Bitcoin Fork: Vēsture un gaidāmās Bitcoin Forks

Kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģiju nozare ir radījusi daudz jaunu un aizraujošu terminu. Viens no šiem noteikumiem ir Fork. Nē, tā nav lieta, ar kuru jūs ēdat ēdienu!

Šajā ceļvedī es izskaidrošu visu, kas jums jāzina par šīm nesen prezentētajām dakšām. Sākumā es izskaidrošu, kas patiesībā ir BTC dakša, kam sekos diskusija par dažām no pēdējos gados populārākajām un pazīstamākajām dakšām.

Pēc tam es runāšu par pāris Bitcoin dakšām, kas tiek plānotas nākotnē, un pēc tam sekos mans viedoklis par to, vai es domāju, ka Bitcoin vienmēr būs kriptonauda numur viens.

Tātad, ko jūs gaidāt? Mums ir daudz diskusiju, taču sāksim ar to, kas patiesībā ir šis jauninājums!

Kas ir BTC dakša?

Vienkāršākajā formā tas ir tad, kad kāds izveido Bitcoin blokķēdes koda kopiju un veic tajā izmaiņas. Šīs izmaiņas var veikt vairāku iemeslu dēļ, piemēram, iepriekšējās blokķēdes uzlaušanas dēļ vai tāpēc, ka jāveic uzlabojumi. Parasti ir divu veidu blokķēdes dakšas – a ‘Mīksta dakša’ un a ‘Cietā dakša’.

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Mīksta dakša ir vieglāka nekā cietā dakša, jo blokķēdē tiek veiktas tikai nelielas izmaiņas. Mīksta dakša ir pazīstama kā "savietojams ar atpakaļ" jo, kamēr vecie darījumi vairs nav derīgi, jaunus darījumus atpazīst gan vecie, gan jaunie mezgli. Lai mīksta dakša būtu veiksmīga, tai jāsaņem “vairākuma vienprātība”, kas ir kā sabiedrības balsojums.

Piezīme: Mezgls tiek izmantots, lai aprakstītu ierīci, kas ir savienota ar blokķēdi, lai palīdzētu pārbaudīt darījumus. Ir tūkstošiem Bitcoin mezglu, kas atrodas visās pasaulēs!

Cieta Bitcoin dakša ir nedaudz atšķirīga, jo tā būtībā rada jaunu blokķēdi. Bitcoin Cash ir slavens Bitcoin cietās dakšas piemērs. Tā kā lielākā daļa blokķēžu, piemēram, Bitcoin, ir atvērtā koda, ikviens var apskatīt un kopēt kodu, kas nozīmē, ka Bitcoin cieto dakšiņu var veikt ikviens.

Tātad, tagad, kad jūs zināt, kas patiesībā ir šis jauninājums, mana ceļveža nākamā daļa ir par dažiem no visu laiku slavenākajiem Bitcoin pārstrādājumiem!

Populārākie

Bitcoin Cash 

2017. gadā ietekmīgu Bitcoin izstrādātāju grupa nolēma veikt stingru Bitcoin klienta dakšiņu, kā rezultātā tika izveidota pilnīgi jauna kriptovalūta un blokķēde Bitcoin Cash (BCH).

Galvenais iemesls šai Bitcoin sadalīšanai bija tāpēc, ka Bitcoin darījumu maksa kļuva pārāk dārga. Patiesībā tas, kas sākās mazāk nekā par centu 2009. gadā, tas ātri pieauga līdz dažiem dolāriem par darījumu.

Tomēr, pirms tika veikta cietā Bitcoin dakša, izstrādātāju grupa mēģināja pārliecināt Bitcoin kopienu veikt nepieciešamās izmaiņas sākotnējā Bitcoin klienta ietvaros.

Izmaiņas, kuras vēlējās veikt izstrādātāju komanda, bija palielināt maksimālo bloka lielumu no 1 MB līdz 8 MB. Tas ļautu kalnračiem blokā pievienot vairāk darījumu, kas būtu samazinājis maksu, ko Bitcoin lietotāji maksā par līdzekļu pārskaitīšanu.

Atcerieties, kā es teicu, ka mīksta dakša ir nepieciešama, lai saņemtu vairākuma balsojumu? Diemžēl lielākā daļa Bitcoin lietotāju nevēlējās veikt izmaiņas, tāpēc viņiem bija jāizveido pilnīgi jauna blokķēde.

Bitcoin Cash blokķēde tika oficiāli uzsākta 2017. gada 1. augustā. Tāpat kā Bitcoin, arī Bitcoin Cash piedāvājums ir ierobežots līdz 21 miljonam monētu, un katrs bloks aizņem 10 minūtes, pirms tas tiek apstiprināts..

No otras puses, tā kā maksimālais bloka lielums tika palielināts astoņas reizes, tas ļāva Bitcoin Cash blokķēdei (vai Bitcoin dakšai) mērogot vairāk darījumu. Mērogojamība (vai mērogošana) ir maksimālais darījumu apjoms, ko konkrētā blokķēde var apstrādāt katru sekundi.

Šajā ziņā Bitcoin ir ļoti ierobežots, jo tas var apstrādāt tikai vidēji 7 darījumus sekundē. Šī ir viena no lietām, kas šobrīd pievīla Bitcoin – ja to paredzēts izmantot kā globālu maksājumu sistēmu, tai jāuzlabo tā mērogojamības veiktspēja.

Bitcoin dakšaAvots: cointelegraph

Sakarā ar izmaiņām, kas tika ieviestas pēc šīs Bitcoin sadalīšanas, Bitcoin Cash var apstrādāt aptuveni 61 darījumu sekundē.

Interesanti, ka ikviens, kurš Bitcoin sadalīšanas dienā turēja BTC, saņēma tieši tādu pašu daudzumu Bitcoin Cash (BCH) monētu. Tas nozīmē, ka, ja jūs turētu 0,5 BTC, jūs arī saņemtu 0,5 BCH, kad Bitcoin Cash tiks palaists.

Kopš šīs Bitcoin dakšas palaišanas tas ir bijis ļoti veiksmīgs projekts. Faktiski 2018. gada jūnija rakstīšanas laikā tā ir ceturtā vērtīgākā kriptonauda nozarē. 2017. gada decembrī BCH sasniedza visu laiku augstāko līmeni, pārsniedzot 4000 USD, ar kopējo tirgus kapitalizāciju nedaudz zem 70 miljardiem USD!

Bitcoin Cash projekta galvenā persona ir plaši pazīstams kriptovalūtas investors Roger Ver. Ver, ko bieži dēvē par "Bitcoin Jēzus", uzskata, ka Bitcoin Cash faktiski ir "Īsts Bitcoin", un viņš domā, ka tas apsteigs Bitcoin kā kriptonauda numur viens.

Bitcoin Fork Roger Ver

Bitcoin ir vissvarīgākais izgudrojums pasaules vēsturē kopš interneta.

Investors ar bitcoin saistītos jaunajos uzņēmumos,

Rodžers Ver

Tātad, tagad, kad jūs zināt par Bitcoin Cash dakšu, nākamā Bitcoin cietā dakša, kuru es gribēju apspriest, ir Bitcoin Gold.

Salīdziniet kriptogrāfijas biržas blakus ar citiem

Vai tu zināji?

Vai esat kādreiz domājis, kuras kriptogrāfijas biržas vislabāk atbilst jūsu tirdzniecības mērķiem?

Skat & salīdziniet TOP3 kriptogrāfijas biržas blakus

Bitcoin Gold 

BTC Gold ir Bitcoin dakšu bloķēšanas ķēde, kas oficiāli tika uzsākta 2017. gada oktobrī. Kaut arī Bitcoin Cash bija noraizējies par darījumu maksu samazināšanu, cilvēki, kas atradās aiz Bitcoin Gold, vēlējās padarīt Bitcoin vairāk "decentralizēti".

Kaut arī Bitcoin joprojām ir tehniski decentralizēts, un sistēmu nekontrolē neviena atsevišķa iestāde, kā arī to neatbalsta neviena centrālā banka vai nacionāla valsts, joprojām pastāv zināmas bažas par darījumu pārbaudes / ieguves veidu.

Tas ir tāpēc, ka lielāko daļu Bitcoin izrakteņu ieguves kontrolē tikai daži baseini Ķīnā. Kalnrūpniecības baseins ir vieta, kur daudzi cilvēki apvieno savus aparatūras resursus, lai dotu viņiem lielākas izredzes iegūt ieguves atlīdzību.

Kad Bitcoin atlīdzība ir iegūta, tā tiek sadalīta starp baseinu, pamatojoties uz to, cik daudz katrs cilvēks ir ieguldījis. Galu galā tas dod cilvēkiem, kas vada kalnrūpniecības baseinu, lielu varu un ietekmi tīklā, tāpēc daži uzskata, ka šī Bitcoin dakša ir kļuvusi pārāk centralizēta.

Pirmajās dienās, pirms kalnrūpniecības baseini kļuva dominējošie, bija iespējams iegūt Bitcoin, izmantojot pamata procesoru vai GPU, kas nozīmē, ka ikviens to varēja izdarīt ērti savā mājā. Šīs dienas tagad ir pagājušas, ja vēlaties iegūt iespēju saņemt atlīdzību – jums ne tikai jāiekļaujas kalnrūpniecības baseinā, bet arī jāpieder patiešām dārgai ASIC aparatūrai.

Bet uzminiet, kas ražo daudz kalnrūpniecības aparatūras? Viens no lielākajiem ieguves baseiniem nozarē!

Atbildot uz to, Bitcoin Gold uzstādīja jaunu ieguves procesu, kas nodrošina, ka specializētu un dārgu aparatūru nevar izmantot, lai palielinātu kāda izredzes iegūt ieguves atlīdzību.

Padomājiet par to šādi:

Ja jūs domājat, kura automašīna uzvarētu, ja Ferrari sacenstos ar 10 Mini Cooper automašīnu? Nu, acīmredzot Ferrari, jo tam ir visspēcīgākais motors! Tomēr Bitcoin Gold maina lietas tā, ka tā vietā, lai sacenstos Ferrari, ir tikai 10 Mini Cooper, kas dod visiem godīgas izredzes uzvarēt.

Tāpat kā gan Bitcoin, gan tā Bitcoin dakša BTC Cash, arī Bitcoin Gold ierobežos BTG monētu piegādi līdz maksimāli 21 miljonam. Turklāt netika palielināts arī maksimālais bloka lielums 1 MB. Tomēr tā vietā, lai ņemtu 10 minūtes kā Bitcoin, Bitcoin Gold var apstiprināt darījumu tikai 2,5 minūtēs, padarot to četras reizes ātrāku!

Otra galvenā atšķirība ir veids, kādā kalnrači pārbauda darījumus. Interesanti, ka Bitcoin Gold izmanto arī Proof-of-Work (tāpat kā Bitcoin), taču tas ir pārveidots, lai ļautu izmantot tikai GPU, nevis ASIC.

Tāpat kā Bitcoin Cash dakša, ikviens, kurš palaišanas laikā turēja Bitcoin, saņēma identiskas summas Bitcoin Gold.

Kopš tā darbības uzsākšanas arī Bitcoin Gold ir darbojusies ļoti labi. BTG monēta sasniedza visu laiku augstāko līmeni 2017. gada decembrī, sasniedzot nedaudz mazāk nekā 8 miljardus USD tirgus kapitalizācijas.

Tomēr 2018. gada maijā Bitcoin Gold piedzīvoja ļoti baidīto “51% uzbrukumu”. Tas ir tad, kad kāds (vai cilvēku grupa, kas strādā kopā) spēj iegūt 51% vai vairāk no kopējā blokķēdes jaukšanas spēka, kas nozīmē, ka viņi īslaicīgi spēj veikt izmaiņas tīklā. Tā rezultātā trešās puses biržā tika nozagti un pārveidoti nedaudz vairāk kā 18 miljoni ASV dolāru Bitcoin dakšas BTG monētu.

Šis uzbrukums patiesībā ir diezgan ironisks, jo viss Bitcoin Gold mērķis bija novērst centralizēto kalnraču pārāk lielu kontroli. Tā rezultātā tiek uzskatīts, ka izstrādātāji plāno veikt Bitcoin Gold koda dakšu, lai nodrošinātu, ka tas neatkārtosies.

Tātad, tagad, kad jūs zināt par Bitcoin Gold dakšu, nākamā mana BTC dakšu ceļveža daļa runās par Bitcoin Private!

Bitcoin Private

Bitcoin Private oficiāli tika palaists 2018. gada martā, tomēr tas patiesībā nebija tieša sākotnējā Bitcoin dakša. Lūk, kur viss kļūst nedaudz sarežģīts:

  1. Bitcoin Private tika izveidots no blokķēdes ar nosaukumu ZClassic.
  2. ZClassic tika izveidots no blokķēdes ar nosaukumu ZCash.
  3. ZCash bija izveidots no sākotnējā Bitcoin.

Tās dibinātājs un galvenais izstrādātājs Rets Kreitons arī izveidoja ZClassic, un kopš tā laika komandai pievienojās arī citi. Kreitona ideja bija apvienot ZClassic privātumu un slepenību ar Bitcoin drošību un popularitāti.

Tāpat kā citās manis apspriestajās Bitcoin dakšiņās, ikvienam, kurš palaišanas brīdī bija BTC, tika piešķirta Bitcoin Private (BTCP) piegāde 1: 1. Turklāt ikvienam, kam ir ZClassic (ZCL), tika piešķirta piegāde 1: 1. Tas nozīmē, ka, ja jūs turētu gan BTC, gan ZCL, jūs divas reizes būtu saņēmis Bitcoin Private monētas!

Bitcoin dakša

Kopumā maksimālais piegādes apjoms būs 21 miljons BTCP monētu. Bloka lielums ir divreiz lielāks par Bitcoin lielumu pie 2 MB, un tas arī četras reizes ātrāk var apstiprināt darījumu.

Turklāt, tāpat kā Bitcoin dakša BTC Gold, kalnrūpniecības mehānisms ir pārveidots, lai neļautu cilvēkiem izmantot dārgu aparatūru, kas nozīmē, ka tas ir daudz taisnīgāks un vienlīdzīgāks tīkls nekā Bitcoin. Lai to precizētu, tajā tiek izmantots arī vienprātības mehānisms, kas apliecina darbu.

Bitcoin Gold ir ne tikai daudz ātrāks un taisnīgāks nekā sākotnējais Bitcoin, bet, kā norāda tā nosaukums, tas ļauj arī vairāk privātu darījumu. Tāpat kā ZClassic bloku ķēde, arī Bitcoin Private izmanto tā saukto "ZK-Snarks".

Lai gan katra līdzekļu kustība joprojām tiek ievietota publiskajā grāmatā, gan sūtītājs, gan saņēmējs paliek privāti. Tas nedaudz atšķiras no sākotnējā Bitcoin, jo, lai arī sūtītāja un saņēmēja reālā identitāte netiek atklāta, ir iespējams uzzināt, cik daudz ir noteikta Bitcoin adrese. Ne tikai to, bet jūs varat arī redzēt, cik daudz konkrēta adrese ir nosūtījusi un saņēmusi agrāk.

Kopš Bitcoin Gold izlaišanas 2018. gada martā tā ir sasniegusi visu laiku augstāko līmeni, nedaudz virs 1,5 miljardiem USD tirgus kapitalizācijā, ko tā sasniedza 2018. gada aprīlī.

Tātad, tagad, kad jūs zināt par Bitcoin Cash, Bitcoin Gold un Bitcoin Private, pēdējā Bitcoin dakša, kuru es gribēju apspriest, bija Bitcoin Diamond!

Bitcoin dimants

Bitcoin Diamond tika izveidots tieši no sākotnējā Bitcoin klienta. Izstrādes komandas galvenā uzmanība tika pievērsta tam, lai lietotāji varētu palikt vēl anonīmi. Šajā ziņā tā mērķis ir ļoti līdzīgs Bitcoin Private.

Kad tas pirmo reizi tika palaists 2017. gada novembrī, Bitcoin Diamond izplatīja savas monētas nedaudz atšķirīgā veidā ar citām manis pieminētajām Bitcoin dakšām. Kamēr visi pārējie saglabāja kopējo piegādi 21 miljonam monētu, Bitcoin Diamond to palielināja 10 reizes. Tā rezultātā, ja dakšas laikā jums būtu 0,5 BTC, jūs būtu saņēmuši 5 Bitcoin Diamond monētas (BCD).

Tāpat kā Bitcoin Cash, maksimālais bloka lielums tika palielināts no 1MB līdz 8MB, un tā darījuma apstiprināšanas laiks ir 10 minūtes. Daži kriptonauda kopienas cilvēki uzskata, ka Bitcoin Diamond ir krāpšanās, un daudzi nav apmierināti, ka komanda pat neizlaida baltu grāmatu.

Rakstīšanas laikā 2018. gada jūnijā par dibinātājiem ir zināms tikai tas, ka viņi sākotnēji bija Bitcoin kalnrači, saucot “Team Evey” un “Team 007”. Jebkurā gadījumā tā ir sasniegusi visu laiku augstāko līmeni, nepārsniedzot 1 miljardu USD tirgus kapitalizāciju, ko tā sasniedza 2018. gada aprīlī.

Salīdzināšanas tabula

Ja līdz šim brīdim esat izlasījis šo Bitcoin Fork ceļvedi, tagad jums ir laba ideja par populārākajām dakšām, kas notikušas līdz šim. Pirms mēs ejam tālāk, ieskatieties zemāk esošajā salīdzināšanas diagrammā, kurā salīdzinātas dažādu dakšu blokķēžu galvenās iezīmes.

Bitcoin Fork salīdzināšanas tabula

Gaidāmās BTC dakšas

Pirms turpinu, es vēlos pieminēt dažas svarīgas lietas, kas jums jāapsver, ja jūs turat Bitcoin un sagaidāt dažas bezmaksas monētas no jebkurām gaidāmajām Bitcoin dakšām.

  • Nekad nesūtiet Bitcoin uz citu adresi tikai tāpēc, ka nesen izveidota blokķēde jums to ir teicis. Ja dakša ir likumīga, monētas būs pieejamas, pamatojoties uz jūsu pašreizējo krājumu.
  • Ja nesen izveidotā blokķēde lūdz nosūtīt viņiem savas privātās atslēgas, nedariet to. Tas noteikti ir krāpšanās.
  • Dakšu vienmēr izpētiet pats. Daudzi jaunie blokķēdes izmanto Bitcoin zīmolu, lai mēģinātu pārliecināt lietotājus, ka viņiem var uzticēties. Tas ne vienmēr notiek.

Jebkurā gadījumā, tagad tas ir pa ceļam, mēs varam apskatīt dažas gaidāmās dakšas. Abas zemāk redzamās gaidāmās BTC dakšas joprojām ir izstrādes stadijā, tāpēc mums vēl nav precīza Bitcoin dakšu datuma, kā arī nav nevienas iepriekš izlaistās informācijas galīgās.

Anonīms Bitcoin: Šī projekta mērķis ir apvienot darba pierādījumus un likmju pierādījumus, lai uzlabotu darījumu ieguves veidu. Viņi arī plāno izmantot jau iepriekš pieminēto ZK-Snark tehnoloģiju (Bitcoin Private).

BitcoinZeroX: Šis Bitcoin dakšas datums ir paredzēts 2018. gada septembrī, tomēr tas vēl jāapstiprina. Dakša būs Bitcoin un Hexxcoin kombinācija. Šīs BTC dakšas mērķis ir izveidot vēl anonīmāku blokķēdi nekā Bitcoin Private. Ikviens, kam pieder Bitcoin, Hexxcoin vai abi, saņems BitcoinZeroX uz 1: 1 pamata.

Vai Bitcoin vienmēr būs pirmais?

Kā jūs droši vien zināt, Bitcoin ir pirmā un oriģinālā kriptonauda. Kad tas tika palaists 2009. gadā, Bitcoin galvenais mērķis bija izveidot globālu maksājumu sistēmu, kuru varētu izmantot ikviens cilvēks pasaulē, bez nepieciešamības apstiprināt darījumus trešai pusei.

Bitcoin dakša Bitcoin ir 1. kriptonauda

Lai gan Bitcoin tuvojas desmitajam tirdzniecības gadam, darījumu laiks joprojām ir ļoti lēns, tikai 10 minūtes. Turklāt tīkls var apstrādāt tikai aptuveni 7 darījumus sekundē, un šķiet, ka darījumu maksa kļūst arvien augstāka.

Ir daudz citu blokķēdes projektu, kas var apstrādāt ātrākus, lētākus un efektīvākus darījumus, kas padara tos daudz piemērotākus globālai maksājumu sistēmai. Kaut arī Bitcoin komanda vēlas to atrisināt, ieviešot jauninājumu “Apgaismojuma tīkls”, nav garantijas, ka tā spēs atrisināt savus veiktspējas līmeņus.

Tāpēc, lai arī es domāju, ka Bitcoin vienmēr būs kriptonauda numur viens pēc lietošanas, vērtības un tirgus kapitalizācijas, es nedomāju, ka tas tiks pieņemts kā globāla maksājumu sistēma. Tā vietā es domāju, ka lielākā daļa cilvēku izmantos Bitcoin kā “vērtības krātuvi”. Tas ir līdzīgs tādam reālam aktīvam kā Zelts vai Sudrabs.

Galu galā es nedomāju, ka kāda no manis pieminētajām Bitcoin dakšām ir pietiekami tālu, lai kļūtu par patiesi noderīgu globālo maksājumu sistēmu. Viņi vienmēr tirgosies ar sākotnējo Bitcoin nosaukumu, kas daudziem cilvēkiem nepatīk.

Tomēr tas ir tikai mans personīgais viedoklis. Man varētu būt taisnība vai arī es varētu kļūdīties! Mums vienkārši būs jāgaida un jāskatās…

Secinājums

Un ar to mans Bitcoin dakšu ceļvedis beidzas. Cerams, ka esat to visu izlasījis, un tagad jums vajadzētu patiešām labi saprast, kas ir dakša un iemesli, kāpēc tie notiek.

Esmu uzskaitījis arī 4 populārākās kriptovalūtas, kas ir izveidotas no Bitcoin. Daži no tiem koncentrējas uz sākotnējā Bitcoin veiktspējas līmeņa uzlabošanu (piemēram, zemākas maksas un vairāk darījumu palielināšana), bet citi koncentrējas uz lielāku privātumu vai decentralizāciju.

Virzoties uz priekšu nākotnē, lūdzu, atcerieties tikai veikt savus pētījumus pirms gaidāmajām Bitcoin dakšām un neapmānīt krāpniekus, kas mēģina paņemt jūsu privātās atslēgas!

Kā vienmēr, lūdzu, dariet man zināmu, kādas ir jūsu domas par manis minētajām dakšām, vai arī jūs domājat, vai Bitcoin vienmēr būs izvēlētā kriptonauda numur viens.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map