Kas ir mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības centrālo banku digitālās valūtas (CBDC)?

Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) pēdējā laikā ir guvušas ievērojamu atzinību. Šīs diskusijas mērķis ir sniegt labāku izpratni par mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības centrālo banku digitālās valūtas iespējām.

Jebkurš indivīds, kurš zina jaunās kriptovalūtas tendences un to pielietojumu finansēs, noteikti ir dzirdējis par CBDC. Centrālās bankas digitālajām valūtām ir daudz neskaidrību, kas saistītas ar to klasifikāciju un atšķirīgajām funkcijām.

Lai gan CBDC ir guvusi ievērojamu atzinību, ir ļoti mulsinoši uzzināt, cik lielā mērā centrālās bankas var attīstīt savu digitālo valūtu. Turklāt ir daudz ievērojamu bažu par ievērojamiem dizaina principiem, kurus centrālās bankas ņem vērā, veidojot savu digitālo valūtu.

Turpmākajā diskusijā lasītāji var atrast detalizētu priekšstatu par centrālās bankas mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības digitālās valūtas salīdzinošo pārskatu. Turklāt lasītāji var arī izpētīt katra centrālās bankas digitālās valūtas veida motivāciju.

Reģistrēties tūlīt:Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) meistarklase

Ceļš uz CBDC

Pirms ienirt divās ievērojamās CBDC kategorijās, īsumā pārdomāsim maksājumu vēsturi. Nauda ir ievērojams saimnieciskās darbības aspekts, un tā ir dziļi saistīta ar lietotāju vajadzībām. Tāpēc nauda vēstures gaitā ir pastāvīgi attīstījusies dažādās formās, koncentrējoties uz nepārtrauktu dematerializāciju.

Dažu pēdējo gadu laikā interneta risinājumi ir veicinājuši globālu darījumu radikālu pāreju uz digitāli savienotu ekonomiku. Daudzi uzņēmumi izmantoja šīs pārejas uz digitālo komerciju iespēju un izveidoja milzīgu nozares līderu reputāciju. Tomēr pēdējā laikā mēs esam bijuši liecinieki daudziem jauniem maksājumiem. Stāsts sākās ar Bitcoin ieviešanu, kam sekoja stablecoīni, kuru pamatā bija Ethereum blokķēde.

Darījumi miljardu dolāru vērtībā regulāri notiek kriptonauda platformās, tādējādi norādot uz to potenciālu mainīt maksājumu nozari. Kriptovalūtas platformas piedāvā pievilcīgu vērtību piedāvājumu, lai uzlabotu finansiālo iekļaušanu neatkarīgi no lietotāju ģeogrāfiskā stāvokļa. Tātad, kur vienādojumā nonāk centrālās bankas digitālā valūta?

CBDC perspektīvas

Centrālās bankas galvenokārt koncentrējas uz monetārās un finanšu stabilitātes uzturēšanu. Tāpēc bloku ķēdes un stablecoin tehnoloģiju jauninājumi ir aicinājuši centrālās bankas iestādes pārskatīt savas problēmas maksājumu nozares izmaiņu gadījumā. Šajā gadījumā viens no izplatītākajiem risinājumiem centrālajām bankām ir privātu digitālo maksājumu alternatīvas iespējas. Šeit rāmī nonāk CBDC tēma kā skaidras naudas digitālais variants.

Facebook paziņoja par plāniem ievest savu digitālo valūtu ar Svaru vārdu. Centrālās bankas ir īpaši noraizējušās par monetārās stabilitātes riskiem un esošajām fiat valstu valūtām ar Facebook Libra. Facebook ir tiešsaistes gigants ar miljardiem lietotāju, un, ja tas ievieš savu naudu, tad tas var radīt lielu stresu centrālajām bankām. Tātad, tas varētu būt īstais laiks, kad centrālās bankas nopietni domā par CBDC alternatīvu.

Veiksmīga Facebook Svaru palaišana rada riskus centrālo banku monetārajai suverenitātei. Turklāt citas Svaru lomas, izņemot maksājuma funkciju, varētu ieviest izmaiņas globālās monetārās sistēmas standartos. Tā rezultātā regulatoriem būtu jāuztraucas arī par iespējamo izaicinājumu atrašanu monetārās sistēmas pārvaldībā. Tomēr centrālās bankas sākotnēji noraidīja centrālās bankas digitālās valūtas jēdzienu.

Būtībā centrālās bankas bija pārāk piesardzīgas attiecībā uz centrālās bankas emitētu digitālo valūtu ar dažādu piesardzības pakāpi. Lai gan dažas centrālās bankas uztvēra CBDC kā iespēju gaidīt un redzēt, daudzas citas to neņēma vērā kā negatīvu faktoru. No otras puses, reakcija uz centrālo banku digitālajām valūtām, it īpaši no centrālo banku un valdību puses visā pasaulē, ir pieprasījusi pārskatīt nostāju attiecībā uz CBDC. Apskatīsim faktorus, kas veicina CBDC attīstības potenciālu pašreizējos laikos.

Novi seifs, kas tiek izmantots Facebook Libra digitālās valūtas glabāšanai. Šeit ir īss ceļvedis par Novi maku.

Starptautiskais Valūtas fonds

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) 2018. gada novembrī sāka novērtēt jauninājumu potenciālu digitālajās valūtās. Turklāt tas ir arī parādījis pozitīvu atbalstu priekšlikumiem CBDC izstrādei. SVF augstākie vadītāji ir aicinājuši centrālās bankas novērtēt CBDC funkcijas valsts politikas mērķu sasniegšanā. SVF ir norādījis uz CBDC priekšrocībām, uzlabojot privātumu maksājumos, finanšu iekļaušanu un patērētāju drošību.

Starptautisko norēķinu banka

Arī Starptautisko norēķinu banka (SNB) ir vērsusies pret centrālo banku emitētajām digitālajām valūtām. BIS vadītāji stingri uzskata, ka lielie tehnoloģiju giganti varētu viegli dominēt monetārajā ekosistēmā, izmantojot tīkla efektus. Pašlaik BIS atbalsta dažādu centrālo banku centienus pētīt un attīstīt digitālās valūtas, pamatojoties uz nacionālajām valūtām.

BIS galvenokārt uztver centrālo banku digitālās valūtas kā instrumentu jaunai visaptverošai valsts politikai, lai risinātu lielo tehnoloģiju gigantu ienākšanu finanšu pakalpojumos. No otras puses, SNB ir arī paudis neskaidrību par CBDC ieviešanas iespējamo ietekmi uz globālās finanšu sistēmas stabilitāti.

Ķīnas Tautas banka

Ķīnas Tautas banka arī pastiprina centienus ieviest jaunu valdības atbalstītu digitālo valūtu. Ķīnas Tautas banka ir arī Ķīnas centrālā banka, un tās jaunā digitālā valūta ir vērsta arī uz ievērojamas pozīcijas sasniegšanu pasaules kriptovalūtu konkursā.

Pašlaik centrālā banka piesaista uz tirgu orientētas institūcijas kopīgai centrālo banku digitālo valūtu izpētei un attīstībai. Turklāt jaunā centrālās bankas digitālā valūta var kalpot par jaunu monetārās politikas instrumentu vai ieguldījumu aktīvu. No otras puses, centrālās bankas digitālā valūta varētu kalpot arī par procentu likmi, ko bankas piedāvā noguldījumiem.

Ķīna uzsāk DCEP projektu, kuru atbalsta valdība un kas paredzēts kļūt par jauno nacionālo valūtu. Uzziniet vairāk par DCEP projektu tūlīt!

Eiropas Centrālā banka

Arī Eiropas Centrālā banka ir ieņēmusi pozitīvu nostāju attiecībā uz centrālo banku digitālo valūtu tēmu. ECB ir pievērsusi uzmanību CBDC klasifikācijai pēc to mērķa. Tā ir īpaši koncentrējusies uz pārbaudi, vai CBDC vajadzētu būt mazumtirdzniecības vai vairumtirdzniecības kategorijā.

ECB vadītāji ir paziņojuši, ka mazumtirdzniecības CBDC varētu būt noderīgi plašai sabiedrībai. No otras puses, vairumtirdzniecības CBDC, iespējams, atbilst finanšu iestāžu mērķiem. Tātad, šeit mēs pirmo reizi sastopamies ar mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības CBDC koncepciju! Tagad jums ir jābūt satraukti, lai izpētītu sīkāku informāciju par šīm divām CBDC kategorijām.

Līdz šim sniegtā informācija sniedz skaidru priekšstatu par CBDC nepieciešamību, ko uztver globālās finanšu iestādes. Tomēr ir svarīgi arī pārdomāt kritiskos faktorus, kas virza CBDC attīstību. Apskatīsim CBDC izvēles iemeslus pašreizējos laikos šādi.

Reģistrēties tūlīt:Bezmaksas uzņēmuma Blockchain Fundamentals apmācības kurss

Kāpēc jāpievērš uzmanība CBDC?

Ir skaidrs, ka centrālās bankas pamazām ieņem labvēlīgu nostāju attiecībā uz sava CBDC ieviešanu. Šeit ir daži no ievērojamākajiem argumentiem, kas prasa ieviest centrālās bankas emitēto digitālo valūtu.

Centrālās bankas digitālā valūta ir uzticams variants pārejai uz bezskaidras naudas sabiedrību. Viņi var pamudināt fiziskos maksājumus aizstāt ar elektroniskajiem maksājumiem. Turklāt CBDC var kalpot arī kā maksājumu instrumenti ar labāku drošības un likviditātes līmeni. CBDC ir arī iespēja samazināt skaidras naudas pārvaldības izmaksas, jo visi darījumi ir viegli izsekojami un ir digitāli varianti.

Centrālās bankas naudas pāreja uz digitālo valūtu var arī ieviest pāreju no neoficiālas ekonomikas uz formālu ekonomiku. Tā rezultātā ekonomika varētu vairāk koncentrēties uz efektivitāti, orientāciju uz nodokļiem un pārredzamību. Tajā pašā laikā pāreja uz centrālo banku digitālajām valūtām, kuru pamatā ir bloku ķēde, var uzlabot monetārās politikas ietekmi.

CBDC pieaugošie ieguvumi

CBDC var ierobežot skaidras naudas aizstāšanas iespējas, kas var palīdzēt izvairīties no negatīvām procentu likmēm. CBDC ieviešana var ļaut izmantot jaunus monetārās politikas rīkus. No otras puses, CBDC var arī palīdzēt palielināt kopējo pieprasījumu, kas var atrisināt centrālo banku monetārās politikas prasības, kas vērstas uz cenu stabilitāti.

Daudzi no priekšlikumiem CBDC, īpaši jaunietekmes valstīs, koncentrējas uz finanšu iekļaušanu. Tā kā lielākajai daļai iedzīvotāju ir banku pakalpojumu trūkums vai piekļuve komercbankām, CBDC var veicināt digitālo ekonomiku. Rezultātā tie var kalpot kā ticami instrumenti sociālās un ekonomiskās iekļaušanas uzlabošanai.

Ar CBDC saistītais normatīvais regulējums var arī nodrošināt zemākus šķēršļus ienākšanas tirgū jauniem dalībniekiem maksājumu nozarē. Turklāt jaunpienācēji var arī klientiem piedāvāt maksājumu kontus un palielināt esošo banku konkurences līmeni. Tā rezultātā daudzas nebanku iestādes un mazākas bankas var izvairīties no maksājumu veikšanas atkarībā no lielākām bankām.

Visbeidzot, vissvarīgākais arguments par labu centrālās bankas digitālajām valūtām pievērš uzmanību finanšu sistēmai ar labāku efektivitāti un drošību. CBDC var uzlabot esošās vairumtirdzniecības finanšu sistēmas. Piemēram, CBDC var vienkāršot pārrobežu maksājumus un norēķinu sistēmas, starpbanku maksājumus un norēķinu sistēmas un piegādes pret maksājumu sistēmām.

Privātpersonas, nebanku finanšu iestādes un privātā sektora uzņēmumi var norēķināties tieši ar centrālās bankas naudu bez skaidras naudas noguldījumiem. Tā rezultātā viņi var saskarties ar mazākiem likviditātes koncentrācijas un kredītriska riskiem visās maksājumu sistēmās. Pēc tam lielās bankas, visticamāk, lēnām zaudēs savu sistēmisko nozīmi. Tāpēc CBDC ir ideāli piemērotas alternatīvas banku noguldījumiem ar ievērojami zemākiem riskiem.

ASV izstrādā jauna veida CBDC projektu, ko sauc par digitālo dolāru. Šeit ir visaptveroša rokasgrāmata par digitālā dolāra projektu un digitālā dolāra maku.

CBDC kategorijas

Pamatojoties uz daudzajiem labvēlīgajiem faktoriem, kas saistīti ar centrālo banku digitālajām valūtām, ir skaidrs, ka tās var izraisīt jaunas izmaiņas globālajā monetārajā un ekonomiskajā sistēmā. Tomēr CBDC tiek iedalīti divos dažādos priekšlikumos atkarībā no mērķa lietotāju bāzes. Divi visbiežāk sastopamie CBDC priekšlikumu veidi, ar kuriem varat sastapties, ir šādi,

  1. Mazumtirdzniecības centrālās bankas digitālā valūta
  2. Centrālās bankas vairumtirdzniecības digitālā valūta

No otras puses, lasītājiem jāņem vērā arī tas, ka ir daudz CBDC ar mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības iezīmēm. Tātad, apskatīsim abus CBDC veidus, lai risinātu šīs diskusijas faktisko darba kārtību.

Mazumtirdzniecības CBDC

Mazumtirdzniecības centrālās bankas digitālā valūta ir īpaši vērsta uz plašu sabiedrību. Parasti mazumtirdzniecības CBDC, kuru pamatā ir izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija, ietver pieejamības, anonimitātes un izsekojamības iezīmes. Tajā pašā laikā viņi var piedāvāt arī procentu likmju piemērošanas iespējas. Mazumtirdzniecības CBDC ir īpaši slavena ar centrālajām bankām, kas atrodas jaunietekmes valstīs.

Galvenais mazumtirdzniecības CBDC popularitātes iemesls ir motivācija gūt labumu no fintech izaugsmes iespējām. Turklāt tas veicina finansiālo iekļaušanu, kā arī ātrāku pāreju uz sabiedrību bez naudas. Turklāt mazumtirdzniecības CBDC arī palīdz samazināt skaidras naudas drukāšanas un pārvaldības izmaksas.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēta uzņēmuma Blockchain Professional (CEBP) sertifikācija

Galvenie faktori

Tagad apskatīsim galvenos faktorus, kas ir mazumtirdzniecības CBDC pamatprincipi šādi.

  1. Mazumtirdzniecības CBDC ir vispiemērotākie centrālās bankas bilances pasīvu pusē.
  2. Sākot darbību, mazumtirdzniecības CBDC var piedāvāt jaunu centrālās bankas naudas variantu. Pēc tam CBDC ir pakļautas arī centrālās bankas funkcijām – emitēšanai, pārvaldībai un kontrolei. Pēc tam mazumtirdzniecības CBDC piegāde tiks koncentrēta arī uz valsts monetāro politiku.
  3. CBDC sadale ir saistīta ar vienas un tās pašas paritātes nominālvērtību ar attiecīgo fiat valūtu, ko veic centrālā banka. Tajā pašā laikā CBDC vajadzētu būt atbalstam vienmērīgai un elastīgai konvertēšanai pret skaidru naudu un komercbanku naudu.
  4. Bankas vai uzņēmumi varētu attīstīt mazumtirdzniecības CBDC atvērtās infrastruktūrās, lai ļautu citiem uzņēmumiem tajā izveidot pakalpojumus un produktus.
  5. Vēl viena kritiska mazumtirdzniecības CBDC iezīme ir fakts, ka lietotājiem nav nepieciešams bankas konts, lai piekļūtu digitālajai valūtai vai iegūtu to. Turklāt darījumu izmaksām, kas saistītas ar mazumtirdzniecības CBDC, vajadzētu būt zemākām nekā pašreizējās maksas.
  6. Vissvarīgākais ir tas, ka mazumtirdzniecības centrālo banku digitālās valūtas ir jāpieņem kā likumīgs maksāšanas līdzeklis un maksāšanas veids. CBDC vajadzētu kalpot arī kā droša vērtības uzkrāšana iedzīvotājiem, kā arī valdības aģentūrām un uzņēmumiem.

CBDC vairumtirdzniecība

Nākamā ievērojamā CBDC kategorija tieši attiecas uz vairumtirdzniecības CBDC. CBDC vairumtirdzniecība ir piemērota finanšu iestādēm, kas centrālajā bankā tur rezerves noguldījumus. Centrālās bankas vairumtirdzniecības digitālā valūta var palīdzēt uzlabot maksājumu un drošības norēķinu efektivitāti. Turklāt tas arī atrisina bažas par likviditāti un darījumu partnera kredītu.

Uz vērtību vērstas vairumtirdzniecības CBDC var nodrošināt rezervju nomaiņu vai atbalstu centrālajā bankā, izmantojot ierobežotas piekļuves digitālo marķieri. Marķieris kalpos kā uzrādītāja aktīvs centrālās bankas vairumtirdzniecības digitālajās valūtās. Tā rezultātā sūtītājs darījuma laikā nodos vērtību saņēmējam bez starpniekiem.

Tāpēc jaunā sistēma ievērojami atšķirtos no esošās. Esošā sistēma ietver centrālo banku kreditēšanu un klientu kontu debetēšanu, nenododot faktiskās vērtības. CBDC vairumtirdzniecība tiek uzskatīta par vislabvēlīgāko alternatīvu centrālajām bankām. Viņiem ir ārkārtas iespējas uzlabot vairumtirdzniecības finanšu sistēmu ātrumu un drošību, vienlaikus samazinot izmaksas.

Saskaņā ar BIS vairumtirdzniecības CBDC var radīt potenciālus ieguvumus maksājumu un norēķinu sistēmām. CBDC vairumtirdzniecības veiktspēja dažādos eksperimentos, ko jau veica un pārbaudīja centrālās bankas, arī parāda to potenciālās priekšrocības. CADcoin Kanādā saskaņā ar Project Jasper un Project Ubin Singapūrā, kā arī Project Stella Japānas un eiro zonā ir daži no lielākajiem vairumtirdzniecības CBDC piemēriem.

Skatieties tūlītēju virtuālo konferenci par digitālajiem aktīviem un Centrālās bankas digitālajām valūtām (CBDC) pēc pieprasījuma!

Mazumtirdzniecības Vs vairumtirdzniecības centrālās bankas digitālā valūta

Tātad, kā abas centrālās bankas digitālās valūtas darbojas viena pret otru? Salīdzinot ar progresīvām ekonomikām, centrālās bankas jaunietekmes ekonomikas valstīs vairāk vēlas mazumtirdzniecības CBDC. Šis faktors vairs nepārsteidz, jo daudzas centrālās bankas nevēlas radīt konfliktu starp centrālās bankas valūtu un privātā sektora naudu. Ir svarīgi arī apsvērt ierobežojumus attiecībā uz mazumtirdzniecības CBDC izmantošanas potenciālajām priekšrocībām.

Uzlabotas ekonomikas gadījumā mazumtirdzniecības CBDC var būt pārspīlēts. Kad centrālā banka emitē digitālu valūtu, kas ļauj gandrīz ikvienam uzkrāt vērtību un veikt maksājumus, izmantojot centrālās bankas elektronisko naudu, finanšu stabilitāte un monetārā politika saskaras ar dažādiem riskiem. Tāpēc mazumtirdzniecības CBDC šajā sakarā ir ievērojams ierobežojums. No otras puses, vairumtirdzniecības CBDC var ieviest virkni priekšrocību.

Papildus mazumtirdzniecības maksājumu un norēķinu sistēmu ar vairumtirdzniecības CBDC efektivitātei lietotāji var tos reāllaikā uzraudzīt ar labāku pieejamību. Pašlaik lielākajai daļai pilsoņu ir finansiāla iekļaušana, plaši izmantojot skaidru naudu lielākajā daļā Eiropas valstu. CBDC vairumtirdzniecības priekšrocības ļauj arī atbalstīt saikni ar citām platformām. CBDC vairumtirdzniecība ļauj lietotājiem tieši saistīt vērtspapīrus vai forex platformas ar skaidras naudas platformām.

Rezultātā tie var uzlabot darījumu ātrumu, vienlaikus novēršot norēķinu risku. Turklāt centrālās bankas tūlītējās vairumtirdzniecības digitālās valūtas sistēmas var uzlabot norēķinu ātrumu ārpusbiržas tirgos un sindicētās tirdzniecības finansēšanu un kreditēšanu. CBDC vairumtirdzniecība veicina arī vienkāršākas pārrobežu maksājumu sistēmas, efektīvi samazinot starpnieku skaitu.

Šajā tabulā varat atspoguļot mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības CBDC atšķirību kopsavilkumu.

centrālās bankas digitālā valūta CBD

Secinājums

Kā jūs skaidri pamanāt, centrālās bankas digitālās valūtas varētu būt nākamā lielā lieta naudas pasaulē. CBDC pieaugošā popularitāte lielā mērā balstītos uz priekšrocībām, kas saistītas ar CBDC vairumtirdzniecību. Viņi spēj nodrošināt ierobežotus traucējumus, vienlaikus nodrošinot rentablus globālos maksājumus.

Tajā pašā laikā lietotāji var arī iegūt drošības un ātruma priekšrocības darījumos ar vairumtirdzniecības CBDC. Tātad, kāds ir nākamais solis centrālās bankas digitālajai valūtai? Šeit centrālās bankas var dominēt pār vispārējo finanšu ekosistēmu visā pasaulē.

No otras puses, centrālās bankas saskaras ar kompetences trūkumu CBDC izstrādē. Sāciet vairāk izpētīt centrālās bankas digitālās valūtas funkcijas, lietošanas gadījumus un sekas ar mūsu Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) meistarklasi. Vēlaties kļūt par aktīvu CBDC ekosistēmas attīstības daļu? Sāciet ar mūsu sertificēto uzņēmumu blokķēdes profesionālā (CEBP) kursu un kļūstiet par sertificētu ekspertu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me