Kāpēc bankas mīl Blockchain, bet ne Bitcoin?

Mēs dzīvojam pasaulē, kurā centralizācija tiek izmantota sabiedrības varā. Tajā ietilpst bankas, skolas, nozares un tā tālāk. Tomēr blokķēde ir sasniegusi pasauli ar nepārspējamu spēku, radot izmaiņas gandrīz visās nozarēs.

Šajā rakstā mēs izpētīsim, kāpēc bankas mīl blokķēdi, bet ne Bitcoin.

Bitcoin ir bijis blokķēdes izaugsmes katalizators. Tikai 2017. gadā tā cena pieauga no tikai USD 1000 līdz USD 19 000. Bet bitcoin nav blokķēde. Tas izmanto blokķēdi kā tehnoloģiju un ir kriptonauda, ​​kuru var izmantot blokķēdē, lai veiktu reālas darījumus starp pusēm.

Savukārt blokķēde ir revolucionāra tehnoloģija. Tā ir decentralizēta izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija (DLT). Blokķēdē ir mezgli, kas darbojas kopā, lai panāktu vienprātību visā blokķēdē. Katram mezglam ir sava loma, un viņiem ir līdzi virsgrāmatas kopija. Pašlaik tur ir daudz dažādu vienprātības algoritmu. Divi no populārākajiem ir Proof-of-Work (PoW) un Proof-of-stake (PoS). Bitcoin izmanto darba pierādīšanu (PoW).

Tātad, kāpēc bankas ienīst Bitcoin?

Bitcoin ir revolucionārs. Tas ir veids, kā divas personas var nodot aktīvus bez jebkādas centralizācijas. Tas nozīmē, ka bankas nav vajadzīgas.

Valdība paļaujas uz kontroli. Banka ir veids, kā to izdarīt. Bankas regulē darījumu veikšanu. Katrs darījums, kas tiek veikts ar banku starpniecību, ir dokumentēts, un to var izsekot, kad vien nepieciešams. Tomēr bankas nav tik ļaunas, kā jūs domājat. Viņi strādā ļoti labi pašreizējā ekonomikā. Tas arī nodrošina nelegālo darbību kontroli.

Papildus tam bankas apstrādā maksu par konta vai darījumu apstrādi. Kopumā bankas ir pašreizējais darījumu apstrādes veids, kas cilvēkiem un valdībai piedāvā uzticību. Viņiem arī veicās, kad notika 2008. gada finanšu krīze. Tajā laikā bankas rīkojās, neizmantojot sabiedrības aktīvus.

Kāpēc bankas baidās

Kāpēc bankas ienīst Bitcoin?

Tomēr centralizētajai kontrolei ir trūkumi. Un tāpēc mēs redzējām Bitcoin pieaugumu 2009. gadā.

Tā ir pirmā kriptonauda, ​​kas parādījās un spēja izmantot izplatītās digitālās virsgrāmatas tehnoloģiju (DTL). Lēnām un vienmērīgi tas nesa pārpilnību ar kriptovalūtu un ar blokķēdi saistītu projektu.

Drošība, pārredzamība un integritāte bija nepārspējama salīdzinājumā ar jebkuru citu tehnoloģiju. Tomēr bankām tas nepatika.


Decentralizācijas ideja vienmēr ir labāka nekā centralizētā. Tas izskauž nepieciešamību pēc centralizētas vienības un valdības varu nodod cilvēkiem.

Tas bankām liek baidīties un baidīties no bitcoin. Tas izaicināja viņu aizturēšanu tirgū. Tā izaugsme pēdējos pāris gados ir arī nodrošinājusi bankām lielāku uzmanību. Līdz šim bankas neveica nekādas regulējošas darbības pret bitcoin. Tomēr lēnām bankas sāka pārtraukt naudas plūsmu, lai nopirktu kriptonaudu vai bitkoinu kopumā.

Daudzas bankas, piemēram, Lielbritānijas bankas, pārtrauca strādāt ar uzņēmumiem, kas nodarbojās ar Bitcoin. Tas nozīmē, ka viņi pārtrauca daudzu jaunizveidotu uzņēmumu vai pat apmaiņas izaugsmi. Kad Indija pēdējā laikā ieņēma arī milzīgu nostāju RBI pasūtīja nožogojuma pasūtījumu bankās, kas nodarbojas ar kriptovalūtu.

Bitcoin ir arī ar to saistītie trūkumi. Tas veicina nelegālas darbības, tostarp izpirkuma programmatūru.

Kāpēc bankas mīl blokķēdi

Bankas veido savas blokķēdes lietojumprogrammas un kriptovalūtu. Un kāpēc gan ne? Tas sniedz tik daudz priekšrocību. Dažas no bankām, kuras jau ir sākušas savu ceļu, ir BNY Mellon, UBS, Santander un daudz kas cits! Viņu alianse tika izveidota 2016. gadā. Viņi vēlas izveidot a Lietderīgo norēķinu monēta (USC). Tā ir digitālā valūta, kuras mērķis ir nodrošināt norēķinus un maksājumus rūpnieciskajiem finanšu tirgiem. USC izmanto blokķēdi.

Ripple ir vēl viena kriptonauda, ​​kuras mērķis ir nodrošināt bankām veidu, kā norēķināties pāri robežām. Ideja ir padarīt pārrobežu maksājumus ātrākus un rentablākus.

Bankas arī plāno izmantot blokķēdi, lai padarītu to iekšējo darbību drošāku un efektīvāku. Vēl viens piemērs ietver Singapūras konsorciju, kas sastāv no vietējām bankām. Viņiem ir veiksmīgi pārbaudīts viņu blokshēma “Iepazīsti savu klientu”.

Secinājums

Ir skaidrs, ka bankas mīl blokķēdi un vēlas to izmantot savu procesu uzlabošanai. Tomēr to pašu var teikt par bitcoin. Tātad, ko jūs domājat par visu situāciju? Komentējiet zemāk un informējiet mūs!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map