Kas ir SegWit un kā tas darbojas, ir izskaidrots

Laipni lūdzam citā iesācēju kriptogrāfijas ceļvedī! Šodien es jums pastāstīšu par to, kas ir SegWit.

Tirgū ir simtiem kriptovalūtu, un katrai no tām ir noteikumu kopums, kas nosaka to darbību. Šo noteikumu kopumu sauc par a protokols. Tātad, kāds tam ir sakars ar SegWit? Kas ir SegWit?

Tāpat kā visas datorprogrammas, kriptovalūtas ir jāatjaunina un jāuzlabo. Tiek atklātas kļūdas un kļūmes, kuras ir jānovērš. Tas notiek, kad klēpjdators lūdz izslēgt un atjaunināt.

Kad kriptovalūta ir jāatjaunina vai jāuzlabo, tās protokolā ir jāveic izmaiņas. SegWit bija Bitcoin protokola atjauninājums pagājušajā gadā.

Šajā ceļvedī es jums pastāstīšu visu, kas jums jāzina par SegWit. Es jums pastāstīšu, kas ir SegWit un kā tas darbojas. Es arī pastāstīšu, kādus uzlabojumus tas ir veicis Bitcoin tīklā un ko šie uzlabojumi nozīmē tā lietotājiem.

Šīs rokasgrāmatas beigās jums nekad nebūs jājautā sev: “Kas ir SegWit?” atkal.

Sāksim apskatīt, no kurienes radās SegWit un ko tas centās sasniegt …

Stāsts par SegWit

Kas ir Segwit - Segwit logotips

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Ideju par SegWit pirmo reizi ieviesa Pīters Vuels Bitcoin konferencē 2015. gadā. Vila ir Bitcoin izstrādātājs un programmatūras uzņēmuma Blockstream līdzdibinātājs, kas specializējas finanšu pakalpojumu digitālajā drošībā..

Vila ieteica SegWit kā risinājumu Bitcoin protokola kļūdai. Programmatūras izstrādē tiek saukti trūkumu risinājumi plāksteri. Tiek saukta problēma, kuru viņš vēlējās novērst darījuma kaļamība. Darījumu kaļamība ir neskaidrs veids, kā pateikt, ka Bitcoin var nozagt lietotājiem, mainot sīkus darījumu informācijas gabalus. Neuztraucieties, es to visu sīkāk aplūkošu nākamajā sadaļā.

Wuille’s SegWit priekšlikums izraisīja lielas diskusijas Bitcoin kopienā, un tas bija gandrīz divi gadi, pirms tas sāka darboties. Tas beidzot tika aktivizēts 2017. gada 23. augustā. Tas pats plāksteris tika uzklāts uz Litecoin protokols 2017. gada 10. maijā.

Piezīme: Litecoin ir kriptonauda, ​​kuras kods ir balstīts uz Bitcoin protokolu. Tā kā tie ir ļoti līdzīgi, viņiem bija kopīga darījumu kaļamības problēma.

SegWit novērsa darījuma kaļamības problēmu un veica arī dažus citus Bitcoin protokola uzlabojumus. Tomēr tam joprojām ir daudz kritiķu, un ne visi Bitcoin tīkla lietotāji ir atzinīgi novērtējuši izmaiņas. Daži Bitcoin kopienas dalībnieki tik ļoti nepiekrīt SegWit, ka viņi ir izveidojuši savas konkurējošās kriptovalūtas!


Pirms iedziļināmies tajā, aplūkosim rūpīgāk darījumu veidojamības problēmu. Tātad, kas ir darījumu mainīgums un ko SegWit dara, lai to apturētu?

Darījumu kaļamība ir diezgan sarežģīta. Lai to saprastu, vispirms ir jāsaprot, kā darbojas Bitcoin darījumi…

Blockchain pamati

Bitcoin ir milzīgs tīkls, kas sastāv no tūkstošiem dēvēto datoru mezgli. Katrs mezgls pilnībā reģistrē visus jebkad veiktos Bitcoin darījumus. Šo ierakstu sauc par a blokķēde.

Lielāko daļu jauno darījumu apstrādē iesaistītā darba veic īpaši saukti mezgli kalnračiem. Lietotāji maksā kalnračiem darījumu maksu par paveikto darbu. Jaunus darījumus blokķēdē var pievienot tikai pēc tam, kad kalnrači tos ir iekļāvuši darījumu grupās, kuras sauc bloki. Katrā Bitcoin blokķēdes blokā ir 1 MB darījumu informācijas.

Tam vajadzētu būt apmēram 10 minūtes lai tīkls apstrādātu vienu darījumu bloku, taču tas var aizņemt daudz ilgāku laiku. Bitcoin tīkls var apstrādāt starp 3-7 darījumi sekundē (Tx / s). Tomēr tas var daudz palēnināt, kad tīkls ir aizņemts.

Tagad es izmantošu divus piemērus, lai parādītu, kā darbojas vienkārši Bitcoin darījumi. Pirmais būs standarta Bitcoin darījums. Otrais būs darījums, kurā viens lietotājs izmanto darījumu pielāgošanās priekšrocības, lai nozagtu Bitcoin no cita lietotāja.

Darījumi iesācējiem

Lūsija vēlas nosūtīt Džūdam 10 Bitcoin (BTC). Lai to izdarītu, Lūsijai un Jūdai nepieciešama divu veidu informācija:

  • Publiska uzruna: Šī ir kā Bitcoin e-pasta adrese. Publiska uzruna ir digitāla vieta, kur Lūsija var nosūtīt Bitcoin. Džūdam ir publiska uzruna saņemt Bitcoin. Publiskās adreses var redzēt visā tīklā.
  • Privātā atslēga: Ja publiskās adreses ir kā e-pasta adreses, tad privātās atslēgas ir kā paroles. Viņi pierāda, ka publiskās adreses un līdz ar to arī pats Bitcoin pieder Lūsijai un Jūdai. Tikai Lūsija var redzēt Lūsijas privāto atslēgu, un tikai Jūda var redzēt Judes privāto atslēgu.

Apskatīsim, kā darījums izskatās Bitcoin tīklā…<

Standarta Bitcoin darījums

Kas ir Segwit Bitcoin darījumi

Kā 10BTC nokļūst no Lūsijas līdz Jūdai?

  1. Lūsija pārraida pieprasījumu tīklā. Pieprasījumā ir iekļauta Džūda publiskā uzruna, nosūtāmā summa (10BTC) un maksa par darījumiem kalnračiem. Tajā ir arī Lūsijas privātā atslēga paraksts kuru viņa izmanto, lai pierādītu, ka viņai ir jānosūta 10BTC. Šī paraksta informācija tiek izsaukta liecinieku dati.
  2. Kalnrači apstrādā darījumu. Viņi salika Lūsijas informāciju kopā ar Džūda un šifrēt to. Tas nozīmē, ka viņi informāciju pārvērš datora koda rindiņā. Šo kodu sauc par darījuma ID.
  3. Darījums rindas, gaida apstrādi. Ja Lūsija ir piesaistījusi zemu darījuma maksu, tā var stāvēt rindā uz ilgu laiku! Tas ir tāpat kā pasūtot ēdienu restorānā. Ja neliekat viesmīlim padomu, tad var paiet ilgs laiks, līdz jūsu ēdiens pienāk! Lūsija var paātrināt procesu, nosūtot darījumu vēlreiz ar lielāku maksu. Darījuma ID tagad tiek pievienots citu lietotāju darījumu ID un tiek atkal šifrēts. Šis process turpinās, līdz tiek sasniegta darījumu informācijas 1 MB ierobežojums un tiek izveidots bloks.
  4. Bloķējums ir apstiprināts. Bloks tiek pārraidīts tīklā, un, ja vairāk nekā puse no visiem mezgliem piekrīt, ka tajā esošā informācija ir derīga, to var apstiprināt un pievienot blokķēdei. Džūda no Lūsijas saņem 10BTC.

Tā notiek lielākā daļa Bitcoin darījumu. Pēc tam es vēlos jums parādīt, kā darījumu mainīgums var ietekmēt darījumus, un tad mēs varam jautāt, ko SegWit dara par to?

Kā darbojas darījumu maināmība

Kas ir Segwit darījumu mainīgums un neapstiprinātas izmaiņas

Vēlreiz izmantojot piemēru, es jums parādīšu, kā Džuds var izmantot darījumu mainīgumu, lai maldinātu Lūsiju nosūtīt viņam 20BTC nevis 10. Lūk, kā tas darbojas …

Darījuma noformējamības trūkums Bitcoin kodā ļauj Džūdam mainīt Lūsijas liecinieku datus pirms darījuma apstiprināšanas. Tas maina darījuma ID, nemainot pašu darījumu (kuru joprojām 10BTC sūta no Lūsijas Jūdai).

Kad tīkls apstiprina šo mainīto darījumu, tas atceļ sākotnējo darījumu. Tagad Jūda sazinās ar Lūsiju, lai sūdzētos, ka viņš nav saņēmis 10BTC, kaut arī ir saņēmis!

Lūsija pārbauda, ​​vai sākotnējais darījums nav noticis. Tagad viņa piesaista lielāku darījuma maksu un nosūta to vēlreiz. Šo jauno darījumu apstrādā tīkls. Jude saņem vēl 10 Bitcoins!

Lūsijai, kalnračiem un pārējam tīklam nav iespējas zināt, ka tas notiek. Kad darījumi ir apstiprināti un pievienoti blokķēdei, tos nevar mainīt vai izdzēst. Zemāk ir diagramma, kas parāda, cik nopietna problēma ir Bitcoin tīkla darījumu kaļamība.

Kas ir pieņemtie Segwit darījumi vai noraidītieAvots: bitcoinmagazine

Darījumi, kas veikti ar darījumu maināmību, tiek parādīti sarkanā krāsā.

Tātad, kas ir SegWit un ko tas dara, lai atrisinātu darījumu veidojamības problēmu?

Patching Darījumu maināmība

Kā jau minēju iepriekš, SegWit ir plāksteris, kuru izstrādājis Pīters Vila, lai novērstu darījumu kaļamību. Tas darbojas diezgan vienkārši. Lai apturētu liecinieku datu izmantošanu darījumu ID maiņai, Vila ieteica tos noņemt no darījuma! Vienkārši, pareizi?

SegWit pilnais nosaukums ir a nošķirts liecinieks. Segregate nozīmē noņemt vai atdalīt, tāpēc SegWit nozīmē noņemt liecinieku datus.

Atsevišķs liecinieks rada a sānu ķēde kur liecinieku dati tiek glabāti prom no galvenās blokķēdes. Tas novērš negodīgu lietotāju, piemēram, Jūda, darījumu ID maiņu!

Gudra lieta par Bitcoin SegWit ir tā, ka tā ir savietojams ar atpakaļejošu datumu. Tas nozīmē, ka mezgli, kas tiek atjaunināti ar SegWit Bitcoin protokolu, joprojām var darboties ar mezgliem, kas nav atjaunināti. Šāda veida atjauninājumu sauc par a mīksta dakša. Tiek saukti atjauninājumi, kas nav savietojami ar atpakaļejošu datumu cietas dakšas. Cietie dakšas var sadalīt tīklus un radīt jaunas kriptovalūtas.

Pīters Vils vēlējās, lai SegWit būtu savietojams ar atpakaļejošu datumu, un tāpēc tas būtu atjaunināts ar mīksto dakšiņu. Lai to izdarītu, viņam tas bija jāprojektē tā, lai liecinieku dati joprojām tiktu ierakstīti galvenajā blokķēdē. Viņa atrastais risinājums bija visu SegWit blakusvāģa bloka liecinieku datu šifrēšana un to saglabāšana saknes kods galvenajā blokķēdē. Tas ļāva Bitcoin SegWit izlabot darījumu mainīgumu, nekļūstot par cieto dakšu atjauninājumu.

Tagad jūs zināt, kā nošķirts liecinieks novērš darījumu pielīdzināmību, bet stāsts par SegWit Bitcoin ar to nebeidzas. SegWit ir ietekmējis Bitcoin tīklu tādā veidā, kā Pīters Vila pat to nedomāja, kad to izveidoja!

Tālāk es jums pastāstīšu mērogojamība un zibens tīkls. Sākšu ar mērogojamību…

Tātad, kas ir SegWit mērogojamība?

Bitcoin SegWit mērogojamība

Pirmkārt, ļaujiet man paskaidrot, kas ir mērogojamība. Mērogojamība ir tīkla spēja apstrādāt milzīgus darījumu apjomus bez darījumu ātruma samazināšanās. Ja tīkls ir mērogojams, tas varēs apstrādāt darījumus tikpat ātri vai pat ātrāk, jo tas kļūst lielāks. Diemžēl lielākā daļa kriptovalūtu apstrādā darījumus lēnāk jo lielāki viņi kļūst.

Kriptovalūtām ir mērogojamības problēma, jo darījumus apstrādā vienprātība. Kā jau minēju iepriekš, vairāk nekā pusei no Bitcoin tīkla mezgliem ir jāpiekrīt, ka darījums ir derīgs, pirms to var pievienot blokķēdei. Jo vairāk mezglu ir tīklā, jo ilgāk nepieciešams, lai panāktu vienošanos vai vienprātība. 

Bitcoin kopiena jau ilgu laiku apspriež dažādus tīkla mērogošanas veidus. Problēma pasliktinās, jo platforma kļūst populārāka, tāpēc laiks paiet, lai atrastu risinājumu.

Kad Pīters Vils izveidoja Bitcoin SegWit, viņš nejauši uzlaboja arī tīkla mērogojamību! Liecinieku dati tika izmantoti, lai tos izmantotu 65% no katra Bitcoin bloka. Noņemot liecinieku datus, SegWit Bitcoin blokos tagad ir vieta daudz vairāk informācijas par darījumiem.

Katram blokam tagad ir noteikts komplekts bloka svars kas nepārsniedz 4 MB. Bloka svars ir 1 MB informācijas, kas saglabāta galvenajā blokķēdē, un liecinieku datu, kas saglabāti blakusketē, kombinācija. Atsevišķs liecinieks ļauj tīklam apstrādāt vairāk darījumu, nemainot kopējo Bitcoin blokķēdes lielumu.

Tātad, ja kāds jums jautā: “Kas ir SegWit mērogojamība?” jūs varat viņiem pateikt, ka tas ir veids, kā apstrādāt vairāk darījumu Bitcoin tīklā. Tas padara tīklu šķiltavas noņemot liecību datus no darījumiem, neietekmējot Bitcoin blokķēdes lielumu.

Tagad es vēlos pastāstīt par vēl vienu aizraujošu attīstību, ko SegWit padara iespējamu. Kas pašlaik tiek izmantots SegWit?

Salīdziniet kriptogrāfijas biržas blakus ar citiem

Vai tu zināji?

Vai esat kādreiz domājis, kuras kriptogrāfijas biržas vislabāk atbilst jūsu tirdzniecības mērķiem?

Skat & salīdziniet TOP3 kriptogrāfijas biržas blakus

Zibens tīkls

Zibens tīkls ir vēl viens Bitcoin mērogojamības problēmas risinājums, un tas nedarbotos bez nodalīta liecinieka.

Zibens tīkls ļauj lietotājiem iestatīt maksājumu kanālus mikromaksājumi. Izmantosim Lūsiju un Jūdu citam piemēram:

Džūda strādā pie Lūsijas. Viņa maksā viņam 1BTC dienā. Tā vietā, lai apstrādātu darījumu galvenajā blokķēdē, Lūsija un Jūda izveidoja privātu maksājumu kanālu, kur Lūsija var nosūtīt Bitcoin tieši Jūdai. Viņa nosūta viņam mikramaksājumu 1BTC dienā. Katrs mikromaksājums jāparaksta gan Lūsijai, gan Jūdai. Tos sauc vairāku parakstu darījumi šī iemesla dēļ.

Džūda Lusijai strādā desmit dienas. Desmit dienu beigās Lūsija un Jūda slēdz maksājumu kanālu. Šajā brīdī visi mikromaksājumi tiek pārraidīti tīklā kā viens darījums 10BTC.

Šādi maksājumu kanāli ir pamats zibens tīklam ar tūkstošiem mikromaksājumu, kas notiek prom no galvenās blokķēdes. Darījumi tiek pievienoti galvenajai blokķēdei tikai tad, kad lietotāji aizver maksājumu kanālu. Tātad, ko SegWit dara, lai tas būtu iespējams?

Mikromaksājumi ir neapstiprināts darījumi, kas kļūst derīgi tikai tad, kad maksājumu kanāls ir slēgts un kopējo darījumu atlikumu apstrādā tīkls. Bez Bitcoin SegWit lietotāji var mainīt darījumu ID vairāku parakstu darījumos, izmantojot darījumu kaļamību. Tas nozīmētu haosu sistēmai un atstātu to pilnīgi neizmantojamu.

Tagad jūs zināt, kas ir SegWit, kā tas darbojas un ko tas nozīmē Bitcoin tīklam. Pirms pabeigšu, es jums īsumā atkārtošu to, kas ir lieliski par SegWit. Es jums pastāstīšu arī par dažu kritiku, ko tā ir izjutusi, un par dažiem jautājumiem, ko tā izraisījusi…

Kas ir SegWit: Plusi

īkšķus augšā PRO

Darījumu kaļamība ir pagātne. SegWit ir vienkāršs un radošs risinājums galvenajai Bitcoin protokola problēmai.

Bitcoin darījumi ātrāk. SegWit padara Bitcoin blokķēdi vieglāku. Tas ļauj apstrādāt vairāk darījumu, nepalielinot kopējo Bitcoin blokķēdes lielumu.

Bitcoin darījumi lētāk. Lielāks darījumu ātrums nozīmē zemākas darījumu maksas. Bitcoin darījumu maksas var būt neticami augstas, tāpēc jebkuras izmaiņas, kas tās pazemina, sabiedrībai būtu jāapsveic.

Iespējami jauni un aizraujoši notikumi. Ja Bitcoin kalpo miljoniem cilvēku tīklam, tam jāatrisina mērogojamības problēma. SegWit palīdz padarīt mērogojamības projektus, piemēram, zibens tīklu, par realitāti.

 Kas ir SegWit: Mīnusi

īķšķi lejā CONS

To neizmanto pietiekami daudz mezglu. Daudziem kalnračiem nepatīk SegWit. Zemākas maksas ietekmē viņu peļņu, un viņi arī nenovērtē nepieciešamību atbalstīt liecinieku datu blakusķēdi, kas vispār nesniedz ieņēmumus no maksas. Citi Bitcoin pakalpojumi – līdzīgi maki – arī lēnām atbalstīja SegWit izmaiņas. Tikai 2018. gada februārī, gandrīz sešus mēnešus pēc tā aktivizēšanas 14% no Bitcoin darījumiem tika veikti, izmantojot SegWit Bitcoin. Kopš tā laika skaitļi ir uzlabojušies, taču tīkls joprojām ir tālu no pilnīgas atjaunināšanas.

Tas ir īstermiņa ilgtermiņa problēmu risinājums. Daži Bitcoin izstrādātāji ir sūdzējušies, ka SegWit protokols nav pietiekami tāls, lai atrisinātu mērogojamības problēmu. Viņi apgalvo, ka tikai lielas izmaiņas Bitcoin blokķēdes lielumā un darījumu apstrādes veidā palīdzēs platformai nākotnē mērogot.

SegWit ir izraisījis šķelšanos Bitcoin kopienā. Nesaskaņas ap SegWit ir izraisījušas vairākas cietās dakšas. Vispazīstamākais no tiem ir Bitcoin Cash (BCH).

Tagad jums ir visi fakti, jūs varat atbildēt uz “Kas ir SegWit?” sev. Pirms došanās es vēlos padalīties ar jums ar dažām noslēguma piezīmēm…

Secinājums

Kad Pīters Vils izstrādāja SegWit, viņš vēlējās novērst problēmas, kuras rada darījumu pielāgošanās iespējas. Bet SegWit izdarīja daudz vairāk nekā tas, tas radīja plašu diskusiju par pašas Bitcoin platformas nākotni. Bitcoin ir gandrīz desmit gadus vecs. Tā joprojām ir lielākā kriptonauda pasaulē, taču daži sāk apšaubīt, vai tā ir labākā.

Ir simtiem jaunu blokķēdes projektu, kas piedāvā dažus no vismodernākajiem jebkad redzētajiem kripto tehnoloģiju. Daži uzskata SegWit Bitcoin kā pozitīvas izmaiņas tīklā. Tomēr citi to uzskata par Bitcoin ierobežojumu simbolu.

SegWit debates turpinās visā Bitcoin kopienā, un tagad jūs zināt pietiekami daudz, lai pateiktu savu viedokli. Kas jums ir Segwit? Vai tā ir aizraujoša jauna attīstība, kas Bitcoin novedīs nākotnē? Vai arī tas ir pagaidu risinājums daudz lielākām problēmām, ar kurām saskaras Bitcoin tīkls? Padomājiet par to, un es jūs redzēšu nākamreiz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map