Zcash vs Monero – pilnīgs ceļvedis

Šajā Zcash vs Monero ceļvedī jūs uzzināsiet par abu monētu vēsturi un komandām, atšķirībām starp to mērķiem un tehniskajiem aspektiem un varēsiet izlemt, kurai no tām jūs dodat priekšroku salīdzinājumā ar otru. Es paskaidrošu sekojošo par katru no šīm interesantajām, tomēr līdzīgajām valūtām.

Cerams, ka šīs Zcash vs Monero rokasgrāmatas beigās jums būs droša izpratne par visiem iepriekš minētajiem punktiem. Tam vajadzētu palīdzēt izlemt, kuru vēlaties izmantot vai ieguldīt.

Kā redzat, šajā Monero vs Zcash ceļvedī ir jāiekļauj daudz lietu, tāpēc sāksim bez papildu sarunas!

Kriptovalūtu galvenie elementi

Lai sāktu šo ceļvedi Zcash vs Monero, vispirms jūs aizvedīšu atpakaļ, pirms kāda no monētām pastāvēja. Kad Bitcoin blockchain pirmo reizi tika palaists, parādījās daudz rakstu par Bitcoin anonīmo raksturu. Tā bija vēlamā valūta lietošanai tumšā tīmekļa tirgū, Silk Road.

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Zīda ceļš bija pirmais no daudziem pakalpojumiem, kas lietotājiem ļāva tiešsaistē iegādāties nelegālas preces un pakalpojumus. Tāpēc bija izšķiroši, ka izmantotā valūta bija pilnīgi privāta un nebija izsekojama. Diemžēl daudziem tas nav gadījums ar Bitcoin.

Tā kā Bitcoin blokķēde (darījumu datu bāze) ir publiska, tos, kuri neizmanto sarežģītus papildu privātuma pasākumus, var viegli izsekot. Ar nelielām zināšanām un rūpīgu Bitcoin blokķēdes izpēti ir iespējams atklāt darījumu veicēju identitāti.

Lai gan joprojām ir taisnība, ka Bitcoin darījumi var būt gandrīz pilnībā anonīmi, to darīšana prasa daudz papildu drošības darbību. Šādas darbības bieži ir pārāk sarežģītas vidusmēra lietotājam un gan Zcash, gan Monero izstrādātājiem, bija nepieciešama atšķirīga un privāta kriptovalūta.

Kāpēc iet anonīmi?

Pirms pievēršos šī raksta uzmanības centrā – Zcash vs Monero – ir svarīgi apspriest, kāpēc kāds darot darījumus vēlas saglabāt savu identitāti. Šo iemeslu ir daudz. Daži ir morāli apšaubāmi, bet citi daudz mazāk. Iemesli ietver:

  • Lai iegādātos vielas, kuras tiek uzskatītas par nelegālām tajā pasaules daļā, kurā dzīvojat. Tās var izmantot gan medicīniski, gan atpūtas nolūkos. Piemēram, medicīniskās kaņepes dažās pasaules daļās ir pilnīgi likumīgas, bet citās nav. Globalizētajā pasaulē šķiet dīvaini un pilnīgi netaisni, ka iedomātās līnijas pusei kartē, kurā esat dzimis, jāizlemj, kuras zāles jums atļauts lietot. Privātuma monētas ļauj cilvēkiem piekļūt šīm vielām, personīgi nesatiekoties ar potenciāli bīstamiem cilvēkiem. Veicot pirkumus, tie aizsargā pircēja identitāti.
  • Samaksāt par pakalpojumiem, kas ļauj veikt nelikumīgas darbības. Tas varētu būt ļaunprātīgi, tāpat kā programmatūrā, ko izmanto hakeri. Tas varētu būt arī ļaunprātīgs. Anonīmu valūtu ļaunprātīga izmantošana ietver azartspēļu pakalpojumu izmantošanu apgabalos, kur azartspēles ir nelegālas, un pat maksā cilvēkiem par pakalpojumiem, kas saistīti ar brīvu pārvietošanos. Piemēram, ja homoseksuāls gribēja bēgt no tādas valsts, kuru pārvalda nomācoša valdība, piemēram, Saūda Arābija.
  • Mainīgums – vēl viena Bitcoin blokķēdes problēma ir tā, ka ir iespējams redzēt, no kurienes ir nācis Bitcoin. Tas ir jautājums, jo daži pārdevēji varēja izvēlēties noraidīt maksājumu, ja līdzekļi iepriekš tika izmantoti nelikumīgi. Šī nav laba naudas kvalitāte. Gan Monero, gan Zcash to dara tā, lai neviens nevarētu pateikt, vai kādas valūtas vienība ir izmantota nelikumīgi. Kā teikts Zcash devīzē: “visas monētas ir vienādas”.

Salīdziniet kriptogrāfijas biržas blakus ar citiem

Vai tu zināji?

Vai esat kādreiz domājis, kuras kriptogrāfijas biržas vislabāk atbilst jūsu tirdzniecības mērķiem?

Skat & salīdziniet TOP3 kriptogrāfijas biržas blakus

Atpakaļ uz pamatiem …


Tagad, kad jūs zināt dažus no daudzajiem iemesliem, kāpēc kāds vēlas izmantot anonīmu valūtu, tuvāk apskatīsim Zcash vs Monero. Esmu jau noskaidrojis, ka abas monētas nodrošina lietotāju privātumu, taču abiem projektiem ir arī citas līdzības un atšķirības.

Vispirms es piedāvāju īsu katras kriptovalūtas vēstures aprakstu, pirms es vairāk aplūkoju dažas no tām.

Monero

Monero tika izveidots 2014. gadā. Iepriekš tas bija pazīstams kā BitMonero. Tomēr tas ātri tika saīsināts līdz vienkārši Monero.

Monero ir agrākas kriptovalūtas dakša, ko sauc par Bytecoin. Tomēr bija strīdi par Bytecoin palaišanu, jo 80% no tā jau bija izrakti pirms tā izlaišanas. Daži no izstrādātājiem un kopienu, kas ir ap projektu, tam nepiekrita. Tāpēc viņi 2014. gadā izveidoja Bytecoin. Šī dakša galu galā kļūs par valūtu, kas tagad tiek dēvēta par Monero.

Monero Bitcoin izmanto citu protokolu. To sauc par CryptoNote. CryptoNote darbojas, grupējot daudzus darījumus. Tas padara neiespējamu noteikt, kurai no izejvielām (sūtītājiem) pieder katrs darījums. Ja esat kādreiz dzirdējis par Bitcoin sajaukšanas pakalpojumu, tas ir līdzīgs kādam no tiem.

Tāpat kā Bitcoin, arī Monero, lai apstiprinātu darījumus, paļaujas uz darba pierādījumu. Darba pierādījums prasa, lai Monero blokķēdes atjaunināšanai tiktu izmantota skaitļošanas jauda. Datorsistēmas, kas nodrošina šo iespēju nopelnīt atlīdzību darījumu maksu veidā, kā arī nesen kaltas monētas jaunu darījumu bloku veidošanai.

Zcash

Zcash tika dibināts nedaudz vēlāk nekā Monero 2016. gadā. Tas sāka dzīvot kā projekts, kas pazīstams kā Zerocoin. Tas ātri mainījās uz Zerocash sistēmu. Visbeidzot, tā kļuva par kriptovalūtas versiju, kuru mēs šodien pazīstam kā Zcash.

Zcash ir Bitcoin koda bāzes dakša. Tas nozīmē, ka tas ir daudz vairāk līdzīgs Bitcoin nekā Monero. Viens no grozījumiem, ko Zcash komanda veica Bitcoin koda bāzē, bija nulles zināšanu pierādījumu pievienošana, ko sauc par zk-SNARKS. Šādi tiek nodrošināta privātums tiem, kas veic darījumus ar Zcash. Nekļūstot pārāk tehniski, šos zk-SNARKS var izmantot, lai noslēptu sūtīšanas un saņemšanas adreses, kā arī darījuma summu..

Atšķirībā no Monero, pēc noklusējuma Zcash nav privāts. Lietotājiem jāizvēlas sūtīt savus maksājumus privāti. Viņi var arī nosūtīt valsts maksājumus. Tie darbojas ļoti līdzīgi Bitcoin darījumiem.

Zcash piedāvā arī atlīdzību pašai komandai. Pirmajos četros pastāvēšanas gados (līdz 2021. gadam) 20% no kopējās atlīdzības saņems izstrādātāji, investori un bezpeļņas fonds.

Monero vs Zcash: Fundamentāls & Tehniskās specifikācijas

Lai sāktu Monero un Zcash salīdzinājumu, sāksim ar viņu mērķiem.

Mērķi

Gan Monero, gan Zcash mērķis ir tas, ka tie tiks izmantoti tikai kā valūtas. Tas nozīmē, ka abu projektu izstrādātāji bija iecerējuši, lai katra monēta tiktu izmantota maksājumu veikšanai.

Zcash gadījumā šie darījumi var būt privāti, ja sūtītājs to pieprasa, vai publiski, ja tā ir viņu vēlme. Monero gadījumā darījumi ir tikai privāti.

Privāto darījumu mērķis ir aizsargāt lietotāju identitāti iepriekš minēto iemeslu dēļ. Daži uzskata, ka viņiem ir tiesības izmantot savu naudu tā, lai citi neskatītos.

Ātrums

Tālāk šajā Zcash vs Monero ceļvedī es apskatīšu katra blokķēdes ātrumu.

Monero blokķēdes bloķēšanas laiks ir divas minūtes. Tas nozīmē, ka ik pēc divām minūtēm tiek izveidoti jauni bloki. Tas padara to aptuveni piecas reizes ātrāku nekā Bitcoin, lai veiktu darījumus.

Tikmēr Zkaša bloķēšanas laiks ir aptuveni divarpus minūtes. Tas padara to aptuveni četras reizes ātrāku nekā Bitcoin un nedaudz lēnāku nekā Monero, lai veiktu darījumus.

Izmantojot blokķēdi Zcash, šis ātrums ir atkarīgs no tā, cik tīkls ir aizņemts. Ja vienlaikus ar jums darījumus sūta daudz cilvēku, iespējams, ka jūsu darījums netiks iekļauts pirmajā blokā. Lai to iekļautu, varētu būt nepieciešami vairāki bloki. Ir arī vērts atzīmēt, ka privātie darījumi katrā blokā aizņem daudz vairāk vietas. Ja tīkls apstrādāja tikai privātos darījumus, tīkla ātrums ir aptuveni seši darījumi sekundē. To salīdzina ar nedaudz vairāk nekā 26 darījumiem sekundē. Bloku aizpildošie darījumi neizmanto papildu anonimitāti.

Monero darbojas nedaudz savādāk nekā šis. Tam ir dinamiskā bloka lieluma ierobežojums. Tas nozīmē, ka bloki aug un samazinās, reaģējot uz pieprasījumu pēc tīkla. Katra bloka lielums ir balstīts uz iepriekšējiem 100 blokiem. Tas nozīmē, ja tīkls apstrādā daudz darījumu, bloka lielums lēnām palielināsies, piešķirot tīklam lielāku jaudu. Tur ir daži apgalvo, ka Monero var apstrādāt 1700 darījumus sekundē. Tomēr tas nekad nav bijis tuvu pārbaudei. Lai tas notiktu, atmiņas prasības tik un tā būtu pārāk lielas daudziem tīkla mezgliem.

Pieņemšana

Viena no jomām, kurā šie divi uz privātumu vērstie projekti atšķiras, ir to pieņemšanas līmenis. Monero, šķiet, ir atradis vairāk izmantošanas tumšajā tīmeklī nekā Zcash. Tas ir tāpēc, ka Monero ir daudz vieglāk izmantot nekā pašlaik Zcash. Pašlaik ir maz uzticamu naudas līdzekļu valūtai. Tomēr, būdams samērā jauna kriptonauda, ​​tas noteikti mainīsies.

Monero ir atradis izmantošanas gadījumus tumšajā tīmeklī, ko veic negodīgi štati, piemēram, Ziemeļkoreja, kas vēlas apiet starptautiskās sankcijas, un hakeru grupas. Vieglums, ar kādu to var iegūt parastās datorsistēmas, ir radījis arī citus interesantus lietojumus.

Pārlūkprogrammas ieguve un šifrēšana

Vēl viena joma, kurā Monero ir atradusi adopciju, ir ieguve pārlūkprogrammā. Tas ir tāpēc, ka joprojām ir iespējams iegūt Monero, izmantojot tikai GPU vai CPU. Pārlūkprogrammas ieguve ietver kalnrūpniecības programmatūras palaišanu no interneta pārlūka. To ir ļoti viegli izdarīt, lai arī tas nav ļoti efektīvs. Tomēr, ja jūs panākat, lai simtiem vai tūkstošiem datoru lietotāju izmantotu elektrību, lai to izdarītu jūsu vietā, tas var būt ļoti izdevīgi.

Piezīme: CPU ir centrālā procesora vienība. Visiem datoriem ir centrālais procesors. Jūs to varat uzskatīt par datora smadzenēm. Tikmēr GPU ir grafikas apstrādes vienība. Augstas klases spēļu datoros tiek izmantoti GPU. Tie ir jaudīgāki nekā centrālie procesori un ir nepieciešami, lai parādītu augstas kvalitātes attēlus, ko izmanto mūsdienu datorspēlēs. GPU var iegūt efektīvāk nekā CPU.

Tiešsaistes izdevējdarbība

Dažiem satura izdevējiem ieguve pārlūkošanas laikā ir veids, kā gūt peļņu no vietnes, nepiespiežot apmeklētājiem reklamēt. Ja ir skaidri norādīts, ka daļa no vietnes apmeklētāja skaitļošanas jaudas tiks izmantota vietnes finansēšanai, tas nerada reālu kaitējumu. Lietotājs var brīvi izlemt, vai viņš vēlas palikt vietnei kalnrūpniecībā vai nē.

Kripto-domkrats

Daži izdevēji nav ļoti noskaņoti par to, ka viņi liek lietotājiem viņiem iegūt kriptonauda. Turklāt dažās lejupielādes vietnēs ir paslēpta Monero ieguves programmatūra, kas ir daļa no faila, ko lietotāji lejupielādē. Kalnrūpniecības programmatūru, kas tiek izmantota datorā bez īpašnieka atļaujas, sauc par kriptogrāfisko apstrādi. Salīdzinot Zcash un Monero, kriptogrāfijas izspiešanai priekšroku dod Monero anonīmo īpašību un fakta dēļ, ka to joprojām var iegūt, izmantojot procesorus un GPU.

Kalnrūpniecība pārlūkprogrammā un labdarība

Visbeidzot, pārlūkprogrammas ieguve ir izmantota labdarības mērķiem. Bērnu labdarības organizācija UNICEF uzsāka vietni The Apiņu lapa.  The Hoplap ideja ir tāda, ka datora lietotāji var apmeklēt vietni un saziedot dažus neizmantotos skaitļošanas resursus Monero kalnrūpniecībai UNICEF..

Kad vietne tiek ielādēta, ir skaidra iespēja sākt kalnrūpniecību. Pēc tam apmeklētājam tiek jautāts, cik lielu skaitļošanas jaudu viņš vēlētos ziedot. Ja viņu veicamajiem uzdevumiem ir vajadzīga liela jauda, ​​viņi varētu saziedot tikai 20%. Vai arī, ja viņi tikai pārlūko dažas vietnes, viņi var ziedot līdz pat 80%. Raksta tapšanas laikā The Hopepage ziedoja 18 000 cilvēku!

Problēmas ar adopciju

Japānas Finanšu drošības aģentūra (FSA) 2018. gada 18. jūnijā paziņoja, ka tiks aizliegts anonīmas monētas. Tāpat kā Monero un Zcash, arī tādas monētas kā DASH un Augur’s REP ir mērķētas. FSA ir paziņojusi, ka viņu pārvietošanās pamatojums ir mēģināt apgrūtināt kriptovalūtas izmantošanu nelikumīgām darbībām.

Ja vairāk valstu sekos Japānas parādītajam piemēram, šādu privātumam piemērotu monētu pieņemšanas līmenis varētu ievērojami ciest.

Viena no jomām, kurā Zcash varētu uzvarēt Monero privātuma monētu karā, ir fakts, ka Zcash darījumiem nav jābūt privātiem. Tas viņiem varētu palīdzēt izvairīties no dažiem iespējamiem normatīviem jautājumiem nākotnē un varētu palīdzēt ievērot “pazīsti savu klientu” prasības dažādās valstīs.

Nodevu izmaksas

Rakstīšanas laikā vidējā maksa par Monero ir aptuveni 90 c. Tas ir dramatiski mainījies attiecībā uz Monero cenu. Visaugstākajā brīdī Monero nosūtīšanas izmaksas bija nedaudz virs 20 USD! Monero cieš tādas pašas mērogojamības problēmas kā Bitcoin.

Tikmēr vidējā Zcash maksa ir neticami zema. Tas ir tikai 0,0001 ZEC. Rakstīšanas laikā tas ir mazāks par 2c! Pēc Bitinfocharts.com, tie ir saglabājušies ļoti zemu visā Zcash pastāvēšanas laikā.

Vidējā Monero zcash darījumu vēsturiskā diagramma

Mērogojamība

Blokķēdes mērogojamība ir viena no aktuālākajām problēmām, ar kuru saskaras visa kriptonauda. Lai digitālā valūta patiesi spētu konkurēt ar tādiem, kādi ir VISA, globālā mērogā, tīkliem jāspēj apstrādāt daudz lielāku darījumu apjomu, nekā tas ir pašlaik.

Monero ir mēģinājis risināt mērogojamības problēmas ar dinamiskā bloka lieluma ierobežojumu. Tomēr, par ko liecina milzīgās maksas, par kurām tā ir cietusi pagātnē, tas nav pietiekami, lai ļautu tīklu izmantot visai planētai.

Tikmēr Zcash saskaras ar vēl sliktākiem mērogošanas jautājumiem nekā Bitcoin. Tā kā privātie darījumi blokos aizņem daudz vairāk vietas nekā Bitcoin, tad, ja visi vēlētos veikt anonīmus darījumus, ātri notiktu sacensības par darījumu maksu virsotnēm. Tas notika ar Bitcoin 2017. gada pavasarī. Tomēr pēc Zcash nepietiek pieprasījuma, lai šobrīd notiktu šādas sacīkstes.

Komandas

Salīdzinot kriptonauda, ​​vienmēr ir labi apskatīt komandas, kas atrodas aiz projektiem. Tas ir tieši tas, ko es aplūkošu tālāk šajā Zcash vs Monero ceļvedī.

Monero komanda

Monero komanda lielā mērā ir noslēpums. Ir zināmi divi galvenie projekta izstrādātāji. Pārējie darbojas ar aizstājvārdiem.

Riccardo “fluffypony” Spagni ir projekta vadītājs un visskaļākais izstrādātājs. Spagni dzīvo Dienvidāfrikā, kur strādā pie dažādiem kriptovalūtas projektiem, tostarp Monero. Viņš ir ļoti aktīvs čivināt zem sava roktura @fluffypony. Viņa izglītība ir loģistikā un informātikā. Papildus tam viņam ir daudzu gadu programmatūras izstrādātāja pieredze.

Spagni papildina Francisco “ArticMine” Cabañas un garš saraksts ar citu izstrādātāju aizstājvārdiem. Tā kā par komandu ir zināms tik maz, man nāksies saīsināt šo otro!

Zcash komanda

Tikmēr Zcash komanda ir daudz atvērtāka. Projekta vadītājs un dibinātājs ir Zooko Wilcox. Viņš ir izstrādātājs ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi kriptogrāfijas un datu drošības jomā. Viņš ir ļoti aktīvs čivināt zem roktura @zooko.

Zooko pievienojas pieredzējusi zinātnieku komanda. Pirmais ir tehniķis Eli Ben-Sasson. Eli ir cienījams lektors Izraēlas Tehnoloģiju institūtā. Viņš ir arī pierādījumu sistēmu projektēšanas un piemērošanas eksperts.

Nākamais ir Alesandro Čīsa. Čīsa ir Berkeley universitātes Datorzinātņu nodaļas locekle. Viņš studēja līdz Ph.D. līmenī Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā.

Šiem trim pievienojas gara tehniķu un informātikas ekspertu komanda. Tomēr mārketinga komanda lielā mērā nav klāt. Tas var ierobežot Zcash iespējamo pieņemšanu nākotnē.

Interesanti, ka daži no lielākajiem vārdiem kriptovalūtas telpā darbojas kā Zcash projekta padomnieki. Tādi kā Gavins Andresens, Vitāliks Buterins, Artūrs Breitmans un Dana Sirakjūsa palīdz pamatkomandai.

Tirgus vēsture līdz šim

Monero

Monero pirmo reizi tika izveidots slavenajā 2014. gada kriptogrāfisko lāču (pesimistiskajā) tirgū. Pirmajos gados cenu darbība pret dolāru palika nemainīga. Lielas kustības nevienā virzienā nebija.

Kad 2016. gada otrajā pusē viss kriptonauda tirgus sāka strauji palielināties, arī Monero sāka pieaugt. Tas kļuva straujāks, kad 2017. gads attīstījās, un līdz gada vidum Monero, tāpat kā lielākā daļa citu digitālo aktīvu, piedzīvoja strauju izaugsmi.

Vienas Monero monētas cena sasniedza maksimumu 2018. gada sākumā. Tas atbilda Bitcoin un jebkuram citam kriptonauda augstākajam punktam. Visu laiku augstākā Monero cena bija tuvu USD 500 par monētu.

Kopš šī augstā līmeņa tendence lielākoties ir samazinājusies ar dažiem “vēršu slazdiem”. Monero monētas cena rakstīšanas laikā (2018. gada 29. jūnijs) pašlaik ir aptuveni 120 USD.

Zemāk varat apskatīt visu Monero tirgus vēsturi.

Monero cenu diagramma

Zcash

Zcash cenu vēsture notiek pēc līdzīga modeļa kā Monero (un daudzām citām kriptovalūtām šajā jautājumā). Kā redzams no zemāk redzamā attēla, pēc tā palaišanas tā piedzīvoja sānu cenu darbību. Tomēr augšupejas tendence sākās nedaudz vēlāk nekā Monero.

2017. gada vidū cena, salīdzinot ar ASV dolāru, sāka pieaugt. Cenu diagrammā var redzēt, ka tā visu gadu saglabājās atbilstoša Bitcoin cenai. Pieaugot Bitcoin, palielinājās arī Zcash. Kad Bitcoin nokrita, arī Zcash. Tāpēc oranžā līnija, kas apzīmē Zcash sniegumu pret Bitcoin, paliek gandrīz plakana visā līdzšinējā monētas kalpošanas laikā.

Pilnu Zcash cenas vēsturi varat apskatīt zemāk.

Zcash vs Monero: Salīdzināšanas diagramma

Dibināts Kopējā galīgā piegāde Kopējās vienības rakstīšanas laikā Pašreizējā cena USD Visu laiku augstākais USD Kalnrūpniecības algoritms Bloķēt laiku Kalnrūpniecība Darījumi sekundē
Monero 2014. gada aprīlis 18 400 000 (+ 0,3 XMR / minūtē) 16 180 000 119,98 ASV dolāri 494 ASV dolāri Kripto piezīme 2 minūtes GPU / CPU Teorētiski neierobežots
Zcash 2016. gada oktobris 21 000 000 4 240 000 150,79 ASV dolāri 876 ASV dolāri Equihash 2,5 minūtes GPU / CPU Laikā no 6 līdz 26

Zcash vs Monero: Secinājums

Tātad, viss. Šis Zcash vs Monero ceļvedis ir viss paveikts! Es ceru, ka jums tas šķita gan izklaidējošs, gan informatīvs. Esmu aplūkojis kravas rokasgrāmatā. Iespējams, vislabāk ir ātri atkārtot to, ko jums vajadzēja uzzināt:

  • Zcash vs Monero pamati.
  • Zcash un Monero mērķi.
  • Viņu darījumu ātrums.
  • Zcash un Monero pieņemšana.
  • Mērogojamības problēmas, ar kurām saskaras katra komanda.
  • Zcash vs Monero tirgus vēsture.

Tagad, kad mēs visi esam pabeiguši, ko jūs domājat par Zcash vs Monero? Vai jūs domājat, ka viena monēta nākotnē kļūs par privātuma monētu? Vai arī, jūsuprāt, abi var pastāvēt kopā? Mēs labprāt dzirdētu jūsu domas!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map