Kā nulles zināšanu pierādījumi maina blokķēdi?

Vai domājat par nulles zināšanu pierādījumu lomu blokķēdē? Sāksim ceļojumu, lai saprastu, kā nulles zināšanu pierādījumi maina blokķēdi.

Vai jūs nedomājat, ka atklājat pārāk daudz personiskas informācijas par sevi, vienlaikus parādot bārmenim vadītāja apliecību, lai pārbaudītu personu apliecinošu dokumentu? Ja jā, neizbēgami ir jāmeklē novatorisks veids, kā kopīgot tikai datus, ar kuriem cilvēki vēlas dalīties, nevis atklāt visu informāciju. Pieaugot informācijas kapitālismam, ir svarīgi atrast risinājumus, kas var nodrošināt lietotāju informācijas privātumu un drošību.

Kaut arī Blockchain ir uzticama alternatīva, lai iegūtu vēlamo informācijas apmaiņas privātumu un drošību, tā kā caureja ir pārredzamība. Tāpēc, Nulles zināšanu pierādījums (ZKP) ir uzskatīts par vienu no ievērojamākajiem risinājumiem darījumu konfidencialitātes prasību izpildei. Turpmākajā diskusijā tiek uzsvērti būtiskie faktori, kas ir bijuši atbildīgi par dažu pārsteidzošu izmaiņu ieviešanu blokķēdē.

Reģistrēties tūlīt:Nulles zināšanu apliecinošs apmācības kurss

Kādi ir nulles zināšanu pierādījumi?

Kriptogrāfija kopš tās pirmsākumiem ir saistīta ar blokķēdi kā vienu no vissvarīgākajām sastāvdaļām. Faktiski kriptogrāfija blokķēdē ir galvenais iemesls tās plaša mēroga pieņemšanai dažādās nozarēs dažādiem uzņēmumiem. ZKP Blockchain lietojumprogrammas parādījās, parādoties jaunam kriptogrāfijas protokolam vai mehānismam, kas balstīts uz matemātiskiem pamatiem.

Nulles zināšanu pierādīšanas ieviešana liecināja par jaunu nodaļu kriptogrāfijas pasaulē. Tas ir viens no spilgtākajiem kriptogrāfisko inovāciju piemēriem ar daudzveidīgām lietojumprogrammām, ieskaitot drošus un anonīmus darījumus publiskos blokķēdes tīklos un kodolatbruņošanos..

Nulles zināšanu pierādījumu darbība

ZKP funkcionalitātes mērķis ir ļaut padomdevējam pārliecināt verificētāju par konkrētu faktu, neatklājot faktisko informāciju. Piemēram, jūs varat uzzināt atlikumu savā bankas kontā, nepiekļūstot bankas informācijai un personiskajai informācijai. Nulles zināšanu pierādījums var palīdzēt sasniegt šo rezultātu, izmantojot tās trīs pamatīpašības. Trīs ZKP raksturojošie pamataspekti ietver sekojošo,

 1. Darījuma pilnīgums ir svarīgs. Tas nozīmē, ka apgalvojuma patiesums pārliecina verificētāju par to, ka sakāmvārdam ir vajadzīgā informācija.
 2. Stingrums ir otra svarīga iezīme ZKP projektēšanā. Tas norāda, ka negodīgs sakāmvārds nevar pārliecināt verificētāju par to, ka viņiem ir vajadzīgā informācija, ja viņu apgalvojums ir nepatiess.
 3. Pēdējais un vissvarīgākais faktors nulles zināšanu pierādījuma projektēšanā attiecas uz nulles zināšanām. ZKP primārā norāde uz nulles zināšanu aspektu norāda uz informācijas neizpaušanu. Neatkarīgi no tā, vai apgalvojums ir patiess vai nepatiess, verificētājs nedrīkst neko uzzināt par informāciju.

Lasiet arī:Pilnīgs rokasgrāmata nulles zināšanu pierādīšanai

ZKP veidi

Tagad ļaujiet mums īsi pārdomāt ZKP veidus, pirms virzāmies uz ZKP blokķēdes kombināciju. Divi visizplatītākie ZKP veidi attiecas uz interaktīvu nulles zināšanu un neaktīvu nulles zināšanu pierādījumu. Interaktīvie ZKP ietver virkni darbību, kas sakāmdevējam jāveic, lai pārliecinātu verificētāju par konkrētu faktu.

Darbību virkne interaktīvajos ZKP ir saistīta ar matemātiskās varbūtības jēdzieniem. No otras puses, neinteraktīvie ZKP neietver nekādu interaktīvu procesu. Neaktīvu ZKP gadījumā sakāmvārds varētu radīt visas problēmas kopā, un verificētājs varētu atbildēt vēlāk. Kaut arī neinteraktīvie ZKP var samazināt slepenas vienošanās iespējas, eksperimenta secības noteikšanai ir nepieciešama papildu programmatūra un iekārtas.


Vēl viena ievērojama ZKP kategorija, kas nesen parādījās, attiecas uz zk-SNARKs vai nulles zināšanām – īss neinteraktīvs zināšanu arguments. zk-SNARK ir vispopulārākā tehnika starp nulles zināšanu drošām alternatīvām. Tas var palīdzēt definēt kvadrātisko vienādojumu, kas izmanto publiskos datus, privātos datus un ievades pierādījumu iegūšanai.

Tad verificētājs var apstiprināt darījuma pabeigšanas pierādījumu. Vispazīstamākais zk-SNARK izmantošanas piemērs attiecas uz kriptovalūtu ZCash. Turklāt zk-SNARKs var kalpot arī kā ideāla izvēle tādu uzdevumu veikšanai kā indivīda vecuma pierādīšana, nedalot viņu personisko informāciju.

Nulles zināšanu pierādījumu priekšrocības

Ar skaidru priekšstatu par fundamentālajiem paskaidrojumiem un dažādām ZKP kategorijām ir svarīgi saprast ZKP priekšrocības.

 • Visspilgtākais nulles zināšanu pierādīšanas ieguvums tieši attiecas uz vienkāršību. Lietotāji var izmantot visredzamākās nulles zināšanu pierādījumu priekšrocības vienkāršības veidā, jo tas neprasa sarežģītas šifrēšanas metodes.
 • Tajā pašā laikā ZKP ir saistīti arī ar labāku drošību, jo īpaši ar nosacījumu, lai izvairītos no jebkāda veida informācijas atklāšanas.
 • Vēl viens daudzsološs ieguvums, kas saistīts ar ZKP darbību, attiecas uz darījumu saīsināšanu ar blokķēdi. Tāpēc lietotājiem nav jāsaskaras ar bažām par informācijas glabāšanu, tostarp saderību un identitāti ar dažādiem aktīvu veidiem.
 • Nulles zināšanu pierādījumi var nodrošināt unikālu privātuma un mērogojamības kombināciju, lai veicinātu universālu iekļaušanu blokķēdē. Runājot par privātumu, nulles zināšanu pierādījumu priekšrocībām tas vienmēr ir viena no galvenajām prioritātēm.
 • Personas apzinās savas informācijas drošību, nekaitējot piekļuvei pakalpojumiem, kuriem nepieciešami dati vai identifikācija.
 • Nepārtraukti tendence orientēties uz labāku un drošāku nākotni veicinātu ZKP pieņemšanas iespējas privātuma sasniegšanai.

Lasīt tūlīt:Blockchain tehnoloģijas priekšrocības

Kā jūs varat izmantot ZKP blokķēdē?

Pašlaik jums ir jāparedz dažādi iemesli, kas norāda uz ZKP izmantošanu blokķēdē. Lai gan ZKP blokķēdes simbiotiskās attiecības nav pietiekami apspriestas, nozares līderi, profesionāļi un lēmumu pieņēmēji atzīst ZKP vērtību.

ZKP mērogojamība var ļaut augt blokķēdei, vienlaikus nodrošinot lietotājiem elastību, kā arī uzlabotu kontroli un brīvību saistībā ar viņu informāciju. Tāpēc ir neizbēgami brīnīties par iespējamiem veidiem, kā ZKP faktiski maina blokķēdes pasauli.

Lai uzzinātu, kā nulles zināšanu pierādījums maina blokķēdi, pārdomāsim dažādas blokķēdes sistēmas jomas, kurās ir piemērojami ZKP.

 • Ziņojumapmaiņas programmas Blockchain

Blokķēdes galvenā ZKP lietojuma joma attiecas uz ziņojumapmaiņu. Šifrēšana ir obligāta prasība uz privātumu orientētā pasaulē. Ziņojumu šifrēšanas mērķis ir nodrošināt, ka neviena trešā puse nespēj apskatīt saziņu starp divām personām.

Parasti ziņojumapmaiņas platformās lietotājiem ir jāpārbauda sava identitāte serverim, un serverim ir jāatpazīst lietotājs. No otras puses, nulles zināšanu pierādījums ļauj izveidot pilnīgu uzticēšanos ziņojumapmaiņas pasaulē, neatstājot papildu informāciju. Tādēļ ZKP lietojumprogrammas ziņojumapmaiņas lietojumprogrammās ir viena no galvenajām to lietojumprogrammām blokķēdes jomā.

 • Autentifikācijas procesi

Slepenas informācijas pārsūtīšana uzņēmumiem lēnām ir kļuvusi par milzīgu prioritāti, īpaši ar radikāli paplašināmām informācijas sistēmām un attiecīgajām funkcijām. Nulles zināšanu pierādījums var būt ideāla platforma sensitīvas informācijas, piemēram, autentifikācijas informācijas, pārraidei, kā arī uzlabotas drošības garantēšana.

Nulles zināšanu pierādījumi var palīdzēt izstrādāt drošu kanālu, kas pielāgots lietotājiem, lai viņi varētu izmantot savu informāciju bez ekspozīcijas. Tā rezultātā ZKP var ievērojami palīdzēt izvairīties no bažām par datu noplūdi sliktākajā gadījumā.

Interesanti, kāda būtu blockchain nākotne? Pārbaudiet šīs populārākās Blockchain prognozes 2021. gadam un sagatavojieties sev nākotnē!

 • Failu sistēmas vadības pārcelšana uz nākamo līmeni

Nulles zināšanu pierādījumi tiek uzskatīti arī par vienu no potenciālajiem instrumentiem, lai radikāli mainītu failu sistēmas vadības aspektus. Nulles zināšanu pārbaude var palīdzēt pievienot lietotājiem dažādus drošības slāņus, failus un arī pieteikumvārdus. Rezultātā ZKP var radīt ievērojamas grūtības ar uzlaušanu vai manipulēšanu ar failu sistēmā saglabātajiem datiem.

 • Atbalsts sarežģītām dokumentēšanas procedūrām

Nulles zināšanu pierādījumi var arī atrast uzticamus lietojumus blokķēdes pasaulē sarežģītām dokumentācijas procedūrām. Tas var palīdzēt nodrošināt iespēju datu šifrēšanai gabalos. Tā rezultātā lietotāji varēja viegli iegūt kontroli pār noteiktiem blokiem, lai konkrētam lietotājam nodrošinātu piekļuvi. Tajā pašā laikā tas nodrošina arī piekļuves ierobežošanu citiem lietotājiem. Tādēļ ZKP var viegli nodrošināt labākos sarežģītās dokumentācijas aizsardzības pasākumus, vienlaikus ierobežojot piekļuvi neatļautām personām.

 • Krātuves aizsardzība

ZKP bloku ķēdes attiecībām ir arī izšķiroša nozīme, lai risinātu svarīgas problēmas krātuves lietderības jomā. ZKP tiek uzskatīti par vienu no noderīgajiem resursiem, lai uzlabotu uzglabāšanas aizsardzības pieeju un metožu efektivitāti. Nulles zināšanu apliecinājumi ietver glabāšanas vienības drošības protokolu līdzās glabāšanas vienībā iekļautajai informācijai. Vissvarīgākais ir tas, ka piekļuves kanāliem ir arī milzīgas garantijas, kas nodrošina ļoti drošu un vienmērīgu pieredzi.

 • Sensitīvas informācijas aizsardzības pasākumi

Nulles zināšanu pierādīšanas loma bloku ķēdes maiņā ir svarīga arī, lai noteiktu pieejas, kurām seko bloku ķēde darījumu atjaunošanai. ZKP var piedāvāt augstas klases drošības līmeni visiem blokiem, kas satur neaizsargātu bankas informāciju, piemēram, finanšu informāciju un darījumu vēsturi.

Augstas klases drošības līmenis ļauj bankām ieviest modifikācijas tikai nepieciešamajos blokos pēc jebkura lietotāja pieprasījuma pēc informācijas. Tajā pašā laikā netiek bloķēti citi bloki, tādējādi nodrošinot visaptverošu aizsardzību.

 • Privātu blokķēdes darījumu pārsūtīšana

Privāto blokķēdes darījumu pārsūtīšana ir viens no ievērojamākajiem pieminējumiem starp dažādām ievērojamām ZKP ieviešanām blokķēdē. Privātie Blockchain darījumi, sūtot tos, ir jāaizsargā no jebkuras trešās puses.

Vissvarīgākās bažas, nosūtot privātos blokķēdes darījumus, attiecas uz dažādām nepilnībām, kas redzamas parastajās metodēs. Efektīva nulles zināšanu pierādījuma integrēšana ar privātiem blokķēdes darījumiem var padarīt tos izturīgus pret jebkāda veida uzlaušanu vai pārtveršanu.

 • ZKP lietojumu reālā ietekme blokķēdē

Tagad mums ir priekšstats par dažādiem veidiem, kā nulles zināšanu pierādījumi ir piemērojami blokķēdē. Tātad, ļaujiet mums virzīties uz ZKP izmantošanas reālajā dzīvē sekām blokķēdē. Visizcilākais ZKP ieviešanas rezultāts blokķēdes ekosistēmā attiecas uz pārskatīto uzticības uztveri.

Blockchain ir atradis plašu lietojumu klāstu dažādās nozarēs, piemēram, informācijas sistēmu pārvaldības platformās, pārvaldībā un tehnoloģijās. Tā kā nulles zināšanu pierādījumi skaidri parāda uzticību un uzticamību, tiem ir potenciāls mainīt uzticības nozīmi attiecībās. Apskatīsim dažus no ievērojamākajiem piemēriem, kas demonstrē ZKP ietekmi uz blokķēdi.

Lasiet arī:Blockchain lietojumprogrammas

 • Mainot attiecības starp indivīdiem, valdībām un korporācijām

Viens no galvenajiem ZKP un blokķēdes aspektiem attiecas uz ietekmi uz mijiedarbību starp indivīdiem, korporācijām un valdībām. Nulles zināšanu pierādījums piedāvā uzticamu instrumentu patiesības pierādīšanai, neatklājot citu informāciju. Tāpēc ZKP var mums palīdzēt radīt jaunu pasauli ar pārbaudītu uzticības garantiju katram darījumam.

Lietotājiem vairs nav jābūt atkarīgiem no ZKP lietojumprogrammām. Datu apmaiņas laikā saņēmējam jāpārbauda datu integritāte, vienlaikus ņemot vērā iespējamo datu pārkāpumu neaizsargātību. Privātumu uzlabojošā tehnoloģija ZKP pārveido parasto pieeju datu apmaiņai.

Rezultātā ZKP var palīdzēt radīt pasauli, nepieciešamību pēc uzticības aizstājot ar tehnoloģisko attīstību. ZKP nozīme ir acīmredzama, risinot drošas informācijas izplatīšanas problēmas, neraizējoties par pārtveršanu. Tajā pašā laikā tas ir piemērots arī mobilajiem tīkliem, IoT un tiešsaistes saziņai, tādējādi padarot paroles novecojušas.

 • Balsojuma pārbaudes demokratizēšana

Visizcilākais nulles zināšanu pierādīšanas piemērs ar blokķēdi attiecas uz viņu demokrātisko lomu balsu pārbaudē. ZKP var nodrošināt uzticamus risinājumus pārbaudāmai balsošanai, reģistrējot balsis publiskajā blokķēdē.

Rezultātā balsošanas procesiem nebūtu nepieciešama trešās puses pārbaude, vienlaikus neizslēdzot cenzūras nepieciešamību. ZKP var ļaut vēlētājiem pierādīt savu atbilstību balsošanai, tādējādi novēršot viņu konfidenciālās personas informācijas izpaušanu. Turklāt vēlētāji var arī pieprasīt negrozāmus pierādījumus par viņu balsu iekļaušanu galīgo balsu skaitīšanā.

 • Blockchain darījumu derīguma pilnveidošana

Vēl viens ievērojams ZKP blokķēdes lietojumu piemērs reālajā pasaulē attiecas uz ING gadījumu. ING ir paziņojusi par risinājumu, kas izmanto ZKP ar Corda, slavenu uzņēmuma bloku ķēdes platformu, lai nodrošinātu darījumu derīgumu. Pirms ZKP ieviešanas Corda aprobežojās ar privātuma un drošības izvēli. Tomēr tagad tam ir divas funkcijas kopā.

Vēlaties veidot veiksmīgu karjeru Blockchain? Šeit ir populārākās Blockchain prasmes, kas aizvedīs jūs uz gaišu nākotni.

Apakšējā līnija

Vissvarīgākais secinājums no šeit sniegtās informācijas tieši attiecas uz ZKP ilgtermiņa perspektīvām blokķēdē. Nulles zināšanu pierādījums noteikti ir parādījies kā papildinošs risinājums dažādiem blokķēdes tehnoloģiju izaicinājumiem. Blokķēdes caurspīdīgums var aizņemt aizmuguri ar ZKP.

Tagad lietotāji var iegūt labāku kontroli un datu īpašumtiesību pierādījumus, izmantojot ZKP bloku ķēdē. Nulles zināšanu pierādījumi visā pasaulē lēnām pievērš uzmanību uzņēmumiem, lai arī tie pastāv jau 30 gadus. Ja vēlaties uzzināt vairāk par ZKP potenciālu blokķēdes ekosistēmā, sāciet vairāk mācīties ar Zero zināšanu pierādīšanas meistarklasi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map