Kā Blockchain var pārveidot piegādes ķēdi?

Blockchain ir revolucionizējis un pārveidojis galveno nozaru piegādes ķēdi. Sapratīsim, kāda ir Blockchain loma piegādes ķēdē un kā tā var pārveidot piegādes ķēdi.

Piegādes ķēdes vadība (vai piegādes tīkls vai loģistikas tīkls) ir datu sistēma, kas satur informāciju par lietām, precēm un cilvēkiem, kuri ir iesaistīti visā apmācības procesā. Uzņēmumi daudz iegulda savā digitālajā infrastruktūrā, datorizētajā uzņēmuma resursu plānošanā (ERP) un piegādes ķēdes pārvaldības programmatūrā. Neskatoties uz izdevumiem, viņiem ir ļoti ierobežots ieskats un redzamība par savu produktu atrašanās vietu jebkurā brīdī.

Pārredzamības trūkuma iemesls vairumā gadījumu ir analogā plaisa starp visām uzņēmuma iekšienē esošajām sistēmām, kā arī pāri uzņēmuma robežām. Šo problēmu var ļoti efektīvi novērst, ieviešot blokķēdi piegādes ķēdē.

Izmantojot precīzu aktīvu izsekošanu, blokķēde var samazināt piegādes ķēdes infrastruktūras izmaksas un padarīt piegādes ķēdes pārvaldību daudz efektīvāku. Blokķēdes tulkošanas sistēma piegādes ķēdē var sniegt kopēju informāciju par visiem faktoriem, piemēram, izejvielu avotu, piegādātāju, ražotāju, izplatītāju, mazumtirdzniecības vietu un visbeidzot – klientu.

Reģistrējieties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēdes un piegādes ķēžu pārvaldības kurss

Izaicinājumi piegādes ķēdes pārvaldības sistēmā

Piegādes ķēdēm vēl jāuzlabo to efektivitāte, dzirdama izsekošana un jāaptur ekspluatējošā uzvedība. Piegādes ķēdē ir daudz problēmu. Piemēram, puse no transporta izmaksām veido papīra darbu konteineru nozarē. Starptautiskās okeāna aizstāvības organizācijas Oceana veiktais ilustratīvais pētījums atklāja, ka līdz pat 87 procentiem gadījumu jūras veltes ir nepareizi marķētas. Turklāt primārās patēriņa preces, piemēram, farmaceitiskie izstrādājumi, elektroniskie izstrādājumi, luksusa zīmolu produkti un tā tālāk, ir vairāk pakļauti viltošanai un krāpšanai.

Ieviešot un ieviešot hibrīdo, publisko, kā arī privāto blokķēdi piegādes ķēdē, šādus jautājumus var viegli nokārtot. Blokķēdes ietekme uz piegādes ķēdes pārvaldību būs milzīga, jo tā var krasi uzlabot pārredzamību, izsekojamību, kā arī atbildību par preču un preču apriti.

 • Zīmola nosaukumu var negatīvi ietekmēt, ja starp klientu un ražotāju nav pietiekami daudz caurspīdīguma. Blockchain nodrošina tādu produktu izcelsmi, kuru informācija būs pieejama visiem sistēmas dalībniekiem.
 • Organizācijas var saskarties ar pēkšņiem riskiem, jo ​​piegādes ķēde turpina paplašināties. Šo problēmu var novērst ar blokķēdi piegādes ķēdē, kas piedāvās mērogojamību un nodrošinās piekļuvi visaptverošiem datu bāzes dalībniekiem.
 • Piegādes ķēdes vadība lielākajai daļai uzņēmumu ir pakļauta rīcības kodeksa pārkāpumiem, kā arī krāpšanām. Blokķēdes tehnoloģijas, piemēram, viedie līgumi, ļauj aktivizēt darbības, kas atceļ visas krāpšanas iespējas.
 • Pateicoties spēcīgajām izsekošanas īpašībām, blokķēde samazina izmaksas, piemēram, produktu dublēšanās vai kvalitātes problēmas, sniedzot plašu ziņojumu par katru produktu.

Lasīt tagad: Blockchain definīcija: Blockchain tehnoloģijas patiesā nozīme

blokķēde piegādes ķēdes infografikā

Kā Blockchain pārvērš piegādes ķēdi?

Piegādes ķēdes laika gaitā ir mainījušās, taču uzņēmumiem nav izdevies uzlabot tehnoloģiju, kas tās pārvalda. Tādas sistēmas kā elektroniskā datu apmaiņa (EDI) un XML ziņojumapmaiņa vairs nav aktuālas. Punkta-punkta ziņojumapmaiņas sistēmās bieži rodas sinhronizācijas problēmas, kuru rezultātā krājumi izskatās tā, ka tie ir divas vietas vienlaikus.

Palielinoties izmaksām visā piegādes ķēdē, peļņas normas kļūst arvien grūtākas. Piegādes ķēdes vadītājiem ir jāseko līdzi visiem piegādes ķēdes procesiem, lai pievērstos visiem daudzajiem kanāliem, no kuriem patērētāji pērk produktus. Tātad, kā mēs varam to izmantot, lai atrisinātu šīs problēmas novecojušās vadības sistēmās? Blockchain ir atbilde.

Lasiet arī: Kāpēc Blockchain mainīs pasauli?


1. Novērš nepieciešamību pēc starpniekiem

Piegādes ķēdes blokķēde var palīdzēt uzņēmumu partneriem vienoties un dalīties ar svarīgu informāciju, neiesaistot vidusmēra cilvēku, lai visu pārbaudītu. Blokķēdes sinhronizē darījumus un datus kopā ar visu tīklu, un visi dalībnieki pārbauda pārējo aprēķinus un darbus. Šis milzīgais savstarpējās pārbaudes skaits bloku ķēdē ir iemesls, kāpēc Bitcoin, kas katru dienu sinhronizē tūkstošiem darījumu simtiem tīkla piezīmju, joprojām tiek uzskatīts par tik uzticamu un drošu.

2. Precīza izsekojamība

Blokķēde piegādes ķēdē ir kas vairāk nekā tikai nenolauzama virtuāla darījumu virsgrāmata. Šī tehnoloģija var arī reģistrēt produkta statusus katrā produkta dzīvesveida fāzē. Tas izseko produktu no tā sākotnējiem ražošanas un ražošanas posmiem līdz brīdim, kad klients to iegādājas.

Piegādes ķēdes piemērā populāra blokķēde ir Walmart. Walmart izmanto blockchain tehnoloģiju, lai izsekotu un uzraudzītu cūkgaļas piegādi no Ķīnas. Tehnoloģija rūpīgi izseko un reģistrē katru atsevišķo gaļas gabalu, no kurienes tas nākis, katru ceļa posmu līdz pat pārdošanas datumam klientam. Tā rezultātā uzņēmumam ir pilnīga piekļuve visiem datiem par to, no kurienes tas nonācis, kurp devies.

Lasiet arī: Vai Blockchain ir piemērots jūsu biznesa vajadzībām?

3. Viedie līgumi

Uzņēmumi var novērst krāpšanu, viltu un citus pārtraukumus, integrējot viedos līgumus savā piegādes ķēdes pārvaldības sistēmā. Viedais līgums ir programmatūras programma, kas vienošanās izpildei izmanto blokķēdes tehnoloģiju. Viedu līgumu nevar mainīt, jo tas darbojas, pamatojoties uz tā programmēšanu, un tas automātiski izraisīs noteiktus notikumus.

Piemēram, ja blokķēde reģistrē, ka produkts ir piegādāts, viedais līgums automātiski izraisīs tā samaksu. Tas ir ļoti izdevīgi piegādātājiem, kuri regulāri saskaras ar maksājumu kavēšanas problēmām. Labs blokshēmas piemērs piegādes ķēdē kā viedais līgums ir Transactive Grid. Šī lietojumprogramma ir izveidota Ethereum un balstīta arī uz blokķēdi. Lietojumprogramma izseko un pārdala saules enerģiju no apkārtnes esošajiem saules paneļiem. Tas arī automatizē saules enerģijas pirkšanas un pārdošanas procesu.

4. Darījumi ir caurspīdīgāki

Blokķēdes tehnoloģija ir saistīta ar uzticību, pārredzamību un dzirdamību. Tradicionālo bankas darījumu apstrāde dažreiz prasa vairākas dienas, un pēc tam ir iespējas neizdoties. Ar blockchain palīdzību naudu var uzreiz pārskaitīt dažu minūšu laikā starp pircēju un pārdevēju.

Turklāt bloķēšanas ķēde reģistrē katru darījumu procesu, ar kuru noteikti nevar iejaukties. Blockchain glabā savu informāciju “blokos”, kas tālāk tiek izkaisīti pa visu tīklu. Tas nodrošina, ka visiem darījuma dalībniekiem ir vienāda informācija. Rezultātā, ja kāds no dalībniekiem mēģina izdarīt krāpšanu, viņš automātiski tiks nesinhronizēts un tiks uzskatīts par draudu sistēmai. Blokķēdes piemērs piegādes ķēdē ir tas, kā Tomcar, transportlīdzekļu ražotājs, izmanto Bitcoin, lai samaksātu saviem piegādātājiem.

5. Labāki produktu nosacījumi

Patēriņa precēm, piemēram, zālēm, pārtikai un citiem produktiem, ir īpašas vajadzības un nosacījumi, kas jāievēro piegādes laikā. Produkta uzglabāšanas apstākļus, piemēram, mitrumu, temperatūru vai pat vibrācijas, atbilstoši to vajadzībām var reģistrēt ar sensoriem, un informāciju var saglabāt blokķēdē. Konkrētā blokķēdes dalībniekus var nekavējoties brīdināt, ja ir kādi šo nosacījumu novirzes no normas. Tagad šeit tiek izmantots viedais līgums. Tos var ieprogrammēt, lai atrisinātu šādas problēmas, aktivizējot darbības un darot nepieciešamo.

Tagad, kad atbilde uz to, kā blokķēde pārveido piegādes ķēdes pārvaldību, ir acīmredzams, cik izšķiroša nozīme šai tehnoloģijai ir šajā jomā. Tikai dažas svarīgas nozares jau ir sapratušas šīs tehnoloģijas iespējas un ir sākušas to izmantot savā labā.

Kā jūs varat ieviest blokķēdi piegādes ķēdes pārvaldībā?

Blockchain ir neskaitāmas priekšrocības, ja tas tiek integrēts piegādes ķēdes pārvaldībā, bet kā ieviest blockchain piegādes ķēdē? Ir svarīgi uzmanīgi vērsties pie Blockchain ieviešanas, lai iegūtu pēc iespējas vairāk priekšrocību. Šīs darbības var jums palīdzēt:

 • Apskatiet Blockchain lietošanas gadījumus un nosakiet, vai šī tehnoloģija ir piemērota jūsu biznesam.
 • Meklējiet īstos Blockchain sadarbības partnerus
 • Nosakiet jomas, kurās jūsu biznesā ir jāievieš blokķēde
 • Mēģiniet mērķēt uz datu savietojamību
 • Izprotiet blokķēdes potenciālu, kā arī tās nepastāvību
 • Pārbaudiet tehnoloģiju, izmantojot izmēģinājuma programmu.

Lasīt tūlīt: Bloku ķēde piegādes ķēdei ir spēļu mainītājs

Blokķēdes lietošanas gadījumi piegādes ķēdē

Blockchain ir palīdzējis vairākām nozarēm radīt digitālu transformāciju. Apskatīsim dažus svarīgus reālās dzīves blokķēdes piegādes ķēdes lietošanas gadījumus:

 • Racionalizējiet naftas piegādes ķēdi

Abū Dabī Nacionālā naftas kompānija (ADNOC) sadarbojās ar IT uzņēmumu IBM, lai uzsāktu izmēģinājuma programmu blokķēdes piegādes ķēdes sistēmā. Sistēma izseko eļļu no naftas urbuma tieši klientam. Tas automatizē arī darījumu procesus.

 • Pārtikas nekaitīgums

Walmart, JD.com, IBM un Tsinghua universitātes iniciatīva uzlaboja pārtikas aizsardzību un pārredzamību, uzsākot blokķēdes piegādes ķēdes programmā. Vairākkārt ir gadījies, ka mazumtirgotāji ir spiesti atbrīvoties no visiem produkcijas krājumiem pēc E.coli uzliesmojuma, jo uzliesmojuma izcelsmes atrašana prasa laiku. Šī programma palīdzēs izsekot, kur radies katrs produkts, un tādējādi samazinās izšķērdību.

 • Modes sektors ar Martīnu Džārlgāru

Providence ir sadarbojusies ar dizaineri Martine Jarlgaard, lai uzlabotu caurspīdīgumu apģērbu nozarē. Klientiem būs informācija par produkta kvalitāti un, ja tā nāk no rūpnīcām, kas nodrošina pieņemamus darba apstākļus.

 • TagItSmartSafeguards vīna piederumi

Origintrail sadarbībā ar TagItSmart ir veiksmīgi izsekojis un uzraudzījis 15 000 vīna pudeles. Šīs programmas mērķis bija samazināt nelegālu vīna pudeļu tirdzniecību Ķīnā. Tiek lēsts, ka Ķīnā katru stundu tiek nelikumīgi pārdotas vairāk nekā 30 000 vīna pudeles.

 • Luija Dreifusa uzņēmums

Louis Dreyfus Co sadarbībā ar Nīderlandes un Francijas bankām veiksmīgi veica ASV sojas pupu kravas blokķēdes tirdzniecību mazumtirgotājam Ķīnā. Tas bija daudz rentablāk un samazināja apstrādes un darījumu laiku, tāpēc tika uzskatīts par veiksmīgu.

 • Dimanta izsekošana

De Beer, pasaules lielākais dimantu ražotājs, uzņēmās iniciatīvu apturēt asins dimantu ražošanu, paziņojot par savu bloku piegādes programmas plānu. Tas izsekoja pat 100 dimantus tieši no raktuves, līdz griezējam un spodrinātājam, un, visbeidzot, līdz juvelierim. Informācija, kā arī dimantu krāsas, kvalitātes un atrašanās vietas fotoattēli tika atjaunināti sistēmā katrā procesā, nodrošinot pircējam pilnīgu pārredzamību..

 • Kahawa 1893 un Bext 360

Tiešās tirdzniecības kafijas uzņēmums Kahawa 1893 sadarbībā ar Bext 360 uzņēmās iniciatīvu, lai nodrošinātu Kenijas sieviešu ekonomisko līdztiesību savā ražošanas ķēdē. Piegādes ķēdes blokķēde ar Bext 360 ļāva labāk izsekot ražošanai un atvieglot maksājumus visām kafijas ražotājām sievietēm.

 • Origintrail

Origintrail, Source Certain International, Hoan Vu ir izmantojuši blokķēdi, lai plaši izsekotu pārtikas piegādes ķēdei. Divas laboratorijas veica 800 ķīmiskos un kriminālistikas testus ar produktiem, un rezultāti tika augšupielādēti Origintrail blokķēdē. Ja šis spēks tiek piemērots visām nozarēm, tas ne tikai izsekos un nodrošinās pārtikas produktu drošību, bet arī produktu kvalitāti.

Pēdējie vārdi

Blokķēdes tehnoloģija ir tikai sākusi atrast ceļu, lai ietekmētu galveno nozaru piegādes ķēžu efektivitāti. Paredzams, ka blokķēdes domēns krasi pieaugs, jo uzņēmumi apzinās šīs tehnoloģijas efektivitāti un ražojamību. Tā rezultātā pēkšņi palielināsies tirgus pieprasījums pēc ekspertiem šajā konkrētajā tehnoloģijā. Šis būtu piemērots laiks izstrādātājiem, lai piegādes ķēdes kursā iesaistītos blokķēdē un palīdzētu nozarēm ieviest izmaiņas. Tas viņiem nodrošinās iespēju sākt labu pozīciju šajā blokķēdes domēnā.

Ja jūs esat tikai iesācējs un vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdi un sākt karjeru, tad reģistrējieties Free Enterprise Blockchain Fundamentals kursos un lieciet pamatu spilgtai karjerai.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map