15+ praktiskas blokķēdes lietošanas lietas 2021. gadā

Šajā rakstā mēs apspriedīsim praktiskus blokķēdes lietošanas gadījumus, sākot no veselības aprūpes, banku pakalpojumiem, nekustamā īpašuma un daudz ko citu!

Mēs esam 2021. gadā! Jaunās desmitgades sākums paver daudz iespēju.

Blockchain tehnoloģija var piedāvāt uzņēmumiem un valdībām ieviest vairāk izmaiņu jau tā paplašinātajā tirgū.

Teorijas veidošana var sniegt jums tikai atbildes, kas var apmierināt noteiktu auditorijas aspektu. Tomēr, ja runa ir par praktisko pasauli, viss var notikt citādi.

Viens no labākajiem veidiem, kā izprast blokķēdi, ir aplūkot blokķēdes praktiskos lietošanas gadījumus un tā piedāvājumus. Tāpēc mēs aplūkosim labākos praktiskos blokķēdes lietošanas gadījumus.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Labākie praktiskie Blockchain lietošanas gadījumi

Pirms mēs sākam, apskatīsim īsu blockchain ievadu.

Kas ir Blockchain tehnoloģija?

Ja jūs nekad neesat dzirdējis par blokķēdi, tad neuztraucieties. Mēs centīsimies to izskaidrot pēc iespējas vienkāršāk.

Blockchain ir vienaudžu tīkls, kas var mijiedarboties, sazināties un pārsūtīt informāciju, neesot atkarīgs no centralizētas vienības. Blokķēdes galvenās iezīmes ir pārredzamība, drošība, nemainīgums un decentralizācija.

Blokķēde izmanto vienprātības algoritmu, kas nodrošina, ka tīklā veiktie darījumi ir derīgi un autentificēti, lai sasniegtu visus šos.

Apskatīsim vienkāršāku attēlojumu.


Jūs varat vizualizēt blokķēdi kā Zynga torni. Ir mazi gabali, kas tur visu torni. Ja noņemsit vienu bloku, viss tornis nokritīs. Tas nozīmē, ka torņa integritāte ir salauzta, ja viens bloks tiek noņemts vai mainīts. Blockchain darbojas tāpat kā katrs bloks tiek pārbaudīts ar iepriekšējā bloka palīdzību. Datu integritāte padara blokķēdi tik pārsteidzošu!

Tagad, atgriežoties pie reālajiem blokķēdes lietošanas gadījumiem, sāksim savu sarakstu ar labākajiem uzņēmuma blokķēdes lietošanas gadījumiem.

Blockchain lietošanas gadījumi nozarēs

Ir tik daudz uzņēmumu, kas saviem uzņēmumiem izmanto blokķēdes tehnoloģiju. Apskatīsim dažus nozares bloku izmantošanas gadījumus.

praktiski blokķēdes lietošanas gadījumi

Piegādes ķēdes uzraudzība

Viens no labākajiem blokķēdes praktiskās izmantošanas gadījumiem ir piegādes ķēdes uzraudzība. Piegādes ķēde ir neatņemama mūsu ekonomikas sastāvdaļa.

Vai esat kādreiz domājuši, kā jūs saņemat maizi no rīta? Tas viss notiek nevainojamu piegādes ķēdes sistēmu dēļ, kas tiek ieviestas visā vietā, kurā uzturaties. Ja piegādes ķēde nedarbojas pareizi, jūs saņemat aizkavētus produktus vai nevienu produktu.

Piegādes ķēdes problēma var izraisīt arī trūkumu. Tomēr piegādes ķēdes problēmas nebeidzas. Viena no lielākajām rūpēm uzņēmumiem un tādiem patērētājiem kā jūs, ir atbrīvoties no viltotām vai krāpnieciskām precēm, kuras var nonākt piegādes ķēdē, krāpjot tirgus elementus.

Atrisinājums? Jūs to uzminējāt – blockchain. Piegādes ķēdes blokshēma piedāvā nemainīgumu un iespēju uzraudzīt piegādes ķēdes produktus visā tā brauciena laikā.

Tas uzņēmumiem nodrošina pietiekamu pārredzamību produktu izsekošanai. Uzņēmumi var uzraudzīt krāpšanas elementus piegādes ķēdē un uzzināt par neefektivitāti, kas ir piegādes ķēdes sastāvdaļa. Tas nozīmē, ka viņi var uzlabot piegādes ķēdi, uzraugot to, izmantojot blokķēdi. Piegādes ķēdes uzraudzība ir vispraktiskākais blokķēdes izmantošanas gadījums.

Ja jums ir interese par to, kā blokķēde ir saistīta ar piegādes ķēdi un pārvaldības operācijām, jums tagad jāreģistrējas mūsu uzņēmuma bloku ķēdēs un piegādes ķēdes pārvaldības kursos!

Maksājumu apstrāde un naudas pārskaitījumi

Vēl viena no blokķēdes reāllaika lietojumprogrammām ir maksājumu apstrāde. Kad jūs pēdējo reizi mēģinājāt pārskaitīt naudu kādam, kurš dzīvo citā valstī? Ja jūs to darījāt, tad jūs zināt, cik grūti ir nosūtīt naudu uz ārzemēm.

Ja jūs strādājat citā valstī, tad tā kļūst par pilnīgi jaunu problēmu. Naudas pārskaitīšana uz ārzemēm var arī piesaistīt daudz maksu. Tas padara ārzemēs pelnošo cilvēku ienākumus zemākus par nopelnītajiem. Turklāt darījums ir jāgaida dažas dienas. Visi šie ierobežojumi ir noteikti bankās un valūtas maiņas noteikumos.

Skaidrs, ka bloķēšanas ķēde ir naudas pārskaitījumu risinājums, īpaši ārvalstu naudas pārskaitījumiem. Tie var ietaupīt problēmas, jo blokķēde ļauj veikt tūlītējus pārsūtījumus pat pāri robežām.

Bankas izmanto arī kriptovalūtas, lai pārvaldītu ārvalstu fondus, jo tie ir ātri un maksā lētāk, nekā to darot tradicionālākā veidā. Ripple ir viena no kriptovalūtām, kuru bankas kontrolē, lai veiktu naudas pārskaitījumus. To galvenokārt izmanto pārskaitījumiem no bankas uz banku.

Šī ir viena no izcilākajām praksēm un blokķēdes reāliem izmantošanas gadījumiem.

Digitālā identitāte

Vēl viena no blokķēdes reāllaika lietojumprogrammām ir digitālā identitāte. Identitāte ir viens no lielākajiem mūsu sabiedrības izaicinājumiem. Ap identitāti acīmredzami ir liels troksnis. Cilvēkiem visu laiku ir jānes dokumenti, lai veiktu pat vismazākos uzdevumus.

Uzņēmumi visā pasaulē arī cieš no nepieciešamības pēc vienotas digitālās identitātes sistēmas. Ja jūs strādājat kādā no lielajiem uzņēmumiem, jūs jau būtu saskāries ar identitāti savā darba vietā. Uzņēmumi nelabprāt izmanto biometriskās identitātes sistēmu.

Izņemot darba vidi, arī iedzīvotāji labprāt vēlētos sistēmu, kas viņiem palīdz visdrošākajā veidā identificēties.

Atbilde ir uz blockchain balstīta digitālās identitātes sistēma. Lielie uzņēmumi arī atzīst izmantošanas gadījumu un strādā pie lietotnēm, kas izveidos digitālu identitāti saviem darbiniekiem un pasaulei. Darbs globālās identitātes radīšanai ir tālu no šī brīža, taču darbs jau ir sācies pareizajā virzienā.

Autoratlīdzības aizsardzība un autortiesības

Autortiesības ir arī viena nozare, kurai jāpievērš uzmanība, piemēram, blokķēdes. Ja esat daļa no radītāja nozares, jūs zināt, cik grūti ir aizsargāt savu radīšanu.

Ir daudz veidu, kā aizsargāt jūsu darbu ar autortiesībām, taču tas nenozīmē, ka jūsu darbs vienmēr tiek aizsargāts. Piemēram, jūs uzrakstījāt e-grāmatu un vēlaties izplatīt savu darbu, izmantojot tādas platformas kā Amazon.

Pircējs nopērk grāmatu un pēc tam to izplata, jums nezinot par dažādiem PDF failiem. Pārējie lietotāji arī lejupielādē grāmatu un izplata to bez jūsu ziņas. Viņi pārkāpj copywriting pamatnoteikumus, taču tos ir grūti atklāt un pēc tam sodīt.

Viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt autortiesību un autoratlīdzības aizsardzību, ir blockchain izmantošana. Blockchain piedāvā unikālu pieeju, nodrošinot saturu caur tīklu. Tā kā blokķēde ir plašs tīkls, kas nodrošina pārredzamību, par ikvienu, kurš mēģina lauzt autortiesības, var automātiski ziņot un izpildīt saskaņā ar autortiesību likumiem. To pašu var teikt par autoratlīdzības aizsardzību, kad radītājs saņem algu par saviem radījumiem.

Kiberdrošība

Neviena platforma vai informācijas sistēma nevar būt 100% droša. Tāpēc kiberdrošība ir tikpat sarežģīta kā tagad. Tomēr nākotnē mēs varam redzēt labāku kiberdrošību. Tas ir iespējams ar blokķēdes palīdzību. Blokķēdei var būt izšķiroša loma, lai atrisinātu lielu sistēmas drošību. Tomēr blokķēdes izmantošana drošībā var aizņemt vairāk laika.

Blokķēde var uzlabot kiberdrošību, izmantojot decentralizētus uzglabāšanas risinājumus. Tā kā dati tiek uzglabāti decentralizēti, hakeriem nebūs viena uzbrukuma punkta. Lielākoties uzņēmumi lielā mērā paļaujas uz centralizētu sistēmu, kas nav ideāls datu glabāšanas veids – vismaz no drošības viedokļa.

Mēs varam redzēt arī DNS drošības uzlabošanos, veicot decentralizāciju. Tas var palīdzēt samazināt DDoS uzbrukumus. Arī citi sistēmas aspekti, piemēram, ziņojumapmaiņa, var uzlabot drošību. Nemainīgums nozīmē arī to, ka hakeri nevar veikt krāpšanos vai datu zādzību. Kiberdrošības blokķēdes izmantošana ir viena no lielākajām problēmām.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Blockchain drošības ekspertu (CBSE) kurss

Digitālā balsošana

Balsošanas sistēmas vienmēr ir rūpīgi pārbaudītas visā pasaulē. Dažreiz tos pārbauda, ​​lai pārliecinātos par pārredzamību vai balsošanas ātrumu. Ir ierasts, ka cilvēki vairākas stundas stāv rindā, pirms viņiem tiek dota iespēja balsot. Tas nav veselīgs balsošanas veids, īpaši īpašiem cilvēkiem, kuri tik ilgi nevar stāvēt rindā.

Šeit parādās digitālā balsošana. Digitālās balsošanas ideja izriet no blokķēdes. Tā kā blokķēde piedāvā pārredzamību, nemainīgumu un drošību, tā ir ideāla sistēma / platforma balsošanas veikšanai.

Nekustamais īpašums

Nekustamais īpašums nav vislabākajā līmenī. Šobrīd, ja vēlaties veikt pirkumu, jums jāveic garš dokumentācijas, verifikācijas un īpašumtiesību nodošanas process. Pašlaik ir daudz dokumentu, kas tiek veikti, pērkot vai pārdodot īpašumu. Papildus tam jums jāveic arī verifikācijas darbs abām pusēm. Ja jūs ņemat aizdevumu, tad lietas kļūst sarežģītākas, jo ir jāveic vairāk dokumentu.

Visbeidzot, pastāv arī iespējas iegūt krāpšanu. Krāpšana parasti notiek no pārdevējiem, kuri pārdod savu īpašumu vairākām pusēm vienlaikus, un tas viņus apgrūtina.

Lai atrisinātu visus šos jautājumus, mūsu rokās ir bloķēšanas ķēde. Ja jūs kādreiz vēlaties nopirkt māju ātrāk, jums jāņem blockchain. Blockchain piedāvā iespēju marķēt reālās pasaules aktīvus. Tas nozīmē, ka pārdevēji var pārdot savu zemi vai īpašumu, izmantojot viedus līgumus.

Viņi var izveidot juridisku procesu, to kodējot viedajā līgumā, un pēc tam izpildīt, kad tiek izpildīti noteikumi. Piemēram, ja pircējs maksā summu, īpašuma likumīgais īpašnieks tiek nodots pircējam dažu minūšu laikā. Nekustamā īpašuma blokķēde var arī piedāvāt iespēju novērst krāpšanu, nodrošinot pārredzamību, nemaināmību un drošību.

Veselības aprūpe – medicīniskā lietvedība

Vēl viens veids, kā blokķēde var būt noderīga, ir nodrošināt veidu, kā veikt medicīnisko uzskaiti. Pacientiem ir grūti saglabāt savus dokumentus neskartus un tajā pašā vietā. Dokumenti ar laiku kļūst sarežģīti, un, ja jūs apmeklējat vairākus ārstus, to ir grūti uzturēt. Turklāt, ja esat daļa no veselības aprūpes iestādes, jūs zināt, cik grūti ir veikt lietvedību.

Izmantojot blokķēdi, visam var piekļūt no jebkuras vietas. Pacientu datus var ierakstīt blokķēdē. Viņi var tai piekļūt jebkurā laikā un atjaunināt, apmeklējot ārstu. Ārsti var arī būt pārliecināti, aplūkojot pacienta datus. Kopumā tā ir izdevīga situācija gan pacientiem, gan ārstiem.

Šis ir lielisks piemērs blokķēdes praktiskai lietošanai veselības aprūpē.

Veselības aprūpe – zāļu izsekošana

Blockchain lietošana aptver arī vēl vienu sāpju punktu veselības aprūpē. Tas var palīdzēt izsekot zāles. To darot, viltotas zāles var noņemt no zāļu piegādes ķēdes. Tas ir iespējams, pateicoties tam, kā blokķēde saglabā datus. Kad jaunas zāles tiek reģistrētas piegādes ķēdē, tās ģenerē daudz informācijas, ieskaitot jaukšanas numuru, kas tiek glabāts blokķēdē.

Ja kāds mēģina mainīt zāles piegādes ķēdē, jaukšanas numurs nesakritīs – tas var likt sistēmai noņemt tās no piegādes ķēdes.

Galu galā jūs kā patērētājs varēsit piekļūt zālēm, kurām ir autentisks raksturs. Uzņēmumi no tā arī gūst labumu, jo tas ietaupa miljoniem dolāru.

Aktīvu pārvaldība

Citi praktiski blokķēdes lietošanas gadījumi ir aktīvu pārvaldība. Aktīvu pārvaldībā tirgotāji var pārvaldīt un tirgot aktīvus. Tas padara to par vienu no riskantākajiem darījumiem. Katrai pusei ir jābūt ļoti metodiskai pieejai. Lai samazinātu risku, katrai pusei, veicot aktīvu pārvaldību, ir jābūt galvenajiem dalībniekiem. Tas ietver turētāja, brokera vai norēķinu pārvaldnieka esamību. Viņi rūpējas par dokumentiem un nodrošina, ka, pārvaldot šos ierakstus, nepieļauj kļūdas.

Tas ir daudz darba, lai veiktu aktīvu pārvaldību. Blockchain dod iespēju aktīvu pārvaldniekiem strādāt efektīvāk. Viņi var izmantot blokķēdi, lai samazinātu kļūdas un nodrošinātu, ka viss process ir vienmērīgāks nekā jebkad agrāk. Ja nepieciešams, viņi var noņemt starpniekus.

Izklaide

Kā radītājs nav iespējams sasniegt pareizo auditoriju starpnieku un platformu dēļ, kas kontrolē satura izplatīšanu. Piemēram, ja esat mūzikas izstrādātājs, jums jāreģistrējas populārās mūzikas platformas ierīcēs, un tad viņi izplata jūsu darbu. Tas var būt ierobežojošs daudzos veidos, pateicoties algoritmam, kuru izmantosit. Turklāt šīs starpnieku platformas kā labu samazinājumu ņem arī labu summu.

Izmantojot blokķēdi, mūziķi var tieši sazināties ar savu auditoriju un bez starpnieka vajadzības pārdot savu mūziku tieši viņiem. Jau tagad ir platformas, kas piedāvā norēķinu iespējas, izmantojot blokķēdi, un ikviens, kurš pārzina pamata kriptonauda, ​​var nopirkt mūziku, izmantojot blokķēdi.

Apdrošināšana

Apdrošināšanas atlīdzības ir nākamās mūsu bloku ķēdes lietojumprogrammu sarakstā. Patiesībā apdrošināšanas atlīdzības var uzlabot arī ar blokķēdes palīdzību. Apdrošināšana ir viena no lielajām nozarēm, kurai nepieciešams atkārtots darbs. Blockchain var tikai palīdzēt. Pašlaik, ja jūs apdrošināties, tad, pieprasot to, jums ir jāpārdzīvo lielas nepatikšanas.

Tas prasa uzturēt kontaktus ar savu apdrošināšanas puisi, kā arī prasa daudz dokumentu.

Pretenziju process tiek vienkāršots ar blockchain palīdzību, jo tas var droši uzglabāt informāciju, un tādējādi to var pārbaudīt, lai apstrādātu pretenziju. Kad pretenzijas ir augšupielādētas blokķēdes tīklā, pretenzijas pēc tam tiek pārsūtītas attiecīgajām pusēm. Pēc tam puses izskata informāciju un atbrīvo apdrošināšanu.

Viedie līgumi var arī palīdzēt uzlabot prasību procesa automatizāciju, kad lietotājs var vienkārši iesniegt pretenzijas un saņemt viņu prasības pēc apstiprināšanas. To var panākt attiecībā uz kādu apdrošināšanas veidu, bet ne visiem. Kā redzat, blockchain apdrošināšanai var piedāvāt daudz iespēju.

Izglītība

Izglītības grādi ir galvenā mūsu izglītības sistēmas sastāvdaļa.

Tas piedāvā derīgumu kāda cilvēka prasmēm un piedāvā ieskatu tajā, ko viņi spēj. Tomēr tos ir grūti pārbaudīt un pārnēsāt. To ir arī viegli krāpties un tas var novest pie gadījumiem, kad kandidāti iegūst darbu, kuru viņi nav pelnījuši. Visu to risinājums ir ar blokķēdi darbināta izplatīšanas verifikācijas sistēma.

Kandidāti tagad var iegūt digitālos sertifikātus un grādus. Tas viss tiek digitāli ģenerēts ar blokķēdes palīdzību. Tie ir saistīti ar kandidāta digitālo identitāti, un tāpēc tos var pārbaudīt jebkurā laikā. Sertifikāti ir pieejami arī jebkurai personai, kas padara tos vieglāk pārvaldāmus un vieglāk pieejamus.

Šo blokķēdes praktisko izmantošanas gadījumu var ieviest visā pasaulē starp universitātēm, tiešsaistes kursiem un daudz ko citu!

Loģistika

Loģistika ir viena no galvenajām nozarēm, kurai šobrīd nepieciešamas krasas pārmaiņas. Patiesībā šī nozare nodarbojas ar daudziem jautājumiem, kas praktiski ir milzīgs. Šajā gadījumā blokķēde var pastiprināties un palīdzēt novērst lielāko daļu problēmu. Pārbaudīsim, ko loģistikas blokķēde patiešām var piedāvāt:

Blockchain var nākt ar autentifikācijas procesu un palīdzēt apstiprināt visus datus. Vēl jo vairāk, tā kā neviens īsti nevar mainīt datus, tāpēc katrs elements būs ārpus ļaunprātīgu pušu piekļuves. Tas var arī palīdzēt izsekot visām prasībām un savlaicīgi veikt piegādes.

Blokķēde var arī izveidot drošu kanālu visu transportlīdzekļu savstarpējai saziņai un tāpēc tos pilnveidot, lai palielinātu efektivitāti.

Humānā palīdzība

Labdarība ir nākamā mūsu blokķēdes lietojumprogrammu sarakstā. Labdarība ir viena no cēlajām lietām, ko varat darīt trūcīgo labā. Tomēr tas nav brīvs no problēmām. Pašlaik notiekošajās labdarības organizācijās pastāvīgi nepieciešama pārredzamība. Kā ziedotājam jums arī jāzina, kā un kur jūsu ziedojums tiks izmantots.

Izmantojot blokķēdi, tas viss ir iespējams. Tā kā blokķēde ir caurspīdīga, visus ziedojumus var izsekot. Uzņēmumam vai organizācijai, kas veic darījumus, jābūt apdomīgākam, kā viņi tērē ziedojumus. Ziedojumi no blokķēdes ir ideāli piemēroti arī kopienām, kuras vēlas noņemt brokerus, lai ietaupītu komisiju un sniegtu maksimālu labumu trūcīgajiem..

Secinājums

Tas noved mūs pie tā, ka beidzas mūsu vairāk nekā 15 blokķēdes praktiskās izmantošanas gadījumi. Mēs ceram, ka raksts ļāva jums skaidri saprast, ko blockchain var darīt reālā praktiskā lietošanā. Tam ir plašs praktiskas izmantošanas gadījumu klāsts, tostarp veselības aprūpe, piegādes ķēde, nekustamais īpašums utt. Katrā no šīm nozarēm redzams daudzveidīgs bloku ķēdes praktiskās izmantošanas gadījumu kopums.

Blockchain ir spēja mainīt pasauli. Ja arī jūs vēlaties piedalīties blokķēdes ekosistēmā, iesakām sākt ar mūsu bezmaksas blokķēdes kursu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map