Vai Bitcoin ir burbulis: lielais Bitcoin burbulis pārsprāgt

Vai bitcoin ir burbulis - Bitcoin logotipsKopš Bitcoin sākuma laikiem skeptiķi vienmēr jautāja – vai Bitcoin ir burbulis? Vai tā ir tikai kārtējā uzpūstā un pārmērīgā tendence? “Bitcoin burbuļa” jēdziens daudzus gadus ir interesējis cilvēkus – ir bijis daudz zvanu un apgalvojumu, ka “Bitcoin burbuļa plīsums” visu laiku notika dažādos gadījumos, taču kriptonauda joprojām ir dzīva un vesela.

Šajā apmācībā mēs centīsimies atklāt Bitcoin burbuļa noslēpumus – kas tas ir, kāpēc cilvēki par to runā, kā tas tiek raksturots un tā tālāk. Mēs runāsim par argumentiem “par un pret”, kas visbiežāk tiek izvirzīti, runājot par šo “burbuli”.

Pēc tam mēs centīsimies atbildēt uz vienmēr ilgojošos jautājumu – vai Bitcoin ir burbulis? Un, ja tas ir … Kad pārplīsīs Bitcoin burbulis?

Ko nozīmē burbulis?

Tāpēc mums ir jautājums – vai Bitcoin ir burbulis? Bet ko nozīmē izteiciens “Bitcoin burbulis”Faktiski nozīmē?

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Finansiālā izteiksmēburbulis”Ir stāvoklis, kad aktīvs visilgāk paliek novecojis, pēc tam eksplodē, un tā cena pieaug caur jumtu. “pārsprāgt”, Uz kuru atsaucās, notiek, kad šī aktīva cena samazinās tikpat ātri, cik tā pieaug.

Kritumam tomēr jābūt ļoti specifiskam – un ar konkrētu es domāju pastāvīgu. Ja aktīvam (šajā gadījumā Bitcoin) izdodas atkal pieaugt, tad tas nebija “burbuļa plīsums”.

Kā jūs zināt, vai tas ir pārsprāgt vai viltus trauksme, kamēr notiek kritums? Nu, tā ir sarežģītā daļa – to visu nevar pateikt tik vienkārši.

Ja esat Bitcoin eksperts, kurš monētai seko kopš tās izveides, iespējams, varēsiet pastāstīt kaut vai divas lietas par tās nākotni. Tomēr, kas attiecas uz kriptovalūtām, tām ir viena ļoti svarīga iezīme – tās ir absolūti neparedzamas un ārkārtīgi nestabilas.

Iespējams, jūs katru dienu esat sekojis Bitcoin no brīža, kad tas tika izlaists, un joprojām pilnībā neatbilst jūsu prognozēm. Monētas cenu šūpošanai var notikt tik daudz neparedzamu lietu, ka to ir gandrīz neiespējami sekot.

Tagad es jums parādīšu, kāpēc cilvēki uzskata, ka Bitcoin burbulis ir eksplodējis.

Bitcoin burbulis

Cilvēki mēdz definēt finanšu burbuļus dažādos veidos. Vienkāršības labad es to sadalīšu trīs galvenajās daļās.

  • Pašā sākumā aktīva cena ir ļoti zema un nav ievērības cienīga. Tas nedaudz svārstās, bet lielāko daļu laika ir nemainīgi zemā līmenī. Šeit cilvēki nepievērš īpašumam īpašu uzmanību, un tas joprojām nav piedalījies nevienā ievērojamā situācijā vai notikumā, lai tiktu pamanīts.
  • Noteiktā brīdī aktīvs sāk iegūt vilci un pieaugt cenas. Lieta, kas atšķir šo pieaugumu no jebkura cita normāla aktīvu pieauguma, ir intensitāte – cena pieaug ar pieaugošu intensitāti un ātrumu. Tas notiek tāpēc, ka, lai gan cilvēki redz, ka aktīvs ir daudzsološs, viņi arī vēlas tajā ieguldīt un gūt ātru peļņu. Jo vairāk cilvēku sāk pievienoties vilcienam, jo ​​ātrāk cena piepūšas – gluži kā burbulis.
  • Trešais un pēdējais posms ir sadalījums – tāpat kā cena pieauga bez jebkāda acīmredzama iemesla, tāpat tā samazinās. Šeit cilvēki sāk panikā pārdot visus savus aktīvus, baidoties, ka cena vēl vairāk sabruks un viņi zaudēs naudu. Tas kļūst par nebeidzamu ciklu, līdz aktīva cena pilnībā sabrūk – vai, citiem vārdiem sakot, burbulis plīst.

Tagad, ņemot vērā iepriekš sniegtās zināšanas, ieskatieties zemāk redzamajā diagrammā:


Vai Bitcoin ir burbulis? Bitcoin diagramma

Vai tas jums kaut ko atgādina?

Šī ir Bitcoin cenu diagramma no tās izveidošanas brīža līdz pat mūsdienām.

Kā jūs varat pateikt, šai diagrammai ir lielākā daļa burbuļa iezīmju – lēns un novecojies sākums, pēkšņs maksimums un pēc tam tikpat pēkšņs kritums. Bet pēdējā daļa ir nedaudz atšķirīga – cena nesamazinājās līdz nullei. Turklāt – šķiet, ka tas ir stabilizējies.

Tas bieži ir viens no galvenajiem vizuālajiem argumentiem, ko Bitcoin atbalstītāji izmanto, mēģinot atspēkot apgalvojumu, ka Bitcoin ir burbulis. Kad šāds finanšu burbulis pārsprāgst, cena ātri sasniedz nulles nulli, un parasti nav iespēju atgūties. Runājot par Bitcoin, mēs varam redzēt, ka tas tā nav.

Tātad Bitcoin ir burbulis? Lai iegūtu lielāku priekšstatu, analizēsim dažus biežāk sastopamos argumentus “par un pret”.

PRIEKŠ

Cilvēki, kuri atbild uz jautājumu “vai Bitcoin ir burbulis?” ar pozitīvu atbildi ir daži svarīgi argumenti, lai pamatotu šo apgalvojumu.

Pirmkārt, viņi saka, ka Bitcoin vienkārši nav taustāms – tā ir decentralizēta valūta, kas nozīmē, ka neviena valdība to neatbalstītu. Fiat valūtām ir zināma stabilitāte, jo tām ir milzīgas bankas un valdības, kas tās atbalsta. Turklāt viņiem tiek piemērotas sankcijas un pat stimuls – jūs varat maksāt nodokļus ar fiat valūtām un izmantot tos citiem oficiāliem jautājumiem. Runājot par Bitcoin (un lielāko daļu citu kriptovalūtu), tas tā nav. Dažādas valdības mēdz sankcionēt Bitcoin ļoti dažādos veidos tikai tāpēc, ka tam nav konkrēta īpašnieka – neviena persona vai organizācija nekontrolē attiecīgo kriptovalūtu.

Vēl viens liels arguments ir tāds, ka Bitcoin tika vienkārši pārspīlēts un uzpūsts tālu no mēra. Tā bija pirmā šāda veida parādība – bija daudz mazāk cilvēku, kas to nopirka, lai to izmantotu, salīdzinot ar to cilvēku skaitu, kuri vēlējās to vienkārši apgāzt – nopirkt zemu un pārdot augstu.

Tā kā kriptogrāfijas monētai nebija pietiekami spēcīga atbalstītāju, kas rūpējās par tās labklājību, cenu turpināja uzpūst tie, kas vienkārši meklēja veidus, kā gūt ātru peļņu.

Bitcoin nestabilitātes dēļ valdības visā pasaulē ir nolēmušas noteikt sankcijas un aplikt ar nodokļiem tās izmantošanu, un daži no tiem iet tik tālu, cik faktiski aizliedz kriptonauda. Tas bija viens no galvenajiem faktoriem, kas izraisīja Bitcoin milzīgo cenu kritumu.

Iespējams, ka viens no spēcīgākajiem argumentiem, kas apgalvo, ka Bitcoin ir burbulis, ir tas, ka tas ir vienkārši pārāk neskaidrs un labi… vecs.

Tagad tādām kriptovalūtām kā Litecoin, IOTA un Ethereum gandrīz visos iespējamos aspektos ir izdevies pārspēt Bitcoin. Litecoin ir četras reizes ātrāks nekā Bitcoin, IOTA ir tehniski pārāka un Ethereum ir faktisks tīkls, ko izmanto citu kriptovalūtu veidošanai un izveidošanai. Katru dienu mēs redzam, kā tirgū ienāk jauni un ievērojami uzlaboti kriptotēli – Bitcoin bija sākotnējais un kriptovalūtu pamatsadaļā, taču cik ilgi šī reputācija var saglabāties, līdz cilvēki sāk saprast monētas trūkumus?

Salīdziniet kriptogrāfijas biržas blakus ar citiem

Vai tu zināji?

Vai esat kādreiz domājis, kuras kriptogrāfijas biržas vislabāk atbilst jūsu tirdzniecības mērķiem?

Skat & salīdziniet TOP3 kriptogrāfijas biržas blakus

PRET

Pat ja uzdodat jautājumu “Vai Bitcoin ir burbulis?” ir kļuvis izplatīts dažādās kriptogrāfijas kopienās visā pasaulē, ir daudz cilvēku, kas joprojām tic kriptogrāfijas valūtai un ņirgājas par jebkādām pretenzijām, ka tā ir burbulis. Izmēģināsim un analizēsim galvenos argumentus, kas cilvēkiem ir, atbildot “nē” uz jautājumu “vai Bitcoin ir burbulis?”.

Vai bitcoin ir burbulis? Bitcoin kriptogrāfijas valūta

Pirmkārt, lai arī Bitcoin cena tiešām stipri svārstās, tas nenozīmē, ka tam nav bijusi konsekventa vērtība. Kā jau minēju iepriekšējā nodaļā, cilvēki mēdz novērtēt Bitcoin daudz dažādu iemeslu dēļ. Monēta ir kļuvusi par reālu valūtas piemēru, kurai nav nepieciešama ne centralizēta jurisdikcija, ne pārvaldība – tās vērtību nosaka cilvēki, kas to lieto. Tas, savukārt, aizdod risinājumu, kāpēc Bitcoin nav burbulis.

Kaut arī daži investori ir pārliecināti, ka Bitcoin ir sasniedzis savu nāvi, citiem nav problēmu ieguldīt kaut ko tādu, kas tiek uzskatīts par nepastāvīgu.

Daudzi cilvēki uzskata Bitcoin par finanšu vārteju – cik reizes internetā esat saskāries ar dažādiem salīdzinājumiem, kas saistīti ar Bitcoin? Šādi salīdzinājumi:

… Šis Bitcoin jaucējkrāns, kas tika dibināts 2010. gadā, sākotnēji izdalīja 5 Bitcoins vienam lietotājam – tas šodien būtu USD 20 000 USD! …

Daži investori iegulda naudu Bitcoin galvenokārt JO, jo tā ir nestabila – viņi cer un sagaida, ka monētas cena tuvākajā (vai tālā) nākotnē strauji pieaugs. Tāpēc arguments par Bitcoin neatbilstību nav pamatots iemesls, lai to norakstītu kā vienkāršu burbuli.

Turklāt, runājot par to, kāpēc Bitcoin nav burbulis, ir vērts norādīt, ka monētai visā tās darbības laikā bija varbūt četri vai pieci “burbuļu plīsumi”. Cilvēki uzdeva jautājumu “Vai Bitcoin ir burbulis?” visilgāk – un kriptonauda vienmēr ir cēlusies no pelniem.

Patiesību sakot, šī ir lielākā avārija, kādu monēta jebkad ir piedzīvojusi, taču, kā jūs, iespējams, redzējāt no diagrammas, kuru esmu parādījis iepriekš, tā jau ir sākusi stabilizēties. Daudzi no Bitcoin atbalstītājiem uzskata, ka, lai arī šoreiz kritums bija nozīmīgāks, tas joprojām ir tikai tas – vēl viens kritiens no daudziem.

Vai Bitcoin ir burbulis?

Tātad, tagad, kad mēs esam runājuši par argumentiem “par un pret”, kāpēc Bitcoin ir burbulis un kāpēc Bitcoin nav burbulis, kāds ir faktiskais secinājums? Vai tāds vispār ir?

Neatkarīgi no gadījuma, ir skaidrs, ka Bitcoin ir bijis spēļu mainītājs, vairākkārt definējot šo terminu. Tas attiecas gan uz digitālajiem tirgiem, gan uz sabiedrisko viedokli.

Visu gadu laikā Bitcoin ir bijis gan kāpums, gan kritums. Katru reizi, kad monēta sabruka cenā, cilvēki steidzās prognozēt dažādas lietas – sākot no lieliem kāpumiem tikai dažu stundu laikā līdz absolūtam kritumam vai, citiem vārdiem sakot, “burbuļa plīsumiem”.

Tomēr, ja tiek vaicāts “vai Bitcoin ir burbulis?”, Būtu diezgan naivi saaukstēties “jā” vai “nē”..

Viena lieta šķiet gandrīz droša – ja Bitcoin ir burbulis, tas vēl nav pārsprāgts. Monētas cena ir pārstājusi kristies un tagad atkal lēnām, bet noteikti kāpj augšup.

Dažādi globāli notikumi nosaka Bitcoin cenu svārstības – kamēr dažas valdības aizliedz kriptonauda, ​​citas tos pieņem. Katru dienu ir neskaitāmi daudz ziņu par dažādiem notikumiem, kas saistīti ar kriptovalūtām. Daži no šiem ziņojumiem ir pozitīvi, citi – ne tik daudz. Tomēr noteikti ir tas, ka visi šie notikumi vienā vai otrā veidā ietekmē Bitcoin cenu, un, lai gan monētai ir reāla un reāla izmantošana, cilvēki to izmantos.

Secinājums

Ja jūs jautātu dažādiem cilvēkiem “vai Bitcoin ir burbulis?”, Jūs, iespējams, pastāvīgi saņemsiet dažādas atbildes. Daži cilvēki jūs mierinātu, ka Bitcoin nebūt nav līdzīgs pat tādam kā finanšu burbulis, bet citi zvērētu, ka “Bitcoin burbuļa pārsprāgt” jau ir noticis sen.

Ja attiecīgā kriptogrāfijas monēta IR burbulis, bet tā joprojām ir dzīva, tad kad pārplīsīs Bitcoin burbulis? Nu, atbilde ir diezgan vienkārša – tiklīdz tā vairs nav noderīga iedzīvotājiem.

Kriptogrāfijas valūtā ir zelta likums, kas saka, ka kriptogrāfija paliks dzīva un plaukstoša, kamēr tai būs reāls, piemērojams lietojums. Runājot par Bitcoin, nešķiet, ka tas drīz zaudēs lietojumu.

Kad jautāja: “Kad Bitcoin burbulis pārsprāgs?”, Iespējams, neviens nevarēja piedāvāt stabilu, konkrētu atbildi. Kaut arī vēsturē ir bijis daudz līdzīgu situāciju (2008. gada finanšu krīze, Misisipi burbuļa plīsums utt.), Bitcoin ir mazliet savādāks nekā visi. Faktam, ka šī kriptonauda ir decentralizēta, noteikti ir savi trūkumi, taču dienas beigās tas, iespējams, ir arī tās lielākais spēks.

Tātad Bitcoin ir burbulis? Nu, to varēs pateikt tikai laiks. Pat ja tas tā ir, tas noteikti vēl nav pārsprāgt.

Es ceru, ka šī rokasgrāmata jums bija noderīga. Mēģiniet sekot līdzi ar Bitcoin saistītajām ziņām, vienmēr veiciet pēc iespējas vairāk pētījumu, un jums vajadzētu būt iespējai izveidot savu viedokli par jautājumu “Vai Bitcoin ir burbulis?”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map