Kriptovalūtu top 10 2021. gadā: kāda ir vispopulārākā kriptovalūta?

17 bija lielisks kriptovalūtu gads, jo to tirgus kapitalizācija pieauga no aptuveni 18 miljardiem USD 2017. gada janvārī līdz 800 miljardiem USD 2018. gada janvārī.

Diemžēl pēc tam mēs redzējām milzīgu korekciju, jo gandrīz visu 10 labāko kriptovalūtu cenas sabruka un to tirgus kapitalizācija 2018. gada aprīļa sākumā sasniedza zemāko punktu – 254 miljardus ASV dolāru..

Šajā ceļvedī es dalīšos ar jums pārskatu par populārākajām kriptovalūtām. Es runāšu par viņu priekšrocībām, trūkumiem un arī par investīciju vēsturi.

Tātad līdz šīs rokasgrāmatas beigām jūs uzzināsiet ne tikai 2021. gada lielāko kriptovalūtu, bet arī to popularitātes iemeslus..

Sāksim!

Bitcoin (BTC)

Mūsu pirmā 10 labāko kriptonauda ir Bitcoin.

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Izveidots 2008. gadā, Bitcoin bija pirmā kriptonauda. Bitcoin interesanti ir tas, ka neviens nezina, kas to izveidojis. Mēs zinām tikai to, ka viņš / viņi / viņi izmanto Satoshi Nakamoto pseidonīmu.

Bitcoin ir digitāla valūta, kuras pamatā ir izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija ar nosaukumu blockchain, par kuru varat uzzināt vairāk šeit. Veicot elektroniskos maksājumus, Bitcoin novērš nepieciešamību pēc centralizētiem starpniekiem, piemēram, bankām un kredītkaršu kompānijām utt.

Ja vēlaties samaksāt 1 BTC savam draugam, to varat izdarīt tieši, nemaz neiesaistot savu banku. Tātad divi vārdi, kas raksturotu Bitcoin, būtu – decentralizēti un digitāli. Tās mērķis ir radīt alternatīvu tādām valūtām kā USD, GBP, JPY utt.

Bitcoin plusi

 • Viens no iemesliem, kāpēc BTC ir starp 10 lielākajām kriptovalūtām, ir tas, ka vecākajam ir lielākā izstrādātāju un investoru kopiena, kas to atbalsta tālākai izaugsmei.
 • Bitcoin ir viegli iegādāties pat iesācējiem, jo ​​to atbalsta visas populārākās biržas un maki.
 • Bitcoin tiek pieņemts galvenajā ekonomikā. Bloomberg, Microsoft, Overstock.com, Expedia.com un daudzi citi ir sākuši pieņemt maksājumus BTC.

Bitcoin Cons

 • Ar ļoti lēnu darījumu ātrumu Bitcoin saskaras ar milzīgām problēmām, palielinot. Bitcoin darījums aizņem apmēram 10 minūtes, un tā tīkls var apstrādāt tikai aptuveni 7 darījumus sekundē.
 • Kalnrūpniecība, kas ir svarīga darbība jebkurai kriptovalūtai, Bitcoin gadījumā ir kļuvis ļoti intensīvs. Bitcoin ieguve tagad ir iespējama tikai ar dārgu, īpaši jaudīgu aparatūru, kas patērē daudz elektrības.
 • Darījumu maksa par Bitcoin nosūtīšanu ir visu laiku augstākā līmenī, padarot to mazāk iespējamu.

Vēsturiskais sniegums

2010. gadā jūs varētu iegūt 1 Bitcoin (BTC) par mazāk nekā dolāru, un 2017. gada decembrī vienas BTC cena sasniedza augstāko līmeni – 17 900 USD. Kā redzat zemāk esošajā momentuzņēmumā, tikai 2017. gadā BTC pieauga par gandrīz 2000%.


Tāpat kā visas pārējās 10 labākās kriptovalūtas, arī BTC piedzīvoja milzīgu kritumu 2018. gada 1. ceturksnī un kopš tā laika ir svārstījusies. Tās cena ir piedzīvojusi vēl vienu ievērojamu kritumu 2018. gada decembrī.

Bitcoin cenu diagrammas

BTC, kuras tirgus kapitalizācija ir 163 miljardi USD, tirgus daļa ir aptuveni 36%. Bitcoin ir kriptovalūtas pasaules sākumpunkts, un tāpēc tas neapšaubāmi ir vispopulārākā kriptovalūta.

Ethereum (ēteris)

Ethereum ir otra vērtīgākā kriptovalūta aiz Bitcoin. 2015. gadā Vitalik Buterin izveidots Ethereum faktiski ir daudz vairāk nekā tikai digitāla valūta.

Ethereum ir uz blockchain balstīta platforma decentralizētu lietotņu un viedo līgumu izstrādei. Ēteris ir vietējā kriptonauda, ​​ko izmanto visiem darījumiem ar Ethereum blokķēdi.

Piezīme: Viedie līgumi ir blokķēdē kodēti līgumi, un tie izpilda sevi, izpildot noteiktus iepriekš iestatītus nosacījumus.

Tas nozīmē, ka, ja jums ir ideja par projektu / lietojumprogrammu, kurā tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija, jums nav nepieciešams izstrādāt savu blokķēdi. Iemesls, kāpēc Ethereum atšķiras no pārējām 10 lielākajām kriptovalūtām, ir tāds, ka tā vietā jūs varat sākt to veidot uz Ethereum blokķēdes.

Ethereum plusi

 • Tā ir vispopulārākā platforma viedo līgumu veidošanai, kaut kas tiek uzskatīts par nākamo lielāko lietu kriptonauda Visumā.
 • Ethereum nodrošina lielisku platformu Sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO) uzsākšanai citiem blokķēdes projektiem. Lielākā daļa ICO 5,6 miljardu dolāru vērtībā 2017. gadā tika uzsākta Ethereum.
 • Ethereum darījumu ātrums ir dažas sekundes pret 10 vai vairāk minūtēm no Bitcoin.

Ethereum mīnusi

 • Tāpat kā Bitcoin, arī Ethereum ir nopietnas problēmas saistībā ar mērogojamību. Tas joprojām izmanto novecojušu mehānismu (Proof-of-Work), lai pārbaudītu darījumus, kas izraisa tīkla pārslodzi. Tas ir tas pats mehānisms, ko izmanto Bitcoin, tāpēc tāpat kā Bitcoin, arī Ethereum prasa daudz elektrības. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka Ethereum aktīvi strādā, lai to atrisinātu.
 • Ethereum atbalsta tikai vienu kodēšanas valodu – Solidity. Tā kā izstrādātājiem ir jāapgūst jauna valoda, tā viņiem ir iebraukšanas barjera.
 • Ethereum tirgū saskaras ar spēcīgu monētu, piemēram, NEO un Cardano, konkurenci, kas piedāvā līdzīgas platformas, bet ar uzlabotu tehnoloģiju.

Vēsturiskais sniegums

Ethereum ir bijis viens no labākajiem 2017. gada 10 labāko kriptovalūtu izpildītājiem. Kā redzams zemāk esošajā momentuzņēmumā, Ethereum cena pieauga no 9 ASV dolāriem 2017. gada janvārī līdz 1389 USD 2018. gada janvārī, dodot 17 000%!

Pašlaik Ethereum atkal ir sācis avarēt. Ar vienmērīgu lejupejošu svītru 2021. gada janvārī atkal parādījās pazīmes, kas liecina par pieaugumu no pelniem. Otrkārt, tikai Bitcoin, Ethereum tirgus kapitalizācija ir USD 77,5 miljardi.

Ethereum cenu diagrammas

Ar ļoti spēcīgiem pamatiem un lielisku komandu Ethereum noteikti ir pelnījis savu vietu starp populārākajām kriptovalūtām.

Ripple (XRP)

Ripple ir ļoti unikāla kriptonauda, ​​jo tā ir vērsta uz problēmu risināšanu, kas saistītas tikai ar vienu nozari – starptautiskiem maksājumu pārskaitījumiem. Tā tika dibināta 2012. gadā ar mērķi veikt starptautiskus darījumus gan ātri, gan lēti.

No visiem 100 miljardiem XRP, kas jebkad pastāvēs, 50 miljardi pieder Ripple laboratorijām (uzņēmums, kas atrodas aiz Ripple).

Šī ir ļoti atšķirīga pieeja salīdzinājumā ar lielāko daļu citu 10 populārāko kriptovalūtu, kur nav centrālās vienības, kas turētu lielāko daļu monētu.

Ripple plusi

 • Starptautisks naudas pārskaitījums ilgst apmēram nedēļu. No otras puses, Ripple to var paveikt dažu sekunžu laikā. Arī maksa ir ievērojami zemāka, salīdzinot ar maksu, ko iekasē finanšu iestādes un citas kriptovalūtas.

  Ripple twitter zemākās izmaksas par darījumu

Piezīme: Šis attēls ir no 2017. gada decembra, un kopš tā laika Bitcoin maksas ir ievērojami samazinājušās.

 • Ripple ir ļoti skaidrs lietošanas gadījums – starptautiskie maksājumi. Komanda spēj piedāvāt labākos risinājumus, kas paredzēti vienai konkrētai nozarei.
 • Ripple ir viena no nedaudzajām kriptovalūtu platformām, kuras tiek pārbaudītas reālajā pasaulē. Ripple ir stratēģiskas saites ar daudzām lielākajām finanšu institūcijām, un to pašlaik izmanto American Express un Santander.

Ripple mīnusi

 • Tā kā pusei monētu pieder pašam uzņēmumam, to bieži kritizē par centralizāciju, turpretī kriptovalūtu galvenā ideja ir decentralizācija..
 • Bankas un finanšu iestādes, kas ir lielākie Ripple lietotāji, ir sākušas izstrādāt savas kriptovalūtas starptautiskiem maksājumiem.

Vēsturiskais sniegums

Lai arī Ripple pastāv jau ilgu laiku, tas uz izaugsmes spēkrata lēca tikai 2017. gada otrajā ceturksnī. Bet kopš tā laika tas ir kļuvis par 3. vērtīgāko kriptovalūtu starp pārējām 10 lielākajām kriptovalūtām ar tirgus kapitalizāciju 34,12 USD miljards.

Faktiski XRP bija starp 2017. gada labākajiem izpildītājiem, jo ​​tā cena pieauga no aptuveni nulles 2017. gada janvārī līdz aptuveni 3.65 USD 2018. gada janvārī. Tāpat kā citas kriptovalūtas, XRP avarēja un 2018. gada aprīlī pieskārās tās 0.48 USD apakšai..

Kopš aprīļa Ripple ir piedzīvojis daudz grūtību, cenšoties pakāpties atpakaļ uz augšu. Dažas izaugsmes pazīmes var redzēt no 2018. gada decembra, bet vai tās ir šeit, lai paliktu? Tikai laiks rādīs.

XRP cenu diagrammas

Bitcoin Cash (BCH)

Kā norāda nosaukums, 2016. gadā Bitcoin Cash tika izveidots no paša Bitcoin. Kad Bitcoin izstrādātāju kopiena nespēja vienoties par izmaiņām, kas nepieciešamas Bitcoin kodā, tā tika iespiesta BCH, un šobrīd tā ierindojas vidū top 10 kriptonauda.

Piezīme: Dakša ir tad, kad kriptonauda tiek sadalīta divās daļās. Vecāku kriptonauda saglabā savas funkcijas, kamēr bērna kriptonauda piedzīvo tehnoloģiskus uzlabojumus.

BCH izveides mērķis bija atrisināt dažas no esošajām Bitcoin problēmām, īpaši attiecībā uz mērogojamību un darījumu maksu.

Pros Bitcoin Cash

 • Bitcoin Cash darījumi ir ātrāki nekā Bitcoin darījumi, jo bloka lielums ir palielinājies līdz 8 MB, salīdzinot ar 1 MB Bitcoin.
 • Vidējās Bitcoin darījumu maksas pašlaik ir aptuveni 1,8 USD, kas Bitcoin Cash gadījumā ir samazinājušās līdz 0,067 USD.

  Bitcoin naudas funkcijas

Bitcoin Cash mīnusi

 • Paredzams, ka Bitcoin Cash, tāpat kā Bitcoin, būs pilnībā decentralizēts.
 • BCH ieguve ir tikpat dārga kā Bitcoin ieguve, bet dod mazāku atdevi, tāpēc tā nav iecienīta kalnraču vidū.
 • Bitcoin Cash kriptovalūtu biržās nav tik viegli pieejams kā pārējās 10 lielākās kriptovalūtas.

Vēsturiskais sniegums

Tika uzsākta tikai 2016. gadā, Bitcoin Cash ir ļoti strauji pieaudzis, lai iekļūtu augšējā kriptonauda sarakstā. Tas pieauga no aptuveni 500 ASV dolāriem 2017. gada jūlijā līdz aptuveni 4000 USD 2017. gada decembrī, dodot peļņu aptuveni 10 000% mazāk nekā 6 mēnešos.

Kā redzat zemāk redzamajā diagrammā, arī Bitcoin Cash cena kopš 2018. gada ir piedzīvojusi stabilu kritumu. Ar dažām dzīves pazīmēm BCH nākotne joprojām ir diezgan neskaidra.

Bitcoin naudas diagrammas

EOS

EOS marķieris tika palaists ar ICO starpniecību 2017. gada jūnijā. EOS platformai, kuras darbības sākšana bija paredzēta 2018. gada jūnijā, ir jābūt tiešam Ethereum un NEO konkurentam.

EOS ir izveidojis Dens Larimers, kurš ir arī kriptonauda apmaiņas Bitshares un uz blokķēdi balstītas emuāru vietnes Steemit dibinātājs.

EOS veido platformu izstrādātājiem, lai izveidotu decentralizētas lietojumprogrammas un viedus līgumus, taču ievērojami uzlabojot tehnoloģiju.

EOS plusi

 • EOS, domājams, ir daudz mērogojamāka nekā Ethereum, jo ​​tā izmanto uzlabotu mehānismu (Delegated Proof-of-Stake + Bizantijas defektu tolerance), lai pārbaudītu darījumus. Tas, iespējams, spēj sasniegt 10 000–100 000 darījumus sekundē.
 • Atšķirībā no dažām citām 10 populārākajām kriptovalūtām, EOS atbalsta vairākas valodas, tostarp C++.
 • EOS ir ļoti pieredzējusi komanda ar pierādītu pieredzi.

EOS mīnusi

 • Lielākais jautājums ir tas, ka platforma joprojām nav palaista, tāpēc neviens precīzi nezina, cik labi vai slikti tā patiesībā būs.

Vēsturiskais sniegums

EOS, kas tika uzsākta 2017. gada jūlijā, līdz 2018. gada janvārim savā ICO savāca 700 miljonus ASV dolāru. Kopš tā laika tas ir pieaudzis vēl vairāk. Kā redzat zemāk redzamajā attēlā, EOS darbojas ICO, kas regulāri tiek atvērta uz īsu laiku. Jūs varat pārbaudīt sīkāku informāciju šeit.

EOS marķiera cena

Kā redzat zemāk redzamajā diagrammā, EOS marķiera cena ir ievērojami pieaugusi kopš tās ICO palaišanas. Faktiski tā ir viena no nedaudzajām kriptovalūtām, kuru vismazāk ietekmēja tirgus avārija, kas notika 2018. gadā.

EOS cenu diagrammas

Ņemot vērā visu, EOS neapšaubāmi ir viena no 2021. gada galvenajām kriptovalūtām.

Cardano (ADA)

Cardano 2017. gada septembrī izveidoja Ethereum līdzdibinātājs Čārlzs Hoskinsons. Tāpat kā Ethereum, Cardano ir izstrādāta arī kā platforma decentralizētām lietotnēm un viedajiem līgumiem..

Tāpat kā EOS, atšķirība starp Cardano un Ethereum slēpjas daudzajos tehnoloģiskajos uzlabojumos, ko tā ir veikusi salīdzinājumā ar Ethereum tehnoloģijām. Cardano tiek uzskatīts par 3. un vismodernāko blokķēdes tehnoloģiju paaudzi (tāpat kā EOS un NEO), padarot to par vienu no 2021. gada 10 galvenajām kriptovalūtām.

Pros Cardano

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map