Kas ir viss uztraukums par Blockchain?

Divi no visbiežāk izmantotajiem vārdiem pēdējā gada laikā ir kriptonauda (labi, tas faktiski ir Bitcoin) un blokķēde. Kriptovalūtu cenu kāpums pagājušajā gadā ir izraisījis pastiprinātu uzmanību blokķēdes nozarei.

Kas tad ir blokķēde?

Blokķēde ir pamatā esošā tehnoloģija, kas ir pamatā Bitcoin un lielākajai daļai kriptovalūtu. Tehnoloģija, ko dēvē arī par izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju (DLT), dažu apbrīnojamo īpašību dēļ ir sākusi gūt plašu atpazīstamību ne tikai kriptovalūtas telpā..

Pašreizējā informācijas laikmetā datu glabāšana un pārvietošana ir ļoti svarīga mūsu ikdienas sastāvdaļa. Praktiski visas darbības, kuras mēs tagad veicam, ir saistītas ne tikai ar datu radīšanu, bet arī ar to drošu pārvietošanu un glabāšanu.

Tieši šeit ienāk blokķēde. Viena no tās īpašībām (varbūt vissvarīgākā) ir tās decentralizācija. Informācijas kustība un glabāšana parasti notiek centralizēti, kas nozīmē, ka to apstrādā viena iestāde un parasti glabā vienā vietā. Ir daudz problēmu, ja uzņēmums, kas apstrādā datus, tiek uzlauzts vai ja tiek iznīcināta vieta, kur dati tiek glabāti.

Ja esat liels kiberdrošības pasaules ventilators, pēdējo divu gadu laikā būsiet dzirdējis daudz uzlaušanas un Ransomware stāstu. Datorurķēšanas uzņēmumu tendence tikai nozagt klientu datus turpina pieaugt, un hakeriem līdz šim lielākais gads ir 2017. gads.

Tagad to visu ir atrisinājusi blokķēdes tehnoloģija. Tās decentralizācijas funkcija nozīmē, ka tā vietā, lai datus glabātu vienā vietā vai pārvietotu un kontrolētu tikai viens korpuss, tie tiek sasmalcināti gabalos un pēc tam kontrolēti ar tūkstošiem mezglu noteiktā tīklā. Blokķēdes tehnoloģija to var izdarīt, izmantojot kriptogrāfiju, kas piešķir tai drošības līmeni, kuru gandrīz nav iespējams uzlauzt, atšķirībā no centralizētās datu glabāšanas sistēmas.

Datu izplatīšana vairākās tīklā esošās sistēmās ir vieta, kur tā iegūst nosaukuma sadalīto virsgrāmatu. Lietotāju datu un informācijas drošība blokķēdes tīklā ir parādījusi, ka tehnoloģija ir izpelnījusies praktiski visu pasaules ekonomikas nozaru uzmanību. Vairāki uzņēmumi, valdība un uzņēmumi ir sākuši izmantot tehnoloģiju vairākām lietām.

Caurspīdīga un pašapkalpošanās

Kad Satoshi Nakamoto, Bitcoin dibinātājs izmantoja valūtas blokķēdes tehnoloģiju, decentralizācija un pārredzamība ir divas lietas, kas tika augstu vērtētas. Blokķēdes tehnoloģija ir ļoti caurspīdīga, atšķirībā no centralizētas informācijas aprites vai glabāšanas sistēmas, kur centrālā iestāde var mainīt vai manipulēt ar tās rīcībā esošajiem datiem. Šī pārredzamība ir iemesls, kāpēc dažas valdības jau strādā pie blokķēdes tehnoloģijas integrēšanas savās balsošanas sistēmās. Daži uzņēmumi ir arī sākuši integrēties dažās savās programmās, piemēram, atlīdzības programmās, lai viss process kļūtu pārredzamāks.

Tā pašapkalpošanās īpašums nozīmē, ka blokķēdei ir iespēja pārbaudīt tīklā pieejamos datus un labot tos, ja būtu kādi bojājumi. Tas tiek darīts, izmantojot datorus, kas ir savienoti ar tīklu. Datori palīdz uzturēt tīkla integritāti, pārbaudot un pārbaudot katru darījumu (dublētos blokus), kas pēc tam noved pie ķēdes veidošanās ar katra ķēdē kodētā datu gabala vēsturi..

Kā tas to visu izdara?

Vissvarīgākais jautājums, ko cilvēki man uzdod uzreiz pēc tam, kad ir atzinis, cik lieliska ir šī tehnoloģija, “kā tas visu dara”?

To dara ar to datoru palīdzību, kas savienoti ar tā tīklu. Attīstot Bitcoin un strādājot pie tā decentralizācijas un pašpaļāvības funkcijām, Satoshi nolēma, ka tie, kas kontrolē tīklu, būs motivēti turpināt darbu, ja viņi saņems marķieri tīklā veiktajām darbībām un palīdzēs saglabāt tīkla integritāti. Šos cilvēkus sauc par kalnračiem.

Tīklā izmantotā kriptogrāfija ir pilnībā novērsusi nepieciešamību pēc trešās puses. Pieaugot konkrētam blokķēdes tīklam, pieaug arī tā nepieciešamība pēc lielākas jaudas, lai sevi uzturētu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc kriptovalūtas ieguve patērē daudz elektroenerģijas, kas ir aizēnojis dažu valstu enerģijas patēriņu pieaugošā lietotāju un darījumu skaita dēļ..

Blokķēdes nākotne

Blockchain ir viena no lielākajām mūsu laika inovācijām. Lai gan bankas un citas finanšu iestādes jau kādu laiku ir bijušas pret kriptovalūtām, tās atkal un atkal ir atzinušas blokķēdes spožumu un iespējamo nozīmi finanšu sektorā. Papildus finanšu sektoram citas pasaules ekonomikas nozares ir sākušas iesildīties tehnoloģijā, un tā tiek plaši izplatīta gan privātajā, gan publiskajā sektorā.

Blokķēdes tehnoloģijai nākotne izskatās gaiša.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map