Kas ir kriptonauda? Kriptogrāfijas izskaidrošana iesācējiem

Tātad, kas ir kriptonauda? Parunāsim!

1990. gadā cilvēki sāka jautāt: “Kas ir internets?”. Trīsdesmit īsus gadus vēlāk, tas ir jautājums, kas vairs nav jāuzdod.

Pēc trīsdesmit gadiem cilvēkiem nevajadzēs jautāt: “Kas ir kriptonauda?”. Tas būs viņu ikdienas ikdienas sastāvdaļa, tāpat kā šodien ir internets. Šīs rokasgrāmatas beigās jums arī nebūs jājautā.

Pēc šīs rokasgrāmatas izlasīšanas jūs varēsiet atbildēt uz jautājumu “kas ir kriptonauda?” Un uz daudziem citiem jautājumiem. Jūs zināt, kāpēc tie tika izgudroti, kam tie tiek izmantoti un kāpēc mēs par tiem runāsim 2046. gadā!

Nav laika gaidīt, tāpēc sāksim darbu!

Kas ir kriptonauda: definīcija

Ir daudz dažādu kriptovalūtu, taču tām visām ir tās pašas sešas kopīgas lietas. Šīs ir lietas, kas tām nepieciešamas, lai tos varētu saukt par kriptonauda. Gatavojieties dažiem lieliem vārdiem!

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Kriptovalūtas ir:

Digitāls: Kriptonauda ir digitāls naudu (vai digitālā valūta, tas nozīmē to pašu). Tas nozīmē ka tas pastāv tikai datoros. Kriptovalūtās nav ne monētu ar karalienes galvas attēlu, ne papīra zīmītes ar uzrakstu “In God We Trust”..

Peer-to-Peer: Kriptovalūtas ir nodots no cilvēka uz cilvēku tiešsaistē.

Globāls: Spānijai nav vienas kriptovalūtas, piemēram, Ķīnai. Kriptovalūta visās valstīs ir vienāda. Viņi var būt brīvi izmantot starp valstīm un pāri robežām.

Šifrēts: Nav noteikumu par to, kas var izmantot kriptonauda un kam viņi to var izmantot. Īstie vārdi kontiem netiek izmantoti. Katram lietotājam tā vietā tiek piešķirti kodi. Šeit mēs iegūstam kriptogrāfijas valūtas definīcijas kriptogrāfisko daļu. Kriptogrāfija ir latīņu valoda "paslēpts". Tātad kriptonauda tiek tulkota kā slēpta nauda.

Decentralizēts: Kriptovalūtu pasaulē, nav banku. Katrs pats atbild par savu naudu, un tā netiek glabāta bankā. Banka ir centrs, kur daudzi cilvēki glabā savu naudu. Kriptovalūtas nepārvalda centrālais serveris, tāpēc mēs sakām, ka tās ir decentralizēti.

Nav uzticību pieprasoša: Tas, kā tiek veidotas kriptonauda, ​​nozīmē to jums nav jāuzticas nevienam no sistēmas, lai tā darbotos.


Tā ir ļoti dīvaina ideja, vai ne? Kriptogrāfijas valūtas izpratnes triks ir vispirms mazliet saprast par normālu naudu – sīkumi, kas mums ir kabatās.

Kā darbojas normāla nauda

Nauda mūsu kabatās pats par sevi nav ko vērts, tas ir tikai papīrs un metāla gabali, vai ne? Mums ir atļauts tirgojiet naudu mūsu kabatās par precēm un pakalpojumiem jo valdība saka, ka mēs varam. To sauc fiat nauda. ASV dolāri, Lielbritānijas mārciņas un Ķīnas juaņa ir visas valūtas.

Mēs zinām, ka, dodoties uz pārtikas veikalu, mēs varam tirgojiet fiat naudu mūsu kabatās ar pārtiku. Mēs to zinām, jo ​​ticam tam, ko mums saka valdība.

Kad mums ir vairāk fiat naudas, nekā mēs varam turēt kabatā, mēs atveram bankas kontu. Lai atvērtu bankas kontu, mums ir jāsniedz bankai mūsu personiskā informācija. Kad mūsu nauda atrodas bankā, mēs to nevaram redzēt, bet mēs zinām, ka tā tur ir. Tātad būtībā mēs uzticamies bankai.

Kas ir kriptonauda: cilvēks ievieto monētas burkā.

Bankas ir piemērs tam, ko mēs sauktu par uzticamu trešo personu sistēmu. Bankas un valdības ir trešo pušu uzņēmumi, kuriem mēs uzticamies. Lai būtu skaidrāk, redzēsim piemēru.

Pēteris ir izsalcis, un Pāvils vēlas, lai viņa žogs būtu nokrāsots. Pāvils dodas uz banku un izņem 10 USD. Tad Pāvils maksā Pēterim 10 USD, lai viņš nokrāsotu savu žogu. Pēteris labprāt krāso Pāvila žogu, jo viņš uzticas valdībai un zina, ka var nopirkt hamburgeru par 5 ASV dolāriem. Viņš ēd savu hamburgeru un ieliec bankā savus pārējos 5 dolārus, jo uzticas bankai, lai tā to pasargātu.

Iepriekš minētais darījums ir tikai starp Pēteri un Pāvilu, taču tam abiem ir jāuzticas trešajai pusei, lai tas darbotos.

Kā kriptonauda dara lietas atšķirīgi?

Kriptovalūtām nav vajadzīgas bankas un valdības. Lietotāji var nosūtīt viens otram naudu tiešsaistē, neuzticoties viens otram vai trešajām pusēm ar savu naudu vai informāciju.

Kriptovalūtas to dara līdz ierakstot katru darījumu (piemēram, iepriekš Pētera un Pāvila starpā) koplietojamā datu bāzē ar nosaukumu bloķēšanas ķēde. Šī blokķēde tiek koplietota tūkstošiem jaudīgu datorsistēmu, ko sauc par mezgliem.

Katrs jauns darījums ir verificēts ar mezglu. Ja vairāk nekā puse mezglu piekrīt, ka tas ir derīgs, tas tiek pievienots blokķēdei. Mezgliem tiek piešķirta jauna valūta, lai pārbaudītu darījumus, to sauc par ieguvi. Kalnrūpniecība par to pārliecinās tikai pareizā informācija tiek pievienota blokķēdei. Kad tam ir pievienoti darījumi, tos nevar mainīt vai dzēst.

Kas ir kriptonauda: Dogecoin kriptovalūtas logotips.

Lietojot kriptovalūtu, jums nav jānorāda vārds, adrese vai dzimšanas datums. Jūsu kontā ir a publiskā atslēga un privātā atslēga. Padomājiet par to kā savu e-pasta kontu. Jūsu publiskā atslēga ir kā jūsu lietotājvārds un privātā atslēga ir kā jūsu parole. Lai piekļūtu savam kontam, jums ir nepieciešami abi.

Lietotāji ir paslēpti, bet darījumi nav. Ikviens var redzēt visus darījumus, kas notiek blokķēdē, bet jūs nevarat redzēt lietotāju vārdus, kas atrodas aiz katra darījuma.

Kriptogrāfijas valūta iesācējiem

Tagad, ja iesācējs (un mēs visi zinām vienu!) Jums jautā: “Kas ir kriptonauda?”, Pasakiet viņiem, ka tā ir digitālā nauda, ​​kuru jūs varat nosūtīt ikvienam uz planētas, neizmantojot banku. Lai veiktu darījumu, viņiem nav jāsniedz nekāda personiskā informācija, un darījumi notiek tīklā, kuriem viņi var uzticēties.

Iesācējs varētu arī vēlēties uzzināt, kā sākās kriptonauda. Nav problēma! Turpiniet lasīt, un arī jūs varēsiet atbildēt uz šo jautājumu!

Stāsts par kriptovalūtu

Deviņdesmitajos gados daudz dažādu cilvēku mēģināja veidot kriptonauda. Tuvākie bija DigiCash, HashCash un B-nauda. Nevienam no viņiem nav bijusi īsti pareiza tehnoloģija vai vajadzīgais atbalsts, lai gūtu panākumus.

Stāsts par kriptovalūtu patiešām sākas Bitcoin. Bitcoin bija pirmā reālā kriptovalūta pasaulē, un joprojām ir slavenākā. Tiek saukts Bitcoin izveidotājs Satoshi Nakamoto, bet neviens nezina, kas tas ir! Neviens nekad nav saticis Satoshi klātienē. Tie varētu būt vīrietis, sieviete vai vesela cilvēku grupa!

2009. gada 12. janvārī, Satoshi Bitcoin blokķēde nonāca tiešsaistē. Pirmā Bitcoin tirdzniecība bija paredzēta 10 BTC (Bitcoins). Satoshi to nosūtīja kodētājam ar nosaukumu Hal Finney.

Satoshi tikai kādreiz runāja interneta ziņojumu dēļi un e-pastos. Līdz 2011. gada aprīlim Satoshi vairs nebija. Viss, kas palicis pāri no Satoshi Nakamoto, ir Bitcoin – un nosaukums.

Kas ir kriptonauda: Bitcoin kriptovalūtas sākumlapa.

Pagāja pāris gadi, līdz cilvēki sāka interesēties par Bitcoin. Tomēr, kad viņi sāka saprast, ko tas varētu darīt, Bitcoin popularitāte auga un auga. Cilvēki redzēja, ka Bitcoin bija visas sešas no šīm lietām, kuras mēs uzskaitījām iepriekš, un viņi sāka to pirkt un lietot.

Tātad, kas tiek izmantots kriptonauda, ​​piemēram, Bitcoin? Nu … parunāsim par vienu no vietnēm, kur cilvēki pirmo reizi sāka lietot Bitcoin – kas palīdzēja to padarīt slavenu!

Zīda ceļš

Zīda ceļš bija tiešsaistes melnais tirgus. Tas bija kā nelegāls Amazon vai eBay. Tā kā galveno tirdzniecības valūtu izmantoja Bitcoin. Klienti varēja iegādāties visdažādākās lietas, izmantojot Bitcoin, nevienam nezinot, kas viņi ir. Daudzas no šīm lietām bija nelikumīgas, piemēram narkotikas, nozagtas preces, un ieročus. Zīda ceļā bija pat slepkavu sludinājumi!

Zīda ceļš tika slēgts 2013. gadā, pēc divu gadu tirdzniecības. Amerikas FBI konfiscēja miljoniem dolāru vērtu Bitcoins, padarot to par ļoti maz ticamu kriptovalūtu kopienas dalībnieku!

Zīda ceļa stāsts to ievietoja laikrakstos visā pasaulē. Tas bija gan labs, gan slikts Bitcoin. Tas bija slikti, jo Bitcoin kļuva saistīts ar tiešsaistes noziedzību, bet tas bija labi, jo tas parādīja, ka Bitcoin strādāja. Zīda ceļa stāsts parādīja pasaulei, ka Bitcoin bija noderīgs un ka tajā bija liela cilvēku grupa, kas to vēlējās izmantot (kaut arī viņi bija noziedznieki).

Salīdziniet kriptogrāfijas biržas blakus ar citiem

Vai tu zināji?

Vai esat kādreiz domājis, kuras kriptogrāfijas biržas vislabāk atbilst jūsu tirdzniecības mērķiem?

Skat & salīdziniet TOP3 kriptogrāfijas biržas blakus

Kas notika tālāk?

Kad tas sāka darboties 2009. gadā, Bitcoin bija vērts nulle dolāru un nulle centu. 2011. gada aprīlī jūs varētu saņemt 1 Bitcoin par 1 USD. 2017. gada 17. decembrī Bitcoin bija līdz šim labākā diena. Jūs varētu tirgot 1BTC 20 052 USD! Šodien, 2021. gada 7. augustā jūs varat tirgot 1BTC par 11 822 ASV dolāriem. Nav slikti, pareizi?

Kriptovalūtu tirdzniecība ir kļuvusi ļoti populārs. Simtiem citu kriptovalūtu ir sekojušas Bitcoin tirgū, tās sauc altkoīni.

Tāpat kā Bitcoin, altcoins izmanto blockchain tehnoloģiju, bet viņi cenšas darīt lietas mazliet savādāk. Apskatīsim labākos pārējos;

 • Litecoin ir ļoti līdzīgs Bitcoin, taču tā sistēma atvieglo ieguvi lietotājiem, kuriem nav jaudīgu datoru.
 • Dogecoin ir jautri balstīts altcoin ar a Šiba Inu suns kā tā talismans. Dogekoīna cienītāji to bieži izmanto, lai atbalstītu labus mērķus, piemēram, akas Kenijā un Jamaikas Bobsleja komanda!
 • BitcoinCash tika izveidots, kad Bitcoin lietotāju grupa nepiekrita dažiem Bitcoin noteikumiem un 2017. gadā atteicās, lai izveidotu savu digitālo valūtu. Šādas lielas domstarpības ir pazīstamas kā cieta dakša.

Piezīme. Jūs varat iedomāties cieto dakšiņu līdzīgi kā darbojas mobilā tālruņa atjauninājums. Daži cilvēki izvēlas jaunināt savus tālruņus, turpretī daži to nedara. Tas joprojām ir viens un tas pats tālrunis, tomēr tam ir dažādas funkcijas.

Ne visi, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, mēģina izveidot kriptonauda. Daži cilvēki mēģina veidot blokķēdes, kas ir lielākas, labāk, un var darīt vairāk. Vispazīstamākais piemērs tam ir Ethereum.

Kas ir kriptonauda, ​​ja tā patiesībā nav “valūta”?

Ethereum radītājs Vitāliks Buterins gribēja izveidot blokķēdi, kas būtu progresīvāka nekā Bitcoin. Viņš gribēja radīt platforma kas varētu būt ne tikai digitāla valūta.

Ethereum ļauj lietotājiem veidot dApps un izveido viedie līgumi. Viedie līgumi var vadīt daudz dažādu veidu darījumus, tostarp kriptovalūtu tirdzniecību. Tos var arī izmantot, lai vadītu uzņēmuma algu, īres līgumu par jūsu automašīnu vai pat mājas iegādi.

Piezīme: dApps ir kā parastas lietotnes (piemēram, Facebook, Google vai Twitter), taču tās darbojas blokķēdē, nevis centrālajā serverī. Vairāk par dApps varat uzzināt mūsu vietnē "Kas ir dApp" vadīt.

Izsakiet to šādā veidā – ja Bitcoin vēlas aizstāt jūsu tiešsaistes bankas lietotni, tad Ethereum vēlas aizstāt visas citas jūsu lietotnes! Vai tagad jūs saprotat, ko es domāju?

To, kā Ethereum izmanto blokķēdes tehnoloģiju, redz daudzi cilvēki kriptonauda nākotnē. Ethereum ir nākamā lielā lieta!

Kas ir kriptonauda: Ethereum platforma.

Lai uzzinātu vairāk par Bitcoin un Ethereum, skatiet mūsu Ethereum VS Bitcoin vadīt.

Tagad mēs zinām, kā atbildēt uz diezgan daudziem jautājumiem;

 • Kas ir kriptonauda?
 • Kad tika izveidota kriptonauda?
 • Kādas ir galvenās kriptovalūtas?

Tagad uzdosim vēl vienu ļoti svarīgu jautājumu.

Vai kriptovalūtas ir laba vai slikta lieta?

Labas lietas par kriptonaudu (jā!)

 • Tas ir caurspīdīgs: Tas nozīmē, ka visi, kas izmanto kriptovalūtas blokķēdi, var redzēt katru darījumu, kas jebkad veikts. Jums nav jāuzticas citiem lietotājiem.
 • Personiskā kontrole: Tas nozīmē, ka katrs lietotājs ir atbildīgs par savu naudu, pie tās nevar piekļūt neviens cits kā lietotājs. Tas ir decentralizēts, atceries? Tātad tas atšķiras no tā, ka jūs piešķirat bankai kontroli pār savu naudu.
 • Tas ir paredzēts visiem: Kriptonauda ir atvērta ikvienam planētas cilvēkam. Bankām ir noteikumi par to, kam var būt konts, kriptogrāfija nav. Pasaulē ir divi miljardi cilvēku, kuriem nav pilnīgas piekļuves bankas kontiem!
 • Tas ir ātri: Bitcoin tirdzniecība notiek apmēram stundu, lai gan tas var aizņemt pat desmit minūtes. Lielākajā daļā banku, starptautisks bankas pārskaitījums var ilgt 1-5 dienas.
 • Tas ir droši: Kriptovalūtas blokķēdes tīkls ir izplatīts tūkstošiem datoru, padarot tos gandrīz neiespējami uzlauzt.

Dažas sliktas lietas par kriptonauda (Booo!)

 • Tas var būt nestabils: Kriptonauda jābūt populārākam pirms visi sāk tos lietot. Fiat valūtām nav jābūt populārām, jo ​​tās atbalsta valdība. Ja kriptovalūta, kas jums pieder, kļūst nepopulāra, jūs, iespējams, nevarēsit to izmantot.

 • Ja jūs to pazaudējat, tas ir pazudis uz visiem laikiem: Ja pazūd kriptonauda – vai pazaudējat savu privāto atslēgu – jūs to nevarat atgūt. Jūs nevarat piezvanīt uz Bitcoin, lai sūdzētos. Atcerieties, tā nav banka.
 • Noziedzniekiem tas patīk: Ja jūs esat noziedznieks, tas, iespējams, nav nekas slikts, bet mums visiem pārējiem – tā ir! Kriptovalūtas konti ir paslēpti, tāpēc cilvēki tos var izmantot noziegumam. Ja cilvēki redz, ka noziedznieki un teroristi to lieto, iespējams, viņi paši nevēlas to izmantot.

Pirms mēs pabeidzim mūsu kriptovalūtas ceļvedi, atbildēsim vēl uz vienu jautājumu.

Secinājumi – kā kriptovalūtas var mainīt pasauli?

Dzīvē mums jābūt ļoti uzmanīgi par to, kam mēs uzticamies. Lielākā daļa cilvēku patiesi uzticas tikai savai ģimenei un draugiem. Mēs nesniegtu savu personisko informāciju svešiniekam uz ielas, jo mēs viņiem neuzticamies. Tomēr tieši to mēs darām katru reizi, kad atveram bankas kontu vai maksājam par kaut ko tiešsaistē.

Mēs, iespējams, lielāko daļu laika varēsim uzticēties bankām, valdībām un citām trešajām pusēm, taču nevaram tām uzticēties visu laiku.

2008. gadā, pasaules ekonomika sabruka. Naudu, kurai viņiem uzticējās, bankas bija izmantojušas ļoti slikti. Pasaules valdības nespēja apstāties miljoniem cilvēku, zaudējot daudz naudas.

Kaut kas cits notika arī 2008. gadā – Tika izveidots Bitcoin. Sakritība? Es domāju, ka nē.

Kriptovalūtas noņem banku un valdību spēku pār mūsu dzīvi. Viņi mums atdod spēku. Tie sniedz cerību arī visiem cilvēkiem, kuri palikuši ārpus mūsdienu banku sistēmas.

Kas ir kriptonauda: 2008. gada finanšu krīze.

Padomājiet par to, ko kriptonauda varētu dot tādām valstīm kā Afganistāna. Afganistānā, tikai 10% pieaugušo ir bankas konti, un tos galvenokārt kontrolē vīrieši. Kas ir kriptonauda afgāņu sievietei? Brīvība.

Sīrija, Jemena un Lībija atrodas iekšā pilsoņu kara stāvoklis. Iedomājieties, kā jūs varētu tieši nosūtīt palīdzību šo valstu iedzīvotājiem. Kas ir sīriešu kriptonauda? Tā ir saite uz pārējo pasauli, cilvēkiem, kuri vēlas palīdzēt.

Un visbeidzot…

Kad mēs uzdodam jautājumus, piemēram, “kas ir kriptonauda?”, Mēs patiešām jautājam: “ko kriptonauda darīs prieks manis?”. Atbilde ir – kriptonauda gatavojas likt jums kontrolēt savu naudu. Kriptonauda padarīs jūs par daļu no globālas ģimenes, kas var brīvi tirgoties pāri robežām un varētu padarīt pasauli par labāku vietu mums visiem, kur dzīvot.

Ko tu domā? Vai jūs interesē kriptogrāfijas pasaule un vai esat gatavs tam? apiet uz apmaiņu un sākt tirdzniecību?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map