Kā Blockchain reģistrē visus darījumus

Vai vēlaties uzzināt, kā virsgrāmata reģistrē visus darījumus blokķēdē? Vai arī kā blokķēde reģistrē visus darījumus? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā.

Vai Blockcahin ir nākotnes tehnoloģija? Tam ir potenciāls mainīt rūpniecības ainavu, piedāvājot decentralizētu, uz grāmatām balstītu sistēmu.

Pārveidojošais aspekts, kas padara blokķēdi par pilsētas sarunu. Bet kā šie visi kādreiz tiek apšaubīti?

Šajā rakstā mēs izpētīsim, kā darbojas blokķēde, un koncentrēsimies tieši uz to, kā darbojas darījumi, reģistrē / saglabā blokķēdes tīklā.

reģistrē visus darījumus blokķēdē

Blockchain: nepārspējama izaugsme

Paredzams, ka blokķēdes risinājumi sasniegs 15,9 miljardus USD no tikai 1,5 miljardiem 2018. gadā, pēc Statista domām. Ir bijuši arī labāki apstiprināšanas rādītāji, kad runa ir par biznesa lēmumu pieņēmējiem, kas pieņem blokķēdi. Faktiski laika gaitā ir bijis vairāk nozaru, kas tagad koncentrējas uz blokķēdi 2019. gadā. Īsāk sakot, investīcijas palielinās.

Tā kā blokķēdes ekosistēmā ir vairāk naudas, ir viegli redzēt uzlabojumus arī attiecībā uz blokķēdes tehnoloģiju.

Nav šaubu, ka blokķēdei ir potenciāls mainīt nākotni un faktiski kļūt par darījumu nākotni.

Blockchain: Darījumu nākotne

Lai uzzinātu, kā darbojas blokķēdes ierakstu darījumi, vispirms mums jāapgūst, kā tas darbojas!

Steigā pēc tam apskatiet mūsu ceļvedi Blockchain iesācējiem.

Blokķēde ir bloku ķēde, kas izmanto vienprātības algoritmus, lai vienaudži varētu veikt pārejas bez centrālas iestādes nepieciešamības..


Bloki

Bloks ir termins, uz kuru mums jākoncentrējas. Šeit tiek glabāta un pārvaldīta digitālā informācija.

Katrs bloks sastāv no trim daļām:

 • Informācija par darījumu: Bloki vienmēr saglabā informāciju par darījumiem. Piemēram, ja viens līdzinieks veic darījumus ar citu, tas glabā laiku, datumu un darījuma summu. Tā var būt jebkura informācija, ieskaitot e-komercijas darījumus, ziņojumu pārsūtīšanu utt!
 • Lietotāji, kas piedalās darījumā: blokos tiek glabāta arī informācija par lietotājiem, kuri ir piedalījušies darījumā. Piemēram, ja divi vienaudži veic darījumu, vienaudžu informācija tiks saglabāta. Informācijas izvēle par vienaudžiem ir atkarīga no tā, kā privātums tiek ieviests blokķēdes tīklā. Lielākoties tīkla privātums tiek pārvaldīts, izmantojot digitālos parakstus, kas darbojas kā lietotājvārdi, neatklājot to patieso identitāti..
 • Darījumu informācijas unikāla glabāšana: Bloks arī saglabā informāciju, lai pārliecinātos, ka katrs darījums / informācija ir unikāla. Darījumi pēc būtības ir atšķirīgi.

“Hash” ļauj tīklam identificēt darījumu. Jaukšanas vērtības ģenerēšanai tiek izmantoti kriptogrāfijas algoritmi.

Kā darbojas Blockchain

Tagad, kad mums ir skaidra izpratne par to, kāda informācija glabā blokķēdes, tagad esam gatavi saprast, kā uzzināt, kā darbojas blokķēde.

1. darbība: Darījums notiek, kad viens līdzinieks nosūta informāciju vai naudu citam. Kad tas ir izdarīts, blokam tiek paziņots par darījumu. Tas ir līdzīgi tam, kā jūs veicat tiešsaistes darījumus.

Pērkot kaut ko tiešsaistē, platforma un banka par to tiek informētas. Viņi abi glabā nepieciešamo informāciju par darījumu. Arī blokķēdes tīkls var redzēt desmitiem un tūkstošiem darījumu, kas vienlaikus notiek paralēli.

2. darbība: Blokķēdes gadījumā ir jāpārbauda darījumi. Tas ir līdzīgs pārbaudēm, ko veic e-komercijas platforma un banka, veicot pirkumu. Tomēr šeit ir viena liela atšķirība.

Atšķirība ir tā, ka nav centralizētas vienības, kas par to rūpētos. Lai rūpētos par darījumiem, tiek izmantota vienprātības metode.

Darījuma informācija tiek pārbaudīta, izmantojot metodi. Vienaudžu līdzdalībai ir izšķiroša nozīme, lai konsensa metode darbotos. Tomēr visiem vienaudžiem nav jāpiedalās, lai panāktu vienprātības metodes darbību.

3. solis: 3. solī darījums tiek saglabāts blokā. Šis solis notiek tikai tad, ja darījums ir pārbaudīts. Tātad, ja darījumu pārbaude neizdevās, jūs netiksit pievienots blokam. Tas var būt līdzīgs tam, kā notiek jūsu darījums, kad darījums ir pārbaudīts, izmantojot vienreizēju paroli. Blokķēdes gadījumā pārbaude tiek veikta, izmantojot vienprātības algoritmus. Kad verifikācija ir pabeigta, darījums tiek saglabāts blokā.

4. solis: Pēdējā solī blokam tagad ir unikāla jaukšanas vērtība. Pēc tam unikālā jaucējvērtības ģenerēšanai tiek izmantota pēdējā bloka jaukšanas vērtība. Tas palīdz izveidot bloku ķēdi.

Jaukšanas vērtība tiek pārbaudīta un salīdzināta ar citiem ķēdes blokiem, lai pārliecinātos, vai bloks ir ķēdes sastāvdaļa.

Arī jaukšanas vērtību nosaka blokā saglabātie darījumi. Tas padara to par unikālu kodu, kuru nevar uzminēt vai atkārtot, izmantojot citu skaitļošanas procesu vai algoritmu.

Kas reģistrē visus darījumus blokķēdē?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, mēs ieviesīsim jaunu terminu, kas pazīstams kā “virsgrāmata.”

Virsgrāmata ir datora fails vai galvenā grāmata, kurā apkopoti visi darījumi, kas notiek uzņēmumā, organizācijā vai tīklā..

Virsgrāmatas jēdziens nav jauns. Tas ir bijis tajā laikā, kad sākās tirdzniecība. Pirmās grāmatas tika atrastas Mesopotāmijas pilsētā 7000 gadus atpakaļ, kas tagad ir pazīstama kā Irāka. Aizraujoši labi?

Cilvēki turēja šīs ērtās grāmatas sev tuvumā, lai viņi varētu uzzināt, kā darījumi notika.

Grāmatu vēsture ir vēl viens interesants jēdziens. Šobrīd ir mūsdienīgas virsgrāmatas, un datori tagad spēj ierakstīt un pārvaldīt sarežģītas grāmatas.

Blokķēde ir mainījusi arī grāmatiņu darbību. Ar to mums tagad ir izplatīta un decentralizēta virsgrāmata. Tā kā nav centrālās iestādes, validācija tiek veikta, izmantojot konsensa algoritmus.

Kas ir Blockchain Ledger?

Blokķēdes virsgrāmata ir izplatīta virsgrāmata, kurā tiek glabāti un pārvaldīti darījumi. Skaidrs, ka tā ir izplatīta un decentralizēta, kas padara to tik interesantu salīdzinājumā ar tradicionālajām virsgrāmatu sistēmām.

Tā kā centrālās iestādes nav, virsgrāmata ir sadalīta pēc būtības. Publiskā blokķēdē katram datoram ir virsgrāmatas kopija. Viņiem ir vai nu pilna virsgrāmatas kopija, vai būtiskās daļas, lai tās būtu piemērotas dalībai tīklā.

Virsgrāmata pastāvīgi mainās ar jauniem darījumiem. Tātad, ikreiz, kad notiek jauns darījums, virsgrāmata tiek atjaunināta.

Dažas no blockchain virsgrāmatas galvenajām iezīmēm ir šādas:

 • Nevainojams
 • Decentralizēta tehnoloģija
 • Uzlabota drošība
 • Vienprātība
 • Ātrākas apmetnes

Pilnu blokķēdes funkciju ceļvedi varat apskatīt šeit: 6 galvenās blokķēdes funkcijas, par kurām jums jāzina!

Blockchain darījumu dzīves cikls

Lai gan mēs esam apskatījuši šo aspektu mūsu iepriekšējā sadaļā, labāk ir skaidri redzēt, kas tiek piedāvāts, izejot no visa blokķēdes darījumu dzīves cikla.

Parasti darījuma dzīves ciklam ir šādas sešas darbības.

 1. Tīkla mezgls veic darījuma pieprasījumu. Mezgls izmanto vai nu decentralizētu lietotni, vai maku.
 2. Apraides ziņojums tiek nosūtīts uz tīklu
 3. Tagad datori sāk pārbaudīt darījumu, pamatojoties uz validācijas noteikumiem (konsensa algoritms), kas raksturīgi minētajam blokķēdes tīklam.
 4. Darījums tagad iegūst unikālu jaukšanas vērtību. Bloķē darījumu pēc apstiprināšanas.
 5. Apstiprinātais bloks tagad ir pievienots blokķēdei.
 6. Tagad bloķēšanas ķēdes darījums ir pabeigts.

Kā virsgrāmata darbojas privātā / atļautā tīklā?

Blokķēdes tīkliem ir daudz veidu. Viens no veidiem, par kuru mēs šeit runājam, ir atļautais tīkls. Tas ir privāts tīkls, kurā var piedalīties tikai izvēlētie dalībnieki.

Tātad, ja uzņēmums nolemj izveidot tīklu ar atļauju, tas var uzaicināt tajā atlasītos cilvēkus. Visiem dalībniekiem ir jāiziet process “Pazīsti savu klientu”.

Bet vissvarīgākais jautājums ir tas, vai laika žurnāls darbojas līdzīgi atļautajā tīklā?

Nu, jautājums ir daļēji jā.

Vienīgā atšķirība ir to cilvēku izvēle, kuri var pievienoties tīklam. Vēl viena izmaiņa, kas ir izplatīta atļautā tīklā, ir iepriekš atlasītu datoru kopa darījumu apstiprināšanas procesam.

Izmantojot tīklu ar atļauju, uzņēmumi var izmantot tā piedāvāto ātrumu un efektivitāti.

Atļautais tīkls ļauj uzņēmumam pielāgot tīkla iestatījumus atbilstoši viņu prasībām.

Kā virsgrāmatas sistēma darbojas dažādos blokķēdes tīklos?

Blokķēdes ekosistēma attīstās strauji. Pirmais blokķēdes tīkla bitcoin bija ierobežots, runājot par efektivitāti, mērogojamību un funkcijām.

Tas deva pareizo iespēju citiem un radīja daudzus interesantus blokķēdes projektus.

Apspriedīsim tos tālāk un uzzināsim, kā viņi reģistrē darījumus savā blokķēdes tīklā.

Corda

Corda ir lielisks piemērs tam, kā atšķirīgi izmantot blokķēdes tīklu. Atšķirībā no tradicionālajiem bloku ķēdes tīkliem, Corda nevēlas pārraidīt darījuma informāciju visiem tur esošajiem.

Tā vēlas, lai pieeja būtu efektīva, un tāpēc par datiem zina tikai darījumā iesaistītie vienaudži. Šī pieeja ir unikāla un atrisina datu dublikātu problēmu un mērogojamības problēmas.

Kordā katrs darījums ir individuāls, un tāpēc nav bloka vai virsgrāmatas jēdziena. Nav nepieciešams atjaunināt virsgrāmatu, veicot izmaiņas katrā atsevišķā tīklā notiekošajā darījumā. Vienaudži var pieslēgt arī citus būtiskus pakalpojumus, kas var pārbaudīt darījumus un pārliecināties, ka tajos nav krāpšanas.

Tādā veidā uzņēmumi patiesi var izmantot Corda kā izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju. Tas ir ātrs un drošs. Corda ir ideāli piemērots arī reālu lietojumprogrammu radīšanai.

Ethereum

Ethereum ir otrās paaudzes blokķēdes tehnoloģija, kas ieviesa interesantus viedo līgumu un dApps jēdzienus. Dažādu uzdevumu automatizācija uzņēmumiem ļauj pilnveidot savus biznesa procesus. Bet, vai tas maina to, kā šeit darbojas virsgrāmata? Vai patiesībā jautājums – vai darījumi darbojas citādi??

Ethereum gadījumā ir darījumu stāvokļi.

 • Nezināms stāvoklis → Nezināmā stāvoklī darījums netiek skatīts vai apstrādāts.
 • Gaida → Kalnrači neizvēlas darījumu, jo gaidāms tā stāvoklis. Mempool līdz tam glabā darījumus. Arī kalnrači izvēlas darījumu ar visaugstāko gāzes vērtību.
 • Blokā → Darījuma stāvoklis tagad ir iestatīts uz “blokā”.
 • Aizstāts → Šeit tiek aizstāts darījums

Lai labāk izprastu, kā blokķēdes ieraksti tiek glabāti un izpildīti Ethereum, pārbaudiet to detalizēta ziņa.

Kvorums

Kvorumam ir ļoti interesanta pieeja tam, kā darījumi notiek un tiek glabāti virsgrāmatā. Ir vairāki aspekti, kas ir ārpus raksta darbības jomas. Tāpēc mēs iesakām šeit izlasīt privātā darījuma dzīves ciklu Quorum blokķēdē: Privātā darījuma dzīves cikls.

reģistrē visus darījumus blokķēdē

Paraksts: Kvoruma darījuma dzīves cikls, Avots: Kvorums

Blockchain ierakstu darījumi: beigas

Ir viegli teikt, ka blokķēdes tehnoloģija attīstās katru dienu. Ir arī citi projekti, kurus es nepieminēju ierakstā. Hyperledger, piemēram, veic savu ceļu, lai atrisinātu izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju problēmu uzņēmumiem.

Es ceru, ka jūs uzzinājāt, kā virsgrāmata reģistrē visus darījumus blokķēdē. Ja vēlaties kaut ko dot tēmai, komentējiet, izmantojot zemāk esošo komentāru sadaļu. Mēs klausāmies!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map