Blockchain pieņemšanas riski un ieguvumi

Tāpat kā jebkura cita tehnoloģija, arī Blockchain ir savs risku un priekšrocību kopums, par kuru būtu jāzina iesācējam, kā arī ekspertam. Pārbaudīsim visbiežāk sastopamos blokķēdes pieņemšanas riskus un ieguvumus.

Jauno tehnoloģiju ieviešana organizācijā ir saistīta ar attiecīgās tehnoloģijas kontekstu. Materiālo funkciju pārvaldība ar jauno tehnoloģiju ir ļoti atkarīga no cilvēku iepriekšējās pieredzes līdzīgu tehnoloģiju izmantošanā. Tomēr blokķēde ir pilnīgi jauna tehnoloģija bez īpašām atsaucēm no pagātnes.

Tāpēc uzņēmumiem ir jāapzinās blokķēdes pieņemšanas riski, lai panāktu perfektu līdzsvaru ar blokķēdes tehnoloģiju. No otras puses, blokķēde kopš tās darbības sākuma ir pārcēlusies uz desmit gadiem, jo ​​tā ir Bitcoin pamats, lai atvieglotu un reģistrētu Bitcoin darījumus. Turklāt blokķēde ir kalpojusi kā ideāla tehnoloģija, lai izveidotu digitālu izplatītu virsgrāmatu ar ierakstiem, kas glabājas blokos. Turklāt bloku sasaiste kriptogrāfiski viens ar otru padara tos praktiski neaizskaramus modifikācijām.

Tāpēc blokķēdes pieņemšanas priekšrocības ir arī pamudinājušas plaša mēroga blokķēdes tehnoloģijas pielietošanu dažādās nozarēs, tostarp ražošanā, tirdzniecībā, īpašumā, finansēs un patēriņa precēs, kā arī mazumtirdzniecībā. Tātad, vai ir pamatoti pieņemt blokķēdes tehnoloģiju? Šīs diskusijas mērķis ir noskaidrot blokķēdes pieņemšanas priekšrocības un riskus, kā arī iespējamās pieejas blokķēdes pieņemšanai. Turklāt diskusijā tiktu pārdomāti arī faktori, kas var atbalstīt produktīvu blokķēdes iniciatīvu.

Reģistrēties tūlīt:Bezmaksas uzņēmumu bloku ķēdes pamatkursi

Pašreizējā Blockchain Blockchain tirgus valsts

Pirms pārdomāt iespējamos blokķēdes pieņemšanas riskus un ieguvumus, ir svarīgi atzīmēt pašreizējo blokķēdes pieņemšanas stāvokli. Blokķēdes tirgus radikālu pieaugumu sasniedza līdz 340 miljoniem ASV dolāru 2017. gadā no 210 miljoniem ASV dolāru 2016. gadā. Lai arī tas ir nedaudz novecojis, skaitļi par blokķēdes tirgus izaugsmi skaidri atspoguļo tā popularitāti.

Pēc tam, kad sākusies Bitcoin publisko darījumu virsgrāmatas veidā, blokķēde ir kļuvusi par daudzsološu instrumentu lietojumiem dažādās nozares vertikālēs ar nepārtraukti pieaugošu izaugsmes līkni. Blockchain pieņemšanas priekšrocības galvenokārt rodas to identitātes dēļ kā izplatīta digitālā tīkla.

Rezultātā tas var palīdzēt atbalstīt datu apmaiņu, savstarpējos līgumus un finanšu darījumus dažādās nozarēs, ieskaitot veselības aprūpi, apdrošināšanu, izglītību, likumus, ražošanu, drošību un citas. Pavisam nesen globālā blokķēdes tirgus lielums palielinājās no 885,4 miljoniem USD 2019. gadā līdz 1430 miljoniem USD 2020. gadā.

Blockchain ir nākotne, paredzams, ka globālā blockchain tirgus kopējā vērtība 2021. gadā sasniegs gandrīz USD 2312,5 miljonus USD. Turklāt blokķēdes radītā biznesa vērtība līdz 2025. gadam palielināsies līdz aptuveni 176 miljardiem USD un līdz 2030. gadam gandrīz 3,1 triljonam USD. Kembridžas Alternatīvo finanšu centram banku un finanšu organizācijas uzņemas lauvas tiesu starp nozarēm, kuras pašlaik izmanto blokķēdi.

30% banku un finanšu sektorā valdības un sabiedrisko preču sektors ir 13%, bet apdrošināšanas – 12%. Ar šādām ārkārtas prognozēm attiecībā uz blokķēdes tehnoloģijas izaugsmi ir pamatoti atrast iespējas blokķēdes pieņemšanai.

Pārbaudiet arī:Blockchain prognozes 2021. gadam

Iespējamie ieguvumi, izmantojot blokķēdes pieņemšanu


Tagad, kad jūs zināt, ka blokķēde ir populāra un lēnām iegūst visu uzņēmumu uzmanību, ļaujiet mums apskatīt blokķēdes pieņemšanas priekšrocības. Uzņēmumi varētu izmantot šādus ieguvumus, savā uzņēmējdarbībā pieņemot blokķēdi.

 1. Blockchain var novērst nepieciešamību pēc trešās puses vai starpniekiem, tādējādi samazinot darījumu partnera riskus. Tā rezultātā tas var ievērojami samazināt biznesa darījumu izmaksas.
 2. Blockchain pieņemšanas priekšrocības arī izgaismo nepieciešamību pēc jauninājumiem. Blokķēdes pieņemšana var parādīt uzņēmējdarbības tieksmi izveidot nozares novatora reputāciju. Uzņēmumi, kas pieņem blokķēdi, var arī atstāt iespaidu uz klientiem un biznesa partneriem, pamatojoties uz viņu nostāju inovāciju jomā.
 3. Blockchain ļauj visām pusēm pārbaudīt savu darījumu partneru ierakstus bez starpniekiem. Ar vienādranga pārraides palīdzību blokķēde nodrošina tiešu saziņu starp vienaudžiem, nevis iekļauj centrālo datoru vai serveri. Tā rezultātā lietotājiem var būt visaptveroša kontrole pār darījumiem un datu plūsmu, tādējādi veicinot ātrāku darījumu veikšanu.
 4. Vēl viens potenciāls ieraksts starp blokķēdes pieņemšanas priekšrocībām attiecas uz uzlabotu datu drošības līmeni. Nepārtraukti pieaugošie kiberuzbrukumu draudi uzņēmumiem, finanšu organizācijām, likumiem un valdības aģentūrām rada milzīgas problēmas. Blockchain piedāvā uzlabotas drošības priekšrocības salīdzinājumā ar parastajiem maksājumiem. Katra puse blokķēdes kopienā varēja piekļūt visai datu bāzei un pilnīgai darījumu vēsturei. Blockchain arī nozīmē, ka konkrēta puse blockchain nevarēja kontrolēt informāciju vai datus par blockchain. Tā kā visas darījuma puses var tieši pārbaudīt ar darījumu saistītos ierakstus, krāpnieciskām modifikācijām ir ierobežotas iespējas.
 5. Kā jau tika apspriests, blockchain var piedāvāt labāku pārredzamību, pateicoties tā izplatītajām virsgrāmatu tehnoloģiju pamatiem. Informācija par darījumu blokķēdē ir pieejama visiem darījuma dalībniekiem. Turklāt privātuma priekšrocība blokķēdē atbalsta arī pārredzamības priekšrocības.
 6. Visnozīmīgākais un skaidri redzamais ieraksts starp blokķēdes pieņemšanas priekšrocībām attiecas uz konkurences priekšrocībām. Blokķēdes tehnoloģijas izmantošana parāda uzņēmuma tehnisko priekšrocību potenciālajiem klientiem. Braukšana ar jaunu tehnoloģisko tendenci ir ievērojama priekšrocība jebkuram uzņēmumam, lai informētu klientus par vērtību.

Blockchain tehnoloģiju ieviešana uzņēmumiem rada vairākas priekšrocības. Pārbaudiet mūsu iepriekšējo emuāru par blockchain priekšrocībām, lai uzzinātu vairāk.

Iespējamie riski, izmantojot blokķēdes pieņemšanu

Tātad, blokķēdes pieņemšana noteikti ir labvēlīgs piedāvājums visiem uzņēmumiem pašreizējos laikos. Tomēr kļūda, identificējot blokķēdes pieņemšanas riskus, var būt ļoti bīstama blokķēdes ieviešanai. Pareiza risku izpratne ar blokķēdes pieņemšanu varētu palīdzēt uzņēmumiem izveidot ideālu blokķēdes ieviešanas stratēģiju. Blockchain tehnoloģijas palielina iestāžu neaizsargātību pret dažādiem ar tām saistītajiem riskiem. Apskatīsim dažādus riskus, kas saistīti ar blokķēdes pieņemšanu.

 1. Pirmais ieraksts starp blokķēdes pieņemšanas riskiem attiecas uz stratēģisko risku. Uzņēmumiem ir jāizvērtē, vai viņi vēlas uzņemties iniciatīvu adopcijā vai gaidīt blokķēdes tehnoloģijas briedumu. Uzņēmumiem ir jāņem vērā abi scenāriji, lai ar katru novērtētu biznesa stratēģijas risku līmeni. Turklāt tehnoloģiju vienādranga raksturs varētu ietekmēt tīklu izvēli dalībai. Vissvarīgākais ir tas, ka pamatā esošās platformas var ietekmēt pakalpojumu un produktu ierobežojumus.
 2. Biznesa nepārtrauktības riski ir skaidri redzami arī blokķēdes pieņemšanā. Atlaišana, pateicoties tehnoloģijai, kas ir sadalīta, nodrošina labāku noturību blokķēdē. Biznesa procesi blokķēdē var izraisīt tehnoloģiju un darbības kļūmes. Tāpēc spēcīgs darbības nepārtrauktības plāns un pārvaldības sistēma varētu mazināt šādus nevēlamus riskus.
 3. Reputācijas risks ir arī viens no ievērojamākajiem bloku ķēdes pieņemšanas riskiem, kas rodas no tā, ka bloku ķēde ir daļa no pamata infrastruktūras. Blockchain ir efektīvi jāsadarbojas ar mantoto infrastruktūru, lai izvairītos no problēmām ar noteikumiem un sliktu klientu pieredzi.
 4. Informācijas drošības risks, kas saistīts ar blokķēdi, ir arī viens no ievērojamākajiem faktoriem, ko varat ņemt vērā. Blockchain tehnoloģija piedāvā labāku darījumu drošību. Tomēr tas nepiedāvā vēlamu konta vai seifa drošību. Izplatītā virsgrāmata un kriptogrāfijas precedenti varētu nodrošināt datu korupcijas ierobežojumus. No otras puses, noteiktā kontā saglabātā vērtība joprojām būtu neaizsargāta pret konta pārņemšanu.
 5. Vēl viena ievērojama pieminēšana starp blokķēdes pieņemšanas riskiem attiecas uz regulatīvajiem riskiem. Blokķēdes lietojumprogrammas ainavai nav īpašu regulatīvu prasību, un tā var arī radīt papildu regulēšanas riskus. Turklāt dažādi izmantošanas gadījumi, dažādi dalībnieki un atļauja pārrobežu darījumiem varētu arī radīt regulatīvas nepilnības blokķēdes pieņemšanai.
 6. Uzņēmuma esošajām politikām un procedūrām jāatjaunina esošās politikas un procedūras. Turklāt bažas par tehnoloģijām varētu arī norādīt uz mērogojamību, mijiedarbību ar mantotajām sistēmām un ātrumu blokķēdes ieviešanā.
 7. Blokķēdes pieņemšanas riskiem nav obligāti jāizriet no organizācijas. Pakalpojuma līmeņa līgumi starp iesaistītajiem mezgliem un tīkla administratoriem un pakalpojumu sniedzēju SLA būtu pastāvīgi jāuzrauga, lai nodrošinātu atbilstību. Turklāt piegādātāju riski var radīt arī trešo pušu riskus, ko rada tehnoloģiju iegūšana no ārējiem piegādātājiem.
 8. Turklāt ir svarīgi pamanīt vērtību nodošanas un viedo līgumu riskus, izvietojot blokķēdes risinājumus. Tomēr saprātīgai salīdzināšanai būtu jāņem vērā arī blokķēdes pieņemšanas ieguvumi. Lai gan daudzus cilvēkus var pārņemt ar blokķēdes pieņemšanu saistīto risku apjoms, ieguvumi var likt jebkuram uzņēmumam pāriet no tradicionālajām cerībām.

Vai jums ir kādas šaubas par karjeras izaugsmi Blockchain? Pārbaudiet, kā uzplaukst Blockchain darba tirgus.

Kāda veida Blockchain pieņemšana man jāizvēlas?

Ja vēlaties veikt nākamo lielo soli pēc blokķēdes pieņemšanas ieguvumu un risku salīdzināšanas, jums jānoskaidro blokķēdes ieviešanas veidi. Dažādi bloku ķēdes ieviešanas modeļu veidi var sniegt skaidru priekšstatu par ideālu alternatīvu jūsu prasībām.

Vispārīgākajā nozīmē jūs varat atrast divus izplatītākos blokķēdes veidus, piemēram, privātos un publiskos variantus. No otras puses, jūs varat atrast arī citus variantus, piemēram, hibrīdu un konsorcija blokķēdes. Neskatoties uz to, ka dažādie blokķēdes modeļi atšķiras viens no otra, tiem ir zināmas līdzības savā starpā.

Piemēram, visos blokķēdēs ietilpst mezglu kopa, kas strādā pie P2P tīkla sistēmas. Visiem tīkla mezgliem ir koplietojamas virsgrāmatas kopija ar savlaicīgām atjaunināšanas funkcijām. Turklāt visi mezgli varēja pārbaudīt darījumus un ierosināt vai saņemt darījumus, vienlaikus izveidojot blokus. Tātad, ļaujiet mums apskatīt atšķirības starp blokķēdes modeļiem, pirms izpētāt blokķēdes pieņemšanas priekšrocības.

 • Publiskā blokķēde

Publiskā blokķēde kalpo kā bez atļaujas izplatīta virsgrāmatu sistēma bez jebkādiem ierobežojumiem. Tādēļ jebkurš indivīds ar piekļuvi internetam kā mezgls varētu kļūt par blokķēdes tīkla daļu. Visizplatītākie publiskās blokķēdes piemēri ir acīmredzami kriptovalūtas apmaiņā un kalnrūpniecībā. Litecoin un Bitcoin blokķēdes ir visplašākās publiskās bloķēšanas ķēdes, kas šobrīd ir pieejamas.

 • Privātā Blockchain

Privātuma bloķēšanas ķēdes pieņemšanas priekšrocības ir acīmredzamas ar privātām blokķēdēm, kurām ir uz atļauju balstīta blokķēde ar ierobežojumiem. Organizācija kontrolē drošības līmeņus, atļaujas, pieejamību un pilnvarojumus privātajā blokķēdē. Visizplatītākie privātās blokķēdes lietošanas piemēri ir redzami digitālajā identitātē, balsošanā, aktīvu īpašumtiesībās un piegādes ķēdes pārvaldības lietojumprogrammās.

Lasīt tūlīt:Public vs Private Blockchain

 • Hibrīda blokķēde

Hibrīda blokķēde, kā norāda nosaukums, piegādā gan no publiskās, gan privātās bloku ķēdes. Tas var izmantot katra blokķēdes veida funkcijas ar privātu, uz atļaujām balstītu sistēmu un sistēmu, kurā nav atļauju. Hibrīdie tīkli var arī lietotājiem kontrolēt piekļuvi datiem blokķēdē. Viens no visizplatītākajiem hibrīda blokķēdes ieviešanas piemēriem attiecas uz Dragonchain.

 • Konsorcija Blockchain

Pēdējā iespēja uzņēmumiem izmantot blokķēdes pieņemšanas priekšrocības attiecas uz konsorcija blokķēdi. Konsorcija blokķēde varētu kalpot kā daļēji decentralizēts bloku ķēdes veids, iesaistot blokķēdes tīkla pārvaldību vairāk nekā vienā organizācijā. Atšķirībā no privātā blokķēdes, konsorcija blokķēde atstāj kontroli vairāk nekā vienas organizācijas rokās. Parasti konsorcija blokķēdes ir piemērotas lietošanai valdības organizācijās vai bankās. Visizcilākais konsorcija blokķēdes piemērs ietver R3, Energy Web Foundation un citus.

Lasiet arī:Public vs Private vs Consortium Blockchain

Labākā prakse blokķēdes pieņemšanai

Tuvāk aplūkojot sekas, kas saistītas ar blokķēdes pieņemšanu, ir saprātīgi meklēt labāko praksi, lai veicinātu blokķēdes ieviešanu. Tātad, ļaujiet mums apskatīt labāko nozares praksi, kas var palīdzēt jums maksimāli izmantot blokķēdes pieņemšanas priekšrocības.

 • Drošība ir Paramount

Vienmēr pastāv ievērojams nepareizs priekšstats par drošības noturību ar blokķēdi. Turklāt drošība ir viens no ievērojamākajiem blokķēdes pieņemšanas riskiem. Tāpēc uzņēmumiem ir jābūt skaidram priekšstatam par to, ka drošības vajadzības attīstās katru dienu, un viņiem ir jāgatavojas pārmaiņām.

 • Krātuve nenāk par brīvu

Blokķēdi nedrīkst izmantot lielu failu glabāšanai, jo tā nosūta failus uz visiem blokķēdes tīkla mezgliem. Tā rezultātā jūs varat atrast ievērojami lielākas izmaksas par uzglabāšanu un skaitļošanu ar lieliem failiem. Tāpēc ir svarīgi uzglabāt lielus failus, nemaksājot papildu izmaksas par viena faila vairāku kopiju glabāšanu, pārsūtīšanu vai pavairošanu.

 • Pārvaldība to tur kopā

Ja vēlaties iegūt daudzsološas priekšrocības blokķēdes pieņemšanas priekšrocībās, tad jums proaktīvi jāieņem nostāja par pārvaldību. Ar pareizām uzņēmuma vadlīnijām būs vieglāk izmantot blokķēdes funkcijas, nezaudējot nevienu saiti. Turklāt pārvaldības procedūras var apstrādāt arī īpašus scenārijus, vienlaikus pārvaldot lietotāju grupu dinamiku.

Pārbaudiet arī:Pasaules ekonomikas foruma darba ziņojums

Apakšējā līnija

Visbeidzot, jūs varat skaidri novērtēt blokķēdes pieņemšanas riskus un ieguvumus. Jaunās tehnoloģijas ieviešanas riski ir diezgan svarīgi, un blokķēde rada daudzus raksturīgus riskus. Resursu patēriņš, drošība un darbības riski turpina mocīt blokķēdi, kas ir salīdzinoši jauna. No otras puses, ir svarīgi arī pamanīt blockchain pieņemšanas priekšrocību dominanci.

Viss, kas jums jādara, ir atrast pareizo līdzsvaru un ņemt vērā nozares labāko praksi. Ievērojot nozares normas, jūs varat uzzināt ideālas pieejas pozitīvo un negatīvo līdzsvarošanai ar blokķēdes tehnoloģiju. Sāciet ar kursu Free Blockchain un mēģiniet izpētīt vairāk iespēju blockchain pieņemšanai tieši tagad!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map