Beginner’s Guide: Kas ir Filecoin – krātuves monēta

Blokķēdes sasniegumi, lai apkalpotu datu pakalpojumus, ir milzīgi. Filecoin, lielākais ICO 2017. gadā, ir viens no vadošajiem decentralizētajiem krātuves risinājumiem. Bet kas ir Filecoin? Un kā tas ir aktuāli?

Pašlaik pasaules datu risinājumi ir Google, Amazon S3 un citi līdzīgi pakalpojumi. Uzņēmumi darbojas kā uzticamas trešās puses, lai nodrošinātu datu glabāšanas risinājumus. Šie uzglabāšanas risinājumi lielā mērā ir kļūdaini. Dati tiek glabāti centralizētā vietā. Tādējādi dati ir pakļauti uzbrukumiem un datu pārkāpumiem. Uzticamās puses nosaka arī datu glabāšanas pakalpojumu cenas.

Juan Benet, izmantojot savu Filecoin inovāciju, cenšas ar to tikt galā. Šeit ir Altcoin pamata darbība, pirms mēs iedziļināmies sīkāk. Klientu kopiena ar pieejamo vietu kļūst par Filecoin datu glabātājiem. Tādējādi novērsiet uzticamo pušu ietekmi uz tirgus cenām. Turklāt novērsiet risku, kas saistīts ar centralizācijas risku.

Kas ir Filecoin (FIL)?

Filecoin ir izveidojis un izstrādājis Protocol Labs. To 2014. gadā nodibināja Huans Benets. Viņš ir arī Protokolu laboratoriju dibinātājs.

Attēlu kredīti: Filecoin (FIL)

Par protokola laboratorijām

Protokola laboratorijas ir uz pētniecību orientētu personu komanda. Viņi ir speciālisti vienādranga tehnoloģiju attīstības telpā. Komandas izcilie sasniegumi dod jauninājumiem milzīgu priekšrocību.

Protokola laboratorijas ir komanda aiz muguras; Multiformāti, IPDL, Monētu saraksts, libp2p un IPFS. Filecoin patīk izmantot inovāciju tehnoloģijas. Īpaši IPFS, kurai līdz šim ir stabila vienādranga failu pārsūtīšanas un glabāšanas infrastruktūra. Norāde uz to, cik spēcīgs pamats ir Filecoin pamatā.

Bez tam, komanda pie galda liek blokķēdes pieredzi. Komanda ir izaugusi par līderiem kriptogrāfijas pantā. Viņiem ir liela pieredze atvērtā koda tehnoloģiju izstrādē un ieviešanā. Papildus visai pieredzei komanda saprot arī citu blokķēdes tehnoloģiju kodu bāzes. Zināšanām ir izšķiroša loma izaugsmē un potenciālās nākotnes partnerībās.

Pirms Filecoin ICO komanda strādāja ar budžetu, kas mazāks par 3,5 miljoniem USD. Tad ICO notika un mainīja uzņēmuma likteni.

Filecoin (FIL) ICO

Attēlu kredīti: Filecoin


Mēs sākam ar faktiem; līdz šim neviens ICO nekad nav bijis tik veiksmīgs kā Filecoin (FIL) ICO. SIO palielinājās līdz 257 miljoniem USD.

2017. gada 10. augustā protokola laboratorijas atklāja ICO sabiedrībai. 1 stundas laikā ICO vietne tika slēgta. Pēc slēgšanas Filecoin ICO bija palielinājis 275 miljonus ASV dolāru, ieskaitot pirmspārdošanas summu 52 miljonu ASV dolāru apmērā.

SIO bija atvērta investoriem saskaņā ar ASV regulām. Un saskaņā ar noteikumiem tas nozīmē personas, kuru ienākumi ir 200 000 USD vai kuru neto vērtība ir 1 miljons USD. Tādējādi daudzu kopienas dalībnieku reakcija, kas uzskatīja, ka Filecoin sagriež mazos laika investorus.

SIO redzēja lieliskas partnerattiecības ar investoriem; zk Capital, Unique Square Ventures, June Fund, Winklevoss Capital, Andreessen Horowitz un daudz ko citu.

Svarīgi atzīmēt, ka Filecoin (FIL) ICO nebija par marķieriem. Pagaidām nav tādu marķieru, kas pastāv. Tāpēc Filecoin pārdeva marķierus kā vienkāršu līgumu par nākotnes žetoniem (SAFT). Pēc Filecoin ģenēzes bloka atbrīvošanas būs pieejami žetoni.

Tātad, kā protokola laboratorijas komanda veido mazos investorus Filecoin kopienā?

Žetonu piešķiršana

Protokola laboratoriju komanda ir izstrādājusi visaptverošu marķieru piešķiršanas plānu. Plāns ir nodrošināt, ka katrs kopienas loceklis pļauj. Plānā Genesis tiks izveidota un izmaksāta 30% žetonu. No 30% 10 procenti tiks ieguldītājiem, 15 procenti komandai protokola laboratorijās un 5 procenti Filecoin fondam.

Veiciet savu matemātiku. Ir atlikušie 70%. 70% ir atlīdzība par Filecoin kalnračiem. Un sistēma piedāvās atlīdzību. Kalnrači nopelnīs atlīdzību par žetonu failu atkārtošanu.

Kā darbojas Filecoin

Jūs pievienojaties kopienai. Pēc pievienošanās Filecoin kopienai jūs izvēlaties failu, ko uzglabāt tīklā. Pēc tam jūs maksājat nelielu samaksu par to, lai augšupielādēšanai pieprasītais fails tiktu iekļauts Filecoin biržā. Tad sistēma cenšas meklēt pēc iespējas zemāku cenu. Kalnračnieki, kuri ir veikuši replikācijas un laiktelpas pierādījumus, izdara cenas.

Kad Filecoin tīkli atrod cenu, tā šifrē datus. Tad Filecoin to nosūta uz dažādiem glabāšanas mezgla punktiem. Pēc tam blokķēde reģistrē atrašanās vietas. Blokķēdes ieraksts ir pazīstams kā piešķiršanas tabula. Pēc tam klientam tiek piešķirta faila privātā atslēga. Nozīme, kad viņi nodrošina privāto atslēgu, varēs piekļūt failiem.

Kas ir Filecoin: Filecoin ieguve

Tiklīdz ģenēzes bloks tiks atbrīvots, ieguve būs iespējama. Filecoin kopiena sastāvēs no klienta, krātuves kalnrača un izguves kalnrača. Kalnračotājs nopirks cieto disku, kas viņiem ļaus iegūt Filecoin datu glabāšanas vietu.

Uzglabāšanas kalnraču ieguves cikls

 • Ķīla vietu Filecoin tīklā
 • Tad uzglabāšanas kalnrači saņem pasūtījumus no uzglabāšanas tirgus
 • Tīkls aizzīmē pasūtījumus
 • Tad raktuvju kalnrači pierāda, ka ir apņēmušies uzglabāt failus

Ieguves kalnraču ieguves cikls

 • Miner saņem pasūtījumus no izguves tirgus
 • Miner nosūta izgūtos gabalus klientam

Kalnračiem ir jāsniedz daži pierādījumi, lai nodrošinātu tīkla darbību;

 • Atbildība un sabiedrības pārbaudāmība
 • Konfidencialitāte
 • Atgūstamība
 • Integritāte un stimulu savietojamība.

Replikācijas pierādījums un telpiskā laika pierādījums

Filecoin tīklā ir nepieciešams, lai krātuves nodrošinātāji nodrošinātu klientus par krātuves vietu. Lai to panāktu, krātuves nodrošinātājs ģenerē replikācijas pierādījumu un laiktelpas pierādījumu. Pierādījumi palīdz kalnračiem vai drīzāk glabāšanas pakalpojumu sniedzējiem saņemt tīkla revīziju.

Filecoin tirgi

Tāpat kā jebkurā tirgū, tirgu diktē piedāvājuma un pieprasījuma dinamika. Šī iemesla dēļ ir divi tirgi – uzglabāšanas tirgus un izguves tirgus. Sabiedrības locekļi – gan klients, gan kalnračs – nosaka cenas un izlaiž tās attiecīgajos tirgos. Tad kalnrači atrod pasūtījumu, kas atbilst viņa vajadzībām, un viņi uzsāks procesu vienaudžiem.

Krātuves tirgi

Šie tirgi darbojas vairāk vai mazāk kā Storj vai Sia. Jebkurš klients ar papildu vietu cietajā diskā var uzlauzt šo tirgu. Pēc tam Filecoin tīkls izmantos šo vietu failiem. Tīklā informācija tiek glabāta nelielās šifrētās daļās.

Atgūšanas tirgi

Ielādes tirgus ir unikāls Filecoin tirgus. Tirgus izceļas ar to, ka tie ir ātri, ar zemu latentumu un tiem nepieciešams liels joslas platums. Kalnrači šajā telpā tiek apbalvoti par to, ka viņš visātrāk klientam var iegūt failu.

Abi tirgi ir vērsti uz vidēja lieluma uzņēmumiem. Šeit ir divi iemesli;

 1. Lielie uzņēmumi ir pārāk centralizēti. Tādējādi būtībā viņi atgriezīsies pie centralizācijas. Tādējādi nododot Filecoin mērķi par datu glabāšanas decentralizāciju.
 2. Mazie operatori nav uzticami. Tieša neuzticama savienojuma risks tīkla atbalstam. Turklāt nepietiekamas uzglabāšanas vietas risks padara viņus sliktu.

Starpplanētu failu sistēma (IPFS)

Mēs nevaram runāt ar Filecoin bez sarunas IPFS. IPFS ir tehnoloģija, uz kuras balstās Filecoin tīkls. Vai esat dzirdējuši par https? Ja jā, tad IPFS vēlas nomainīt šo sistēmu. IPFS izstrādātāji redz https atstātās nepilnības un vēlas tās aizlīmēt.

Piemēram, lai izgūtu datus, ņemiet vērā atkarību no centrālajām instancēm un URL. IPFS novērš nepieciešamību pēc vietrāžiem URL datu iegūšanai. IPFS sistēmā aizraujošāk ir fakts, ka tai ir pārsteidzošas īpašības, lai adresētu un replicētu failus, pamatojoties uz saturu.

Tādējādi IPFS ir lielisks Huana Beneta jaunievedums. Turklāt Filecoin iegūst IPFS panākumus. Tā kā abu projektu attīstītājs ir viens un tas pats cilvēks, klienti ir pārliecināti, ka projekti ir labi saprotami.

Tomēr kritiķiem nav šaubu, kā abas sistēmas mierīgi sadarbosies. Izstrādātājiem ir skaidrs plāns, kā abi paliks neatkarīgi neatkarīgi.

Kas ir Filecoin līgumu veidos

Filecoin tīklā ir divi līgumu veidi; Viedie līgumi un datu specifiskie līgumi, datnes līgumi. Šeit ir nedaudz vairāk sadalīts līgumi Filecoin kontekstā.

Viedie līgumi

Jebkuram kriptogrāfijas entuziastam tas ir saukts. Tie ir primārie līgumi, kuros ir balstīta blokķēdes tehnoloģija. Bitcoin, Ethereum un citi Altcoins, izmantojot savus mērķus, izmanto viedos līgumus. Programmā Filecoin viedie līgumi ļauj lietotāju kopienai rakstīt līgumus. Līgumi apstiprina pierādījumus, uzglabā un izgūst datus un iztērē Filecoin žetonus.

Tāpat kā lielākā daļa blokķēdes tehnoloģiju, arī Filecoin izmanto viedos līgumus, jo tie paredz decentralizētas nosaukšanas sistēmas, aktīvu izsekošanu un pūļa pārdošanas platformas. Viedie līgumi palīdzēs tos sasniegt.

Failu līgumi

Lietas līgumi ir īpaši Filecoin līgumi. Tie ļauj lietotājiem precizēt nosacījumus, ar kādiem viņi piedāvā pakalpojumus. Piemēram, jūs varat tieši slēgt līgumus ar ogļračiem. Kad esat ieguvis kalnraču, kuru vēlaties palīdzēt ar saviem datiem, varat apiet tirgu un slēgt līgumu tieši ar kalnraču. Lietu līgumi arī paplašina pilnvaras, lai jūs varētu veikt sarežģītas funkcijas. Sarežģītās funkcijas ir kā funkciju izveide, kas ļauj atjaunināt datus visā glabāšanas laikā.

Saistība ar citām Blockchain sistēmām

Filecoin paredz citas sistēmas nepieciešamību. Šī iemesla dēļ Protokola laboratorijas ir izveidojušas integrācijas sistēmas, kurās Filecoin var strādāt ar citām blokķēdēm. Uzņēmums plāno pārvarēt zemas uzglabāšanas jaudas plaisu par ļoti augstām izmaksām, ko nodrošina citas blokķēdes sistēmas. Tādēļ tādas sistēmas kā Bitcoin, Ethereum un Tezos izmantos Filecoin, lai novērstu šo plaisu.

Arī komanda ir integrējis Filecoin ar citām sistēmām. Tāpat kā Filecoin sadarbojas ar Zcash, lai nosūtītu pieprasījumus par datu glabāšanu privātumā.

Gaidāmi jautājumi par Filecoin

Filecoin ir drosmīga, novatoriska ideja, kuras mērķis ir decentralizēt datu glabāšanu. Bet daži mehānismi vēl nav tik skaidri, un tie būs jāmazina. Šeit ir izcelt;

 • Ielādes tirgus izgūst datus par klientiem. Tomēr nav mehānisma, kas apstiprinātu, ka kalnrači ir izdzēsuši datus. Tādējādi klienti nav pārliecināti, vai tikai viņiem ir dati.
 • Konfidencialitāte ir neskaidra. Klienti pamatoti baidās, ka kalnrači varētu atšifrēt datus. Nav mehānismu, lai nodrošinātu, ka dati visā uzglabāšanas periodā vienmēr ir šifrētā stāvoklī.
 • Mehānismi adekvātu un piemērotu stimulu nodrošināšanai nav skaidri. Abi klienti un kalnrači var rīkoties ļaunprātīgi. Viens no veidiem, kā novērst ļaunprātību, ir lielisks stimulu plāns. Un, attīstoties Filecoin, šeit ir daži jautājumi, kas jārisina.

Lielākais izaicinājums

Filecoin ir pretrunā ar konkurenci, kurā piedalās milži. Krātuves tirgi, piemēram, Google un Amazon, ir ievērojama konkurence. Šiem milžiem ir liels sākums, jo viņi piedāvā līdz 5-15 GB lielu datu glabāšanas vietu bez maksas. Tas Filecoin ievieto nelabvēlīgā situācijā, jo Filecoin jebkuram datu apjomam ir cenu zīme.

Neskatoties uz to, Filecoin strādā ar centralizāciju saistītās problēmas un pastāvīgā decentralizācijas izplatība.

Secinājums

Filecoin (FIL) ir pagaidām lielākais ICO. 60 minūšu laikā tiek savākti rekordlieli USD 257 miljoni. SIO summa galvenokārt nāk no ieguldītājiem, kā noteikts ASV regulējumā. Tas tikai norāda, cik liela ticība investoriem ir blokķēdes tehnoloģijas potenciālam.

Filecoin ir nepabeigts darbs. Un pēc ģenēzes bloka atbrīvošanas būs pieejami žetoni. Pēc tam kopiena varēs izmantot glabāšanas un izguves tirgus, ko piedāvā blokķēde.

Ir jāizdomā daudz problēmu un mehānismu. Bet komandai, kas atrodas Filecoin bloku ķēdē, ir vairāki panākumi. Tādējādi ieaudzina klientos un ogļračos pārliecību, ka viss tiks izdomāts.

Caur šiem visiem ir daži īpaši fakti. Filecoin blockchain tehnoloģija ir revolucionāra ideja. Datu glabāšanas un izguves tirgi ir milzīgi par lielu pārsteigumu.

Uzziniet vairāk par viņu vietne un sekojiet viņiem čivināt.

* Atruna: rakstu nevajadzētu uztvert kā tādu, un tas nav paredzēts konsultācijām par ieguldījumiem. Šajā rakstā izteiktās prasības nav ieguldījumu konsultācijas, un tās nevajadzētu uztvert kā tādas. Veiciet savus pētījumus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map