Blockchain CIO – Ultimate Blockchain Executive’s Guide

Satoshi Nakamoto idejas autore, blokķēde ir ģeniāla tehnoloģija, uz kuru Blockchain CIO vajadzētu uzmanīgi sekot, jo tās evolūcija iegūst impulsu. Tehnoloģijai ir potenciāls uzlabot efektivitāti, jo valdības un privātas iestādes turpina nākt klajā ar lietojumprogrammām, kas izmanto tās iespējas. Zemāk ir īss bloku ķēdes izpildu ceļvedis par to, kāpēc un kā tehnoloģija ir iestatīta tā, lai lielā mērā ietekmētu cilvēku dzīves veidu.

Blokķēdes izvietošana daļēji ir maza, jo ļoti maz CIO ir skaidrs priekšstats par to, kas ir tehnoloģija. Fakts, ka tikai tagad cilvēki un organizācijas ir sākuši izpētīt digitālās virsgrāmatas tehnoloģiju potenciālu, izskaidro ierobežoto, kā arī zemo pieņemšanu.

Nesenais Gartner pētījums norāda, ka 66% CIO ir izrādījuši interesi par jauno tehnoloģiju, un tā turpina radīt satricinājumus visā pasaulē. Milzīgi naudas gabali turpina virzīties uz tehnoloģiju, Ķīnai vadot uzbrukumu. Riska kapitālisti arī iegulda lielus līdzekļus jaunajā tehnoloģijā, kad viņi vēlas atklāt tās nebeidzamās lietojumprogrammas.

Zemāk ir īss Blockchain kopsavilkums, kas sniedz skaidru priekšstatu par to, ko Blockchain CIO vajadzētu ņemt vērā, cenšoties izmantot visas tehnoloģijas iespējas.

Kas ir Blockchain?

Daudziem cilvēkiem blokķēde ir vienkārši tehnoloģija, kas ir kriptonauda. Kaut arī patiesība, tehnoloģijai ir daudz izmantošanas gadījumu, kas pārsniedz kriptonauda, ​​kas turpina izraisīt jauktu reakciju visā pasaulē. Vienkārši sakot, blockchain ir digitālās virsgrāmatas veids, kas izmanto sarežģītu šifrēšanu, lai nodrošinātu ierakstu pastāvīgu un drošu glabāšanu.

Vienkāršākais blokķēdes izskaidrojums ir tāds, ka tā ir izplatīta virsgrāmata, kas spēj saglabāt visu tīkla darījumu ierakstus. Ar kriptogrāfijas palīdzību katrs blokķēdes tīkla dalībnieks var droši piekļūt virsgrāmatai bez centrālās iestādes vajadzības.

Laikmetā, kad uzņēmumi, kā arī privātpersonas, saskaras ar problēmām, sākot no datu pārvaldības līdz drošībai, blokķēdes tehnoloģiju ieviešana ir kļuvusi par tiešu glābēju. Finanšu iestādes jau ir ņēmušas vērā tehnoloģijas iespējas, ņemot vērā ātrumu, kādā lielākā daļa no tām to izpēta kā līdzekli aktīvu īpašumtiesību nodrošināšanai un izsekošanai, kā arī darījumu paātrināšanai.

Papildus ātru un drošu darījumu nodrošināšanai daži uzņēmumi piegādes ķēžu pārvaldības ietvaros izmanto tehnoloģiju, lai izsekotu produktu un aktīvu kustību..

Kā darbojas Blockchain

Pastāv dažāda veida blokķēdes, kuru pamatā ir dažādas konfigurācijas, kā arī vienprātības mehānisms atkarībā no tīkla veida un lieluma. Bitcoin, kas ir populārā blokķēde, ir mazāka atļauja, kas nozīmē, ka ikviens var piedalīties un piekļūt ķēdes saturam.

Katru reizi, kad persona vēlas uzsākt darījumu ar blokķēdi, tiek izveidots bloks, kurā sīki aprakstīta informācija par darījumu, kas jāpārraida visiem tīkla mezgliem. Šajā gadījumā blokam ir pievienots laika zīmogs, kas palīdz noteikt notikumu secību.

Kad visi mezgli ir vienojušies un bloka autentiskums ir noteikts, jaunais bloks ir saistīts ”ar iepriekšējo bloku, kas ir saistīts arī ar iepriekšējo bloku, kā rezultātā tiek meklēta ķēde, ko parasti dēvē par blokķēdi.

Blokķēde parasti tiek atkārtota visā tīklā, kur visi tīkla lietotāji to var redzēt un piekļūt tam. Kriptogrāfija tiek izmantota ķēdes nostiprināšanai, kas padara vienu cilvēku neiespējamu manipulēt ar tās saturu. Lai jebkādas izmaiņas notiktu, visiem cilvēkiem, kurus šajā gadījumā pārstāv mezgli, jāpiekrīt ierosinātajām izmaiņām, kas tiek sāktas nākamajā blokā, nemainot iepriekšējo bloku.


Kad informācija ir pievienota blokam un pēc tam ierakstīta bloku ķēdes virsgrāmatā, neviens to nevar mainīt vai noņemt. Izturīgs aspekts ir tas, kas veicina ierosinājumus, kāpēc Blockchain CIO būtu jāuztver liela interese par tehnoloģiju laikā, kad datu drošībai un saglabāšanai ir ārkārtīgi liela nozīme.

Tagad darbojošās datu bāzes pārvalda un kontrolē centrālās iestādes. Savukārt blokķēdes tīklus nevar pārvaldīt neviena centrālā iestāde. Vadība tiek sadalīta tā, ka lēmumu pieņemšanā piedalās jebkurš tīklā savienots dators.

Digitālās virsgrāmatas tehnoloģija jau ir radījusi vienādranga tīklus, kurus izmanto dažādām operācijām. Tādējādi Blockchain izpildvaras ieviešanai vajadzētu būt neuzmanīgākai organizācijām, ņemot vērā, ka tehnoloģija būs tāls ceļš, aizstājot starpnieku situācijas.

Piemēram, lai nosūtītu naudu, ir nepieciešama banka vai finanšu iestādes, lai pabeigtu darījumu. Tomēr, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju ieviešanu, kurai vajadzētu būt pagātnei, kā paātrināt darījumus.

Uzziniet vairāk par Blockchain tehnoloģiju.

Kāpēc Blockchain tehnoloģija ir svarīga

Četri galvenie atribūti rada skaidru priekšstatu par to, kāpēc ir svarīga blokķēdes tehnoloģija un kāpēc Blockchain CIO jābūt uztverošākiem, kad runa ir par tās ieviešanu.

 

Vienprātība: Lai jebkura veida vienprātība tiktu panākta vienošanās blokķēdes tīklā, vispirms ir jāpiekrīt visiem dalībniekiem. Tas nozīmē, ka blokķēdes tehnoloģijai ir potenciāls neļaut izvēlētai cilvēku grupai manipulēt ar datiem savā labā.

Izcelsme: Laikmetā, kad ir svarīgi saglabāt papīra taku, kas ir droša pret viltojumiem, ir nepieciešami visi blokķēdes tehnoloģiju ieviešanas gadījumi. Digitālās virsgrāmatas tehnoloģija ļauj visiem tīkla dalībniekiem uzzināt, no kurienes radies aktīvs un kā īpašumtiesības laika gaitā ir mainījušās.

Nemainīgums: Viltojuma pierādīšanas aspektam ir jābūt vienam no lielākajiem atribūtiem, kas bloku ķēdes vadītājiem būtu jāņem vērā, kad runa ir par digitālās virsgrāmatas tehnoloģiju. Jebkādu blokā šifrētu informāciju nekādā veidā nevar mainīt, ierakstot to virsgrāmatā. Ja bloka informācija nav pareiza, jāveic jauns darījums, lai novērstu kļūdu, neizdzēšot iepriekšējā bloka saturu.

Galīgums: Blockchain tīkli nodrošina pārredzamas platformas, kur cilvēki var doties un noteikt īpašuma īpašumtiesības uz īpašumu, kā arī pabeigt konkrētu darījumu.

Ņemot vērā iepriekš minētos atribūtus, ir skaidrs, ka blokķēdes tehnoloģija nodrošina visaugstāko pārredzamības līmeni, ar ko var lepoties blokķēdes CIO. Mazāka pārraudzība, izmaksu ietaupījumi, kā arī starpnieku samazināšana ir daži no citiem ieguvumiem, kas padara blokķēdi vēlamu digitālajā pasaulē.

Blockchain CIO ir jāsaprot, kas ir Blockchain un kā tas darbojas, lai varētu labi izmantot savas iespējas. Iesācējiem bloku ķēdes vadītājiem būs jāpiekrīt savu biznesa modeļu un procesu decentralizācijai.

Projekti, kuru pamatā ir virsgrāmatas tehnoloģija, ir gatavi sniegt biznesa vērtību, par kuru ir vērts rīkoties par katru cenu. Tas nozīmē, ka bloku ķēdes CIO jābūt agresīvākiem, īstenojot tehnoloģiju.

Blockchain ieviešana soli pa solim

Blockchain lietojumprogrammas

Blockchain vadītāji dažādās nozarēs lēnām pieņem virsgrāmatas tehnoloģiju, lai uzlabotu efektivitāti un pakalpojumu sniegšanu. Fakts, ka tehnoloģija nodrošina infrastruktūru nākamo novatorisko lietojumprogrammu izveidei ārpus kriptovalūtām, ir redzams, ka tā tiek izmantota dažādās nozarēs, sākot no veselības aprūpes, lai finansētu automobiļus, kā arī tehnoloģiju telpu.

Blockchain dzīvības apdrošināšanā un veselības aprūpē

Blockchain CIO lēnām ievieš digitālās virsgrāmatas tehnoloģiju veselības aprūpes nozarē kā veidu, kā uzlabot pakalpojumu sniegšanu. Veselības aprūpē šo tehnoloģiju izmanto, lai nodrošinātu veselības aprūpes uzskaiti laikā, kad kiberdrošība ir nozīmīgs drauds.

Šī tehnoloģija tiek ļoti izmantota klīnisko pētījumu, pacientu medicīnisko dokumentu, kā arī rēķinu reģistrācijas nodrošināšanā. Šādu ierakstu mitināšana blokķēdē nodrošina, ka tas ir drošs tādā mērā, lai to neviens nevarētu mainīt.

Blockchain vadītāji jau pēta iespēju izveidot kopēju veselības informācijas datu bāzi, kurai var piekļūt ārstniecības personas. Dažas organizācijas izmanto tehnoloģiju, lai lietotu analīzi datiem no dažādiem izplatītiem avotiem, vienlaikus nodrošinot visaugstāko privātuma pakāpi.

Dzīvības apdrošināšanas sabiedrības arī izmanto tehnoloģiju, lai atklātu krāpšanu nozarē, kā arī veicina dinamiskas apdrošinātāja un klienta attiecības. Citi banka jau ir atklājusi apdrošināšanas atlīdzību sistēmu, kas katru atlīdzību procesa posmu reģistrē blokķēdē.

Blockchain nekustamajā īpašumā

Blockchain vadītāji ir arī izvirzījuši uzmanību nekustamā īpašuma nozarei, kas gadiem ilgi ir cīnījusies ar jautājumiem, kas saistīti ar starpniekiem, piemēram, brokeriem, valdību, kā arī darījuma uzņēmumiem. Blokķēdes sistēmas, kurās uzskaitīta visa informācija par īpašumu, jau ir palielinājušās, cenšoties cilvēkiem viegli redzēt, izpētīt īpašumus un spēt veikt maksājumus, neiesaistot starpniekus..

Blockchain ieviešana nozarē ir arī gatava samazināt krāpšanas gadījumu skaitu, jo depozīti tagad tiks veikti drošāk un savlaicīgi. Strukturējot darījumus nozarē kā viedos līgumus, pārskaitījumiem nākotnē būtu jānotiek, tiklīdz ir sasniegti visi līgumu nosacījumi. Šī tehnoloģija nodrošinās arī publiski pieejamu un pārbaudāmu uzskaiti, tādējādi nodrošinot visa procesa pārredzamību.

Blokķēde piegādes ķēdē

Ja ir sektors, kas daudzus dokumentus kārto papīra veidā, tam ir jābūt piegādes ķēdes pārvaldībai. Piemēram, pārtikas rūpniecībā vienmēr ir gara izplatītāju paku ķēde. Pārstrādātāji, kā arī pārtikas preču veikali, kas visi sarežģī piegādes ķēdes procesu. Ņemot vērā to, ka katrs piedalās ražošanas procesā, visi, izņemot uzskaiti, aicina izveidot efektīvu uzticamu un drošu ķēdi uzskaitei.

Blockchain nodrošina vienkāršu veidu, kā nodrošināt visus ierakstus, kas rodas, kad produktu piegāde no ražotāja gala patērētājam tiek droši uzglabāta un tiem var piekļūt jebkurā laikā.

Blokķēdes izmantošanai telpā vajadzētu novest pie jauniem darījumiem starp dalībniekiem, kuri viens otram nav zināmi, bet ir kaut kas tāds, ar kuru viņi var veikt darījumus. Tehnoloģijai vajadzētu arī uzlabot uzticēšanos, darbplūsmu un pārredzamību.

Blockchain in Finance

Šķiet, ka Blockchain ir atradis lielisku pielietojumu finanšu nozarē, ņemot vērā jau esošās lietojumprogrammas. Blockchain vadītāji ar lieliem panākumiem izmantojuši tehnoloģiju, lai paātrinātu un vienkāršotu pārrobežu maksājumu veikšanas procesu. Šī tehnoloģija ir samazinājusi arī izmaksas, kas rodas, pārskaitot milzīgus naudas gabalus, salīdzinot ar citiem tradicionālajiem maksājumu veidiem.

Nākotnē bloku ķēdes CIO pēta iespēju izmantot tehnoloģiju akciju tirdzniecībā, cenšoties nodrošināt lielāku tirdzniecības precizitāti, kā arī īsākus norēķinu procesus. Viedie līgumi, kuru pamatā ir cipars; Virsgrāmatas tehnoloģija arī lēnām aug, jo tā ļauj automātiski izpildīt komercdarījumus un līgumus.

Blokķēdes tehnoloģija tiek izmantota arī tiešsaistes identitātes pārvaldības uzlabošanai, jo cilvēki drīz varēs tiešsaistē izvēlēties, kā viņus identificēt.

Blokķēde mākoņu krātuvē

Nav šaubu, ka blokķēdes tehnoloģija var pārveidot to, kā dati tiek glabāti mākonī. Ņemot vērā to, ka pašreizējie uzglabāšanas pakalpojumi ir centralizēti, šādas sistēmas joprojām ir pakļautas uzlaušanas uzbrukumiem, kas cilvēku datus atstāj atklātībā.

Decentralizējot visu krātuves procesu, aizdomīgiem dalībniekiem būtu grūti piekļūt visiem mākonī saglabātajiem datiem. Storj ir viens no šādiem uzņēmumiem, kas strādā pie mākoņkrātuves pakalpojuma, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, lai uzlabotu drošību un samazinātu atkarību no centralizētajiem administratoriem.

Lasīt vairāk 

-Blockchain digitālā pārveidošana => Vairāk nekā 30 blokķēdes pārveidošanas piemēri

-Blockchain lietojumprogrammas => 50+ reālās pasaules blokķēdes lietošanas gadījumi

Blockchain izaicinājumi

Standartu trūkums

Viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar kuriem bloku ķēdes vadītāji saskaras revolucionārās tehnoloģijas ieviešanā, ir standartu trūkums. Lēnām izrādās, ka tīkla dalībnieki vienojas par kopēju tīkla protokolu, kur nav noteiktu standartu, plaši izplatītai ieviešanai..

Kaut arī daži uzņēmumi var izvēlēties izvietot atļaujas vai daļēji privātus blokķēdes, citi izvēlas atļauju mazāk tīkliem, kuriem ikviens var piekļūt. Tehnoloģijas attīstība ir novērojusi arī normatīvo šķēršļu pieaugumu, jo valdības cenšas iegūt tādu tehnoloģiju, kas draud nopietni ietekmēt dažādas darbības, kā arī nozares.

Blockchain CIO, it īpaši finanšu nozarē, cīnās arī ar privātuma un drošības jautājumiem, kas saistīti ar tehnoloģiju. Piemēram, joprojām nav skaidrs, cik daudz informācijas par tirdzniecību tīkla dalībniekiem būtu jāredz.

Cena

Blockchain paļaujas uz šifrēšanu, lai nodrošinātu visu blokā saglabāto datu drošību, kā arī panāktu vienprātību. Kompleksie algoritmi parasti tiek izmantoti, lai pārbaudītu, vai personai ir atļauja apskatīt tīkla saturu

Lai palaistu algoritmus, nepieciešama datora jauda, ​​kas reizēm var maksāt daudz enerģijas. Piemēram, Bitcoin blokķēdes uzturēšanai nepieciešamais enerģijas daudzums ir lielāks nekā patērētās enerģijas daudzums dažās 159 valstīs. Lielais enerģijas daudzums turpina sasprindzināt galveno enerģijas infrastruktūru, izraisot negaidītas izmaksas.

Sarežģītība

Digitālās virsgrāmatas tehnoloģija ir izrādījusies sarežģīta blokķēdes vadītājiem, kas izskaidro tās ierobežoto pieņemšanu. Tas aizņem kādu laiku, līdz Blockchain CIO saprot šifrēšanas principus, kā arī izplatītās virsgrāmatas aspektu, kas atrodas aiz tehnoloģijas.

Sarežģītības aspekts ir arī apgrūtinājis blockchain CIO novērtēt tā priekšrocības. Piemēram, banku nozarē dažas bankas nevēlas izmantot tehnoloģiju, ņemot vērā, ka tās var sniegt pakalpojumus par zemām izmaksām, nepieņemot tehnoloģiju.

Sarežģītības, kā arī sadalītā rakstura dēļ blokķēdes darījumu apstrāde dažkārt mēdz aizņemt kādu laiku, salīdzinot ar tradicionālajām maksājumu sistēmām. Piemēram, Bitcoin gadiem ilgi ir cīnījies ar mērogojamības problēmām, kas liedz tai apstrādāt daudzus darījumus, kā to dara PayPal.

Privātums & Drošības rūpes

Daži blokķēdes ir veidotas tā, lai būtu publiski redzamas visiem redzamiem. Ņemot vērā to, ka visa informācija, kas attiecas uz darījumu, ir pieejama ikvienam, lai redzētu, kā tas ir Bitcoin blokķēdes gadījumā, nav veicies ar lielāko daļu blockchain vadītāju. Izņemot uz privātumu vērstas monētas, tas vienmēr notiek ar lielāko daļu blokķēžu, kaut kas joprojām rada bažas par privātumu.

Kaut arī blokķēdes pārredzamības aspekts ir labs, dažkārt tas kļūst par ievērojamu pretvēju, it īpaši, ja nodarbojas ar sensitīvu informāciju, piemēram, pacientu ierakstiem. Blockchain CIO tādējādi var nākties mainīt grāmatiņas, lai ierobežotu piekļuvi datiem, lai nodrošinātu privātumu.

Blokķēdes tīkli joprojām ir pakļauti 51% uzbrukumu, kas rodas, kad noteikta kalnraču vai mezglu grupa iegūst pilnīgu ķēdes kontroli tā, ka tikai viņi diktē to, kas tiek apstrādāts. Kaut arī nepilngadīgie nevarēs mainīt iepriekšējos blokus, fakts, ka viņi kontrolē nākotnes darījumus, bet izslēdz no sliedēm to, ko nozīmē blokķēde.

Apakšējā līnija

Blockchain tehnoloģijai ir potenciāls uzlabot dažādas darbības neatkarīgi no pielietojuma nozares. Kaut arī tehnoloģija joprojām atrodas topošajā attīstības stadijā, Blockchain CIO joprojām var to izpētīt, jo tai ir milzīgs solījums. Tomēr, lai nodrošinātu veiksmīgu bloku ķēdes ieviešanu, bloku ķēdes vadītājiem būs jānodrošina, ka organizācijai patiešām ir vajadzīga tehnoloģija.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map