Top 10 uzņēmumu bloku ķēdes ieviešanas izaicinājumi

Blokķēdes pārejai no hipotēkas uz realitāti nāk gaismā dažādi blokķēdes ieviešanas izaicinājumi. Iegrimstam dziļāk, lai labāk izprastu šīs problēmas un to, kā tās pārvarēt.

Patiesībā blokķēdes ieviešanas izaicinājumi vienkārši nozīmē, ka ir jāstrādā vēl, pirms tehnoloģija var izpildīt solījumu. Turklāt kļūst arī skaidrs, ka tehnoloģijai ir vajadzīga sīkāka informācija par labāku izpratni un līdz ar to arī labāku ieviešanu.

Interesanti, ka, lai tiktu galā ar izaicinājumiem, ir nepieciešama laba izpratne par tehnoloģiju un to, kas ar to saistīts. Pat tagad blokķēde ir diezgan nedefinēta. Iespējams, ka jums nav skaidrs, ko no tā gaidīt nākotnē.

Paredzēt nākotni ir grūti un diezgan neskaidri, godīgi. Proti, jautājumi, kas joprojām ir skaidri, ietver bloku ķēdes ieviešanas arhitektūru, kas vēl nav standartizēta. Šajā gaismā mēs apspriedīsim blokķēdes problēmu, ar kuru mēs šodien saskaramies, un to, vai jūs varat tos pārvarēt vai nē.

Reģistrēties tūlīt:Bezmaksas Blockchain kurss

Top 10 uzņēmumu bloku ķēdes ieviešanas izaicinājumi

Uzņēmumu bloku ķēdes ieviešanas izaicinājumi

Blockchain ieviešanas izmaksu pieaugums

Viena no galvenajām blokķēdes ieviešanas problēmām ir visa procesa izmaksas. Jāatzīmē, ka lielākā daļa esošo blokķēdes platformu ir diezgan neefektīvas darījumu ātruma un enerģijas patēriņa ziņā. Piemēram, lai gan bitkoina tīkls veic tikai 3 līdz 5 darījumus sekundē, tas procesā apgūst daudz enerģijas.

No otras puses, Ethereum var pārvaldīt līdz 15 darījumiem sekundē. Diemžēl visi šie rādītāji ir tik slikti salīdzināmi ar VISA, kas vienā sekundē var veikt 1667.

Būtībā uzņēmuma bloku ķēdes platformas darbojas uz līdzīga pamata kā bitcoin un citi. Īpaši bitkoina tīkls bija pirmais, kas nāca gaismā, un tas ir tas, kas iedvesmoja visas citas uz blokķēdes balstītās tehnoloģijas, kas šodien pastāv.

Neskatoties uz to, populārās uzņēmumu bloku ķēdes platformas ir guvušas lielus panākumus darījumu ātruma ziņā.

Piemēram, Hyperledger Fabric pretenzijas lai nodrošinātu ātrumu līdz 3500 TPS, kas ir gandrīz divreiz lielāks nekā VISA platformas ātrums. Tomēr Hyperledger Fabric nedarbojas ar darba pierādījumu platformām, piemēram, bitcoin, un tāpēc enerģijas patēriņš ir lēns.

Tas nenozīmē, ka ieviešanas process ir lēts. Pirmkārt, būs jāpieņem īstie cilvēki, kuru trūkst. Turklāt lielākā daļa programmatūras prasību ir dārgas.

Īsāk sakot, jābūt gatavam maksāt par ērtībām, kas nāk ar jauno tehnoloģiju. Tas ietver dalību konsorcijās, kas virzās uzņēmumu bloku ķēdes projektos, kur lielākā daļa no tiem ir privāti. Jebkurā gadījumā pārbaudīsim bloka ķēdes problēmas un to risinājumus nākamajā segmentā.

Zema mērogojamība

Blockchain tehnoloģija un, paplašinot uzņēmuma blockchain tehnoloģiju, cīnās ar nespēju apkalpot daudzus lietotājus.

Pieaugot pieprasījumam pēc uzņēmuma blokķēdes un ar to saistītajām lietojumprogrammām, uzņēmumi, kas var veiksmīgi palielināt uzņēmuma bloku ķēdes platformas, gūs lielu labumu.

Jo īpaši, lai tehnoloģija gūtu būtisku pielietojumu galvenajās struktūrās, caurlaidspējai vajadzētu būt pietiekamai. Jau šobrīd notiek vairāki projekti, kas pēta veidus, kā uzņēmumu platformu darījumu ātrums var palikt augsts pat ar daudziem lietotājiem.

Uzņēmumiem, kuriem ir daudz klientu, ir skaidrs, ka mērogojamība ir nepieciešama, lai viņi apsvērtu tehnoloģiju.

Diemžēl lielākā daļa esošo uzņēmumu blokķēdes tīklu tādā mērā nav pārbaudīti. Tātad, tas šobrīd ir viens no milzīgajiem blokķēdes ieviešanas izaicinājumiem. Īpaši nav pierādījumu par uzņēmuma bloku ķēdes tīklu, piemēram, Corda vai Hyperledger Fabric, ko lielās bankas izmanto, lai noteiktu veiksmes līmeni.

Tikai dažas iestādes, ja tādas ir, ir gatavas izmantot iespēju, baidoties, ka tas varētu viņus ietekmēt. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai dažādi uzņēmumu bloku ķēdes projekti apņemtos garantēt tirgum, ka to platformas ir pietiekami pielāgojamas, tos faktiski īstenojot. Jebkurā gadījumā pārbaudīsim bloka ķēdes problēmas un to risinājumus nākamajā segmentā.

Lasīt vairāk: 6 galvenās blokķēdes funkcijas, par kurām jums jāzina

Zema datu konfidencialitāte

Viens no lielākajiem uzņēmuma blokķēdes pārdošanas punktiem ir tas, ka tas decentralizē darbības tā, ka lietotājiem nav nepieciešama starpnieku starpniecība. Tomēr tas ir arī viens no blokķēdes ieviešanas izaicinājumiem.

Patiesībā arī taisnība, ka lielākā daļa uzņēmumu nenovērtētu gadījumu, kad ikviens var apskatīt savus datus, kas varētu būt diezgan jutīgi pret viņu pamatdarbību. Kā piemēru redzēsim problēmas, kas saistītas ar blokķēdes ieviešanu piegādes ķēdē.

Pieņemsim, ka uzņēmums A un B ir konkurenti kuģniecības nozarē. Pieņemsim, ka uzņēmumi ir ieinteresēti pievienoties “TradeLens”, blokķēdes balstītam piegādes ķēdes risinājumam, kura mērķis ir kuģošanas nozares darbību digitalizācija.

Konkrēti, TradeLens ir gadījums, kad piegādes ķēdē tiek ieviesta blokķēde, kur kuģniecības nozares uzņēmumi var viegli piekļūt datiem, kas attiecas uz precēm. Turklāt risinājums darbojas ar IBM Hyperledger Fabric, kur mijiedarbība notiek peer-to-peer. Arī visi dalībnieki var viegli piekļūt jebkura veida datiem, izmantojot izplatīto virsgrāmatu. Būtībā tas nozīmē, ka uzņēmums A var apskatīt jebkāda veida datus, kas attiecas uz uzņēmumu B.

Ja uzņēmums A un uzņēmums B ir konkurenti biznesā, uzņēmums B zaudēs jebkāda veida sviras, kas tam varētu būt, ja uzņēmums A apskatīs datus, kuriem vajadzēja palikt privātiem. Piemēram, uzņēmums A novērsīs jebkāda veida pārsteigumus vai stratēģiskus pasākumus, ko uzņēmums B bija domājis. Tādā veidā uzņēmējdarbība B uzņēmumam nebūs tik laba, kā uzņēmums varēja iedomāties.

Šajā sakarā ir maz ticams, ka uzņēmumi pievienosies šādai platformai. Tāpēc datu konfidencialitāte joprojām ir svarīgs punkts, ko uzņēmumu bloku ķēdes projekti cenšas novērst, ja tehnoloģijai ir jāpāriet uz galveno virzienu.

Nepietiekama zināšanu bāze par Blockchain

Blokķēde kā tehnoloģija tikai paceļas. Īpaši jāatzīmē, ka lielākā daļa nākamo risinājumu ir jauni, un tie lielākoties ir industriāli tehniski. Tomēr organizācijās nav cilvēku, kuri skaidri saprot blokķēdes jēdzienu un, paplašinot, uzņēmuma blokķēdi. Tātad, tas ir vēl viens no blokķēdes ieviešanas izaicinājumiem, kas kavē šīs nozares izaugsmi.

Organizācijām trūkst informācijas par tādiem aspektiem kā labākās pieņemamās uzņēmuma bloku ķēdes platformas izvēle. Turklāt uzņēmumi neapzinās atbilstošos blokķēdes ieviešanas soļus, kuriem būtu jāgarantē labākais rezultāts, kā arī optimāla tehnoloģijas izmantošana.

Interesanti, ka blokķēdes tehnoloģija sola atrisināt daudzus jautājumus, kas sākotnēji bija neatrisināmi. Šī tehnoloģija sola skart gandrīz visus nozares veidus, sākot no piegādes ķēdes pārvaldības līdz identitātes pārvaldībai. Tāpēc organizācijām jābūt skaidrām par savām blokķēdes vajadzībām, lai viņi varētu izvēlēties labāko uzņēmuma bloku ķēdes platformu.

Lai veiksmīgi sasniegtu mērķi, organizācijai būs nepieciešamas pietiekamas zināšanas par iekšējo blokķēdi. Interesanti, ka viņi varēja mēģināt aizpildīt visas nepilnības, pieņemot darbā ārēju talantu. Tomēr trūkst kvalificētu cilvēku, kas varētu veiksmīgi sasniegt mērķi. Tāpēc uzņēmumiem kļūst grūti īstenot ar blokķēdi saistīto projektu.

Apjukums par blokķēdes ieviešanu ir normāls scenārijs, jo tā joprojām ir jauna tehnoloģija. Apskatiet mūsu ceļvedi “Vai jums ir nepieciešama blokķēde?” Pieņemt lēmumu tūlīt!

Grūtības pārejā no mantotajiem tīkliem

Vēl viena no bloku ķēdes ieviešanas problēmām ir pārejas posms no mantotajiem tīkliem. Pirms bloķēšanas ķēdes ievadīšanas attēlā lielākā daļa lietu, uz kurām tā vēršas, lai mainītu, jau darbojas diezgan labi.

Neskatoties uz nedaudzajiem izaicinājumiem, ar kuriem viņi saskārās, nozares sniedza pakalpojumus vai produktus saviem klientiem. Jo īpaši nozares bija tik pieradušas pie izveidotajām mantotajām struktūrām, kā arī standartiem, kas izveidoti atbilstoši struktūrām.

Vēlams piegādes ķēdes telpā, tas ir viens no galvenajiem blokķēdes ieviešanas izaicinājumiem.

Turklāt nozaru cilvēki ir diezgan labi pārzinājuši mantotās struktūras, lai paplašinātu, ka jebkurš mēģinājums ieviest jaunas struktūras destabilizēs visu nozari. Piemēram, ir skaidrs, ka finanšu nozare ir starp nozarēm, kas saskaras ar blokķēdes izraisītu revolūciju. Šeit nozare ir izveidojusi struktūras, kas vada pakalpojumu sniegšanu.

Īpaši cilvēki izmanto VISA pārrobežu darījumos. Bankām skaidras naudas pārvietošanai vairumā izmanto SWIFT un citus līdzekļus. Šādas struktūras ir tik iesakņojušās sistēmā, ka jaunu mehānismu ieviešana prasīs daudz laika. Interesanti, ka tieši to dara blokķēde. Šī tehnoloģija visos iespējamos veidos būtiski maina darbību raksturu.

Tāpat kā iepriekš apspriests, mantotās sistēmas ir dziļi iesakņojušās nozarē tā, ka cilvēki varētu nelabprāt izmēģināt jaunas sistēmas. Piemēram, cilvēki finanšu nozarē varētu pretoties blokķēdes tehnoloģijas ieviešanai, jo – i) viņi par to zina tik maz un ii) uzskata, ka tas varētu vēstīt par masveida darba zaudēšanu dažu amatu atlaišanas dēļ.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Tehnoloģiju partneru trūkums

Tāpat kā iepriekš paskaidrots, blokķēde joprojām ir jauna tehnoloģija, un daudziem cilvēkiem vēl ir jāiegūst skaidrs ieskats tajā. Tas nozīmē, ka pat tām organizācijām, kuras to vēlētos īstenot, nav skaidra blokshēmas ieviešanas ceļveža.

Proti, skaidru standartu trūkums nozīmē, ka ir daudz informācijas, kas ir mulsinošāka nekā noderīga.

Neskatoties uz to, tiek mēģināts padarīt šo procesu vieglu tiem, kas vēlas ieviest uzņēmuma blokķēdi. Proti, vissvarīgākais solis, kas jāņem vērā pirms ienirt, ir atrast pareizo tehnoloģiju partneri, kurš ved cauri labirintam.

Tomēr šeit nāk vēl viens šķērslis. Kurš ir labākais partneris un kā var pateikt, ka ir atradis īsto partneri?

Interesanti, ka tas ir viens no galvenajiem blokķēdes ieviešanas izaicinājumiem, kas rodas, kad uzņēmumi vēlas ieviest tehnoloģiju.

Pareizā partnera iegūšana ļaus organizācijai atklāt labāko blokķēdes ieviešanas plānu.

Pašlaik ir jumta projekti, piemēram, Hyperledger, Enterprise Ethereum Alliance un citas uzņēmumu bloku ķēdes platformas, piemēram, Corda, Microsoft Azure un Hyperledger audums. Īpaši tās ir privātās blokķēdes platformas, kas apvieno līdzīgi domājošas organizācijas, kas koncentrējas uz blokķēdi.

Realitāte ir tāda, ka ieviešanas blokķēdes izmaksas ir pārmērīgi augstas. Kā tāds ir tikai saprātīgi, ja meklējat partneri, kas palīdzētu ieviest tehnoloģiju.

Pat ja ir pieejami daudzi un augsta līmeņa partneri, dažreiz ir diezgan dārgi piekļūt viņu platformām. Turklāt esošās platformas ātri piepildās, kas nozīmē, ka tās drīz varētu pārpildīt. Šādā vidē būtu grūti iegūt pielāgotus pakalpojumus, ņemot vērā milzīgo pieprasījumu.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par uzņēmuma blokķēdes tehnoloģijām? Pārbaudiet labākos sava uzņēmuma bloka ķēdes ietvarus tieši tagad!

Drošības jautājumi

Blokķēdes ieviešanas izaicinājumi ir dažādi. Ir skaidrs, ka viens no lielākajiem blokķēdes pārdošanas punktiem ir tā izturība pret kiberuzbrukumiem.

Neskatoties uz to, blokķēdes sektors saskaras ar dažādiem sliktu dalībnieku riskiem. Īpaši tas, ka tehnoloģijas ieviešanas temps šķietami pakļauj hakerus industrijas daļām.

Patiesībā tehnoloģijām piemīt daudzas ievainojamības nenobriedušu procesu un aizsardzības dēļ. Piemēram, izredzes personai kļūt par pikšķerēšanas upuri ir diezgan lielas. Turklāt skaidru attīstības standartu trūkums nozīmē, ka nozarē ir daudz ļaunprātīgas programmatūras. Tie kopā ar tehnoloģiju ievainojamību, kā arī ieviešanas izmantošanu rada nopietnas briesmas nenojaušamiem lietotājiem.

Lai izvairītos no drošības problēmu iespējamības, lietotāji nepārtraukti dodas uz privātiem blokķēdes tīkliem. Tie ir tīkli, kas nav atvērti sabiedrībai un kuriem pirms piekļuves ir nepieciešama autentifikācija. Šādu blokķēdes platformu piemēri ietver tās, kurās darbojas dažādi uzņēmuma bloku ķēdes projekti.

Tomēr privāto tīklu problēma ir tā, ka lietotājiem nav tādas pašas autonomijas kā publisko blokķēdes tīklu lietotājiem. Šeit “prezidējošā” mezgla tendence ir noteikt dažus ierobežojumus dalībnieku rīcībai. Piemēram, tas ietekmē lietotāju iespējas izdomāt platformu tā, kā viņi to vēlētos.

Neskatoties uz to, publiskie blokķēdes ir nedrošas, lai ikviens varētu vadīt mezglu ekosistēmā. Ja slikts aktieris veiksmīgi uzbrūk platformai, lai varētu sākt dubultu monētu tērēšanu, platforma, visticamāk, zaudēs uzticamību. Tas nozīmē, ka ikviens, kurš iegulda ekosistēmā, piedzīvos zaudējumus.

Noziedzīga darbība

Uzņēmumu bloku ķēdes ieviešana saskaras ar milzīgu izaicinājumu, kas skar tehnoloģijas “tīrību”. Proti, tehnoloģija ieguva pasaules popularitāti pēc tam, kad notika divas lietas.

Viens, tas atklāja bitkoinu, kas draudēja finanšu nozari pagriezt uz galvas. Otrkārt, šķiet, ka šī tehnoloģija mazina augsta līmeņa noziedzīgu darbību, piemēram, naudas atmazgāšanu. Interesanti, ka sliktie aktieri izmantoja tehnoloģiju, lai pārvietotu milzīgas skaidras naudas daļas, kas nozagtas citur. Blockchain patiešām saskaras ar šo problēmu pat šodien!

Turklāt Kornela universitātes bibliotēkas pētnieki izveidoja, lai gan a aptauja ka daudzi cilvēki neuzticas blokķēdei bēdīgi slaveno kriptovalūtu dēļ. Īpaši pētījumā tika konstatēts, ka noziedznieki izmanto digitālās valūtas, lai norēķinātos par neskaidriem darījumiem, izmantojot interneta tirgus.

Turklāt pētījumā tika novērots, ka kibernoziedznieki, izmantojot datorus, izplatītās pakalpojumu atteikšanas (DDoS) uzbrukumu gadījumos izmanto kriptogrāfiju, lai pieprasītu izpirkuma maksu..

Tā rezultātā blokķēde ieguva nepatīkamu kvalitāti. Potenciālajiem tehnoloģiju lietotājiem joprojām ir svarīgi vispirms mazināt bailes no sliktiem dalībniekiem, kuri turpina izmantot platformu noziedzīgu darbību veikšanai.

Būtībā jauno potenciālo lietotāju vidū ir zināmas bailes, kuri nav gatavi iesaistīties shēmā, kas viņiem nepatīk.

Patiesībā domas par šādiem gadījumiem traucē potenciālajiem tehnoloģiju lietotājiem. Šis ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, lietojot blokķēdes tehnoloģiju pašlaik.

Lasiet arī:Top 10 Blockchain pieņemšanas izaicinājumi

Noteikumu trūkums

Šis ir viens no blokķēdes izaicinājumiem, kas nāk ar risinājumiem un iespējām. Ņemot vērā dažādos neveiksmīgos gadījumus, kas tika apspriesti iepriekš, dažas valdības struktūras nevēlas ļaut tehnoloģijai brīvroku augt. Turklāt regulatoriem ir grūti noteikt tehnoloģisko tiesisko vidi, ņemot vērā tās sarežģītību.

Piemēram, blokķēdes tīkls sastāv no dažādiem mezgliem, kas izplatīti visā pasaulē. Tāpēc, kad darījums notiek platformā, iestādēm ir grūti skaidri definēt jurisdikciju un tādējādi darījuma pušu pareizos juridiskos pienākumus..

Šīs juridiskās domstarpības vidū ir grūti iedomāties, kā darbosies topošie tiesību akti, piemēram, ES Vispārīgā datu aizsardzības regula (GDPR).

Būtībā regula piešķir digitālās tiesības uz tādu datu īpašumtiesībām, kas tiek glabāti blokķēdes platformā. Interesanti, ka ir skaidrs, ka blokķēdes platformu lietotāji var darboties anonīmi. Šādā gadījumā zinoši novērotāji brīnās, cik efektīvs būs GDPR.

Turklāt fakts, ka GDPR piedāvā kādu datu aizsardzības veidu, ir mulsinošāks. Acīmredzot sadalītajā grāmatā saglabātie dati ir pieejami visiem dalībniekiem, lai tos apskatītu, bet ne lai mainītu.

Turklāt ne visi dati, kas pieder noteiktam darījumam, ir pieejami lietotājiem apskatei. Tas ir saistīts ar blokķēdes tīkla īpašumu, ko sauc par datu minimizēšanu. Tāpēc tas ir pierādījums tam, ka dati par blokķēdes tīklu jau ir aizsargāti.

Neskatoties uz to, jautājums ir tāds, ka blokķēdes kopienai vēl nav skaidrs, ko likums saka par jauno tehnoloģiju. Kā tāds tas rada bažas, ka daudzi potenciālie uzņēmuma bloku ķēdes lietotāji otrādi uzminē savus lēmumus.

Lasīt vairāk: 20 un vairāk Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts

Nav uzņēmumu blokķēdes platformu savietojamības

Tāpat kā iepriekš atzīmēts, šodien pastāv daudzas uzņēmuma bloku ķēdes platformas. Interesanti, ka katrs projekts cenšas lietotājiem piedāvāt noteiktus risinājumus.

Piemēram, IBM Hyperledger Fabric lieliski pārvalda piegādes ķēdes, savukārt R3’s Corda ir labākais finanšu nozares risinājumiem. Acīmredzot starp šīm platformām ir kāda veida atvienošanās, kas padara navigāciju starp platformām par murgu.

Uzņēmumu bloku ķēdes savietojamība ir būtisks jautājums, kuram izstrādātājiem jāatrod risinājums, ja notiks masveida pieņemšana. Īpaši jāspēj pievienoties Hyperledger audumam, bet jāspēj izmantot Corda vai Microsoft Azure pakalpojumus bez nopietnām saderības problēmām.

Šis ir viens no blokķēdes izaicinājumiem, kas nāk ar risinājumiem un iespējām.

Interesanti, ka divas no populārākajām uzņēmumu bloku ķēdes platformām, tas ir, Enterprise Ethereum Alliance un Hyperledger, pagājušajā gadā tikās ar problēmu.

Konkrēti, projekti bija paredzēti sadarbībai, lai tie varētu mēģināt atrisināt savietojamības problēmu. Daļa no līguma ietvēra noteiktu standartu izveidi, kas vadītu uzņēmuma bloku ķēdes risinājumu ieviešanu.

Neskatoties uz sanāksmes entuziasmu, sadarbspējas ziņā ir daudz ko vēlēties. Interesanti, ka savietojamība ir programmatūras īpašums, kas nosaka, vai tai ir iespējas masveidā adoptēt.

Jo īpaši ir neskaitāmas programmatūras, kurās katrai ir lietotāji. Tāpēc ir jābūt veidam, kā dažādas programmatūras lietotāji var mijiedarboties un veikt jēgpilnu uzņēmējdarbību. Ņemot to vērā, ir nepieciešams vairāk darba saistībā ar uzņēmumu blokķēdes savietojamību, lai veicinātu masveida pieņemšanu.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes savietojamību? Pārbaudiet mūsu galveno ceļvedi par blokķēdes savietojamību tagad!

Pēdējie vārdi

Tagad, kad esat informēts par problēmām, kas saistītas ar blokķēdes tehnoloģijas ieviešanu, varat pieņemt izglītotu lēmumu par to, vai vēlaties izmantot blokķēdi. Tomēr blokķēde būs nākotne, pat ja šodien ir kāda blokķēdes problēma.

Laika gaitā blockchain tehnoloģija iegūst atjauninājumus, kas atbrīvosies no šiem pamatjautājumiem. Vēl jo vairāk, daudzos gadījumos uzņēmumi jau izmanto privātās blokķēdes tehnoloģijas, lai risinātu jautājumus.

Jebkurā gadījumā, ja jūs esat tikai iesācējs un vēlaties uzzināt vairāk par šo tehnoloģiju un jautājumiem, tad iesakām pārbaudīt mūsu bezmaksas blokķēdes kursu. Tas var būt jūsu blokķēdes ceļojuma sākums.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me