama tīklam. Turklāt tas atbalsta notikumu izveidi un apraidi mezglos. Tātad ar šo lietojumprogrammas var abonēt notikumus, kas notiek blokķēdē. Turklāt pārsūtiet informāciju arī uz citiem mezgliem.

 Zāģa-Ethereum integrācijas projekts (Seth)

Ar šī elementa palīdzību jūs varat izveidot Ethereum platformas un Sawtooth platformas savietojamību. Turklāt jūs varat arī izmantot EVM ar Seth palīdzību.

 Piespraužami vienprātības algoritmi

Hyperledger Sawtooth vienprātība ir daudz elastīgāka nekā citas platformas. Faktiski tas piedāvā pievienojamus vienprātības protokolus, kas palīdz paaugstināt sistēmas drošības līmeni un efektivitātes līmeni.

Vēl viens lielisks šīs platformas faktors ir tas, ka tā ļauj vienā bloku ķēdes platformā veikt vairākus vienprātības. Patiesībā tas nozīmē, ka dažādiem uzdevumiem varat izmantot dažādus vienprātības protokolus. Piemēram, darījumiem varat izmantot “A” algoritmu un viedajiem līgumiem – “B” algoritmus.

Tas galu galā būs atkarīgs no tā, kura kombinācija jums vislabāk derēs. Jebkurā gadījumā pierādījums par pagājušo laiku šajā platformā ir galvenokārt populārs kā tā BFT. Citi vienprātības algoritmi ietver –

 • Devmode
 • PBFT
 • Dzejnieks CFT
 • Plosts

 Darījumu ģimenes modeļi

Tīkls nodrošina dažas modeļu darījumu saimes –

Darījumu ģimenes ir liela šīs platformas sastāvdaļa. Bez darījumu saimes tīkls vispār nedarbosies. Turklāt jūs varat brīvi ieviest pielāgotu darījumu saimi, lai skaidrāk definētu prasības.

Tomēr Hyperledger Sawtooth apmācība piedāvā dažus datu modeļus darījumu ģimenēm, kurus varat izmantot. Šie ir –

 • BlockInfo darījumu saime: Šo var izmantot, lai saglabātu informāciju par vēsturiskajiem blokiem.
 • Identitātes darījumu saime: Šis apstrādā visus validatoru un darītāju atļauju datus kopā ar viņu publiskajām atslēgām.
 • IntegerKey darījumu saime: To var izmantot, lai pārbaudītu jebkuru izvietoto virsgrāmatu.
 • Validatora reģistra darījumu saime: Patiesībā šī saime dod iespēju tīklā pievienot validatorus.
 • Iestatījumi Darījumu saime: Izmantojot šo modeli, jūs saņemsiet atsauces ieviešanas modeli ķēdes konfigurācijas iestatījumu saglabāšanai.
 • Smallbank darījumu saime: Patiesībā šo var izmantot, lai analizētu sistēmas veiktspēju un etalonu testēšanu.
 • XO darījumu saime: Nu, tas ļaus jums spēlēt tic-tac-toe spēli ar citu lietotāju.

Lieliski, tagad, kad jūs zināt visu par šīm divām platformām, redzēsim, kā salīdzinājums izrādās šajā ceļvedī Hyperledger Fabric vs Sawtooth vs Composer.

Uzziniet vairāk par uzņēmumu Ethereum no mūsu ekskluzīvā ceļveža, lai uzzinātu vairāk par Ethereum virtuālo mašīnu.

3. nodaļa: Hyperledger audums pret zāģi

Nu, Hyperledger fabric vs Sawtooth Lake ir viena no apspriežamajām tēmām internetā šobrīd. Abas šīs platformas ir lieliski piemērotas uzņēmumiem, taču kāda ir būtiska atšķirība starp šīm abām?

Tāpēc es aprakstīšu punktus pa vienam. Apskatīsim, kādi tie ir šajā Hyperledger Fabric vs Sawtooth vs Composer ceļvedī.

 • Atļauju līmenis

Mēs visi zinām, ka Hyperledger audums ir atļauta platforma. Patiesībā tas nozīmē, ka jūs varat atļaut dažus mezglus un ierobežot dažus mezglus, kā nepieciešams sistēmai. Acīmredzot uzņēmuma scenārijā jūs nevēlaties, lai konkurence nonāktu iekšējā tīkla sistēmā.

No otras puses, Hyperledger Sawtooth ir arī atļautais tīkls. Tomēr tas atbalsta arī bez atļaujas scenārijus.

Turklāt, ja vēlaties, varat vienkārši konfigurēt platformu darbam kā publiskai platformai. Tas ir kaut kas, kas nav iespējams Fabric. Un šī ir galvenā atšķirība starp Hyperledger audumu un Zāģa zobu ezeru.

 • Vienprātības algoritms

Vēl viena būtiska atšķirība starp Hyperledger Fabric un Sawtooth Lake ir vienprātības algoritms. Pašlaik Hyperledger audums izmanto tikai Kafka un citus CFT balstītus algoritmus. Patiesībā tolerance pret avārijām nav tik izturīga kā BFT. Kopā ar Kafku ir arī Solo un Raft.

No otras puses, Sawtooth Proof of Elpsed Time, atšķirīgs konsensa algoritma formāts. Šis visādā ziņā ir daudz pārāks par Kafku. Turklāt tas atbalsta arī Devmode, PBFT, PoET CFT un Raft.

 • Bizantijas kļūmju tolerances atbalsts

Nu, šī ir viena no galvenajām Hyperledger auduma atšķirībām pret Zāģu zobu ezeru. Visi auduma aktīvie vienprātības algoritmi nespēj atbalstīt bizantiešu defektu toleranci. Faktiski visi algoritmi piedāvā tikai atteices defektu toleranci. Pašlaik Fabric joprojām nav BFT atbalsta.

No otras puses, Hyperledger Sawtooth nāk ar Bizantijas defektu tolerances atbalstu. Viņu galvenie Poet algoritmi ir BFT. No otras puses, PBFT ir arī vēl viens algoritms, kas darbojas zāģa zobos. Tātad, šajā gadījumā Zobzobs ir daudz pārāks par Audumu.

 • Viedā līguma tehnoloģija

Pārejot uz nākamo Hyperledger Sawtooth vs auduma salīdzināšanas punktu, mēs iegūstam viedus līgumus. Nu, viedie līgumi ir uzņēmējdarbības loģikas veids. Lai to saglabātu tīklā, Fabric piedāvā līdzīgu biznesa loģiku ar nosaukumu Chaincode.

Patiesībā ķēdes kods apstrādā visas aktīvu pārvaldības un loģikas izpildes tīklā. Tomēr jūs domājat, ka Zāģi piedāvā līdzīgu funkciju.

Viedā līgumu tehnoloģija piedāvā darījumu ģimenes, kas var rūpēties par biznesa loģiku un citiem tīkla aspektiem. Turklāt ar šo darījumu grupu palīdzību ir daudz vieglāk rīkoties ar biznesa loģiku.

Vai vēlaties uzzināt atšķirību starp audumu un zāģu? Uzziniet vairāk par to atšķirībām no mūsu rokasgrāmatas Hyperledger Sawtooth Vs. Audums tagad!

 • Viedā līguma veids

Nu, viedo līgumu veidam Hyperledger Fabric jūs saņemat instalētu tā versiju. Tātad šeit ir nedaudz ierobežota sava viedā līguma valodas izvēle. Vēl vairāk, jūs varat pielāgot tikai dažām valodām, nevis pārāk daudzām valodām.

No otras puses, Sawtooth piedāvā gan instalētus, gan ķēdes viedo līgumu darījumus. Patiesībā tas nozīmē, ka jūs varat izveidot savu personīgo viedo līgumu ar jebkura veida valodu, kuru vēlaties. Pēc tam jūs varat to pielāgot darbam kā vieds līgums.

 • Atbalstītā viedā līguma valoda

Vēl viena lieliska Hyperledger Sawtooth pret Fabric atšķirība ir viedo līgumu valodu atbalsts. Pašlaik Fabric atbalsta tikai divas programmēšanas valodas JavaScript un Golang. Ja viedajiem līgumiem vēlaties izmantot jebkuru citu programmēšanas valodu, nevarat.

No otras puses, Zāģzobs atbalsta daudzas programmēšanas valodas, piemēram, Rust, JavaScript, Go vai Python. Turklāt ar Seta palīdzību jūs varat izmantot arī Solidity. Izņemot šos, tiek atbalstīts vairāk programmēšanas valodu atbalsts. Tātad, jūs saņemsiet lielāku elastību zāģa zobos.

 • Darījumu apstrāde

Nākamajā Hyperledger Sawtooth pret Fabric salīdzinājumā es pārietu uz darījumu apstrādi. Audumā redzēsiet, ka visa darījuma apstrāde tiek veikta, izmantojot vienaudžu apstiprināšanu un pasūtīšanas pakalpojumus. Patiesībā šie divi mezglu veidi ir atbildīgi par visu darījumu apstrādi.

Bet Hyperledger Sawtooth apmācībā jautājums krasi mainās. Šeit nav pasūtīšanas pakalpojuma vai vienaudžu apstiprināšanas, bet drīzāk validatori, kas rūpējas par procesu.

Vēl jo vairāk, abu šo mezglu uzdevumi ir pilnīgi atšķirīgi.

Lasiet arī: Hyperledger Fabric 2.0: nākamās paaudzes blokķēde

 • Valsts krātuve

Katrā blokķēdē ir jābūt atjauninātai valsts krātuves opcijai. Bez tā tīkls nevar zināt, kāds ir tīkla pašreizējais stāvoklis, lai pilnībā palaistu vienprātības protokolus. Tāpēc viņiem ir glabāšanas vieta, ko viņi izmanto. Fabricā visi blokķēdes tīkla atjauninājumi tiek glabāti CouchDB vai leveldb datu bāzēs.

Bet Zāģzobā valsts krātuve ir centrālā lmdb datu bāze. Un šī ir vēl viena atšķirība starp Hyperledger Sawtooth pret Fabric.

 • EVM atbalsts

Šī ir viena no galvenajām atšķirībām starp šīm abām platformām. Patiesībā Seta izmantošana ļauj Zāģētavam izmantot Ethereum funkcijas savā platformā. Tātad, ar Seth palīdzību jūs varat saņemt EVM atbalstu, kas izstrādātājiem ir liels darījums.

No otras puses, Audumam faktiski nav nevienas Seth funkcijas. Tātad tas nespēj atbalstīt EVM.

 Hyperledger zāģa zobu un audumu salīdzināšanas tabula

 FABRICSAWTOOTH
ATĻAUJAS LĪMENIS Atļauts Atļauts un bez atļaujas
KONSENSUSA ALGORITMS Pārsvarā izmanto Kafka, atbalsta arī citus algoritmus Pārsvarā izmanto pierādījumu par pagājušo laiku, atbalsta arī citus algoritmus
BFT ATBALSTS Nē, atbalsta tikai sadursmju defektu toleranci Jā, atbalsta Bizantijas kļūdu toleranci
GUDRA LĪGUMA TEHNOLOĢIJA Ķēdes kods Darījumu ģimenes
GUDRS LĪGUMA VEIDS Instalēts Ķēdē un instalēts
ATBALSTĪTĀ GUDRĀ LĪGUMA VALODA Golang vai JavaScript Rūsa, JavaScript, Go vai Python; Atbalsta stabilitāti, izmantojot Setu
DARĪJUMU APSTRĀDE Vienaudžu apstiprināšana un pasūtīšanas pakalpojumi Validatori
VALSTS UZGLABĀŠANA CouchDB vai leveldb Centrālā lmdb datu bāze
EVM ATBALSTS Jā (caur Setu)

Apskatīsim, kas ir Hyperledger Composer šajā Hyperledger Fabric vs Sawtooth vs Composer ceļvedī.

Vai vēlaties ieviest uz blockchain balstītas platformas? Apskatiet mūsu galveno ceļvedi par to, kā tieši tagad ieviest blokķēdi!

4. nodaļa: Hyperledger Composer: Attīstības rīks

Kas ir Hyperledger Composer?

Saskaņā ar oficiālo dokumentāciju Hyperledger Composer ir bloku ķēdes projekts Hyperledger Company ietvaros. Turklāt tas nav līdzīgs citiem projektiem, kurus mēs esam apsprieduši līdz šim. Tā ir diezgan unikāla pieeja blokķēžu evolūcijai. Patiesībā tas galvenokārt piedāvā rīku kopu un attīstības sistēmu blokķēdes lietojumprogrammu izvietošanai.

Galvenais Hyperledger Composer mērķis ir paātrināt laiku, lai nodrošinātu, ka vairāk bloku ķēdes projektu ir viens no tirgiem. Parasti, lai pilnībā ieviestu blokķēdes platformu, tas prasa salīdzinoši ilgu laiku. Tas attur daudzus uzņēmumus.

Tāpēc, lai ātri izvietotu blokķēdes risinājumu, varat izmantot Hyperledger Composer apmācību. Vēl jo vairāk, tas palīdzēs īsā laikā ieviest lietošanas gadījumus. Vēl jo vairāk, jūs varat iepazīties ar oficiālo dokumentāciju, lai uzzinātu vairāk par Hyperledger komponistu.

Piezīme: Diemžēl komponists tagad ir novecojis. Tātad šim projektam vairs nav jaunu atjauninājumu.

Mēs apspriežam tikai šī projekta iezīmes pirms tā darbības pārtraukšanas.

Lasīt vairāk: Hyperledger Composer: izveidojiet sava uzņēmuma blokķēdi

Hyperledger Composer iezīmes

 • Vienkārša modelēšanas valoda

Izmantojot izstrādes rīku, jūs iegūsiet dažādas modelēšanas valodas. Tas palīdzēs jums viegli izveidot jebkura veida biznesa loģiku. Turklāt ir ļoti vienkārši definēt biznesa tīklu, izmantojot tam paredzētu modelēšanas valodu. Visi viņu skriptu darījumi ir veikti JavaScript valodā.

Un JavaScript šobrīd ir viena no populārākajām programmēšanas valodām pasaulē. Tātad ar atklājumu būtu viegli izveidot pareizu šī rīka izstrādes komandu.

 • Atkārtoti lietojami ātri POC

Koncepcijas pierādījums ir viens no galvenajiem jautājumiem, kad runa ir par blokķēdes projektiem. Daudzi uzņēmumi meklē citus pakalpojumu sniedzējus, lai nāktu klajā ar sava uzņēmuma koncepcijas pierādījumu. Tomēr šeit, izmantojot Hyperledger Composer apmācību, jūs iegūsiet POC, kurus var diezgan viegli atkārtoti izmantot un pielāgot.

Faktiski nedēļu vietā jūs varat izstrādāt lietojumprogrammu dažu stundu laikā. Visas lietojumprogrammas būtu gatavas ražošanai. Vai tas nav tik lieliski?

 • Datu integrācija

Vēl viens būtisks jautājums ir esošās sistēmas integrācija ar jauno. Acīmredzot tas, kas jums šobrīd ir, darbojas mantotajā tīklā. Bet visa tīkla maiņa prasa daudz laika un resursu, un tas potenciāli var kaitēt arī zīmola vērtībai.

Bet jūs varat izmantot Loopback, lai savienotu savu esošo sistēmu ar Hyperledger Composer blokķēdi. Turklāt tas ir ļoti vienkārši un prasa daudz mazāk laika nekā tradicionālās metodes.

Lasīt vairāk: Blockchain koncepcijas pierādījums: Enterprise POC Guide

5. nodaļa: Hyperledger audums pret zāģa zobu komponentu: visi salīdzinājumi

Hyperledger Fabric Vs Composer

Nu, pirmkārt, Hyperledger audums pret komponistu ir pilnīgi atšķirīgs aspekts. Patiesībā abi šie projekti ļoti atšķiras. Viena no būtiskajām atšķirībām starp Hyperledger audumu un Composer ir tā, ka Fabric ir ietvars un Hyperledger Composer ir rīks.

Tātad, izmantojot Hyperledger Composer, varat izveidot jaunu ietvara platformu, kas līdzīga Hyperledger Fabric. Bet ar Audumu to nevar izdarīt. Vēl jo vairāk, šobrīd Hyperledger Composer atbalsta tikai Fabric, bet ne citas blockchain platformas.

Tas nozīmē, ka, izmantojot rīku, Hyperledger Fabric platformu var izstrādāt tikai atbilstoši jūsu prasībām. Nu, jūs varat pielāgot arī Fabric, bet ar Composer varat vienkārši izveidot savu platformu.

Vēl viena atšķirība starp Hyperledger audumu un Composer ir tā, ka jaunās platformas izveidē tā izmanto Fabric funkciju. Bet Fabric nevienam pielāgojumam neizmanto komponistu.

Lai salīdzinātu Hyperledger komponista un auduma salīdzinājumu, Audumam ir grāmata, mezglu struktūra, ķēdes kods, darījumu process un daudzi citi. Bet lietā Hyperledger composer vs Fabric Composer ļauj jums ērti izmantot izstrādes rīkus.

Īsāk sakot, Hyperledger komponista un Fabric labad man jāsaka, ka tās abas ir pilnīgi atšķirīgas lietas, un tām nav kopīga pamata salīdzināšanai.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Hyperledger Zāģu Vs Komponists

Hyperledger Sawtooth un Composer salīdzinājums būtu diezgan līdzīgs Hyperledger komponistam vs Fabric. Kāpēc? Nu, jo arī šeit notiek tas pats. Hyperledger Sawtooth faktiski ir ietvars, kas ir gatavs uzņēmuma lietošanai.

Izmantojot zāģa zobu, jūs varat iegūt efektivitāti un drošību. Turklāt tā ir tiešraides platforma, kurā mezgli var veikt darījumus un apstiprināt. Tātad, lai to izmantotu, jums nebūs jāizstrādā sava zāģa zobu platforma.

No otras puses, sadaļā Hyperledger Composer vs Sawtooth jūs redzēsiet, ka Composer ir tikai attīstības rīks. Lietošanai nav neviena uzņēmumam piemērota ietvara vai pieejams neviens mezgls. Vēl jo vairāk, tas piedāvā dažus POC, lai jūs varētu sākt, taču tas ir viss.

Tātad, īsumā Hyperledger Composer vs Sawtooth salīdzinājumā Composer ir tikai rīku kolekcija, kas var palīdzēt jums attīstīt blokķēdes tīklu.

Tomēr man jāsaka, ka ir liela atšķirība starp Audums pret Komponists un Hyperledger Komponists pret Zāģu. Tas nozīmē, ka Komponists šobrīd neatbalsta Zāģu. Tātad, pat ja izmantojat šo rīku, jūs nevarat patstāvīgi attīstīt Zāģu zobu.

Apkopojot Hyperledger Sawtooth pret komponistu salīdzinājumu, abi šie projekti ir pilnīgi atšķirīgi – ietvars un rīks.

Lasīt vairāk: 20 un vairāk Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts

Hyperledger Audums Vs Zāģu Vs Komponists

Hyperledger Fabric Vs Sawtooth Vs Composer salīdzinājums ir salīdzinoši atšķirīgs. Sākumā mums ir divi galvenie ietvari – audums un zāģa zobs. No otras puses, mums ir rīks – Komponists.

Attiecībā uz audumu un zāģu zobiem abiem ir daudz līdzību. Bet Zāģi var būt arī publiski izmantojami bloki, kaut kas tāds, kāds Audums nekad nevar būt.

Tas var arī atbalstīt Ethereum virtuālo mašīnu, kuru Fabric neatbalsta. Jebkurā gadījumā Fabric ir aprīkota ar spēcīgu dalības vadības sistēmu, kaut ko Zobārstam trūkst. Bet, lai to novērstu, Zāģzobs var atbalstīt BFT vienprātības protokolus.

Jebkurā gadījumā, runājot par Hyperledger Sawtooth vs Composer, pastāv liela problēma. Lai arī komponists ir tikai rīks, tas atbalsta audumu, bet neatbalsta zāģa zobu.

Patiesībā tas dod Hyperledger Fabric lielu stimulu, jo tā attīstībai nepieciešams mazāk laika. No otras puses, Zobārstam joprojām ir vajadzīgs vairāk laika, lai to izvietotu. Tātad, jūs nevarat to ātri izvietot, kā jūs varētu ar Fabric.

Tādējādi, izmantojot Hyperledger Composer vs Sawtooth, jūs varat uzzināt, kāpēc audums šobrīd pasaulē tiek izmantots tik plaši.

Apkopojot Hyperledger Fabric Vs Sawtooth Vs Composer salīdzinājumu, man jāsaka, ka visi ir Hyperledger projekti, bet divi no tiem ir nedaudz atšķirīgi ietvari. No otras puses, viens no tiem ir rīks, kuru varat izmantot blokķēdes tīklu izvietošanai.

6. nodaļa: Secinājums

Nu, jūs esat sasniedzis šīs rokasgrāmatas Hyperledger Fabric vs Sawtooth vs Composer galapunktu. Mēs esam mēģinājuši piedāvāt visus šī salīdzinājuma aspektus. Tātad jums vajadzētu zināt, kādas ir galvenās atšķirības starp šiem trim hiperledžera projektiem.

Patiesībā audums un zāģa zobi ir ārkārtīgi izšķiroši, lai uzlabotu blokķēdes tehnoloģiju. Turklāt visi šie trīs projekti piedāvā tehnoloģijai kaut ko jaunu. Tātad, spriežot pēc atšķirībām, jūs varat izvēlēties, kas darbojas arī jūsu uzņēmumā.

Bet, kā jūs zināt, komponists ir tikai rīks, un tas arī šobrīd ir novecojis. Tomēr tas var piedāvāt vienkāršu metodi arī Fabric platformu izveidei. Bet tā izmantošanai jūs nesaņemsit papildu atbalstu. Tātad, paturiet to prātā un sāciet pārveidošanu.

Ja esat tikai iesācējs un vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes tehnoloģiju, iesakām pārbaudīt mūsu bezmaksas blokķēdes kursu, lai sāktu savu ceļojumu tieši tagad!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map