Kas ir decentralizētās finanses (DeFi)? Īss ceļvedis

Vai mēģināt saprast, kā darbojas decentralizētās finanses? Lai jums palīdzētu, mēs iedziļināsimies decentralizēto finanšu kodolā un tā darbībā. Sāksim!

Kriptogrāfijas pasaule vienmēr ir bijusi spekulatīva. Tomēr tehnoloģiskais aspekts padara kriptogrāfiju tik pieejamu. Blockchain ir viena no jaunākajām tehnoloģijām, kas maina dažādu nozaru darbību.

Finanses neatšķiras. Šajā rakstā mēs apspriedīsim decentralizētās finanses un to, kā tās mainīs finanšu firmu darbību. Kripto mudina finanšu iestādes spert soļus nākotnei. Tagad viņi meklē blokķēdi un kriptogrāfiju kā savu nākamo tehnoloģiju kritisko problēmu risināšanai finanšu nozarē.

Reģistrēties tūlīt: Ievads DeFi kursā

Kas ir decentralizētās finanses?

Decentralizētās finanses (DeFi) ir par monetārajām sistēmām, izmantojot publiskos blokķēdes. Tā ir jauna monetārā sistēma, un tāpēc tā ir viena no aktuālākajām tēmām starp rūpniekiem, blokķēdes ekspertiem un tādiem kā jūs!

Būtībā šeit ir svarīgs termins “sabiedrība”. To var pielīdzināt līdzīgam Ethereum publiskajam blokķēdim. Publiskajā blokķēdē nav vietas centralizētai autoritātei.

Nepieciešamība pēc DeFi rodas no tā, ka finanšu pakalpojumi nav pieejami visiem cilvēkiem visā pasaulē. Gandrīz 1,7 miljardiem cilvēku visā pasaulē nav līdzekļu un piekļuves finanšu pakalpojumiem. Finanšu institūti arī nevar nodrošināt nepieciešamo infrastruktūru, lai cilvēkiem būtu lielāka piekļuve naudai. Esošā infrastruktūra ir milzīga, taču tai trūkst, kad jāsasniedz visi tur esošie.

Līdz ar decentralizāciju tiek novērstas pašreizējās infrastruktūras nepilnības. Tas noņem atteices punktu un nodrošina, ka ierakstus var saglabāt un koplietot starp dažādiem tīkla mezgliem. Tas var darboties vienādranga tīklā bez jebkādas centralizētas varas.

Lai pašreizējā infrastruktūra darbotos, ir pārāk liela atkarība no centralizētās iestādes. Bez tās pārvaldības, noteikumiem, noteikumiem un darbības jomas nav iespējams īstenot dažās jomās, it īpaši vietās, kur bagātības radīšana un izplatīšana ir mazāka vai nepietiekama.

Turklāt centralizētajai iestādei ir tiesības dzēst kontus vai bloķēt tos, ja viņi to uzskata. Dažos gadījumos var būt nepieciešama cenzūra, taču vairumā gadījumu tā ir ierobežojoša un liek lietotājiem ciest.

Vēl viens DeFi galvenais elements ir decentralizētās lietotnes (dApps). DApps ļauj finanšu institūtiem izveidot funkcionālas lietotnes publiskajā blokķēdē un nodrošina, ka ikviens var ar tiem mijiedarboties ar minimālām izmaksām par mijiedarbību.

Lasīt vairāk: Decentralizēta finanšu tehnoloģija: visaptveroša rokasgrāmata

Decentralizēta finanšu pieeja


Tagad, kad mums ir atbilde uz jautājumu “Kas ir decentralizētā finansēšana”, ir pienācis laiks zināt, kā decentralizētās finanses var izmantot.

No sākuma šķiet, ka DeFi ir daudzsološs. Tas var mainīt daudzas dzīves un palīdzēt izmantot infrastruktūru, kurai nav nepieciešama centralizēta pieeja.

Pārskaitījumu tirgus risinājums

Visbūtiskākā DeFi ietekme būtu uz naudas pārvedumu tirgu. Tirgus apņem ideju sūtīt miljoniem dolāru pāri robežām strādājošo, kuri strādā ārvalstīs.

Viņiem rodas daudz problēmu ar naudas nosūtīšanu. Viena no viņu lielākajām problēmām ir maksas summa, kas viņiem jāmaksā, lai pabeigtu nodevas. Ja darbinieks nopelna mazāk, tad viņam būtu ļoti maz jāsūta.

Papildus tam, samazinot maksu, ikvienam, kas strādā ekstremālos apstākļos, ir vēl grūtāk kaut ko ietaupīt un nosūtīt.

Izmantojot Decentralized Finance DeFi, būs iespējams samazināt naudas sūtīšanas izmaksas par 50% un vairāk. Izmantojot DeFi, ikvienam, kas strādā ārzemēs, nebūs jāuztraucas par maksājumu sūtīšanu pāri robežām. Šeit populārāki ir decentralizēti finanšu pieteikumi, kuru pamatā ir Ethereum.

Lasīt vairāk: DeFi vs CeFi – atšķirību izpratne

Aizdevumi

Decentralizētās finanses ir ļoti noderīgas arī attiecībā uz aizdevumu pārvaldību. Kopumā aizdevumu nozare ir ļoti atkarīga no piekļuves bankām.

Ja jums nav piekļuves bankai vai tamlīdzīgiem pakalpojumiem, jūs nevarat ņemt aizdevumu. Tas nozīmē, ka jums ir jābūt arī atbilstošam kredītreitingam vai bankas ierakstam, ko varat parādīt, lai pierādītu savu piemērotību aizdevumam.

Izmantojot DeFi, tas viss mainīsies. Platforma var risināt aizdevēju un aizņēmēju savienojamības problēmas. Viņi tos labāk un tieši savienos. Tas arī nodrošinās labākas kredītu pārbaudes un nodrošinās ātru digitālo aktīvu nodošanu.

Ir daudz Ethereum balstītu decentralizētu finanšu lietojumu, kas piedāvā aizdevumu iespējas.

Stablecoins

Vēl viens ārkārtīgi labs DeFi izmantošanas gadījums ir tā izmantošana stabilās monētās. Stablecoīni tiek veidoti tā, ka tā vērtība nemainās. Decentralizētās finanšu monētas galvenokārt ir stabilas monētas, un tās ir būtiska šīs tehnoloģijas sastāvdaļa.

Tās ir digitālās valūtas, kuras iedzīvotāji var izmantot kā digitālo valūtu. To var izmantot kā valdības atbrīvotu valūtu.

Faktiski tas atvieglo reālās pasaules aktīvu marķēšanu. Reālos aktīvus var pievienot blokķēdei un tādējādi tirgot blokķēdē. Aktīvu glabāšana blokķēdē nozīmē labāku drošību un mazāk pakļautu kiberdrošībai. Mēs iesakām pašiem apskatīt šīs decentralizētās finanšu monētas, lai vispirms uzzinātu, kā tās darbojas.

Lasīt vairāk: 30+ labākās decentralizētās finanšu lietojumprogrammas

Tradicionālās vai decentralizētās finanses (DeFi)

Ar ko atšķiras tradicionālās un decentralizētās finanses (DeFi)? Galvenā atšķirība ir tā, kā viņi strādā.

Tradicionālās finanšu sistēmas darbojas ar centralizāciju, un tas rada neefektivitāti un nedrošību. Drošības riski pastāvīgi pastāv pašreizējā tradicionālajā finanšu sistēmā. Kibernoziedzība pieaug arī tāpēc, ka finanšu institūta izmantotās tehnoloģijas netiek attīstītas. Lielākajai daļai darījumu ir risks uzlauzties. Tas viss rada gan finanšu, gan datu riskus.

No otras puses, DeFi nodrošina problēmu zināmu novēršanu. Būtībā DeFi izmanto publisku blokķēdi, kas nozīmē, ka tā nepaļaujas uz centralizētu sistēmu vai vienību. Tas var darboties bez nepieciešamības pēc pienācīgas infrastruktūras.

Tas vienkārši decentralizē pasaules ekonomiku un nodrošina ekonomisko darbību dzīvotspējīgu visiem cilvēkiem visā pasaulē. Publiskās blokķēdes var efektīvi aizstāt tradicionālo finanšu sistēmu un padarīt tās caurspīdīgas, decentralizētas un bez atļaujas.

Apspriedīsim tālāk sniegtos uzlabojumus.

  • Bez atļaujas: Publiskai blokķēdei nav nepieciešama neviena cita atļauja, lai pievienotos un mijiedarbotos. Tas padara viņus par lielisku izvēli globālai ieviešanai. Tas arī nodrošina nevienlīdzības problēmas novēršanu.
  • Decentralizācija: Bez centrālās iestādes dati tiek glabāti starp dažādiem tīkla mezgliem
  • Caurspīdīgums: Arī publiskā blokķēde ir caurspīdīga.

Decentralizēto finanšu piemērs ietver Rainier AG. Tā ir neatkarīga aktīvu pārvaldīšanas firma, kas izmanto kriptogrāfijas lauku savā labā. Viņi ir izveidojuši atbilstošu STO apmaiņas platformu kopā ar kriptovalūtu tirdzniecības platformu.

Pašlaik viņi strādā, lai uzlabotu savu ekosistēmu, piedāvājot unikālus pakalpojumus finanšu nozarē. Jebkurā gadījumā, ja vēlaties, varat izmantot šo rokasgrāmatu kā decentralizētu finanšu pdf savam blockchain projekta mācību materiālam.

Lasiet arī: Vairāk nekā 50 populārākie DeFi projekti 2020. gadā

Decentralizēti finanšu riski

Ne viss ir pozitīvi, ja runa ir par decentralizētu finansēšanu. Dažas problēmas ir jāpārvar, lai padarītu tās dzīvotspējīgākas dažādām valdībām un organizācijām.

Viena no lielākajām problēmām, ar kuru DeFi jāsaskaras, ir adopcijas rādītāji. Lai gan mums ir savienojums, izmantojot internetu, mums reti ir sabiedrības izpratne par DeFi.

Ne daudzi cilvēki zina par DeFi, un tas var ietekmēt tā izmantošanas līmeni. Patiesībā ir ļoti maz cilvēku, kas zina par kriptogrāfiju. Kriptogrāfija savu popularitāti ieguva bitkoina cenu pieauguma laikā, un joprojām tā ne tuvu nav “internets” vai citas tur populārākas tehnoloģijas.

Pat ja publiskās blokķēdes ir tehniski spējīgas pieņemt ikvienu no mums, bet efektīvai darbībai tai trūkst joslas platuma. Salīdzinājumam – Visa var apstrādāt milzīgu skaitu darījumu sekundē.

Šis ierobežojums ir tas, kas nepadara Bitcoin tik lielus panākumus. Faktiski citiem otrās paaudzes blokķēdes risinājumiem, tostarp Ethereum, trūkst joslas platuma, lai padarītu to pievilcīgāku reālajā pasaulē. Šobrīd blokķēdes pētnieki smagi strādā, lai padarītu tehnoloģiju mērogojamāku.

Vēl viena lielākā DeFi problēma ir tā saikne ar kriptovalūtām. Blockchain ir ideāls tīkls digitālo aktīvu pārsūtīšanai.

Stabilas monētas ir atbilde, taču tās nevar izmantot katram darījumam. Šeit ienāk kriptonauda. Bet kriptovalūtu nepastāvības daba padara to par ideālu risinājumu reālajai pasaulei.

Nesen izlaista stabila monēta Svari ir saņēmusi gan pozitīvu, gan negatīvu uztveri. Kopumā tā neguva pozitīvu uzņemšanu, un daudzas iestādes ir atteikušās no sadarbības Svaru projektā.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par DeFi riskiem? Apskatiet mūsu ceļvedi par DeFi riskiem un to, kā jūs varat tos tūlīt pārvaldīt!

Kāpēc decentralizētās finanses ir tik populāras?

Jums noteikti jābrīnās, kāpēc decentralizētās finanses vai DeFi ir tik populāri finanšu iestāžu vidū. Nu, kā redzat, tas sniedz daudz priekšrocību. Piemēram, tas ilgtermiņā piedāvās jums lielāku drošību un pārredzamību.

Bez pieņemšanas darbiem DeFi ir arī jāpārliecinās, vai tam ir piemērots normatīvais regulējums. Tā kā tas ir publiskā blokķēdē, kosmosā ir jāievieš noteikumi.

Šobrīd ir vairākas DeFi organizācijas, kas strādā pie saviem risinājumiem. Viņu risinājumi ir neatkarīgi un līdz ar to neievēro nekādas vadlīnijas.

Tas rada sadrumstalotu tirgu, kuru tuvākajā nākotnē būtu grūti izveidot. Arvien vairāk DeFi platformu mēs varam atrast nevienu no tām, kas tērē laiku, tērējot laiku, naudu un riskējot arī ar ideju.

Ir arī dažas valstis, kas aizliedz kriptogrāfiju vai pārāk stingri tos regulē, lai padarītu tos grūti lietojamus.

Risinājums ir atvērtā pirmkoda regulatīvā organizācija, kas var strādāt kopā, lai apvienotu projektus. To darot, mēs varam nodrošināt, ka DeFi var augt pareizajā virzienā.

Lasīt vairāk: Kā darbojas decentralizētās finanses?

Paaugstināt popularitāti

Blockchain ir vairāk nekā desmit gadus vecs. Tomēr DeFi popularitāti mēs redzējām tikai 2019. gadā. Tas ir tāpēc, ka lielākajai daļai pasaules nebija izveidots savienojums ar internetu.

Tajā laikā decentralizētajām finansēm nebija jēgas, jo to savienošanai būtu nepieciešams internets.

Es domāju, ka līdz 2025. gadam DeFi kļūs par mainstream. Internets strauji pieaug un kļūst pieejamāks nekā jebkad agrāk. Indija, kas ir viena no trešās pasaules valstīm, ir piedzīvojusi arī milzīgu izaugsmi, runājot par mobilajiem tālruņiem un interneta savienojamību.

Jebkurā gadījumā, ja vēlaties, varat izmantot šo rokasgrāmatu kā decentralizētu finanšu pdf savam blockchain projekta mācību materiālam.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Secinājums: Decentralizēto finanšu nākotne

Pašlaik decentralizēto finanšu nākotne šķiet diezgan gaiša. Daudzi uzņēmumi jau meklē decentralizētu finansējumu kā alternatīvu tradicionālajiem. Arī daudzi uzņēmumi jau ir veikuši nepieciešamos pasākumus, lai īstenotu decentralizētos finanšu projektus.

Tātad, šķiet, pieņemšana turpinās pieaugt. Tādējādi, ja atrodaties finanšu institūtā vai līdzīgā uzņēmumā, kas nodarbojas ar finansēm, jums noteikti vajadzētu ieskatīties DeFi. Tā kā tā tagad ir uzlecošā zvaigzne, nevajadzētu palaist garām iespēju gūt labumu no tās.

Visiem iesācējiem, kas vēlas padziļināti iepazīties ar šo tēmu, iesakām sākt ar mūsu ievadu DeFi kursā. Kāpēc gan nesākt adopcijas procesu tūlīt?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map