Kriptogrāfija pret CBDC: atšķirība starp Blockchain iespējoto CBDC un citu kriptogrāfiju

Ir bijuši vairāki jautājumi par Crypto vs CBDC debatēm finanšu nozarē. Atbildēsim uz šiem jautājumiem, salīdzinot kriptovalūtas un centrālās bankas digitālo valūtu salīdzinājumu

Centrālās bankas digitālās valūtas šobrīd ir viena no revolucionārākajām intervencēm pasaules finanšu ekosistēmā. CBDC ir ļoti daudz piesaistījusi finanšu pakalpojumu nozares, kā arī plašsaziņas līdzekļu uzmanību. Ķīnas Tautas banka paziņoja par tūlītēju skaidras naudas nomaiņu ar jaunu digitālo valūtu. Tāpat ir daudz Eiropas Centrālās bankas priekšlikumu par CBDC integrēšanu to finanšu ekosistēmā.

Tajā pašā laikā pieprasījums pēc Banque de France priekšlikumiem izpētīt digitālās valūtas ieviešanas iespējas norāda arī uz CBDC popularitāti. Tāpēc daudzas centrālās bankas ir sajauktas ar Crypto vs CBDC debatēm un to sekām plašākā finanšu vidē. Nākamajā diskusijā mēģināts atrast skaidrojumu kriptovalūtu un centrālās bankas digitālo valūtu salīdzinājumam.

Reģistrēties tūlīt:Centrālās bankas digitālās valūtas meistarklase

Pašreizējā kriptovalūtu un Centrālās bankas digitālo valūtu valsts

Pirms ienirt tieši uz blokķēdes bāzes CBDC un citu kriptovalūtu salīdzinājumu, padomāsim par esošo stāvokli. Pašlaik centrālās bankas ir intensīvi konkurējušas, lai vispirms atbrīvotu savas centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC). Vissvarīgākais ir pamatoti apsvērt COVID-19 pandēmijas un ar to saistīto problēmu ietekmi uz pasaules ekonomiku.

Ķīna ir ieņēmusi diezgan aktīvu nostāju attiecībā uz centrālo banku digitālajām valūtām ar agresīvām iniciatīvām savas digitālās valūtas, t.i., digitālā juaņa, ieviešanai. Tajā pašā laikā Eiropas Centrālā banka un Federālā rezervju sistēma sadarbojas ar pētniecību, lai novērtētu CBDC ieviešanas pozitīvo un negatīvo ietekmi. Tātad, kur notiek kriptogrāfijas un CBDC salīdzinājums?

Faktiski kriptovalūtu tirgus ātrais termiņš ir bijis nozīmīgs faktors centrālo banku motivācijā ieviest digitālās valūtas ar suverēnu atbalstu. Pašlaik Ethereum ir atradis lietojumprogrammas, lai uzņemtu pilnīgi jaunu decentralizētu finanšu ainavu, nevis tikai pastāvētu kā neizmantota pamata slāņa blokķēde.

Turklāt debatēs par kriptonauda salīdzinājumā ar centrālās bankas digitālajām valūtām, t.i., Bitcoin, visbiežāk tiek pieminēts daudz vairāk nekā burbuļu sūkņa un izgāztuves shēmas identitāte. Kā kriptovalūtas celmlauzis Bitcoin pašlaik tiek izmantots plašā mazumtirdzniecības lietojumu klāstā. Vissvarīgākais ir tas, ka Bitcoin ir atradis lietojumus kā institucionālu riska ierobežošanu, tādējādi nosakot tā nozīmi mūsdienu finanšu ekosistēmā.

Lai gan kriptovalūtu termiņš turpina uzņemt apgriezienus, centrālās bankas atklāja reālus draudus Facebook paziņojumā par savu kriptovalūtu, t.i., Svariem. Centrālās bankas noteikti uzskatīja Bitcoin par draudu, lai arī bez nopietnām problēmām visā pasaulē tika pieņemti tikai 5%.

Gluži pretēji, debates par kriptogrāfiju pret CBDC nāk klajā ar Facebook ienākšanu finanšu pasaulē. Tā kā jau esošā lietotāju bāze pārsniedz 2 miljardus, Facebook Svari var baudīt ārkārtīgi augstāku adopciju. Pēc tam Svaru ieviešana varētu radīt milzīgas pārmaiņas monetārajā vidē visā pasaulē.

Fundamentālais konflikts

Tātad kriptovalūtu un centrālo banku digitālo valūtu salīdzinājums parādās kā saprātīgs priekšlikums centrālajām bankām. Plaša sabiedrība varētu arī mēģināt noteikt atšķirības starp diviem jaunajiem sasniegumiem pasaules finanšu ekosistēmā. Visspilgtākais aspekts kriptovalūtu un CBDC salīdzinājumā attiecas uz filozofisko atšķirību.


Pamata aspekti, kas saistīti ar CBDC, faktiski ir pretrunā ar kriptonauda filozofiju. Ir svarīgi atzīmēt, ka Bitcoin tika izveidots, lai izvairītos no parastās kontroles pār centrālajām bankām. Reaģējot uz 2008. gada pasaules finanšu krīzi, Bitcoin parādīja kriptovalūtu ietekmi uz monetārās politikas samazināšanu, kas saistīta ar federālajām rezervēm.

Turklāt Bitcoin un kriptonauda ir vērsta uz to, lai piedāvātu pieeju banku aizbēgšanai un riska ierobežošanai pret naudas tēriņu zaudēšanu. Tātad, jūs varat atzīmēt, kā CBDC vēršas par labu centrālo banku kontrolei, kas ir visizcilākais elements, kas ir ierobežots kriptogrāfijas valūtās. CBDC mērķis ir saglabāt globālās banku sistēmas oligopolu, savukārt kriptovalūtas koncentrējas uz finanšu sistēmu demokratizēšanu.

Skatieties tūlītēju virtuālo konferenci par digitālajiem aktīviem un Centrālās bankas digitālajām valūtām (CBDC)!

Nedomājiet, ka CBDC ir kriptonauda!

Tagad, kad jūs zināt par kriptogrāfijas un CBDC konflikta pamatprincipu, ir saprātīgi noskaidrot ievērojamas šaubas, kas attiecas uz CBDC. Centrālās bankas digitālās valūtas parasti tiek pieņemtas kā citi kriptovalūtu varianti. Kā minēts iepriekš, centrālo banku digitālajām valūtām katra CBDC darījuma pamatā ir centrālās bankas. CBDC var būt pieejami lietošanai marķieros vai uz kontu balstītos variantos.

Ja CBDC izmanto kā marķierus, marķieris nonāk tieši attiecīgajā centrālajā bankā. CBDC būtībā kalpotu kā papildu maksājumu mehānisms. Vēl viena tēma, kas bieži parādās kriptovalūtu un centrālo banku digitālo valūtu salīdzinājumā, ir CBDC klasifikācija. Tāpat kā Bitcoin pirmajās dienās, arī uz CBDC attiecas daudzi pieņēmumi par tā dzīves ilgumu globālajā finanšu vidē.

Daudzi cilvēki domā, vai CBDC būs tūlīt pieejama ar skaidru naudu līdzīgu likviditāti vai desmit gadu kalpošanas laiku. Lai gan šie jautājumi paliek neatbildēti, bankām CBDC ir jāuztver kā alternatīva maksājumu shēma. Vissvarīgākais ir tas, ka ir svarīgi zināt, ka CBDC nav kriptonauda.

Atšķirības starp Blockchain balstītiem CBDC un kriptovalūtām: Crypto vs CBDC

Lasītājiem noteikti jābūt skaidrībai, ka CBDC nekur nav līdzīgi kriptonauda. Tomēr, kas notiks, ja blokķēde nonāk CBDC? Jauni blokķēdes bāzes CBDC arī veido virsrakstus līdzās kriptogrāfijas valūtām. Uz blokķēdes balstīti CBDC un citi kriptodarbinieki, piemēram, Bitcoin un stablecoins, kopā tiek saukti par aktīvu nodrošinātiem kriptogrāfijas aktīviem, un tie rada ļoti mulsinošus priekšlikumus.

Tāpēc, lai nodrošinātu plašāku ieviešanu, ir svarīgi saprast kriptovalūtu un centrālās bankas digitālo valūtu salīdzinājumu ar attēlā redzamo blokķēdi. Lai gan centrālās bankas kontroles dēļ CBDC ir krāsoti negatīvā gaismā, kriptovalūtām ir arī dažas neveiksmes.

Nav šaubu par kriptovalūtu iespējām revolucionizēt mūsdienu finanšu tirgus un ar tiem saistītos darījumus. No otras puses, cenu svārstības ir būtiskas bažas, kas ierobežo kriptovalūtu plašāku ieviešanu un izmantošanu. Tātad blokķēdes un kriptogrāfisko aktīvu kopiena ir nepārtraukti attīstījusies, piedāvājot jaunas iespējas un alternatīvas, kas pieejamas ar ārējo aktīvu atbalstu.

Uzņēmumiem un centrālajām bankām ir pamatoti iemesli, lai koncentrētu uzmanību uz blokķēdē balstītu CBDC un kriptovalūtu salīdzinājumu. Turklāt indivīdi varēja arī atjaunināt izpratni par nepārtraukti paplašināmo kriptogrāfijas telpu, kas nodrošināta ar aktīviem. Sāksim pārdomāt atšķirības starp blokķēdes bāzes CBDC un citām kriptovalūtām.

Lasiet arī:Centrālās bankas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības digitālā valūta

  • Privātā nauda un valdības atbalstītā nauda

Viena no pirmajām atšķirībām kriptogrāfijas un CBDC salīdzinājumā norāda uz tādu kriptovalūtu raksturu kā stablecoins. Visvienkāršākajā nozīmē centrālo banku digitālās valūtas ir īpaši privātas naudas varianti. Daži cilvēki var strīdēties par saikni starp stablecoins un ārējiem aktīviem. Tomēr kriptonauda, ​​piemēram, stablecoin, skaidri parāda pašreizējo diskusiju stāvokli starp valdības emitēto valūtu un privāto naudu.

Stablecoin piesaistīšana individuālai valūtai, piemēram, USD, ir arī labvēlīgs faktors kriptovalūtām. No otras puses, privāta organizācija vai organizācija, nevis valdības aģentūra, emitē stablīnus un citas kriptovalūtas. Blockchain bāzes CBDC iegūst virsroku šajā kriptovalūtu un centrālās bankas digitālo valūtu salīdzināšanas aspektā.

CBDC ir piedāvājuši elastīgu platformu, lai apvienotu pašreizējos procesus fiat valūtu emitēšanai ar blockchain tehnoloģiju. Būtībā CBDC varat uzskatīt par uzlabojumu salīdzinājumā ar pašreizējām fiat alternatīvām. Gluži pretēji, tādas kriptovalūtas kā stablecoin faktiski ir konkurējošs privāti emitētas naudas variants.

Attiecībā uz šo kontekstu ir svarīgi apsvērt kriptovalūtu evolūciju kā svarīgu faktoru, lai izprastu uz blokķēdi balstītu CBDC attīstību. Kriptogrāfijas valūtu dabiskā attīstība no decentralizētām alternatīvām, piemēram, Bitcoin, pret stablecoins un pēc tam CBDC var atbalstīt maksimālo blokķēdes tehnoloģijas priekšrocību izmantošanu.

  • Maiņas vērtība

Otrais salīdzināšanas punkts starp kriptovalūtām un centrālās bankas digitālajām valūtām attiecas uz detaļām. Daudzi cilvēki ir ievērojuši kļūdainu priekšstatu par stablecoins. Viņi pieņem, ka visas iespējas starp stablecoins darbojas vienā modelī. Nenirstot tehniskās sarežģītībās, varētu paredzēt atšķirības funkciju izpirkšanā un apmaiņā ar stablecoins.

Šādas neveiksmes varētu ierobežot iespēju pieņemt stablecoīnus kā uzticamu un atzītu apmaiņas līdzekli. Lai izprastu jautājumus, kas saistīti ar kriptogrāfijas valūtām, ņemiet vērā zelta pamatus. Vai apmainīt stablecoīnus pret fiziskām zelta monētām vai dārgmetāliem? Vai arī jūs varat apmainīt stablecoīnus pret noteiktu reprezentācijas veidu pret zeltu, piemēram, zelta biržā tirgotu fondu vai ETF? Šie jautājumi rada ievērojamas šaubas par kriptovalūtu izmantojamību.

Otrs kriptogrāfisko un CBDC salīdzinājumu spēlētājs, t.i., CBDC, piedāvā tiešu pašreiz aktīvās fiat valūtas attēlojumu. CBDC pamatprecedenti nozīmē nepieciešamību ārstēt, pārvaldīt un uzskaitīt CBDC tāpat kā valūtas limitus. Tomēr visā pasaulē pašlaik tiek veikti daudzi uz bloku ķēdes balstīti CBDC projekti. Tātad diezgan drīz var paredzēt dažādu CBDC darbību vienveidību visā pasaulē.

Reģistrēties tūlīt:Bezmaksas uzņēmuma Blockchain Fundamentals apmācības kurss

  • Atšķirība pamatmērķos

Debatēm par kriptovalūtām pret centrālo banku digitālajām valūtām ir arī vēl viena ievērojama ietekme uz lielāko finanšu ekosistēmu. Vienkāršs to bloku ķēdē balstīto CBDC un citu kriptovalūtu pamatā esošo mērķu salīdzinājums, var arī skaidri izskaidrot to atšķirības. Stablecoins noteikti ir viena no revolucionārajām iejaukšanās iespējām, kas var ietekmēt fiat valūtas attīstību.

Tomēr stablecoins dizains būtībā piedāvā alternatīvu fiat valūtas opcijām. Bitcoin varētu būt ievērojama pieminēšana virsrakstos bieži, pamatojoties uz tā cenu svārstībām. Gluži pretēji, cilvēki pieņem Bitcoin kā inflācijas riska ierobežošanu vai noteikta veida aizsardzību pret valūtas devalvāciju. Blokķēdes un kriptogrāfijas aktīvu integrēšana stablecoīnos parasti var izraisīt līdzības ar decentralizētu kriptogrāfiju.

Kripto un CBDC salīdzinājums šeit liek domāt, ka CBDC ir tiešs fiat valūtas attēlojums. Blockchain bāzes CBDC ieradīsies kā fiat valūtas aizstājēji ar tādām pašām nepilnībām esošajās alternatīvās. Šajā gadījumā varētu pamanīt pilnīgu novirzi no faktiskā Bitcoin mērķa. Tā vietā, lai piedāvātu decentralizētu un sadalītu naudas formu, uz blokķēdes balstīti CBDC kalpotu kā kriptogrāfija ar centralizētu kontroli. Gluži pretēji, šis konkrētais pieņēmums, iespējams, veicinātu uz blokķēdes balstītu CBDC masveida izmantošanu.

  • Datu privātums un drošība

Vēl viens salīdzināšanas punkts diskusijās par kriptovalūtām pret centrālo banku digitālajām valūtām ir finansiālā neatkarība un privātums. Salīdzinot ar kriptovalūtām, CBDC, visticamāk, uzsvērtu privātumu un datus. Kripto telpa neapšaubāmi ir neatkarīga no vienādranga modeļa, savukārt centrālās bankas uzliek pienākumu ievērot īpašus noteikumus.

Vienādranga iestatījums ar kriptovalūtām ļauj lietotājiem izlemt, cik daudz datu un veida viņi vēlas koplietot. Gluži pretēji, darījumi ar CBDC automātiski nogādātu milzīgus datu gabalus nodokļu aģentūrās vai pārvaldes iestādēs. Daudzi cilvēki dotu priekšroku uz blockchain balstītiem CBDC, norādot uz likumīgām darbībām.

Kamēr jūs nedarāt neko nelikumīgu, nav pamata uztraukties par tādu bloku ķēdes bāzes CBDC lietošanu. Tomēr iemesli, kāpēc kriptogrāfijas un CBDC debatēs koncentrējas uz privātumu, nav tikai noziedzīga darbība. Privātums neapšaubāmi ir ievērojama prasība, lai likumpaklausīgajiem pilsoņiem būtu aizsardzības pasākumi pret ļaunprātīgiem aģentiem.

Runājot par datu konfidencialitāti, ir saprātīgi salīdzināt drošības tēmu kriptovalūtās pret centrālās bankas digitālajām valūtām. Drošība nerada būtiskas rūpes par kriptovalūtām, jo ​​tās ir izrādījušās efektīvas no visām pusēm darījumu un informācijas drošībā.

No otras puses, uz bloku ķēdes balstīti CBDC nav pārvarējuši tādus jautājumus kā neveiksmes blokķēdēs un apmaiņas drošību. Turklāt uz bloku ķēdes balstītiem CBDC ir problēmas ar pašpārvaldi un lielāku virsmu kiberuzbrukumiem. Centralizēti neveiksmes punkti ar CBDC var radīt lielākas iespējas hakeriem uzbrukt valdības aģentūrām un valstīm.

Lasīt tūlīt:DeFi iesācēju ceļvedis

Apakšējā līnija

Tāpēc ir skaidrs, ka Crypto vs CBDC debates visu laiku ir bijušas nepareizā virzienā. Mēs varam uzskatīt, ka uz bloku ķēdes balstītas CBDC ir attīstītas kriptovalūtu formas, vienlaikus piedāvājot labāku uzticības elementu. Centrālās bankas atbalsts un līdzīgas funkcionalitātes nodrošināšana kā valdības atbalstīta valūta padara blokķēdes bāzes CBDC pievilcīgas.

Tomēr ir svarīgi ņemt vērā arī CBDC redzamās neveiksmes, salīdzinot ar citām kriptovalūtām. Līdz šim ar blockchain balstītās CBDC datu privātuma un drošības ziņā atpaliek ar centralizētu banku kontroli. Gluži pretēji, ir pamatoti sagaidīt jaunus notikumus blokķēdes un kriptogrāfijas kopienā, lai stiprinātu CBDC. Reģistrējieties tagad CBDC kursos un uzziniet vairāk!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map