Top 7 uzņēmumu bloku ķēdes biznesa modeļi

Arvien vairāk uzņēmumu uzņēmumi vēlas izmantot blokķēdi savā biznesā. Apspriedīsim dažus no top blockchain biznesa modeļiem uzņēmumu uzņēmumiem.

Blockchain ir piesaistījis dažādu rūpniecisko vertikālu uzmanību. Tas ne tikai maina biznesa darbību, bet arī ļauj inovācijām strauji attīstīties.

Tāpēc jūs atradīsit daudz uzņēmumu, kas pieņem blokķēdi. Šie paši uzņēmumi arī nodarbojas ar blokķēdi, padarot to iespējamāku plašākai ieviešanai.

Ar inovāciju priekšplānā mēs arī esam liecinieki blokķēdes biznesa modeļu izmantošanas pieaugumam. Šodienas rakstā mēs izpētīsim blokķēdes biznesa modeļus.

Decentralizācija patiešām ir mainījusi to, kā mēs uztveram apkārt esošās problēmas un unikāli tās risinām. Tas ne tikai tas, bet arī paver daudz iespēju uzņēmumiem. Tātad, kā viņi tam tuvojas? Risinājums ir atrast pareizos blokķēdes biznesa modeļus un tos pareizi ieviest.

Reģistrēties tūlīt:Bezmaksas Blockchain kurss

Kāpēc mums ir vajadzīgi Blockchain biznesa modeļi?

Pati blockchain ir jauns biznesa modelis. Izmantojot blokķēdi, organizācijas var pārvērst savu biznesu par decentralizācijas platformu, kas var mainīt viņu biznesa darbību. Tas maina uzņēmumus, darījumu plūsmu, peļņu, kā arī nodrošina izaugsmes saglabāšanu izmaiņu laikā.

Kopš Bitcoin parādīšanās 2009. gadā ir bijuši daudzi gadījumi, kad blokķēde neizdevās vai vismaz blokķēdes lietojumprogrammas cieta neveiksmi. Daļēji tas notika tāpēc, ka notika ieviešana, bet tas bija arī uzņēmumu kļūdainā biznesa modeļa dēļ.

Uz blockchain balstīti uzņēmējdarbības modeļi, piemēram, biznesa modelis BitConnect, bija nekas cits kā Ponzi shēma. Ir arī citi modeļi, kas izmanto lētticīgu cilvēku priekšrocības. Mēs ignorēsim visus šāda veida izkrāpšanas veidus un koncentrēsimies tikai uz likumīgiem blokķēdes biznesa stratēģijas modeļiem.

No tehniskā viedokļa mums ir nepieciešams uz blokķēdes balstīts uzņēmējdarbības modelis, kas uzlabo uzņēmējdarbības veidu un dod labumu galalietotājiem.

Arī uz blokķēdes balstītu uzņēmējdarbības modeli vajadzētu sākt koncentrēties uz uzņēmējiem, nevis tikai uz ieguldītājiem. Tas liks projektiem koncentrēties uz lietderību, nevis vērtību tirgū. SuchApp ir viens no tiem projektiem, kas koncentrējas uz lietderību, nodrošinot ar blokķēdi darbināmu ziņojumapmaiņas platformu. Tas nozīmē, ka bloku ķēdes biznesa idejām vajadzētu darboties gan makro, gan mikrolīmenī, dodot labumu uzņēmuma iekšējiem darbiniekiem, kā arī galalietotājiem.

Lasīt vairāk: 6 galvenās blokķēdes funkcijas, par kurām jums jāzina


Izpratne par tradicionālo biznesa modeli

Lai labāk izprastu blokķēdes biznesa stratēģijas modeļus, mums vispirms ir jāzina vairāk par tradicionālo biznesa modeli. Visi tur esošie uzņēmumi, kas neizmanto blokķēdes izmantošanu, tradicionālo uzņēmējdarbības modeli.

Viņi būtībā sniedz pakalpojumus vai preces un no turienes gūst peļņu. Patērētāji pērk produktu vai pakalpojumu par noteiktu likmi.

Likmes tiek noteiktas atbilstoši un sastāv no visām algām vai citiem izdevumiem, kas uzņēmumam rodas vai varētu rasties pakalpojuma vai produkta sniegšanas laikā. Katram biznesam ir atšķirīgs uzņēmējdarbības veids. Tomēr viņi izmanto centralizētu pamata modeli.

Modelis sastāv no četrām galvenajām entītijām. Tajā ietilpst īpašnieki vai akcionāri, organizācija, klienti un darbinieki.

Uzziniet, kā jūs varat ieviest blokķēdi dot savu biznesu tūlīt!

Blockchain biznesa modelis

Top Blockchain biznesa modeļi

Daudzas lietas tiek mainītas, izmantojot blokķēdes biznesa modeli. Pirmkārt, tā ir decentralizācija, kas nozīmē, ka nav nepieciešama centralizēta iestāde. Tomēr tas ne vienmēr notiek, kad runa ir par blokķēdes biznesa modeļiem.

Piemēram, dApps nodrošina darbu tieši, pateicoties vienādranga darījumiem. Tas novērš nepieciešamību pēc centrālās iestādes un visiem starpniekiem. Spēja izveidot uzticamu tīklu ir revolucionāra, sakot pēdējā.

Kādas entītijas nav dApps ieviešanā? Pirmkārt, nav darbinieku vai akcionāru. Otrkārt, tas nepieder nevienam, kas padara uzņēmējdarbības modeli par ienesīgu perspektīvu lietotājiem. Tomēr, ja mēs iedziļināmies, mēs varam teikt, ka lietotāji paši ir darbinieki vai īpašnieki, taču viņu loma un ietekme šajā blokķēdes modelī tiek krasi mainīta.

Peļņas gūšana

Bet kā iepriekšējais uz blokķēdes balstītais biznesa modelis gūst peļņu? Viens veids ir izmantot žetonus, lai gūtu peļņu. Ikviens, kurš palīdz blokķēdei panākt vienprātību, tiek apbalvots ar marķieri, kuram ir vērtība. Vērtība tomēr ir atkarīga no tirgus stāvokļa. Piemēram, Bitcoin piedāvā kalnračiem iespēju gūt peļņu, veicinot ieguldījumu tīklā.

Viss izskatās lieliski, bet kā ar organizāciju vai uzņēmumu, kas uzsāka uzņēmējdarbību, lai nopelnītu naudu? Viņi to dara, paturot sev zināmu daudzumu žetonu.

Sākotnēji marķiera vērtība tiek iestatīta uz iepriekš noteiktu vērtību un tiek pārdota ieinteresētajiem investoriem, izmantojot ICO. Tomēr marķiera vērtība pēc izlaišanas tirgū ir atkarīga no daudziem faktoriem, tostarp tirgus stāvokļa, biznesa novērtēšanas un uzņēmējdarbības veikšanas pašreizējā tirgus scenārijā.

Kopfinansēšanas process dod iespēju pirmajiem lietotājiem ieguldīt biznesā, dodot viņiem lielākas iespējas gūt peļņu. Sākotnējā ICO procesa laikā kriptogrāfijas aktīvu vai marķiera cena ir zema. Tādā veidā izstrādātāji vai organizācija saņem nepieciešamo finansējumu, lai viņu projekts tiktu īstenots.

Jūs varat arī lejupielādēt un saglabāt šo rokasgrāmatu kā blockchain biznesa modeļa pdf versiju.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Dažādi Blockchain biznesa modeļu veidi

Tagad, kad mēs esam izveidojuši pamata izpratni par tradicionālajiem blokķēdes modeļiem un to, kā bizness pelna no tiem naudu, apspriedīsim populārākos blokķēdes biznesa modeļus vai idejas.

P2P Blockchain biznesa modelis

P2P biznesa modelis piedāvā vienādranga biznesu. Blockchain tehnoloģija vienmēr ir bijusi vienaudžu. P2P blokķēde ļauj tiešajiem lietotājiem tieši mijiedarboties. Tas padara to par daļu no gandrīz visiem citiem blokķēdes modeļiem, par kuriem mēs iepriekš runājām. P2P biznesa modeli var monetizēt daudzos veidos, ieskaitot žetonus, BaaS vai darījumu maksu.

Starpplanētu failu sistēma IPFS izmanto blokķēdes biznesa modeļa priekšrocības. Ir arī ieguves programmatūra, kas lietotājiem ļaus koplietot neizmantoto krātuves vietu. Jūs varat arī lejupielādēt un saglabāt šo rokasgrāmatu kā blockchain biznesa modeļa pdf versiju.

Blockchain kā pakalpojumu biznesa modelis (Baas)

Blockchain kā pakalpojums ir viens no populārākajiem blockchain biznesa modeļiem vai idejām. Tas viss ir par ekosistēmas nodrošināšanu citiem uzņēmumiem, lai pārvaldītu savu bloku ķēdes sistēmu. Šajā ekosistēmā uzņēmumi var eksperimentēt, pārbaudīt un veikt pētījumus. Pašlaik Microsoft (Azure), Amazon (AWS), IBM (BlueMix) uc piedāvā blokķēdi kā pakalpojumu (BaaS) un ir ideāls piemērs decentralizētajam biznesa piemēram.

Galalietotājiem (šajā gadījumā uzņēmumiem, jaunizveidotiem uzņēmumiem vai organizācijām) nav jāuztraucas par to, kā darbojas blokķēde, un pirms darba pie tā nav jāiestata. BaaS arī izskauž nepieciešamību pēc aparatūras, kas savukārt ļauj jaunajiem uzņēmumiem, uzņēmumiem vai organizācijām koncentrēties uz savu attīstības ciklu.

Lielāko daļu pašreizējo blokķēdes risinājumu, tostarp Bitcoin un Ethereum, var izmantot kā pakalpojumu. Viens šāds piemērs ietver EBaas, Ethereum Blockchain as a Service (EBaaS). Pakalpojumu pārvalda un nodrošina Microsoft sadarbībā ar ConsenSys.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par Blockchain tehnoloģiju? Lai uzzinātu vairāk par to, skatiet mūsu bloku ķēdes definēšanas ceļvedi.

Žetonu ekonomika – lietderības žetonu biznesa modelis

Lietderības marķiera biznesa modelis ir izplatīts nozarē. Mēs arī iepriekš ziņojumā esam apsprieduši, kur mēs mēģinām saprast blokķēdes biznesa modeli ar lietderības marķiera biznesa modeļa acīm. Pašlaik ir daudz jaunu uzņēmumu, uzņēmumu vai e-komercijas vietņu, kas izmanto uz lietderību balstītu blokķēdes modeli. Ripple ir arī lietderības marķieris, jo tas nodrošina tīkla darbību un tādā vai citādā veidā atvieglo tīkla darbības.

Uzņēmumi glabā dažus utilītas marķierus un pārējos atbrīvo tīkla funkcionalitātei. Viņi gūst peļņu, mainoties lietderības marķiera vērtībai. Ideju par darbu ar žetoniem var apkopot ar vārdu “Tokenomics”.

Marķiera lietderībai vajadzētu būt trim vērtīgiem mainīgajiem. Piemēram, tam vajadzētu būt pienācīgai lomai, iezīmēm un mērķim.

Blockchain balstīti programmatūras produkti

Blokķēdes jēdziens tika ieviests 2009. gadā. Tomēr tagad blokķēdes nepieciešamība ir vairāk nekā jebkad agrāk. Tas nozīmē, ka lielajiem vecajiem spēlētājiem ātrāk jāpieņem blockchain.

Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir nopirkt blokķēdes risinājumu un integrēt to savā sistēmā. Tas rada blokķēdes uzņēmumus, kas rada risinājumu un pēc tam tos pārdod lielākiem uzņēmumiem. Pierādīt blokķēdes tehnoloģiju citām organizācijām var būt ārkārtīgi izdevīgi, jo tās ne tikai saņems saprātīgu samaksu jau sākotnēji. Turklāt pēc ieviešanas viņiem būs jāsniedz atbalsts.

Vēl viens potenciāls iemesls, lai iegūtu uz blokķēdes balstītu programmatūras risinājumu, ir talantu trūkums tirgū. Uzņēmumi nevēlas iziet talantu iegūšanas procesu. Tāpēc viņiem ir daudz vieglāk iegādāties bloku ķēdes risinājumu, kas atbilst viņu prasībām.

Lai uzzinātu vairāk par to, apskatiet 50 labākos uzņēmumus, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju.

Attīstības platformas

Blokķēdes vispārējā ideja joprojām ir dzimtajā stadijā. Blokķēdē notiek daudz izstrādes un pētījumu, jo jaunie uzņēmumi mēģina unikāli atrisināt problēmas. Tas mūs noved pie nākamā decentralizētā biznesa modeļa, kas pazīstams kā attīstības platformas.

Mūsdienās uzņēmumi koncentrējas uz tādu lietotņu izstrādi, kuru rezultātā var tikt izveidota blokķēdes infrastruktūra. Šīs lietotnes var izmantot, izmantojot blokķēdi un mākoni, galalietotājam, nodrošinot ātru attīstību.

Hyperledger ir viens no tiem piemēriem, kas sniedz rīkus, ietvarus un vadlīnijas blokķēdes attīstībai. Galvenais šeit ir strauja attīstība, un viņi cenšas to izdarīt.

Tīkla maksa

Vēl viens ļoti blockchain biznesa modelis ir tīkla maksa, kas saistīta ar pašu blockchain. Šāda veida blokķēdes biznesa modelis attiecas gan uz blokķēdes risinājumiem, piemēram, Ethereum vai dApps, kas par nelielu maksu par lietotāju prasa dažādas darbības tīklā. Piemēram, Ethereum tīkls iekasē Ethereum izstrādātājus par to, ka viņu dApp ir aktivizēts. Tas pats attiecas uz NEO, kam ir maksa par dApp publicēšanu.

Blockchain profesionālie pakalpojumi

Pēdējais blockchain biznesa modelis, kuru mēs apspriedīsim, ir Blockchain profesionālie pakalpojumi. Šos pakalpojumus vadošie ekspertu attīstības uzņēmumi piedāvā jauniem uzņēmumiem vai citiem uzņēmumiem, lai tos sagatavotu ar blokķēdi.

Piemēram, bizness vēlas, lai kāds izveidotu savu pielāgoto blokķēdes projektu. Tādā gadījumā viņi var nolīgt uzņēmumus, piemēram, Deloitte, IBM vai citus, lai pabeigtu viņiem projektu.

Galvenais šeit ir nevis ieguldīt aparatūrā, programmatūrā vai komandas veidošanā, bet tieši izmantot to uzņēmumu pakalpojumus, kuri ir pilnveidojuši blokķēdes attīstības mākslu. Šajā tirgū var atrast arī mazākus dalībniekus.

Kopumā tas ir lielisks blokķēdes biznesa modelis talantīgiem bloku ķēdes profesionāļiem, kuri vēlas izmantot savas prasmes uzņēmējdarbībai.

Ir arī citi blokķēdes profesionālo pakalpojumu veidi. Piemēram, daudzi ar bloku ķēdi darbināmi uzņēmumi piedāvā ar bloku ķēdi saistītus pakalpojumus, piemēram, konsultācijas, juridisku dokumentu izstrādi vai biznesa revīziju..

Lasīt vairāk: Blockchain lietošana: 20 un vairāk Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts

Noslēguma domas

Īsāk sakot, blockchain uzņēmums parasti pelna naudu, izmantojot vienu no šīm metodēm. Apspriedīsim tos tālāk pa vienam.

  1. Tīkla maksa: Uzņēmums vai organizācija pelna naudu, uzliekot tīkla maksu.
  2. Žetonu ekonomika: Lietderības žetonus izmanto dažādu darbību veikšanai tīklā. Tas ir kriptogrāfijas aktīvs, kas lietotājiem jāiegādājas.
  3. Blockchain balstīti programmatūras produkti: Blockchain uzņēmumi var arī nopelnīt naudu, sniedzot savu risinājumu citiem uzņēmumiem.

Biznesa modelis var būt arī dažādu ideju apvienojums, un tas ir pilnībā atkarīgs no tā, ko bizness vēlas darīt. Nav stingru noteikumu par to, kā biznesa modelim vajadzētu darboties. Uzņēmumi vai organizācijas var brīvi eksperimentēt, kā viņi vēlas.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes biznesa procesiem, tad iesakām reģistrēties mūsu bezmaksas blokķēdes kursā. Sāciet savu blokķēdes braucienu tūlīt!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map