Hyperledger Besu – atklātā pirmkoda Hyperledger publiskā blokķēde

Vai vēlaties uzzināt par Hyperledger Besu? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā.

Blokķēdes pasaule zied ar aizraujošiem projektiem. Viss ir par labāko risinājumu uzņēmumiem, kuri vēlas izmantot blokķēdi.

Hyperledger ir viens no lielākajiem DLT projektiem. Tā ir atvērtā koda sadarbība, lai panāktu labākos centienus, lai attīstītu blokķēdes tehnoloģiju. Ar globālām pūlēm Linux Foundation vēlas izveidot sistēmu, kuru uzņēmumi varētu ievērot visā pasaulē. Projektā piedalās dažādu nozaru līderi, tostarp banku, piegādes ķēdes, ražošanas, finanšu un tehnoloģiju jomā.

Hyperledger sastāv no vairākiem projektiem, ieskaitot populārāko Hyperledger Fabric.

Iepazīstieties ar Hyperledger Besu, jaunu atvērtā koda projektu, kas nesen ir pievienots Hyperledger projektu sarakstam.

Kas ir Hyperledger Besu?

Hyperledger Besu ir pirmais publiskais blokķēdes projekts, kas oficiāli pievienojies Hyperledger. Pirms pārņemšanas tas ir pazīstams kā ConsenSys Panteons. Jaunais dalībnieks pirmo reizi tika ierosināts pievienoties konsorcija loceklim 8. augustā.

Tas ir liels solis, ņemot vērā, ka konsorcijā mums ir lieliski projekti, tostarp Hyperledger Fabric un Hyperledger Sawtooth, kurus atbalsta attiecīgi IBM un Intel.

2019. gada 29. augustā tika paziņots, ka Hyperledger Besu ir daļa no konsorcija. Tas bija lielisks papildinājums, ņemot vērā, ka tā ir pirmā publiskā blokķēde, kas pievienojās Hyperledger rindās, kur tikai atļautie blokķēdes ir daļa no.

Tātad, kas ir Hyperledger Besu?

Tas ir atvērtā koda Ethereum klients, kas tiek izstrādāts ar Apache 2.0 licenci. Tas ir arī rakstīts Java valodā un izmanto Ethereum publisko tīklu. Citas galvenās tehnoloģijas, kas tiek izmantotas Besu funkcionēšanai, ir Gorli, Rinkeby un Ropsten.

Runājot par vienprātības metodi, tajā tiek izmantoti autoritātes pierādījumi (Clique un IBFT 2.0) un darba pierādījumi (Ethash).

Kopumā tas ir lielisks risinājums, kas ļauj uzņēmumiem privātā tīklā veidot mērogojamas, augstas veiktspējas lietojumprogrammas. Turklāt tas nāk arī ar atļauju un privātuma atbalstu.


Kas ir Ethereum klients?

Ja esat pievērsis uzmanību, jūs jau zināt, ka mēs pieminējām Besu kā Ethereum klientu. Tātad, kas tas ir Ethereum klients? Izpētīsim.

Ethereum klients ir programmatūra, kas tiek izmantota Ethereum protokola ieviešanai. Vienkāršos vārdos to var izmantot, lai veiktu šādas darbības:

 • Darījumu apstrādei Ethereum bloku ķēdē izveidojiet izpildes vidi
 • Pastāvīga datu glabāšana, ieskaitot darījumu izpildes glabāšanu
 • Iespējot vienādranga (P2P) tīkla sakarus starp mezgliem
 • Piedāvā API drošai izstrādei un mijiedarbībai ar blokķēdēm.

Ko jūs varat darīt ar Hyperledger Besu? Hyperledger Besu lietošanas gadījumi

Lai iegūtu labāku priekšstatu par to, kāda ir Hyperledger Besu blokķēde, uzzināsim lietas, ko var izdarīt, izmantojot Hyperledger Besu tīklu.

Pirmā lieta, ko pamanīsit par Besu, ir tās komandrindas saskarne. Tas piedāvā arī JSON-RPC API. Abus šos var izmantot, lai uzraudzītu, atkļūdotu, uzturētu un palaistu mezglus Ethereum tīklā.

Īsāk sakot, to var izmantot lietām, kas ir ļoti līdzīgas tam, ko spēj Ethereum tīkls:

 • Decentralizēta lietotnes (dApp) izstrāde
 • Gudra līgumu izstrāde
 • Ēteru ieguve

Runājot par tehnisko atbalstu, tas piedāvā kopīgus rīkus dApp un viedo līgumu izstrādei. Tas atbalsta tādus rīkus kā Remix, Truffle un web3j. Tomēr jūs nevarat atrast galveno vadības atbalstu Besu. Lai to izdarītu, jums jāizmanto EthSigner, kas ar to darbojas nevainojami, dodot jums rīku pareizai atslēgu pārvaldībai. Hyperledger Besu tīkls ir ideāli piemērots uzņēmuma vajadzībām, kas nozīmē, ka ir daudz Hyperledger Besu lietošanas gadījumu.

Besu galvenās iezīmes: Kā darbojas hiperžaders Besu

Tagad, kad mūsu izpratne par Hyperledger Besu tīklu ir nostiprinājusies, ir pienācis laiks apspriest tā iezīmes. Izskatot šīs funkcijas, jūs varēsiet arī saprast, kas padara Besu par svarīgu Hyperledger konsorcija locekli.

EEA (Enterprise Ethereum Alliance) specifikācija

→ Tas ievieš EEA (Enterprise Ethereum Alliance) specifikāciju. Specifikācija nodrošina, ka tā var izveidot savienojumu ar citiem Ethereum projektiem, kas var būt gan slēgti, gan atvērti. Specifikācija ir ļoti svarīga, jo tā nodrošina, ka projektiem nav jāuztraucas par pārdevēja bloķēšanas problēmām. Turklāt jūs saņemat arī standarta saskarni bezšuvju lietojumprogrammu veidošanai. Besu lieliski sadarbojas ar EEA un izdodas nodrošināt uzņēmuma funkcijas.

EVM (Ethereum virtuālā mašīna)

EVM ir Hyperledger Besu bloku ķēdes pamatā. Tā ir Turinga pabeigta. Tas palīdz viedā līguma izpildē, izmantojot Ethereum blokķēdes darījumus.

Vienprātības algoritmi

Hyperledger Besu piedāvā labas iespējas, kad runa ir par vienprātības algoritmu. No izvēles rūtiņas jūs saņemat atbalstu gan darba, gan autoritātes vienprātības algoritmiem. Algoritmus izmanto, lai veiktu darījumus Ethereum tīklā.

Darba pierādījums → Ar darba pierādījumu ogļrači var veikt kalnrūpniecības darbības Ethereum mainnet. Šajā nolūkā tiek izmantots Ethash.

Autoritātes apliecinājums → Lai autorizētos, jūs saņemat vairākus PoA protokolus. Ja jūs nezināt, PoA darbojas tikai tad, ja starp mezgliem, kas piedalās tīklā, jau ir izveidojusies uzticība. Tāpēc PoA algoritmi ir ideāli piemēroti tīkliem ar atļauju, jo īpaši tiem, kurus ievieš uzņēmumi.

 • Ārpus kastes varat izmantot IBFT 2.0. Apstiprinātie konti rūpējas par blokiem un darījumu apstiprināšanu. Apstiprinātie konti ir pazīstami kā validatori. Pēc tam validatoru grupa darbojas kā varas vienība, kur viņi var balsot par validatoru pievienošanu / noņemšanu. Viens ierobežojums ir tāds, ka IBFT 2.0 nepieļauj dakšas, un vienmēr būs viena galvenā ķēde.
 • Clique ir aizsardzības algoritms, kas nodrošina kļūdu toleranci. Tas var panest līdz pusei neveiksmīgu validatoru. Lai turpinātu bloka izveides procesu, IBFT 2.0 ir nepieciešams palaist vismaz 2/3 validatoru.

Uzglabāšana

Hyperledger Besu tīkls ir elastīgs, ja nepieciešams nodrošināt krātuves atbalstu. Tāpat kā citi blokķēdes risinājumi, tā izmanto arī galveno vērtību pieeju. No kastes tā izmanto atslēgas vērtību datu bāzi RocksDB. Tas palīdz nodrošināt datu noturību. Saglabātos datus tomēr var iedalīt divās apakškategorijās.

Blokķēde

→ Bloka galvenes tiek izmantotas ķēdes veidošanai. Informācija bloka galvenēs tiek izmantota, lai kriptogrāfiski pārbaudītu bloka ķēdes stāvokli.

→ Bloku ķermeņi, no otras puses, satur pasūtījumu darījumu sarakstu katram blokam

→ Darījuma izpildes metadati tiek glabāti darījuma kvītī.

Pasaules valsts

→ StateRoot hash tiek izmantots katrā bloka galvenē, lai atsauktos uz pasaules stāvokli.

→ Tā ir kontu kartēšana, lai risinātu

→ Ētera atlikums tiek glabāts ārēji piederošos kontos

→ Viedajos līgumos ir kods un krātuve

P2P tīklošana

Runājot par P2P tīklu, Besu ievieš tīkla protokolu devp2p Ethereum. Protokols nodrošina starp klientu saziņu. Tas darbojas arī kā papildu IBFT2 apakšprotokols. Atklājums tiek veikts, izmantojot uz UDP balstītu protokolu, līdzīgi kā to dara interneta tīkls. Komunikācijai tā izmanto RLPx – uz TCP balstītu protokolu. No otras puses, RLPx izmanto dažādus apakšprotokolus, tostarp ETH vadu protokolu (darījumu stāvokļa sinhronizācijai) un IBF apakšprotokolu (vienprātīgu lēmumu pieņemšanai)

Lietotājiem paredzētas API

Besu nāk ar lielisku API. API, ko tā nodrošina, izmantojot HTTP un WebSocket protokolu, ietver EEA JSON-RPC API un mainnet Ethereum API. Tas atbalsta arī GraphQL API.

Uzraudzība

Hyperledger Besu bloku ķēde atbalsta uzraudzības funkcijas – ieskaitot tīkla un mezglu veiktspējas monitoru. Prometejs tiek izmantots, lai uzraudzītu mezglu veiktspēju. Debug_metrics var izmantot arī JSON-RPC API metodi.

Runājot par tīkla veiktspēju, tiek izmantoti Alethi rīki, tostarp EthStats Network Monitor vai Block Explorer.

Privātums

Privātuma labad Besu piedāvā privātu darījumu pārvaldnieku. Tas nodrošina, ka darījumā iesaistītajām pusēm nav jāuztraucas par viņu identitātes zādzību vai informācijas noplūdi.

Atļauju izsniegšana

Visbeidzot, tā piedāvā pienācīgu atļauju pārvaldību, kas nodrošina tikai tos mezglus, kuriem ir atļauts piedalīties.

Hyperledger Besu arhitektūra

Hyperledger Besu arhitektūra ir vienkārša un efektīva. Funkciju sadaļā mēs esam apsprieduši visus galvenos komponentus.

Hyperledger Besu arhitektūra

Besu trīs galvenie galvenie komponenti ir šādi.

 • Uzglabāšana
 • Ethereum kodols
 • Tīklošana

Vispirms apspriedīsim Ethereum kodolu. Kodolu veido Ethereum virtuālā mašīna (EVM). Tā ir atbildīga par jebkura darījuma izpildi. Papildus EVM ir Tx procesors, kas palīdz EVM efektīvi darboties.

Arī vienprātības metodes ir Ethereum kodola sastāvdaļa. Šeit mums ir vienprātības metodes, tostarp PoW, Clique un IBFT2. Pārējās divas galvenās Ethereum kodola sastāvdaļas ietver

 • Darījumu kopa → Darījumu kopā tiek glabāta ar darījumiem saistīta informācija
 • Sinhronizators → palīdz sinhronizēt visus mezglus un tīklu.

Dīvainā kārtā mums ir blokķēde un pasaules valsts. Pasaules štats sastāv no konta stāvokļa, konta krātuves un kodu glabāšanas.

Visbeidzot, ir tīkls, kas tiek darbināts, izmantojot protokolu Ethereum devp2p. Četri galvenie komponenti ietver

 • Atklāšana
 • RLPx
 • ETH apakšprotokols
 • IBF apakšprotokols

Sistēmas prasība Besu

Hyperledger Besu blokķēde ir ļoti elastīga, runājot par sistēmas prasībām. Tā kā tīkli var būt dinamiska rakstura, ieskaitot pasaules valsts lielumu, darījumu skaitu, bloķētās gāzes ierobežojumu un vaicājumu sarežģītību, sistēmas prasības var ievērojami atšķirties.

Bet lielākoties jums ir nepieciešams šāds.

 • 4 GB RAM. Ja jūs nolemjat palaist Ethereum Mainnet, jums ir nepieciešama 8 GB RAM
 • Runājot par vietu diskā, pilnīgai sinhronizācijai, strādājot ar Ethereum mainnet, nepieciešami vismaz 3 TB

Ja jūs joprojām neesat sajaukts, jums jāizmanto Prometejs, lai uzraudzītu mezglu, lai zinātu precīzas diska un procesora prasības. Arī Grafana informācijas panelis darbojas ar Besu, kuru varat izmantot, lai viegli uzraudzītu.

Hyperledger Besu ceļvedis

Fakts, ka kopš 2018. gada oktobra tas ir atvērts, tagad ir atvērts ikviena ieguldījumam. Hyperledger Besu ceļvedis izskatās interesants. Tālāk ir norādīti galvenie ceļveža atskaites punkti, uz kuriem viņi tiecas.

→ Izveidojiet konfidencialitātes grupas, konta atļaujas, atļaujas UI, Stambulas tīkla jaunināšana

: Hyperledger Besu 1.2, 2019. gada 31. jūlijs

→ Straumēšanas atbalsts, pielāgota IBFT uzraudzība, atļauju pārvaldība: Hyperledger Besu 1.3, 2019. gada 7. oktobris

→ Multi Ethereum tīkla klients, Cross-Privacy Group, Advanced Privacy Features, Enterprise Integration, Ethereum 2.0, 2020. gada sākums.

Binārā izplatīšanas instalēšana, veidošana no avota un Besu palaišana

Šajā sadaļā mēs uzzināsim, kā instalēt Besu, veidot un palaist to MacOS un citās operētājsistēmās.

Binārā izplatīšanas instalēšana

Ja izmantojat Mac OS, jums jābūt Homebrew un Java JDK, lai sāktu darbu. Jums nepieciešama arī Java 11+, jo iepriekšējās Java versijas netiek atbalstītas.

Tagad palaidiet šo komandu, lai instalētu, izmantojot Homebrew.

brūvēt krānu hiperkuģis / besu

brūvēt instalēt

Lai pārbaudītu, vai Besu ir veiksmīgi instalēts, pārbaudiet ar šādu komandu.

besu –palīdz

Ja izmantojat Unix / Linux / Windows, lejupielādējiet Besu iesaiņoti bināri. Pēc lejupielādes izpakojiet failus un dodieties uz direktoriju besu.

Lai apstiprinātu, ka Besu ir pareizi uzstādīts, izmantojiet besu –palīdz komandu.

Veidot no Avota

Lai izveidotu Besu no avota, nepieciešams klonēt Besu krātuvi.

git klons – rekursīvs https://github.com/hyperledger/besu.git

Kad klonēšana ir pabeigta, mēs noņemsim testus, izmantojot šādu komandu:

./ gradlew build -x tests

Tagad dodieties uz izplatīšanas direktoriju, izmantojot komandu:

CD izveide / izplatītāji /

No turienes jums jāpaplašina izplatīšanas arhīvs, izmantojot šādu komandu.

darva -xzf besu-.tar.gz

Paplašinot failus, tagad pārejiet uz jauno mapi.

cd besu- /

bin / besu –palīdzība

Ja pēdējā komanda darbojas veiksmīgi, esat veiksmīgi izveidojis no avota.

Operētājsistēmai Windows process ir gandrīz vienāds. Vispirms klonējiet krātuvi, noņemiet testus, dodieties uz izplatīšanas direktoriju, paplašiniet to un pēc tam pārbaudiet, vai instalēšana ir veiksmīga..

Sākot Besu

Lieliski, tagad, kad mums ir iepriekš instalēts Besu, mums tas tagad ir jāpalaiž. Lai sāktu, jums jāveic šādas darbības.

 • Vietējie bloķēšanas dati
 • Ģenēzes konfigurācija
 • Pārliecinieties, vai mezgls darbojas vai nedarbojas
 • Palaidiet mezglu testēšanai

Pirmais solis ir lokālo bloku datu iestatīšana. Ja izveidojāt savienojumu ar iepriekšējo tīklu, jums jāatbrīvojas no lokālā bloka datiem. Varat arī konfigurēt opciju –data-path, lai norādītu jaunos lokālā bloka datus.

Vietējā bloka datus var izdzēst no direktorija besu / build / distribution / besu-. Tur izdzēsiet datu bāzes direktoriju, un jums ir labi iet!

Ja izmantojat Mainnet, Goerli, Rinkeby vai Ropsten, tad, izveidojot savienojumu, tiek norādīta ģenēzes konfigurācija..

Varat arī norādīt atribūtu –network = dev, lai sāktu ģenēzes konfigurāciju ar tukšiem sāknēšanas mezgliem. Tas arī nosaka ģenēzes konfigurāciju ar fiksētām zemām grūtībām.

Lai apstiprinātu, vai mezgls darbojas, jāizmanto opcija –rpc – http. Kad tas ir izdarīts, izmantojiet cURL un pēc tam izsauciet JSON-RPC API metodes. Ja ir atbilde, mezgls darbojas.

Visbeidzot, lai palaistu mezglu testēšanai, jums jāizmanto šāda komanda

besu –tīkls = dev – iespējots kalnrača – kalnraču-monētu bāze = 0xfe3b557e8fb62b89f4916b721be55ceb828dbd73 –rpc-http-cors-origins = ”viss” -host-whitelist = ”*” –rpc-ws-iespējots -rpc-http-iespējots -data ceļš = / tmp / tmpDatdir

Privātums vietnē Hyperledger Besu

Atļautie tīkli ir pazīstami ar savām privātuma funkcijām. Besu neatšķiras, jo tas piedāvā lieliskas privātuma iespējas ārpus kastes. Ar Besu jūs varat izmantot EEZ atbilstoša konfidencialitāte vai Besu-paplašināta konfidencialitāte.

Lai izveidotu un pārvaldītu konfidencialitātes grupas, varat izmantot jau pieejamās JSON-RPC API metodes. Šīs metodes var izmantot, lai izveidotu un pārvaldītu privātuma grupas

 • priv_createPrivacyGroup
 • priv_findPrivacyGroup
 • priv_deletePrivacyGroup

Runājot par darījumiem, Besu īsteno tikai ierobežotus darījumus. Tas tiek darīts, lai nodrošinātu privātumu un darījumus padarītu privātus.

Darījumus paraksta ar noteiktu atslēgu vai izlases atslēgu. Ja vēlaties pierakstīties ar noteiktu atslēgu, jāizmanto fails –privacy-marker-transaction-signing-key-file, kas ir pieejams vietnē Hyperledger Besu.

Ja jūs interesē, varat apskatīt detalizētu apmācību par to, kā konfigurēt privāto darījumu tīklu šeit. Apmācībā varat atrast Orion kā vienu no priekšnoteikumiem, lai sāktu darbu.

Atļauju izsniegšana Hyperledger Besu

Atļauju piešķiršana ir būtiska jebkura uzņēmuma bloku ķēdes ietvara sastāvdaļa. Tas pats attiecas uz Besu. Jebkurš atļautais tīkls ap ideju atļaut tikai noteiktus mezglus. Viņi piedalās tīklā un ļauj tam veikt darījumu vai atļaut darījumus.

Vienādranga tīkla gadījumā ir jāievieš mezglu noteikumi, lai varētu veikt atļaujas. Ir skaidrs, ka, lai atļautais tīkls varētu sākt darboties, jau ir nepieciešams uzticības līmenis. Lai nodrošinātu, ka sliktiem dalībniekiem šeit ir minimāla loma, ir jāveic piesardzības pasākumi. Piemēram, atsevišķi slikti dalībnieki nevar ietekmēt tīkla lēmumu pieņemšanu. Pareizi noteikumi un noteikumi var arī palīdzēt identificēt sliktos dalībniekus un viņus noņemt, ja viņus pieķer ļaunprātīgas darbības.

Papildus mezglu atļaušanai ir arī konta atļauju opcija, kas nodrošina vairāk noteikumu un noteikumu. Konta atļaujas var izmantot, lai ieviestu identitātes prasības un iekļaušanu. Tas arī palīdz apturēt kontus, melnajā sarakstā lauztos līgumus un ierobežot kontus, veicot darbības.

Hyperledger Besu blokķēde nodrošina gan vietējo, gan onchain.

Vietējā atļauja tiek veikta mezglu līmenī. Lai to ieviestu, tiek izmantots atļauju konfigurācijas fails. Tā kā atļaujas ir lokālas, tās neietekmē tīklu. Tas ir noderīgi, kā darbojas mezgls – neatkarīgi no pārējā tīkla. Tāpat ir nepieciešams aizsargāt mezglus, ja notiek kaut kas nepareizs.

Onchain atļauja, no otras puses, tiek kodēti viedajos līgumos. Onchain atļaujas ir pieejamas visā tīklā, un visi mezgli to var lasīt un atjaunināt. Onchain atļaujas var mainīt vai atjaunināt tikai ar saskaņošanu. Pēc tam, kad tas ir atjaunināts, tas tiek lietots visā tīklā.

Hiperkoders Besu

Paraksts: kā darbojas vietējais un OnChain atļautais

Jūs varat arī sekot šo rokasgrāmatu lai uzzinātu, kā izveidot atļauju tīklu Besu.

Citas pieminēšanas vērts lietas

Hyperledger Besu GitHub: Ja jūs domājat, ka varat dot ieguldījumu Hyperledger Besu, varat apskatīt Hyperledger Besu GitHub repozitoriju šeit.

Pašlaik vietnē Besu nav labāko Hyperledger kursu, un tāpēc jūs varat arī pārbaudīt lietotāja dokumentāciju šeit. Viņiem ir pilnas apmācības par to, kā ātri sākt tīklus vai kā izveidot privātu tīklu.

Secinājums

Tas mūs noved pie Hyperledger Besu darba sākšanas rokasgrāmatas beigām. Šeit mēs apskatījām daudz ko par Besu.

Drīz mēs aplūkosim Hyperledger Fabric vs Besu. Tāpēc neaizmirstiet abonēt mūsu biļetenu.

Turklāt, ko jūs domājat par to? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map