Labākās Blockchain platformas uzņēmumiem

Blokķēdes platformas ir būtiskas, lai padarītu blokķēdes tehnoloģiju pieejamu uzņēmumiem. Patiesībā šīs bloku ķēdes platformas faktiski ietaupa daudz laika un resursu. Bet kā viņi to dara?

Nu, ja jūs gatavojaties strādāt ar savu blokķēdes risinājumu un platforma ir jāpadara no nulles, tas neapšaubāmi prasīs daudz laika, vai ne? Bet ar šo platformu palīdzību tagad jums var būt bāze savām vajadzībām.

Lielākā daļa šo platformu piedāvā pielāgošanu, un jūs varat to izdarīt, lai platformai pievienotu savas funkcijas. Tātad ilgtermiņā visas platformas, kas atrodas bloku ķēdes platformu sarakstā, ietaupīs daudz naudas un laika.

Tādējādi, lai palīdzētu jums atrast vēlamo platformu, esmu izveidojis bloku ķēdes platformu sarakstu. Vēl jo vairāk, jūs saņemsit arī blokķēdes platformu salīdzinājumu, tiklīdz esmu aptvēris visas platformas. Bet pirms visa pārējā es īsi paskaidrošu, kas ir blokķēdes platforma.

Tātad, sāksim!

Contents

Kas ir Blockchain platforma?

Pirmkārt, sāksim ar vienu no būtiskākajiem jautājumiem, kas jums ir prātā – “kas ir blokķēdes platforma?” Parasti blokķēdes platformas ir izplatītas strukturētas platformas, kas palīdz decentralizētu lietojumprogrammu izstrādē.

Turklāt šīs platformas var būt gan bez atļaujas, gan atļautas. Daži no nedaudzajiem populārajiem tirgū ir Hiperskats, Corda, Ethereum, utt.

Viņiem visiem ir blokķēdes platformas, kuras varat izmantot, lai izveidotu savus personīgos blokķēdes risinājumus.

Arī dažādām nozarēm ir daudz dažādu veidu platformu. Visiem tiem ir arī dažādi rezultāti. Vienkārši pārliecinieties, ka esat izvēlējies vispiemērotāko jūsu uzņēmumam un nozarei.

Nē, jūs zināt, kas ir blokķēdes platforma. Lai palīdzētu jums atrast labāko platformu, esmu izveidojis sarakstu ar kritērijiem, kas jums jāņem vērā.

Apskatīsim, kas tie ir.


Kā izvēlēties perfektu blokķēdes platformu?

Ir daži kritēriji, kas jums jāievēro, izvēloties platformu savam uzņēmumam. Šie kritēriji ir kritiski, jo tad jūs varat salīdzināt blokķēdes platformas un redzēt, kā tās darbojas katrā segmentā.

Tas noteikti palīdzēs jums izlemt, kuru uzņemt. Jebkurā gadījumā pārbaudīsim visus kritērijus pa vienam.

Vai platforma ir pilnībā izstrādāta vai joprojām ir attīstības stadijā?

Tas ir milzīgs jautājums, izvēloties perfektu blokķēdes platformu. Kāpēc gan? Nu, jo, ja izvēlaties platformu, kas joprojām tiek izstrādāta, tā nepiedāvās jums visu vēlamo potenciālu.

Vēl viena lieta ir tā, ka nevēlaties izmantot arī novecojušu platformu. Tātad, ja izstrādātāji ir pārtraukuši atjauninājumu pievienošanu vai kļūdu labošanu, šī platforma ir apgrūtinoša.

Tādēļ jums vajadzētu pārbaudīt platformas posmu. Lai to izdarītu, varat izmantot GitHub vai viņu oficiālo vietni vai tā tālāk. Būtībā vienkārši pārliecinieties, vai izvēlētā platforma ir pilnībā izstrādāta, daudzkārt pārbaudīta un gatava lietošanai.

Kāda veida blokķēde jums nepieciešama?

Jautājums ir tāds, ka jums nepieciešamais blokķēdes veids būs balstīts tikai uz jūsu risinājumu. Jūsu sarakstā var būt vairāki bloku ķēdes risinājumi, un to darbībai var būt nepieciešami dažādi bloku ķēdes veidi.

Bet pirms jūs zināt, kāda veida bloku ķēde jums ir nepieciešama, jums jau pašā sākumā ir jāapgūst šie tipi. Tādējādi mēģiniet iziet blokķēdes kursu, kas palīdzēs labāk izprast jēdzienus.

Lai jums palīdzētu, mums ir daudz blokķēdes kursu, kas piedāvā labāko un labāko informāciju par minēto tēmu.

Jebkurā gadījumā, kad esat noskaidrojis, vai privātas, publiskas vai federālas platformas jums ir piemērotas, varat filtrēt savus izlasi.

Kādas programmēšanas valodas platforma atbalsta?

Jā, programmēšanas valodām ir nozīme, izvēloties ideālu platformu savam risinājumam. Tā kā blokķēde ir jauna tehnoloģija, tiek ieviestas daudzas citas modernas programmēšanas valodas.

Un tāpēc atrast perfektu izstrādātāju komandu ar šīs valodas prasmi var būt smagi. Daudzos gadījumos dažādas programmēšanas valodas var radīt draudus, ja vēlaties tās integrēt esošajos mantotajos tīklos.

Tāpēc pārliecinieties, ka zināt, kāda veida programmēšanas valodu platforma atbalsta vai kāda veida SDK jums būs jāizmanto šī platforma.

Kad esat sapratis, ko jūsu komanda var izvilkt, varat izvēlēties platformu, pamatojoties uz to.

Vai platforma ir populāra?

Arī platformas popularitātei ir liela nozīme. Jebkurā gadījumā tirgū ir daudz bloku ķēdes tehnoloģiju platformu. Bet ne visiem no tiem ir pilns potenciāls iegūt uzņēmuma risinājumu produkciju.

Faktiski pieaugošais blokķēdes platformu skaits ir diezgan nogurdinošs. Tagad visi mēģina tādu izveidot, neņemot vērā platformas kvalitāti.

Uzņēmuma lietošanas gadījumos jums būs nepieciešama uzticama platforma, kas nāk no slavena zīmola. Vēl jo vairāk, jums ir jāpārliecinās, ka platforma pilnībā spēj aizsargāt visu jūsu uzņēmuma informāciju.

Tādējādi vienmēr izvēlieties platformas, kas šobrīd ir populāras tirgū, un citi cilvēki to jau izmanto. Vēl jo vairāk, pārliecinieties, ka izstrādātāju komandai ir arī reputācija.

Kāda veida vienprātības metodi platforma izmanto?

Platformas izmantošana var būt diezgan sarežģīta, ja nezināt, kāda veida vienprātības protokolu platforma izmanto vai atbalsta. Patiesībā blokķēdes platforma var atbalstīt vairākas vienprātības metodes, piemēram, Hyperledger Fabric, Sawtooth utt..

Vēl jo vairāk, šāda veida platformām ir modulāra struktūra, un labākās bloku ķēdes platformas piedāvā vairāk pielāgojamības.

Atcerieties, ka daži vienprātības protokoli ir izsalkuši pēc varas, tāpēc tie var aizņemt daudz resursu. Arī vislabākais scenārijs ir BFT konsensa algoritma iegūšana. Ja vēlaties uzzināt vairāk par vienprātības protokoliem, noteikti pārbaudiet mūsu blokķēdes kursus.

Vai platforma piedāvā viedo līgumu funkciju?

Nu, ne katra atsevišķa blokķēdes platforma piedāvā viedo līgumu funkciju. Jautājums ir par to, vai jūsu risinājumam patiešām ir nepieciešami viedie līgumi. Patiesībā viedo līgumu izmantošana ir ļoti noderīga uzņēmuma vidē, jo tā automatizē daudz līgumu.

Turklāt šīs funkcijas lietderība ir milzīga, un es varu saprast, vai jums rodas kārdinājums to pievienot savam risinājumam, pat ja jums tas nav nepieciešams. Bet tas prasīs tikai resursus bez jebkādas lietderības.

Tātad, ja šī funkcija jums patiešām ir nepieciešama, vienkārši izvēlieties platformu, kas to piedāvā. Tā ir arī ļoti sarežģīta funkcija, tāpēc ne visas platformas to var izvilkt līdzīgā vai efektīvā tonī.

Lai to noskaidrotu, varat izmantot arī mūsu bloku ķēdes platformu salīdzināšanas tabulu.

Vai jūsu Blockchain risinājumam ir nepieciešama mērogojamība? Ja jā, tad cik?

Mērogojamība ir milzīgs jautājums, kad runa ir par blokķēdi. Patiesībā publiskā blokķēde, šķiet, ir daudz atpaliek no viņu iesniegtajiem. Patiesībā, tā kā tie ir atvērti visiem, tas aizņem daudz resursu un krasi palēnina sistēmu.

Tāpēc tie ir tālu no mērogojamības. Ja jūs nemeklējat mērogojamību, tad var palīdzēt arī publiskās blokķēdes izmantošana.

Ja jums tas patiešām ir vajadzīgs, noteikti izvēlieties viegli mērogojamu platformu. Piemēram, daudzas privātas vai federālas platformas ir pielāgojamas, taču šķiet, ka tās līmenis ir ļoti atšķirīgs.

Vēlreiz pārskatiet savu risinājumu un noteikti izvēlieties platformu, kas spēj izpildīt visas jūsu vajadzības.

8 labākās Blockchain platformas

blockchain platformas

Tagad, lai palīdzētu jums ceļojumā ar blokķēdi, esmu izvēlējies 8 labākās platformas, kuras izmantojat izplatītajos virsgrāmatu risinājumos. Apskatīsim, kas tie ir, vai ne?

Ethereum

Virsgrāmatas tips: bez atļaujas

Saskaņas algoritms: darba pierādījums

Vieds līgums: jā

Ethereum ir viena no mūsu saraksta atvērtā koda blokķēdes platformām. Atklāti sakot, tā ir viena no labākajām blockchain platformām tirgū šobrīd. Lai gan tas ir bez atļaujas un noteikti nāk ar savu problēmu kopumu, tomēr Ethereum izdodas dominēt ļoti ilgu laiku.

Ethereum sāka darboties 2015. gadā, un kopš tā laika tas ieguva milzīgu popularitāti. Tas nāk ar savu vietējo kriptovalūtu, ēteri un gāzi. Acīmredzot šajā platformā ikviens var pievienoties un piedalīties vienprātības procesā.

Tātad, ja jūsu bloku ķēdes risinājumam patiešām ir nepieciešama atvērta vide, tad vislabākā izvēle var būt Ethereum apmeklēšana.

Arī šī platforma darbojas Proof of Work, kas patiesībā ir diezgan varas alkstoša vienprātība. Turklāt tas nepiedāvā nekādas privātu darījumu iespējas.

Bet, ja jūs patiešām interesē Ethereum savam uzņēmumam, varat izmantot arī viņu privāto versiju. Ethereum Enterprise Alliance ir atbildīga par šo Ethereum privāto versiju.

Patiesībā šī versija nāk ar visām publiskās blokķēdes priekšrocībām ar pievienotu privātumu maisījumā. Turklāt tas pieaugs līdzās publiskajai versijai un pretēji.

Vislabāk par šo platformu ir tas, ka tā apvieno gan privātās, gan publiskās tehnoloģijas, lai sniegtu jums visaugstāko rezultātu.

Kaut arī tas joprojām atpaliek no darījuma sekundē kritērijiem.

Hyperledger audums

Virsgrāmatas tips: atļauts

Saskaņas algoritms: Solo, Kafka, Raft

Vieds līgums: jā

Hyperledger Fabric ir šeit, lai mainītu nozari uz visiem laikiem. Patiesībā tā šobrīd ir viena no labākajām bloku ķēdes platformām. Tas ir arī lielisks mūsu rīcībā esošā atvērtā koda bloku ķēdes platformu saraksts. Tātad, jūs varat sagaidīt piekļuvi tā kodam bez maksas, un par to nekas nebūs jāmaksā.

Audums radās 2015. gadā pēc Ethereum un ir Hyperledger projekta produkts. Hyperledger faktiski ir jumta projekts vai sava veida konsorcijs, kurā viņi izstrādā blokķēdi, lai padarītu to pieejamu visiem.

Ja jūs interesē bloķēšanas ķēdes platforma, kurai ir atļauts izmantot un kuru var izmantot jebkura veida nozarē, tad Audums patiešām ir lieliska izvēle.

Jebkurā gadījumā Hyperledger Fabric nāk ar spēcīgu arhitektūras modeli ar modulāru struktūru. Tas nozīmē, ka jūs varat pievienot jebkura veida funkciju un to izmantot. Tādēļ tas ir ārkārtīgi pielāgojams.

Vēl jo vairāk, lai panāktu vienošanos, tas izmanto mazāk enerģijas alkstošu vienprātības algoritmu. Turklāt tas piedāvā mērogojamību un nepalēnina ātrumu, ja platformā ir daudz dalībnieku.

Patiesībā tas piedāvā viedus līgumus, taču šeit to sauc par ķēdes kodu.

Hiperskadra zāģa zobs

Virsgrāmatas tips: atļauts / bez atļaujas

Vienprātības algoritms: PBFT, PoET, Raft

Vieds līgums: jā

Hyperledger Sawtooth ir vēl viens lielisks papildinājums mūsu atvērtā koda bloku ķēdes platformu sarakstam. Patiesībā tas ir arī vēl viens Linux Foundation produkts, un Intel tajā ir devis lielu ieguldījumu. Tā izmantošana ir pilnīgi bez maksas, un kodus var iegūt tieši no GitHub.

Turklāt šo platformu varat izmantot jebkura veida nozarē, jo izstrādātāji tā veidoja arhitektūru. Patiesībā šī platforma ir arī ārkārtīgi pielāgojama.

Tā faktiski ir uzņēmuma klases platforma, kas ir modulāra un paredzēta izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju izvietošanai, izveidei un izpildei.

Jums noteikti jābrīnās – kāda ir galvenā atšķirība starp zāģa zobu un audumu?

Nu, patiesībā tas ir virsgrāmatas veids, kur tie atšķiras. Audums ir pilnībā atļauta platforma; no otras puses, jūs varat izmantot zāģa zobu kā atļauju un bez atļaujas. Turklāt ir arī citi faktori, un tos vēlāk varat redzēt bloku ķēdes platformu salīdzināšanas tabulā.

Ja vēlaties platformu, kuru ir patiešām viegli integrēt, jums vajadzētu izvēlēties Zāģu zobu. Vēl viena lieliska zāģa zobu iezīme ir tā, ka tajā tiek izmantots cits algoritms Pierādījums par pagājušo laiku, kas ir daudz progresīvāks nekā Plosts.

Hyperledger Iroha

Virsgrāmatas tips: atļauts

Konsensa algoritms: YAC (Yet Another Consensus) algoritms

Viedais līgums: jā, bet iepriekš noteikts

Hyperledger Iroha ir arī diezgan populāra blockchain platforma. Tā ir arī viena no atvērtā koda blokķēdes platformām, kas piedāvā labu vērtību. Patiesībā Iroha ir diezgan viegli lietojama un veidota tādā veidā.

Ja jums šķiet, ka citas platformas ir grūti kontrolēt vai uzzināt par tām, varat pārbaudīt šo. Patiesībā tas galvenokārt ir paredzēts, lai palīdzētu uzņēmuma uzņēmumiem veidot drošas, uzticamas un ātras lietojumprogrammas.

Jebkurā gadījumā pamatā esošā struktūra ir diezgan vienkārša, un tā acīmredzami ir modulāra. Tas izmanto pilnīgi citu konsensa algoritmu ar nosaukumu Yet Another Consensus (YAC) algoritms. Patiesībā šis protokols ir ārkārtīgi ātrs un nodrošināts.

Tomēr tam ir nedaudz ierobežojumu viedo līgumu ziņā. Nu, tas piedāvā viedus līgumus, piemēram, funkciju, taču tas nāk ar iepriekš definētām līgumu veidnēm, nevis pilnībā pielāgojamām.

Tātad, jūs joprojām varat to izmantot, taču nevarat to pielāgot, kā vēlaties.

Bet kopumā tā ir laba platforma, un daudzi uzņēmumi to jau izmanto.

Ripple

Virsgrāmatas tips: atļauts

Saskaņas algoritms: varbūtības balsošana

Viedais līgums: Nē

Ripple ir lielisks papildinājums mūsu bloku ķēdes platformu sarakstam. Nu, Ripple sāka savu ceļu atpakaļ 2012. gadā, bet tad to sauca par Opencoin. Jebkurā gadījumā vēlāk, 2015. gadā, viņi to beidzot pārdēvēja par Ripple. Patiesībā Ripple galvenokārt ir piemērots finanšu uzņēmumiem.

Faktiski viņi faktiski vēlējās savienot visas bankas, korporācijas, maksājumu nodrošinātājus un aktīvu biržas vienā tīklā.

Jebkurā gadījumā Ripple piedāvā RippleNet, kas ir globāla bezmaksas darījumu platforma. Jūs varat izmantot šo platformu, lai norēķinātos jebkurā vietā un laikā visā pasaulē. Vēl jo vairāk, tas patiešām maina veidu, kādā mēs šobrīd redzam banku darbību.

Vai jūs zināt, cik daudz būs nepieciešams, lai apstrādātu jūsu darījumu Ripple? Tikai 4 sekundes! Izmantojot Ripple, jūs varat piekļūt jaunām tirgus vietām, iegūt vairāk klientu, iegūt lielāku drošību un jums ir mikroapmaksas sistēma.

Jebkurā gadījumā, ja esat uzņēmuma uzņēmums, kas strādā pie finanšu risinājuma, jums tas noteikti jāpārbauda.

Kvorums

Virsgrāmatas tips: atļauts

Vienprātības algoritms: plosts, Stambulas bizantiešu defektu tolerance

Vieds līgums: jā

Kvorums ir vēl viena lieliska platforma šajā 8 labāko blockchain platformu sarakstā. Patiesībā Kvorums faktiski ir iedvesmas avots no Ethereum Network. J.P.Morgans ir aiz Kvoruma attīstības, un tā izstrādē viņš izmantoja Ethereum.

Tomēr tas nav bez atļaujas, piemēram, Ethereum; drīzāk tas ir atļauts. Patiesībā platforma ir paredzēta, lai nodrošinātu ātrdarbīgu un lielu caurlaidspēju jebkurā vidē. Vēl jo vairāk, tas ir mērogojams, taču tam ir arī savi ierobežojumi.

Atšķirībā no Ethereum, lai panāktu vienošanos, Kvorums izmanto vieglu vienprātības procesu. Vēl jo vairāk, tas ilgtermiņā ietaupa daudz resursu.

Labākā Quorum iezīme ir tā, ka tā piedāvā autoritatīvus mezglus, kas pārvalda platformu. Tas piedāvā arī privātos darījumus un virsgrāmatu sistēmas.

Pašlaik ir daudz uzņēmumu, kas izmanto Quorum, lai darbinātu savus blokķēdes risinājumus. Ja vēlaties izveidotu platformu, jums tas noteikti jāpārbauda.

Corda

Virsgrāmatas tips: atļauts

Konsensa algoritms: Pluggable Consensus

Vieds līgums: jā

Corda noteikti šobrīd ir viena no labākajām bloku ķēdes platformām tirgū. Patiesībā platformai ir atļauts, tāpēc jums būs nepieciešama autoritatīva piekļuve, lai iekļūtu tīklā. Jebkurā gadījumā R3 faktiski izstrādāja šo platformu.

Turklāt tam ir divas dažādas versijas – Corda un Corda Enterprise. Patiesībā uzņēmuma versija faktiski nav atvērta pirmkoda. Tātad, lai piekļūtu tam, jums būs jāsazinās ar viņiem. Bet piekļuvi atvērtā koda programmatūras versijai varat iegūt no viņu vietnes.

Ja jūs interesē platforma, kas darbojas ap kvalitatīvu produkciju un spēcīgu tīkla infrastruktūru, varat to pārbaudīt.

Jebkurā gadījumā iepriekš Korda bija paredzēta tikai finanšu nozarēm, taču tagad daudzas citas nozares izmanto šo platformu savam risinājumam.

Labākā Corda iezīme ir tā, ka tā piedāvā ugunsmūra pakalpojumu, kurā nav iespējams iekļūt. Tātad, izmantojot šo interneta tīkla sistēmai, var būt ļoti daudz.

Bet tas piedāvā arī lielu caurlaidspēju, privātumu, mērogojamību utt.

Hedera Hašgrāfa

Virsgrāmatas tips: atļauts

Vienprātības algoritms: asinhronā bizantiešu defektu tolerance

Viedais līgums: jā, bet tam nepieciešama specializēta API

Jums noteikti jābrīnās, kāpēc es šajā bloku ķēdes platformu sarakstā iekļāvu Hedera Hashgraph, kaut arī tas nav tehniski bloķēts. Nu, tas faktiski nav blokshēma, bet izplatīta virsgrāmatu sistēma, piemēram, blockchain.

Kaut arī tā nav blokķēdes platforma, tā piedāvā brīnišķīgas funkcijas, par kurām jums noteikti vajadzētu zināt. Patiesībā Hedera Hashgraph ir ļoti taisnīga, droša un ātra platforma.

Tāpēc tā izmanto citu konsensa metodi, ko sauc par asinhrono bizantiešu defektu toleranci, kas ir izturīga pret jebkādiem uzbrukumiem.

Tomēr ir neliela problēma ar viedā līguma funkciju. Patiesībā tas piedāvā gudru līgumu, taču jums tam jābūt īpašam API. Lai palīdzētu jums to izmantot, viņi piedāvā šo API, kas ļauj tajā izmantot viedo līgumu, kas balstīts uz Ethereum’s Solidity.

Jebkurā gadījumā šīs platformas labākā iezīme ir tā, ka tā katru sekundi piedāvā vairāk nekā 50 000 darījumu. Tātad tas nozīmē, ka tas ir sasodīti ātri, salīdzinot ar visām citām platformām šajā sarakstā.

Bet kā tas to izdara? Tā ir unikāla virsgrāmatu sistēma, kas faktiski nodrošina paralēlus darījumus.

Daudzi uzņēmumi jau izmanto šo platformu. Tādējādi esmu to iekļāvis kā labu alternatīvu citām platformām.

Ultimate Blockchain platformu salīdzināšanas tabula

Ethereum

Hyperledger-Audums

Hyperledger-Zāģu zobs

Hyperledger-Iroha

Corda

Ripple

Kvorums

Hedera Hašgrāfa

Virsgrāmatas tips

Bez misijas Misijā Bez misijas un misijas Pilnībā misijā Misijā Misijā Pilnībā misijā Misijā

Vienprātības algoritms

Darba pierādījums Solo, Kafka, plosts PBFT, dzejnieks, plosts YAC algoritms Pluggable Consensus Varbūtīgā balsošana Plosts, Stambulas BFT Asinhronais BFT

Gudrs līgums

Jā, bet galvenokārt jau iepriekš noteikts X

(Izmantojot API)

Nozare

Starpnozares Starpnozares Plaša diapazona nozare Starpnozares Finanšu / starpnozaru Finanšu nozare Starpnozares Starpnozares

Darījuma ātrums

~ 20 TPS >2000 TPS >1000 TPS ≤1000 TPS ~ 170 TPS ~ 1500 TPS ~ 100 TPS ~ 50k + TPS

Viedā līguma valoda

Cietība Iet, Java, JavaScript Python, JavaScript, Go, Java, Rust, C++ C++ Kotlina, Java Cietība Stabilitāte (izmantojot API)

Beigu domas

Blockchain platformas ir šeit, lai palīdzētu jums jūsu brīnišķīgajā ceļojumā. Patiesībā izstrādāt uzņēmuma līmeņa risinājumu ir diezgan grūti. Galvenokārt, ja tam izmantojat pavisam citu un jaunu tehnoloģiju.

Bet, lai jums palīdzētu, daudzas atvērtā koda bloku ķēdes platformas var ietaupīt daudz laika un enerģijas. Vēl jo vairāk, viņi ir gatavi izmantot tīklu, kuram nepieciešami tikai daži pielāgojumi, un jūs varat to izveidot jebkurai sev tīkamai nozarei.

Šajā ceļvedī es jums darīju zināmu, kā izvēlēties platformu, un sniedzu salīdzinājumu ar visām pašlaik populārajām platformām tirgū. Cerams, ka, izmantojot šo rokasgrāmatu, tagad jūs varat izvēlēties sev piemērotāko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map