Vai Blockchain ir nākotne?

Šajā rakstā mēs redzēsim, vai blokķēdes solījums ir mainīt mūsu nākotni vai nē.

Vai esat kādreiz domājis par to, vai blokķēde ir nākotne? Ja jūs to izdarījāt, tad jūs neesat viens. Blockchain tehnoloģija ir sagādājusi visiem pārsteigumu, jo tā var mainīt gandrīz visu apkārtējo.

Mēs dzīvojam laikmetā, kad tehnoloģijai ir izšķiroša loma mūsu ikdienas darbībā. Piemēram, jūs pārbaudāt internetu, izveidojat savienojumu ar tiešsaistes veikaliem, lai iegādātos pārtikas preces, un skatāties savu iecienīto raidījumu Netflix. Tas viss nav iespējams bez tehnoloģiju iekļaušanas.

Šajā rakstā mēs redzēsim, vai blokķēdes tehnoloģija sola mainīt mūsu nākotni vai nē. Lai nodrošinātu, ka mēs to darām pareizi, mēs apskatīsim blokķēdes uzņēmumus, bloku ķēdes nākotnes tendences un daudz ko citu! Vai arī nākamie bloku ķēdes uzņēmumi varēs uztvert tendenci un maksimāli izmantot to?

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Blockchain funkcijas

Lai labāk izprastu blokķēdes nākotni, mums vispirms ir jāiziet tās funkcijas.

Blockchain ir vienādranga tīkls, kas balstās uz decentralizētu pieeju. Centralizētas vienības neesamība paver daudz iespēju organizācijām, kurām nepieciešama uzticēšanās, nemainīgums un pārredzamība. Lai iegūtu labāku ideju, padomājiet par lielu ķēdi. Ja tiek noņemta viena no ķēdes mazajām vienībām, ķēde saplīst, brīdinot visus, ka kaut kas nav kārtībā. Blokķēde ir atkarīga no vienprātības metodes, lai pārbaudītu un ierakstītu darījumus blokķēdē.

Lai labāk saprastu, ko piedāvā blockchain, apskatīsim tālāk norādītās galvenās funkcijas.

Decentralizēta tehnoloģija

Viena no lielākajām blokķēdes īpašībām ir tā decentralizētā tehnoloģija. Saskaņā ar decentralizāciju nav nepieciešama vadības institūcija. Mezgli strādā kopā, lai apstiprinātu darījumu, izmantojot vienprātības metodi (-es).

Tādā veidā blokķēdes tīklu var izmantot dokumentu, vērtīgu digitālo aktīvu, kriptovalūtu un daudz ko citu glabāšanai. Kā lietotājam viss, kas jums jādara, ir pārliecināties, vai jūs pienācīgi rūpējaties par savām privātajām atslēgām, ar kuru palīdzību tiešsaistē varat piekļūt savām mantām par aktīviem..

Labāka drošība

Blockchain drošība patiešām ir augstākā līmeņa. Blockchain piedāvā arī labāku drošību, izmantojot kriptogrāfiju, ko izmanto, lai pārliecinātos, ka dati ir droši. Tā ir decentralizēta pieeja, kas nozīmē, ka platformu vai tīklu nevar izslēgt vai modificēt tikai viena vienība. Pat visaugstāko drošo, centralizēto vienību var uzlauzt, padarot blokķēdi par ļoti labu drošības sistēmu, jo tai nav nepieciešama centralizēta pieeja.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Blockchain drošības ekspertu (CBSE) kurss

Nemainīgums

Blokķēdē saglabātie dati pēc būtības nav maināmi. Tas nozīmē, ka pēc saglabāšanas datus nevar mainīt vai mainīt. Nemainīgums dod blokķēdei lielisku iespēju būt daļai no sistēmām, kur bieži notiek datu zādzība vai izmaiņas.

Ātrāki norēķini

Blockchain piedāvā ātrākas norēķinu iespējas, kad runa ir par banku darbību. Pašreizējā banku sistēma ir pārāk lēna un prasa daudz laika norēķiniem. Izmantojot blokķēdi, norēķini būs gandrīz tūlītēji, bez kavēšanās.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par tā funkcijām, šeit ir sniegts ceļvedis Ievads bloku ķēdes funkcijās, kas jums jāzina.

Blockchain Evolution

Lai labāk saprastu, kas pašlaik ir blokķēde, mums jāaplūko blokķēdes tehnoloģiju vēsture un jāapgūst trīs paaudzes.

Pirmās paaudzes:

Pirmās paaudzes blokķēdes tehnoloģija griezās ap bitkoinu un digitālajām valūtām. Viņiem bija pamata raksturs un tie nenodrošināja iespēju automatizēt uzdevumus. Turklāt bija tikai viena veida blokķēde, kas griežas ap blokiem. Darījumu glabāšanai bitcoin izmanto 1 MB bloka lieluma. Tajā laikā bloka izmērs varētu būt pietiekams, bet tagad tas, šķiet, ir mazajā pusē. Arī katras darījumu informācijas glabāšana blokā nebija ideāla, jo tas padarīja blokā mazāk darījumu.

Tomēr tas bija revolucionārs. Tas ieviesa izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas ideju, un tagad komandas cenšas to uzlabot ar katru dienu.

Otrā paaudze:

Otrās paaudzes blokķēdes tehnoloģija ieviesa jaunu koncepciju, kas pazīstama kā viedie līgumi. Tas padarīja blokķēdi daudzpusīgāku. Izmantojot viedos līgumus, blokķēde tagad var ne tikai saglabāt informāciju, bet arī automatizēt vienošanās par blokķēdi. Ethereum bija pirmā blokķēde, kas patiešām ieviesa viedo līgumu jēdzienu. Tas arī sāka blokķēdes tehnoloģiju otro paaudzi.

Jūs varat iedomāties viedos līgumus kā juridiskus dokumentus par kodu. Tie tiek izpildīti, ja ir izpildīti noteikti nosacījumi, tāpat kā juridisks dokuments darbojas reālajā dzīvē.

Trešā paaudze:

Mēs vēl redzam trešo ķēdes tehnoloģiju paaudzi. Tomēr mēs esam pārejas stāvoklī no otrās uz trešo paaudzi. Pašlaik lielākā bloka vieta, no kuras cieš blokķēde, ir mērogojamība. Darījumi ir rindā, un dažu darījumu izpilde var ilgt no dažām stundām līdz dienām. Daudzas citas izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas to ir atrisinājušas, taču tās nav līdzvērtīgas centralizētajiem risinājumiem, tostarp VISA.

Pašreizējās lietošanas lietas un turpmākās lietošanas lietas

Lai labāk izprastu blokķēdi, mums ir jāaplūko arī dažādi uzņēmuma blokķēdes lietošanas gadījumi.

Pašreizējie Blockchain lietošanas gadījumi

Šobrīd ir daudz blockchain izmantošanas. Uzskaitīsim tos tālāk.

Piegādes ķēde:

Pašreizējā paaudzes piegādes ķēde ir efektīva, taču tai ir daudz problēmu, tostarp pārredzamības, izsekojamības un izsekojamības trūkums. Izmantojot blokķēdi, visi šie mainīsies. Piegādes ķēdes blokķēde piedāvā pārredzamību un pretī nodrošina, ka katru preci var izsekot bez pilnīgas pārredzamības.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēdes un piegādes ķēžu pārvaldības kurss

Pārtikas drošība:

Viens no ievērojamākajiem blokķēdes lietošanas gadījumiem ietver pārtikas nekaitīgumu. IBM sadarbībā ar Walmart izmanto blockchain tehnoloģiju, lai uzlabotu pārtikas nekaitīgumu. Ar katru informāciju par pārtiku tās pārejas laikā pārtika vienmēr droši nonāk līdz gala patērētājam. Ražotājiem ir tikai jāpārliecinās, vai viņi uz katras pārtikas preces ievieto svītrkodu, lai to varētu izsekot, izmantojot blokķēdi.

Veselības aprūpe:

Pašreizējo veselības aprūpes stāvokli ir uzlabojusi blokķēde. Tas palīdz digitalizēt pacientu profilus, tādējādi novēršot kļūdas un neprecizitātes, kas bija pievienotas dokumentācijai. Īsāk sakot, tas uzlabo elektronisko veselības uzskaiti (EHR).

Tādā veidā pacientiem arī nav jāuztraucas par ziņojumu nēsāšanu sev līdzi. Papildus EHR uzlabošanai uzlabosies arī zāļu izsekojamība. Izmantojot veselības aprūpes blokķēdi, narkotikas var izsekot visā ceļojuma laikā, nodrošinot, ka galalietotājiem nenonāk neviena viltota narkotika. Citi galvenie uzlabojumi ietver pacienta piekrišanas pārvaldību, stimulēšanu, izmantojot mikromaksājumus, un datu drošību klīniskajos pētījumos.

Finanses:

Finanšu sektors ir lielākais sektors, kuru ir ietekmējusi blokķēde. Piemēram, tas ir uzlabojis drošību, pārredzamību, uzticamību, privātumu, mērogojamību, programmējamību un finanšu nozares sniegumu. Ir viegli saprast, ka finanšu darījumi tagad ir racionalizēti un programmējami, pateicoties otrās paaudzes blokķēdes risinājumu, piemēram, Ethereum, izmantošanai. Tas arī pārliecinās par datu autentiskumu.

Nekustamais īpašums:

Nekustamais īpašums krasi uzlabos nekustamā īpašuma tirgu. Nekustamā īpašuma blokķēde var gūt labumu, samazinot izmaksas, automatizējot procesus, marķēšanu, reāllaika norēķinus, labāku datu pieejamību un tīkla pārredzamību.

Nākotnes blokķēdes lietošanas gadījumi

Blockchain nākotne šķiet gaiša. Nākotnē mēs varam redzēt, ka blokķēde tiek integrēta gandrīz visā, kas mums apkārt, ieskaitot mākslīgo intelektu (AI) un lietu internetu. Lai arī varētu šķist, ka blokķēdes lietošanas gadījumu ir daudz, ir grūti pateikt, ka tie ir izsmelti. Blockchain ir topoša tehnoloģija ar daudzām lietām, kuras tuvākajā nākotnē var uzlabot. Ar jauninājumiem, piemēram, uz diagrammām balstītu izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju, ir svarīgi saprast, ka bloku ķēdei vai DLT parasti ir daudz lietu.

Nākotnē mēs varam viegli redzēt, kā blokķēde tiek integrēta viedajās automašīnās, internetā un gandrīz visā, ko mēs darām un piedzīvojam.

Pašreizējie spēlētāji, kas pārveido blokķēdi

Šajā sadaļā mēs īsi apskatīsim pašreizējos spēlētājus, kas revolucionē blokķēdi.

Hiperskats

Hyperledger ir atvērtā koda blockchain projekts, kuru pārvalda Linux Foundation. Tas ir jumta projekts, kas sastāv no vairākiem projektiem, tostarp izplatītām virsgrāmatām, bibliotēkām, rīkiem un domēna specifiskiem projektiem. Hyperledger blockchain siltumnīca ir liela un sastāv no pārsteidzošiem projektiem, tostarp labi pazīstamā Hyperledger Fabric, Hyperledger Besu un citiem.

Hyperledger projektos piedalās vairāk nekā 300 uzņēmumi, tostarp tādi galvenie dalībnieki kā IBM, Intel, SAP un citi.

DAML

DAML ir vēl viens interesants projekts, kura mērķis ir nodrošināt vienotu programmēšanas valodu izplatītu lietotņu rakstīšanai. Tas ļauj izstrādātājiem būt produktīviem un novatoriskiem. Tā ir atvērtā koda programmēšanas valoda, un to pašlaik izmanto daudzas platformas, tostarp Sextant, Hyperledger Sawtooth, Amazon Aurora, Hyperledger Fabric utt..

Corda

Corda ir atvērtā koda blokķēdes platforma, kas paredzēta uzņēmumiem. Tas piedāvā globālu blokķēdes ekosistēmu, kas ļauj izstrādātājiem uzlabot bloku ķēdes stāvokli dažādās nozarēs. Izmantojot Corda, uzņēmumi var ieviest savu izplatīto virsgrāmatu, kas uzlabo uzņēmējdarbību. Tas piedāvā arī stingru privātumu, izmantojot viedos līgumus.

Ethereum Enterprises

Pēdējais blokķēdes projekts, par kuru mēs runāsim, ietver Ethereum Enterprise. Tā ir uzņēmuma Ethereum uzņēmuma versija, kas ir paredzēta uzņēmuma lietošanai. Viņi smagi strādā, lai izveidotu standartu organizāciju, kas varētu strādāt ar blokķēdes specifikācijām visā pasaulē uzņēmējdarbībai un patērētājiem.

Kāda ir Blockchain nākotne?

Nav šaubu, ka blokķēde vairs nav iedoma. Tās lietderību var viegli novērtēt no pašiem lietošanas gadījumiem. Daudzi uzņēmumi jau ir ieviesuši blokķēdi savos procesos. Un daudzi citi uzņēmumi vēlas ieviest blokķēdi.

Tomēr blokķēde nav viens risinājums, ko meklē katrs uzņēmums. Kā uzņēmumam, pirms blokķēdes ieviešanas jums jāpārliecinās, vai pareizi novērtējat parametrus.

Turklāt mēs jau zinām, ka blokķēde izmainīs pasauli.

Gandrīz desmit gadu laikā mēs esam redzējuši pienācīgu izaugsmi ar blokķēdi. Tās ieviešanas rādītāji ir gājuši augstu, un daži projekti mēģina standartizēt blokķēdi uzņēmumiem, t.i., Hyperledger. Blokķēdes atvērtā pirmkoda daba arī uzlabo tā izredzes augt tālāk par to, ko mēs sagaidām no šādas jaunas tehnoloģijas.

Blockchain pašlaik tiek izmantots svarīgos procesos, tostarp pārrobežu maksājumos, piegādes ķēdē, identitātē utt., Padarot to vairāk nekā gatavu ieviešanai nākotnē. Tomēr ir grūti pateikt, kāda būs ietekme un vai tā patiešām būs iespaidīga dažādās vertikālēs un risinājumos.

Blockchain nākotnes prognozes

Tātad, ko mēs varam sagaidīt no blokķēdes nākotnē? Apskatīsim dažas nākotnes prognozes par blokķēdi. Šīs ir blokķēdes tehnoloģijas nākotnes tendences.

DLT darbināmas valdības sistēmas:

Valdības vēlas īstenot savus procesus DLT, jo tas dod tām lielāku brīvību eksperimentēt un saglabāt pārredzamību. Viena no šādām valdībām ir Dubaijas valdība, kas vēlas kļūt par pirmo valdību, kas katru valdības sistēmu vada blokķēdē. Arī citas valdības vēlas maksimāli izmantot blokķēdi, meklējot veidus, kā to integrēt pašreizējās sistēmās. Tātad bloku ķēde valdībai būs nākotne.

Standartizācija:

Blockchain attīstās strauji, un tas padara to tik pārsteidzošu! Ar vairāk laika blockchain kļūs standartizēts. Tas ikvienam atvieglos blokķēdes ieviešanu un sadarbību DLT uzlabošanā.

Digitālā identitāte:

Blockchain ir iespēja piedāvāt uz DLT balstītu pārrobežu identitātes standartu visiem pasaules pilsoņiem. Tas ne tikai digitalizēs indivīda identitāti, bet arī ļaus digitalizēt aktīvus. Tātad arī digitālās identitātes blokķēde nākotnē būs ievērojama nozare.

Pasaules tirdzniecība:

Nākotnē mēs varam redzēt, ka blokķēde kļūst par pasaules tirdzniecības darbības pamatu. Tirdzniecības finansēšanas blokķēde piedāvā visas daudzsološās funkcijas, kas ļauj dažādām pusēm uzticēties viena otrai. Mēs jau zinām, kā tas uzlabo piegādes ķēdi un loģistiku. Ar to ikvienam būs iespējams veikt tirdzniecību, izmantojot blokķēdi, jo katra darbība ir caurspīdīga un nemaināma. Tās būs arī blockchain tehnoloģiju nākotnes tendences.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēdes un tirdzniecības finanšu kurss

Uzlabots dzīves līmenis:

Tā kā viss uzlabojas pārredzamības, uzticības, nemaināmības, drošības un mērogojamības ziņā – ir tikai laiks, kad blokķēdes tehnoloģija uzlabos dzīves līmeni.

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu raksta beigām, kur mēs apspriedām blokķēdes nākotni. Kad mēs izskatījām dažādus blokķēdes posmus un uzzinājām par iespējām, tā apgalvo, ka mēs varam droši pateikt jā, blokķēde ir nākotne.

Mēs arī norādījām uz dažām iespējamām nākotnes prognozēm, kuras jums vajadzētu pārbaudīt, lai iegūtu priekšstatu par to, kas varētu notikt nākotnē. Ja jūs interesē blockchain tehnoloģija, tad iesakām sākt ar mūsu Enterprise Blockchains Fundamentals kursu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map