Kad izmantot Blockchain tehnoloģiju?

Blockchain ir ienesīga tehnoloģija, taču uzņēmumiem ir grūti izlemt, kad izmantot blockchain vai kad neizmantot blockchain. Galu galā, blockchain vēl nav kļuvis mainstream vai nobriedis.

Blockchain mainīs uzņēmējdarbības veidu un patērētājiem paredzētās informācijas apstrādi. Kā bizness jūs varētu domāt to izmantot sava biznesa uzlabošanai un būt vienam no pirmajiem virzītājiem. Bet ir grūti izlemt, kāda ir labākā pieeja un vai jums vispār ir jāveic lēciens. 

Šajā rakstā mēs pievērsīsimies tam, kad lietot blokķēdi un kad nelietot. Šie jautājumi mūs noved pie cita interesanta: kad blokķēde kļūs par galveno?

 

Contents

Kā darbojas Blockchain un tā priekšrocības

Blokķēde ir decentralizēta pieeja, kur vienaudži var sazināties un apstiprināt darījumus neatkarīgi no centralizētas vienības. Šīs izmaiņas no centralizācijas uz decentralizāciju padara blokķēdi tik vērtīgu pašreizējā scenārijā.

Ja lietotājs nosūta digitālo valūtu vai informāciju citam lietotājam izplatītajā virsgrāmatu tīklā (DLT), darījums tiks pievienots blokam.

Pēc tam bloku (kas satur daudz darījumu) pārbauda, ​​izmantojot tīkla izvēlēto vienprātības metodi.

Blokķēdes darbināmā tīkla galvenās iezīmes ir:

 • Pārredzamība
 • Nemainīgums
 • Uzlabota drošība
 • Decentralizācija
 • Neatgriezenisks
 • Ātrākas apmetnes

Ja jūs vēlaties uzzināt vairāk par to, kā darbojas blokķēde, skatiet rakstu Blockchain iesācējiem.

Skatoties nākotnē, blokķēdi var izmantot daudzos lietojumos un vertikālēs. Vertikāli, ko tā galvenokārt ietekmē, ir finanses, banku darbība, piegādes ķēde, ražošana un citas.

Mēs jau esam apskatījuši interesantus blokķēdes lietošanas gadījumus. Pārbaudiet uzskaitītos rakstus, lai iegūtu vairāk informācijas par lietošanas gadījumiem.

 • Blockchain lietošana: 20 un vairāk Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts
 • 12+ praktiski blokķēdes lietošanas gadījumi 2020

Decentralizēta pieeja sniedz daudz priekšrocību, tostarp

 • Palielināta efektivitāte, noņemot vidusmēra cilvēku un automatizāciju
 • Lielāka publisko tīklu pārredzamība
 • Labāka drošība, izmantojot kriptogrāfiju
 • Uzlabota izsekojamība ar nemainīgiem ierakstiem

Blokķēde nav risinājums visam


Ir ļoti svarīgi saprast, ka blokķēde, kaut arī ļoti daudzsološa, nevar atrisināt visas problēmas.

Katra nozare gaidīja nevis burvju tableti. Patiesībā ir daudz cilvēku, kuri uzskata, ka blokķēde nav gatava nevienai nozarei. Tas varētu būt daļēji taisnība, jo blokķēdei jābūt nobriedušākai, pirms tā var būt patiesi noderīga uzņēmumiem, kuri pāriet no tradicionālajiem procesiem. 

Hārvardas Kenedija skolas drošības tehnologs Brūss Šneiers domā, ka šobrīd nav nepieciešama blokķēde. Šajā viedokļa raksts, viņš mēģināja sniegt labu argumentu, kāpēc pašreizējās tradicionālās sistēmas pagaidām ir labākas. 

Bet, manuprāt, tas nav pilnīgi pareizi. Dažām sistēmām ir nepieciešama Blockchain. Viens no galvenajiem piemēriem ir pārtikas rūpniecība. IBM sadarbībā ar Walmart spēja izsekot 5 pārtikas produktiem no to izcelsmes, lai nodrošinātu uzticamību, autentiskumu un svaigumu. Šāda veida lietojuma gadījumi padara blokķēdi vērtīgāku nekā jebkura cita tehnoloģija. 

Īsāk sakot, blokķēde ir būtiska, lai padarītu lietas uzticamākas un efektīvākas. Tomēr blokķēdei joprojām ir jākļūst nobriedušākai, pirms to var pielietot praktiski visām tur esošajām problēmām.

Jautājumi, kas jāuzdod, kad jāizmanto Blockchain

Ja esat viens no tiem uzņēmumiem, kas vēlas iekasēt naudu sākotnējā blokķēdes vilcienā, jums precīzi jāzina, kad jāizmanto blokķēde.

Apskatīsim jautājumus, kas jums jāuzdod, kad jāzina, kad lietot blokķēdi.

Vai jūsu lietošanas gadījumam ir nepieciešama nemainība?

Šis jautājums palīdzēs jums saprast, vai varat izmantot bloku ķēdes piedāvāto nemaināmības funkciju. Pēc ierakstīšanas datus nevar noņemt vai mainīt. Īsāk sakot, vēsturiskie ieraksti paliek nemainīgi pat tad, ja ir veids, kā atjaunināt jaunu vērtību. Ja jums nav nepieciešama nemainība, iespējams, vēlēsities meklēt citus labākus risinājumus, kur bieži atjaunināt datus.

Vai ir kāda situācija, kad jums ir jāizlabo kļūda vai jānoņem ieraksts?

Kā mēs jau minējām, blokķēde piedāvā nemaināmību, jo tās ir tikai pievienotas. Bet, ja jūsu biznesam ir jānovērš kļūdas vai jānoņem ieraksts, bloķēšanas ķēde, iespējams, nav pareizais risinājums. Visu scenāriju vislabāk var saprast ar GDPR kontekstu, kurā teikts, ka ikvienam ir tiesības tikt aizmirstam. Tas padara to izaicinošu uz bloku ķēdes balstītu risinājumu un prasītu pilnīgu risinājumu.

Vai jūs vēlaties atrisināt problēmu savā organizācijā vai arī tajā ir iesaistītas vairākas organizācijas vai organizācijas?

Blockchain nav ideāls risinājums, jo uzticība jau ir izveidojusies vienas organizācijas ietvaros gadījumā, ja jūs mēģināt ieviest blockchain savā organizācijā. Blockchain var būt reāls risinājums, ja organizācijā nav uzticības, bet tas gandrīz nenotiek.

Vai vairākas entītijas uzticas viena otrai?

Blockchain ir ideāls risinājums, ja ir vairākas vienības. Tomēr, ja uzticība jau ir izveidojusies starp šīm entītijām, tad blockchain, tad blockchain ieviešana var būt lieka un nav nepieciešama! Ja trūkst uzticēšanās, tad blokķēde var atrisināt šo problēmu!

Vai jums ir nepieciešama pārredzamība?

Pārredzamība varētu būt nepieciešama vietās, kur informācija ir jāizseko. Ja jūsu bizness tiek pārbaudīts no ārējiem pakalpojumiem, tad blockchain ir pārāk daudz prasīts. Tomēr, ja ir nepieciešama caurspīdīga sistēma, lai ikviena ieinteresētā persona varētu pārbaudīt platformas glabātos / kopīgotos darījumus un informāciju, tad bloķēšanas ķēde ir lieliski piemērota!

Vai jums jāzina, vai darījumi ir viltoti vai apdraudēti??

Tā kā blokķēde piedāvā pārredzamību gan privātajā, gan publiskajā līmenī, tā var būt laba izvēle uzņēmumiem, kuri vēlas uzzināt, vai darījumi ir droši vai nav. Dažos uzņēmumos ir svarīgi zināt par darījuma stāvokli, un tieši tur ienāk blokķēde, nodrošinot nepieciešamo risinājumu. Piemēram, ja jūsu bizness nodarbojas ar pārtiku, piegādes ķēdes izsekošanai varat izmantot blokķēdi.

Tādā veidā jūs varat uzzināt, vai kaut kas noiet greizi, ieskaitot paku nomaiņu, vai ja iepakojums nav piemērots patēriņam. Abos gadījumos problēmu pārvarēt palīdzēs pārredzama sistēma. 

Cik labi izplatītā sistēma iekļaujas visā ainā?

Pirms sākat pieņemt blokķēdi, jums jāzina izplatīto tīklu priekšrocības un trūkumi. Tas ir nepieciešams, jo blokķēde ir izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija. Arī izplatīta ieviešana kabatās nav viegli. Tāpēc jums jāpārbauda, ​​vai ieguvumi pārsniedz ar to saistītās izmaksas. Ja tas tā notiek, tas varētu būt labs risinājums.

Vai ir kādas veiktspējas prasības? Ja tā, vai blokķēde atbilst šīm prasībām?

Lai arī blokķēde ir ātra, tai tomēr ir jāiet tāls ceļš, pirms viņi var salīdzināt citus risinājumus. Tātad, ja jūsu bizness paļaujas uz veiktspēju, tad blokķēde nav laba izvēle! Jums ir nepieciešams labs mezglu skaits, lai padarītu jūsu blokķēdi dzīvotspējīgu, un tas var nozīmēt, ka tas ir skaitļošanas ziņā dārgs salīdzinājumā ar tradicionālo centralizēto risinājumu, kas neprasa tik lielu skaitļošanas jaudu.

Vai ierobežotajām ierīcēm jāpiedalās blokķēdes tīklā kā mezglā?

Kā jums vajadzētu zināt, bloku ķēdei ir nepieciešami vairāki mezgli, lai tās funkcionētu. Ja jūsu mezgli ir ierobežoti un viņiem joprojām ir jāpiedalās, tad blokķēde nav laba izvēle. Privātā blokķēde apiet problēmu.

Vai starp blokķēdi un dizainera lietojumprogrammu ir arhitektūras piemērotība?

Visbeidzot, mēģiniet pajautāt, vai jūsu lietojumprogramma atbilst blokķēdes decentralizētajam modelim. Ja arhitektūras dizains neatbilst, tad ir labi meklēt citu risinājumu.

Kad lietot Blockchain / Kad neizmantot Blockchain lēmumu koku

Satriecošs! Jūs izgājāt cauri visiem desmit jautājumiem, bet joprojām neesat pārliecināts, vai jums ir nepieciešams bloku ķēdes risinājums jūsu biznesam? Lai labāk atrisinātu jūsu problēmu, iesim cauri lēmumu kokam, kas palīdzēs jums izlemt, kad izmantot blokķēdi.

1. Vai vēlaties noņemt starpniekus un starpniekus?

 • Ja jā – tad izlasiet un turpiniet nākamo soli
 • Ja nē – tad nelietojiet blokķēdi

Pirmā lieta, kas jums jāsaprot, ir biznesa konteksts. Vai jūsu sistēmā ir nepieciešami starpnieki vai brokeri, vai arī to noņemšana palīdz atrisināt kritisku biznesa problēmu? Ja tas tā ir, jums ir nepieciešama blokķēde. Banku risinājumi paļaujas uz izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju, piemēram, CORDA, lai uzlabotu viņu darba procesu, noņemot starpproduktus un ļaujot tos veikt drošāk un ātrāk.

2. Vai jūs strādājat ar digitālajiem aktīviem?

 • Ja jā – tad izlasiet un turpiniet nākamo soli
 • Ja nē – tad nelietojiet blokķēdi

Blockchain ir ideāls risinājums tiem procesiem, kuriem ir vietējie digitālie aktīvi. Tas nozīmē parastos aktīvus, kurus var digitalizēt. Ir vienkāršs un vienkāršs process, kad tiek izveidota fiziskas attēlojuma digitalizēta versija ar visām nepieciešamajām detaļām. Piemēram, nekustamo īpašumu var digitalizēt, saglabājot visu būtisko informāciju.

3. Vai jūs varat izveidot autoritatīvu un pastāvīgu digitālo aktīvu uzskaiti?

 • Ja jā – tad izlasiet un turpiniet nākamo soli
 • Ja nē – tad nelietojiet blokķēdi

Nākamā lieta, kas jums jāpārbauda, ​​vai varat izveidot pastāvīgu un autoritatīvu digitālo aktīvu ierakstu. Šis ir viens no svarīgiem soļiem, pārejot no tradicionālā procesa uz blokķēdi. Lai sāktu visu procesu, jums ir jābūt pienācīgam uzticības avotam. Tas nedarbosies arī tad, ja jums ir vairāki avoti, jo tas var izraisīt konfliktu ar digitālā ieraksta izveidi. Visām pusēm ir jāuzņemas atbildība par digitālo aktīvu radīšanu.

4. Vai jūsu bizness prasa augstas veiktspējas darījumus?

 • Ja jā – pastāv iespēja, ka blokķēdes risinājumi to var izvilkt, taču šobrīd viņi to nevar.

 • Ja nē, tad pārejiet pie nākamā soļa.

Ne visi uzņēmumi tiek veidoti vienādi, jo dažiem uzņēmumiem ir vajadzīgi ātri risinājumi, kas spēj apstrādāt miljoniem darījumu. Ja arī jūsu biznesam ir nepieciešams ātrums, blokķēde var nebūt jums piemērota. Blokķēdes ir ātras, taču var radīt ierobežojumus attiecībā uz dažām prasībām. Pašlaik notiek blokķēdes tehnoloģiju attīstība, kas risina problēmu, un jūs varētu redzēt vairāk uz pasūtījumu balstītus risinājumus, kas būs ātri un spējīgi tikt galā ar pieprasījumu.

5. Vai jūs uzglabājat datus, kas nav saistīti ar darījumiem, lielos apjomos?

 • Ja jā – tad pastāv iespēja, ka blokķēdes risinājumi to var izvilkt, taču šobrīd to nevar.

 • Ja nē, tad pārejiet pie nākamā soļa

Blockchain nav pārsteidzošs risinājums, ja runa ir par netrakcionālu datu glabāšanu lielos daudzumos. Ja jūsu bizness tos prasa, vienmēr ir labāk izmantot citu risinājumu. Bet to var neņemt vērā īpašos lietošanas gadījumos, kad blokķēdes izmantošana ir vitāli svarīga visai ekosistēmai.

6. Vai jums jāpaļaujas uz uzticamu pusi?

 • Ja jā – daži bloku ķēdes risinājumi var jums piedāvāt šo funkciju, taču tas prasa papildu darbu

 • Ja nē, tad pārejiet pie nākamā soļa

Ir daudz uzņēmumu, kas nedarbojas bez uzticamās puses. Ja tas tā ir, tad blockchain ieviešana un izmantošana var būt grūts jautājums. Tā kā bloķēšanas ķēde neļauj mainīt datus, kļūst grūti pārvaldīt tīklu, pamatojoties uz noteikumiem. Vienkārši sakot, izvietojot blokķēdes projektu, ir jāiekļauj regulatori. Tas nodrošinās atbilstības un likumu saglabāšanu pat tad, ja tiek izmantota vismodernākā blokķēdes tehnoloģija. 

7. Vai vēlaties pārvaldīt vērtības maiņu vai līgumattiecības?

 • Ja jā – tad izlasiet un turpiniet nākamo soli
 • Ja nē, tad daži bloku ķēdes risinājumi var jums piedāvāt šo funkciju, taču tas prasa papildu darbu

Vēl jo vairāk, ja jūsu bizness nav saistīts ar līgumisko attiecību pārvaldīšanu vai vērtības apmaiņu, šajā gadījumā blokķēdes izmantošana nav daudz. Tāpēc uzņēmumam, kas izmanto blokķēdi, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vērtību un samazinātu izmaksas, vajadzētu mēģināt pārvaldīt darījumus, kas griežas ap digitālajiem aktīviem.

8. Vai jums ir nepieciešama kopīga rakstīšanas piekļuve?

 • Ja jā – tad izlasiet un turpiniet nākamo soli
 • Ja nē – tad jums nav nepieciešama blokķēde

Tagad jums jāpārbauda, ​​vai jums ir jādalās ar rakstīšanas piekļuvi vai nē? Vienkārši sakot, tas nozīmē, ka jums jāpārbauda, ​​vai citiem dalībniekiem ir nepieciešama rakstīšanas piekļuve blokķēdei vai nē. Ja viņi to dara, tad labāk neizmantot blokķēdi un meklēt alternatīvu risinājumu.

9. Vai starp ieguldītājiem pastāv uzticība??

 • Ja jā – tad daži bloku ķēdes risinājumi var jums piedāvāt šo funkciju, taču tas prasa papildu darbu

 • Ja nē, tad pārejiet pie nākamā soļa

Blockchain piedāvā platformu, kurā darījumus var veikt ar nelielu uzticēšanos vai bez tās. Ja vienībām, ar kurām bizness nodarbojas, jau ir uzticība, tad nav jēgas izmantot blokķēdi. 

10. Vai vēlaties, lai jums būtu vadības funkcionalitāte?

 • Ja jā – tad jums vajadzētu izvēlēties privātu / atļautu blokķēdi

 • Ja nē, tad pārejiet pie nākamā soļa

Atļautais / privātais tīkls piedāvā vadības funkcionalitāti. Atļautais tīkls palīdzēs jums noteikt izplatīšanas, iesaistīšanās un citas darbības noteikumus! 

11. Vai jums ir nepieciešami blokķēdes darījumi, lai būtu publiski pieejami?

 • Ja jā – tad dodieties uz publiskiem blokķēdes risinājumiem

 • Ja nē, jums vajadzētu izvēlēties privāto blokķēdi

Visbeidzot, jums jāpārbauda, ​​vai jūsu darījumiem jābūt publiskiem vai nē. Ja jūsu darījumi var būt publiski, izvēlieties publisko blokķēdi. Ja nē, tad privātā blokķēde darbosies jums!

 

Īsāk sakot, jums ir jāizmanto blockchain, kad jums ir nepieciešams:

 • Pārvaldiet un nodrošiniet digitālās attiecības
 • Pareiza decentralizētā tīkla izmantošana
 • Uzticības trūkums starp ekosistēmas pusēm
 • Starpnieks vairs nav vajadzīgs
 • Ierakstiet drošus darījumus starp vairākiem partneriem
 • Dati nav nemainīgi, un jums tie ir pareizi jāizseko

Kad nelietot blokķēdi?

Līdz šim mēs apspriedām jautājumus, kas jums jāuzdod, kad lietot blokķēdi. Viņi netieši atbildēja uz jautājumu, kad nelietot blokķēdi. Lai pārliecinātos, ka neapjūk, zemāk uzskaitīsim scenārijus vai apstākļus, kuros nevajadzētu izmantot blokķēdi. Jūs varat domāt arī par iepriekš minēto punktu apkopojumu.

 • Nelietojiet blockchain, ja process ietver konfidenciālus datus
 • Kad datu glabāšanai vai apkopošanai ir jāizmanto ārējie pakalpojumi
 • Neizmantojiet blokķēdi tur, kur bieži tiek mainīti darījumu noteikumi
 • Kad ir daudz statisko datu krātuves
 • Kad jums ir nepieciešami ātri darījumi

Secinājums

Tas noved mūs pie mūsu raksta beigām, kur mēs apspriedām, kad lietot blokķēdi un kad nelietot. Šie jautājumi arī dod mums mājienu, kad blokķēde kļūs par galveno. Pagaidām mums jāgaida, jo blokķēdei vēl ir vajadzīgs daudz laika, līdz tā kļūst nobriedusi.

Tātad, ko jūs domājat par to? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map