Uzziniet, kā izveidot blokķēdi

Vai esat kādreiz domājuši, kā izveidot blokķēdi? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā.

Blokķēdes ir “nākotnē”. Tam ir potenciāls mainīt visu, kas mums apkārt, un bezprecedenta veidā ietekmēt nozares, tāpat kā tas, kā elektrība un internets mainīja mūsu ikdienas dzīvi.

Pašlaik bloķēšanas ķēde ir sākumposmā, kur visā pasaulē notiek strauja attīstība, lai tās pieņemšanas līmenis būtu augstāks nekā jebkad agrāk. Daži no galvenajiem sacensību dalībniekiem ir Hiperledžers, Korda un Ethereum. Katrs no viņiem mēģina atrisināt problēmu ar centieniem uzlabot blokķēdes pieņemšanas un ieviešanas līmeni.

Bet kāpēc mēs visas šīs lietas jums sakām? Tas ir tāpēc, ka mēs vēlamies noskaidrot faktu, ka ir pieprasījums pēc blokķēdes rīkiem un risinājumiem, kas faktiski darbojas. Tas arī dos jums motivāciju izveidot blokķēdes lietojumprogrammu vai patiesībā uzziniet, kā izveidot blokķēdi.

Kā izveidot Blockchain lietojumprogrammu / risinājumu no biznesa viedokļa

kā izveidot blokķēdi

Ja jūs esat biznesa cilvēks, kurš vēlas uzzināt, kā izveidot blokķēdes risinājumu, tad mēs jūs informējām.

Sāksim.

1. solis: pareizā lietošanas gadījuma atrašana

Lai arī blokķēde ir daudzsološa un dara to, ko tā ir iecerējusi darīt, to apņem daudz satraukuma. Tāpēc kā biznesam jums ir jāsaprot satraukums un skaidri jāsaprot, vai jūsu gadījumā blokķēde atrisina problēmu. Tāpēc ir svarīgi nošķirt faktus no uzpūtuma un pēc tam pieņemt lēmumus, pamatojoties uz tiem.

Mēs esam uzrakstījuši pilnīgu rokasgrāmatu par to, kad izvēlēties blokķēdi, kur mēs soli pa solim apspriedām, kā to izdarīt. Pārbaudiet to, lai uzzinātu, kad un kur izmantot blokķēdi, un noskaidrojiet, vai blokķēde kaut ko pievienos jūsu biznesam vai ne.

Parasti blokķēde ir vislabāk piemērota šādos gadījumos:

 • Viedā aktīvu pārvaldība: Ja jūsu bizness ir saistīts ar maiņu, aiziešanu pensijā, izsniegšanu vai samaksu, jūs varat efektīvi izmantot blokķēdi, jo tas prasa aktīvu pārvaldību
 • Viedie līgumi: Viedie līgumi ir veids, kā automatizēt procesus, kā arī nodrošina juridisko saistību digitālajā kodā. Ja jūsu bizness to var izmantot, tā varētu būt laba iespēja izmantot blokķēdi. Bet pirms jūs pieņemat lēmumu, labāk ir izpētīt un pieņemt pareizo lēmumu.
 • Datu pārbaude un autentifikācija:Blockchain arī nevainojami darbojas ar digitālajiem parakstiem, nemaināmu krātuvi un šifrēšanu. Tātad, ja vēlaties strādāt ar datiem, kas tiek ģenerēti, izmantojot darījumus, tad bloķēšanas ķēde ir laba izvēle.

2. solis: konsensa mehānisma izvēle

Nākamais solis ir izvēlēties vienprātības mehānismu atbilstoši jūsu prasībām. Tur ir daudz tautas vienprātības mehānismu.

Vispopulārākais ir Proof-of-Work (PoW). Tomēr tas nav ideāli piemērots uzņēmējdarbībai, jo veiksmīgai darbībai ir nepieciešama jaudīga aparatūra un daudz enerģijas.

Labā ziņa ir tā, ka ir daudz citu pārsteidzošu vienprātības metožu, kas tiek ieviestas citās izplatītās virsgrāmatu sistēmās (DLT), piemēram, Corda, Hyperledger, Quorum un citās.

Šie DLT piedāvā vienprātības mehānismus, piemēram, bizantiešu vainas izturību, likmju pierādīšanu, federālo bizantiešu līgumu, pagājušā laika pierādīšanu, lieko bizantiešu defektu toleranci, Robin Round, vienkāršoto bizantiešu defektu toleranci, federālo konsensu utt.!

Jūsu uzdevums ir iziet visus pieejamos vienprātības mehānismus un noskaidrot, kurš no tiem vislabāk atbilst jūsu prasībām.

3. solis: platformas izvēle

Tagad jums jāizvēlas platforma, uz kuras vēlaties izveidot savu blokķēdi. Pašlaik jums ir pieejamas vairākas iespējas, un visām no tām ir jāpiedāvā kaut kas unikāls. Kā biznesam jums jāatrod platforma, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām atbilstoši prasībām un budžetam.

Dažas no ievērojamākajām platformām, kuras mēs iesakām, ir Corda, Ethereum, Hyperledger Fabric, Hyperledger Sawtooth Lake, Hyperledger Iroha, Quorum, Stellar, OpenChain, BigChainDB un citas.

Visas šīs platformas ir plaši pārklātas ar 101Blockchains, un jūs varat noklikšķināt uz katras no tām, lai uzzinātu par tām.

Ja esat uzņēmuma bizness, ieteicams apskatīt Hyperledger Fabric.

 • Hyperledger Audums 2.0
 • Hyperledger auduma lietošanas gadījumi un gadījumu izpēte

4. solis: Mezglu dizains

Kad ir izvēlēts vienprātības algoritms un platforma, ir pienācis laiks izstrādāt mezglus. Parasti jūs savā blokķēdes tīkla izveidē varat vērsties daudzos veidos.

Jūs varat izveidot atļautu tīklu, kas ir slēgts tīkls, un mezglu pievienošanai ir nepieciešami stingri KYC noteikumi. No otras puses, pastāv tīkls bez atļaujas, kas būtībā ir publisks tīkls. Šeit ikviens var pievienoties tīklam un izmantot tā piedāvātās iespējas.

Lielāko daļu laika uzņēmumiem ir nepieciešami atļauju tīkli, jo viņi nevēlas dalīties ar svarīgu informāciju ar visiem tur esošajiem. Tīklu ar atļauju var izstrādāt arī informācijas koplietošanai ar sabiedrību.

Kad esat to izlēmis, jums tagad jāizlemj, kur palaist šos mezglus. Vai vēlaties palaist mezglus mākonī vai uz vietas, vai abu kombināciju? Jums arī jānāk klajā ar aparatūras prasībām, kur jums jāizlemj katra mezgla atmiņa, procesori un diska lielums.

Visbeidzot, jums jāprojektē arī mezglu operētājsistēma. Jūs varat izmantot tādas bezmaksas Linux operētājsistēmas kā CentOS, Fedora, Debian vai Ubuntu. Ja jums nepatīk Linux operētājsistēma, varat arī izvēlēties Windows kā sava mezgla operētājsistēmu.

5. solis: Blockchain instances projektēšana

Tagad ir jāizveido blockchain instance. Izveide un pārvaldība tiek veikta, pamatojoties uz jūsu izvēlēto platformu. Šeit jūs varat konfigurēt dažādus instances aspektus, tostarp aktīvu izdošanu, aktīvu atkārtotu izsniegšanu, atļaujas, atslēgu pārvaldību, atomu apmaiņu, vietējos aktīvus, atslēgu formātus, bloķēt parakstus un daudz ko citu.!

Šis solis ir ļoti izšķirošs. Tāpēc jums vajadzētu atvēlēt pienācīgu laiku, lai noformētu blokķēdes instanci.

6. darbība: lietojumprogrammu saskarne (API)

Tagad, kad jūsu blokķēdes instance ir izveidota un darbojas, ir pienācis laiks pārvaldīt lietojumprogrammu saskarni (API). Atkarībā no jūsu izvēlētās platformas jau ir iepriekš izveidoti API. Tas nozīmē, ka dažas platformas, iespējams, vispār nepiedāvā API.

Tātad, kāpēc jums ir nepieciešams API? Nu, jums ir nepieciešams, lai viņi rīkotos šādi.

 • Veikt ar revīziju saistītas funkcijas
 • Ģenerējiet atslēgu pārus un adreses
 • Datu izguve un glabāšana
 • Datu autentifikācija, izmantojot jaukšanu un digitālo parakstu
 • Gudri līgumi
 • Pārvaldīt viedo aktīvu dzīves cikla pārvaldību, kas ietver maksājumus, izdošanu, darījumu, maiņu un aiziešanu pensijā

7. darbība. Lietotāja saskarnes un administratora noformēšana

Ar aizmugures iestatīšanu tagad ir pienācis laiks izstrādāt saskarni administratoram un lietotājiem. Administratora saskarnei jums jāsniedz pēc iespējas vairāk informācijas administratoram, vienlaikus pārliecinoties, ka jūs nepārslogojat saskarni ar nevajadzīgu informāciju.

Lietotājam varat izlemt parādīt tikai svarīgās lietas. Ja atrodaties atļautā tīklā, varat izlemt parādīt viņiem KYC informāciju, statusu tīklā, lomu un citu svarīgu informāciju.

Jūs varat izmantot jebkuru no priekšējās programmēšanas valodām. Mēs iesakām izvēlēties HTML5, CSS, C #, PHP, JavaScript, Java un tā tālāk!

8. solis: Blockchain pabeigšana

Pēdējais solis ir pabeigt projektu. Šeit jums jāpārliecinās, vai jūsu bloku ķēdes tīkls darbojas, kā paredzēts, nepārtraukti to uzraugot. Pārliecinieties arī, ka turpiniet strādāt savā blokķēdes tīklā. Varat arī pievienot savu blokķēdei nākotnes tehnoloģiju, piemēram, analīzi, mākoni, mākslīgo intelektu utt!

Veidot savu Blockchain finanšu produktam

Šajā sadaļā mēs aplūkosim svarīgus jautājumus par finanšu produktu blokķēdes izveidi. Finanšu produkti ir atšķirīgi, salīdzinot ar citiem produktu veidiem, un tāpēc tiem ir nepieciešami dažādi plānošanas un izpildes veidi.

Patiesībā finanšu sektors ir visgatavākā nozare, kas ir gatava blokķēdei. Pat pirmais bloķēšanas ķēdes izmantošanas gadījums ir kriptogrāfijas monēta bitcoin, kas maina to, kā divas puses savieno un pārskaita līdzekļus viena otrai.

FinTech ir viena no tām nozarēm, kas vienmēr cieš no kāda veida krāpšanas vai nežēlīgas spēles. Tas notiek tāpēc, ka cilvēki ir gatavi rīkoties nepareizi, lai tikai nopelnītu vairāk naudas. Un tur ienāk blokķēde, jo tā nodrošina nepieciešamos līdzekļus, lai aizsargātu visu tur esošo pušu intereses.

Izmantojot blokķēdi, puses var strādāt bez starpniekiem, tādējādi ietaupot enerģiju un izmaksas, kas saistītas ar darījuma veikšanu. Blokķēde ir noderīga arī citu biznesa aspektu pārvaldībā, tostarp preču tirdzniecībā, loģistikā & uzskaite, darījumu izsekošana un tā tālāk.

Bet ne katram fintech produktam vajadzētu tik agri pieņemt blokķēdi. Zemāk ir norādīti iemesli, kāpēc jums vajadzētu mēģināt ieguldīt blokķēdē:

 • Piesaistīt investīcijas: Tagad Blockchain pieņemšana tiek uzskatīta par nākotnes perspektīvu, un tādējādi tā var strādāt pārsteidzoši, ja meklējat ieguldījumus.
 • Paaugstināta konkurētspēja: Ja jūs agri pieņemat blokķēdi, jūs noteikti noteiksit konkurenci tirgū.
 • Eksperimentēšana: ja jūs meklējat eksperimentus, tad uz blockchain balstītu produktu izstrāde var būt lielisks solis. Jūs varat būt arī viens no pirmajiem fintech izstrādājumiem, kas veicis izrāvienu.

Kad Blockchain nav laba izvēle finanšu produktiem?

Protams, ir daudz gadījumu, kad blokķēde nav labs risinājums. Piemēram, ja jūsu resursi ir ierobežoti, tad nav prātīgi iet uz blokķēdi. Blokķēdes inženieri nav lēti, un arī blokķēdes uzturēšana prasa daudz pūļu.

Arī blockchain ieviešana nozīmē daudz izmaiņu operāciju darbībā, un tas varētu būt par daudz darbiniekiem vai galalietotājiem, kas mijiedarbojas ar sistēmu.

Visbeidzot, nav ieteicams, kur jūsu Fintech produkts meklē īstermiņa mērķus. Blockchain, pateicoties tā ieviešanas grūtībām un saistītajām izmaksām, vienmēr padara to par ilgtermiņa stratēģiju jebkuram uzņēmumam.

Blokķēdes ietvari, kas piemērojami Fintech

Fintech var izmantot šādas sistēmas

 • Ethereum → Tā ir populāra atvērtā koda sistēma decentralizētu lietojumprogrammu veidošanai.
 • Kripto piezīme → Vēl viens populārs atvērtā koda projekts, kurā varat izveidot kriptogrāfijas monētas.
 • ZeroNet → Interesanta platforma, kurā varat izveidot decentralizētas vietnes.

Es gribu faktiski izveidot blokķēdi! Parādiet man, kā izveidot blokķēdi

Nu, ja jūs esat kāds, kurš vēlas iesaistīties savas blokķēdes izveidē, tad šī sadaļa ir domāta jums.

Labā ziņa ir tā, ka mēs jau esam uzrakstījuši pilnīgu apmācību par to, kā izveidot blokķēdi Python.

Apskatiet mūsu izveidoto infografiku, lai sniegtu ieskatu, ko jūs varat sagaidīt no apmācības.

Kā izveidot blokķēdi Python

Tātad, kas jums nepieciešams, lai sāktu darbu? Nu, ja jums ir kāda programmēšanas pieredze, varat sekot apmācībai. Ja jums nav iepriekšējas programmēšanas pieredzes, tiešsaistē varat atrast daudz apmācību, kurās varat uzzināt, kā kodēt.

Mēs iesakām sākt ar Python dokumentācija. Turklāt jums jāiemācās arī Flask – Python mikrorāmis.

Lai apkopotu visu izstrādes procesu, jums jāizveido bloks ar pieciem galvenajiem mainīgajiem.

 • Indekss
 • Laika zīmogs Unix laikā
 • Darījumu saraksts
 • Pierādījums
 • Iepriekšējais Bloķēt Hash

Ietver arī svarīgo funkciju, kas jums jāizveido savā blokķēdē

 • new_block (self) → Šeit jums ir jāizveido jauni bloki un pēc tam jāpievieno ķēdei
 • __init __ (self) → Šeit jūs inicializējat blokķēdi
 • new_transactions (self) → Izveidojiet un pievienojiet jaunus darījumus
 • hash (block) → Šeit bloks tiek jaukts
 • register_node () → Šeit tiek reģistrēts jauns mezgls
 • valid_chain () → Ķēdes validācija notiek šeit
 • valid_proof () → validācijas pierādījums notiek pirms tā iesniegšanas ķēdē
 • proof_of_work () → Šeit tiek ieviests darba vienprātības pierādījums

Populāras Blockchain-as-a-service (BaaS) platformas

Tur ir arī populāras Blockchain-as-a-Service (BaaS) platformas. Šīs BaaS platformas ir trešās puses un palīdz jums pārvaldīt un izveidot blokķēdes tīklus. Tas ir uz mākoņiem balstīts risinājums, kur uzņēmumi nodrošina nepieciešamos rīkus un infrastruktūru blokķēdes tīklu mitināšanai.

Šie BaaS ir ļoti noderīgi uzņēmumiem, jo ​​tie dod iespēju tajā izveidot jaunus blokķēdes tīklus un lietotnes, bez nepieciešamības izveidot tiem paredzēto infrastruktūru. Viņiem arī nav jātērē šo izvietojumu uzturēšana, jo uzņēmums, kas piedāvā pakalpojumu, veic visas šīs lietas.

Tātad, kuras BaaS platformas jums vajadzētu apsvērt? Uzskaitīsim tos tālāk.

 1. Amazon tīmekļa pakalpojumi
 2. IBM Blockchain platforma
 3. Microsoft Azure
 4. Alibaba Cloud Blockchain kā pakalpojums
 5. Oracle Blockchain mākoņpakalpojums

Lasiet arī: AWS vs AZURE vs Oracle Blockchain Solution Offering: Salīdzinājums

Mēs jau detalizēti apskatījām, kā izvēlēties pareizo BaaS platformu savam biznesam. Apskatiet zemāk esošo infografiku, lai labi ieskatītos gaidāmajā.

Blockchain kā pakalpojums BAAS

Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, varat to pārbaudīt šeit: Blockchain as a Service: Enterprise-Grade BaaS Solutions.

Kļūšana par Blockchain izstrādātāju

Mēs zinām, ka, ja jūs lasāt šo rakstu, jūs esat vai nu bizness, vai topošais izglītojamais, kurš vēlas kļūt par blokķēdes izstrādātāju.

Labā ziņa ir tā, ka mēs savā vietnē jau apskatījām pārpilnību blockchain izstrādātāju satura. Pārbaudiet tos zemāk.

 • Vairāk nekā 30 Blockchain izstrādātāju interviju jautājumi 2020. gadā
 • Blockchain izstrādātāju alga pieaug
 • Kā nokļūt Blockchain izstrādātāja darbā

Secinājums

Tas mūs noved pie tā, kā izveidot blokķēdes rakstu. Mēs apskatījām diezgan daudz satura un mēģinājām aplūkot jautājumu gan no izglītojamā, gan no biznesa viedokļa. Tātad, ko jūs domājat par sava blokķēdes izveidošanu? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map