Top 20 Blockchain arhitektu intervijas jautājumi un atbildes

Gatavojaties blockchain arhitekta intervijai? Šeit mēs piedāvājam ekspertu ceļvedi, kas aptvers top blockchain arhitekta intervijas jautājumus jūsu sagatavošanai!

Satraukums ap blokķēdes tehnoloģiju lēnām norimst, un kriptonauda ir saistīta ar cenu kritumu. Tomēr blokķēdes darbavietas turpina iegūt radikālu impulsu dažādās nozarēs, uzņēmumiem saprotot blokķēdes biznesa vērtību. Tātad, daudzi kandidāti bieži meklē blokķēdes arhitekta intervijas jautājumus, lai sagatavotos profesionālām, uz blokķēdi balstītām darba lomām.

Blockchain arhitekta darba loma ir viena no pieprasītākajām darba lomām blockchain ainavā. Tā kā bloka ķēdes arhitekta darba loma ir saistīta ar galvenajiem pienākumiem, top bloku ķēdes arhitekta intervijas jautājumi tiks koncentrēti uz kandidātu tehnisko raitumu. Tātad, kur jūs varat atrast jaunākos blockchain arhitekta intervijas jautājumus, lai palielinātu jūsu izredzes kvalificēties ienesīgai karjerai ar blockchain tehnoloģiju? Šeit ir mūsu visaptverošais ceļvedis, kas jums palīdzēs.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts uzņēmuma Blockchain arhitekta (CEBA) kurss

Top Blockchain arhitekta intervijas jautājumi

Viena no galvenajām bažām jebkura blockchain arhitekta intervijas kandidāta prātā attiecas uz jautājumu sarežģītību. Tomēr kandidātiem jāņem vērā, ka pamata blokķēdes arhitekta intervijas jautājumi sākas ar pamatjēdzieniem. Intervētāji parasti uzdod jautājumus, kas pārbauda kandidāta pamatzināšanas par blokķēdi. Šeit ir daži no populārākajiem blockchain arhitektu intervijas jautājumiem, ar kuriem jūs varat saskarties sākotnējos posmos.

1. Kāda ir atšķirība starp hiperautu un blokķēdi?

Blokķēde ir definēta kā decentralizēta tehnoloģija ar dažādiem nemainīgiem ierakstiem, kas pazīstami kā bloki. No otras puses, Hyperledger kalpo kā platforma, kas ļauj cilvēkiem attīstīt savus privātos blokķēdes. Hyperledger ir piemērots tikai uz uzņēmumu orientētiem risinājumiem. No otras puses, blokķēde ir piemērojama dažādās nozarēs, izņemot uzņēmējdarbību, ieskaitot veselības aprūpi un pārvaldību. Hyperledger ļauj lietotājiem veidot tikai privātos blokķēdes, savukārt blokķēde piedāvā elastību izvēlēties starp privāto un publisko blokķēdi.

2. Kas ir Merkeles koks?

Merkeles koks ir viens no nozīmīgākajiem blokķēdes tehnoloģijas elementiem, lai pārbaudītu bloku. Būtībā tā ir datu struktūra, parādoties bināram kokam, kurā katrā blokā ir izvietotas kriptogrāfijas jaukšanas vietas. Merkeles koku binārā koka struktūra kā lapu mezglu parāda darījumu datu bloka jaucēju. No otras puses, ne lapu mezgli kalpo kā lapu mezgla hash. Pēc tam Merkel sakne vai hash sakne apzīmē galīgo hash sakni visiem darījumu jaukumiem, ieskaitot visus darījumus mezglos, kas nav lapas.

3. Definējiet kriptogrāfijas nozīmi blokķēdē

Kriptogrāfija būtu viens no populārākajiem ierakstiem starp blockchain arhitektu intervijas jautājumiem. Jaukšana kriptogrāfijā var palīdzēt atbalstīt lietotāju identitātes drošību. Tas arī nodrošina drošu darījumu izpildi, izmantojot hash funkciju. Blockchain izmanto SHA-256 kriptogrāfijas protokolu, izmantojot unikālu jaukšanas izejas iespēju visām ieejām. SHA-256 algoritms nodrošina standarta burtciparu izvadi, kas sastāv no 64 rakstzīmēm, neatkarīgi no ievades.

4. Definējiet ģenēzes bloku

Ģenēzes bloks ir arī viena no ievērojamākajām tēmām pamata blokķēdes arhitekta intervijas jautājumiem. Vēl jo vairāk, ģenēzes bloks, kā norāda nosaukums, ir pirmais bloks blokķēdē, un to sauc arī par bloku 0. Ģenēzes bloks ir vienīgais bloks ķēdes blokā, kas neattiecas uz iepriekšējo bloku. Pēc tam ģenēzes bloks var arī palīdzēt definēt dažādus blokķēdes parametrus, piemēram, vienprātības algoritmus un grūtības pakāpi.


5. Kas ir daži no populārākajiem kriptogrāfiskajiem algoritmiem?

Daži no ievērojamākajiem kriptogrāfijas algoritmiem ietver SHA-256, Blowfish, RSA, Ethash un Triple DES.

6. Kādas ir populārās atvērtā koda platformas Blockchain lietojumprogrammu izstrādei?

Ievērojamākās atvērtā koda platformas, kas var palīdzēt attīstīt blokķēdes lietojumprogrammas, ir Ethereum, Hyperledger, Eris, Open chain un Multichain.

Pašlaik Ethereum ir vispopulārākā alternatīva blokķēdes lietojumprogrammu izstrādei. Uzņēmums Ethereum ir populārs arī uzņēmumu vidū, lai izstrādātu biznesa līmeņa blokķēdes risinājumus.

No otras puses, Eris ir populāra izvēle, lai izstrādātu uzņēmumu blokķēdes risinājumus.

7. Kāpēc lietojumprogrammu izstrādei izvēlējāties Blockchain?

Blokķēdes izmantošanas iemesli kalpos arī kā viens no ievērojamākajiem blokķēdes arhitekta intervijas jautājumiem. Faktiski blokķēde ir uzticama pieeja dažādu iemeslu dēļ. Pirmkārt, blockchain ir ļoti savietojams ar dažādām biznesa lietojumprogrammām, pamatojoties uz tā atvērtā pirmkoda raksturu. Blockchain biznesa modeļi piedāvā arī visaptverošu drošību, lai atvieglotu drošu informācijas apmaiņu un darījumus. Turklāt blokķēde ir piemērota visu izmēru uzņēmumiem, nodrošinot pielāgojamību pēc pieprasījuma.

8. Kādas ir galvenās iezīmes, kuras varat atrast Blockchain tehnoloģijā?

Top blockchain funkcijas ietver šādas,

  • Decentralizēta daba
  • Izplatītā virsgrāmata
  • Droša ekosistēma ar labāku integritātes nodrošināšanu

9. Kāda ir bloku loma blokķēdē?

Visticamāk, jūs bez šaubām sastopat šo ierakstu starp blockchain arhitektu intervijas jautājumiem. Blokķēde būtībā ir “bloku” ķēde vai ierakstu kolekcija. Pēc tam bloki ir saistīti viens ar otru, tādējādi veidojot ķēdi, kuru mēs zinājām kā blokķēdi. Lietotāji var atpazīt bloku tiešsaistes virsgrāmatā, izmantojot tā hash rādītāju. Jaucējrādītājs kalpo kā saite blokam pirms attiecīgā bloka. Turklāt bloks satur arī darījuma datus blakus laika zīmogam. Un tas ir arī atbildīgs par blokķēdes lieluma noteikšanu.

10. Vai jūs kaut ko zināt par bloku identifikatoriem?

Bloku identifikatori blokķēdē ietver bloka augstumu un bloka galvenes jaucējkrātu, kas palīdz identificēt bloku.

Vēlaties paaugstināt savu karjeru ar vienu no labākajiem blockchain sertifikātiem? Pārbaudiet, kā jūs varat kļūt par sertificētu uzņēmuma Blockchain arhitektu.

11. Nosauciet ierakstu veidu, kā glabāt ierakstus blokķēdē

Blockchain neuzliek nekādus ierobežojumus glabāšanai piemērotu ierakstu veidam. Dažādu nozaru uzņēmumi pašlaik izmanto bloku ķēdi dažāda veida ierakstu drošībai. Parasti blokķēde palīdz saglabāt ierakstus, piemēram, darījumu apstrādi, pārvaldības darbības, identitātes pārvaldību, dokumentāciju un medicīnisko darījumu ierakstus.

12. Paskaidrojiet par dakšu izveidošanu blokķēdē

Dakšas ir izplatīta tēma populārākajos blockchain arhitektu intervijas jautājumos ekspertiem. Būtībā dakša ir kriptovalūtas koda vai protokola atjaunināšanas process. Procesa laikā blokķēde tiek sadalīta divās filiālēs. Dakšas parasti ir neizbēgamas, ja tīkla dalībnieki nevar vienoties par jauniem noteikumiem un vienprātības algoritmiem darījumu apstiprināšanai. Lietotāji var atrast trīs izplatītākos dakšu variantus, piemēram, mīkstās dakšas, cietās dakšas un nejaušas dakšas.

13. Definējiet Nonce un tā pielietojumu kalnrūpniecībā

Nonce ir arī viena no izplatītākajām tēmām, ar kurām jūs varat sastapties ar blockchain arhitektu intervijas jautājumiem. Kalnrūpniecība ir būtiska prasība, lai pierādītu darījumus, izšķirot matemātisku mīklu, kas pazīstama kā darba pierādījums. Blockchain darba pierādījums palīdz noteikt nonce vai skaitli līdzās kriptogrāfijas jaukšanas algoritmam. Gan nonce, gan hash algoritms rada mazāku hash vērtību nekā iepriekš definētais mērķis. Tātad nonce būtībā ir nejauša vērtība, kas palīdz pielāgot jaukšanas vērtību, lai saglabātu līdzību starp hash nosacījumiem un galīgo hash vērtību.

14. Kā publiskā atslēga atšķiras no privātās atslēgas?

Privātā atslēga ir piemērota, lai šifrētu vai bloķētu ziņojumu vai darījumu, kas nosūtīts pa blokķēdes tīklu. Šajā gadījumā sūtītājs varēja nosūtīt ziņojumus, izmantojot saņēmēja publisko atslēgu. Tad uztvērējs varētu atšifrēt darījumu vai ziņojumu, izmantojot savu privāto atslēgu. Rezultātā saziņa vai darījums ir pasargāts no jebkādiem draudiem par iejaukšanos.

Vai vēlaties zināt, kāda ir atšķirība starp publisko un privāto atslēgu? Šeit ir rokasgrāmata par privāto atslēgu pret publisko atslēgu, kuru varat pārbaudīt.

15. Kas ir daži no viedo līgumu galvenajiem lietojumiem?

Ievērojamākās viedo līgumu lietojumprogrammas ietver preču sūtījumu izsekošanu, apdrošināšanas lietojumus un īpašumtiesību aizsardzību. Viedi līgumi var kalpot arī kā izdevīgi instrumenti, kas nodrošina algu maksājumus.

16. Kāds ir bloka paraksta vai jaukšanas ģenerēšanas process?

Blockchain arhitekta intervijas jautājumi arī būtu vērsti uz bloka paraksta ģenerēšanas procesu. Process sākas, ievadot darījuma informāciju, izmantojot vienvirziena jaucējfunkciju, piemēram, SHA-256. Pēc tam lietotājiem ir jāizpilda izejas vērtība, izmantojot paraksta algoritmu, piemēram, ECDSA, ar lietotāja privāto atslēgu. Tagad jūs varat iegūt šifrētu jaukšanu, kā arī citu informāciju, piemēram, jaukšanas algoritmu.

17. Kāds ir faila izvietošanas rezultāts ar vairākiem līgumiem?

Lietotāji nevar izvietot failu ar vairākiem līgumiem blokķēdē. Kompilators ņem vērā tikai pēdējo līgumu no augšupielādētā faila izvietošanai, kā arī citu kontaktpersonu atstāšanu novārtā.

18. Vai ir iespējams noņemt veselu bloku no Blockchain tīkla?

Jā, lietotāji var noņemt pilnu bloku no blokķēdes tīkla. Tas ir piemērojams situācijās, kad jums ir jākoncentrējas tikai uz konkrētu tiešsaistes virsgrāmatas aspektu. Vissvarīgākais ir tas, ka jūs varat atrast dažādus noklusējuma filtrus un opcijas pilnīga bloka noņemšanai.

19. Definējiet Coinbase darījumu?

Coinbase darījums attiecas uz pirmo darījumu, kas notiek blokā. Kalnrači var izveidot šo unikālo Bitcoin darījumu variantu, lai savāktu bloku atlīdzību par viņu ieguldījumu. Kalnrači var iekasēt arī citas darījumu maksas, ko iekasējis kalnračs.

20. Kādi ir ievērojami konsensa algoritmu varianti?

Visizplatītākie vienprātības algoritmu varianti ietver sekojošo,

  • Darba pierādījums
  • Likmes pierādījums
  • Bizantijas vainas tolerance
  • Pierādītā laika pierādījums
  • Autoritātes pierādījums
  • Deleģētais akciju apliecinājums

Izskatiet šos visbiežāk sastopamos blokķēdes intervijas jautājumus un atbildes, lai sagatavotos ace jūsu blokķēdes intervijai.

Secinājums

Visbeidzot, jūs varat skaidri novērot blokķēdes arhitekta intervijas jautājumu veidus. Kandidāta veiksmes iespējas blockchain arhitekta intervijas jautājumos ir ļoti atkarīgas no viņu kompetences priekšmetā. Papildus jūsu zināšanām un prasmēm blokķēdes arhitektūrā, lai sasniegtu vērtību, jums būs nepieciešamas uz uzņēmējdarbību orientētas prasmes.

Kaut arī blockchain arhitektu intervijas apmācītiem un sertificētiem kandidātiem šķiet viegli, intervijās ir jāņem vērā vēl daudz vairāk. Jums ir jāattīsta pareizais fokuss un koncentrēšanās spējas, lai pārliecinātos par visiem jautājumiem. Varat arī iegūt vienu no labākajiem blockchain sertifikātiem, kas apstiprina jūsu prasmes un zināšanas. Tas sniegs jums papildu priekšrocības intervijā, un jums tiks piešķirta augstāka prioritāte starp citiem kandidātiem.

Tātad, šis ir īstais laiks, lai pilnveidotu savas blokķēdes prasmes un zināšanas ar uzticamām blokķēdes izglītības un sertifikācijas platformām.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map