IEO: sākotnējā apmaiņas piedāvājuma rokasgrāmata

Lielu daļu 2018. gada kriptovalūtu tirgus piedzīvoja masveida lejupslīdes periodu. Īpaši viens no krituma iemesliem bija nelaimīgu investoru izkrāpšana sākotnējā monētu piedāvājuma (ICO) vārdā. Tomēr šķiet, ka tirgus ir nobriedis kopš sākotnējā apmaiņas piedāvājuma (IEO) ieviešanas. Šajā rakstā tiks novērtēts IEO un ICO un atšķirts, pamatojoties uz uzticību un pārredzamību.

Kas ir sākotnējais apmaiņas piedāvājums (IEO)?

Sākotnējais apmaiņas piedāvājums (IEO) ir sākotnējā monētu piedāvājuma (ICO) uzlabojums, kas investoriem ļauj iekļūt kriptogrāfiskajā ekosistēmā. Īpaši IEO darbojas tāpat kā jebkurš cits publiskais piedāvājums, kura mērķis ir piesaistīt līdzekļus noteiktiem projektiem. Atšķirībā no ICO, IEO darbojas caur platformu, kuru atbalsta kriptonauda. Būtībā tas nozīmē, ka šifrēšanas biržas ir tās, kas pārvalda līdzekļu vākšanas procesu.

IEO projekta komandām, kas atrodas aiz noteikta marķiera, nav tiešas sarakstes ar investoru. Tā vietā projekta komanda tuvojas kriptovalūtas apmaiņai un izvirza ideju, kas slēpjas viņu žetonā. Pēc tam kriptogrāfijas apmaiņa veic detalizētu pētījumu par projekta dzīvotspēju un iespējamību.

Šīs fona pārbaudes mērķis ir sasniegt divus mērķus. Pirmkārt, ir skaidrs, ka apmaiņai, kurai ir globāla klātbūtne, ir daudz lietotāju, kuri uzticas tās pakalpojumiem. Tāpēc cilvēki var izmantot jebkuru ieguldījumu iespēju, kas parādās platformā, neuzdodot jautājumus. Tāpēc apmaiņas prerogatīva ir nodrošināt projekta patiesumu, un tā ir ideja, kas reāli var dot labumu investoriem.

Otrkārt, fona pārbaudes mērķis ir noteikt projekta riska profilu aiz norādītā marķiera. Interesanti, ka tas vairāk vai mazāk ir jautājums par biržas nodrošināšanu pret jebkādu iespējamu kaitējumu viņu reputācijai, ja projekts izrādās balts zilonis.

Būtībā IEO notiek, veicinot kriptovalūtas apmaiņu. Jo īpaši, lai piekļūtu IEO, ieguldītājiem nebūs jāveic sarežģīti darījumi, iesaistot vairākus kriptogrāfijas valūtas portfeļus. Tā vietā viņiem ir vajadzīgs tikai konts biržā un nedaudz naudas depozītu kontos. Jau tagad tādās lielākajās biržās kā Binance, OKEx, Bittrex, Bitmax un Huobi un daudzās citās ir platformas, kur investori var piekļūt IEO.

Sākotnējais apmaiņas piedāvājums (IEO) – vienkārši izskaidrojams

 

IEO pret ICO

No iepriekšminētās diskusijas IEO ir vienkārši SIO veids, kura administrēšana nav emitenta rokās. Kopš kriptonauda mānijas parādīšanās cilvēki vēlējās iegūt savu roku laimei, ko nozare nopelnīja. No otras puses, uzņēmējiem bija ļoti nepieciešami līdzekļi, lai virzītu savus projektus cauri.

Tāpēc uzņēmēji uzsāka to, ko viņi dēvēja par “Sākotnējiem monētu piedāvājumiem”, ja investori iegādātos daļu no projektu vērtības. Tāpat kā sākotnējie publiskie piedāvājumi (IPO), investori gūtu prēmiju par saviem ieguldījumiem, tiklīdz projekti nonāktu zemē un sāktu gūt ieņēmumus.

Interesanti, ka piedāvājumos esošie projekti vadīja savu ICO, un investoriem nebija iespējas noteikt projektu dzīvotspēju. Daži negodīgi uzņēmēji nāca klajā ar fiktīviem projektiem, kas papildināti ar stipri plaģiētām baltajām grāmatām. Drīz investori raudāja, jo uzņēmēji aizbēga ar saviem ieguldījumiem. Tādā veidā ICO kļuva nepopulārs un kriptonauda tirgus krāpnieciskās puses priekšvēstnesis.


Tāpēc IEO ienākšana ir veids, kā likumīgiem uzņēmējiem mēģināt uzaicināt investorus ar solījumu, ka viņu projekti ir vērtīgi. Šeit slēpjas atšķirības IEO un ICO salīdzinājumā. Pirmkārt, ir skaidrs, ka žetonu emitentiem nav tiešas ietekmes uz IEO administrēšanu. Gluži pretēji, SIO emitenti aktīvi sadarbojas ar investoriem, un viņi aktīvi iesaistās investoru pievilināšanā.

Otrkārt, IEO emitentiem ir jāpārliecina kriptogrāfijas birža, ka viņu projekts ir vērts ieguldīt, pirms birža to atļauj savā platformā. Gluži pretēji, projektu komandām, kas atrodas ICO, ir tikai jāpiedalās projektā investoram, kurš tad izlems, vai ir vērts ieguldīt viņu naudu. Tāpēc atšķirība ir tāda, ka ieguldītājam ir pienākums veikt pienācīgu rūpību par SIO.

IEO pret STO

Kad ICO vilnis krāpšanas gadījumu dēļ sāka mazināties, uzņēmēji nāca klajā ar alternatīvu ar nosaukumu Security Token Offering (STO). STO galvenā ideja bija, lai kriptogrāfijas nozare atgūtu ieguldītāju uzticību.

Iesācējiem ICO bija viena pamatproblēma, kas krāpniekiem ļāva tik viegli iziet cauri tirgum. Konkrēti, nebija skaidru noteikumu, kas attiektos uz aktīviem, jo ​​trūkst skaidras digitālo žetonu definīcijas. Interesanti, ka atkarībā no žetonu veida un mērķa daži pārietu kā vērtspapīri, bet citi – kā digitālā valūta, citi gan.

Gluži pretēji, drošības marķieris ir tāds, kas darbojas kā reāls vērtspapīrs, un tādējādi tas ietilpst tādu regulatīvo struktūru pārziņā kā ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC). Tas arī nozīmē, ka žetoni iegūst savu vērtību no tirgojamiem avotiem, piemēram, precēm un pat akcijām.

STO, salīdzinot ar IEO, ieguldītājiem piedāvā nelielu uzticību. Tas notiek tāpēc, ka, neskatoties uz to, ka STO līdzekļu vākšana ir tikai emitenta kontrolē. Tas nozīmē, ka ieguldītājiem ir pienākums veikt pienācīgu rūpību un ka bez visaptveroša pētījuma viņi var nonākt krāpniecībā.

Turklāt ieguldījumi STO ir sarežģīti, jo tirgotājiem būs jāpabeidz darījumi, izmantojot viedos līgumus, kurus vada marķiera izsniedzējs. Kā tāds ir nepieciešams kriptogrāfijas maks un jāsaprot sarežģītā metode, kas tiek izmantota digitālajos darījumos. Un otrādi, IEO ieguldītājiem, tāpat kā iepriekš apspriests, nepieciešams tikai depozīta konts ar biržu, kas veic simbolisko pārdošanu.

Turklāt ir milzīga atšķirība starp IEO un STO pēc būtības. Šeit ir paskaidrojums. STO ir aktīvs, kas attiecina vērtību uz ieguldītāju. Tas nozīmē, ka tam, kam pieder drošības žetons, pieder kāda aktīva daļa, kas spēj nopelnīt ieguldītājam zināmu peļņu. Papildinot, ieguldītājs var gūt zaudējumus, ja samazinās drošības žetona vērtība.

Interesanti, ka STO drudzis ir tikai aizraujošs, jo analītiķi to reklamē kā ICO aizstājēju. Proti, zinoši novērotāji uzskata, ka STO ir nākamā robeža tas vēl vairāk nostiprinās kriptovalūtu tirgus vietu pasaules tirdzniecībā. No otras puses, IEO jēdziens tikai parādās, un daudzi tirgus entuziasti to joprojām nezina. Tāpēc liela daļa šī gada par STO var dzirdēt daudz, nekā IEO.

Uzziniet vairāk par ICO vs STO šeit.

Gaidāmie un jaunākie IEO

STO popularitāte nenozīmē, ka IEO nav hit. Lai pārliecinātos, pastāv dažādi IEO marķieru pārdošanas darījumi. Tur ir tie, kas joprojām turpinās, un citi, kas parādīsies vēlāk.

Gaidāmie IEO

Traceto.io

Ir vairāki gaidāmie IEO, kur katrs projekts koncentrējas uz unikālu piedāvājumu. Viens no tiem ir traceto.io. Saskaņā ar viņu tīmekļa lapu traceto.io mērķis ir izveidot risinājumu, kas koncentrējas uz KYC segmentu kriptonauda tirgū. Saskaņā ar projekta komandu, krāpšanas izplatīšanās kriptogrāfiskās ekosistēmas ietvaros ir līdz KYC sistēmai, kas nav pietiekami izturīga.

Jo īpaši komanda izmantos mākslīgā intelekta un viedo līgumu kombināciju, lai izveidotu risinājumu, kas racionalizēs KYC procesu. Konkrēti, risinājums ir paredzēts investoriem, kuri ir daudzgadīgi mērķi krāpniekiem, kuri izvirza likumīgus uzņēmējus. Komanda cer revolucionizēt nozari, noslēdzot pastāvošo atšķirību starp tirgus dalībnieku virtuālo un fizisko identitāti.

Traceto.io vēlētos labot to jautājumu sarakstu, kas ir ūdensnecaurlaidīga KYC ietvara trūkums, kas paver ceļu sliktu dalībnieku uzplaukumam. Otrkārt, projekta komanda domā, ka maz tiek uzsvērta atbilstība budžeta ierobežojumu un zemas prioritātes dēļ. Trešais uzmanības centrā ir pieņēmums, ka nepieciešamība palikt anonīmiem tirgus dalībniekiem ignorē CTF un likumu par naudas atmazgāšanu (AML) ievērošanu..

Šajā ziņā projektā tiek izstrādāti jauni risinājumi, kuru pamatā ir novatoriska KYC sistēma. Īpaši risinājums nodrošinās, ka KYC procesi atbilst spēkā esošajiem noteikumiem. Turklāt risinājums ļaus regulatoriem veikt pienācīgu rūpību. Saskaņā ar projekta aizstāvjiem, Traceto.io sāks darboties aprīļa sākumā.

Matic tīkls

Tikai pēc 18 dienām Matic Network sāk darboties Indijā. Projekta idejas pamatā ir nepieciešamība viegli mērogot lietojumus mūsdienu blokķēdes tīklos. Izstrādātājiem ir grūti pilnībā optimizēt savas decentralizētās lietojumprogrammas (dApps) šīs mērogojamības problēmas dēļ.

Otrkārt, projekta mērķis ir uzlabot bloku apstiprināšanas ātrumu, vienlaikus samazinot gāzes maksu, it īpaši Ethereum blokķēdes tīklā. Kā tāds viņu risinājuma galīgais mērķis ir uzlabot Ethereum platformas mērogojamību, kā arī paātrināt darījumu ātrumu. Arī risinājums vēl vairāk vienkāršos blockchain tīkla lietotāja pieredzi, lai padarītu to vienkārši lielisku.

Īpaši Matic tīkls izmanto plazmas sistēmu, kas ir raksturīga Ethereum platformai. Kā tāds risinājumam būs ātrāks ātrums, kāds bija pieredzējis maģistrālē Ethereum. Jo īpaši arhitektūra saplūst ar galveno tīklu, izmantojot PoS kontrolpunktus. Matic tīkls kā tāds spēj veikt darījumus ar 2 16 darījumiem vienā blokā.

No iepriekš minētā var viegli secināt, ka Matic Network marķieris ir lietderības marķieris. Būtībā tas ļaus blokķēdes lietotājiem iegūt labāku pieredzi, izmantojot tehnoloģiju. Īpaši dzimtā marķiera nosaukums būs MATIC. Saskaņā ar tīkla izstrādātāju sniegto informāciju viena MATIC vērtība būs 0,00263 USD un ar cieto vāciņu 5 miljoni USD.

Tā kā tīkls darbosies uz Ethereum platformas, Matic tīkls varēs pieņemt ēteri. Turklāt, lai piesaistītu līdzekļus, izstrādātāji izmantos Binance Launchpad.

Evedo

Blockchain tehnoloģija ir izrādījusies noderīga gandrīz ikvienai nozarei, ko vien var iedomāties. Piemēram, Evedo ir projekts, kura mērķis ir izmantot tehnoloģiju pasākumu organizēšanā. Īpaši platforma apvieno visus dalībniekus un uzņēmumus, kas veido pasākumu organizēšanas ekosistēmu.

Blokķēdes tehnoloģija ļauj lietotājiem mijiedarboties vienādranga (P2P) principā. Tas nozīmē, ka, ja lietotājs A vēlējās veikt darījumus ar lietotāju B, viņš to varēs izdarīt bez nepieciešamības pēc centrālās iestādes, lai veicinātu mijiedarbību. Centralizētās ekosistēmās, piemēram, pašreizējā finanšu nozarē, lai lietotājs A varētu nosūtīt naudu lietotājam B, viņam būs jātiekas ar finanšu iestādes, piemēram, bankas starpniecību..

Gluži pretēji, blokķēdes tehnoloģija ļauj decentralizētai ekosistēmai, kur lietotāji var mijiedarboties bez centrālas iestādes nepieciešamības. Lai gan viedie līgumi, tehnoloģijas pamatstruktūra ļauj automātiski uzticēties, un tāpēc centrālajai iestādei nav jāuztic uzticība.

Izmantojot to pašu koncepciju, Evedo savieno dalībniekus un uzņēmumus ekosistēmas organizēšanas pasākumos tā, lai viņi varētu mijiedarboties decentralizēti. Interesanti, ka pasākumu organizēšanas nozares vērtība šobrīd ir nedaudz virs 850 miljardiem ASV dolāru, un tas nozīmē, ka starpnieku likvidēšana uzņēmumiem atbrīvos vairāk ienākumu.

Pēc izstrādātāju domām, Evedo marķieris ir EVED. No iepriekš minētā marķieris būs lietderības marķieris. Lai gan palaišanas periods vēl nav zināms, IEO sāk darboties Bulgārijā, un līdzekļu vākšana notiks Bitforex Launchpad. Turklāt viens EVED būs vienāds ar 0,0005 ETH, un cietais vāciņš ir 28 000 ETH.

Jaunākie IEO

IEO niša, kā tika apspriests iepriekš, ir diezgan jauna. Tomēr jau notiek vairāki līdzekļu piesaistīšana IEO projektiem. Daži no tiem ietver:

Bit Agro

Kā apgalvo projekta Bit Agro komanda, agroindustriālais tirgus ir starp nozarēm, kuru nozīme ar laiku tikai pieaugs. Tomēr šajā nozarē ir maz inovāciju dalībnieku un uzņēmumu apvienošanā. Ņemot to vērā, projekts izveidoja B2B platformu, kurā dalībnieki var mijiedarboties decentralizēti.

Svarīgi atzīmēt, ka lietotājiem būs iespēja tirgoties ar lauksaimniecības un pārtikas produktiem. Lietotāji arī piekļūs iespējām ieguldīt agroorientētos uzņēmumos, kurus neaizkavē ražošanas ģeogrāfiskā atrašanās vieta. Lietotāji jo īpaši izmantos viedos līgumus platformā, lai mijiedarbotos, lai uzturētu uzticību. Lai atvieglotu iekšējos tīkla darījumus, platformai ir pievienota vietējā monēta ar nosaukumu Agrocoin. Arī marķieris atvieglos katra tīkla produkta reģistra novērtēšanu.

Bit Agro tīkls darbojas uz Ethereum blockchain platformas. Tādējādi lietotājiem vajadzētu sagaidīt ātrāku darījumu ātrumu, stingru drošību un augstu pārredzamību. Īpaši projekta komanda izveidoja tīklu, izmantojot Exmarkets Launchpad. Platformas cietais vāciņš ir 72 miljoni ASV dolāru. IEO uzsāka darbību Igaunijā un joprojām turpinās līdz 90 dienām no šodienas.

VenēraEnerģija

Šis ir vēl viens notiekošais IEO, kas tiks slēgts pēc 55 dienām no šodienas. Projekta VenusEnergy centrā ir nepieciešamība atbalstīt atjaunojamās enerģijas kampaņu. Projektā atzīts, ka blokķēdes pieaugums apdraudēja elektroenerģijas pieprasījuma pieaugumu. Konkrēti, vienprātības algoritmi, kas, lai pārbaudītu darījumus, ir atkarīgi no ieguves, ir ļoti energoietilpīgi, un, jo vairāk cilvēku pievienojas nozarei, enerģijas patēriņš pieaugs.

Konkrēti, projekts vadīs kampaņu, kurā visiem ar kriptogrāfiju saistītajiem enerģijas pieprasījumiem tiek izmantoti atjaunojamie enerģijas avoti. Platforma darbojas uz Ethereum un izmanto viedos līgumus, lai atvieglotu savstarpējos darījumus. Turklāt platformā ir vietējā monēta ar nosaukumu VENUS, kur viena vienība ir 0,00225 EUR. Marķiera cietais vāciņš ir nedaudz virs 30 miljoniem EUR. Arī marķierim pēc būtības ir lietderība, un tā palaišana notika Igaunijā. Neskatoties uz to, ASV un Ķīnas pilsoņi nevar piekļūt platformai.

PUBLICĒT

Blokķēdes tehnoloģijas izmantošana būtu mazoptimāla, ja plašsaziņas līdzekļu sektors neatrastos uz kuģa. Par laimi, kāds ir parūpējies. PUBLISH ir novatoriska platforma, kas piesaista presi mūsdienu revolucionārākajām tehnoloģijām. Pēc projekta komandas domām, viņu galvenais mērķis ir atbalstīt bezkompromisa žurnālistiku viltus ziņu laikmetā.

Proti, projekts izmantos viegli pieejamo blokķēdes raksturu, lai žurnālisti varētu publicēt savu darbu un vienlaikus sasniegt daudzus cilvēkus. Pārbaudes laikā projekts strādā ar Dienvidkorejas TokenPost. Sākotnējā izmantošana galvenokārt koncentrēsies uz ar blokķēdi saistītu ziņu izplatīšanu.

Tīkla vietējais marķieris ir NEWS, un vienaudži to izmanto, lai nokārtotu darījumus tīklā. IEO periodā viena NEWS marķiera cena bija $ 0.0100. Piedāvājuma periods sākās 2019. gada 26. martā un beidzās 2019. gada 30. martā. Konkrēti, projekts tika īstenots, izmantojot Probit Launchpad.

IEO saraksts

No iepriekš minētā IEO blokķēde lēnām uzņem tempu. Pēc īsa brīža tirgū, iespējams, būs redzams jauns IEO marķieris, kas koncentrējas uz konkrētiem jautājumiem. Līdz šim ir ļoti garš žetonu saraksts, kas pieder IEO kriptogrāfijas nišai. Zemāk ir saraksts ar gaidāmajām, notiekošajām un pabeigtajām IEO.

# IEO projekts Žetons Progress
1 Matic MATIKA Gaidāms
2 Evedo PASĀKUMS Gaidāms
3 Bit Agro AGRO Notiek
4 VenēraEnerģija VENERA Notiek
5 MultiVAC MTV Notiek
6 Vindhemas enerģija WHM Notiek
7 Menapajs MPAY Notiek
8 TerraGreen TGN Notiek
9 REDi REDI žetons Beidzās
10 VeriBlock VBK Beidzās
11 PUBLICĒT JAUNUMI Beidzās
12 KIZUNA GLOBĀLĀ TOKEN KGT Beidzās
13 MEDĪBAS MEDĪBAS Beidzās
14 CharS CHARS Beidzās
15 Celer tīkls CELR Beidzās
16 Levolution LEVL Beidzās
17 WeGen WGC Beidzās
18 Decimated DIO Beidzās
19 Percival XPV Beidzās
20 Fetch.AI FET Beidzās
21 BitTorrent BTT Beidzās

IEO apmaiņas platformās

Tāpat kā šobrīd, ir daudz apmaiņas platformu, kas atvieglo IEO. Konkrēti, platformas sauc Launchpad, jo tās palīdz uzsākt marķieru pārdošanas procesu. Interesanti, ka gandrīz katrā lielajā kriptovalūtas biržā ir Launchpad. Šeit ir saraksts ar dažām populārākajām pastāvošajām IEO sākotnējās apmaiņas piedāvājumu platformām:

Apmaiņa IEO palaidējs
Bittrex Bittrex International IEO
Bitmax Bitmax palaidējs
Binance Binance palaidējs
Huobi Huobi Prime
KuCoin KuCoin uzmanības centrā
OKEx OKEx Jumpsmart
ExMarkets ExMarkets Launchpad
IENĀKUMS Probit Launchpad
LATOKEN Latoken Launchpad

IEO pret ICO – kādas ir atšķirības?

Tāpat kā iepriekš apspriests, starp IEO un ICO pastāv būtiskas atšķirības. Skatiet tabulu zemāk.

Raksturīgs IEO ICO
Žetonu pārdošana Biržas ir atbildīgas par marķieru pārdošanu, kad tie ir uzskaitīti Emitents ir atbildīgs par pārdošanu
Mārketings & reklāma Biržas veic visu mārketingu un reklāmu Projekta komandas rūpējas par visu reklamēšanu un mārketingu
Darījumi Investoriem ir nepieciešams tikai konts biržā Investori veic darījumus tieši ar marķiera izsniedzēju
Uzticēšanās Nav uzticēšanās problēmu; apmaiņa nodrošina pienācīgu rūpību pirms marķiera iekļaušanas sarakstā Pastāv uzticības problēmas, jo daži marķieru izsniedzēji sniedz maldinošu informāciju
Drošība Ļoti droša, jo visi darījumi notiek apmaiņas vietnē Ļoti nedroši, jo darījumi notiek ICO projekta vietnē, kuriem varētu nebūt piemēroti drošības pasākumi

Kopsavilkums / nobeiguma piezīmes

Kriptovalūtas sektors attīstās ļoti strauji. Tikai pagājušajā gadā tirgu apdraudēja uzticēšanās un regulējumu radītie jautājumi. Lai pārliecinātos, SIO izkrāpj nenojaušos investorus, un valdības to izmanto kā nūju, ar kuru pārspēt nozari no pastāvēšanas. Par laimi izstrādātāji nāca klajā ar STO, kas mainīja stāstījumu par nozari.

Šodien IEO sekmē stimulu tirgum, un pastāv iespēja paātrināt nozares pieņemšanu. Tomēr starp IEO, STO un ICO ir milzīga atšķirība. Skatiet kopsavilkumu zemāk.

IEO pret ICO pret STO kopsavilkums

Raksturīgs IEO ICO STO
Žetonu pārdošana Biržas ir atbildīgas par marķieru pārdošanu, kad tie ir uzskaitīti Emitents ir atbildīgs par pārdošanu Drošības žetonu emitents rūpējas par līdzekļu vākšanas procesu
Mārketings & reklāma Biržas veic visu mārketingu un reklāmu Projekta komandas rūpējas par visu reklamēšanu un mārketingu Projekta komanda veic mārketingu un reklāmu
Darījumi Investoriem ir nepieciešams tikai konts biržā Investori veic darījumus tieši ar marķiera izsniedzēju Notiek emitenta vietnē
Uzticēšanās Nav uzticēšanās problēmu; apmaiņa nodrošina pienācīgu rūpību pirms marķiera iekļaušanas sarakstā Pastāv uzticības problēmas, jo daži marķieru izsniedzēji sniedz maldinošu informāciju Augsts uzticības līmenis, jo marķieriem ir patiesā vērtība / tie pārstāv reālos aktīvus
Drošība Ļoti droša, jo visi darījumi notiek apmaiņas vietnē Ļoti nedroši, jo darījumi notiek ICO projekta vietnē, kuriem varētu nebūt piemēroti drošības pasākumi Ļoti drošs, jo uz pilnvaru attiecas noteikumi, piemēram, saskaņā ar SEC ASV.
Maksas Biržas komisijas maksas emitenti Nav maksas Nav maksas
Regulu Neregulēts Neregulēts Regulēts

 

*Atruna: Rakstu nevajadzētu uztvert kā tādu, un tas nav paredzēts konsultācijām par ieguldījumiem. Šajā rakstā izteiktās prasības nav ieguldījumu konsultācijas, un tās nevajadzētu uztvert kā tādas. Veiciet savus pētījumus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map