Vai Blockchain ir jaunais internets vai tikai iedoma?

Jaunā interneta bloķēšanas ķēde ir diskusija, kas atsakās pazust, ņemot vērā satraukumu par jauno tehnoloģiju. Salīdzinājums nav pārsteigums, ņemot vērā to, ka blokķēde ir izrādījusies vairāk nekā spējīga mainīt to, kā cilvēki dzīvo un joprojām spēj revolucionizēt dažādas nozares.

Tāpat kā internets 2000.gadu sākumā Blockchain tehnoloģija ir sākusi izraisīt interesi lielajos tehnoloģiju uzņēmumos, kā arī finanšu iestādēs un valdībās. Lai gan interneta ietekme uz cilvēku dzīvi ir gandrīz pilnīga, to nevar teikt par blokķēdes tehnoloģiju.

Paliek lielais jautājums, vai blokķēde ir jaunais internets? Ņemot vērā ietekmi, tā ir cilvēku dzīvē un dažādās nozarēs?

Blockchain Jaunais internets: apraksts un mērķis

Jaunā interneta blokķēde iegūst formu, kad tuvāk tiek apskatīts, kas ir abas tehnoloģijas un kāds ir to mērķis

Runājot par aprakstu un mērķi, blokķēde tāpat kā internets nodrošina ērtu veidu, kā cilvēki var piekļūt informācijai neatkarīgi no atrašanās vietas. Kaut arī visu vietnēs koplietoto informāciju var mainīt, blokķēdē pievienotā informācija ir neuzpērkama.

Internets ir globāls datoru un citu elektronisko ierīču tīkls. Lai savienotu elektroniskās ierīces visā pasaulē, tīkls paļaujas uz tālruņa līnijām, kabeļiem, satelītiem un bezvadu savienojumiem. Internets ļauj cilvēkiem visā pasaulē piekļūt gandrīz jebkurai informācijai un sazināties savā starpā neatkarīgi no atrašanās vietas.

Blockchain tehnoloģija ir jauns internets

Savukārt Blockchain ir digitalizēta decentralizēta valsts virsgrāmata. To var iedomāties arī kā digitālo aktīvu programmatūras platformu. Tas sastāv no arvien pieaugoša to ierakstu saraksta, kurus sauc par blokiem, kas saistīti un nodrošināti, izmantojot kriptogrāfiju, un kuriem var piekļūt viens neatkarīgi no atrašanās vietas.

Lietošana un kontrole

Blokķēde un internets ir lieliski izmantojuši finanšu sektoru. Tomēr to lietojums atšķiras, runājot par to, kurš kontrolē katru no tehnoloģijām. Blockchain šajā gadījumā, šķiet, ir interneta uzlabojums, jo tas cilvēkiem dod pilnīgu kontroli, kad runa ir par koplietojamo informāciju.

Finanšu nozarē bankas izmanto internetu, lai piedāvātu dažādus banku pakalpojumus. Piemēram, viņiem pieder serveri, kurus klienti izmanto, lai piekļūtu kontiem. Fakts, ka iestādēm pieder serveri un tie kontrolē serverus, nozīmē, ka viņi vienmēr zina klienta atrašanās vietu, kad vien viņi piekļūst saviem kontiem, izmantojot bankomātus vai pārbauda atlikumu un veic dažādus darījumus tiešsaistē..

Izmantojot internetu, bankas bez klientu piekrišanas var iesaldēt kontus, nospiežot tikai vienu pogu, vai kaut ko mainīt serverī.


Blockchain tehnoloģija rada pilnīgi atšķirīgu situāciju, kad neviens cilvēks nav pilnīgā kontrolē. Kaut arī blokķēdes ir serveru masīvs, neviens serveris nepieder un nekontrolē serverus. Darījumus, kas veikti ar blokķēdi, nevar izsekot, no kurienes tie nāk vai kurp viņi virzās.

Atšķirībā no bankas, nav iespējams iegūt datus no darījumiem, kas veikti ar blokķēdi. Viens serveris, kas iet uz leju, nekādā veidā neietekmē ar blokķēdi darbināta tīkla darbību, jo ir daudz citu serveru ar precīzu informāciju.

Izmērs un darbības joma

Kaut arī Blockchain ir jaunais internets, tam vēl ir tāls ceļš ejams, kad runa ir par pārklājumu un lietošanas jomu.

Internetam ir priekšrocības attiecībā pret blokķēdes tehnoloģiju, runājot par lielumu un to lietotāju skaitu, daļēji tāpēc, ka tas darbojas jau daudzus gadus. Internets ir universāls, un tam var piekļūt vairāk nekā 3 miljardi cilvēku.

No otras puses, Blockchain ir nišas tehnoloģija, kas radās tikai 2008. gadā. Ņemot vērā, ka tikai tagad cilvēki sāk gūt priekšstatu par to, kas tas vispār ir un ko tas var darīt, izskaidro tā ierobežoto darbības jomu.

Interneta plašā ieviešana ir saistīta ar faktu, ka to ir viegli izmantot tādu tehnoloģiju dēļ kā www. No otras puses, blokķēdei vēl ir jāiegūst stiprinājums cilvēkiem, kas dzīvo daļēji, jo tā joprojām attīstās kā universāla draudzīga saskarne.

Blockchain Jaunais internets: Secinājums

Jaunā interneta bloķēšanas ķēde ir salīdzinājums, kam jāturpina savākt tvaiku, ņemot vērā abu līdzību, jo tie turpina ietekmēt cilvēku dzīvesveidu. Paredzams, ka bloķēšanas ķēdes tehnoloģija neiznīcinās internetu, bet gan izsaka komplimentu, padarot cilvēkus viegli veikt dažādas darbības tiešsaistē.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map