Beginner`s Guide: Kas ir Tezos? Blokķēdes pārvaldības formalizēšana

Vai zināt, ka viena no nesenajām viedo līgumu platformām vēlas izveidot pašpārvaldošu blokķēdi kā īstu digitālo sadraudzību? Tā ir platforma Tezos.

Kas ir tezos blockchain

Attēlu kredīti: Tezos

Tas ir bijis uzmanības centrā labu un sliktu iemeslu dēļ. Tezos ICO reģistrēja vairāk nekā 200 miljonus ASV dolāru. Tas ir labajā pusē. Bet, no otras puses, Tezo ir pārdzīvojis dažādas problēmas. Tas ir saskāries ar tiesas prāvām un valdes locekļu cīņām par varu.

Visās problēmās, ar kurām tā ir saskārusies, komanda vēlas izstrādāt viedu līgumu platformu. Platformā cilvēki, kuriem ir kopīgi mērķi un intereses, var veikt darījumus – patiesais sadraudzības mērķis.

Tezos komanda ir gājusi tālāk, lai sasniegtu dažus pagrieziena punktus, piemēram, Betanet palaišanu. Bet ar šīm pūlēm Tezos ir ļoti detalizēts?

Kas ir Tezos: jauna platforma decentralizētām lietojumprogrammām

Tezos vēsture

Par Tezos ģenēzi nav daudz informācijas. Tomēr daži ziņojumi norāda, ka Tezos ģenēze var būt datēta ar 2014. gadu. Šajā periodā darbojās tikai Bitcoin. Ethereum vēl bija zīdaiņu gados. Tādējādi arguments, ka, ja Tezos kādreiz tika būvēts kā konkurents, tad konkurence notika ar Bitcoin.

Tomēr platformas ciešā rakstura dēļ ar Ethereum platformu tā tiek uzskatīta par galveno Ethereum konkurentu. Ethereum viedais līgums ir izstrādāts Solidity. Bet Tezos viedais līgums tiek izveidots OCaml funkcionālajā valodā.

OCaml valoda

OCaml ir vispārīga programmēšanas valoda. Valoda ir izturīga. Tas nozīmē, ka valodu ir viegli atkļūdot un uzturēt. Arī valoda ir izteikta izteiksmīguma un drošības jautājumos.


Argumenti liecina, ka valodu vislabāk izmantot sistēmā, kur viena kļūda noved pie lieliem zaudējumiem. Turklāt valoda lepojas ar plašu attīstības rīku un bibliotēku bāzi.

Tāpēc nav grūti pateikt, kāpēc Tezos izvēlējās izvēlēties valodu.

Tezos atrisināja Ethereum ‘Problēmas’

 • Drošības problēmas kriptogrāfijā. Miķelsona izmantošana viedajos līgumos būs risinājums.
 • Ethereum darba sistēmas apliecinājums. Tezos uzskata, ka Ethereum darba pierādījums ir ļoti dārgs un centralizēts. Tezos to atrisina, deleģējot likmju mehānisma pierādījumus.
 • Ethereum darījumu valoda. Ethereum lietotajai valodai trūkst izteiksmīguma. Tezos darījumiem izmanto OCaml valodu. Valoda ir izteiksmīgāka nekā citi, piemēram, Solidity.
 • Koordinācijas jautājumi, kas liek Ethereum, nespēj dinamiski ieviest jauninājumus.

Risinot šīs problēmas, Tezos izstrādes komanda uzskata, ka viņi var nākt klajā ar labāku blokķēdes platformu.

tezos funkcijas

Attēlu kredīti: Tezos

Tezos viedie līgumi.

Tezos viedie kontakti ir statusa konti, kas norāda izpildāmo kodu. Katram kontam vai drīzāk līgumam ir pārvaldnieks. Pārvaldnieks kontrolēs kontu. Pārvaldnieks ir konta īpašnieks. Līgumos ir divu veidu atslēgas; publiskā atslēga un privātā atslēga.

Bloku un kalnrūpniecības bloku parakstīšanai tiks izmantotas publiskās atslēgas.

Viedais līgums būs Miķelsona programmēšanas valodā. Valoda ļaus izstrādātājiem izveidot viedus līgumus un dApps, kas būs izturīgi pret trešo personu iejaukšanos vai cenzēšanu.

Padziļināsimies nedaudz par šo viedo līgumu valodu Miķelsonu. Ethereum kā Solid līguma valodas veidu izmanto Solidity. Atšķirībā no Solidity, Tezos izmantotā jaunā viedā līguma valoda nav nekas apkopota. Kāda ir šī ietekme?

Tezos virtuālā mašīna interpretē valodu. Tas ir vairāk salīdzināms ar EVM baitkodu tikai ar augsta līmeņa konstrukcijām. Šīs augsta līmeņa konstrukcijas ietver: kartes, lambdas, komplekti un līgumam raksturīga darbība. Tāpēc tas nozīmē, ka valoda atvieglo cilvēku dzīvi, jo tās lasīšana ir vienkārša. Valoda tiek atzīta par risinājumu meklēšanu izaicinājumiem, kas rodas, izmantojot Solidity.

Tezos pierādījums par likmi

Platforma ir vienādranga platforma. Katram dalībniekam ir mezgls. Tezos likmju pierādīšanas sistēma ir mehānisms, kurā dažādi mezgli nonāks pie vienprātības par blokķēdes stāvokli. Daudzām citām blokķēdes tehnoloģijām ir savas PoS sistēmas. Bet, atšķirībā no citiem PoS mehānismiem, Tezos platforma ļauj ikvienam piedalīties PoS. Pēc tam tiek apbalvoti visi, kas piedalās procesā, lai panāktu vienprātību par Tezos stāvokli.

Papildus tam, ka ikviens var piedalīties, PoS mehānisms Tezos ir lētāks. Arī šķēršļi iekļūšanai ir mazāki. Tātad, tas ir viegli pieejams.

Tezos parakstīšanas bloks

Tezos izmanto bloku parakstīšanas koncepciju, lai ierobežotu savtīgu ieguvi. Parakstīšanas bloki nozīmē to, ka, kad tiek izkalts bloks, tam tiek piešķirtas 16 izlases veida parakstīšanas tiesības. 16 ieinteresētās personas, kurām piešķirtas paraksta tiesības, novēros visu kalšanas procesu un iesniegs parakstus, lai apstiprinātu blokus.

Pēc tam parakstītājas ieinteresētās puses tiek stimulētas. Viss bloku parakstīšanas process ir pazīstams kā Tezos Baking.

Vai kalnrūpniecība ir iespējama Tezos?

Nu jā! Platforma ļauj iegūt ruļļus. Kalnrūpniecība ir pazīstama kā cepšana. Ieinteresētā persona var izdzēst bloku pēc minūtes, bet nākamo bloku – pēc divām minūtēm, un tendence turpinās.

Gadījumos, kad klients saskata iespēju izdzēst augstas prioritātes bloku, Tezos ļauj veikt drošības depozītus. Drošības nauda dod jums virsroku augstas prioritātes akciju ieguvē. Gadījumos, kad ir drošības nauda un netiek veikta kalnrūpniecība, sistēma atmaksā drošības naudu klienta makā.

Kas ir Tezos rullis?

Rolls ir žetonu grupa, kuras dziesma tiek turēta Tezos virsgrāmatā. Žetonus izmanto, lai izvēlētos, kurus delegātus izvēlas cept. Delegāta spēja cept ir tieši proporcionāla viņiem piešķirtajiem žetoniem. Rullī ir 10000 žetonu.

Ko vajag cept?

Cepšana ir diezgan vienkāršs darbs. Tomēr ir dažas prasības, kas nepieciešamas cepšanai.

Pirmkārt, cepšanai jums būs nepieciešams procesors, atmiņa un joslas platums. Blokķēdes uzdevums ir cepējs ar atbildību izveidot blokus, kurus viņi cep. Pēc bloku izveidošanas viņiem būs jāapstiprina bloki. Tas aizņems ievērojamu vietu atmiņā un joslas platumu. Turklāt maizniekam ir nepieciešams stabils un drošs interneta savienojums.

Tālāk viņiem ir vajadzīga drošība tiem cepamajiem blokiem. Tezos platforma piedāvā maizniekiem stimulus drošiem blokiem. Ir trīs galvenie veidi, kā maiznieki nodrošinās savu darbību.

Pirmkārt, ielaušanās novēršana un mazināšana, kas nodrošina, ka neviens attāls apvalks nevar piekļūt cepšanas procesam. Otrkārt, DDOS pretestība – veids, kā viedie maiznieki injicēs savus blokus no vairāk nekā vienas IP adreses. Visbeidzot, drošības apsvērumu dēļ maizniekam ir jāaizsargā privātā atslēga.

Tezos žetoni maizniekam

Lai maiznieks varētu kalpot kā delegāts maizes cepšanai, viņiem vienmēr jābūt vismaz 8,25% no deleģētajiem žetoniem.

Tezos delegācijas valsts

Deleģēšana galvenokārt ir cepšanas atlīdzību sadale. Sistēma var automātiski veikt deleģēšanu. Kāds ir delegācijas stāvoklis Tezos?

Ir aptuveni 33,33% aktīvo Tezos žetonu. No šī skaita bloku ķēde deleģē milzīgu daļu līdz 90% no 33,33% aktīvo marķieru. Izmantojot šos skaitļus, var pamatoti apgalvot, ka deleģēšanas sistēma ir pārsātināta un pārāk abonēta. Pārmērīgu abonēšanu var attiecināt uz;

 • Optimisms ap delegācijas peļņu
 • Tezos publiskais cepšanas mehānisms ir viegli pieejams, un tam ir samērā zems šķērslis iekļūšanai
 • Zema žetonu apmaiņa, jo žetonu turētāji ir nolēmuši tos uzglabāt.

Tezos iespējamā attīstība

Attīstības komanda nepārtraukti cenšas padarīt platformu arvien lielāku. Šeit ir daži iespējamie pavārmākslas notikumi. Un Tezos kopienai vajadzētu sagaidīt.

 1. Ne-interaktīvas nulles zināšanas Zināšanu pierādījumi. Tā būs lieliska īpašība, lai darījumus nevarētu izsekot. Tomēr šķēršļi, kas jāpārspēj šī NIZKPoK augļa sasniegšanai, būs pamatā DRS modeļiem. Nepietiek pietiekamu pētījumu un pierādījumu par sistēmas panākumiem blokķēdes pasaulē. DRS modelis nozīmēs tikai to, ka sistēmai ir jāatgriežas pie uzticamo personu sistēmas. Kā uzticama puse nodrošinās DRS modeli. Iespēja infiltrēties trešajām pusēm.
 1. Zvana paraksts. Nu, CyptoNote izstrādāja gredzenveida parakstus privātumam. Tādēļ klients var iztērēt savas Tezos monētas, neatklājot klienta adresi.

Tezos pārvaldība

Tāpat kā lielākajai daļai platformas funkciju, arī Tezos ir pārvaldības struktūra, kurā galvenā ir visu iesaistīto pušu iesaistīšanās. Platformai ir vēlēšanu cikls un teikšana protokola grozījumos. Tas ir solis, lai klienti jūtas iesaistīti kriptonauda attīstībā, kad tā cenšas attīstīties. Arī pārvietošanās ļauj uzraudzīt ļaunprātīgus mēģinājumus grozīt protokolu.

Paskaidrots Tezos pašlabojuma jēdziens

Nu, kad izstrādātāji veic jaunināšanu uz blockchain platformas, platforma sadalās. Mēs dalīto procesu saucam par “dakšu.” Vairumā gadījumu sabiedrība dakšu saista ar tīkla traucējumiem, kopienas dalīšanos un klientu stimulēšanas plānu izmaiņām..

Tezos izstrādātāji uzlabo sistēmu bez sadalīšanas. Tāpēc tie novērš problēmas, kas saistītas ar dakšu. Turklāt jauninājumu izpildes izmaksas būs pieejamas, salīdzinot ar citām blokķēdes platformām.

Tezos Betanet

Pārbaudes tīkls Alphanet izrādījās veiksmīgs vairāk nekā gadu. Šajā gaismā Tezos fonds uzskatīja par piemērotu izmēģināt reālās pasaules kripto pieredzi. Viņi uzsāka Betanet ar ierosinātu ģenēzes bloku. Ģenēzes blokā ir informācija par piešķīrumiem, kas tiks veikti fondam.

Betanet sniedz reālu sajūtu par darījumiem blokķēdē. Ir atļauti kopienas locekļi, kuri vēlas iesaistīties šajā pieredzē. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka Betanet izaicinājums ir uzturēšana, pielāgošana un neplānota dīkstāve minētajā periodā.

Tezos ICO

Tezos ICO, iespējams, ir visinteresantākais blokķēdes jaunākajā vēsturē. Ne tikai par monētas cenu, bet arī par notikumiem, kas sekoja ICO.

SIO notika 2017. gada jūlijā. SIO ieguva USD 232 miljonus, kas līdz tam laikam bija lielākais. Sekojošais bija postošs. Tezos dibinātājiem Ketlīnai un Artūram Breitmaniem, kas ir vīrs un sieva, bija domstarpības ar Šveices fonda vadītāju Johanu Geversu par viņa amatu valdē. Breitmans vēlējās, lai viņš atkāpjas. Lai to atspēkotu, Šveices fonda vadītājs Johans Gevers sacīja, ka Breitmanu loma nav skaidra, un tieši viņi ir Tezos palaišanas cēlonis. Tas kļuva par vairāk nekā 7 mēnešu tiesas procesa priekšmetu. Tādējādi cīņas noveda pie produkta ieviešanas kavēšanās.

Tomēr 2018. gada sākumā Šveices fonda vadītājs atkāpās no amata. Čivināt pēc atkāpšanās viņš atsaucās uz to, ka viņa aiziešanai vajadzētu bruģēt ceļu startam. Un tas notika projekta labā.

Vai atkāpšanās bija brīvprātīga, nav skaidrs. Tomēr skaidrs ir fakts, ka ir notikuši fonda un valdes pārveidojumi. Patlaban kurss patlaban notiek pat ar aizturēšanu.

Tezos zina savu klientu / Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana (KYC / AML)

Nesenajās ziņās fonds Tezos paziņoja par KYC / AML ieviešanu. Gājienā, kas izklausās nepopulārs. Cilvēki uzskata, ka šī kustība papildina sarežģītību. Tomēr solis pārliecināja pamatu, ka izstrādātāji nav spēruši soli, lai sarežģītu klientu dzīvi. Tāpat šis solis nav privātuma graušana. Bet solis, lai ievērotu straujo regulatīvās ainavas attīstību.

Domstarpības starp kopienas locekļiem un fondu šajā jautājumā ir izaicinājums. Sabiedrība izaicinājumu izvirza kā māju sadalītu veidu. Tas nozīmē, ka ir grūti visus ievietot vienā lapā. Lai gan ar demokrātiju platformā būtu aizraujoši redzēt, kā tas notiek.

Tezos grantu veidošanas process

Cenšoties stimulēt platformas izstrādātājus, Tezos fonds paziņoja par grantu piešķiršanas procesu. Dažreiz process sāksies šī gada augustā. Dotācijas būs paredzētas trim jomām;

 • Pētījumi un pētījumi, kuru mērķis ir uzlabot Tezos platformu un saistītās tehnoloģijas
 • Atbalsts jaunu rīku un lietojumprogrammu radīšanai Tezos ekosistēmai
 • Centieni stiprināt un kopt augošo Tezos kopienu

Jebkuram izstrādātājam ar prasmēm un zināšanām ir iespēja parādīt to fondam un nopelnīt naudu, atrodoties tajā. Tas ir lielisks veids, kā iesaistīt kopienas locekļus, vienlaikus uzlabojot platformu.

Tezos monētas: XTZ

Tezos monēta XTZ, kas pazīstama arī kā tezzies, ir oficiālā valūtas monēta. Kopā ir 763 306 930 XTZ monētas. No kopējā 607 489 041 XTZ ir apgrozībā. Tas nozīmē USD 1 401 829 561 USD tirgus ierobežojumus.

Ģenēzes blokā cena ir 0,37 ASV dolāri, tomēr cena izpaudīs bullish tendenci, un laika gaitā tā pieaugs 100 reizes. Ar ICO lielumu izaugsme ir ļoti sasniedzama.

Pakalpojums platformā Tezos

Tezos platformā ir četri pakalpojumi; mezgls, maizes ceptājs, klients un ļaunā klienta pakalpojumi. Ļaujiet mums izpētīt katru pakalpojumu.

Tezos mezgls ir galvenā programma. Mezgls izveido savienojumu ar tīklu, apstiprina darījumus un izveido savienojumu ar globālo publisko virsgrāmatu.

Tezos platformā seifam tiek izmantots termins klients. Seifs apstrādā līgumu adreses.

Maiznieks uzrauga tīklu un izveido blokus. Ļaunais klients ir integrācijas pārbaudes rīks. Rīks mēģina mānīt mezglu mezglam, lai identificētu viltotus datus vai lielu datu daudzumu.

Tezos mezgls detalizēti

Kā skaidri uzsvērts iepriekš, mezgls ir galvenā programma. Mēs detalizēti sadalām mezglu

Mezglam ir vienādranga slānis, konteksta datu bāze un tīkla čaula.

Vienaudžu slānis

Vienādranga ir mezgla virspusējākā sastāvdaļa. Šis vienaudžu slānis čukst mezglam. Vienādranga slānim ir šādas papildu funkcijas.

 • Katram vienaudžu slānim ir privāta atslēga. Vienaudžu slānis atslēgu aprīko ar likmes apliecinājuma zīmogu. Šī funkcija nozīmē, ka, ja vienaudžs sabiedrībā vēlas platformā atvērt jaunu identitāti, tas radīs minimālas izmaksas.
 • Tezos platforma regulāri apmainās ar zināmiem labiem vienaudžiem. Šī apmaiņa ir stratēģija, lai platformā nodrošinātu vislabāko savienojamību.
 • Vienaudžu slānis uzrauga un vērtē vienaudžus. Platforma nepareizi rīkojošos vienaudžus ievieto pelēkajā vai melnajā sarakstā. Un labi izturējušies vienaudži var nopelnīt vietu baltajā sarakstā.
 • Vienādranga slānis nodrošina, ka visa saziņa starp mezgliem ir autentiska un šifrēta drošībai, drošībai un uzticamībai.

Konteksta datu bāze

Šis mezgla komponents glabā datus. Šeit saglabātie dati ir saistīti ar virsgrāmatas stāvokli. Tezos platforma kā aizmuguri izmanto Irminu. Irmin nodrošina funkcionālu glabāšanas skatu, un tas kodē virsgrāmatas stāvokli. Jaucējkoka forma izskaidro virsgrāmatas stāvokli, kas atvieglo klientu vienkāršu pārbaudi.

Tezos laiku pa laikam veic Irmin mērogojamības testus, lai pārbaudītu tā veiktspēju liela mēroga darījumos. Arī datu bāzē ir bloki un darbības.

Tīkla čaula

Starp tīklu un protokolu atrodas saskarne. Interfeiss ir tīkla čaula. Tam ir būtiska loma platformā. Tīkla apvalks pārņem vienaudžu sūtītos blokus un apstiprina tos atbilstoši pašreizējam protokolam. Tīkla apvalks neapšaubāmi ir vissmalkākā mezgla daļa. Smalkais raksturs nav drošības nozīmē, bet gan spēja to pareizi izlabot. Tomēr Tezos fonds pastāvīgi meklē veidus, kā to pareizi izdarīt.

Kas ir Tezos` ceļvedis

Tezos fonds ir vainīgs, jo nav izveidojis skaidru ceļvedi. Tomēr nav grūti spekulēt, ka ceļvedis būs ļoti saistīts ar pārvietošanos no Betanet uz Mainnet.

Pāreja no testa alfabēta uz Betanet bija nozīmīgs pagrieziena punkts. Bet galvenajam tīklam jābūt galvenajam. Pagaidām kopienas locekļiem ir jāmeklē jebkurš pārsteiguma paziņojums, kāds tas bija ar palaišanu.

Izaicinājumi, ar kuriem saskaras Tezos

Kriptogrāfijas pasaule nav viegla uzlaušana. Nepieciešama kustība un griba turpināt. Līdz šim dažas problēmas ir skārušas Tezos.

Pirmajam jābūt aizkavējumam starp ICO jūlijā un palaišanas datumu. Cīņās starp Tezos fonda dalībniekiem bija jāmaksā par pagrieziena punktiem, kas būtu bijuši. Tomēr kopš tā laika ir bijis risinājums attiecībā uz pamatu situāciju, un šķiet, ka viss ir atgriezies pareizajās sliedēs.

Otrs izaicinājums ir tiesas prāvas. Tezos pret to ASV valdība ir ierosinājusi divas augsta līmeņa tiesas prāvas. Atņemot tik daudz laika tiesā, cīnoties ar prāvām. Projekta komanda būtu izmantojusi vērtīgo laiku, lai nodrošinātu projekta attīstību.

Trešais izaicinājums kopienas locekļiem ir pārsteigumu termiņi. Izstrādātājiem nav skaidri norādīti atskaites punkti. Visi līdz šim paveiktie pavērsieni tika sasniegti bez skaidriem termiņiem.

Pēdējās domas

Var būt problēmas, ar kurām saskaras blokķēde. Tomēr komanda ir guvusi ievērojamus panākumus, lai iegūtu projekta pēdējās monētas titulu kā projekta misiju.

Fonds Tezos atzīst, ka viņi saskaras ar konkurenci no tādām valūtām kā Ethereum. Paturot prātā šīs sacensības, viņi vienmēr dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka kriptogrāfija izceļas. Dotāciju piešķiršanas process ir tikai veids, kā izcelt uzticību kursam un tā attīstībai.

Komandai vēl ir tik daudz darāmā, lai kriptogrāfija ieņemtu vietu. Bet ir apzināti centieni panākt tehnoloģiju izaugsmi.

Uzziniet vairāk par viņu vietne.

* Atruna: rakstu nevajadzētu uztvert kā tādu, un tas nav paredzēts konsultācijām par ieguldījumiem. Šajā rakstā izteiktās prasības nav ieguldījumu konsultācijas, un tās nevajadzētu uztvert kā tādas. Veiciet savus pētījumus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map