Ievads atļautajās blokķēdēs

Vai nezināt par Blockchain atļautajiem un bez atļaujas noteikumiem? Lai palīdzētu jums saprast, šeit mēs sniedzam detalizētu ievadu par atļautajām blokķēdēm. Ienirstam!

Decentralizētā virsgrāmatu tehnoloģija (DLT) ir pavērusi virkni iespēju uzņēmumiem, kuri vēlas ieviest jauninājumus. Tas nav jauns; Blockchain tehnoloģija ir viena no tām tehnoloģijām, kas ir radikāli mainījusi nozares darbību. Tomēr nevar būt viens vienots risinājums visai nozarei.

Katrs jaunizveidotais uzņēmums, uzņēmums, uzņēmums vai nozare atšķiras no viņu vajadzībām un prasībām. Ir skaidrs, ka privāts uzņēmums vienkārši nevar izmantot pilnībā decentralizētu blokķēdes tīklu. Tieši šeit nonāk dažādu veidu DLT.

Šajā rakstā mēs izpētīsim atļauto blokķēdi. Turklāt, lai iegūtu vislabāko iespējamo priekšstatu, mēs arī iziesim caur labākajām atļautajām blokķēdēm, DLT tipiem un citām svarīgām tēmām, kas saistītas ar atļautajām blokķēdēm. Sāksim ar atļautās blokķēdes definīciju.

Reģistrējieties tūlīt: bezmaksas Blockchain kurss

Kādas ir atļautās blokķēdes?

Atļautās bloku ķēdes ir bloku ķēdes tīkli, kuriem ir nepieciešama piekļuve. Šajos blokķēdes tipos virs bloka ķēdes darbojas vadības slānis, kas regulē atļauto dalībnieku veiktās darbības. Kā redzat, atļautie blokķēdes darbojas pilnīgi atšķirīgi no privātajiem un publiskajiem blokķēdēm. Tie ir veidoti, lai izmantotu blokķēdes priekšrocības, nezaudējot centralizētas sistēmas autoritātes aspektu.

Tātad būtībā ir viena liela atšķirība starp atļauju un bez premisija, t.i., veids, kā dalībnieki mijiedarbosies ar tīklu. Ir arī zināms, ka atļauju saņēmušai sistēmai ir ierobežojumi vienprātības dalībniekiem, padarot īpašnieku atļautus tīklus ļoti konfigurētus un kontrolētus. Tomēr tas nav nekas slikts, bet viss ir par piemērota blokķēdes tīkla izveidi.

Tur ir daudz populāru atļauto blokķēdes ietvaru. Tajā ietilpst Hyperledger, Quorum, Corda un citi.

Lasiet arī: 6 galvenās blokķēdes funkcijas, kas jums jāzina!

Atļauto blokķēžu priekšrocības

Ir daudz priekšrocību ar atļautām blokķēdēm, kas padara to visizdevīgāko lietošanu salīdzinājumā ar bez atļaujas esošajām blokķēdēm. Sapratīsim atļauto blokķēžu lietderīgās īpašības un tās priekšrocības.

 • Efektīva veiktspēja: Kad mēs salīdzinājām bloķētās ķēdes ar atļaujām un bez atļaujas, tās piedāvā labāku sniegumu. Galvenais iemesls tam ir ierobežotais mezglu skaits platformā. Tas novērš nevajadzīgos aprēķinus, kas nepieciešami vienprātības panākšanai tīklā, uzlabojot kopējo veiktspēju. Turklāt atļautajiem tīkliem ir savi iepriekš noteikti mezgli darījuma apstiprināšanai.
 • Pareiza pārvaldes struktūra: Atļautajiem tīkliem ir piemērota pārvaldības struktūra. Tas nozīmē, ka viņi ir organizēti. Administratoriem ir nepieciešams arī mazāks laiks noteikumu atjaunināšanai tīklā, kas ir ievērojami ātrāk, salīdzinot ar publiskajām blokķēdēm. Publiskais blokķēdes tīkls cieš no vienprātības problēmas, jo ne visi mezgli strādā kopā, lai ieviestu jauno atjauninājumu. Šie mezgli savas intereses varētu likt virs blokķēdes vajadzībām, kas savukārt nozīmē lēnāku visa tīkla atjaunināšanu. Salīdzinājumam, bloķētajai ķēdei ar atļauju nav problēmu, jo mezgli darbojas kopā, lai atjauninājumus pārvietotu ātrāk.
 • Decentralizēta uzglabāšana: Atļautie tīkli arī pareizi izmanto blokķēdi, tostarp datu decentralizēto raksturu izmanto datu glabāšanai.
 • Rentabla: Nav šaubu, ka atļautās blokķēdes ir rentablākas, salīdzinot ar bez atļaujas esošajām blokķēdēm.

Blockchain as a Service vai BAAS ir vēl viens tirgus, kas ir liela daļa no blockchain ekonomikas. Šeit ir detalizēts ceļvedis par Blockchain kā pakalpojumu.

Atļauto blokķēžu trūkumi


Atļautās bloķēšanas ķēdēs nav trūkumu vai trūkumu. Šeit ir atļauto blokķēžu trūkumi:

 • Bojāta drošība – publiskai vai privātai blokķēdei ir labāka drošība, jo mezgli pareizi piedalās vienprātības metodē. Bet, ja ir atļautas blokķēdes, tas, iespējams, neatbilst patiesībai. Atļautā tīkla drošība ir tikpat laba kā dalībnieka integritāte. Tas nozīmē, ka neliela atļautās sistēmas daļa var strādāt kopā, lai modificētu tīklā saglabātos datus. Tādā veidā var tikt apdraudēta tīkla integritāte. Lai to atrisinātu, sistēmai jābūt iestatītām atbilstošām atļaujām, lai šie sliktie dalībnieki nevarētu apvienoties, lai radītu vēlamo efektu.
 • Kontrole, cenzūra un regulēšana – ideālā pasaulē šīm atļautajām blokķēdēm vajadzētu darboties kā publiskām blokķēdēm, taču ar noteikumiem. Tomēr noteikumi ievieš cenzūru tīklā, kur iestāde var ierobežot darījumu vai kontrolēt tā rašanos. Tie ir draudi jebkuram uzņēmumam vai organizācijai, kas izmanto atļauto tīklu. Šī pieeja arī pārtrauc atļauto tīklu maksimāli izmantot visu blokķēdes ekosistēmu.

Blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju veidi

Bitcoin izmantojamā blokķēdes tehnoloģija bija vienkārša. Tas bija publisks vienādranga tīkls, kas varēja veikt darījumus bez jebkādas centralizētas pilnvaras, un katram mezglam ir sava virsgrāmatas kopija. Tomēr tā nav vienīgā iespējamā blokķēdes vai izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija. Ir daudz veidu DLT. Īsumā uzskaitīsim tos, lai iegūtu skaidru priekšstatu.

Lasiet arī: Kāda ir atšķirība starp Blockchain un Distributed Ledger?

 • Publiskas blokķēdes

Publiskās blokķēdes ir visizplatītākais bloku ķēdes veids, kas ļauj ikvienam piedalīties un veikt darījumus vai pat piedalīties vienprātības metodē. Tur ir daudz ievērojamu publisku blokķēžu.

Bitcoin un Ethereum ir divi lieliski piemēri. Bitcoin ir pirmās paaudzes kriptonauda, ​​kas izmanto visvienkāršāko blokķēdes ideju. Ethereum piedāvā vairāk galda, nodrošinot izstrādātājiem iespēju izstrādāt izplatītās lietotnes (dApps), izmantojot viedos līgumus.

 

Publiskajos blokķēdēs tiek izmantots arī vienprātības algoritms, kas neatbalsta atļautu pieeju. Tie ir atvērtā koda faili, un ikviens, kam nav iepriekšējas atļaujas, var piedalīties tīklā.

Lasiet vairāk par Blockchain veidiem.

 • Federētie / konsorcija blokķēdes – atļautās blokķēdes

Runājot par bloķēto ķēdi ar atļauju, Federated / Consortium blockchain ietilpst kategorijā. Šīs blokķēdes neļauj ārējiem cilvēkiem piedalīties blokķēdē. Tam ir daudz priekšrocību, tostarp lielāka mērogojamība, un tā ir lieliska izvēle uzņēmumu uzņēmumiem. Ir daudz atļauto blokķēžu, tostarp R3, B3i, Hyperledger utt.

 • Privāta blokķēde

Pēdējais blokķēdes veids, par kuru mēs runāsim, ir privātie blokķēdes. Privātie blokķēdes ir “līdzīgi” ar atļautām blokķēdēm, taču tām ir dažas atšķirības, kas tos atšķir. Privātās blokķēdes vispār nav atvērtas “sabiedrībai”, turpretim atļautai blokķēdei varētu būt daži kritēriji, lai sabiedrība varētu pievienoties. Abiem ir ierobežojošs raksturs, taču viņu pieeja nedaudz atšķiras.

Atšķirība starp atļauto un bez atļauju blokķēdi

Starp bez atļaujas un atļautām blokķēdēm ir daudz atšķirību. Mēs salīdzinām šos divus, lai jūs varētu gūt skaidru priekšstatu par to, kā atļautās blokķēdes un kā tās tiek ieviestas. Nākamajā tabulā sniegts ātrs ieskats par atļauto blokķēdi pret bez atļaujas bloķēto ķēdi

Lasiet tagad Blockchain vs Database un izprotiet atšķirību starp abiem.

Atļauts vs bez atļaujas bloķēšanas tīkls

Vislabāk atļauto blokķēdes saraksts

Kā mēs redzam, ka tīkliem ar atļauju ir būtiska nozīme dažādās nozarēs. Tādas nozares kā finanšu nozare, piegādes ķēde utt. Var gūt milzīgu labumu, izmantojot atļauju tīklus.

Galvenās atļautās blokķēdes ietver Quorum, Corda un Hyperledger Fabric. Šie ir visaugstākās klases risinājumi, ja runa ir par atļautajiem risinājumiem. Apskatīsim īsi katru no zemāk norādītajām atļautajām blokķēdēm, kuras, mūsuprāt, ietilpst kategorijā “Labākā atļautā blokķēde”.

 • Hyperledger audums: Hyperledger Fabric Framework ir viens no populārajiem Hyperledger projektiem, kuru uztur Linux fondi. Modulārā arhitektūra ļauj ikvienam izstrādāt risinājumus vai lietojumprogrammas, lai spraudņotu un spēlētu ar dažādiem pakalpojumiem. Tas izmanto viedos līgumus, kas pazīstami kā “ķēdes kods” un satur sistēmas loģiku. Vai vēlaties uzzināt vairāk par Hyperledger? Pārbaudiet mūsu detalizēto pārklājumu šeit.
 • Kvorums: Kvoruma blokķēde ir uz uzņēmumu vērsta Ethereum bloku ķēde, kas ir vērsta uz finanšu nozari. To izveidojis JP Morgan. Mēs to jau detalizēti aplūkojām.
 • Corda: Corda ļauj uzņēmumiem veidot sadarbspējīgus blokķēdes tīklus. Tas ir atvērtā pirmkoda raksturs un sniedz lielisku vērtību uzņēmumiem.

Pārbaudiet vairāk par Corda šeit.

Atļauto risinājumu izaicinājumi

Atļautās blokķēdes nav brīvas no izaicinājumiem. Faktiski atļauto blokķēdes risinājumu ieviešana var būt grūts uzdevums. Tātad, kas padara to tik izaicinošu? Tai ir daudz problēmu, kuras tai ir jāpiedzīvo. Daži no tiem ietver datu glabāšanu, ziņojumapmaiņu un integrāciju, identitāti, viedo līgumu pārvaldību utt.

Tā kā bizness ir daudz lēmumu, ir jāpieņem pirms atļauju tīkla izveidošanas. Piemēram, uzņēmumam vispirms jāizlemj, kuru blokķēdes platformu izmantot. Viņiem arī jānosaka izmantojamais blokķēdes izpildlaiks. Galu galā atbildes uz šiem diviem jautājumiem dos viņiem attīstības kaudzi, kurā attīstība notiks.

Apskatīsim problēmas, ar kurām varētu saskarties, izstrādājot atļautus risinājumus:

 • Integrācija: Viens no lielākajiem izaicinājumiem, kas uzņēmumam vai organizācijai jāizcieš integrācijas izaicinājumi, īpaši, ja saziņai izmanto API. Lai to atvieglotu, varat izmantot Rhombus, Chain Link un Oraclize. Tie ir lieliski rīki, kas palīdzēs efektīvāk savienot un integrēt pakalpojumus.
 • Datu konfidencialitāte: Privātums rada lielas bažas, īpaši attiecībā uz regulētajām nozarēm. Lai nodrošinātu pienācīgu privātumu, viņiem jāatbilst īpašām prasībām. Kvorums un acteki ir labs izvēle, kad jāizstrādā atļautas blokķēdes, kas piedāvā lielisku privātumu.
 • Piekļuve datiem: Piekļuve informācijai atļautajā blokķēdē var būt lēna, salīdzinot. Pareizais risinājums ir izmantot grafiku, kas var piekļūt datiem API un viedajiem līgumiem, lai ērti piekļūtu tiem.
 • Datu glabāšana: Datus blokķēdē var saglabāt dažādos veidos. Tomēr ne visi no tiem ir optimāli, ņemot vērā, ka blokķēdē tiek glabāts milzīgs datu apjoms. Lai nodrošinātu pareizu uzglabāšanu, ieteicams izmantot tādus datu glabāšanas risinājumus kā IPFS Private Network, Big chain DB un AWS Quantum Ledger.
 • Identitāte: Pēdējais izaicinājums, kuru mēs apspriedīsim, ir dalībnieka identitātes problēma. Tā kā tas ir atļauju tīkls, vienaudžu identitāte jau ir zināma, kas var radīt problēmas konsensa aprēķinu laikā. Lai vienkāršotu problēmu, ieteicams izmantot Azure BaaS vai uPort, kas palīdzēs jūsu biznesam labāk izmantot viņu identitātes protokolus un risinājumus decentralizētām lietojumprogrammām.

Lasiet arī: Kā darbojas Blockchain?

Apakšējā līnija

Atļautās Blockchains ir šeit, lai paliktu. Tie nodrošina blokķēdes priekšrocības slēgtā ekosistēmā, vienlaikus nodrošinot, ka tas atbilst organizācijas vajadzībām. Lietošanai ir acīmredzamas priekšrocības, tostarp rentabla, pareiza pārvaldība un efektīva darbība. Tomēr tam ir arī savi trūkumi un izaicinājumi. Tātad, ko jūs domājat par atļautajiem blokķēdēm? Komentējiet zemāk un dariet mums zināmu, mēs klausāmies.

Ja esat iesācējs Blockchain nozarē, vispirms jums jāapgūst blockchain tehnoloģijas pamatjēdzieni. Iesācējiem mēs piedāvājam bezmaksas Blockchain Fundamentals kursu. Reģistrējieties tūlīt un apgūstiet Blockchain Technology pamatus, lai padziļinātu savas zināšanu un prasmju saknes.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map