Zināt par labākajiem Blockchain atvērtā koda projektiem

Blockchain ir bijis gada modes vārds jau gandrīz desmit gadus, un šķiet, ka tas neapstājas drīz. Kaut arī tehnoloģija ieguva popularitāti ar bitcoīnu, vispārējā ieviešana ir bijusi lēna. Tomēr tā ir blokķēdes daba, kas var veicināt tās pieņemšanu. Šajā rakstā mēs izpētīsim atvērtā koda bloku ķēdi un to, kā tas var paātrināt tā vispārēju pieņemšanu.

Īss ieskats Blockchain tehnoloģijā

Lai būtu vieglāk saprast, vispirms sapratīsim blokķēdes tehnoloģiju un tās piedāvāto.

Blockchain tehnoloģija ir novatoriska izplatītās virsgrāmatas lietojumprogramma, lai izveidotu savienotu mezglu tīklu. Pieņemsim, ka blokķēdes platforma ir Google izklājlapa. Šī izklājlapa tiek izplatīta starp datortīkliem, un katram tīkla lietotājam ir kopija.

Katru reizi, kad reāla persona veic darījumu, informācija tiek ierakstīta izklājlapā, un tai var piekļūt visi tīkla dalībnieki. Nozīmīgs pozitīvais aspekts ir tas, ka neviens no lietotājiem nevar rediģēt informāciju.

Blockchain tehnoloģijai ir galvenās iezīmes, kas padara to pievilcīgāku.

Pirmkārt, nav centrālās iestādes, kas starpniecību darījumos starp vienaudžiem. Kā tāds vienaudžu mijiedarbības virziens ļauj veikt paātrinātus un drošus darījumus.

Otrkārt, virsgrāmata tiek izplatīta visā ekosistēmā, un katrs mezgls var piekļūt tai pašai informācijai. Tādējādi slikts aktieris nevar veiksmīgi izmainīt virsgrāmatas datus.

Lasīt tagad: Blockchain Technology Explained: Decentralizēta ekosistēma

Treškārt, blokshēmas tīkls ir veidots ap kriptogrāfijas jēdzienu. Būtībā sliktie dalībnieki nevar mainīt tīklu, ja vien viņi apiet stabilās ieviestās kriptogrāfijas sistēmas.

Ceturtkārt, kad dati ir nodoti publiskajai virsgrāmatai, neviens lietotājs tos nevar mainīt.

Visbeidzot, lietotāji vienojoties var vienoties par datu pievienošanu platformā. Šeit tehnoloģija iegūst savu decentralizēto atribūtu un līdz ar to arī nosaukumu Distributed Ledger Technology (DLT)..

Blockchain Open Source


Kad blokķēdes tehnoloģija kļuva publiska, tā galvenokārt bija vērsta uz finanšu sektoru. Jo īpaši bitkoina baltais papīrs izklāstīja sistēmu, kas lietotājiem ļautu pārskaitīt skaidru naudu no punkta A uz punktu B, nepaļaujoties uz tradicionālajiem kanāliem. Jaunais kanāls būtu peer-to-peer, kā paskaidrots iepriekš.

Tomēr blokķēde tagad ir izplatījusies ārpus finansēm, un tās lietojumi ir acīmredzami datu pārvaldībā, e-komercijā, e-pārvaldībā, tiešsaistes balsošanā, enerģētikā, spēlēs un citās nozarēs..

Pēc šīm jaunajām lietojumprogrammām dažādas komerciālas bloku ķēdes platformas sāk savu darbību.

Tajā pašā laikā izveidojās blockchain atvērtā pirmkoda kopiena, kas uzsāka blockchain atvērtā koda projektus nozares attīstībai.

Neatkarīgi no tā, vai tā ir komerciāla vai atvērta pirmkoda, blokķēdes platforma galvenokārt tiek veidota, lai apmierinātu šādus nosacījumus.

Pirmkārt, blockchain platformai ir jābūt ar darījumiem saistītai un darbojošai datu bāzei. Tādējādi lietotājiem vajadzētu būt iespējai jebkurā laikā veikt darījumus ar saviem vienaudžiem.

Otrkārt, blokķēdes platformai vajadzētu būt lietotāju identifikācijas etiķetēm, kas atvieglo darījumus aktīvo lietotāju starpā.

Treškārt, platformai jānodrošina transakciju pārbaudes mehānismi pirms to apstiprināšanas.

Visbeidzot, platformā jābūt ieviestām sistēmām, lai apturētu darījumus, kurus nevar pārbaudīt.

Atvērtā koda bloku ķēdes platformas ļauj izstrādātājiem izveidot decentralizētas lietojumprogrammas (dApps), kas sniedz risinājumus dažādām problēmām. Pieprasījums pēc atvērtā pirmkoda programmatūras sakarst, jo uzņēmumi arvien vairāk izmanto tehnoloģiju. Uzņēmumu blokķēde ir nākamā lielā tehnoloģija, kas daudziem cilvēkiem vēl nav zināma. Tomēr šāda veida pieņemšana ir uzaicinājums izmantot parasto.

Izmēģiniet tagad: bezmaksas Blockchain Fundamentals kurss

Labākie Blockchain atvērtā koda projekti

Pieaugošais pieprasījums pēc uzņēmuma blokķēdes ir virzījis nozari, lai izveidotu vairāk atvērtā pirmkoda projektu, kur katram ir unikāla atvērtā koda bloku ķēdes sistēma.

Katrs no projektiem jo īpaši cenšas sasniegt konkrētu mērķi nozarē. Risinājumi ir iekļauti visās nozarēs, kurās finanšu nozare ir visvairāk izpētīta.

Lasīt tūlīt: Kāpēc Blockchain mainīs pasauli?

Blockchain Open Source

Piegādes ķēdes nozarē ir arī līdz šim atklāti vairāki projekti ar pielāgotiem risinājumiem. Ņemot to vērā, daži no labākajiem blockchain atvērtā koda projektiem ietver:

1. Hiperskats

Apzinoties blokķēdes tehnoloģijas potenciālu, Linux fonds pulcēja starpnozaru vadītāju grupu, lai dibinātu Hyperledger projektu. Šī ir blockchain bezmaksas atvērtā koda platforma, kas izstrādātājiem piedāvā plaša spektra rīkus un ietvarus, lai izveidotu uz uzņēmumu vērstus risinājumus.

Zem Hyperledger jumta uzņēmums var eksperimentēt ar blockchain platformām, kuru mērķis ir radīt risinājumus visās nozarēs.

Pastāv Tehniskā vadības komiteja (TSC), kuras galvenais pienākums ir pārskatīt un apstiprināt visu Hyperledger kopienas locekļu tehniskos ieguldījumus, lai sabiedrībā uzturētu dzīvu atvērtā koda vidi..

TSC sastāv no vadošajiem ekspertiem no dažādām nozarēm, un tā ir apņēmusies virzīties uz “atklātām un pārredzamām diskusijām, lēmumu pieņemšanu un procesiem”.

Daži no kritiskajiem pienākumiem, ko TSC uzņemas, ietver darba grupu un sabiedrības tehniskā virziena uzraudzību.

Komiteja arī novērtēs dalībnieku ierosinātās atsauksmes. Nepieciešamība pēc TSC ir nodrošināt, ka visiem projektiem, uz kuriem attiecas Hiperkoders, ir vienota koda bāze. Papildus TSC ir valde, kas pieņem kritiskus vadības lēmumus.

Lasiet arī: Hyperledger: Enterprise Blockchain

Blockchain atvērtā koda projekti zem Hyperledger
 • Hyperledger audums

Pamatojoties uz Hyperledger atvērtā pirmkoda raksturu, dažādi dalībnieki ir izstrādājuši projektus, koncentrējoties uz vairākām nozarēm.

Viens no populārākajiem un plaši pieņemtajiem projektiem ir Hyperledger Fabric. Šīs platformas izturība ir virzījusi to uz faktisko standartu statusu projektiem, kas vērsti uz uzņēmuma blokķēdi. Izstrādātājiem ir pieejama unikāla vienprātīga pieeja, kas atvieglo veiktspēju mērogā. Tajā pašā laikā platformas ir ļoti savietojamas tīkla tīklā, neapdraudot privātumu.

Hyperledger Fabric ir viens no labākajiem atvērtā koda blokķēdes ietvariem tā novatoriskuma dēļ. Izmantojot atvērtu pārvaldību un atvērto pirmkodu, izstrādātāji un uzņēmumi var izveidot uzticamas lietojumprogrammas, kas uztur atbildību un pārredzamību.

Pašlaik, izmantojot Hyperledger Fabric, var izveidot tīklus ar atļaujām un bez atļaujas.

Sistēma ļauj veikt konfidenciālus darījumus, un tai ir pievienojama spraudņa arhitektūra. Tāpēc ir pilnīgi dabiski, ka ikviens sāk darbu ar lietojumprogrammu izstrādi saviem risinājumiem. Īpaši Hyperledger auduma izturību uzsver lielais inženieru skaits, kas strādā ar sistēmu. Pašlaik sistēmu izmanto 28 organizācijas un 159 inženieri.

 • Hiperskadra zāģa zobs

Hyperledger Sawtooth ir otra populārākā atvērtā koda platforma zem Hyperledger jumta. Tāpat kā Hyperledger audums, Hyperledger Sawtooth nodrošina uzņēmuma līmeņa sistēmu, kuru izstrādātāji var izmantot, lai izveidotu dApps.

Izstrādātāji un uzņēmumi var izveidot, izvietot un izpildīt dApps, nepaļaujoties uz centrālo iestādi.

Hyperledger Sawtooth ir Digital Asset un IBM kopīgs darbs. Atšķirībā no citām blokķēdes platformām, Sawtooth kā ​​vienprātības mehānismu izmanto pierādījumu par pagājušo laiku (PoET). Šis mehānisms rada uzticamas izpildes vides, kas vienmērīgi integrējas aparatūras drošības risinājumos.

Zobārsts ir priekšgalā, lai virzītu Linux Foundation atvērtā pirmkoda ambīcijas. Programmatūras risinājumi ir veidoti ap Hyperledger kodu, kas atvieglo jaunināšanu bez tīkla kļūmēm. Tāpat kā daudzas citas uzņēmuma bloku ķēdes platformas, arī Zāģu zobiem ir atļauta bloku ķēde, un tam ir pievienojams spraudnis.

Lasiet arī: Hyperledger Composer: Build Your Enterprise Blockchain

2. Uzņēmums Ethereum

Papildus platformai, kas popularizēja viedos līgumus, Ethereum ir liela nozīme uzņēmumiem. Šī platforma, kas ērti dēvēta par Enterprise Ethereum, ļauj izstrādātājiem izveidot blokķēdes risinājumus, kuru mērķis ir apkalpot uzņēmuma lietotājus. Atšķirībā no tradicionālā Ethereum tīkla, kas ir publisks, Enterprise Ethereum ir atļauts tādu pašu iemeslu dēļ kā HydraChain, Corda un Hyperledger.

Būtībā šī platforma ir Ethereum koda bāzes ieviešana. Izmantojot šo tīklu, organizācijas var izveidot decentralizētas lietojumprogrammas (dApps). DApps var pārbaudīt un izvietot ekosistēmā bez dīkstāves. Blokķēdes tehnoloģijai raksturīgo īpašību dēļ šeit izveidotos dApps nevar cenzēt, iejaukties trešās puses vai izmantot krāpnieciskiem centieniem.

Uzņēmumu Ethereum pārvalda Ethereum alianse. Organizācijas, kas vēlas izmantot platformu, ir pirmie alianses dalībnieki. Pašlaik dalīborganizācijas ir starpnozares. Daži no tiem ir Accenture, Microsoft, Advanced Micro Devices (AMD), Banco Santander SA, BBVA, Deloitte.

Lasiet tūlīt: The Ultimate Guide: Viss, kas jums jāzina par Ethereum

Uzņēmuma Ethereum galvenie pārdošanas punkti
 • Ļoti pielāgojams

Atšķirībā no tradicionālās Ethereum platformas, Enterprise Ethereum ļauj izstrādātājam mainīt tīkla lielumu, lai iegūtu vislabāko mērogu. Izstrādātāji var arī pielāgot bloka lielumu, kā arī gāzes limitu, lai nodrošinātu vislabāko tīkla darbību. Uzņēmuma blockchain platformas galvenais izmantojums ir ļaut lietotājiem izveidot lietojumprogrammas, kas uzņēmumiem ļaus labāk darboties.

 • Samazinātas uzticības izmaksas

Tāpat kā iepriekš minēts, Enterprise Ethereum ir Ethereum koda bāzes ieviešana. Tas nozīmē, ka organizācijas (kas tagad ir vienaudži uzņēmuma Ethereum platformā) var tieši un droši mijiedarboties bez starpniekiem. Arī šāds tuvums starp lietotājiem palielina iespējas sadarboties revolucionāru darbu veikšanā. Turklāt platformas datu nemainīgais raksturs lietotājiem radikālā veidā ļauj viegli piekļūt datiem un tos pārvaldīt.

 • Labāka efektivitāte

Mantotās uzņēmējdarbības ir papīra formā, līdz ar to apgrūtinošas un neefektīvas. Gluži pretēji, blokķēdes tīkls novērš nepieciešamību pēc papīriem vienādranga darījumos, kas palielina efektivitāti. Puses ar pietiekamu atļauju var apmainīties ar darījumu ierakstiem un datiem, izmantojot viedos līgumus. Process radikālā veidā automatizē un racionalizē tādus darījumus kā ID pārbaude, piegādes ķēdes pārvaldība utt.

3. Korda

Corda ir vēl viena populāra blokķēdes platforma, it īpaši tāpēc, ka tajā tiek stingri uzsvērta informācijas privātums attiecībā uz darījumiem starp vienaudžiem.

Corda blokķēde ir orientēta uz uzņēmējdarbību. To uzsver izstrādātāju spēja izveidot savstarpēji savietojamus blokķēdes tīklus, bet ar stingru privātuma politiku. Uzņēmumi, kas izmanto Corda balstītus risinājumus, var tieši veikt darījumus.

Galvenās Corda iezīmes ir viedie līgumi, kurus var rakstīt JVM valodās, kā arī Java. Arī platforma ir veidota ap plūsmas sistēmu, kur sarunas un saziņu starp lietotājiem var pārvaldīt bez problēmām.

Arī tīkla mezgli mijiedarbojas vienādranga principā. Turklāt platforma atbalsta notāra infrastruktūru, kas atvieglo darījumu secību, kā arī apstiprina to unikalitāti bez globālas apraides.

Konkrēti, Corda ir paredzēts visiem entuziastiem, kuri vēlētos izveidot spēcīgas lietojumprogrammas starpnozaru risinājumiem. Konkrēti, platformai ir Apache 2.0 kā sava blokķēdes atvērtā koda licence, kuru tā ieguva 2016. gadā.

Kā blockchain atvērtā koda piemēru Corda ir sevi atšķirusi kā platformu, kurā darījumi nav publiski. Parasti tradicionālās blokķēdes platformas, piemēram, Bitcoin un Ethereum, pārliecinās, ka visa informācija par darījumiem ir publiska, lai uzlabotu pārbaudāmību. Tomēr tas bija galvenais klucis uzņēmumu blokķēdei, ņemot vērā, ka lielākā daļa uzņēmumu stratēģijas labad vēlas savus darījumu datus turēt privātus. Neviens uzņēmums nevēlas pakļaut konkurentiem savu mīksto vēderu!

Tā kā Korda ir atļauta, visi mezgli automātiski uzticas viens otram, jo ​​neviens nevarētu veikt darījumus, pirms tam pirms piekļuves tīklam nav veiktas stingras KYC procedūras. Tehniski runājot, Korda ir neuzticams. Tas nozīmē, ka darījumu pabeigšanai platformā nav nepieciešama vienprātība visā tīklā. Konkrēti, tikai mezgliem, kas ir darījumu puse, būs jāpārbauda darījumi.

Šis neuzticamais mehānisms nozīmē, ka darījuma ātrums ir neliels salīdzinājumā ar tradicionālajām platformām. Iesācējiem darījums sekundē (TPS) ir galvenais slieksnis, kas noteiks bloku ķēdes pieņemšanas tempu. Tāpēc tas, kuram izdosies paātrināt TPS līdz tādu karšu uzņēmumu līmenim kā MasterCard un VISA, iegūs daudzus uzņēmuma klientus.

4. Kvorums

Iesācējiem blokķēdes ekosistēma vispirms attīstījās kā finanšu sektora produkts, kas ļāva cilvēkiem decentralizēti apmainīties ar vērtību. Pirmais apmaiņas līdzeklis, izmantojot blokķēdes platformu, bija Bitcoin. Pieaugot blokķēdei, tā sāka attālināties no finanšu sektora un sazaroties visās esošajās nozarēs. Tomēr uzņēmuma bloku ķēdes parādīšanās sabojāja tādu uzņēmumu bloku ķēdes platformas attīstību, kas izstrādāta tikai finanšu sektoram. Tas ir tas, ko Kvorums cenšas izpildīt.

Kvorumu izstrādāja JP Morgan. Platforma ir Ethereum dakša, un tās mērķis ir nodrošināt finanšu sektoram visas blockchain priekšrocības. Jo īpaši JP Morgan iekļaušana blokķēdes ekosistēmā ir būtisks solis ceļā uz tehnoloģijas vispārēju ieviešanu. Tīkla galvenais mērķis ir nodrošināt atļautu blokķēdes tīklu, kura pamatā ir Ethereum koda bāze, kas ļauj veikt privātus darījumus..

Lasīt tagad: Tirdzniecības finanšu blokķēde: Tirdzniecības un uzņēmumu pasaules pārveidošana

Kvoruma galvenās iezīmes
 • Uzticēšanās

Nav tādas nozares, kurā uzticība būtu vērtīgāka nekā finanšu sektorā. Kvorums to pārceļ uz nākamo līmeni, nodrošinot platformu, kuras digitālā uzticība ir sistēmai raksturīga. Tas nozīmē, ka informāciju var pierādīt un apstiprināt bez ārēju, uzticamu organizāciju palīdzības. Lietotāji var arī pārbaudīt citu vienaudžu parakstus – šī funkcija nav pieejama Ethereum, kur cilvēki var veikt anonīmus darījumus..

 • Sadarbība

Ņemot vērā faktu, ka Quorum ir atvērtā koda avots, pastāv dinamiska organizāciju kopiena, kas vēlētos izmēģināt platformu. Tādējādi pastāv dažādas perspektīvas, kas veicina sadarbību starp vienaudžiem.

 • Briedums

Kvorums izmanto Ethereum koda bāzi. Kā tāda platforma izsekos Ethereum attīstībai, kas ir viena no vadošajām blokķēdes platformām. Tāpēc, kad Ethereum nobriest, Quorum pieaugs līdzās tai, un tas lielā mērā nāks par labu lietotājiem.

Vairāk Blockchain atvērtā koda sistēmu

Izņemot Hyperledger un Corda, ir vairākas atvērtā koda bloku ķēdes, kas izstrādātājiem nodrošina veselīgu alternatīvu. Daži no tiem ietver:

5. OpenChain

Šī ir atsevišķa bloku ķēdes platforma, kas atšķiras no tradicionālā DLT tīkla dizaina un arhitektūras. Īpaši, OpenChain atsakās no jēdziena, kurā informācija par darījumiem tiek glabāta blokos, kas sakārtoti ķēdē. Tādējādi tas padara tīklu ļoti mērogojamu un izturīgu. Turklāt tas nozīmē, ka lietotāji var viegli sasniegt TPS, kas vēl tiek ierakstīts tradicionālajās uzņēmuma bloku ķēdes platformās.

Bloku ķēžu vietā OpenChain arhitektūra saista darījumus tieši brīdī, kad lietotāji tos iesniedz. Tas ir diezgan revolucionāri, pat ja visa blokķēdes ekosistēma tikai sāk iegūt globālu uzmanību.

Kā darbojas OpenChain

Sapratis, ka OpenChain nedarbojas kā tradicionālie blokķēdes tīkli, jābrīnās, kā tad tas darbojas. Lūk, kā.

Pirmkārt, OpenChain tiek pārvaldīts centralizētāk, salīdzinot ar tradicionālajiem blokķēdes tīkliem. Tas ir tāpēc, ka darījumu apstiprināšanu veic viena iestāde.

Otrkārt, katram OpenChain ekosistēmas mezglam ir sava virsgrāmata, kurai ir ekskluzīva kontrole. Tas ir pretrunā ar tradicionālo blokķēdes tīkla arhitektūru, kur ir viena virsgrāmata, kas tiek koplietota visos mezglos.

Turklāt OpenChain ir modulāra arhitektūra. Tie ir šādi:

Pirmkārt, ir glabāšanas dzinēji, kur tiek glabāti ieraksti un darījumu ķēdes.

Komponentu piemēri šajā modulī ir OpenChain.SQLServer, OpenChain.SQLite un OpenChain, MongoDB. Otrais modulis ir validācijas motori, bet pēdējais – enkura materiāls.

Tīkla stabilitāte ir balstīta uz ātrumu, ar kādu izstrādātāji var izveidot lietojumprogrammas.

Proti, jauns OpenChain gadījums var sākt darboties dažu sekunžu laikā. Katrā OpenChain instancē ir administrators, kurš ir atbildīgs arī par virsgrāmatas darbību. Administrators nosaka standartus, kuri jāievēro galalietotājiem. Tāpat darījumi tiek apstiprināti, izmantojot digitālos parakstus, kā tas notiek Bitcoin tīklā.

Lasīt tagad: Digitālās identitātes bloķēšanas ķēde: decentralizētā un pašpārvaldītā identitāte (SSI)

6. Daudzķēde

Vēl viens interesants blockchain atvērtā koda projekts ir MultiChain. Tā ir uzņēmuma blokķēde. Saskaņā ar oficiālo vietni, jebkura organizācija, kas izmanto MultiChain, var samazināt savu attīstības laiku par 80%.

Būtībā tās ideja ir nodrošināt rīkus un paņēmienus, kā padarīt blokķēdes lietojumprogrammu izvietošanu ātrāku.

Dažas no tās galvenajām iezīmēm ir ātra izvietošana, datu plūsmas, detalizētas atļaujas un neierobežoti aktīvi. Apskatīsim tās galvenās iezīmes zemāk.

 • Ātra izvietošana

Daudzķēde ir ļoti efektīva, ja runa ir par ātru izvietošanu. Lai izveidotu jaunu blokķēdi, jums ir nepieciešamas tikai divas darbības. Jums arī jāveic trīs darbības, ja vēlaties izveidot savienojumu ar esošu blokķēdi. Blokķēdes ieviešanai nav arī ierobežojumu.

 • Datu straumes

Tas ļauj jums izveidot datu plūsmas, izmantojot atslēgas vērtību. Tas nozīmē, ka varat vienlaikus izveidot savienojumu ar vairākām datu bāzēm, lai uzlabotu laika zīmogošanu, datu koplietošanu un augsta līmeņa šifrēšanu.

Izmantojot Multichain, jūs varat izveidot un izvietot neierobežotus līdzekļus bloku ķēdē.

Lasīt tagad: Blockchain vs Database: Izpratne par atšķirību starp abiem

 • Atvērtais avots

Blockchain projekts ir pilnīgi atvērts avots. Tas nozīmē, ka jūs varat dot ieguldījumu kodola veidošanā. Ja rodas vajadzība, varat veikt izmaiņas arī kodu bāzē.

 • Smalkgraudainas atļaujas

Jūs saņemat arī piekļuvi pareizai atļauju sistēmai.

Citas galvenās MultiChain funkcijas ietver šādas.

 • Pielāgojami
 • Elastīga drošība
 • Izstrādātājiem draudzīgs

Lasīt tūlīt: 5 iemesli kļūt par Blockchain izstrādātāju

Pēdējie vārdi

Tātad, tie ir dažādi Blockchain atvērtā koda projekti, par kuriem jums vajadzētu zināt. Jūs varat tos izmēģināt arī tad, ja vēlaties veidot karjeru blokķēdē. Mēs vietnē 101Blockchains piedāvājam apmācības kursus un sertifikācijas programmas bloku ķēdes entuziastiem, lai viņi iemācītos Blockchain, veidotu blockchain prasmes un atpazītu šīs prasmes.

Ja jūs esat tas, kuram ir liels potenciāls piedalīties blokķēdes skrējienā, mēs aicinām jūs izmēģināt mūsu bezmaksas blokķēdes kursu un spert pirmo soli, lai sāktu savu blokķēdes braucienu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map