Decentralizētas lietojumprogrammas: kas ir dApp?

Pasaule kriptonauda ir ne tikai mainījis cilvēku skatījumu uz naudu, bet arī radījis virkne jaunu un aizraujošu vārdu, kuru iepriekš nebija. Viens no populārākajiem modes vārdiem, ko izmanto blokķēde kopiena ir decentralizētas lietojumprogrammas, citādi sauktas par dApps.

Ir lielas izredzes, ka jūs sev jautājat: “kas ir dApp un ko tas dara?”. Kad esat izlasījis šo rokasgrāmatu, varēsiet atbildēt uz abiem šiem jautājumiem!

Pirmkārt, es sniegšu jums pārskatu par kas padara lietojumprogrammu decentralizētu. Es arī parādīšu, kā tehnoloģija darbojas un kā to var izmantot risināt reālās pasaules problēmas. Viss tiks skaidrots skaidrā un vienkāršā veidā ar piemēriem, kas palīdzēs jums izprast katru mācību procesa daļu. Lai sāktu, pārliecinieties, ka saprotam tikai to, ko mēs saprotam ar terminu “decentralizēts”.

Decentralizētas lietojumprogrammas: ko dara "Decentralizēts" Nozīmē?

Ja kaut kas ir decentralizēti, tas nozīmē, ka tas netiek kontrolēts, pieder, vai to vada viena persona vai iestāde. Satoshi Nakamoto, radītājs Bitcoin, izstrādāja pasaulē pirmo kriptovalūtu ar mērķi naudas decentralizēšana. Tomēr, kā vēlāk aprakstīts šajā rokasgrāmatā, decentralizācija nenāk par labu tikai naudai – to var attiecināt gandrīz uz visu!

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

INTERESANTS FAKTS

Satoshi Nakamoto ir pseidonīms. Bitcoin radītājs izmantoja šo vārdu, izveidojot Bitcoin, taču vēlāk tas izrādījās viltots. Neviens nezina, kas ir patiesais radītājs!

Decentralizētas lietojumprogrammas Bitcoin Satoshi Nakamoto

Lai viss būtu vienkārši, mēs izmantosim eiro (EUR) piemēru. Kad patērētājs ieiet vietējā lielveikalā un par papīra naudu maksā par viņu pārtikas precēm, viņi veicina centralizētu sistēmu. Tas ir tāpēc, ka pircējs un pārdevējs nekontrolē eiro plūsmu.

Šī loma ir rezervēta Eiropas Centrālajai bankai, kuras pilnvaras tām ļauj darīt daudzas lietas, kuras ikdienas pilsoņi nekontrolē. Tas var ietvert procentu likmes, naudas piedāvājuma palielināšana vai maksas.

Diemžēl, kā liecina vēsture, centrālās bankas ne vienmēr saņem lietas pa labi, un cilvēkiem, kas izmanto bankas, ir jāmaksā cena. Tomēr, Bitcoin apstrīdēja šos uzskatus ieviešot decentralizētu valūtu.

Decentralizētas lietojumprogrammas: Bitcoin lietotne.

Decentralizējot valūtu, tā ir neviena centrālā banka vai valdība, kas varētu kontrolēt tās izmantošanu. Tā vietā, Bitcoin tīkls ļauj sabiedrībai kontrolēt. Tas nozīmē, ka ikviens, kam ir interneta savienojums, var skatīt un pārbaudīt darījumus.

Izmantojot to skaitļošanas jaudu, Bitcoin tīkla datori (pazīstami arī kā mezgli) ir apbalvots ar jaunu Bitcoin. Tāpēc mezglus sauc arī par kalnračiem. Viņi izraksta, pārbaudot darījumus, un tiek atalgoti par to – tas ir līdzīgi tam, kā zelta ieguvējs tiek apbalvots ar zeltu. Izmantojot šo sistēmu, blokķēde var darboties decentralizēti.

Tātad, tagad, kad jūs saprotat, kas ir decentralizācija un kā to var attiecināt uz naudu, nākamais solis ir saprast gudrs līgums decentralizētajā lietojumprogrammu pasaulē.


Kas ir viedais līgums?

Viedā līguma tehnoloģija pirmo reizi Ethereum ieviesa 2015. gadā, radot daudz vairāk iespēju nekā tikai finanšu darījumi. Būtībā viedie līgumi to atļauj diviem vai vairāk cilvēkiem slēgt līgumu, pamatojoties uz noteiktiem nosacījumiem. Kad šie nosacījumi ir izpildīti, viedais līgums tiek izpildīts automātiski.

Padomājiet, lai piemērotu decentralizētas lietojumprogrammas reālam piemēram pārdodot māju. Parasti jums jāmaksā par brokeri un pieteikuma maksu. Iedomāsimies, ka ar gudru līgumu:

 1. Jūs noslēdzat savu māju viedā līgumā (tas ir iespējams, izmantojot žetonu, kas pārstāv jūsu mājas īpašumtiesības). Jūs iestatījāt cenu 150 ETH.
 2. Viedā līguma nosacījums ir tāds, ka, ja kāds uz viedo līgumu nosūta 150 ETH, tad marķieris tiek nosūtīts uz šīs personas adresi.
 3. Tātad, ja kāds vēlas iegādāties jūsu māju, viss, kas viņam jādara, ir nosūtīt pareizajam daudzumam ETH uz viedo līgumu.
 4. Ja tā ir pareizā summa, token (jūsu mājas īpašumtiesības) tiek nosūtīta šai personai un 150 ETH jums. Ja tā nav pareizā summa, tad ETH tiks atgriezta sūtītājam, un jūsu māja paliek viedajā līgumā.

Izmantojot viedo līgumu, brokeris nav vajadzīgs. Jums nav jāmaksā arī pieteikuma maksa. Nav centrālās iestādes, kurai uzticēties, un tāpēc komisiju nevar iekasēt! Viss, kas jums būs jāmaksā, ir Ether darījuma maksa par mezgliem Ethereum tīklā, kuri iegūst / pārbauda darījumus. Šī maksa ir ļoti maza! Tas ir normāli ap $ 0,30 līdz $ 1,30.

Decentralizēti pieteikumi: Ethereum vidējā darījuma maksa.Ethereum vidējā darījuma maksa | Avots: bitinfocharts

Ir bezgalīgi daudz viedo līgumu, tostarp viesnīcu / lidojumu rezervēšana, pārdodot automašīnu, aizdodot naudu un daudz, daudz ko citu.

Viedo līgumu tehnoloģiju galvenā priekšrocība ir tā tas novērš nepieciešamību trešai pusei pārbaudīt līgumu. Katrs darījums ir pieejams apskatei publiskajā blokķēdē un šajā piemērā, līdzekļi tika automātiski sadalīti, pamatojoties uz līguma nosacījumiem. Tā kā viedie līgumi darbojas decentralizētā sistēmā (blokķēdē), nav nevienas trešās puses, kurai uzticēties!

Gudru līgumu dēļ mēs varam ietaupīt bezgalīgas naudas summas, kuras parasti tiek tērētas komisijas un apstrādes maksām. Ne tikai to, bet mēs varam arī ietaupīt bezgalīgi daudz laika!

Vēl viena lieliska lieta par viedajiem līgumiem decentralizētu lietojumprogrammu barošana:

Kad viedais līgums ir iesniegts blokķēdē, nav iespējams to grozīt vai mainīt, padarot neiespējamu atpakaļgaitu. Tas nozīmē, ka neviens nevar mainīt līgumu!

Kas ir dApp?

Ja līdz šim esat sekojis mūsu ceļvedim, tagad jums vajadzētu labi saprast, ko tas nozīmē darbojas decentralizētā sistēmā. Jūs arī sapratīsit, cik daudz viedie līgumi var uzlabot uzņēmējdarbības nākotni.

Tas tagad mūs noved pie tēmas par to, ko bieži dēvē par a dApp. Pirms iedziļināties dApps tehnoloģijā (vai vienkārši – decentralizētās lietojumprogrammās), vispirms būtu ieteicams saprast parasto (centralizēto) lietotņu vēsturi un to darbību. Pēc tam mēs paskaidrosim, kāpēc ir jāpadara šīs lietotnes decentralizētas tik svarīgi.

Īsa centralizēto lietojumu vēsture

Datoru pirmajās dienās būtu jāinstalē lietotnes tieši lietotāja ierīcē. Padomājiet par dažām spēlēm, kuras, iespējams, esat spēlējis, piemēram Tetris vai Solitaire. Šie bija jūsu datorā lokāli instalētu lietotņu piemēri, un tiem nebija nekādas saistības ar ārēju serveri (t.i. internetu).

Datoru turpmākajās dienās lietotnes ieguva iespēju sazināties tīmeklī. Lielisks piemērs tam būtu tīmekļa pārlūks kas ļauj lietotājam nosūtīt un saņemt datus no jebkuras vietas pasaulē. Nāca nākamais mobilās lietotnes, nodrošinot tās pašas ar internetu saistītā datora funkcijas un priekšrocības.

Decentralizētas lietojumprogrammas: kas ir dApp?

Galvenais ir tas, ka visas šīs lietotnes ir centralizēti, kas ir burtiski pretējs decentralizēti lietojumprogrammas. Tas, iespējams, neattiecas uz vidusmēra lietotāju, taču, ja kādu brīdi padomāsiet, varētu sākt saprast, kā tas mūs ietekmē. Ir daudzi veidi, kā centralizētās lietotnes ietekmē mūs un rada mums problēmas, tāpēc decentralizācija ir tik svarīga!

dApp nozīme: Kāpēc dApps ir tik svarīgi un kā dApps darbojas?

Facebook – sociālo mediju gigants – to izmanto cilvēki visā pasaulē. Lai gan tas ir aizliegts Ķīnā (valstī, kurā tiek lēsts, ka ir 20% no visiem pasaules iedzīvotājiem), joprojām ir tiek izmantoti vairāk nekā 2 miljardi aktīvu Facebook kontu!

Domāt par privātās informācijas apjoms, ko jūs sniedzat Facebook. Vienkārši izveidojot Facebook kontu, jūs sniedzat personisko informāciju, piemēram, savu vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu un valsti, kurā dzīvojat. Tomēr, turpinot izmantot Facebook, jūs sniedzat daudz vairāk nekā tas.

Decentralizētas lietojumprogrammas: lietotnes pret dApps.Avots: newgenapps

Iespējams, Facebook ir piekļuve Tava atrašanās vieta, Tavas fotogrāfijas, kur tu strādā, ko tu ēd brokastīs, ar ko tu esi attiecībās, un vai jums ir vai nav mājdzīvnieks. Reiziniet šo informāciju ar 2 miljardiem lietotāju, un Facebook komandai ir ļoti liela datu bāze. Visi šie dati tiek glabāti privāti, par viņiem centralizēti serveriem.

Tas nozīmē, ka jūs uzticaties Facebook neizmantot ļaunprātīgi informāciju, kuru esat viņiem sniedzis. Tomēr šo informāciju bieži pārdod mārketinga uzņēmumiem!

Centralizētie serveri ir slikti arī tāpēc, ka, ja tie tiek izslēgti (jo tie tiek uzlauzti vai tie neizdodas / salūzt), tad viss tīkls būs bezsaistē – jūs nevarētu piekļūt Facebook. Ja Facebook tā vietā izmantotu decentralizētus serverus un drīzāk būtu līdzīgs decentralizētai lietojumprogrammai, nebūtu svarīgi, vai viena sistēma tiktu izslēgta, jo tīkls ir informācija, kas tiek kopīgota daudzos dažādos mezglos, nevis tikai vienā centrālajā punktā.

Ne tikai tas, bet Facebook ar decentralizētiem serveriem nozīmētu arī to, ka jums nevajadzēs uzticēties nevienam ar savu informāciju. Tā vietā tā tiktu saglabāta koplietojamā datu bāzē, kuru neviens nevar kontrolēt. Informācija būtu šifrēta, un vienīgā persona, kurai būtu tiesības to atšifrēt, būtu jūs!

Vēl viens piemērs

YouTube ir vēl viens lielisks centralizācijas piemērs – YouTube vadības komanda pilnībā kontrolē augšupielādētos videoklipus. Ja platformai kaut kas nepiekrīt, viņi var izdzēst videoklipu. Viņi var arī bloķēt lietotāju, kurš to augšupielādēja!

Decentralizētas lietojumprogrammas: sieviete ritina vietni YouTube.

Cita lieta: lai gan lietotāji var nopelnīt naudu no saviem videoklipiem, YouTube aizņem lielu peļņas procentu. Ja YouTube tā vietā būtu decentralizēta lietotne, tā nebūtu problēma. Lietotnē dApp nav nevienas trešās puses (piemēram, YouTube), kas maksātu, un nav nevienas trešās puses, kas izdzēstu jūsu videoklipus vai bloķētu jūs!

Tehnoloģija

dApps ir līdzīgi saskarne viedajiem līgumiem un blokķēdei. Padomājiet par blokķēdi kā internetu, viedajiem līgumiem kā par tīmekli un decentralizētām lietojumprogrammām kā YouTube un Facebook.

Tas nav gluži tā, bet tas palīdzēs jums to iedomāties.

Būtībā decentralizētas lietojumprogrammas mums to ļauj lietot viedus līgumus un blokķēdi lietotājam draudzīgā veidā. Piemērā, kuru mēs agrāk izmantojām par mājas pārdošanu, izmantojot viedo līgumu, dApp būtu tas, ko lejupielādējat savā tālrunī vai izmantojat datorā, lai faktiski iestatītu mājas cenu, ievadītu informāciju un augšupielādētu fotoattēlus utt..

Kad kāds nospiež “nopirkt” dApp, dApp nosūta ETH uz viedo līgumu.

Kā izveidot decentralizētu lietojumprogrammu?

Lai gan decentralizētas lietojumprogrammas tagad ir pieejamas, izmantojot daudz dažādu bloku ķēdes, Ethereum joprojām ir vispopulārākais. Tāpēc bieži dzirdat vārdu “Ethereum dApp”.

Tiem, kas ir ieinteresēti izveidot vai nu viedo līgumu, vai dApp, ir jāiemācās Ethereum programmēšanas valodaCietība.

Ethereum izstrādātāji izstrādāja programmu Solidity tā, lai ikviens, kurš labi pārzinātu tādas pamata valodas kā, piemēram, Java vai Python, varētu iemācīties to izmantot. Ja vēlaties uzzināt Solidity, varat izmantot mūsu Kosmosa Doggos programma!

Decentralizētas lietojumprogrammas: Space Doggo kurss vietnē BitDegree.

Kosmoss Doggos ir soli pa solim paredzēts kurss macīt tevi Soliditātes pamati izklaidējošā veidā. Vienkārši izpildiet soļus un izveidojiet savu spēli! Tas ir īpaši paredzēts iesācējiem. Mācīšanās kodēšanas valodas bieži vien var būt garlaicīga un garlaicīga, tāpēc mēs to padarījām jautru!

Decentralizētu lietojumu piemēri reālajā pasaulē

Tagad jums vajadzētu labi saprast, kas ir decentralizēta lietojumprogramma. Jums arī jāzina, ka dApps izmanto viedos līgumus un ka tie tiek veidoti, izmantojot programmēšanas valodu Solidity. Lai gan virtuālā mašīna Ethereum tika palaista tikai 2015. gadā, jau ir pieejamas daudzas decentralizētas lietojumprogrammas. Apskatīsim trīs populāras dApps, kurām varat piekļūt šodien:

Piezīme: Ethereum virtuālā mašīna (EVM) ir kā globāls dators, kas ļauj cilvēkiem izveidot viedus līgumus. Bez tā nebūtu decentralizēta tīkla, kas veiktu darījumus! Salīdziniet kriptogrāfijas biržas blakus ar citiem

Vai tu zināji?

Vai esat kādreiz domājis, kuras kriptogrāfijas biržas vislabāk atbilst jūsu tirdzniecības mērķiem?

Skat & salīdziniet TOP3 kriptogrāfijas biržas blakus

Etherisc

Etherisc ir decentralizēta lietojumprogramma, kas uzlabo ceļojumu nozari! Etherisc dApp ļauj lietotājiem pirkt vai pārdot apdrošināšanu par lidojumu kavēšanos un atcelšanu. Izmantojot Ethereum blokķēdi, katrs apdrošināšanas līgums ir pieejams apskatei publiskā datubāzē.

Decentralizēti pieteikumi: Etherisc sākumlapa.

Kad ir noslēgts apdrošināšanas līgums, to nav iespējams mainīt. Ir daudz dažādu apdrošināšanas paku, kurās ieguldīt, un visām ir atšķirīgs riska līmenis.

Vissvarīgākais ir tas, ka decentralizācija ļauj lietotājiem saņemt maksājumus, tiklīdz tiek pārbaudīts notikuma rezultāts. Pareizi – tūlītējie maksājumi! Tas viss pateicoties viedo līgumu tehnoloģijai, ko decentralizētās lietojumprogrammas pilnībā izmanto.

Golem

The Golem decentralizāciju pārceļ uz nākamo līmeni. Golem dApp ļauj lietotājiem izīrēt savu papildu skaitļošanas jaudu pretī par savu žetonu – GNT.

Decentralizēti pieteikumi: Golem decentralizēts lietojums.

Cilvēki, kuriem nepieciešama papildu jauda, ​​to var nolīgt pie cita lietotāja a peer-to-peer pamata. Visi darījumi ir pilnīgi neatkarīgs Golem tīkla darbību, nodrošinot platformas darbību decentralizētā veidā.

Etlance

The Etlance platformas mērķis ir decentralizēt ārštata tirgu. Parasti tiem, kas vēlas pārdot savas prasmes un zināšanas klientiem tiešsaistē, ir jāiet caur trešo personu. Rezultātā gan ārštata darbiniekam, gan klientam būs jāmaksā nodeva, ar dažām platformām jāmaksā pat 20% no kopējās projekta vērtības. Tas ir milzīgs!

Decentralizēti pieteikumi: Etlance.

Tas daudz labāk darbotos decentralizētā sistēmā, tāpēc tika izveidota Ethlance! Tā kā Ethlance ir dApp, ārštata darbinieki un darba devēji izmanto viedus līgumus, lai apstrādātu savus darījumus. Tādā veidā nav arī starpnieka, kurš maksātu maksu! Tas arī nozīmē, ka cilvēkiem vienmēr maksā laikā un tikai tad, kad darbs ir pabeigts.

Kas nākotnei ir dApps?

Tur ir vairāk nekā 1000 decentralizētu pieteikumu pašlaik tiek attīstīts, un daudzi vēlas padarīt pasauli pārredzamāku un taisnīgāku. Blokķēdes kopiena uzskata, ka decentralizētas lietojumprogrammas pārveidos daudzas nozares, sākot no sākot no politikas un azartspēlēm līdz enerģētikai un grāmatvedībai.

Šeit mēs paskaidrosim, kā divas no šīm nozarēm (enerģētika un politika) var gūt labumu no decentralizētiem lietojumiem.

Enerģija

Elektrība ir rets resurss, kuru prasa visi. Diemžēl enerģētikas nozari galvenokārt kontrolē lielas korporācijas, kuras vienīgais mērķis ir nopelnīt pēc iespējas vairāk naudas.

Tāpēc cilvēkiem nav citas izvēles kā maksāt dārgas cenas tikai lai būtu piekļuve elektrībai. Jaudas virsgrāmata ir tikai viena blokķēdes organizācija, kas izstrādā dApp, lai atrisinātu šo reālās pasaules problēmu.

Decentralizētas lietojumprogrammas: Power Ledger.

Power Ledger ideja ir ļaut cilvēkiem pārdot savu papildu elektrību, izmantojot vienādranga tirgu. Ne tikai projekts veicināt zaļo enerģiju piemēram, saules enerģija, bet tā arī nodrošina, ka pircēji maksā taisnīgu un pārredzamu cenu. Tas novērš nepieciešamību pēc starpniekiem (lielām korporācijām), kuri parasti gūtu lielu peļņas samazinājumu.

Politika

Balsošana valdības vēlēšanās ir svarīgas cilvēktiesības ikvienam. Reālajā pasaulē mēs bieži dzirdam, ka valdības cenšas nobiedēt vēlētājus ar draudiem un vardarbību. Mēs pat dzirdam, ka viņi krāpj balsošanas sistēmu. Rezultātā politika ir nozare, kurai decentralizācija būtu ļoti noderīga.

Izveidojusi izstrādātāju grupa, kas vēlas atrisināt šos jautājumus FollowMyVote, kas ļaus cilvēkiem balsot, izmantojot Ethereum blokķēdi. Izmantojot vēlētāju identitātes pārbaudei decentralizētu lietojumprogrammu, vēlēšanas tagad var būt drošas, drošas un pārredzamas.

Ar FollowMyVote, balsošanas sistēmu nevar pievilt – katra balss tiek neatkarīgi pārbaudīta publiskajā blokķēdē, un to nevar mainīt.

Citas nozares iespējas:

 • Azartspēles
 • Reklāma
 • Grāmatvedība
 • Banku darbība
 • Apdrošināšana
 • Aizdevumi un hipotēkas
 • Identitātes pārbaude
 • Nekustamais īpašums
 • … Un daudzi, daudzi citi!

Secinājums

Šīs rokasgrāmatas mērķis bija uzzināt, kas ir decentralizētās lietotnes un ko tās var darīt. Izlasot šo rakstu pilnībā, tagad jums vajadzētu saprast galveno dApp tehnoloģiju. Jūs zināt, ka dApps (decentralizētas lietojumprogrammas) ir blockchain lietojumprogrammas.

Jums arī jāspēj izskaidrot, ko nozīmē decentralizācija un kāpēc tas ir tik svarīgi.

Varbūt jūs nolemjat iemācīties Solidity un izveidojiet pats savu decentralizētu lietojumprogrammu? Mēs labprāt dzirdētu, ko jūs domājat par mūsu ceļvedi, un visas jūsu idejas par decentralizēto tehnoloģiju nākotni.

Sāciet mācīties Solidity šodien ar Kosmosa Doggos! Un, ja jūs meklējat kriptovalūtu tirdzniecību, izvēlieties pareizā platforma sev!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map